החיוניות שלי חלק רביעי

גוגוס*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2010, 10:00

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

הי כולן,
שמחה לראות אתכן פה. המילים הטובות שהופנו אלי באו לי בדיוק בזמן. אני בתנועה מתמדת (מבטיחה לספר מתישהו, למרות שחלקים מזה הם מהזן ההזוי :-) ) אבל בדיוק אתמול בערב משהו בי נחלש. האיש באנגליה, הילדים אצל ההורים שלי ואני בישראל. עוד לא שיתפתי אף אחד או אחת במה שאני עושה אז לא התחשק לי לבקש תמיכה מבחוץ. קפצתי לכאן והפלא ופלא. מצאתי אהבה וזה עשה לי נעים.
תודה מקרב לב לכל מי שכתבה מילים חמות @}
הדף הזה הוא מקום שמח ומשמח.

עדי יקרה, סוף סוף באת. איזה כיף לראות כאן את שמך. הולכת לכתוב לך מייל עוד מעט.
כמובן שהעולם הזה, בדרכו המשונה, הוביל לכך שאתמול הכנתי פנקייקים טף במתכון חדש אז אני מעדכנת אותך שלא תעבדי קשה.

זה מאוד מאוד פשוט ולא צריך שום השרייה ללילה.
את מערבבת טף עם מים עד שאת מגיעה למרקם פנקייק. זה כמעט לא משנה באמת כמה מים את שמה. אם את אוהבת נוזלי ואווירי פשוט שימי יותר מים. לא צריך להעמיד את זה ולא כלום. מכינים על המקום. יוצא בדיוק אותו דבר.
לתערובת את מוסיפה אחד משלושה (שניסיתי בינתיים) אולי אפשר גם לערבב אבל טרם ניסיתי - בננות, טחינה, שקדייה (או ביצים, לא זוכרת אם את אוכלת). מה שעושה התוספת זה להעלים את הגרגריות של הטף. בלי תוספת המרקם לא מוצלח וזה גם מתפרק. עם תוספת - ללקק את האצבעות. הכמויות לא ממש משנות. מנסים ויודעים.

אני מניחה את זה על מחבת טפלון חמה, בלי שום שימון. טמפרטורה נמוכה, אחרת נהיים שם הרים וגבעות. כשזה נפרד בקלות משקשקים קצת את המחבת ואחרי עוד חצי דקה הופכים ועושים את הצד השני. בתאבון.

יקרות לי מאוד, חוזרת אל הצללים שלי, אבל הפעם עם חיוך. באמת תודה.
ממ*
הצטרפות: 11 ינואר 2006, 19:32

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי ממ* »

מצאתי אהבה
ברור! כאן כולן גוגואיסטיות.
לגמרי. ברור. הכי.

גוגוס, כיף לראות אותך מגיחה. ומקווה שאת בסדר ומתחזקת מהמקום החלש.

את מערבבת טף עם מים עד שאת מגיעה למרקם פנקייק.... לתערובת את מוסיפה אחד משלושה (שניסיתי בינתיים) אולי אפשר גם לערבב אבל טרם ניסיתי - בננות, טחינה, שקדייה (או ביצים, לא זוכרת אם את אוכלת). מה שעושה התוספת זה להעלים את הגרגריות של הטף. בלי תוספת המרקם לא מוצלח וזה גם מתפרק

גם אני מכינה כך בדיוק. בלי למדוד, עם תוספת, אחרת מתפרק (בינתיים ניסיתי רק ביצה).

קטניות אני מנביטה. זה היה לי מובן מאליו אז לא כתבתי :-) (ובאמת זה קל)

זו המובנות מאליה שהיא נחלת הדף שלנו!
סנונית_הסיפורים*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2012, 10:38
דף אישי: הדף האישי של סנונית_הסיפורים*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי סנונית_הסיפורים* »

הי,
תודה על הדף המקסים וכל הרעיונות שחלקם הגדול כבר אימצתי לתפריט: בעיקר הסלטים עם הפירות, זה משהו משהו.
עם קמח טף אני התחלתי ממש לשחק, אפילו שמה את זה בבצק של הפיצה, או בתור דבק ללביבות אפויות של ירקות, וכאלה. הוא מסתווה די טוב, וטעים.
מישהי יודעת איפה יש להשיג קמח טף מלא, כלומר את האדום יותר?
תודה,
מציפורי.
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוונים* »

תגידו, זה נראה לכן הגיוני/סביר לאכול אבוקדו שלם בארוחה? בבת אחת?
אני פשוט לא מסוגלת להפסיק...
(מאד מאד משתדלת לא לחשוב על השומן וכל זה, אני יודעת שזה שומן בריא אבל בכל זאת, אני כל כך מנסה לרדת במשקל...)
תפוזית*
הצטרפות: 12 דצמבר 2012, 08:28

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי תפוזית* »

_מצאתי אהבה
ברור! כאן כולן גוגואיסטיות._
מצטרפת ומוסיפה חיבוק (לא יודעת איך "מציירים" כאן...)
מנגו*
הצטרפות: 19 ינואר 2012, 20:00

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מנגו* »

_תגידו, זה נראה לכן הגיוני/סביר לאכול אבוקדו שלם בארוחה? בבת אחת?
אני פשוט לא מסוגלת להפסיק..._
ממש לא יודעת ולא מבינה בזה, אבל נראה לי שזה שייך לחורף, לקור ולצורך במאכלים שמנים וממלאים יותר.
נראה לי בכול מקרה עדיף על פסטה, לחם וחברים אחרים :-)
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מצ'רה* »

אני אוכל אבוקדו שלם כמעט כל יום. נגיד, 5 או 6 בשבוע.
משמין הוא לא.
מצ'רה*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מצ'רה* »

אוכלת, נו. (לא מעיזה להתמודד עם עריכת דף ענק)
אינדי_אנית*
הצטרפות: 26 אוקטובר 2006, 22:38
דף אישי: הדף האישי של אינדי_אנית*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי אינדי_אנית* »

אני רק בסלט של הבוקר שמה חצי אבוקדו..
השאלה היא מה שאר הארוחה? כי אם זה לחם אז זה באמת משמין ואם זה ירקות אז זה נראה לי משובח!
גוונים*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוונים* »

כי אם זה לחם אז זה באמת משמין ואם זה ירקות אז זה נראה לי משובח!
חלילה לחם, רק עם סלט ו/או ביצה קשה או פשוט סתם עם עצמו.

נגיד, 5 או 6 בשבוע.
גם אני, לפעמים גם 7-8 בשבוע :-)

איזה דבר מעולה זה אבוקדו!!
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי אישה_במסע* »

גוונים
אומנם באיחור, אבל - יצא לי לאכול הרבה יותר מאבוקדו אחד בארוחה. זה טוב.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

יקרות לי מאוד - I'M BACK
קורים לי דברים כל כך טובים שהרגשתי צורך לצאת מהקונכייה והנה אני כאן.

לפני הכל - תודה לכל מי שחיבקה ותמכה. זה היה לי נעים נעים.
וגם התנצלות על היעדר התגובה לדיון שהתנהל כאן. קראתי אותו עכשיו, מעניין לי מאוד, אבל נדמה לי שזה מוצה כרגע.

מגיבה נקודתית על כמה עניינים -

קודם כל, ציפורי יקרה - ברוכה הבאה! כמה נעים שבאת.
לשאלתך - יש כרגע מחסור בקמח טף בישראל וגם במדינות רבות אחרות. ממשלת אתיופיה, שהיא המגדלת העיקרית של הדגן הזה, החליטה שלא סביר שהקמח המיוצר במדינה יאכיל מדינות אחרות בשעה שחסר באתיופיה עצמה. אי לכך נאסר היצוא של הטף. יש מבריחים שהחליטו לעקוף את הצו אבל בעיקרון - חסר. וצפוי מחסור לעוד זמן רב, לצערי הרב.

עניין אבודקו (הי גוונים...) - גם לדעתי אבוקדו שלם זה סבאבה. אני עכשיו בקטע של תשומת לב לשומנים אבל זה מתוך תפישה של בדיקה. ברגיל ובשגרה אני לא רואה שום השפעה שלילית על הגוף שלי כשאני אוכלת אבוקדו שלם. אם אני מכניסה אותו בסלט זו לרוב הכמות שאני אשים. בכלל, כל הרעיון של לאכול ממשהו טרי חלק נראה לי מופרך.
איכשהו, רוב הפירות והירקות מגיעים לדעתי במידה של אכילה שלמה (בעיקר כשהם לא מהונדסים גנטית למימדי מפלצת).
כאילו, מה אני אמורה לעשות עם חצי האבוקדו הטרי אם אוכל רק את חציו? להשאיר למחר שישחיר וייראה לא מפתה בעליל?
בהגיון שלי - מה שפותחים - אוכלים, ושיהיה בתאבון.
בנוגע להשמנה - זה מאוד אישי. אני מכירה אנשים שלא ירזו אם הם יאכלו הרבה שומן, גם מהסוגים הבריאים בלבד. השאלה היא כמובן מה זה "הרבה". כל גוף מעכל אחרת. ב 811 הוא מסביר ממש יפה למה גם מי שאוכל חיוני עשוי להיות שמן. ויש קבוצה כזו של אנשים. אם הירידה במשקל מאוד חשובה אפשר לקחת את זה בחשבון, לנסות לראות מה קורה כאשר מפחיתים כמויות ולהחליט אחרי זה.
חומר למחשבה - שומן לא מתנדף מהגוף באותה קלות שבה מתנדפים נוזלים. אי לכך, כדי לבדוק באמת נדרש ניסוי מהזן הארוך יותר, שדורש מעט יותר סבלנות. ואז עולה שאלת מיליון הדולר - למי יש כוח לזה?

גוונים, אני מהמרת בייריה רחוקה שיש בתפריט שלך דברים אחרים שכדאי לבדוק אותם לפני שמסירים מנת אבוקדו, וגורמים לפני הכל לנפיחות. כאשר הם נעלמים כל הגוף מתמצק מיידית. אלו ניסויים הרבה יותר קלים והרבה יותר מתגמלים מאשר ההתעסקות עם השומן הבריא.
קוראת_קבועה*
הצטרפות: 29 ינואר 2013, 20:24

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי קוראת_קבועה* »

הי גוגוס
אני קוראת פה באופן קבוע, ושמחה שחזרת ואת בטוב. יש לי שאלה בהמשך למה שכתבת:
"גורמים לפני הכל לנפיחות. כאשר הם נעלמים כל הגוף מתמצק מיידית. ."מה למשל?
תודה
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

הי קוראת...
תודה על האמפטיה :-)

למה התכוונתי? טוב, זה קצת אישי.
אצלי למשל הגילויים הלכו ככה - דגנים מנפחים, כשהורדתי אותם גיליתי שהמבושל מנפח, כשהורדתי אותם גיליתי שמלח מנפח, כשהורדתי אותו גיליתי שכמויות גדולות באופן קבוע מנפחות.
אבל זה יכול להיות אחרת אצל כל אחת, כל גוף והתגובות שלו. לא מזמן השלתי שלושה קילוגרמים רק מזה שנפטרתי מהמלח, וזה קרה בתוך פחות משבוע... הגוף שלי מאז נראה אחרת לגמרי גם כשאני עולה קצת במשקל. ממש משהו במוצקות שלו השתנה. הוא יושב יותר צר, יותר מוחזק.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

אז מה קרה לי בזמן האחרון?
עבדתי. עבדתי הרבה מאוד ויצאתי מורווחת מאוד.
הגידול שלי עודו איתי אבל הרבה דברים אחרים נעלמו, ואת מקומם תפסו תחושה של קלילות, יכולת מוגברת להיות בכאן ועכשיו שלי, ברגע הזה, וגם... אני יודעת שזה נשמע מוזר - אהבה. אני מסתובבת בעולם עם תחושה חזקה ועמוקה של אהבה.
אם לדייק, אני מרגישה שנקודות החולשה שלי נחלשו ונקודות העוצמה התעצמו. היחסים ביניהן נראים היום אחרת.

אשה במסע, יש לי משהו חשוב לומר לך - פעם דיברנו כאן על אלימות. אני טענתי שאלימות היא כמו ישות אנרגטית ואם היא לידי אין לי אפשרות לא לחוש אותה ואין אפשרות שהאנרגיה הזו לא תתערבב בכלל עם זו שלי. את טענת אחרת.
היום אני מבינה אותך הרבה יותר טוב ומסכימה לגמרי. אני נמצאת במצב הזה, שבו הגבולות שלי, גם האנרגטיים, הם לגמרי בשליטתי. מה שאני לא מאפשרת לו להיכנס לא נכנס.
לא הכרתי את התחושה הזו על אף שהגבולות שלי, במובן הפיזי והרגשי, תמיד היו ברורים מאוד.
אני מודה לך שפתחת לי את הדלת הזו. לא הסכמתי איתך אבל הקשבתי לך, וכאשר התחושה הזו הגיעה היא כאילו היתה קצת מוכרת. כמו שלומדים משהו בתיאוריה. והיה לי הרבה יותר קל לאמץ אותה בגלל זה.

את הדרך הפעם התחלתי עם עירית. במסגרת הזו הובהרו לי שני דברים.
הראשון הוא שבסיבוב הזה אני הרבה יותר ממוקדת בגוף מאשר בנפש ושאני מזמנת לעצמי סוגים חדשים של תנועה לתוך הגוף. פחות חפירה בעבר ויותר הימצאות בהווה.
השני הוא שאני מחפשת אחרי איזשהו טקס מעבר. משהו שייקח אותי מתקופת ההריונות/לידות/הנקה/גידול ילדים צעירים ובמקרה שלי - גם הדוקטורט, אל עבר תקופה חדשה שיש בה חוסר וודאות מאוד גדול.
ביחד עם עירית גיליתי מה אני לא רוצה שיהיה בטקס הזה - אוכל :-D
לא רציתי משתה או אירוע או חברות מסביב. רציתי משהו אחר ורציתי מישהי אחת על תקן של עדה. כדי לא להיות לבד בזה.

ככה הגעתי אל אשה מדהימה, קרובה אלי מאוד, שהיא מטפלת אנרגטית. היא חשפה בפניי כבר מזמן את הידע בנוגע לטיפול שנקרא התחברות מחדש (ריקונקשן) והציעה לי אותו פעמים רבות. עכשיו זה התאים.
הכל התגייס למעני. האיש היה באנגליה, בעוד אני בישראל, והילדים היו אצל ההורים שלי. קיבלתי סוף שבוע לעצמי ולא הופתעתי לגלות שהטיפול הקלאסי בשיטה הזו הוא שלושה ימים עוקבים. אח, כמה נחמד...

הטיפול הזה היה מדהים, אולי אספר עליו ביום אחר, והוא יצר מתוך עצמו את הטקס שלי שהתרחש אחר כך בים. גם על זה אספר אולי ביום אחר. חזרתי הביתה אחר כך מלאה בתחושות שלא הרגשתי מעולם. אהבתי את הכל ואת כולם, הייתי מלאה בטוב ובשפע, והרגשתי כל יכולה. אני נושאת איתי את התחושה הזו כמו כל התנסות קצרה אחרת שעברתי, כמו מטען כזה, שאפשר להיזכר בו ולדעת מה אני מחפשת ולאן אני הולכת. זה היה... אלוהי. בחיי.
במקביל לטיפול הזה קראתי את הספר המופלא "כוחו של הרגע הזה", שתמך בדרך הזו בצורה כל כך מדויקת עד שקשה לתאר אותה במילים. הכל הסתדר ונחת על תודעה צמאה ופתוחה למידע הזה. תודעה שבדרך כלל כל מה שמריח מהעידן החדש מכבה אותה...
והנה פתאום...

את התהליך הזה השלים מפגש מאוד מרגש שהיה לי עם חלוקית נחל
עשינו פתיחה של קלפים שטלטלה אותי לגמרי והצביעה על כמה דברים שידעתי כבר בעצמי אבל הנוכחות המשותפת שלהם על שולחן אחד היממה אותי ומיקדה אותי מאוד.

במקביל לכל אלו עשיתי עוד שני דברים נוספים.
אני הולכת כל שבוע ל מיה גל , מדקרת ואישיות מרשימה ביותר, שתומכת בי כל שבוע לפי הצורך שעולה אבל בתוך המסגרת הכללית הברורה מראש. המפגשים הללו יקרים לי מפז. וגם כאן, מדובר במשהו שמעולם לא ניסיתי (דיקור) ושמעודד אותי לחקור ולהיות עוד יותר קשובה לגוף שלי.
זה מפגש לא טריביאלי כי התזונה שלי לא הולכת ביחד עם רפואה סינית. לגמרי לגמרי לא הולכת. שקלתי לשנות את התזונה אבל זה פשוט לא עובד. כשמיה אמרה "מרווה ורוזמרין" אמרתי לה שהצלילים האלה מעוררים לי טעם מתכתי בפה. אני לא יכולה לשתות חליטה של משהו שרק הצליל שלו מעורר בי תחושה מתכתית לא נעימה. וזו רק דוגמה אחת מיני רבות. לעשות את זה תהיה החלטה מהראש (ולא מהגוף) ואני כבר מזמן לא שם. מיה הניפה דגל לבן מול ההחלטה הזו ואנחנו פשוט עובדות בתוך ה"יש" הזה כמו שהוא ומפיקות את המירב.
אגב, זו היתה אחת הסיבות שלי לבחירה במיה. פשוט ידעתי שהיא תקבל אותי כמו שאני וכך היה.

עוד דבר שעשיתי זה להיפגש שוב ושוב עם עדינה ניפו שאין כמותה בעולם כולו. עדינה למדה בדיוק קרניו סקרל וכך קרה שגם בזה התנסיתי בפעם הראשונה. המפגשים שילבו את המסאז' האנרגטי העמוק של עדינה עם הקרניו והיו מרהיבים, עוררו את הגוף והתודעה, והיה להם חלק חשוב במסע הזה.

בקיצור, שפע של תנועה ומפגשים מסקרנים, חלקם בפעם הראשונה. אני צועדת בלי שום תכנון, לגמרי עם האינטואיציה שלי, ואני מרגישה פשוט נפלא. חזקה מאוד, שמחה מאוד, פתוחה לעולם...
לא יודעת מה ילד יום ומה אעשה כאשר נשוב עוד מעט לאנגליה. השפע הזה הוא מאוד ישראלי בשבילי ובאנגליה אני חווה מידה מסוימת של ניתוק ממנו. אני אצטרך לחשוב האם לייצר אותו או פשוט להמשיך לצעוד בעצמי. ימים יגידו.
מצ'רה*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מצ'רה* »

הי יקרה
מתרשמת תמיד מהנכונות שלך לדאוג לעצמך ולתת לעצמך.
לאמא של ילדים קטנים, זה לא טריוויאלי ומעורר השראה.
עדינה_ניפו*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2003, 17:33
דף אישי: הדף האישי של עדינה_ניפו*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי עדינה_ניפו* »

זה מפגש לא טריביאלי כי התזונה שלי לא הולכת ביחד עם רפואה סינית. לגמרי לגמרי לא הולכת. שקלתי לשנות את התזונה אבל זה פשוט לא עובד. כשמיה אמרה "מרווה ורוזמרין" אמרתי לה שהצלילים האלה מעוררים לי טעם מתכתי בפה. אני לא יכולה לשתות חליטה של משהו שרק הצליל שלו מעורר בי תחושה מתכתית לא נעימה.
את נפלאה גוגס! אני כל כך מזדהה. לא עם הקושי עם מרווה ורוזמרין, להיפך הם מעוררים בי תחושת בית וחמימות נעימה וטובה.
אני מזדהה עם התהליך המרגש הזה, זיהוי מדויק של מה עושה לך טוב בגוף.
אצלי כאמור כך הרגשתי כשקיבלתי את "האישור" לאכול בשר ומבושל.... צהלה בגוף, אנרגיה וחיות.
רק המחשבה על אכילת raw food בלבד עושה לי עצבות ודיכדוך. ההגיון אומר לי שזה הכי נכון, לאכול את הפירות והירקות חיים אבל הגוף שלי מגיב פיזית בחולשה. וכך היה תמיד.
(הבהרה קלה, אני מאד מאד אוהבת סלטים ופירות חיים אבל במידה וברגעים הנכונים לי ובשילוב הנכון עם רוטב זה או אחר...)

ועוד לעמוד למול עיצה של אשת מקצוע ובכל זאת להישאר נאמנה לגוף שלך... זה מעורר אצלי השראה.
תודה!
אני חושבת שאת פשוט נפלאה ביותר ואני וכל כולי שמחים שזכינו בך :-)

בקיצור, שפע של תנועה ומפגשים מסקרנים, חלקם בפעם הראשונה. אני צועדת בלי שום תכנון, לגמרי עם האינטואיציה שלי, ואני מרגישה פשוט נפלא. חזקה מאוד, שמחה מאוד, פתוחה לעולם...
ואת כל כך כזאת, חייה את המילה שלך. יושרה.

השם של הדף הזה כה הולם אותו - חינויות.
מנגו*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מנגו* »

גוגוסססססס!!!
(())
(איזה קטע, תראי את המרגיעון: כולנו זקוקים לחיבוק).
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

וואו, איזה כיף כל מה שכתבת, גוגוס.

אצלי למשל הגילויים הלכו ככה - דגנים מנפחים, כשהורדתי אותם גיליתי שהמבושל מנפח, כשהורדתי אותם גיליתי שמלח מנפח, כשהורדתי אותו גיליתי שכמויות גדולות באופן קבוע מנפחות
איזו שורה יפה של תגליות!

אז רק בשביל להראות דוגמא אחרת:
אצלי - קמח מנפח. וגם עושה עוד דברים רעים. בעיקר לחם ועוגות מכל סוג (גם לחם נטול גלוטן).
דגנים - אוכלת כמויות קטנות של חלק מהם, מבושלים כגרגרים (למשל, גריסי פנינה במרק הירקות או אורז). לא מגבילה את עצמי, פשוט לא כל כך אוהבת... חשוב לציין שברור שאני לא "מכורה" לאף אחד מהם - אני כותבת את זה כי קראתי תיאורים של אחרות, שהן חייבות אורז, שהן אוכלות אותו בכמות גדולה, וכדומה.

אז כשאני הורדתי לחם, עוגות, עוגיות ודברים דומים שעשויים מקמח - גיליתי ששום דבר לא מנפח אותי יותר.

מבושל לא מנפח אותי - רק צירוף לא נכון יכול לנפח אותי ולגרום לי לכאבי בטן איומים.
מלח לא עושה לי כלום - אבל אולי זה קשור לעובדה שאני כמעט לא משתמשת במלח. אין לי בעיה עם מלח.
כמויות גדולות אינן אופציה מבחינתי - אני נסתמת מהר מאוד...

צירוף לא נכון - יותר מדי מאכלים מסוגים שונים. אני צריכה שניים שלושה דברים שמשתלבים היטב זה עם זה וזהו. אם זה מגוון - זה בעייתי לי... למשל, בחורף, יותר מדי חי עושה לי כאבי בטן. לפי הרפואה הערבית, אני זקוקה למזון חם ויבש. בחורף, עוד יותר כי צריך גם להתמודד עם הקור והלחות באקלים ובמיוחד בתל אביב הלחה.
עירית_לוי
הצטרפות: 13 יוני 2004, 20:33
דף אישי: הדף האישי של עירית_לוי

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי עירית_לוי »

אהבתי את הכל ואת כולם, הייתי מלאה בטוב ובשפע, והרגשתי כל יכולה. אני נושאת איתי את התחושה הזו כמו כל התנסות קצרה אחרת שעברתי, כמו מטען כזה, שאפשר להיזכר בו ולדעת מה אני מחפשת ולאן אני הולכת. זה היה... אלוהי. בחיי.
אני צועדת בלי שום תכנון, לגמרי עם האינטואיציה שלי, ואני מרגישה פשוט נפלא. חזקה מאוד, שמחה מאוד, פתוחה לעולם...

טוב, כבר אמרתי לך שאני חושבת שעברת הארה :-), או סוג של.
וזה לא קרה במקרה. את עבדת קשה ובאופן יסודי ועמוק ומתמשך על מנת שזה יקרה.
את אדם כל כך מיוחד ביכולות שלך ובעוצמות שלך ובעומק.
את זכית, וכמו שעדינה כתבה - גם אנחנו זכינו.

חיבוק ואהבה.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

וואו, וואו, וואו, איזה כיף!
אליפות העולם בפרגון ואהבה!

אוהבת את הסיפור של עדינה ושל בשמת, שמשקפים בעיניי את אינסוף הדרכים להגיע לחיוניות, וגם את העובדה שבעצם כל מה שנדרש זה מודעות והימצאות חסרת פשרות ב"כאן ועכשיו". זהו זה. כשזה קורה פשוט אין אפשרות לטעות או אפילו לא לדייק.

מתרשמת תמיד מהנכונות שלך לדאוג לעצמך ולתת לעצמך.
הי מצ'רה אהובה. קראתי את זה וחשבתי לעצמי מחשבה כזו - שלכולנו יש נכונות לדאוג לעצמנו ולתת לעצמנו. זה בתוכנה שלנו. הבעיה היא שהחיים ממסכים לנו את זה. בדיוק כמו בתזונה. במקרה שלי שפר עלי גורלי שאני מוקפת בהרבה מאוד פרגון לנתינה שלי לעצמי, מהסוג שמגובה במעשים ולא נשאר רק במילים. אז קל לי להתחבר לקול הזה, שמבקש.
אי לכך, את ההתרשמות שלך אני הולכת כבר עכשיו להעביר לסביבה הזו המיטיבה, ולהגיד כבר היום תודה למי שנמצא בה ושמאפשר לי לחיות את השורות האלה שכתובות בתוכנה.
תודה, מצ'רה.

את עבדת קשה ובאופן יסודי ועמוק ומתמשך על מנת שזה יקרה.
גם את, עירית ;-)
ובכלל, נהיו לי קצת דמעות בעיניים...
בשמת_א*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

גוגוס, רציתי להוסיף למה שכתבת, שהתהליך העקרוני (שבו כל אחת מאיתנו בנויה אחרת ולכן מגיעה לתפריט קצת אחר) הוא זהה בעיני:
תהליך של דיוק.
יותר ויותר קשב והתחברות אמיתית לגוף.
יותר ויותר להשיל מעצמנו ציפיות, הרגלים ורעיונות שלא מתאימים לנו, שנדבקו אלינו מילדות או במשך השנים, ולזקק את מה שמתאים לנו.
קוראת_קבועה*

החיוניות שלי חלק רביעי

רציתי לשאול איזה סוג של פעילות גופנית אתן מתרגלות? ב4 שנים האחרונות תירגלתי פילטיס מכשירים ומאוד אהבתי עד שנפצעתי בגב. ועכשיו זה לא עושה לי טוב. מחפשת משהו חדש. ניסיתי שיעור 1 של יוגה (תמיד רציתי)
והיה קצת מאכזב (איטי,לא מאתגר) אני מתכוונת לנסות שוב מדריך שונה ,שיטה שונה. המורה אמרה שלא היה לי מאתגר מכיוון שלא הפעלתי את שרירי הליבה ולא יצרתי חום פנימי. אז עכשיו אני בחיפוש , אשמח לרעיונות ועצות
תודה
בשמת_א*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני:
  • "יוגה"
(אני לא מחפשת ביוגה אתגר, אלא להתמתח, להרגיש את הגוף, לשפר את הגמישות והכוח, ושיהיה גם כיף)
  • אופניים (אם אין גשם, פעמיים בשבוע רכיבה לקונסרבטוריון, אחת מהן עם חצוצרה על הגב... חתיכת מזוודה...).
  • הליכה ברגל לכל הסידורים בשכונה.
  • כל לילה לפני השינה: "נר" ו"מחרשה" (תנוחות יוגה שאהובות עלי, אסורות בימי הוסת)
קוראת_קבועה*

החיוניות שלי חלק רביעי

הי בשמת
אני מנסה לעשות סויץ במחשבה, ופשוט לחוות את היוגה בלי ציפיות ובלי השוואה לפילטיס. אתן לזה צ'אנס
הליכות אני עושה. ועדיין יש פער בין הזיכרון שיש לי בגוף של האנדרנלין והסיפוק משיעור מאתגר לבין הגב הכואב שיש לי עכשיו - מתסכל
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מיכל_בז* »

גוגוס, כיף לשמוע ממך. את נשמעת כל כך שמחה וחיה.

אני במצב לא משהו, בגלל זה אני מתחבאת מהדף. אבל הייתי חייבת לבוא להגיד שלום. שלום!
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

תהליך של דיוק.
ל-ג-מרי!

איזה סוג של פעילות גופנית אתן מתרגלות?
יוגה לפני הכל והרבה מתיחות לפי מה שהגוף שלי צריך באותו רגע.
הליכה עד כמה שניתן.
ריקוד (חמשת המקצבים)
שחייה כשיוצא לי.
אופניים כדרך התנועה המרכזית.

גם אצלי - אתגר בכלל לא בלקסיקון בהקשר של פעילות גופנית. זה בא לידי ביטוי גם במונח שבו עושה שימוש. אני לא קוראת לזה פעילות גופנית אלא תנועה. ובתנועה לא נדרש אתגר. רק... לזוז :-)
אני גם לא "מתרגלת". אני פשוט... נעה.
בעולם מושלם שבו לא הייתי מבלה זמן רב כל כך בכסא לא הייתי מרגישה צורך בכל זה. מאחר וחלק ניכר מזמני אני בחוסר תנועה אז כל השאר הם תנועה.

בשמת, משהו קטן -
"נר" ו"מחרשה" (תנוחות יוגה שאהובות עלי, אסורות בימי הוסת)
מסתייגת מה"אסורות". קראתי על זה הרבה והגעתי למסקנה שזה פשוט משהו שצריך לשים לב אבל בוודאי לא אסור.
אם היוגיסטית במודעות וזה נעים לה אין עם זה בעיה.
הבעיה עשויה להתעורר אם פועלים בלי לשים לב לגוף, לעוצמת הווסת, לזמן השהייה בתנוחה וכו'.
אני נכנסת לתנוחות הללו לפי רצוני (וגם לעמידת הראש שאני מאוד אוהבת) בלי קשר לווסת. אני כן מוודאת שאני במודעות גבוהה אליהן. תמיד תמיד ובווסת בעיקר.

יש פער בין הזיכרון שיש לי בגוף של האנדרנלין והסיפוק משיעור מאתגר לבין הגב הכואב שיש לי עכשיו - מתסכל
קוראת, קראתי אותך ומשהו נתקע לי. לא יודעת להסביר בדיוק מה. אני לא מדויקת פה אלא זורקת פרורי מחשבה. שואלת אותך האם החיבור בין תנועה/אתגר/אדרנלין הוא משהו שאת רוצה להשאיר בחיים שלך (כלומר, שאת בהמתנה לזה שתוכלי שוב ליצור חיבור כזה) או שאת רוצה להיות בפאזה אחרת בכל הנוגע לתנועה בחיים שלך.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

אני במצב לא משהו, בגלל זה אני מתחבאת מהדף. אבל הייתי חייבת לבוא להגיד שלום. שלום!
מיכל אהובה ויקרה כל כך... איזה כיף שבאת.
אני קצת עצובה שאת מתחבאת. יש דרך שבה אפשר לתת לך כאן משהו שאת צריכה? חיבוק? אוזן קשבת? עידוד נלהב? משהו?
<מותר גם להגיד לא>
<אני אוהבת אותך. שתדעי>
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

בקר טוב...
יש לי המון דברים לחלוק ואני לא מגיעה לזה. נמצאת בעומס חיובי ביותר של מפגשים מסוגים שונים (חינוך ביתי זה אחלה, נהנים מכל רגע בישראל במובן הזה, ותודה לחלוקית שהביאתני עד הלום).

מה שכן, משתפת שהטבעונות שלי, זו שהוכרזה בקול גדול עם קבלת הדוקטורט שלי, ממש תפסה.
כאילו שעשיתי סוויץ' במוח. אין לי שום רצון במזון מן החי ואני אפילו לא קרובה לחשק.
לשמחתי הרבה לא חציתי את הקווים לתחושות של גועל אבל אני מרגישה שלווה גדולה ואפס מאבק מול המזון הזה וזה לא טריביאלי בשבילי.
לא יודעת מה גרם לזה. כבר שנים שאני מסתובבת סביב הטבעונות ואיכשהו תמיד מוצאת את עצמי עם חתיכה של משהו בפה פעם בשבועיים בערך ועם חשק מהראש לכל מיני דברים שנתקעים לי מול העיניים (חביתות או נקניקים שפעם הייתי אוכלת). ועכשיו... שממה. המחשבות לא חולפות לי בראש וגם מול פלטה נאה של גבינות משובחות ונקניקים לא מתעורר בי כלום. זה נעים לי מאוד, שהבחירה הזו יושבת טוב ונטולת מאמץ.

ומשהו אחר - ניסיתי להבין למה בישראל הרבה יותר קשה לי לנהל את התזונה שלי יחסית לאנגליה. לאיש שלי היתה אבחנה ממש מדויקת. בישראל, בגלל מזג האוויר והסגנון, הכל פתוח ברחוב. כל המזון המזיק מוצג ממש לראווה. באוקספורד זה לא ככה. הכל סגור בחנויות ונמצא במן עומק לא מאוד נגיש. בשביל להיחשף לזבלה (ולא חסר שם, חלילה) אני צריכה לפתוח דלת ולעמוד בתור. אין ברחוב שום ריחות של ג'אנק ואין מראה של ג'אנק. זו צריכה להיות בחירה מאוד ברורה שמלווה במשהו אקטיבי. אי אפשר פשוט לנדוד לתוך זה. עלי זה מאוד מאוד מקל כנראה.
ממ*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי ממ* »

בישראל, בגלל מזג האוויר והסגנון, הכל פתוח ברחוב. כל המזון המזיק מוצג ממש לראווה. באוקספורד זה לא ככה. הכל סגור בחנויות ונמצא במן עומק לא מאוד נגיש. בשביל להיחשף לזבלה (ולא חסר שם, חלילה) אני צריכה לפתוח דלת ולעמוד בתור

מעניין. אני מרגישה בישראל שיש פה המון ירקות ופירות מסתובבים באוויר. בקפיטריות השונות דוכן הסלט הוא מרכזי ובולט, בבתי קפה תפריט הסלטים הוא תמיד עשיר. גם דוכני החומוס והפלאפל נראים לי בסדר--מנה חומוס עם סלט חי זה לא רע בכלל.

רציתי לשאול איזה סוג של פעילות גופנית אתן מתרגלות?

אני פשוט "עושה" כושר. הייתי במכון כושר, התאמנתי בבית (על מכשיר שקניתי ועם משקולות) ועכשיו שוב חזרתי למכון הכושר.
אני הכי בעולם אוהבת אופניים. אבל אני סובלת מלהגיע מיוזעת (אפילו טיפה) למקומות שונים. מכון כושר, על אף התדמית שלו, זה דבר די נפלא. יש בו מגוון עצום של חוגים ומכשירים, מאמנים שיכולים להסביר מה כדאי ומתי, ואווירה מאוד ספורטיבית. הכושר שלי ממש מעולה וגם תרגילי הכוח מאוד טובים לנשים (למסת עצם).
ממ*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי ממ* »

מיכל, מוזמנת לשתף. אולי נעזור לך לנוע קצת קדימה.
קוראת_קבועה*

החיוניות שלי חלק רביעי

הי גוגס
"שואלת אותך האם החיבור בין תנועה/אתגר/אדרנלין הוא משהו שאת רוצה להשאיר בחיים שלך (כלומר, שאת בהמתנה לזה שתוכלי שוב ליצור חיבור כזה) או שאת רוצה להיות בפאזה אחרת בכל הנוגע לתנועה בחיים שלך."
מעניין שאת שואלת כי גם אני שואלת את עצמי אותה שאלה ואני מרגישה שכרגע אני מאוד לא מדויקת, בתהליך של חיפוש ובדיקה. החיבור לגוף מאוד חשוב לי ויש לו השפעה מכרעת על " הוואל בין" שלי. ב3 חודשים האחרונים בעקבות הפציעה בשיעור ואח"כ תאונת דרכים שעשיתי כמעט ולא עשיתי פעילות וממש הרגשתי מנותקת מהגופ שלי בעיקר בחורף עם כל השכבות. עשיתי לי הפוגה נחמדה וטסתי לחודש בהודו עם הבעל והילדים והשמש והים עשו לי כמובן טוב. ועכשיו שחזרתי אני בודקת מה מתאים לי . תקופה של שאלות???
קוראת_קבועה*

החיוניות שלי חלק רביעי

חשוב לי להרגיש שהגופ שלי בריא ,חזק , גמיש ומחוטב.
אנדרנלין הוא תוצאה מהאתגר . שואפת למצב שהגופ והמיינד שלי מרוכזים לגמרי בפעילות, זה מצב שנקרא flow (סליחה עם יש שגיאת כתיב) שאתה כולך מרוכז ושרוי בעשיה בלי מחשבות בלי רגשות פשוט להיות. נראה לי שאם אין אתגר אז מהר מאוד קל לכל מיני הסחות דעת לצוף. ממה שקצת קראתי הבנתי שיש ביוגה חשיבות להזעה ויצור חום פנימי כתהליך אנרגטי ומטהר. כדי להזיע צריך להתאמץ
דרך אגב איזה יוגה אתן מתרגלות?
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

נראה לי שאם אין אתגר אז מהר מאוד קל לכל מיני הסחות דעת לצוף.
זה מעורר בי מחשבות על מדיטציה, או, נכון יותר, על מצבים מדיטטיביים. אם את רוצה להיות ב FLOW את אמורה לכוון לשם והיופי (לדעתי, כמובן) הוא להגיע לשם תוך שאת מתמודדת עם קשיים שעולים בדרך. השימוש בכלי של "אתגר" כדי להגיע לשם נשמע לי מהצד כמו השתקה. כלומר, יש קושי, הסחות דעת, ובמקום ללמוד להגיע למצב המדידטיבי, את משתיקה את הקושי מבחוץ ולא מאפשרת לו לאתגר אותך. כלומר - להציב מולך את האתגר האמיתי שלך, שהוא להיות ב FLOW. מקווה שאני מובנת.
אם להשליך את זה על התזונה, זה כמו שיהיה לך קושי מהסוג של אכילה מופרזת שלא קשורה לרעב, ובמקום להתמודד איתו את תטביעי את עצמך בעבודה וככה תאכלי הרבה פחות. הקושי לא נעלם. הוא לגמרי שם, מודחק ומושתק, וירים ראשו ברגע שיוכל. השעות הארוכות שבהן לא תאכלי אולי יביאו אותך למשהו כמו משקל רצוי, אבל שכרך הכללי מהתהליך יהיה הפסד.

הבנתי שיש ביוגה חשיבות להזעה ויצור חום פנימי כתהליך אנרגטי ומטהר
אני אישית לא נתקלתי בזה. ליוגה שאני עושה יש ערך עצום בשבילי ואני לא מזיעה ולא מתאמצת. מצד שני, אני גם לא חווה אותה כתהליך אנרגטי או מטהר :-)
אני חובבת שיבבנדה. לאט ובנחת, מותאם נשימה, ללא כל מאמץ, בסבלנות רבה. גם לי חשוב שהגוף שלי יהיה בריא ,חזק , גמיש ומחוטב. ואני חושבת שאני עושה עבודה לא רעה באמצעים שונים מאלו שאת מתארת.
באופן כללי יש לי ציפייה שהתנועה שבה אני בוחרת תהיה דומה לארוח החיים הכללי שלי. בחיים שלי אין לי עניין (כרגע, לפחות) להזיע ולהתאמץ. יש לי רצון להשיג את מטרותיי מתוך שלווה ונחת ורוך ולכן גם מהתנועה יש לי ציפייה דומה. אני לא מפרידה אותה מהחיים.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

ואם אנחנו כבר בעניין אז הנה עוד התייחסות לנושא שעלה כאן כשלא הייתי - אוכל לנשמה.
לפני הכל - גם אני כמובן מודעת לכך שהתופעה הזו, של להאכיל את הנשמה, קיימת ונחוצה להרבה אנשים.
מצד שני - זה שהיא קיימת לא הופך אותה למוצדקת.
אני רואה בה נקודת חולשה רצינית שאמורה להפוך אותה למשהו שנרתעים ממנו ולא מקבלים אותו רק משום שהוא קיים.
הנקודה הזו היא החיבור המשונה בין אוכל ונשמה.
אני לגמרי בעד להזין את הנשמה אבל מתקשה לראות איך אוכל יכול לעשות את זה. מאחר והוא לא יכול לעשות את זה, כי אלו מושגים מעולמות אחרים לגמרי, מה שלדעתי קורה זה שכאשר מזינים את הנשמה באוכל בעצם לא מזינים אותה.
ואז - האוכל הוא עודף, ויש לזה מחיר, והנשמה לא מוזנת כהלכה, וגם לזה יש מחיר.
כלומר, זה מן משהו כזה שאין שום סיכוי שיצא ממנו טוב.
אם הנשמה שלי "רעבה" חובה עלי להאכיל אותה במזון מתאים. אוכל אמיתי, שלא לדבר על אלו המזיקים, לא יכול להתאים.
באיורוודה יש התייחסות למזונות מסוימים כ"סתויים", כאלה שמרוממים את הנשמה ומביאים לתחושה של התעלות. לטעמי תחושת ההתעלות מגיעה מזה שאני עושה משהו טוב לגוף שלי ולא מהמזון עצמו. וגם במקרה הזה, מדובר כמובן במזונות שהגישה מחשיבה כבריאים במיוחד.

לטעמי, מזון באופן כללי לא יכול להזין שוב נשמה ומזון שגם אני עצמי תופשת כמזיק חייב להזיק לנשמה כי הוא מזיק לגוף.
אני מציעה להפסיק את השימוש במושג הזה ובתפישה הזו. כשאני אוכלת זבל על תקן של אוכל לנחמה/לנשמה אני מספרת לעצמי סיפור אחר - שאני אוכלת עכשיו משהו מזיק כי אני מאוד מאוד רוצה. זהו זה. נקודה. בלי שום זווית שיפוטית, בטח ובטח שלא חיובית.
ממ*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי ממ* »

גוגוס, מסכימה כמובן בנוגע ל"אוכל לנשמה." אם כי, שימי לב, הצגת פה תפיסה דואליסטית מאוד (הפרדה בין גוף לנפש) :-) ולא יודעת אם את תופסת עצמך כדואליסטית, נדמה לי שאת דווקא בחורה די הוליסטית.

. בחיים שלי אין לי עניין (כרגע, לפחות) להזיע ולהתאמץ. יש לי רצון להשיג את מטרותיי מתוך שלווה ונחת ורוך ולכן גם מהתנועה יש לי

מעניין השוני בין הנשים: אני אוהבת מאוד הליכות ברגל ורכיבה על אופניים. אבל בעבורי אין תחליף לאימון בעצימות גבוהה, לאימונים מתפרצים (כאלה שנעשים בקצה גבול היכולת לזמן קצר מאוד תוך כדי האימון) ולאתגרים. קודם כול, הכושר והחוזק עולים פלאים. שנית, הגוף מרגיש חזק ויציב כתוצאה מאימונים כאלה. קשה לתאר את ההרגשה. זאת הרגשה כזאת שאפשר לעשות הכול עם הגוף.
בתקופות כאלה גם הרבה פחות כואב לי הראש.

בכל מקרה, הסוד בפעילות גופנית הוא לעשות מה שמאוד אוהבים ושיגדיל את הסיכוי לתזוזה.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

הצגת פה תפיסה דואליסטית מאוד (הפרדה בין גוף לנפש)
מעניין שככה קראת את זה. אני התכוונתי הפוך. וזה בא לידי ביטוי למשל במשפט -
מזון שגם אני עצמי תופשת כמזיק חייב להזיק לנשמה כי הוא מזיק לגוף.
וגם ב - התייחסות למזונות מסוימים כ"סתויים", כאלה שמרוממים את הנשמה ומביאים לתחושה של התעלות. לטעמי תחושת ההתעלות מגיעה מזה שאני עושה משהו טוב לגוף שלי ולא מהמזון עצמו

אני הוליסטית מאוד. דווקא הגישה של אוכל לנשמה היא דואליסטית בעיניי, כי היא מתייחסת לאכילה של מזון מזיק כחומר מזין לנשמה. זה לא הגיוני.
כאמור, בעיניי, אוכל שייך לגשמי במהות שלו. זה שהגוף והנפש מחוברים לא אומר שמה שמזין אותם מחובר גם כן. התנועה לא עוברת מהמזון אל הנשמה בלי לחצות את הגוף קודם. האוכל מזין את הגוף והגוף מחובר לנפש.
האכילה הבריאה (כל אחד לפי טעמו) היא מה שעשוי להזין את הרוח אבל לא המזון עצמו. החיבור בין הגוף והנפש הוא קיים ולא ניתן לפירוק. ככזה - הוא לא זקוק לגשמי כדי שיחזק אותו. הוא קיים וחזק בפני עצמו. ניסיון לחזק אותו באמצעי מלאכותי הוא עקר בעיניי וברוב המקרים אף מזיק.

קודם כול, הכושר והחוזק עולים פלאים. שנית, הגוף מרגיש חזק ויציב כתוצאה מאימונים כאלה. קשה לתאר את ההרגשה. זאת הרגשה כזאת שאפשר לעשות הכול עם הגוף.
ממ, אני מזדהה מאוד. אבל מדגישה שאת כל אלו ניתן להשיג גם בלי שום אימון מהסוג שאת מתארת. זו פשוט דרך אחרת לגמרי.
מזכיר לי שפעם קראתי ראיון עם ענת צחור והיא סיפרה בדיוק על זה.
בשמת_א*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

לגבי מזון לנשמה:
חשבתי על זה. למעשה זה מונח מכובס. כלומר, זה ביטוי שמסתיר מאחוריו את המשמעות האמיתית. ומהי המשמעות האמיתית?
מזון שמזין את הכמיהות שלנו.
כלומר, מזון שמזין את ההתמכרויות שלנו.
כלומר, מזון שמרעיל אותנו... פשוט נותנים לו שם כזה יפה, "רוחני", ואז אפשר להעמיד פנים שלא מדובר פשוט במשהו שכל מטרתו לכסות על רעב-שאינו-לאוכל אלא צורך בנחמה, צורך במשהו שמשביע בבטן, ובעיקר: צורך במתוק.
כמיהה למתוק, כזאת ש"מתחשק לי עוגה" או "מתחשק לי משהו מתוק" כזה שמוכרחים? זה, בשיא הפשטות, בלגן אינסולין בגוף שמתחפש לצורך. התמכרות שדובר בה רבות בדף הזה, בקודמיו ובמקביליו. שם קוד חברתי שמכבס את ההתמכרות הזאת ונותן לה שם חיובי שמצדיק אותה בעיני המשתמשים.

"אוכל לנשמה" הוא בדרך כלל לא סלט עתיר כל טוב.
ואם זה במקרה חמין או מרק עוף - סימן שמי שמדבר עליו ככה, חושב שהאוכל הזה מזיק לו P-:
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

בכל מקרה, הסוד בפעילות גופנית הוא לעשות מה שמאוד אוהבים ושיגדיל את הסיכוי לתזוזה.
זו נשמעת כמו קביעה שלא ניתן לערער עליה, מה שמייד מקפיץ לי את כפתור הערעור :-D
מעבר לצחוק, אני באמת לא חושבת ככה.
לפעמים מה שאוהבים הוא מזיק, לא מתאים לזמן המסוים בחיים, עטוף בתפישות מוטעות שהופכות אותו לאהוב וכו'...
הרי לא היית מקבלת את ההנחה המקבילה "הסוד בתזונה בטובה הוא לאכול מה שמאוד אוהבים ושיגדיל את הסיכוי לבריאות"...

אני חושבת שאם קשה לזוז שווה להתנסות במגוון של דברים במקום לדבוק במה שאני אוהבת (בהנחה שמה שאני אוהבת לא מצליח להביא אותי לזוז באופן קבוע). שווה לאתגר את ה"אהבה" הזו אם היא לא מניעה אותי. כמו ששווה לאתגר את התפישות שלי ביחס למזון אם אני "יודעת" בדיוק מה צריך לאכול אבל לא מצליחה לאכול ככה.
זה קרה לי פעמיים, עם היוגה ועם האופניים. התנגדתי לזה במשך שנים וניסיתי לדבוק בריצה ובשחייה שאהבתי כל כך. מה לעשות שהריצה דפקה לי את הצורה והשחייה היתה נהדרת אבל דרשה היערכות רבה ובסוף יצא שלא שחיתי.
בסוף פתחתי את הראש ונסיתי דברים חדשים שממש נראו לי לא מתאימים, נתתי להם צ'אנס הוגן, וגיליתי עולם שלם של תענוג שמתאים לי מאוד.

לעפמים לנסות לעשות את מה שאוהבים (בלי הצלחה) מלמד על תקיעות מוסימת ועל הצורך לזוז הלאה ולהתנסות בדברים חדשים. לפעמים אפילו שווה לבדוק דווקא את אלו שנראים לנו לא מתאימים כי ההתנגדות היא לעולם חומר למחשבה. לא תמיד זה מביא תוצאות אבל כשזה כן, הנחת היא עצומה. ואם הבדיקה היא הוגנת אבל קצרה זה לא אסון אם זה לא מתאים.
כך קרה לי עם הפילאטיס. התנגדתי המון זמן, ניסיתי, ועל רקע זה הבנתי עוד יותר טוב למה זה לא בשבילי (אגב הוליסטיות... :-) )
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

ואם זה במקרה חמין או מרק עוף - סימן שמי שמדבר עליו ככה, חושב שהאוכל הזה מזיק לו
או שהוא רגיל לאכול ממנו כמויות שמביאות לכך שהוא באמת מזיק לו :-)

כחכוח גרון ודיבור שושואיסטי מתחת לשפם שאין לי - או שהוא באמת מזיק לו ;-)
בשמת_א*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

או שהוא באמת מזיק לו
נכון.
כמו שאני גיליתי שרוב הקטניות, ממש עושות לי רע. למשל, אפונה יבשה ועדשים גורמים לי לרוב לגירוי מציק בגרון. ובדומה להם רוב הפירות הטרופיים (כולל אננס! כשהייתי בקולומביה כל כך התענגתי על אננס טרי, למרות המחיר. אמרתי לעצמי, לא נורא, מחר אני נוסעת מפה אז זה יירגע P-: ).
אז הוא אוכל את זה "לנשמה".
כלומר, מזין איזו התמכרות רגשית עם בסיס פיזי של התמכרות גופנית, אבל פועל נגד הבריאות שלו.
ממ*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי ממ* »

_לפעמים מה שאוהבים הוא מזיק, לא מתאים לזמן המסוים בחיים, עטוף בתפישות מוטעות שהופכות אותו לאהוב וכו'...
הרי לא היית מקבלת את ההנחה המקבילה "הסוד בתזונה בטובה הוא לאכול מה שמאוד אוהבים ושיגדיל את הסיכוי לבריאות"..._

אני לא חושבת שההשוואה פה לאוכל היא מוצלחת. זאת משום שאנשים רבים מפתחים יחס פתולוגי לאוכל--אנשים? אומות שלמות. התרבות המערבית.
יחס פתולוגי לפעילות גופנית הוא די נדיר.

זה לא סותר את זה שצריך להימנע מספורט שאינו בריא (ריצה ידועה כהורסת ברכיים). ברור גם שתמיד כדאי להתנסות בסוגים שונים.
אבל, שוב, במערב לא סובלים בדרך כלל מעודף ספורט. ההיפך הוא הנכון. אנשים רבים במערב לא מספיק זזים וגם לא מצליחים להתמיד בתזוזה. לא תמיד אפשר לשלב את האופניים או הליכה משמעותית בסדר היום (על אף שברור שזה מצוין). על כן, כדאי למצוא ספורט אהוב, שמאפשר התמדה.
מיכל_בז*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מיכל_בז* »

_אני קצת עצובה שאת מתחבאת. יש דרך שבה אפשר לתת לך כאן משהו שאת צריכה? חיבוק? אוזן קשבת? עידוד נלהב? משהו?
<מותר גם להגיד לא>

לא תודה גוגוס יקרה. אני פשוט קצת מדופרסת וצריכה להיות בתוך זה.
אבל את מתוקה נורא ואני גם אוהבת אותך.

מיכל, מוזמנת לשתף. אולי נעזור לך לנוע קצת קדימה.

אולי עוד מעט, כשקצת שמחה וקצת תקווה יבואו לי. לא יודעת מה יש לי, זאת פשוט תקופה כזו.
אבל תודה ממ נהדרת. את באמת נהדרת:)
אישה_במסע*

החיוניות שלי חלק רביעי

גוגוס!!!!!
(())

איזה כיף לקבל הפתעה נעימה כזו לסופ"ש!

אני מודה לך שפתחת לי את הדלת הזו. לא הסכמתי איתך אבל הקשבתי לך, וכאשר התחושה הזו הגיעה היא כאילו היתה קצת מוכרת. כמו שלומדים משהו בתיאוריה. והיה לי הרבה יותר קל לאמץ אותה בגלל זה.
(())
בשמחה :)
לצערי החזרתי היום לחבר שלי את הספר "מרד הנפילים" ולכן אני לא אוכל לצטט כאן את הקטע ממנו שנראה לי מתאים, לכן אנסה לשחזר אותו מהזיכרון:
"כשאני מתווכח עם מישהו אני נותן למציאות לשפוט בינינו.
אני אני צודק - הוא ילמד.
אם אני טועה - אני אלמד.
בכל אחד מהמקרים, שנינו נלמד"

משמח לדעת שגם אם לפעמים אני מרגישה כמו מגדלור שעומד בלילה אפל, ואף אחד לא מסכים איתי, זה רק זמני, זה עובר :)
וסיפורים כמו שלך הם הסיבה המרכזית בגללה אני ממשיכה לפעמים בדיונים וויכוחים גם כשלא ממש נעים לי. זה שווה את זה!

_בכל מקרה, הסוד בפעילות גופנית הוא לעשות מה שמאוד אוהבים ושיגדיל את הסיכוי לתזוזה.
זו נשמעת כמו קביעה שלא ניתן לערער עליה, מה שמייד מקפיץ לי את כפתור הערעור
מעבר לצחוק, אני באמת לא חושבת ככה.
לפעמים מה שאוהבים הוא מזיק, לא מתאים לזמן המסוים בחיים, עטוף בתפישות מוטעות שהופכות אותו לאהוב וכו'...
הרי לא היית מקבלת את ההנחה המקבילה "הסוד בתזונה בטובה הוא לאכול מה שמאוד אוהבים ושיגדיל את הסיכוי לבריאות"..._

למה לא? אני מסכימה עם התפיסה הזו, ומנסה ליישם אותה כמיטב יכולתי בחיי. אני מאמינה שאם הולכים אחרי האהבה, מגיעים למעיין הנובע שהוא מקורה.
אני מאמינה בהיענות לחלק הרגשי שלי במקרים כאלו. אם אני אספק לעצמי את הצורך, הוא יסופק, או שאני אבין, אבין לא רק רציאונלית אלא רגשית, שזה לא מספק.
ואם זה אומר שאני אוכלת פעם בשבוע חבילת עוגיות 37 (או 1 חלקי e) אז כך יהיה :) ואז, בעוגיה הלפני אחרונה, אני אגלה שבעצם העוגיות הללו מעוררות בי בחילה, ממש קצת, אבל בחילה.
ויום יבוא ואני כבר לא אוהב אותן.

זה עדיף על המצב בו אני נמנעת בכוח מלאכול אותן תקופה, והן לא טעימות לי, אבל נותר בי הרצון מאז, רצון שלא סיפקתי.
מיה_גל*
הצטרפות: 07 דצמבר 2002, 09:46
דף אישי: הדף האישי של מיה_גל*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מיה_גל* »

אני הולכת כל שבוע ל מיה גל , מדקרת ואישיות מרשימה ביותר
גוגוס אהובה,
אמנם הדיון פה כבר עף קדימה כהרגלו, אבל בכל זאת מגניבה לכאן תודה גדולה,
גם על המילים החמות, וגם על המפגש איתך, שהוא לכשעצמו מרתק, מעניין, מעיר, מאיר, מצמיח ומעורר השראה |L|
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

מיכל אהובה, עוד חיבוק. מצביעה בעד "להיות בתוך זה". הדרך הכי טובה בעולם.

כדאי למצוא ספורט אהוב, שמאפשר התמדה.
ממ, וגם אישה במסע (אהלן יקרה, טוב לראות אותך), אני חושבת שלא הייתי מובנת. בוודאי שאני בעד למצוא ספורט אהוב שמאפשר התמדה. אני מציעה את המחשבה שהדרך הזו, שנשמעת כל כך הגיונית, לא תמיד עובדת. אם היא לא עובדת (וזה הרי קורה המון, שאני לא מצליחה לעשות את מה שאני אוהבת וזה נראה נורא מוזר) זה הרגע לבדוק את שאר הדברים שכתבתי - מהי האהבה הזו, האם היא טובה ואיפה, אולי, דווקא היא תוקעת אותי במקום.

ויום יבוא ואני כבר לא אוהב אותן.
אישה, ברגיל שלי אני נוטה להסכים אבל אני מגלה שזה לא בדיוק עובד בשבילי. מה שקורה לי מהנאמנות הזו לעצמי בכל רגע זה שתדירות הזבל בתזונה שלי פוחתת מאוד מאוד. אבל האהבה נשארת. וכבר הפסקתי לצפות שהאהבה תשתנה. דברים מסוימים מתוך רשימת מאכלי הזבל טעימים לי, בדרכם. הם באמת טעימים לי, וזה בסדר. אבל החשק שלי לגעת בסוג המסוים הזה של טעים יורד מאוד. כרגע זה בהחלט מספק אותי, למרות שמה שחשקתי בו הוא להגיע למצב שאני לא אוהבת את זה יותר.
ועוד משהו בהקשר הזה - אני חושבת שאולי כדאי להפריד בין "אהבה" ו"הנאה". אני ממש לא אוהבת דברים מסוימים וממש נרתעת מהם ואחרי ביס וחצי סביר שאחוש בחילה. זה לא מונע ממני להנות מהם עד שלב מסוים או לחשוק בהם מדי פעם. זו מחשבה חצי אפויה, עוד צריכה לעבוד עליה.

אחרון חביב לבוקר זה - מיה, אין כמוך. תודה על המילים החמות. מרגישה צורך לשים לך אותן פשוט על מראה כי הן מבטאות כל כך יפה את מה שגם אני מרגישה כלפייך.
ממ*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי ממ* »

אולי עוד מעט, כשקצת שמחה וקצת תקווה יבואו לי. לא יודעת מה יש לי, זאת פשוט תקופה כזו.
אכן, יש תקופות כאלה. אולי זה זמן להרפות קצת. תלוי מה מתאים לך. אני, קשוחה שכמותי, לא יודעת להרפות ומשלמת מחיר כבד על זה. אבל אם אפשר, זה אולי מבורך. אולי אפשר להרפות בנוגע לחלק, ולנסות משהו קטן.
מה שתרצי.

תודה על המלים הטובות
גם את!
אישה_במסע*

החיוניות שלי חלק רביעי

גוגס, אני מופתעת ממש.

אני, אחרי פרק זמן כלשהו, פשוט נגעלת מזבל. אחרי פרק זמן בו לא שתיתי תה עם קפה, כשניסיתי זה היה פשוט מגעיל. חטיף ביסקוויט-שוקולד שקר כלשהו נראה לי מגעיל ממש, והעוגיות אחד-חלקי-E עוררו בי קצת בחילה, ואני כבר יודעת שמתישהו זו תהיה התגובה האינסטינקטיבית. על שוקולד לא איכותי אני אפילו לא מדברת. פעם לקחתי כזה איתי לעבודה בלי כוונה. הוא היה 60% קקאו, אבל עם חומרי טעם וריח כלשהם, ופשוט לא רציתי לאכול אותו.

אני לא בטוחה למה את מתכוונת כשאת אומרת "הנאה".
גוונים*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוונים* »

גוגוס, אין לי זמן לקרוא כל מה שהולך פה אבל באתי רק להגיד שחלמתי עליך הלילה!
לא זוכרת בדיוק אבל יותר מאשר דמות ממשית נכחה שם הנוכחות התזונתית שלך ומן תפריט דל מרכיבים ומושלם שהופיע יש מאין כהוכחה שככה זה צריך להיות, ככה צריך לאכול!
תגובה_חיצונית_קצת_ביקורתית*
הצטרפות: 01 פברואר 2013, 11:18

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי תגובה_חיצונית_קצת_ביקורתית* »

קראתי את כל הדף, לקח לי כמה ימים, נהניתי ואני חייבת להגיב על כמה דברים שאספתי פה, וקודם על דבר כללי.

גוגוס (איך הוגים את השם המוזר הזה??) מדהים לראות את יכולת השיתוף שלך בתהליכים כה עדינים שאת מציפה לתודעתך ומעבירה למילים. מדהימה היכולת שלך להכיל. עשית לי חשק לרוץ ולאכול פירות. אבל מצד שני ניקר לי משהו בקריאה. צרמה לי התעלמותך "האלגנטית" משאלות מסוימות, מנקרות, שעלו מדי פעם בדף, ואצלי במהלך הקריאה עלו אף יותר.

למשל, מיכל כתבה בין יתר הדברים שכן זכו לתגובה:
"אני מאוד לא רוצה שאוכל יהפוך להיות מרכז החיים שלי". והמחשבה הזו תופסת אותי..." ולזה לא הגבת. האוכל כמרכז החיים ממש.

למשל ההתעקשות להתעלם מכל מידע חיצוני, ולהפוך את השינוי התזונתי למסע אינטרוספקטיבי שאינו מוטל בספק או ביקורת חיצוניים. גם לא של משקל או בדיקות דם. או בדיקות רפואיות שאני מבינה בין השורות שיש להן מקום בחייך במסגרת מחלה.

למשל היחס למשפחה בכל התהליך, כעומדים מן הצד שאת מנסה לשלב בתהליך הזתונתי. לשלב בלי כפייה אבל כן עם הטעיה פה ושם (עמידה עם הגב כדי לא למשוך אש בתגובתם לסלט בלי מלח וכו'). ניצול ההזדמנויות שהילדים לא נמצאים איתך לעריכת צומות מזככים - גם לי יש ילדים קטנים, ואין בכלל הזדמנויות ממושכות כאלה שהם לא איתי 3 ימים וכאלה. ואם לא היו איתי, הייתי דבר ראשון משלימה שינה.. כל הכבוד, מעריכה את ההתמדה.

הכתיבה הכל כך סוחפת ומודעת שלך, יש בה משהו מסוכן. חלק מהדברים הזכירו לי (אבל אלה אסוציאציות שלי) דיבורים על אנורקסיה. את מכילה כל ביקורת, מדברת (כמעט ניתן לשמוע את קולך, חרישי) ברוך ובהכלה. ההקבלה לדת עולה אצלי בראש. אם הנושא היה דת והיית לוקחת על עצמך כל פעם יותר תפילות, תעניות והתנזרויות, הייתי אומרת שאת חוזרת בתשובה. או מיסיונרית נוצרית מהסוג הנעים, הרך ו..שוב, בכנות, המסוכן ביותר. את סוחפת אחרייך עוד אנשים. גם אני פתאום רוצה לנסות. בצורה לא רציונלית (מבחינתי), רק בגלל הדימוי שאת מצליחה להעביר.

בצד היפה, אם לפני כמה שנים הנושא של טבעונאות עלה בסגנון אחר באתר וזכה לתגובות אלימות, עד ש"הועף על טיל", הנה את כותבת דברים ברוח דומה אבל בסגנון כל כך שונה, ונשי, אגב, שאת מקבלת חיבוק חם מהקהילה הווירטואלית ההפכפכה הזאת. או לפחות מהקולות הסלקטיביים שנשמעים בדף הזה. וכל זה בזכות אותה נימה עדינה של התרכזות רק בעצמך, בלי להטיף. שאפו על זה.

אני קוראת מרותקת, מזניחה דברים אחרים, אבל מסתייגת בגלל הניקורים האלה. מצטערת אם זה נכתב בנימה שונה מרוב התגובות בדף. משהו בך מזמין יחס הרבה יותר רך, אבל הביקורת שלי נכתבת בכנות רבה. ואני מתנצלת מראש אם משהו בה לא במקום או פוגע.
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

הי גוגוס
שמחה לראות אותך שוב
מאוד מזדהה עם המון דברים שאת כותבת..איך שמשילים עוד קליפה ועוד קליפה זה מזקק את התהליך ומאיר על עוד דברים שמיותרים למערכת
וראיתי שכתבת גם שגרהאם מסביר איך אפשר להיות בעודף משקל עם 811. אשמח לשמועאת ההסבר או לפחות קישור להרצאה הזאת.
אני פחות או יותר לגמרי rawעכשו עם נפילות קטנטנות לעודף שומנים או טיפונת אורז אבל ממש בקטנטנה.
שמתי לב שבימים שאני נדרשת פה לעבודה קשה בבית לבד אני יותר מקפידה על התזונה כי אז האנרגיה שלי עולה פלאים ואני יכולה לעבור את היום הזה בלי מיגרנות וכבדות.
לפעמים אחרי שאני שמה לב שכמעט שלושת רבעי יום עבר ואני על raw. אני מרגישה כאילו הרגע קמתי בבוקר אחרי שינה עמוקה (מה שלא קורה באמת תכלס) מרוב עירנות...
לעומת זאת הנפילות - קשות ואני תוהה אם גוף רגיש הוא סימן לחולשה או לחוזק
אשמח לתובנותייך בעניין, שבת שלוםםםםם
אישה_במסע*

החיוניות שלי חלק רביעי

לתגובה קצת ביקורתית:

גוגוס הגיבה לנושא של האוכל כמרכז החיים. היא נתנה לכך תשובה מעניינת ומחכימה, שכנראה לא שמת לב עליה.

וכמובן, אם לקחת בחשבון שהדת שגוגוס מטיפה עליה היא הקשבה לעצמי, אין שום דרך שבה היא תוכל להיות מיסיונרית לדרכה. זו הסיבה שהיא מקבלת במאור פנים אישה שדרכה החדשה כוללת כמויות עצומות של בשר, וכמעט הכל - מבושל.
במבט ראשון, נראה שדרכיהן הפוכות לחלוטין. אך הדרך, ההקשבה העצמית, היא אותה דרך.

מה רע בלנסות ולראות אם זה מתאים לך או לא? מה רע?

גוגוס באמת לא מטיפה, גם אני לא מטיפה. אם השיתוף של גוגוס גורם לך לרצות לנסות - מה רע?
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

אני קוראת מרותקת, מזניחה דברים אחרים, אבל מסתייגת בגלל הניקורים האלה. מצטערת אם זה נכתב בנימה שונה מרוב התגובות בדף. משהו בך מזמין יחס הרבה יותר רך, אבל הביקורת שלי נכתבת בכנות רבה. ואני מתנצלת מראש אם משהו בה לא במקום או פוגע.
אשה יקרה, אודה לך מאוד אם תבחרי לך כינוי. אפשר בבקשה?
קראתי בשמחה גדולה את הדברים שלך. לא חוויתי כל ביקורת, באמת. חוויתי עמידה מול מראה מעניינת.
שמעתי את ההתנגדות שלך ואני חושבת שהיא חשובה לך מאוד. היא הקול הפנימי ששומר עליך מללכת שבי אחרי אחרים ואני שמחה בשבילך שיש לך אותו.
אני מבטיחה לענות ממש לעומק על הדברים שכתבת אבל זה יקרה מאוחר יותר. רק שתדעי שקראתי ושאני עצמי לא זקוקה כאן לשום התנצלות ולא חשה כל פגיעה.
"נתראה" יותר מאוחר.
ממ*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי ממ* »

תגובה חיצונית וביקורתית,
לא חיבבתי את דברייך וגם לא התרשמתי מהם.

התבלבלת. לקית בטעות קטגוריאלית.

זהו לא דף ציבורי, שממומן על ידי הציבור, או פרסומי, או שיווקי. זהו דיון פנימי בדף אחד בתוך אתר אחד מאוד מסוים.
מכאן שלא חייבים להשיב פה על כל השאלות, או להתייחס לכל הנקודות, או להשתדל לא לסחוף ציבור תמים ושביר.

אם לפני כמה שנים הנושא של טבעונאות עלה בסגנון אחר באתר וזכה לתגובות אלימות, עד ש"הועף על טיל",

לא אמת.
ההתנגדות היתה לפתיחה מסיבית של עמודים שלא לפי הנוהגים, לעריכות החוצה של כותבים שלא לפי הנוהגים, לכפיה של טרמינולוגיה, לתוקפנות. לא היתה התנגדות לנושא.

זאת השוואה רעה.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

גוגס, אני מופתעת ממש.
שמחה שאני עוד מצליחה להפתיע אותך :-)

אני לא בטוחה למה את מתכוונת כשאת אומרת "הנאה".
אישה, תודה על ההזמנה לדיוק. אני מתכוונת בעצם לעונג. אני מסוגלת בקלות לחוש גועל ועונג בו זמנית. גועל מרובד מסוים של המזון ועונג מרובד אחר שלו.

הי גוגוס שמחה לראות אותך שוב
גם אני אותך, קוסמת. תמיד.

ראיתי שכתבת גם שגרהאם מסביר איך אפשר להיות בעודף משקל עם 811. אשמח לשמוע את ההסבר או לפחות קישור להרצאה הזאת.
זה דווקא לא מההרצאה אלא מהספר. אני מקווה שאני עונה על מה שרצית כי הוא מסביר שב 811 אין מצב לעודף משקל (אולי התבלבלו לי המילים איפשהו? תפני אותי בבקשה כדי שאוכל לתקן). האפשרות הזו קיימת בתזונה נאה לגמרי שאין בה את הפוקוס על הפירות. וזה נכון לגמרי. אני מכירה אישית כמה וכמה אנשים
שאכלו חי לגמרי וטחנו אגוזים וזרעים בלי הכרה והיה להם משקל עודף.

אני תוהה אם גוף רגיש הוא סימן לחולשה או לחוזק
אני פשוט לא עושה שימוש במונחים האלה כי אני חווה אותם כסוג של שיפוטיות לא נחוצה כלפי הגוף שלי.
אם הגוף שלי רגיש אז הוא רגיש. כל זמן שזה מרגיש לי בסדר, ובסך הכל שלי אני מרגישה ממש טוב, אני מקבלת את זה באהבה. אני שמחה על כוח ההתנגדות שהגוף שלי מגלה לכל חריגה. אבל בהחלט יש זמנים שבהם התגובה הזו לכל חריגה מעצבנת אותי ואפילו מכעיסה אותי. גם אותה אני מקבלת כמו שהיא והולכת הלאה. אולי יום אחד אעשה מאמץ לנסות ולהבחין מתי זה ככה ולבחון את זה קצת יותר לעומק.
מה את חושבת על זה? איך את מרגישה ביחס לגוף שלך כשהוא ככה?

אני שמה לב שכמעט שלושת רבעי יום עבר ואני על raw. אני מרגישה כאילו הרגע קמתי בבוקר אחרי שינה עמוקה
קבלי את הזדהותי. כבר אמרתי בעבר שהעירנות המיוחדת ששמורה לתזונה החיונית היא בשבילי אחד הבונוסים הכי גדולים שיש. אני מתה על זה. אלו הזמנים שבהם אני מרגישה חיה alive באמת ואפילו, אם יורשה לי להתפייט, בלתי מנוצחת.

גוונים החלום שלך הדהים אותי ונגע בי בנקודה מאוד רגישה (באופן חיובי). אני אחפש הזדמנות טובה לשתף אותך בזה. בינתיים, תודה ששיתפת אותי בשלך. זה היה לי ממש ממש משמעותי. @}
אישה_במסע*

החיוניות שלי חלק רביעי

אכן, נחמד להיות מופתעת לפעמים :)

גם אני יכולה לחוש עונג וגועל באותו הזמן, אך במישורים שונים. אני מתענגת על הזיכרון של הטעם של אוכל שהיה פעם אהוב, אבל באותו הזמן הטעם לא טעים. המצב של עונג וגועל באותו הזמן קיים אצלי לפרקי זמן קצרים, אחריהם המזון מעורר בעיקר רתיעה.

זו אחת הסיבות שאני מאמינה מאוד בלהקשיב לעצמי - הניסיון שלי מראה שאני יודעת מה טוב בשבילי, גם אם לפעמים לוקח לי לא מעט זמן להרגיש ולהפנים זאת. אני לא ממהרת, וההבנה העמוקה הזו לחלוטין שווה את זה.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

אהלן תגובה חיצונית. הנה אני מגיבה. מודה לך שוב על הדברים שכתבת.
מזהירה מראש שאני הולכת להאריך כי הרבה דברים היו לי חשובים (וכן, אני מגיבה גם על כמה פחות חשובים :-) )
כאמירה כללית, מול דברייך הרגשתי שהקריאה גרמה לך לבנות דמות מסוימת שלי בראש שלך. ברבדים מסוימים הדמות הזו איננה אני, ובכתיבה כעת אני אתייחס לכך בהרחבה.
מה שכן, אני סקרנית מאוד לדעת (אם יהיה לך חשק לשתף) מה גרם לך להניח הנחות מסוימות לגבי. בשבילי זו תהיה פשוט מראה עוד יותר מדויקת וזה תהליך שמעניין אותי. שוב, רק אם יש לך חשק.

קראתי את כל הדף, לקח לי כמה ימים, נהניתי... גוגוס (איך הוגים את השם המוזר הזה??)
לפני הכל, אני שמחה שנהנית! ותודה על כל המילים החמות שהציפו את התגובה שלך בכל מקום. את השם הוגים במלעיל :-)

צרמה לי התעלמותך "האלגנטית" משאלות מסוימות... למשל... האוכל כמרכז החיים ממש.
ראשית, מהדברים שלך אני משערת שאת חושבת שלא הגבתי על כך באופן מכוון. אני תמהה על כך, משום שלעולם איני נמנעת מתגובה באופן מכוון, לבד מאלו אשר עלולות להוביל לחשיפת יתר בעיניי.
הנושא הזה נדון בדף בהרחבה רבה לאורך הזמן. אני אשמח מאוד לשוחח על זה גם איתך. האם תוכלי למקד אותו כשאלה או הרהור מעט יותר ספציפיים? כאשר הוא מנוסח באופן הנוכחי הוא כללי מאוד ואני לא רוצה ללהג ולגלות בסוף שלגמרי פספסתי את העניין הנקודתי שלך.

למשל ההתעקשות להתעלם מכל מידע חיצוני, ולהפוך את השינוי התזונתי למסע אינטרוספקטיבי שאינו מוטל בספק או ביקורת חיצוניים. גם לא של משקל או בדיקות דם. או בדיקות רפואיות שאני מבינה בין השורות שיש להן מקום בחייך במסגרת מחלה.
ראשית, המצב הנוכחי שלי (יש לי גידול, בתחושה שלי הוא לא מחלה ולכן איני קוראת לו כך. זה פשוט מצב נתון. לקרוא למצב כזה "מחלה" מאוד מחליש בעיניי ובמקרה הנדון לגמרי לא מאפיין את התחושה שלי. אני מרגישה חזקה מאוד מולו) לא כרוך בבדיקות רפואיות, פשוט משום שזנחתי את ערוץ הפעולה הזה אחרי זמן קצר.
אין לי כל התנגדות לבדיקות דם ואפילו היו זמנים שאני עצמי מצאתי בהן עניין. זה עבר לי. בדיוק שקלתי להיבדק שוב ואיכשהו זה לא קורה. אולי משום שאני מרגישה ממש טוב ואין לי דחף לעשות זאת.

ולעצם העניין - אני בהחלט לא מתעלמת ממידע חיצוני. אפילו להפך. כמות המחקרים והמידע השניוני (כזה שמתאר מחקרים) שאני חשופה אליו הוא עצום. יש לי בכך עניין רב. מה שכן, אני רואה בכל המידע הזה חומר למחשבה ולא משהו שמתווה את הפעולה שלי. עוד לא נולד המחקר/הסרט ששלחו אלי או שנתקלתי בו (ומישהו אמרה שזה מעניין) שלא קראתי/צפיתי, אפילו די במהירות.

בנוגע למסע - המסע לא יכול להיות מוטל בספק או להיות כפוף לביקורת חיצונית. הוא מסע. הוא אישי ופרטי. כל הפואנטה שלו היא להיות כזה. אני לא מסוגלת לחשוב על דרך אחרת לעבור מסעות משמעותיים.

למשל היחס למשפחה בכל התהליך, כעומדים מן הצד שאת מנסה לשלב בתהליך התזונתי. לשלב בלי כפייה אבל כן עם הטעיה פה ושם (עמידה עם הגב כדי לא למשוך אש בתגובתם לסלט בלי מלח וכו')
אלו הן לדעתי הצרימות שיש בחיים שחיים אותם לאור עקרונות מסוימים. במסע שלי יש אתגרים לא מעטים הכוללים את אלו השטים לצדי במסעות משל עצמם. הניסיון לשלב את הכל לא תמיד יכול להיות בתואם מושלם. בתקופה הנוכחית בחיי אני מציבה את המסע שלי גבוה יותר מאלו של אחרים משמעותיים, פשוט משום שאני יכולה, ויש לי וודאות גדולה שלא נגרם להם בכך כל נזק. אפילו להפך. אני מוצאת שילדיי והאיש מפיקים תועלת אמיתית מהחיים לצד המסע שלי.
המאמץ שלי להימנע מכפייה הוא לא מהזן ההתאבדותי. חשוב לי לא לכפות אבל פעמים רבות זה לא מצליח לי ואין בי שמץ של הלקאה עצמית על כך. זה מה שקורה לפעמים וזהו זה. לא מצדיקה את זה לעולם אבל גם לא מתרגשת מזה נורא.
הדוגמה שנתת דווקא לא באה משם ובטח שאינה קשורה להטעיה. אני הגשתי סלט בלי מלח. רציתי לאפשר להם לעבור דרך החוויה הזו בלי שהנוכחות שלי תתערב להם. ושמחתי לגלות שכאשר אני נוכחת פחות, משהו שצפיתי בו תלונה פשוט לא התרחש. זה שיעור חשוב דווקא בנוגע לדרכים האלגנטיות להימנע מכפייה.

הכתיבה הכל כך סוחפת ומודעת שלך, יש בה משהו מסוכן
מכבדת לגמרי את החוויה שלך מולי אבל מחזירה אליך הפעם שאני חושבת שזו מאוד החוויה שלך. כלומר, אני שומעת אותך חוששת להישאב למשהו. זה לא בהכרח אומר שאני שואבת באופן אקטיבי. אני מי שאני, וכפי שאבחנת בעצמך - יש לי אפס רצון להמיר את דתה של מישהי. אם מישהי רוצה בעצמה שינוי אני אשמח מאוד לעמוד לצדה אם היא מוצאת שזה מועיל לה.
כאמור, אני חושבת שזה ממש חשוב שאת מזהה את התחושה הזו בעצמך, שהתנהלות מסוימת של מישהי אחרת עלולה לסכן אותך. היא שומרת עליך מפני משהו ונראה לי מהותי לתת לה תשומת לב.

את מכילה כל ביקורת
נכון. זה כלי עבודה בשבילי. ביקורת היא לא דבר שלילי בעיניי וברוב המקרים היא גורמת לי שמחה. קשה לי להסביר את זה, ואני יודעת שזה משונה קצת, אבל זה פשוט ככה. זה מאוד קל להכיל משהו משמח.

מדברת (כמעט ניתן לשמוע את קולך, חרישי) ברוך ובהכלה
זה מסקרן מאוד כי זה מתאר את הדמות הזו בראש שלך אבל לא אותי :-)
אני לגמרי לא חרישית והדיבור שלי כלל לא רך. יש אפילו מי שחווים אותי כקולנית וקשה. הכלה לא חייבת להיות מהזן הפסיכולוגיסטי הסטריאוטיפי. אני אשה מאוד שמחה והשמחה שלי הולכת ביחד עם דיבור מהיר, מעט קולני והמון צחוק. אני חושבת שיש לי רוך בעיניים אבל הוא בטח לא נמצא בקול או בדיבור.

ההקבלה לדת עולה אצלי בראש. אם הנושא היה דת והיית לוקחת על עצמך כל פעם יותר תפילות, תעניות והתנזרויות, הייתי אומרת שאת חוזרת בתשובה. או מיסיונרית נוצרית מהסוג הנעים, הרך ו..שוב, בכנות, המסוכן ביותר
כנראה שבשבילך דמויות שנחוות ככה הן מסוכנות. לי אישית אין שום בעיה לעמוד מול חוזרים בתשובה מכל סוג שהוא. לפעמים מה שיש להם לומר מעניין אותי ולפעמים לא, אבל אני לא חווה את הלהט שלהם כמסוכן.
בנוסף, וזה חשוב לי מאוד, בניגוד לדמות שאת מתארת, לי אין שום אינטרס או עניין לגרום באופן אקטיבי לאנשים לשנות את דרכם. אני בהחלט מרגישה שראיתי את האור אבל זה האור שלי שראיתי. ראיתי את הדרך שנכונה לי בבהירות גדולה. מעולם לא ראיתי אותה כמשהו שנכון לכולם או כמשהו שיש צורך שגם אחרים ילכו בו.

את סוחפת אחרייך עוד אנשים
אני לא בטוחה שזה תיאור מדויק. האמת היא שאין לי מושג, אבל נוכח התגובות שמתקבלות בדף אני משערת שיש אנשים נוספים שהתזונה שלי מדברת אליהם בלי קשר דווקא אלי, והביחד שנוצר כאן מהווה עבורם כוח מניע חיובי. זו לא אני שסוחפת. אני אני, ויש אנשים שמוצאים במה שקורה כאן, ושאני חלק ממנו, משהו שמיטיב איתם.

גם אני פתאום רוצה לנסות. בצורה לא רציונלית (מבחינתי), רק בגלל הדימוי שאת מצליחה להעביר.
או קי. נשמע שפתאום את רוצה לנסות אבל גם חוששת מהניסוי הזה, אולי בגלל המניע שלך.
אמביוולנטיות היא יופי של דבר להתבונן בו. הניסיון הפרטי שלי מראה שכאשר אני מתבוננת היטב באמביוולנטיות היא נעלמת, והאפשרות הרצויה לי הופכת ברורה מאוד.
משהו חשוב - בתפישה שלי אני לא "מצליחה" להעביר "דימוי". אני לא מנסה. אני אני, ואני רוצה מאוד לקוות שמה שאת חווה ממני, לטוב ולרע, הוא לא דימוי אלא פשוט מי... שאני :-)
מהמילים שבחרת כאן אני תוהה האם את חושבת שאני שונה במציאות הלא וירטואלית, ושאני עושה מאמץ להיות כאן מישהי אחרת. אם זה ככה, אשמח לשמוע מה העלה בך את ההתרשמות הזו.

אני קוראת מרותקת, מזניחה דברים אחרים, אבל מסתייגת בגלל הניקורים האלה
כלפי מה מופנית ההסתייגות שלך? לא לגמרי הבנתי ואני רוצה להבין.

מצטערת אם זה נכתב בנימה שונה מרוב התגובות בדף. משהו בך מזמין יחס הרבה יותר רך, אבל הביקורת שלי נכתבת בכנות רבה
אני לא חווה כאן נימה שונה מזו המקובלת בדף. אני לא חווה את התגובה שלך כלא רכה. אני אפילו לא חווה אותה כביקורת.
להפך להפך. אני חווה משהו מאוד מכבד, קשוב, רגיש, תקשורתי, ובעיקר בעיקר רך. וגם, בהחלט, מאוד כן. וטוב שכך.
עדינה_ניפו*
הצטרפות: 10 ספטמבר 2003, 17:33
דף אישי: הדף האישי של עדינה_ניפו*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי עדינה_ניפו* »

נכון. זה כלי עבודה בשבילי. ביקורת היא לא דבר שלילי בעיניי וברוב המקרים היא גורמת לי שמחה. קשה לי להסביר את זה, ואני יודעת שזה משונה קצת, אבל זה פשוט ככה. זה מאוד קל להכיל משהו משמח.
מקסימה אחת, נפרש חיוך מאוזן לאוזן!

מדברת (כמעט ניתן לשמוע את קולך, חרישי) ברוך ובהכלה
גרם לי לצחוק! לא בלעג, פשוט כמישהו שמכירה אותך :-)
הזכיר לי שאתמול הילדים שלי ראו איזו תוכנית ריאלטי במחשב, לקחו קבוצה לאיזו חוות בריאות בצפון ששם אוכלים אוכל חי בלבד וכל אנשי המקום דיברו בשקט, הלכו באיטיות... במקומות מהסוג הזה אני מרגישה כמו פיל בחנות חרסינה.
שמחה שאת לא מהזן הזה!
רכה ותוססת ואנושית להפליא {@

(כותבת בעודי יושבת מעל קערת מרק עוף מהביל ב 6:00 בבוקר :-D)
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

נפרש חיוך מאוזן לאוזן!
ואיזה חיוך יש לך... מיליון דולר. כבר היה שווה.

כל אנשי המקום דיברו בשקט, הלכו באיטיות... במקומות מהסוג הזה אני מרגישה כמו פיל בחנות חרסינה.
אויש, לגמרי! זה ממש עושה לי עקצוצים מרוב שזה מלאכותי.

כותבת בעודי יושבת מעל קערת מרק עוף מהביל ב 6:00 בבוקר
עדינוש, מה יהיה? מה יהיה?
(אני מדמיינת אותך עוברת ליד חבורת תרנגולות והן אומרות אחת לשנייה באימה - הנה המשוגעת שתהיה מוכנה לתת בנו ביס עוד לפני שאנחנו קמנו מהשינה :-D )
הרסתותי מצחוק. מתה עליך. ועכשיו גם עשית לי חשק לפגוש אותך לעוד טיפול ואני בודקת ביומן ורואה שאין איפה. תהרגי אותי איך זה שאחרי ארבע שעות בין הידיים שלך עדיין לא שבעתי. אני חושבת שאת תשוקתי למגע שלך אפשר בקלות להציב בתחרות עם תשוקתך לבשר...
בשמת_א*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

גוגוס אם תמשיכי לדבר ככה בסוף לא תהיה לי ברירה אלא באמת להתקשר לעדינה לקבוע! <מאיימת>
(באמת סתם דחיינות מצידי {@)
מיכל_בז*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מיכל_בז* »

טוב, התאוששתי קצת ובאתי לספר. אני מקווה שזה ייצא מסודר, כי זה בטוח יהיה ארוך. (בעיקר כי אני צריכה להתחיל ללמוד ולעבוד ואין לי כוח, אבל לא רק!)

מה שקרה הוא שיצאתי מאיזון, בצורה מאוד חריפה. אני יוצאת מאיזון די בקלות, כך גיליתי. תקופת מבחנים, עבודה להגשה שישבתי עליה יומם וליל והחורף, הוציאו אותי מאיזון. וחמור מכך, שמנתי. וחמור עוד יותר, המחזור שלי התבלגן. הסיפור אצלי (ואני מניחה שאני לא היחידה) הוא שאני יוצאת מאיזון כי אני זקוקה לשגרה מאוד בנויה, אבל החיים הרי הם לא כאלה. החרדה, ואני מדברת על חרדה פיזית, קיומית ממש, מפנה אותי לאוכל, אני משמינה, היציאה מהאיזון מחמירה, המערכת ההורמונלית שלי (שגם ככה תלויה על בלימה) משתגעת, אני לא מקבלת וסת, המחזור שלי מתארך ואני הופכת, אם תרצו, לפסיכית הורמונלית, כולל גלי חום, בי נשבעתי, מיגרנות ומצבי רוח.

למזלי הגוף שלי כן מאתחל את עצמו בסופו של דבר. אני נרגעת וחוזרת להיות אני. עדיין מעט אדג'ית, אבל פחות משוגעת. (אם כי כתוצאה מהסטרס שהגוף חווה, יש לי נשירה. בעעעע) אני תמיד לומדת מהחוויות האלה, בעיקר שאני מאוד לא רוצה לשחזר אותן ולעבור אתן לעולם ואיך חודש הבא אני אתנהג לעצמי יפה וכל זה. אבל לא רק, אני לומדת גם:
  1. שאין טעם להילחם בעצמי באמצע הסחרחרות. זה אף פעם לא עובד, רק מחמיר את המצב. (שומעת מיכל בז של עוד חודשיים? זה לא עובד!)
  2. שאין טעם להילחץ מזה שאני משמינה, כי המשקל הזה (בניגוד למשקל המזדחל לאיטו כלפי מעלה), יורד צ'יק צ'ק. כמעט ברגע שאני מתאזנת.
  3. זה לא חייב לחזור על עצמו. זה לא חוזר על עצמו כשאני במצב יותר טוב ואני לא במצב טוב כרגע. צריכה לראות, עכשיו כשחזרתי לעצמי, איך אני יכולה לעלות מעלה.
  4. זה קורה.
_אני תוהה אם גוף רגיש הוא סימן לחולשה או לחוזק
אני פשוט לא עושה שימוש במונחים האלה כי אני חווה אותם כסוג של שיפוטיות לא נחוצה כלפי הגוף שלי.
אם הגוף שלי רגיש אז הוא רגיש._

אני דווקא די זועמת, באופן לא רציונלי כמובן, על הגוף שלי. כאילו, בחייאת גוף, קצת לחץ ומתפרקים? אבל עכשיו הייתה לי מחשבה מרעננת. חשבתי על הרגישות שלי באופן כללי שלמדתי לחבב אותה במשך השנים. אני רגישה, אני רדאר של ניאנסים. זה יכול להיות מתיש ממש לפעמים, למשל כשמלמדים ורגישים לכל הבעת פנים של כל תלמיד בחדר וזה יכול להיות מעליב לפעמים, כי אני לוקחת פנימה הרבה. אבל הרגישות הזו היא מתנה אדירה. לא הייתי כותבת אילולא זה, לא הייתי מורה טובה בלי זה, לא הייתי מי שאני בלי הרגישות שלי. היא קשה לי, אבל היא מתנה.
ואז חשבתי על הגוף שלי, הרי גם הוא "אני". חשבתי על הרגישות הגופנית שלי והבנתי שאת אותה רגישות שנורא מרגיזה אותי מצד אחד, אני גם יכולה לחוות כמו מתנה. למשל, אני נורא רגישה למגע ומגע נכון פשוט יכול להחיות אותי. או הפיינשמקריות שלי באוכל שיכולה לעצבן, אבל הצילה אותי מהרבה ג'אנק עוד לפני שבכלל הייתי מודעת לקיומו של אוכל בריא יותר.

יש פה גם עוד משהו, הרגישות הזו מאלצת אותי לדייק. זה מעייף אותי עד מוות, אבל זו גם מתנה.

ומבחינה תזונתית אני נמצאת באיזו צומת שנורא מבלבלת אותי, אבל אולי זה בכלל רמזי האביב. נמאס לי מאוד מאוכל מבושל, ממש נשבר לי. לא בא לי לאכול בשר או עוף, אפילו לדגים פחות יש לי חשק. (אולי רק לסלומון מעושן). אין לי חשק לסלטים, לא לתבשילי ירקות, אפילו לא פירות. לא בא לי על "אוכל". ברצינות, על שום אוכל שקיים בעולם. זה קורה לכן לפעמים?
אישה_במסע*

החיוניות שלי חלק רביעי

מיכל, אם את לא רוצה לאכול, למה את אוכלת? לדעתי, אם את לא רוצה לאכול, זו סיבה מצויינת לצום. הסיבה ההגיונית ביותר.
ואת לא ציינת אגוזים גבינות ונבטים.
מיכל_בז*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מיכל_בז* »

את לא ציינת אגוזים גבינות ונבטים.

כי אותם תמיד בא לי לאכול:) מממ... אגוזי מלך וגבינה כחולה עם המון עלים ירוקים. זה טעים!
אישה_במסע*

החיוניות שלי חלק רביעי

נו, אז תאכלי אותם!

תאכלי אגוזי מלך וגבינה כחולה עם המון עלים ירוקים. זה בדיוק הזמן המתאים בשביל זה. עלים ירוקים זה הדבר עכשיו. כל מה שצריך זה לצאת החוצה ולקטוף :)
מנגו*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מנגו* »

_לא הייתי מי שאני בלי הרגישות שלי. היא קשה לי, אבל היא מתנה.
ואז חשבתי על הגוף שלי, הרי גם הוא "אני". חשבתי על הרגישות הגופנית שלי והבנתי שאת אותה רגישות שנורא מרגיזה אותי מצד אחד, אני גם יכולה לחוות כמו מתנה. למשל, אני נורא רגישה למגע ומגע נכון פשוט יכול להחיות אותי._
כול מילה - הרגישות, המגע ובכלל.

נמאס לי מאוד מאוכל מבושל, ממש נשבר לי. לא בא לי לאכול בשר או עוף, אפילו לדגים פחות יש לי חשק. (אולי רק לסלומון מעושן). אין לי חשק לסלטים, לא לתבשילי ירקות, אפילו לא פירות. לא בא לי על "אוכל". ברצינות, על שום אוכל שקיים בעולם. זה קורה לכן לפעמים?
לא, לא קרה. תמיד בא לי משהו, בחורף זה בעיקר מבושל.
אבל מה דעתך על שייק ירוק?
הכנתי כרגע מחוביזה, כוסברה ואפרסמון. כיף גדול, הרגשה של איזון ואתחול : )
בחורף אני שותה פחות שייקים כי קר אבל ביום יפה כמו היום התחשק לי ( בעיקר אחרי ארוחת הבוקר המטורפת אתמול שהוזמנתי אליה וכללה שפע של דברים שבד''כ איני אוכלת, בורקס, לחם, ממרחים וכו', כולל מקלות גבינה מטוגנים :( )
ממ*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי ממ* »

_נו, אז תאכלי אותם!

תאכלי אגוזי מלך וגבינה כחולה עם המון עלים ירוקים. זה בדיוק הזמן המתאים בשביל זה. עלים ירוקים זה הדבר עכשיו. כל מה שצריך זה לצאת החוצה ולקטוף :)_

בדיוק, מיכל יקרה. זה יופי של אוכל.

אגב רגישות, גם הגוף שלי מאוד רגיש: כל דבר גורם לי לכאב ראש (אור חזק, ריחות, חוסר שינה, יותר מדי קפאין ועוד ועוד). אני לא יכולה לעשן אפילו סיגריה בשבוע לצערי. לא יכולה לסבול המון סוגי מזון. בררנית מאוד. יש לי גם עור רגיש ועדין.

אז מה? מה זה אומר? זה אומר שהוא רגיש.

זכרי שאת לא במבחן, לא במירוץ, לא מחויבת אתית לשמור על תפריט מסוים.
בשמת_א*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

מיכל, מכירה את "אדם רגיש מאוד" מאת ד"ר איילין ארון?
אם את לא מכירה, תקראי.
זה מתאר אותך. לגמרי.
(המתרגמת היתה צריכה לכתוב איילין אהרון, הרי היא יהודיה וזה שמה האמיתי. למה צריך להיות איכפת לנו איך האמריקאים מבטאים אותו, הם לא יודעים עברית)
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

טוב, התאוששתי קצת
נהדר, מיכל. שמחה בשבילך. וכיף לשמוע אותך ואת המחשבות שלך.

אני יוצאת מאיזון די בקלות
מה זה בשבילך איזון? יש מצב שמה שאת רגילה לקרוא לו "איזון" הוא פשוט שביר ולא הדבר האמיתי?

מאוד אהבתי את המסקנות שלך בנוגע לדיוק הפנימי וזה הגופני בפרט. אשרייך. באמת.

לא בא לי על "אוכל". ברצינות, על שום אוכל שקיים בעולם. זה קורה לכן לפעמים?
לא קרה לי. כמו שאישה ציינה, אבל באופן קצת אחר, כן בא לי לצום. אבל זה לא קורה לי בגלל שאוכל נמאס עלי אלא בגלל שאני רוצה לצום באופן פוזיטיבי. ויחד עם זאת, אם לא בא לך על אוכל, אז גם אני חושבת שמוטב לא לאכול (כאמירה כללית. אני מבינה שמסתבר שיש דברים שכן מתחשקים לך).
אולי הגוףנפש שלך בסוג של עומס. זה יכול לקרות בגלל כל מיני דברים שאיכשהו נכנסו בכמות עודפת. אז נחים מהם, נותנים להכל לצטלל ובודקים מה צף אחרי זה.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

עוברת אורח היא אשה מדהימה.
אני מתאפקת מלכתוב את זה כבר מהפעם הקודמת שנפגשתי איתה, בזכות הדף הזה.
אחרי שנפגשנו שוב ניסיתי להתאפק עוד כמה ימים ועכשיו האיפוק הזה הגיע אל קצו.
היא אשה מדהימה, לידיעת כל מי שעדיין לא מכירה אותה.
היא יפה מאוד (אבל זה שטחי ולא באמת חשוב, פשוט זה מאוד בולט), חכמה ומצחיקה ועמוקה וכייפית ביותר.
זהו. אמרתי.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

וחוץ מזה, אני כבר כמה ימים תחת מתקפת קמח בצורת לחם ומאפים.
לא במקום האוכל המזין והחיוני שלי אלא בנוסף. אז יש לי גם קמח וגם כמויות אוכל גדולות מדי.
זה התחיל ביום שלישי ונמשך מאז. אין לי מושג למה ומאיפה אבל זה כאן.
אני מתמסרת לזה לחלוטין ונראה לי שזה הגיע לקצו, הגל הזה.
מבאס משהו, כי תופעות הלוואי ממש נוכחות. טראח, שלושה קילו, כחכוחי ליחה, עייפות כללית וכל הדרעק הזה.
כבר המון זמן לא היה לי. אין דבר. כאמור, נראה לי שזה הסוף.
הקוסמת_מארץ_עוץ*

החיוניות שלי חלק רביעי

מה את חושבת על זה? איך את מרגישה ביחס לגוף שלך כשהוא ככה?
הדבר היחיד שגורם לי להיות שיפוטית אל הגוף שלי הוא כשאני עולה במשקל מעבר לכך
כבר התרגלתי לרגישות אובר הזאת, אני מכירה אותה בעוד היבטים בחיים שלי ולא רק בגוף הפיזי וזה בסדר.
גם אם זה מבעס זה לא גורם לי לתחושות קשות מעבר לביעוס...
לצערי גם הילדים שלי ככה וזה ברמה כזאת למשל שתמרים אורגנים, בגלל שזה מתוק גורם להם תולעים...וזה ממש מבעס...
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

קוסמת, תודה.
שולחת אליך שאלה, רק אם בא לך, כי זה נתקע אצלי - למה דווקא המשקל? איך זה שהוא עוד לא נכנס לתוך ההתרגלות לרגישות?

ומעבר לזה, את מכירה את תרופת הסבתא המצטיינת לתולעים? עובד אצלנו מעולה ותמיד מספיק סיבוב אחד - אכילת המון גרעיני דלעת ושמן עץ התה על פי הטבעת בלילה נגד הטלת הביצים.

רק בריאות. תמיד.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

טוב, צדקתי. זה עבר לי.
הקמח מאחורי (וגם המלח שהגיע איתו בכמות מפתיעה).
אני גם חוזרת לזוז היום.
איזו חסימה השתחררה.
שבוע מצוין לכולן.
מצ*
הצטרפות: 03 פברואר 2013, 11:05

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מצ* »

לא בא לי על "אוכל". ברצינות, על שום אוכל שקיים בעולם. זה קורה לכן לפעמים?
כן.
וזה לא שאני לא רעבה. פשוט לא מוצאת מה אני רוצה.
זה עובר אחרי כמה זמן.
ממ*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי ממ* »

_טוב, צדקתי. זה עבר לי.
הקמח מאחורי (וגם המלח שהגיע איתו בכמות מפתיעה)._

יופי. שמחה בשבילך, גוגוס.

גם אני בדיוק יוצאת מגל כזה, שהתחיל במסיבה שאירחתי ושאחריה, בנוסף לכל האוכל הבריא והנפלא שהגשתי, נשארו שתי עוגות ומיני פחמימות.

ואז?? חליתי. הצטננתי בצורה בלתי רגילה. מתקשה להאמין שזה מקרי. וכמובן שגם כמה ימים לא התאמנתי. ואתמול כבר כן, וכבר זה החזיר אותי לשקדים והאגוזים והירקות (נגמרו הפירות בשישי).

טראח, שלושה קילו,
גם אצלי, מיד נוסף קילו שהורד בעמל ויזע ובזמן רב. אני מנחמת את עצמי שהוא רק מהתנפחות ולא ממש מאגירת שומן (נכון? :-( )

הדבר היחיד שגורם לי להיות שיפוטית אל הגוף שלי הוא כשאני עולה במשקל
גם אני.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

גם אני בדיוק יוצאת מגל כזה
איזה כיף. זה קצת כאילו שאנחנו נותנות יד אחת לשנייה.

אני מנחמת את עצמי שהוא רק מהתנפחות ולא ממש מאגירת שומן (נכון? )
בטח נכון. בגלל זה הוא גם נעלם כשהמקור המנפח נעלם. שומן לא אוגרים מהר ולא נפטרים ממנו מהר.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

הי מצ
זו פעם ראשונה שאת כותבת כאן?
אם כן - ברוכה הבאה @}
ממ*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי ממ* »

איזה כיף. זה קצת כאילו שאנחנו נותנות יד אחת לשנייה.

לגמרי!

_אני מנחמת את עצמי שהוא רק מהתנפחות ולא ממש מאגירת שומן (נכון? )
בטח נכון. בגלל זה הוא גם נעלם כשהמקור המנפח נעלם. שומן לא אוגרים מהר ולא נפטרים ממנו מהר._
תודה :-)
מצ'רה*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מצ'רה* »

הי מצ
מצ'רה (לא יודעת איך התקצר שמי)
זו פעם ראשונה שאת כותבת כאן?
לא ממש (-:
אם כן - ברוכה הבאה
בכולופן תודה!
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

לא ממש
:-D
הקוסמת_מארץ_עוץ*

החיוניות שלי חלק רביעי

שאלת המיליון דולר...
יש לי נטיה לעודף משקל. נטייה נטייה.
תמיד הייתי סבבה אבל אחרי הלידה הראשונה משהו עם האימהות כנראה ועם הצורך להגן על עצמי עליתי 30 קילו.
לפני 4 שנים בערך התחלתי תהליך הרזייה והיום אני בערך 28 קילו פחות...מאוד חשוב לי לשמור על זה.
זהעושה את ההבדל מבחינתי בין אושר לסבל.
למה? אין לי מושג פשוט אני אוהבת להרגיש קלה, זה מתחבר לי עם תחושת נעורים ובריאות. פשוט הכי טבעי לי זה להיות קלילה (גםמתאים לאופי שלי...).
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

אני אוהבת להרגיש קלה, זה מתחבר לי עם תחושת נעורים ובריאות. פשוט הכי טבעי לי זה להיות קלילה
קוסמת, את זה אני ממש מבינה! ומזדהה...
אבל שואלת משהו קצת ליד - למה המשקל הוא היחיד שמעורר בך שיפוטיות?
כלומר, אם דברים אחרים שקורים לגוף מתקבלים אצלך בלי שיפוטיות, למה דווקא זה כן?
נגיד... סימני הזדקנות או מצוקה של העור או השיער.... הם מתקבלים אחרת? בתשומת לב שאין בה שיפוטיות?

אצלי המשקל הוא משהו שאני ממש שמה לב אליו, אבל אני ממש חווה אותו כחלק מהשלם שלי, ולכן גם כשאני עסוקה בו זה לחלוטין נטול שיפוטיות. זה לא תמיד היה ככה אצלי אבל השנה שנתיים האחרונות עשו משהו מאוד עמוק בעניין.
אני מעלה בתור הרהור לעצמי שזה נובע מכל הניסיונות קצרי המועד שערכתי. כלומר, אולי זה תוצר של ההבנה הברורה שהמשקל שלי, והמראה שלי בהקשר הזה, לא בהכרח קשור לשומן. ומאחר שניתק הקשר בין שומן למראה שלי ניתק גם הקשר בין כל מיני רעיונות סטריאוטיפיים שקשורים לשומן (עצלות? חוסר כוח כוח רצון? כל מיני כאלה...) לבין המראה שלי.
את מבינה? לא נשאר מקום לשיפוטיות. אם אני מאבדת שלושה קילו רק בפרידה מהמלח אז אין לי על מה לכעוס ואין לי מה לשפוט. הקשר הוא ברור וכל מה שצריך לעשות זה ככה וככה. וזה נכון גם לדברים אחרים שגיליתי כמו שעות האכילה שלי וכו'.
לא יודעת, קצת קשה לי להסביר מה בדיוק עברתי בעניין הזה. אבל אני מרגישה שכאשר מפעילים "חשיבה מדעית" ביחס למשקל זה במידה רבה חותר תחת צורות חשיבה מסוג אחר, כמו חשיבה סטריאוטיפית למשל, או חשיבה שיפוטית שתלויה בה.
הקוסמת_מארץ_עוץ*

החיוניות שלי חלק רביעי

ממממסימני הזדקנות...יש ברוף השם
אבל אני חיה איתםן בשלום אולי בגלל שבתהליך הזה עם השנים אני מרגישה יותר טוב פיזית
ואולי כי אני אני שמחה להתבגר ואני כבר כמהה לעשות את הקפיצה הקוואנטית הזאת...
(זה לא חוכמה עברו עלי שנתיים של עבודת פרך עם התאומים שיהיו בריאים וכל יום שעבר קידם אותיח קצת יותר אל החופש - החופש ללכת לשירותים, החופש לאכול בללי שני ינקנים צורחים עלי וכו...)
מיכל_בז*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מיכל_בז* »

מצ'רה, דווקא חיבבתי את מצ. האלטר אגו הפרוע:)
מיכל_בז*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מיכל_בז* »

אני מרגישה כאילו בהתאם לנוהל שהשתרש אצלי בשנתיים האחרונות אני אמורה עכשיו להגיע לאיזו החלטה תזונתית ולדבוק בה. אבל אין לי כל כך חשק. אפשר להחליט לא להחליט כלום? אפשר! החלטתי.
אני חייבת לציין שברירת המחדל שלי היא גם ככה מאוד בריאה, זה מדהים לראות איך דברים פשוט יוצאים מהתפריט לעד וזהו.

מה זה בשבילך איזון? יש מצב שמה שאת רגילה לקרוא לו "איזון" הוא פשוט שביר ולא הדבר האמיתי?

זאת שאלה נורא טובה. אני מרגישה איזון כשאני מצליחה להחזיק את כל הכדורים באוויר. גם להתעמל, גם לאכול נכון (בשבילי זה בעיקר אומר לא יותר מדי ולא מהדברים שעושים לי רע באופן מיידי כמו טחינה וגבינה.), גם שהבית יהיה מסודר, גם שאני אעבוד בזמן, אלמד. המון דרישות, בקיצור! אבל מה שחשוב זה בעיקר התזונה והספורט כי אז גם הוד מחזוריותו מגיע בזמן ולא מאחר, נוטע בי תקוות שווא ומוציא אותי מדעתי.

אין לי מושג אם זה לא הדבר האמיתי. אני מקווה שהדבר האמיתי קצת יותר יציב, אבל אני ממש לא בטוחה.

גוגוס, שאלה. איך את מתייחסת למתקפת מאפים? אני מבינה שאת לא מתייסרת, אבל מה את אומרת לעצמך?

_מיכל, מכירה את אדם רגיש מאוד מאת ד"ר איילין ארון?
אם את לא מכירה, תקראי.
זה מתאר אותך. לגמרי._

בשמת, תודה. אבל אין מצב שאני מצליחה לקרוא את זה... ספרי עיון (מהסוג הזה, אבל לא רק) זה משהו שאני פשוט לא מצליחה לקרוא. אם כי אולי באנגלית זה יהיה יותר סביר? בדרך כלל הם מתורגמים כל כך רע.
אבל האמת שגם לא בא לי שיתייגו אותי. אני חושבת שחוויתי מפח נפש עצום אחרי שגיליתי שאני ADD ואין לי באמת מה לעשות עם האינפורמציה הזו. ובאופן כללי, יש לי תחושת התמרדות קלה לאחרונה נגד זה שיאבחנו אותי. אני רוצה להיות הבלתי מאובחנת! (דוהרת בדרכים, עם הרוח)
בשמת_א*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי בשמת_א* »

התרגום בכלל לא רע.
תקראי באתר. הקטעים שבאתר נותנים די הרבה, במיוחד השאלון. אני חוויתי את זה כמעודד ומשחרר. לא כמאבחן או מתייג.

שגיליתי שאני ADD ואין לי באמת מה לעשות עם האינפורמציה הזו
יש הרבה מה לעשות עם האינפורמציה הזאת, אבל אני מבינה את תחושת חוסר האונים וחוסר התקווה שמשתלטת עלייך כרגע בכל תחום.
כשיתחשק לך להתעניין במה שאפשר לעשות כדי לקדם את עצמך, אני כאן.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

אפשר להחליט לא להחליט כלום? אפשר! החלטתי.
בטח. בטח אפשר. ואף רצוי. מאיפה בא לך שצריך לקבל החלטה? החלטות שצריך לקבל במילא לא שוות שום דבר כי הן במסגרת ה"צריך". כמה אינטואיטיבי זה יכול להיות?
נוחי לך.

אני מרגישה איזון כשאני מצליחה להחזיק את כל הכדורים באוויר
באמת? בראייה האישית שלי אם כל הכדורים באוויר זה לא יכול להיות מאוזן. תחשבי על מי שמופיע עם כדורים. הרי יש גבול לזמן שהוא יכול להחזיק את כולם. בסוף העין שלו תתעייף או שהקשר בין היד לעין ייחלש. אי אפשר. להחזיק הכל באוויר זה מאמץ מרוכז, ומאמץ, ובטח שמרוכז, לא יכול להיחשב למצב מאוזן. אם הבנתי אותך נכון אז זה לא שאת מאבדת יציבות בקלות. את כנראה מאבדת אותה משום שאת בונה ציפייה לא ריאלית שהיא תחזיק מעמד הרבה זמן. וציפיות, כידוע, נו...

איך את מתייחסת למתקפת מאפים? אני מבינה שאת לא מתייסרת, אבל מה את אומרת לעצמך?
אני אומרת לעצמי שככה זה. וזהו. מה שכן, אני במודעות למה שקורה לי ולחלקים ה"עושים" שבי. כשזה קרה לי בעבר הרחוק, לו שאלת אותי בסוף היום מה אכלתי באותו יום, לא הייתי יודעת לענות לך. בטח לא בקלות. היום זה אחרת. תשאלי אותי מה אכלתי ואני אוכל להגיד לך ברגע מה אכלתי ומתי. אני אוכלת את הזבל במודעות מלאה, בלי להחביא מעצמי שזה מה שאני עושה. בלי להשכיח שזה מה שאני עושה. זה נטול סיפור ולכן נטול אשמה. זה מה שקורה, אני מתמסרת לזה בלי שום הסברים וכשזה עובר זה עובר.
אם לענות שוב על השאלה שלך - יותר חשוב מה שאני לא אומרת לעצמי מאשר מה שאני כן אומרת לעצמי. אני לא אומרת כלום. לא מספרת שום סיפור. לא של הלקאה עצמית ולא סיפור מהסוג של "זה בסדר ואני עכשיו רכה עם עצמי".

אני רוצה להיות הבלתי מאובחנת!
מזדהה עם התחושה הכללית. אני חושבת שאבחונים יכולים להיות מועילים מאוד, אבל רק אם הם באים ברגע הזה שבו האוזניים קשובות והלב פתוח. לדהור בדרכים עם הרוח נשמע לי נפלא, פתוח לעולם, פתוח לאפשרויות. מצב תודעתי כזה סביר שיביא לפתחך את מה שאת צריכה.
מחבקת אותך.
מצ'רה*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי מצ'רה* »

מיכל, מצ'רה עצמה היא האלטר אגו הפרוע
לא חושבת שהיא צריכה אחד משל עצמה. ואם היא כן, אז אני כבר יותר מדי מוכרת פה.
גוגוס*

החיוניות שלי חלק רביעי

שליחה על ידי גוגוס* »

http://www.youtube.com/watch?v=YIZ6V2X3LiU

גישה קצת שונה לקנדידה, מאת מחבר 811
שליחת תגובה

חזור אל “דפים למיון”