המלצות לטיולים בטבע

אנונימי

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי אנונימי »

אזור הצפון , מסלולי טבע :
  • אתר החרמון
  • מפל התנור
  • נחל עיון: עשינו את המסלול הארוך, ועוד הפוך, כלומר בעליה, ובכל זאת הסתדרנו נהדר. גם הילדים (3.5) וגם אני, בחודש שישי. היה ממש נעים ונחמד
  • נחל קורן, החלק העליון של נחל כזיב - הכניסה בין מעלות למעילייא - מסלול ההליכה לכיוון המנופורט- לא עשינו את כולו- היה כל כך יפה... ולא המוני מידי לשבת בצהריים.
  • יש רפטינגים מהגושרים, ממעיין ברוך ומבית הלל. לוקחים קייק או סירה ושטים בכייף. הנוף מתחלף ואפשר גם לעצור מידי פעם בגדה, לאכול משהו, לנוח וסתם לשחרר את הרגליים והגוף (של החותרים ושל הילדים...).
  • נחל שניר
  • בנחל יהודיה יש גם מסלול קצר במים
  • המג'רסה- בית ציידה: מסלול מים לכל הגילאים (כמעט). המסלול כולו בתוך מים, אפשר רוב הזמן להיות בצל, ואפשר לעשות אותו ככה שהמים לא יהיו יותר גבוהים ממותן של מבוגר. שמעתי שעכשיו סידרו שביל חזרה מוצל (פעם היה צריך לחזור בדרך עפר מבאסת, בשמש). הבעיה: האתר פופולרי מאוד. המג'רסה זה כניסת הירדן לכנרת, בחוף הצפוני-מזרחי של הכנרת, הידוע גם כעמק הבטייחה או בקעת בית ציידה. המג'רסה נמצא בבקעת בית צידה. המסלול במים הוא כשלושת רבעי השעה, תלוי בקצב ההליכה. לכל אורך המסלול יש שביל נוח מקביל להליכה מחוץ למים וכן יש יציאה לאותו שביל מהמים כל כמה מטרים. ישנו עוד מסלול בבקעת בית צידה אז לא להתבלבל .הכניסה למג'רסה היא מצומת מעלה גמלא, לכוון הכנרת. יש שלוט. המקום נקרא גם חניון הזיתים. בנקודת ההתחלה יש עצי זית לחניה בצל. הייתי בחג השבועות והיו מספיק מים. מאוד מומלץ בגלל הקרירות. מומלץ גם על חפץ כמו הסירה שכתבת בשביל הילד. היתה שם איתנו ילדה בת 4 עם גלגל שממש עזר לה בקטעים העמוקים (עמוקים בשבילה) וראיתי משפחות עם ילדים הרבה יותר קטנים.
  • עין פיק , בדרום רמה"ג. אחי חזר מסופ"ש באיזור מזרח הכנרת. הם טיילו עם משפחה נוספת - סה"כ 4 מבוגרים, שתי בנות 6-7, בן 3.5 ובן 2.5 . המסלול המקורי הוא מעגלי, אבל סופו הוא צעידה בשמש, כך שהם ירדו במדרגות לערוץ, הלכו בינות לשיחים, בתוך שלוליות יותר ופחות עמוקות, וכשנמאס, סבו לאחור ושבו באותה דרך בא הלכו. הם מאד ממליצים |
  • ברמת הנדיב, ( ךיד זכרון יעקוב) יש גן מאוד יפה עם מסלול סיבובי. יש מסלול הליכה לעין צור ועד כמה מסלולים
ובכניסה הרבה מקום לפיקניק. http://www.ramat-hanadiv.org.il/site/homepage.asp

אזור הצפון אתרים:
  • פארק "פקאן פארק" שיש בו מתקנים מתנפחים, ואופנועים, ומשחקי מחשבה. אני ממליץ על המקום הזה בגלל שכייף שם וגם בגלל שנעים שם. "פקאן פארק" נמצא בין נאות מרדכי ללהבות הבשן.
  • ציפורי - גן לאומי , אתר ארכיאולגי בעמק יזרעאל. יפה לכל המשפחה. יש שם בורות מים תת קרקעיים , אמפי, רחוב רומי ופספסים מקסימים. באתר אזור נחמד לפקניק עם שולחנות לי עזי זיתים באזור אתר המבקרים.
  • שמורת החולה
  • בית אוסישקין: יש שם חיות מפוחלצות.
  • מוזאון המדע בחיפה : מאוד מענין שם
  • בפארק הירדן אני חושבת שאפשר ללכת במים.
  • המלצות על חופים בכנרת: בין רמות לבין עין גב יש מספר מקומות טובים. הייתי בחוף גופרה שהוא ממש על המים. זה בתשלום ויש מקלחות ושירותים מסודרים, לא רחוק מהאוהל. החוף נמצא כ-2 ק"מ צפונית לעין גב. שמעתי שיש בחוף גופרה בריכת גופרית ומכאן שמו. הייתי בחוף הזה בחג שבועות, כשכל עם ישראל ומשפחתו התנחלו להם שם באוהלים. אם כך, לא מומלץ בחגים ארוכים. כזכור לי, שילמנו 50 ש"ח לכניסה

אזור המרכז:
  • החוף של סידנא עלי/אפולוניה הוא יפה מאוד. הוא נמצא ממש בהרצליה. יש שילוט מהרצליה פיתוח לפארק הלאומי אפולוניה, שהוא בתשלום ונמצא על הצוק שמעל החוף. אם ממשיכים עם הרכב בדרך עפר מהכניסה לפארק מגיעים לחנייה שמעל סידנא עלי ויש מדרגות שיורדות לחוף. מומלץ ללכת לאורך החוף צפונה, גם בחורף. יש המון צדפים ואבנים יפות ומתחת לצוק יש שרידי קירות של העיר אפולוניה שנפלו מלמעלה (יש שלט סכנה מפולת, אז לא על אחריותי). יש שם פינות חוף נחבאות כאלה בין סלעים ושרידי קירות עתיקים. מקסים.
  • יש חבצלות חוף באזור געש ומומלצת בחום השמורה של שפיים מדהימה!! עם נוף לים צבאים ושקט הכניסה מיקום או שפיים ממש אחרי בית ההארחה של שפיים. ממש מקסים ולא קשה ללכת גם עם קטנטנים

פרוזדור ירושלים ןירושלים, מסלולים :
  • עין טייסים: שמורה חמודה בהר טייסים. יש שם בריכה שאפשר להיכנס אליה לפי הכתוב אבל היא ירקרקה בצורה לא מעוררת תאבון וקטנה מאד. היו באיזור הרבה רוכבי אופניים , כרגיל בעונה.
לסיכום: נחמד ונקי. , לא שווה להגיע מרחוק.

אזור הדרום, מסלולי טבע
  • באביב יש פריחה משגעת בשמורת בארי!!! חזרנו משם עם שכון חושים של ריח צבע וטעם...בדרך לצומת בית קמה יש את שמורת פורה עם פריחה בשלל צבעים , אהובה במיחוד על שוחרי אקולוגיה ובתי גידול .

אזור הדרום, אתרים:
  • חוות נעמ"א : חוות בודדים בנגב המערבי, אם מהסביבה אז שווה ביקור.
  • חוות קורנמל על כביש 40 מבאר שבע לשדה בוקר אחרי צומת טללים (הצומת בו פונים שמאלה) לחפש שלט לחווה ופניה שמאלה לשביל עפר. יש להם גבינות עיזים מצויינות.
  • חוות נחל בוקר אם ממשיכים באותו כביש לכיוון שדה בוקר ,כעבור 7-10 דקות נסיעה לחפש שלט לחווה מצד ימין של הכביש מבנה מעניין (2 מכולות שהפכו לבית יפהפה). אפשר לראות את הכרם והסוסים, ולשבת ולטעום יין מקומי וגבינות. בעלי המקום מאוד נחמדים ומכניסי אורחים.
  • מדרשת שדה בוקר ממשיכים על אותו כביש 40, מגיעים לצומת חלוקים (צומת T) ופונים ימינה (כיוון כללי מצפה רמון). פונים שמאלה למדרשת שדה בוקר שם שווה לעצור שם ולראות את אוסף הנחשים המעניין, וגם את בית הבוץ ( לחפש שילוט בתוך המדרשה). לחובבי הקברים, קבר דוד ופולה בן גוריון , משקיף על נחל צין המופלא.
  • חוות כרמי עבדת חזרה לכביש 40 המתפתל לכיוון מצפה, כעבור כ-10 דקות לחפש פניה ימינה ושלט "חוות כרמי עבדת ". המקום יפהפה, יש גלריה במקום.
  • יש בהמשך ה-40 את עבדת, שרידי העיר הנבטית (נדמה לי שבחול המועד סוכות יש שם אירועי דריכת יין).
  • וואם כבר הגעתם למצפה רמון אז סוכה במדבר שווה ביקור.להגעה לעקוב אחרי השילוט ולהתאזר בסבלנות, הדרך חתחתית ... ניתן לאכול שם בהזמנה מראש, יש שם חמורים חמודים, סוכות לראות , ופאנלים סולאריים שמאירים את המקלחת.והעיקר המון ש ק ט.
  • חוות האלפקות
-

מקומות לינה בדרום:
  • מחפשים מקום אחר לישון במצפה רמון?, בחוות המדבר שיושבת ממש על המכתש אפשר לישון בבקתות מצופות בוץ, ולהתעורר לנוף המרהיב של המכתש. ארוחות צימחוניות. לאירוח רצוי להתקשר מראש. יש במקום גם חנות בה הם מוכרים מוצרי טופו שונים של קהילת הכושים מדימונה, ויש גם גלידת טופו שלהם. לפעמים יש גם "גמלידה" גלידת גמלים שמיוצרת בערבה. הגעה: מגיעים לככר בכניסה למצפה, פונים שמאלה וממשיכים בדרך עפר על פי השילוט.
  • חאן שבילים במדבר- באזור חצבה. ישלו אתר אנטרנט, מומלץ לכל המשפחה.
  • חוות הנוקדים (בין ערד למצדה) - מקום מדהים עם אטרקציות לילדים ופינת חי.

מידע ואתרים מומלצים:
רועי_כשר*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2001, 19:44
דף אישי: הדף האישי של רועי_כשר*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי רועי_כשר* »

יער האילים!!!!!!!!!!!!

}{עלעול (2002-12-27T10:40:00):
מאוד כדאי לטייל בתל אנפה ובנחל ערער, וציפורי.
תל אנפה נימצא ליד כפר סולד והמלצתי עליו
ביגלל שיש שם בחורף המון המון המון
המון המון נרקיסים. ונחל ערער
המלצתי עליו ביגלל
שליפעמים יש
שם פרות ויש שם נוף יפה.

תרמו: רועי כשר, רותי , עלעול ,ענת גיגר , אם פי 3, אמא של מיה, *ליאת_ , תי תי, נועה ברקת, עדי יותם , אביב חדש , ה עוגיה , אמא של יונת , תי-תי, דניאל ברקת , ענת גביש , ענן, יהודית שפמן, שחר קליין
מירי , אביב חדש, ב דחילו , יעל , לוטם מרווני, נונה, מונו נוקי, בני
המלצות לטיול חורפי בארץ
פרח הלימון (2008-12-25T13:03:42):
החלטתי לפתוח דף שירכז את כל המקומות הכי אהובים עליכם בחורף
מרחבים ירוקים פסטורלים פורחים, בהם ריח האדמה אחרי הגשם (או תוך כדי :-)) משכר וממכר |עץ|

|#|

מיכל x (2008-12-25T17:23:05):
תמיד כיף לטייל בסביבות קבוץ דליה
נכנסים לקבוץ ונוסעים ועוברים את בית הקברות של הקבוץ, חונים ליד מעבר בקר עם שער אדום
ואז נכנסים ליער ליד נחל דליה
מקסים ירוק ריחני וכרגע מלא רקפות

טנא מלא כוכבים (2008-12-25T19:26:05):
מצטרפת להצעה של מיכל, ובכלל - מקסים ברמות מנשה - מרחבים, בוץ, מים, ירוק ופורח. מאזור המרכז - נוסעים על כביש החוף או הכביש הישן, פונים מזרחה במחלף או בצמת פרדיס, ואז ימינה במחלף אליקים. אפשר לקפוץ לטיול רגלי בנחל השופט (להתחיל מליד מושב עין העמק ולרדת למטה), להמשיך לכיוון קיבוץ גלעד וגבעת הרקפות, לרדת לכיוון משמר העמק ולהכנס בדרך לכיוון גו'ערה או לכיוון עמק השלום.

עוד מומלצים:
  • נחל תבור - להתחיל בקיבוץ גזית וללכת מסלול מעגלי.
  • הר תבור - לעלות עם הרכב ולשוטט על הפסגה של ההר היפהפה ובחצר המנזר.
  • תל שמרון ובית הקברות של נהלל, או משהו שמח אחר בעמק - מצמת נהלל עולים לתמרת, מטיילים בתל שמרון, מקנחים ברמת ישי אצל נדב קינוחים :-).
  • מצוק הארבל.
  • יבניאל ונחל יבניאל.
ואשמח לפרט עוד צפונה, כרמלה ובכלל, אם תרצו.

נורמה טבעית (2008-12-26T21:44:12):
את יכולה לחפש באתר [?]
טיול, אטרקציות וכדו'....
יש דפים עם המלצות.

פרח הלימון (2008-12-26T22:31:12):
_את יכולה לחפש באתר

טיול, אטרקציות וכדו'....
יש דפים עם המלצות._
אכן..אבל אני רוצה מקומות שבד"כ לא מכירים אני רוצה שאנשים יספרו על מקומות שהם אוהבים
במיוחד לימים גשומים חורפיים פסטורלים ורומנטים, בדיוק כמו שהבנות כתבו בתחילת הדף

מיכל x (2008-12-27T07:29:43):
הינו אתמול ביער לפני כרם מהרל (שמת לב שאני אוהבת את אזור הכרמל....)
פנינו שמאלה בכביש ושוטטנו ליד מצפה מיכל (כן, זה השם..)
התרחקנו מהמקומות המוסדרים והעמקנו לתוך היער
וגילינו אחו ירוק עם פרחים ועצים סביבו.
אח"כ חזרנו והבערנו מדורה במקום מוסדר
הילדים חיפשו פטריות, אבל לא מצאו, ננסה שוב בשבת הבאה...
שרית_אמיר*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 17:51
דף אישי: הדף האישי של שרית_אמיר*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי שרית_אמיר* »

גשר תלוי בנשר
בפארק נשר הולכים בתוך הטבע הכל טובל בירוק חוצים גשרון עץ קטנטן טיפ טיפה מטפסים ומשקיפים על הנוף וכ100 מ לפנינו מתגלה גשר תלוי- חויה עצומה לילדים יש שני גשרים.
רצוי לחזור מתחת לגשרים ולא מהשביל העליון שמוביל ישר לרכב.
מסלול קל ומהנה.
רצוי לא בשבת כי הבנתי שאז המוני אדם.
שישי או לאנשי החינוך הביתי אמצע השבוע מקום קסום לשהות בו יום שלם.
בילוי נעים
שרית_אמיר*

המלצות לטיולים בטבע

טיול עם ילדים במגפים זכוכית מגדלת רשתות קטנות וכל זה בברכות הקטנות לאורך חוף אכזיב מאכזיב עד ראש הנקרה יופי של מסלול.
נומושי*
הצטרפות: 06 אפריל 2005, 15:25

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי נומושי* »

מעוניינת בחברה לטיולי שוטטות ביער ירושלים בימי שישי(אפשר ורצויבשילוב מדיטציה ויצירה)
מתאים למלקטי צמחי מרפא .. לתאומים נעמי ב: 0502102064
חובבת_הטבע*
הצטרפות: 20 מרץ 2006, 20:41

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי חובבת_הטבע* »

שלום לכולם,
עם בוא האביב החלטנו לצאת לחופשה בדרום לישון בחניוני דרכים ולטייל בטבע. ישלנו שני ילדים בני 4 ושנתיים.
אני מבקשת המלצות על מסלולי טיול , חניונים ואתרים שיכולים להתאים למשפחה.

אתי
גיל*
הצטרפות: 13 אוגוסט 2003, 15:33

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי גיל* »

טיול בנופים המרהיבים של רמת מנשה, לאורך המסלול של צעדת יקנעם. מטיילים בשבילים בין מרבדי פרחים ומים זורמים (בחלק מן המסלול).
אני אשמח להסביר, למי שמעוניין, איך להגיע למקום ו/או לשלוח את מפת המסלול (מסלול קצר של כ-6 ק"מ היוצא מיקנעם ועובר דרך עמק השלום, נחל השופט ומפל המים וחאן קירה ומסלול ארוך של כ-11 ק"מ העובר בנוסף לאתרים שבמסלול הקצר בעין ריחנייה ועין פרוד).
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

לחיי הצימצום:
כמה לילות?
האם תהיו משפחה אחת עם רכב אחד? (או יותר, מה שמאפשר הקפצה לסוף מסלול)
הבנארבע אוהב ללכת? הקטן במנשא?
איזור מועדף? (יממלח, הנגב הלא רחוק מדי, הרי אילת, ימת ויקטוריה...)
חובבת_הטבע*
הצטרפות: 20 מרץ 2006, 20:41

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי חובבת_הטבע* »

שלושה ימים- שני י לילות, נטייל יחד עם עוד 2 משפחות , סה"כ 3 רכבים. אני מקווה להשיג לבננו הפעוט מנשא הולם. לצערנו בתנו בת הארבע לא כל כך אוהבת ללכת אבל נטייל עם משפחות בעלי ילדים שהולכים מרחקים, כך שנאלץ למצוא איזון בין כולם.
אין עדיפות לאזור, אך אנו לא רוצים להדרים לאילת. חשבנו להתחיל ביום הראשון לבית גוברין ואם נספיק אז להמשיך לנחל הבשור. דרך אגב איך שם? אנו נלון בחאני דרכים. עדין לא הזמנו לינה כי לא הצלחנו לתכנן את המשך המסלול. אשמח מאוד להמלצות. אנו נצא לטייל לפני חג פסח וחשוב לנו לתאם מקומות לינה בהקדם.
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

באיזור בית גוברין- ממיצפה משואה (מקום טוב לפיקניק) לחירבת מידרס. הנה:
נחל הבשור, אחלה מקום. print]קצת מכל דבר layout[/po].asp?object id=2138&category code=6 . גם אם לא שיא הפריחה, לפחות ירוק ויפה.

וקצת דרומה: (תגגלי את המסלול ותקבלי מגוון אתרי טיול שמתארים אותו)
המשלט הגדול בביר עסלוג' (ליד משאבי שדה)
הלוך חזור לבורות חצץ (טיפונת צפונה לשדה בוקר)
נחל חווארים
בורות רמליה
בורות לוץ
קיר האמוניטים והר טריז
פרסת נקרות
עין ירקעם
הסנפיר

יממלח- עין בוקק, הר סדום, חווארי מצדה, מערת הקמח, נחל זהר, נחל תמר-צפית...

לינה- לפי הטיול. אם תגיעו לבשור ללילה הראשון אפשר לישון בחאן ספינת המדבר של פארחן, ליד משאבי שדה.
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי עומר_ס* »

_נחל חווארים
בורות רמליה
בורות לוץ
קיר האמוניטים והר טריז
פרסת נקרות
עין ירקעם
הסנפיר_
צוויליך, התחלת לכתוב שירה??? (-:
עומר_ס*
הצטרפות: 20 פברואר 2004, 11:51
דף אישי: הדף האישי של עומר_ס*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי עומר_ס* »

מערת הקמח
מערת הקמח נסגרה לפני חצי שנה. כדאי לברר לפני שיוצאים, אפ' שנחל פרצים ומישור אמיעז מדהימים
זקוקה_להמלצה_מיידית*
הצטרפות: 31 מאי 2006, 13:10

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי זקוקה_להמלצה_מיידית* »

היי. מחפשת רעיון לטיול קצר עם שני ילדים קטנים (ארבע ושנתיים) במקום מוצל, באיזור השרון או הכרמל או זיכרון (מרחק כשעה נסיעה מהמרכז).
אנחנו רוצים לטייל מחר... אז מקווה שאוכל לקבל הצעות היום.
תודה.
אמא_של_יותם_ושירה*
הצטרפות: 12 מרץ 2006, 09:08

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי אמא_של_יותם_ושירה* »

רמת הנדיב: טיול קצר לעין צור (מעין עם ברכה) או טיול בגן הנדיב המסודר. יש מידע בכניסה.
שרית_אמיר*

המלצות לטיולים בטבע

בעיר רמלה מאגר מים תת קרקעים- + שיט בין עמודים גדולים ,מקום קטן ומאוד מיוחד.
פארק גורן- בכביש הצפון לבאים ממערב לכון מזרח קצת אחרי הקיבוץ אילון. לבאים ממזרח לכוון מערב מיד אחרי מפעלים אזורים גורן.
אזור טבעי, האדם רק עיצב לטובתו מסלולים חמודים לטיולים רגלים קצרים וגם קצת יותר ארוכים.
תצפית מרהיבה לעבר מבצר מונפורט.- אפשרי גם לינת לילה בטבע צריך רק לידע את קק"ל.
בחגים מפוצץ - שישי ומי חול מומלץ בחום.
ליאורה_אורה*
הצטרפות: 07 מאי 2006, 07:05
דף אישי: הדף האישי של ליאורה_אורה*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי ליאורה_אורה* »

קודם כל תודה ל אמא של יותם ושירה, ולשרית אמיר על ההמלצות המהירות. בהחלט ננסה אותן בפעמים הבאות.
בסוף עשינו היום טיול מאוד מוצלח:
התחלנו בנחל אלכסנדר אצל גשר הצבים הרכים - הילדים ממש התלהבו ולא רצו ללכת...
ואח"כ נסענו לכפר הרוא"ה (זה ממש קרוב), שם עברנו דרך הרפת ובמזל בדיוק בזמן החליבה, שוב הילדים התרגשו. אח"כ, בעקבות ההמלצה שקראתי כאן בדף בתי קפה ומסעדות ידידותיים לילדים , אכלנו צהריים בבית הקפה-מסעדה "הרואה בקפה" (טלפון: 04-6251451). מקום מקסים, טעים ונעים והבעל-הבית אפילו פינק אותנו בחמשושים על חשבונו. יתרה מכך הילד הגדול גילה שממש צמוד למסעדה יש לול ובו זכה לקבל ביצה טרייה ישר מהתרנגולת.
חזרנו הביתה עייפים אך מרוצים.
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי יערת_דבש* »

אני מחפשת המלצה לביקור במעיין או מפל טבעי מחר בצפון.
מקום לא הומה מדי ומיוחד.
מה זה אודה.
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

_יערת,

אני עצמי לא מאמינה שאפשר למצוא מקום נחמד עם מים שיהיה גם נגיש וגם לא הומה מדי בשבועות שהוא גם סופשבוע. אבל אולי מייק יודע. אבקש ממנו לכתוב בבוקר מוקדם.
אם יש לך אפשרות בדקי בבוקר לפני צאתך.
יערת_דבש*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי יערת_דבש* »

תודה רבה!
יערת_דבש*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי יערת_דבש* »

בסוף הלכנו לגדת הירדן, כל היום שרתי את
"על גדות הירדן בימים אחרים
גדלתי בין עודש אנשים ששרים...."
<מי מזהה>

ישבנו בחלק הדרומי לכנרת, ממש צמוד אליה, ויש לשם גישה מקיבוץ בית זרע ומהירדנית.
היו עוד אנשים, מה שתרם קצת מוזיקה טובה וריח מנגל וגברים מכרכרים.
אבל היה נעים!
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

ילדים וילדות,

טלו הוריכם ואוצו רוצו דרומה לירוחם-
שם תיראו track]חלמוניות info[/po].asp?track id=87 צהבהבות כתומות מצוינות מאין כמותם לשמח לב.
אח"כ חצו את ירוחם, אולי תרצו לעצור לפחית שלצהרים המרכז המסחרי המאובק, רדו למכתש הגדול, צאו מצדו השני ופנו ימינה. עיצרו בעין יורקעם אחרי כדקה נסיעה. לכו עם הסימון, חילפו על פני הירידה לגב (יש הרבה מים!) ומיד אחריו, בסוף ירידה קצרה, יש חלקת חבצלות גדולות ויפות!

<ההצעה לא תהיה בתוקף לזמן בלתי מוגבל, התקנון המלא קובע, אין כפל מבצעים>
סתם_אחת*
הצטרפות: 13 מרץ 2003, 11:49
דף אישי: הדף האישי של סתם_אחת*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי סתם_אחת* »

אולי תרצו לעצור לפחית שלצהרים המרכז המסחרי המאובק

כן, כי הרי כל העניין הוא לשתות משהו קר בלב מדבר

|אייקון של תווים|

|אייקון של נוגע ללב|
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

הו צוויליך, כמה נעים לראות שוב את שימך באתר!
ליאת*
הצטרפות: 14 אוקטובר 2001, 12:05

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי ליאת* »

החלמוניות בנגב כבר פורחות? וואללה, אני יוצאת מהבית כדי לבדוק...
הורים_לשלושה*
הצטרפות: 05 אפריל 2007, 20:17

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי הורים_לשלושה* »

אנו יוצאים עם הילדים לאזור מכתש רמון ואני רוצה להיות איתם באיזה מקווה מים קסום במדבר,
מישהו מכיר או יודע איפה אפשר לבלות איתם במדבר עם מים? יש חיה כזאת? או שאני רק חולמת?
משהו בסגנון עין-גדי.
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי בת_ההרים* »

אם זה לא לשחייה אז במכתש נקווה בחורף האחרון אגם יפה ולידו נערמו חולות צבעוניים.הילדים שלי נהנו להיות שם.
עין סהרונים ונחל סהרונים-מקסים מקסים.מים מפעפעים,פרחים,צמחיה.מסלול הליכה למשפחה.
לפני מצפה,במדרשת בן גוריןם;עין עבדת ונחל חוורים.שגעון.
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

לא קיים בארץ נווה מדבר שווה כמו עין גדי. אמנם עין עבדת מקסים, אבל שמורת טבע בתשלום ברוב המקומות אסור להיכנס למים וגם יש שעות עם תנועה ערה של מטיילים. האטרקצות הגדולה פרט למיים בעין עבדת הן מפגש כמעט ודאי עם יעלים וטיפוס בשביל סולמות יפייפה (בשביל להגיע אליו צריך להקפיץ רכב לסוף המסלול ולכך צריך שתי מכוניות).
עין סהרוני גם מקסים אבל המים רק לשכשוך לא ממש לשחיה והצל מועט.

לכל מקורות המים האחרים והקסומים במדבר, שרובם הם בסך הכל זרזיפון קטן צריך ללכת ברגל מרחק רב (או ג'יפ) כך שזה לא מתאים לטיול משפחות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בדרך למכתש... יש את עין עקב המקסים ליד שדה בוקר, מלא עכשיו במים (די קפואים)
יש גם את הגבים בנחל מעוק, שיוצא מנחל נקרות, אבל אפשר להגיע רק עם רכב 4X4
פלוני_אלמונית*

המלצות לטיולים בטבע

בעין עקב אפשר להתרחץ. הגבים הם מים עומדים - לא לרחצה..
הורים_לשלושה*
הצטרפות: 05 אפריל 2007, 20:17

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי הורים_לשלושה* »

אז טיילנו והיה מדהים
אבל : 1. בעין עבדת לא נותנים להכנס למים. וזה ממש לא מתאים עם ילדים להגיד להם בחום הזה אחרי ההליכה - "לא חמודי אי אפשר"
אז לא נכנסנו.
אבל הינו בבור /בריכה נהדרת לכיוון בורות לוץ, אחרי בהד 1
מקום באמת כייף, נכנסנו למים הקפואים והירוקים - אבל נהננו מאוד.
(בור חמת - אני חושבת)
  1. חוות האלפקות - הילדים נהנו - אני ממש לא.
  2. שביל הפסלים - מקום מקסים למי שמסוגל להכנס כל כולו לחוויה - תענוג צרוף.
  3. שינה בחווה ה"אקולוגית" - נו נגיד , כבר היו חוויות נפלאות מאלו ובפחות כסף. (אפילו שאני נורא רוצה לפרגן)
  4. צפונה יותר - חרבת זעק - חוות בודדים עם יקב ומערות וניקרות לזחילה מזמנו של בר- כוכבא - חוייה נפלאה לילדים (כדאי פנס)
  5. חולות צבעוניים לילדים - לילדים היה כייף.
יומיים מנוחה אחרי טיול כזה.אבל שווה.
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

יש לי מקום בדרך למצפה רמון:
עין ירקעם - ליד המכתש הגדול. בעונה זו עדיין יש מים = מקום להשתכשך.
אפשר לעצור בחולות הצבעוניים של המכתש הגדול
וגם לבקר באגם ירוחם היפה ולראות ציפורים נודדות עוצרות למנוחה.
ושכחתי להגיד: לא עולה כסף...

http://www.mototracks.co.il/maps/[po]a BD09[/po].jpg
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי בת_ההרים* »

מקום באמת כייף, נכנסנו למים הקפואים והירוקים - אבל נהננו מאוד
אויש. אם הית יודעת כמה אמבות חיות במים האילו היית שוקלת שנית.
אנונימי

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי אנונימי »

לידיעתכם. עוד כחודש מצוק הארבל יהפוך לאתר בתשלום.
זה הזמן לאתגר את עצמכם במסלול כיפי עם יתדות, ותצפית מרהיבה על הכנרת, רגע לפני.
מרב*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2001, 00:37

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי מרב* »

מחפשת רעיון לטיול/פעילות עם ילדים (שנתיים וחמש) מחר בחג?
קר_שינדו*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 03:41
דף אישי: הדף האישי של קר_שינדו*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי קר_שינדו* »

מחפשת רעיון לטיול/פעילות עם ילדים (שנתיים וחמש) מחר בחג?
באיזה איזור בארץ ?
יעל_צ*
הצטרפות: 04 מאי 2004, 21:31
דף אישי: הדף האישי של יעל_צ*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי יעל_צ* »

טוב, לא המלצות כאלה מקוריות, אבל מקומות שתמיד שווה להזכיר. בשני המקומות קל וכיף מאוד לטייל עם ילדים קטנים.
בשני המקומות הייתי בימים האחרונים כך שהמידע על מצב המים עדכני....

נחל השופט - מסלול נוח, מקסים, ידידותי לכל גיל, ויש הרבה יותר מים ממה שחשבתי.
ואפילו גיליתי בריכה קצת סודית אחת שמעולם לא שמתי לב אליה בביקורים קודמים ולדעתי היא היפה ביותר שם.
תמורת תשלום סמלי אסביר איפה היא....
רק מה, להשתדל לבוא אחרי פסח, אחרי שיתפוגגו קצת ענני המנגל.

נחל כזיב - אם מתחילים את המסלול ממתקן השאיבה של עין זיו ומגיעים עד עין טמיר, המסלול מישורי כמעט לגמרי,
קל מאוד להליכה, ובעצם כל הזמן הולכים לאורך המים ויש הרבה מאוד מקומות לעצירת שכשוך.
עדיין מאוד מאוד ירוק, הרבה פרחים, ובמים ראינו גם דגים, צפרדעים, ראשנים....
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

1. מאוד נהניתי בסחנה, 5 ימים הייתי שם בחול המועד פסח, כמו כל שנה. חוץ מהאטרקציות הרגילות של הסחנה, תוכלו למצוא שם גם תותי עץ, חרובים קפריסאים, והרבה דומים.
  2. לצאת עם האופניים ולנסוע לבקר חברים שגרים רחוק. אפשר לעשות מסלולים עם עצירות מופלאות בטבע
פלוני_אלמונית*

המלצות לטיולים בטבע

תוכלו למצוא שם גם תותי עץ, עץ תות נחמד במיוחד יש ליד סוכת המציל
בבריכה הראשונה (זו שהכי קרובה לכניסה לסחנה). נכון לשלשום היו מלא תותים שם...
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

גמני הייתי שם שלשום. את/ה קשור/ה לכנס הג'אגלינג שהתקיים שם?
פלונית_כרגע*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2004, 14:10
דף אישי: הדף האישי של פלונית_כרגע*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי פלונית_כרגע* »

מישהו יודע עם עין פרת מותאם לנכים בעגלות?
לא הבנתי ממה שכתוב ברשת.
אנחנו רוצים להגיע עם אדם מבוגר בכיסא גלגלים רק לפיקניק ואם אפשר עד קרוב יחסית למים.
מה המצב שם? יש מדרגות?
תודה
הילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2001, 17:10

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי הילה* »

תנסי לברר ב-*3639 זה מוקד מידע של רשות שמורות המטבע.
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי תמרי* »

מצאתי את הקישור הזה data]למסלול עין פרת card[/po].php?ItemID=768093818&SiteName=parks&NewNameMade=173&ValuePage=&BuyerID=542347786&Clubtmp1=
לא נראה לי שיש שם מדרגות, אבל זה לא אומר שזה מסלול מתאים לכסא גלגלים.
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי תמרי* »

ובאתר של עמותת "נגישות ישראל" יש את הקישור הזה למסלולים נגישים
אולי ייתן לכם רעיונות לאתרים חלופיים
יפעת_פ*
הצטרפות: 12 נובמבר 2006, 15:59
דף אישי: הדף האישי של יפעת_פ*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי יפעת_פ* »

אנחנו טיילנו במכתש רמון. מאד נהנינו מהמסלול של פרסת נקרות הוא גם יפה וגם נוח לטיול עם ילדים כולל קטנים במנשא. את הלילה העברנו ב חניון בארות שנמצא בתוך המכתש. יש בו אפשרות לקמפינג או ללינה באוהל בדואי או בקתות. יש שרותים, מקלחות, ברזיות, סככות צל עם שולחנות. מאד נעים ונוח ולא נורא יקר (קמפינג עולה 30 ש"ח למבוגר/ילד מעל גיל 3).
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי יעל* »

אנחנו טיילנו במכתש רמון. מאד נהנינו מהמסלול של פרסת נקרות הוא גם יפה וגם נוח לטיול עם ילדים כולל קטנים במנשא
אכן מסלול מקסים ולא קשה. גם אני מאוד ממליצה. מאוד מעניין מבחינת תצורות הנוף, הסלעים וכו'.
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

אני כבר הרבה זמן מתכננת לטייל בקרן עין גב ועוד לא יצא. אמור להיות שם עכשיו ירוק מאד ונוף לכנרת.
מצטרפת להמלצה על הארבל.

רונה (2008-12-28T01:19:04):

ממליצה מאד על איזור החולה -
השמורה והאגמון
לקחת משקפת (אפשר גם לשכור שם, בעשרה ש"ח נדמה לי)
תרמוס עם משהו חם, סנדוויצ'ים טעימים
ןלהתכונן לבילוי מקסים של ירוק, מים והרבה ציפורים...
תהנו!

ציל צול (2009-02-07T20:05:10):
היינו אתמול (שבת) ביער חדרה. מק-סים! הרבה מסלולים, פינות ישיבה מגוונות, פריחה של כלניות, רקפות ועוד ועוד, לא יותר מדי אנשים, ירוק בכל אשר פונה העין, ובקיצור - כיף גדול. בילינו שעות ארוכות בעשיית כלום משובח וטהור.
אפשר להגיע עם הרכב קרוב מאוד לנקודת ישיבה נעימה.
מומלץ בחום.
הגעה: כביש החוף, יורדים באולגה, אחרי פסי הרכבת פונים ימינה (תואם גם את השילוט של מקום לאירועים שיש שם קרוב) ופשוט נוסעים ישר פנימה לתוך היער.

פלוני אלמונית (2009-02-11T10:55:32):
גבעות הכורכר ליד נס ציונה, אפשר להתחיל ללכת בחולון ולצאת ברחובות

בלה (2009-02-11T19:53:08):
מורדות הרי נפתלי - מסלול שמתחיל ליד קיבוץ יפתח, בקניון קטנטן ממש ליד הכביש ויורד ומתפתל עד עין אווזים שזה לא רחוק מצומת הגומא, למטה בעמק החולה. המסלול החביב עלי. הוא לא קרבי מאוד אבל ארוך, למשפחות רציניות עם מנשאים, ארבע חמש שעות בערך. מלא פריחה, המון פרחים, נוף מקסים ואחו שופע. מומלץ!

חוצמזה, בכיוון דרום, מומלץ להסתכל על המלצות מסלולים באתר של דרום אדום - זה הפסטיבל של הכלניות, אבל גם אם הן לא פורחות יש יופי של מקומות.

בלה (2009-02-11T19:54:26):
וככל שאני חושבת על זה, אז כל מקום מתאים לטיול בחורף, כי לא באמת נורא קר, והפריחה מתחילה הרי בחורף - כי כאמור לא באמת קר.... -

תמרי (2009-02-11T21:15:48):
רמת הנדיב (ליד זכרון יעקב) - מדהימה לדעתי.
השמורה כולה, לא רק גן הנדיב והקבר, המטופחים למופת. יש שם בסביבות פברואר-מרץ פריחה מדהימה של סחלבים, דרדר כחול, ועוד כל מיני מוגנים שבקושי רואים ושם צומחים כמו פטריות אחרי הגשם.
טוב, אולי יש שם גם פטריות טעימות. טרם ניסיתי.

יעל צ (2009-03-02T09:44:08):
ממליצה בחום לנסוע ל פארק תמנע , בחורף. למי שעוד לא היה ולמי שלא היה שם מזמן.
כבר מזמן לא הרגשתי כזאת התפעלות מהיופי והעוצמה של הטבע והמדבר. קשה לתאר את העושר והמגוון של צורות גיאולוגיות מדהימות, סלעים, צוקים ונוף מקסים.
היינו שם ביום הראשון של הטיול, וביום השלישי הרגשתי שאני חייבת לחזור לשם עוד פעם כדי לראות עוד כמה דברים שלא הספקנו.
(למרבה השמחה, הכרטיסים תקפים לכמה ימים....).

שרית אמיר (2009-03-03T00:06:14):
פארק הסלעים בכסרא בעליה מתפן לכפר ורדים - יופי של מקום הטבע במלוא עצמתו, בכל ימות השנה ועכשיו....מלא פיטריות ואין סוף פריחות
פארק גורן - תצפית מדהימה על מבצר מונפורט, למטיבי לכת מסלול מדהים למערת המקדש, לאוהבים לטייל פינות חמד מדהימות ומלאות בהפתעות בתוך סבך העצים בפארק גורן.

פרח הלימון (2009-03-14T23:03:52):
איזה כיף! חשבתי שהדף גוסס
תודה לכולם על ההמלצות |L|

אלה לי לה (2009-03-14T23:08:55):
שמורת יגור, ליד וינגיט, נעימה ולא בוצית. פריחה מדהימה ואפשר לקנח בדיונות ליד וינגיט, בחולות, צבעונים ואיריסים מרהיבים

אמא של יונת (2009-03-14T23:52:40):
עברנו היום בכביש הבקעה. קצת דרומה למפגש ברוש הבקעה - מדרונות מכוסים פריחה אדומה, בעיקר נוריות, מלוות במגוון נפלא של פרחים שונים בשלל צבעים.

או רורה (2009-03-15T00:13:05):
טיול עירוני למפונקים:

קיסריה - העיר העתיקה והנמל - אפשר לטייל בין העתיקות, יש רצועת חוף קטנטנה ויפהפייה, יש נמל מדהים עם מסעדות קטנות ורומנטיות (הציעו לי נישואים על שפת הים שם....), בקיצור : יום שלם של כיף.

(כמובן, רק ביום יפה של שמש כי הכל שם פתוח וליד הים).

תמרול ה (2009-03-15T09:47:24):
היינו אתמול בפארק יער שוהם, הכל פורח באופן אגדתי ממש, יש פרות שרועות בין עצי זית, הרבה אנפות סביבן (מה היחס ההדדי ביניהן בעצם?), יש דרכים והסברים ויש שטח פראי ונוף מקסים לארבע רוחות השמים. ההליכה יכולה להיות קצרה או ארוכה, לא קשה בכל מקרה, ונועם מופלא שורה שם.

אמא של יונת (2009-03-15T15:06:14):
(מה היחס ההדדי ביניהן בעצם?),
סוג של סימביוזה:
האנפות אוכלות טפילים מגופן של הפרות. הן מרוויחות מזון והפרות מרוויחות נקיון ובריאות.

תמרול ה (2009-03-15T17:18:13):
זה מה שחשבתי, אבל אף פעם לא ראיתי אנפה ממש אוכלת טפילים מהפרה, תמיד רואה אותן איפה שהוא ליד... לכן התחילה לי אי הוודאות והופיעו סימני השאלה...

לוטם מרווני (2009-03-15T22:19:29):
מה היחס ההדדי ביניהן בעצם
האנפית אוכלת חרקים ויצורים קטנים שיוצאים כתוצאה מתנועת הבקר על הקרקע. זבובונים, וכל מיני כאלו. הנה:
"אנפית בקר לבנה, הקרויה בטעות אנפת הבקר, מקורה צהוב ורגליה כהות. היא ניזונה מבעלי חיים קטנים ומחרקים, ועל כן היא מצטרפת לעדרי בקר וצאן או מלווה טרקטור חורש, המטרידים חרקים ממקומם וחושפים אותם לעיניה. האנפית חברותית ביותר והיא דוגרת במושבות קינון על עצים."
מתוך: data]שאלות ותשובות על אנפית בקר, אתר רשות הטבע והגנים card[/po].php?U=no&SiteName=parks&ItemID=946854511&ValuePage=Card7

תמרול ה (2009-03-15T22:43:01):
אה לוטם, איזה יופי! עכשיו אני מבינה!

נוסעת סמויה (2009-03-16T14:44:26):
בשבת היה קר אז הדרמנו ל track]שמורת פורה info[/po].asp?track id=35.
היה נחמד מאוד, אבל בניגוד להבטחות בספרי הטיולים שלנו, לא נצפו שום "מרבדים אדומים".
כנראה שעוד לא הגיע זמנם השנה.

ככה זה לא נראה בינתיים:
http://www.teva.org.il/[u]uploads/imagesgallery/[/u]cut/F0 0300 0000 rafibabian.jpg

יעל (2009-03-16T18:23:03):
בשבת היה קר אז הדרמנו אוי, זה כזה משפט ירושלמי... בדיוק מה שאנחנו עושים בשבתות קפואות.

מרבדי הכלניות היו חלשים יחסית השנה בדרום בגלל מיעוט הגשמים. ובכל אופן, תקופת השיא של הכלניות כבר עברה.
השיא הוא בדרך כלל באמצע פברואר .

אם אני כבר פה, אשמח לשמוע המלצות על אזורים פורחים במיוחד כרגע ברמת הגולן.

אני ושלומית (2009-03-16T19:25:13):
ממליצה בחום על נחל שפר. נכנסים למושב שפר ונוסעים ישר עד שרואים את הואדי והנחל. עכשיו אחרי הגשמים יש מלא מים. נחל מקסים במיוחד. מטר מהכביש. מומלץ. (בדרך לצפת).
פלוני_אלמונית*

המלצות לטיולים בטבע

שמורת בני ציון-חרוצים, ממערב למושב בני ציון. המון פרחים והרבה ירוק בעיניים. קל מאוד לטיול.
אחר כך אפשר לנסוע קצת במשעולי המושב, לשלוף 3-4 מיליון שקלים מהכיס (מינימום) ולקנות שם בית.
מפל_מים*
הצטרפות: 24 מרץ 2009, 15:23

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי מפל_מים* »

עין-פשח'ה-משהו אדיר! יש כמה ברכות אפשר לעשות שם הכל-פיקניק, טבילה וגם בימי שישי הדרכות בשמורה החבויה, מתאים גם לילדים.
מפל_מים*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי מפל_מים* »

ניר-דוד מקום מדהים, שינה - בבקתות העץ, חוויות - סחנה, גן-גורו, שיט בקייקים, נוף - מבקתות העץ עד...... דיג - אפשר לשכור חכות ולדוג דגים ו...
"על סת הנחל"
מפל_מים*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי מפל_מים* »

סליחה אבל בקודם בטות לא כתבתי את השם של הביקתות נכון: "על שפת הנחל"
הרגע_שלפני*

המלצות לטיולים בטבע

אני מבקשת רעיון לטיול של שעתיים-שלוש באיזור הרי ירושלים.
בלי ילדים. הייתי רוצה פחות אחו ופריחה ויותר מסלול הליכה טוב כמו ללכת בואדי או משהו ולא על דרך עפר.
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי נטע* »

נחל אוג. לא בדיוק ירושליים אבל לא רחוק. אפשר לעשות מעגלי. זה מדברי ונחמד.
יעל_צ*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי יעל_צ* »

המלצה:
פארק חוף השרון , בין קיבוץ געש לקיבוץ שפיים . מקום מקסים כל השנה. קל מאוד לטיול. מראה נהדר של הים מהמצוק, פריחה נהדרת.
יש גם חורשת אקליפטוסים לפיקניקים.
יעל_צ*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי יעל_צ* »

אני מבקשת רעיון לטיול של שעתיים-שלוש באיזור הרי ירושלים. עין מבוע (עין פוואר), שילוב מרשים בין מדבר לירוק ומים.
הרגע_שלפני*

המלצות לטיולים בטבע

תודה יעל ונטע
האמת שהמסלולים האלה קצת רחוקים לי, התכוונתי יותר לאיזור השפלה והצד הצפוני של ירושלים.
פלוני_אלמונית*

המלצות לטיולים בטבע

יש בכל איזור בית שמש מקומות מקסימים ממש!!! אין לי המלצה ספציפית...
חג שמח@}
דו*
הצטרפות: 06 יולי 2006, 13:12

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי דו* »

מערת תאומים - אזור יפהפה עם מסלולים קלים ונעימים. מאגר בית זית מקום נחמד ונעים (ולא עמוס מטיילים).
הרגע_שלפני*

המלצות לטיולים בטבע

תודה בסוף טיילנו באיזור מערת תיאומים באמת!
א_תי*
הצטרפות: 14 יולי 2009, 17:59
דף אישי: הדף האישי של א_תי*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי א_תי* »

האם יש המלצה למחר - כשאמור לרדת גשם?
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

ואני דווקא ראיתי שבדרום אין ציפיה לגשם.
אם כי אם רוח הרפתקנית מנשבת במעיליכם, אולי תרדו לכיוון עין גדי ותחכו לשטפונות. אפשר לסיים בחמי עין גדי.
התכוונת איך לחמוק מהגשם? אם כן אז דרומה.
אם לא, לכו על טיול בגשם עם בוץ ונחל זורם, דרכי עפר ליד שדות... לא חסר, פיקניק במקום שנבחר אסטרטגית בו אפשר להחליף בגדים ולשתות חליטה חמה.
אין כמו הליכה טובה בגשם ומעברים מענני סגריר לכתמי שמש.
טוב, אולי יש... לראות שיטפון בסד"ג מרשים - מלמלעלה, מקרוב.
תהנו, בכ"א!

צוויל
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

שלושה מקומות עם מים באיזור מיצפה רמון.
אפשר למלא יום וחצי-יומיים (או סופשבוע בחילונית (-: ), לישון במלון/אכסניה/בי"ס שדה/האנגר "אדמה"/צימר/חוות בודדים...
ולחוות מים במדבר, שלושה מקומות שונים שמים בהם בשפע... רק בתקופה זו!!

א. בור חֶמֶת -
בור מים מהתקופה הישראלית(?), כמו פיילה ענקית מדופנת באבנים טבעיות, מלאה מים קרים. עומק שחיה, אך לא לקפוץ ראש...
בכביש 40, 5 ק"מ צפונה ממצפה רמון, פונים מערבה בצומת בה"ד 1 ונוסעים בכביש עד שמגיעים לשלט גדול וחום שאומר"בור חמת"
ושם, כן, ניחשתם: בור חמת.
הבור ממש ליד הכביש הנידח הזה, קל ופשוט.

ב. אגם החולות הצבעוניים -
שלולית ענקית - 100מ' על 40מ' - שהתמלאה מהגשמים האחרונים. לידה שלולית רדודה מתאימה לשכשוך פעוטות בליווי מבוגר
(אחראי, לא אתם , לכו תחסנו את הילדים שלכם, (-: ).
נמצא באתר החולות הצבעוניים שם רשות הטבע והגנים סידרה ערימות של חולות צבעוניים, חניה, מדרגות סלע שיורדות לואדי הקטן
ורק מגלשות ונדנדות הם שכחו...
תחשבו על בקבוק זכוכית שקוף ויבש למילוי חול צבעוני ופלסטלינה לפקיקתו, סירות נייר ומזרוני ים.
יורדים ממצפה רמון למכתש, אחרי הפיתולים, אחרי הישורת, טיפה אחרי השלט של הנגריה/מנסרה, תראו סלעים שתוחמים את החניה.
ממש ליד הכביש.

ג. עין סהרונים -
המעין היחיד של מכתש רמון. מרכז חי-צומח-היסטוריה. צמוד אלין חאן סהרונים שעל דרך הבשמים. ביקור חביב או
שניתן להפוך את הביקור לטיול יום משפחתי - 3.5 - 4 שעות עם ילדים ופעוטות.
המסלול שמו פרסת נקרות - גגלו.
המעין עצמו, לאחר הגשמים, שופע כמו שלא ראו מקומיים כבר שנים !!
ממשיכים בכביש 40 ממצפה רמון בכיוון אילת עד השלט שמאלה "עין סהרונים/בארות" וממשיכים לפי השילוט כ-20 דקות על דרך כורכר
(בפיתולי אותו מסלול מוכר, כן) עד החניה של עין סהרונים. 250 מ' למעין, וכאמור ניתן להמשיך להרפתקה של נחל נקרות
(פרסת נקרות קוראים לקטע הזה שלו).

איזה כיף!

צוויל
יעל_צ*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי יעל_צ* »

עין סהרונים - כמה משמח לשמוע. בפעם היחידה שהייתי שם לא הייתה טיפה!

פרסת נקרות טיול מקסים...

<כמה טוב שיש את צוויליך לעדכונים מהשטח>,
יער_נורווגי*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 08:01
דף אישי: הדף האישי של יער_נורווגי*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי יער_נורווגי* »

שאלה למטיילי הדרום: אפשר לרדת את שביל הנחש עם בת שנתיים וחצי (לא במנשא), כשמטיילים בקבוצה (כלומר לא בקצב של קילומטר לשנה). וגם, יש מקומות נחמדים לאכול באיזור?
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

ודאי שאפשר!
רק שאם היא הולכת בעצמה ההבדלים בקצב יצומצמו ע"י הופה על הידיים מפעם לפעם (בהצלחה עם הגב (-: ) או משהו כזה...
או שהשאלה היא אם אפשר ללכת בקצב של מבוגרים וגם באותו זמן בקצב של פעוטה? פה התשובה היא - כנראה שלא.
בכ"א זהירות זהירות זהירות עם התהומות שם. איפה שצריך לתת יד כי המעקות שם אינם מרשימים צוציקים.
והאמת, קצב של קבוצה יכול לעיתים להיות דומה לקצב של פעוטות...
לגבי אוכל, 'צטער, לא 'דע.

צוויל
מפל_מים*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי מפל_מים* »

ישנם מסעדות ברוב בתי מלון בים המלח. לא יודעת עד כמה זה נחמד. חוצמיזה יש מסעדה נחמדה טבעית בחמי עין גדי.
פלונית_מחפר*
הצטרפות: 01 מאי 2009, 12:05
דף אישי: הדף האישי של פלונית_מחפר*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי פלונית_מחפר* »

ב. אגם החולות הצבעוניים
תודה לצוויליך - חבורה של בנות 3-6 נהנו עד השמיים מהשילוב של חול צבעוני ומים. היה שווה.
הרגע_שלפני*

המלצות לטיולים בטבע

שמעתי שהשקדיות כבר פורחות בנחל ראש פינה.
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

רבותי,

הכל שוטף/שטף וכניראה ישטוף שוב הערב.
מי שאוהב ויכול, זה הזמן.
יש מים, לא קר ועדיין לא פרצה מלחמה.
בעצם, גם אם תפרוץ, הר הנגב הוא אחלה מקום להיות בו P-: (צוויליך מעודד תיירות מקומית בדרכים נלוזות) .

לראות את הצין נופל בעין מעריף לתוך קניון עין עבדת או יוצא ממנו מתחת למדרשת בן גוריון.
להתמקם ליד הפארן ולהמתין לגל חדש...

ועוד ועוד.
עתידנו ספוג מים וקופץ לגבים ובריכות,
השבועות הקרובים הם חלון להרפתקאות מים במדבר, דו נוט מיס.

לא לשכוח זהירות בסיסית וציוד- אוכל, מים, ערכת קפה, ביגוד להחלפה, שק"ש, ומצלמההההההה...

צוויל
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

צוויליך, למיטב ידיעתי אין איך להגיע כרגע למצפה רמון, הכבישים חסומים משדה בוקר דרומה, אני טועה?
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

הבנתי שהצין נרגע - אך זה לא מאומת.
מה שכן, הגשר האירי מדרום לעבדת התמוטט וצריך לנסוע דרך כביש בסיס רמון, ככה שמעתי...
אבל כמובן, צריך לבדוק - מענין אם המשטרה יודעים לומר.
לא שהייתי בונה על זה יותר מדי. לפני שבועיים הייתי בעבדת, בתחנת התדלוק, וניסיתי להסביר לגברת ב-100 שאני נמצא בעבדת.
זה היה כמו לדבר לקיר. מערכון של הגשש. אם היו רוצחים אותי הייתי צריך לפקסס מפה, למזלי זה לא היה אקוטי ובסוף ויתרתי לה.

בכ"א כרגע חזרו הספיישל אפקטס, ברד, גשם, משבי רוח עצבנים, בטח הברקים מתחממים, הולכים במעגלים תוך רטינה ומפעם לפעם מכים בכף יד שטוחה בחוזקה על החזה ואומרים: "הרררמממם!".
המותק, הטכנאי הקטן, התעורר מהשנ"צ, הגיע בהליכת דוב ומוצץ בפה והתיישב לידי על הספה. אמרתי שלום.
הוא נשען אחורה על שלוש הכריות והניח רגל על רגל (בן שנה וחצי).
בהה בהה, מאזין לרוח ולפרצי הגשם ורוחו מפוזרת עליו בצלילי מצילות הרוח, הפונק פונק של הבמבוק וקריאות המצוקה החדות של המתכת.
עכשיו ירד ועבר לכורסה הכתומה, התיישב ונשען ברוחב יד, מביט אל החלון הגדול ושותק ושותק, כולו עדיין ברוגע של השינה...
אוך.

צוויל
פלוני_אלמונית*

המלצות לטיולים בטבע

צוייליך. איפה המקום השוטף הכי צפוני? אני רוצה לסוע מחר, אבל לא בא לי לנסוע הרבה ולחזור באותו יום.
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

אה.... לא 'דע....

הכי צפוני שאני שמעתי זה נחל ניצנה ונחל הבשור, הבשור הוא יחסית קל להגעה אם יורדים מהמרכז דרך כביש החוף.
מה שכן, כדאי לברר מקומית אם אכן זה זורם כרגע / מה הצפי המטאורולוגי.
כרגע מכיוון שהכל ספוג מים מספיק גם גשם בריא אחד די להניע את הענינים וזה פועל לטובת חובבי השיטפון.
אז בקיצור, לקחת בחשבון ש"הכל הוא זמני" (שלמה ארצי, רבי נחמן וחכמי זן שונים).

מה שלום גולשי האתר הנצורים בפיתחת ניצנה לאחר התמוטטות הגשר?
שמעתי יש תוכנית לגייס את השכנים מביר-הדאג' (ישוב פזורה בדואי) שיביאו את הגמלים לשתות את הנחל. יש בסיס לשמועה?

צוויל
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

טוב, לבשר לכולם שהפריחה פה מטורפת והיא רק תגבר בשבועות הקרובים. מרץ הוא החודש שלכם.

היינו היום בסיור פריחה track]בבורות לוץ info[/po].asp?track id=119 , שווה שווה.
צבעוני הרים אדום כחטא, צבעוני ססגוני עדין גוונים, זיקוקים צהובים של ערטנית שפוכים במשטחים, שמשונים למינם - מוורוד חיוורין עד לבורדו ערגה - וזמזומית ועוד המון.
כבר בדרך, כביש בה"ד 1 מערבה, רואים מרבדים של צבעוני ההרים. ("לא יכול להיות, אין צבעונים במדבר..." מטיילת מלפני שנים ספורות. הפכה למאמינה מסורה)
יחד עם בורות המים המלאים באתר החקלאות העתיק הזה, המתוארך לתק' הישראלית/ברזל (אולי שלמה המלך) , שיחקתם אותה - ובגדול. אורגיה בכחנטית פרועה לצלמים.
אז תכנונים לשבוע הבא יתקבלו בהבנה. שאלות מעבר למה שיוחאי נותן באתר "טיולי" לעיל, בשמחה.

אבל זה הזמן.

צוויל
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

כמובן, לשלב עם האגם החדש בחולות הצבעוניים (לעיל), ביקור בתצפית החדשה לזכר אילן רמון וחבריו מהקולומביה וסיור שקיעה על הטיילת במיצפה רמון.

מי שנרשם בשעה הקרובה יקבל:
  • הנחה בקניית קרטיב אצל מושיק בקיוסק
  • חולצה של זהו זה
  • שימוש חופשי במעלה עצמאות בדרך לאגם
  • 3 הפטרות נונ-שלנט ליד מקומיים "אני מכיר את צוויליך"
  • סדנה בת שעה לביקוע עצי הסקה בחצר האחורית של צוויליך - נא להביא גרזן אישי
צוויל
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

מישו שם לב שאני משתלט על הדף?

צוויל
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

כניראה שיש בי נטיה שתלטנית.

מרגיעון: מותר לכעוס .

צוויל
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

לא מאוחר...אתה יכול להשתנות
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

(בנימת צער)
לא... בשבילי זה נגמר...
(אנחה)
אני מבוגר מדי להשתנות... גדלתי בקיבוץ... אכלו לי את המילקי...
(עם ניצוץ חדש בעיניים)
אבל מה עם לבוא לטייל במכתש?!!

צוויל
נטע_ק*
הצטרפות: 17 אוקטובר 2009, 19:45
דף אישי: הדף האישי של נטע_ק*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי נטע_ק* »

אם הכל יסתדר- זה התכנון לשבוע הבא
:-)
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

אני מבוגר מדי להשתנות... גדלתי בקיבוץ... אכלו לי את המילקי
אם אתה מבוגר לא היה מילקי בתקופה שלך
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

אם אתה מבוגר לא היה מילקי בתקופה שלך

Damn!!
חשפו אותי.
(-:

צוויל
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

צוויליך, אכן השתלטת - אבל למי אכפת?
התיאורים שלך חיים כמעט כמו הביקור עצמו.
עושה חשק לחזור להר הנגב -שמשון, צבעוני , יש עיריוני?
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

צוויליך, באת בזמן. עשית לי חשק לטייל במכתשים. אולי נבוא.
:-]
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

יש עיריוני?
תן לגיברת עריוני בעשר!!!! תןןןןן לההההה!!!! מי בתור?!
D:
טוב, יש ערטנית השדות אם זה מספיק קרוב... עריוני לא ראיתי הפעם, אבל במרכז המבקרים במיצפה רמון יוכלו לברר עם הפקח האזורי המתאים או אולי בבי"ס שדה הר הנגב חזר בדיוק מדריך מגניב מסיור מטריף, רטוב מבורות מים וחוויות ושיודע לא רק איפה יש עריוני אם יש עריוני אלא גם איפה אין, אם אין, בהתאמה.

עם ישראל, הקש בקודן וצא לדרך.

צוויל
אלה_לי_לה*
הצטרפות: 07 נובמבר 2007, 10:20
דף אישי: הדף האישי של אלה_לי_לה*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי אלה_לי_לה* »

בור חווארים מלא, יש לי אחלה תמונות, בדו"אל למעונינות/ים. וגם ערטנית וערטל לסקרנים/יות :-)
צוויליך*

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי צוויליך* »

היינו בנחל לוץ אתמול,
|אייקון שיייאוווו כזה|
הכל פורח בטורבו, נקווה שהגלחום המנובא לנו לא יוריד לכולם ת'ראש... ישבנו תחת אלה זקנה ויפה (לא אפרודיטה, העץ). ממממ.
המכתש מלא אירוסים סגול בהיר - צהרון מצוי - ומשטחים ירוקים כמו זיפים על לחי הגולנצ'יק הלז....

(מישהו נהם "אל תחמיצו!" ??)

צוויל
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי יעלי_לה »

וואו, כמה פרחים ראינו אתמול בפיקניק.
איפה? מה זה משנה? עכשיו זה ה{{}}זמן לטייל בטבע. אז אם רוצים המלצות לטיולים בטבע, אני ממליצה: לטייל בטבע!
(טוב, אם בכל זאת מתעקשים, עשינו פיקניק 8 דקות הליכה מהבית, מחוץ לגדר של קציר, בפינת חמד נחבאת)
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי יעלי_לה »

הכל פורח בטורבו

בדיוק ככה!
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

המלצות לטיולים בטבע

שליחה על ידי פלונית* »

אביב, אביב...