כניסה להריון בזמן הנקה

אנונימי

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אנונימי »

דף לעריכה
ראו גם: עד מתי להניק, הנקת צמד, הנקה טבעית, מניעת הריון בזמן הנקה

שאלות:
  1. תינוקת בת שנה, יונקת הרבה, הווסת עדיין לא חזרה - האם נורמלי?
  2. האם כדאי לגרום לווסת לחזור בעזרת הורמונים? האם יש טיפול אלטרנטיבי?
גרים בצפון הארץ.

תשובות:
  1. נורמלי לחלוטין, וגם בריא: מונע איבוד ברזל, ושומר שהגוף יחלים מהלידה (שנה לפחות) לפני הריון נוסף.
  2. טיפים לכניסה להריון במצב זה:
א. לעלות במשקל. אם אין רזרבות שומן, הגוף דואג לשמור על האנרגיות שלו, ולכן אם אין לו מספיק "רזרבות שומן", הוא לא יחזיר את המחזור מהר.
ב. רפואה סינית מאוד עוזרת. בצפון מומלצים:
ארם צייג ממעגן מיכאל (המלצה של שגית לב)
עמרי שדה, קיבוץ חולתה, 04-6915164 (המלצה של ענת גביש).
אייל פוליטי, יובל מנשרוב, נירה יגב (אולי שם משפחתה שונה) ב"אור הגנוז" ליד הר מירון.
ד"ר גדעון רון באמירים.
סרינה שמיר- מקבלת בביתה בכפר יהושע פעמיים בשבוע ובירושלים פעמיים בשבוע 04-9534715 (המלצה של ורד לב ).
להתקשר לבית הספר לרפואה סינית "מדיסין" בתל אביב ולשאול על רופאים סינים בגליל.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

עד איזה גיל הנקה מונעת הריון?
אני שואלת את זה דווקא מכוון הפוך:
אני מניקה כבר למעלה משנתיים. כיום רק 4-5 הנקות ביום.
אנחנו רוצים להכנס להריון. (מאד מאד רוצים...)
הוסת שלי לא סדירה. מעולם (מלבד עם גלולות...) לא היתה סדירה.
בפעם האחרונה, למשל, לא קיבלתי במשך 3 חודשים, מה שכמובן מפריע לכניסה להריון.
בעלי טוען שההנקה היא גם גורם מפריע לביוץ. ושכדאי שאפסיק להניק או לפחות אצמצם את ההנקות...
אני? לא יודעת. קשה לי להפסיק להניק... (איך עושים את זה בכלל???)
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

מחד, על פניו בהנקה של 4-5 פעמים ביום, לתינוק/ת בו/ת שנתיים אין כל סיבה לאי כניסה להריון. מאידך, להפסיק להיניק הרי מתי שהוא יהיה צורך.. ואיך עושים את זה? מחליטים ומבצעים, זה לא קל, זה לעתים כואב פיזית, זה קשה נפשית אבל זו הדרך המהירה והטובה ביותר. העניין הוא שלמות ההחלטה. כאשר את שלמה עם עצמך תוך שלושה ימים העניין מסתיים. יש גישות שונות של "לאט-לאט", יש להניח שהן לא פחות טובות, ואפילו יש מי שטוענים שהילד נגמל לבד, ראי עד מתי להניק.
לעניין הרצון להרות:
האם מתקיים מחזור בכלל?
אם כן כדאי ללמוד את המחזור, ראי כניסה להריון, ובנושא זה יש לקחת את הזמן - כלומר לוקח כמה חודשים טובים עד שלומדים לזהות את הביוץ. ככלל כאשר רוצים הריון יש לקיים יחסי מין לפחות פעם ביומיים-שלושה "בימים הבטוחים" (הזרע חי ופעיל כשלושה עד חמישה ימים) ורצוי אף לעתים תכופות יותר סביב הביוץ.
מעבר לכך זו שאלה של מערך האמונות שלך - ניתן לערוך בדיקות רפואיות ולוודא ש"הכל בסדר" אצלך ואצל בן הזוג, ניתן לפנות לפתרונות אלטרנטיביים.
מישהי*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2001, 07:42

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי מישהי* »

מצב שבו אין מחזור מעל שלושה ח' (ולא בהריון או אחרי לידה) הוא בעייתי. הגוף לא מתנקה, ולאורך זמן זה מגדיל את הסיכון לסרטן. לא מכירה שיטות טבעיות לגרום למחזור (אפילו ללא ביוץ), אבל אולי כדאי לשקול גרימת מחזור מלאכותית (מרשם מרופא/ת נשים).
אורית_אוקו_ערוסי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של אורית_אוקו_ערוסי*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אורית_אוקו_ערוסי* »

ידוע לי שהרפואה הסינית מתעסקת ומטפלת הרבה ובהצלחה בבעיות פריון.
אני נכנסתי להריון כשהנקתי הרבה יותר מחמש פעמים ביום, כך שלא נראה לי שזאת הבעיה.
הרפואה הסינית מטפלת בבעיות שכאלה בעזרת דיקור וצמחי מרפא. אם את מעוניינת בעוד פרטים נשמח לענות בדף זה או בדף הבית שלי.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

גם אני נכנסתי להריון עם הנקות בתדירות גבוהה (אגם היה בן 6-7 חודשים)
על מנת לא-להיכנס-להריון, צריך להניק כל הזמן, כלומר הרבה שלוקים, בתדירות גבוהה. זה שומר על רמת פרולקטין גבוהה בדם ואז אין אפשרות להכנס להריון.
יכול להיות ביוץ גם בלי לקבל מחזור. אבל צריך לבדוק את העניין של המחזור. מה קורה שם?
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

מה הכוונה ביוץ בלי לקבל מחזור?
איך אפשר לבדוק את זה?
אביב_חדש*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אני לא יודעת איך בודקים את זה, אבל שמעתי שיש נשים שנכנסו להריון (מן הסתם זה אומר שהיה ביוץ) אבל לא קיבלו מחזור (אחרי לידה, או נערות)
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אם_פי_3* »

שגית - במקרים שאת מתארת, אני חושבת שהכניסה להריון מנעה את הסת. הרי הוסת מגיעה שבועיים אחרי הביוץ (ולא: ביוץ שבועיים אחרי וסת, למרות שגם זה קורה (-; ) ולכן, אם הביוץ הראשון הופך להריון, לא מגיעים לשלב הוסת.
גילה*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 06:17

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי גילה* »

כרמית - כמה רופאים אמרו לי (בהרצאת אמצעי המניעה) שיכולים "להתפלק" ביוצים גם ללא וסת. הוסת היא הפרשה של רירית הרחם שהתכוננה. לפעמים יש ביוץ בלי העשרה של הרירית.
האמת, אני לא הבנתי איך הריון יכול להקלט במצב כזה, אבל זה מה שהרופאים המלומדים אמרו.
אביב_חדש*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

ואני מדברת על זמנים של חודשים ללא וסת
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

כתבתי הסבר שלם וזה נעלם מהדף! אוף.
טוב, אז שוב, בקצרה:
שגית צודקת. גם אני מכירה אישית קרובת משפחה שיש לה כבר שתי בנות והיא נכנסה להריון בצ'יק צ'ק :-) , אבל וסת היא מקבלת משהו כמו פעמיים בשנה. הרופאים אמרו לה שזה לא כל כך נדיר.

בכל מקרה, מומלץ לבדוק דבר כזה, והרפואה הסינית מצויינת לעניין. יש כמה מומחים סיניים לפריון בארץ, למשל רופאה אחת באיזור ירושלים. להיזהר מהגינקולוגים, שתיכף רצים לתת התערבויות כימיות, שלרוב משבשות משהו אחר (למשל, איקקלומין עלול למחוק את רירית הרחם, ואז יוצא שכרו בהפסדו).

בעיקרון, ההנקה מונעת הריון רק בחודשים הראשונים, ורק בתנאי ש:
א. עדיין לא הופיעה וסת ראשונה לאחר הלידה.
ב. האם מניקה לעתים קרובות, התינוק מקבל את כל תזונתו (או כמעט כל) מהנקה, ולא עושה הפסקות גדולות, בעיקר בלילה (יש נשים שעשו מאמצים מיוחדים להיניק כל הלילה כדי למנוע הריון).

מרגע שהוסת חזרה, לאחר הלידה, האשה למעשה פורייה.

עם זאת, אם יש לה חוסר איזון בגוף, לדוגמא חוסר דם, זו חולשה שמפריעה להיכנס להריון.

יש מקרים בודדים של נשים שטענו, שהצליחו להיכנס להריון רק לאחר שגמלו. הבעיה היא שלא נמצאו אצלן גורמים הורמונליים לזה (ההשערה היא שהפרולקטין אולי גבוה מדי ומונע הריון), אבל זה אולי מפני שעדיין אין אפשרות לראות הבדלים קטנים מהנורמה. ואולי זה עניין נפשי: אותן אמהות פשוט עדיין לא היו מוכנות להיפתח לילד נוסף, והגמילה של הילד ה"קודם" היתה אצלן חלק מתהליך ההיפרדות מהילד ונכונות להריון חדש.
אביב_חדש*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

אם יש אשה שמתאמצת במיוחד להניק כל הלילה, כדי לא להכנס להריון, ברור שהיא תצליח, כי אין לה זמן להיות עם בעלה בלילה. :-D
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

ה"בעיה" היא שהם עלולים להיות ביחד גם בשעות היום... :-)
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי פלונית* »

אני ותיקה באתר
אולי אשחט כמה פרות קדושות...
לא כל אישה מסוגלת להכנס להריון בזמן הנקה (גם אם הוכיחה בעבר את יכולת הפוריות שלה מספר פעמים)
למרות שאין בעיה במחזור, והביוץ קיים, הנקה תכופה בזמן הריון יכולה לגרום למות העובר או לנפילתו תוך פרק זמן קצר.
אני יודעת מה מקובל לחשוב כאן בקהילה וגם על ההצלחה הבלתי מעורערת של נשים רבות, אבל, למרות שיש הפרייה, העובר יכול או לא להתפתח או למות, וזאת מנסיון של לא מעט פעמים בכניסה להריון רביעי, ושלישי.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

פלונית,
על מה מבוסס המידע הזה?
לפי המחקר שידוע היום לגורמים העוסקים בהנקה בעולם, כגון ליגת לה לצ'ה ואירגון הבריאות העולמי, אין שום קשר בין הנקה לבין הפלות או מות עוברים.
כמו כן, נא לא לערבב בין כניסה להריון בזמן הנקה - לבין הפלת עובר לאחר שהאשה כבר נכנסה להריון.
בעוד שיש מידע התומך בטענתך, שיש נשים שאינן מצליחות להיכנס להריון כל זמן שהן מיניקות, אין מידע התומך בטענתך השנייה אלא להיפך.
(בהערה מוסגרת, עדיין לא הצליחו לבודד את הגורם לאי ההצלחה של מיניקות מסוימות להיכנס להריון, מפני שבבדיקה של רמות ההורמונים בדמן התגלו ברוב המקרים רמות הורמונים תקינות, שאצל נשים אחרות כן איפשרו כניסה להריון. לכן יש גם השערת מחקר, שמה שמונע כניסה להריון במקרים האלה אינו ההנקה כשלעצמה, אלא הקשר החזק לילד היונק, וההתנגדות הפנימית של המיניקה לפנות מקום לעוד ילד, למרות רצון שכלי לעוד ילד. מקווה שהבנתם את ניסוחי המקוצר).
לעומת זאת, כשמדובר בהריון שלישי או רביעי, גיל האשה מתקדם יותר מאשר בהריון ראשון או שני שלה.
ייתכן שהמקרים האנקדוטליים (כך קוראים למה שאת מתארת) שנתקלת בהם קשורים בהפלות כתוצאה מעוברים פגומים, דבר שנעשה שכיח יותר ככל שעולה גיל האשה.
למעשה, מסתבר שהפלות טבעיות שכיחות הרבה יותר משחושבים (רבע מכלל ההריונות), ולכן הסיכוי הסטטיסטי של כל אשה שמנסה להיכנס להריון כמה פעמים גם להפיל לפחות פעם אחת גדול ביותר. זה בלי קשר להנקה, שהרי ידוע לנו שמעט מאוד נשים מיניקות מעבר לשבועות הראשונים, ובעבר הלא רחוק היה מספר הנשים שהניקו מעבר לשבועות הראשונים פשוט אפסי .
בשביל לאשש את טענתך, צריך לערוך מחקר שבו יבדקו את כל העוברים בכל ההפלות הטבעיות, הן של נשים מיניקות והן של נשים לא מיניקות, ויקבעו את סיבת ההפלה - דבר שלא נעשה כיום בישראל כלל, במיוחד מכיוון ששכיחות ההפלות הטבעיות גבוהה, ומיוחסת ל"פגמים בייצור" העולים עם הגיל. רק במקרה של שלוש הפלות רצופות ויותר נעשה בירור, כי רק אז ברור שיש בעיה שצריך לטפל בה - למשל, אי ספיקת צוואר הרחם וכדומה.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אבל...
אולי זה פשוט אומר שאמא (המשפחה?) עדיין לא מוכנה לילד הבא.
אני, אישית, לא הייתי גומלת במיוחד בשביל הריון, גם אם המצב הוא כמו שתיארת.
עתליה*
הצטרפות: 10 ינואר 2003, 19:09

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי עתליה* »

מדהים כמה תמיד מישהו אחר זוכה במה שאתה רוצה..
אני קיבלתי וסת אחרי שלושה חודשי הנקה אינטנסיביים ביותר ללא שנת לילה.........הלואי ויכולתי להעביר למי שמעוניינת....
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

שאלה מהכיוון ההפוך.
הפסקתי להניק. תוך כמה זמן הווסת אמורה לחזור?
ה_עוגיה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

יא אללה. רק שאלתי וכבר...
בחיים לא הייתי כל כך שמחה ומאוכזבת בו זמנית.
עכשיו רק בשביל הסקרנות. יש תשובה לשאלה שלי?
תבשיל_קדרה*

כניסה להריון בזמן הנקה

הפסקתי להניק. תוך כמה זמן הווסת אמורה לחזור?
זה כ"כ אישי, הדברים האלה.
לאיזו תשובה את מצפה? ממוצע וסטית תקן?
ה_עוגיה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

גם זה שאין תשובה זאת תשובה... :-)
רוצה_הריון_שני*
הצטרפות: 25 ינואר 2004, 08:56

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי רוצה_הריון_שני* »

אני מעוניינת להכנס להריון. הייתי אצל רופאת הנשים שלי, לבדיקה כללית וסיפרתי לה שאני מתכננת הריון שני.
היא נתנה לי פרנטל, ואמרה שאני חייבת להפסיק להניק.
אמרתי לה שהקטנה כבר די גדולה, וההנקה היא לא אינטנסיבית אלא מידי פעם, לפינוק והרגעה. היא ענתה לי שכל עוד מופרש חלב (המילים שלה) אין סיכוי להריון. היא היתה ממש נחרצת (ומפחידה)
הבת שלי (טיפה יותר משנתיים) מאוד אוהבת לינוק, אין מצב שאני מפסיקה לה את ההנקה.
אז איך אני בכל זאת נכנסת להריון? (מצחיקה השאלה הזאת), בלי להפסיק את ההנקה? או שאני אחכה בסבלנות עוד שנה?
מה יכול לעזור לי להכנס להריון? (עזרים טבעיים ולא כדורים הורמנליים למינהם)
ענבל*
הצטרפות: 06 פברואר 2002, 10:42

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ענבל* »

מאוד בזהירות אני אומר - הרופאה שלך מדבר שטויות.
הנקה של ילדה בת שנתיים לא "נחשבת" כאמצעי מניעה. האם ניסית להכנס להריון באופן טבעי ולא הצלחת? מה הסיבה שהגעת לרופאה מלכתחילה?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ורד_לב* »

ופחות בזהירות- זה נכון של חלק מהנשים לא יהיה ביוץ כל עוד הן מניקות, או שיהיו להן ביוצים שאינם פוריים, אבל זהו אינו הכלל הגורף.
כל אישה היא שונה וכל גוף מגיב אחרת!
נראה לי שהרופאה שלך לא מבינה יותר מדיי בכל הקשור להנקה והיא אומרת לך דיעה רווחת לא מודעת כ"כ.
אל לך להילחץ!
אין סיבה שתפסיקי להיניק.
אם את מעוניינת לעזור לגופך להתחזק, כי בכ"ז הריון והנקה ממושכת גוזלים חומרים חיוניים מהגוף, הייתי מאד ממליצה על טיפול ברפואה סינית. גם כשהכל עובד כמו שצריך, עדיין אנחנו צריכים לשמור על עצמנו, להתחזק ולהתאזן. על אחת כמה וכמה במצב בו אנו מאכילות אדם נוסף מגופנו.
רוצה_הריון_שני*

כניסה להריון בזמן הנקה

תודה, הרגעתן אותי.
ורד, היות ואני לא מבינה כלום ברפואה סינית, אשמח אם תוכלי להסביר לי על איזה טיפולים את ממליצה ומטפלים מומלצים באיזור המרכז.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

רוצה, אני חושבת שנוכל בקלות להרכיב בפורום הזה אלבום תמונות של ילדים ותינוקות שנהרו בזמן הנקה, אם יעניין את הרופאה שלך (-: אולי גם כמה תמונות של הנקת צמד...
היא היתה ממש נחרצת (ומפחידה)
גם אותי מפחיד לשמוע שיש עדיין רופאים שמאמינים בשטות הזו, ומטפלים בנשים... מה עוד היא לא יודעת, שכבר יודעים עשרות שנים?
רוצה_הריון_שני*

כניסה להריון בזמן הנקה

מסתבר שלא.. ודווקא החזקתי ממנה. היא ליוותה אותי כל ההריון הראשון ופתרה לי בעיה של וסטיבוליטיס אחרי עשרות רופאים ששלחו אותי לפסיכולוג.
תבשיל_קדרה*

כניסה להריון בזמן הנקה

היא ענתה לי שכל עוד מופרש חלב (המילים שלה) אין סיכוי להריון
נסי לשאול אותה על הנקה כאמצעי מניעה של 100%, מענין מה היא היתה אומרת.
אביב_חדש*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אביב_חדש* »

בפורום הזה אלבום תמונות של ילדים ותינוקות שנהרו בזמן הנקה.
חה חה חה! את שלושת הריונותיי (פרט לראשון), הריתי תוך כדי הנקה. אחד אחרי 6 חודשים, אחד אחרי 3 שנים ואחד אחרי שנה ושלוש...
את יכולה לצטט אותי לרופאה.
רוצה_הריון_שני*

כניסה להריון בזמן הנקה

יש!!!! אני בהריון!!! עשיתי את הבדיקה הביתית, ויצא חיובי.
איזה אושר!
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי תמר_ס* »

איזה כיף!!!!!!!!!!! בשעה טובה.
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

שאלה: האם יתכן מצב בו אני יקבל מחזור חודש אחד ואח"כ שט\וב תהיה הפסקה?
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

האם יתכן שיש לי עיכוב במחזור כתוצאה מזה שאני ש\משחקת עם הל\גלולות, פעם שותה ופעם לא? למרות שבדקתי ואני לא בהריון
תמר_המודאגת*
הצטרפות: 27 יולי 2004, 23:37

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי תמר_המודאגת* »

שאלה: פעם ראשונה באתר, מאוד מעניין. אני בהריון שני עכשיו עם תינוקת בת 7 חודשים, עדיין מיניקה לעיתים רחוקות יותר ובכל זאת חוששת. ההריון בסדר ב"ה אך כבר עברתי הפלה בעבר בשל מות עובר, האם להמשיך להניק??
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

אני מיואשת !!! יש לי ילדה בת ארבע ותינוקת בת שבעה חודשים אני מניקה אך בזמן האחרון ישנם תוספות המחזור החודשי הופיעה כחמישה חודשים לאחר הלידה ( הספקתי לקבל פעמיים) ועכשיו אני מרגישה שהוא מתעכב.
יש לציין שבחודש האחרון התינוקת שלי התנגדה למזון אחר לכן הנקתי אותה הרבה יות מתמיד. האם יכול להיות שבשל כך המחזור מתעכב או שיש לי סיבה לדאגה? אנחנו לא משתמשים באמצאי מניעה כבר חמש שנים ( משגל נסוג) וכאשר רציתי להיכנס להריון זה לקח בערך 4 חודשים של נסיונות. אני לא מוכנה נפשית לעוד הריון עכשיו. אשמח להתיחסות
אוסנת*
הצטרפות: 23 יולי 2004, 13:58

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אוסנת* »

אל תהיי מיואשת אם את בהריון תדעי שזו מתנה מלמעלה לא כל אחת זוכה למתנה ענקית שכזו, על כל דבר שקורה לך בחיים תסתכלי בצורה חיובית, ןתזכרי תמיד כל ילד מביא את הפרנסה שלו.
אפי*
הצטרפות: 14 פברואר 2002, 10:20

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אפי* »

נדמה לי שאני בהריון (הרגשה פנימית) אבל הציצי שלי לא כואב ונפוח אלא במצב המניק הרגיל (בת שנתיים). האם זה יגיע בשלב מאוחר יותר? מה יהיה לי הסימן הראשון? (חוץ מהסימן על המקלון שעוד לא קניתי...) כבר שכחתי למה לצפות.
(לאפי כבר אין מחזור שנתיים ותשעה חודשים אבל תמיד אופטימית...)
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי חגית_ל* »

גם לי כל הזמן נדמה שאני בהיריון עד שאני קונה את המקלון ושוב הכסף ניזרק לחינם כי אני לא.
ורד*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2001, 16:56

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ורד* »

יש לי תינוקת בת שבעה חודשים, וכרגע אני נמצאת בתחיל הריון נוסף, האם ישנו סיכון בהמשך הנקה ?
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

האם ישנו סיכון בהמשך הנקה ?
לא! את יכולה להמשיך להניק.
יש דפים בנושא, אחד מהם הוא הנקת צמד, ויש עוד. חפשי ב מדור הנקה.
מזל טוב @}
אפי*
הצטרפות: 14 פברואר 2002, 10:20

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אפי* »

קיבלתי מחזור!!
כנגד כל הסיכויים, כשעוד לא נפסקו ההנקות והנקות הלילה, אחרי שלוש שנים, כשאני עדיין רזה ולא הצלחתי להעלות במשקל- קיבלתי! איזה כיף!
(ברור לי בדיעבד שאצלי זו היתה שאלה של מוכנות פנימית)
סיג_סיג*
הצטרפות: 08 מרץ 2004, 10:40
דף אישי: הדף האישי של סיג_סיג*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי סיג_סיג* »

אני מניקה שנה וחצי, ומאוד רוצה להכנס שוב להריון, אבל עדין לא קבלתי וסת. אני גם לא כל כך מצליחה להשמין, אבל אני לא מאוד רזה. אני מניקה 3-4 פעמים ביום, ובסוף שבוע קצת יותר. מה לעשות? לדלדל הנקות?
אסתי*
הצטרפות: 19 יוני 2002, 16:43

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אסתי* »

יש מטפל ברפואה סינית מעולה שהוא גם רופא שיניים קונבנציונאלי, שיש לו הצלחה מסחררת בכל מה שקשור לטיפולי פוריות איזון המחזור וכו', שמו ד"ר דרור אדם, טל': 03-6473485. הוא נמצא בת"א בשיכון דן. אותי הוא הוציא בדיקור אחד (בכפות הרגליים) מחודש וחצי סיוטיים של דלקת איומה בשד, שאף רופא קונבנציונאלי וגם לא יועצת הנקה הצליחו. מומלץ בחום רב.
פלוני_אלמונית*

כניסה להריון בזמן הנקה

אני ממש בדיכאון.
מנסה כבר כמעט שנה להרות ולא הולך. רק עכשיו הפסקתי להניק.
הגוף השתגע- מחזורים ארוכים, קצרים וכולי.ץ אבל דווקא בדקתי ביוץ בעזרת ערכה ויצא שיש ושלא פיספסתיו. אבל בכל זאת.
אני נורא נורא עצובה מזה, מרגישה ממש לא שווה.
כאילו כולן יכולות ורק אני לא למרות שברור לי שזה שטויות.
למה זה?
הרופאה אומרת שהכל תקין אצלי, אז למה בכל זאת?
האם באמת בגלל ההנקה?
לא מצטערת עליה אבל בכל זאת עצובה.
\עוד חודש ועוד חודש.
די, כמה אפשר?????????????
פנינה*
הצטרפות: 11 נובמבר 2003, 09:37

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי פנינה* »

התינוק שלי בן שלושה חדשים, ואני משתמשת בהתקן תוך רחמי. בימים האחרונים אני מרגישה התכווצויות כמו בתחילת הריון. האם יש סיכוי שהריתי?
הערסית_מהשכונה*
הצטרפות: 05 אפריל 2005, 12:16
דף אישי: הדף האישי של הערסית_מהשכונה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי הערסית_מהשכונה* »

טוב לאחר מחקרים מעמיקים וסקרים חטטניים בקרב מאה אלף (נו טוב..קצת פחות)אמהות מניקות הסתבר שרובן התעברו במפתיע למרות היותן מניקות.
אי- לכך- ובהתאם -לזאת , אף אחת לא היתה מסוגלת לתת לי את שיקוי הפלא (סלאש)נוסחת הקסמים(סלאש) ברכת הגומל : "כיצד להכנס להריון בזמן הנקה של תינוק בן 9 חדשים גם זולל וגם ישן בלילה (חוץ מפה ושם יניקות חמקמקות).
פתחתי ספרים , דיפדפתי במחקרים, זיפזפתי בפורטלים ....ובכולם בלי יוצא מן הכלל אפשר למצא שיטות, כמוסות ולחשים כיצד להגביר את הסיכוי להכנס להריון : אך לא ולא! לא בזמן הנקה!
לכן אני פונה אליכן : המטפלות, המכשפות ונשות המחקר : איך איך איך עושים את זה?!

בתודה מראש:
הערסית שאוטוטו נושקת לגיל הרפאים של 37 !

(כן כן כן קראתי את כל הדפים באתר העוסקים בנושא -אפשר פשוט לענות על השאלה במקום לשלוח לי הפניות!
אמא_לביאה*
הצטרפות: 14 אפריל 2005, 09:45
דף אישי: הדף האישי של אמא_לביאה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי אמא_לביאה* »

אני יכולה רק להגיד לך מה אני הייתי עושה :
מכינה את הגוף להריון החל מהיום. (תזונה, מחשבה, יחס)
מספרת לכוווולם שאני מתכוונת להכנס להריון ועכשיו ומייד גג עוד חודש
מתחילה להכין את הרחם להריון בעזרת דמיון מודרך ונשימה
בעצם עובדת המון עם הדמיון. בכוונה החלטית ונחושה ובהמון אמונה שזה אכן קורה כי זה מה שאת רוצה ואת ורק את מחליטה עלייך!!!
בקיצור, מפנה מקום בחיים להריון נוסף.
אם תרצי אני יכולה לכתוב לך תרגיל בשביל זה.
לילה טוב.
הערסית_מהשכונה*

כניסה להריון בזמן הנקה

תודה...תוכלי לספרי לי איך עושים דימיון מודרך בנושא הזה?
אני יודעת שצריכים להכין את הגוף , אבל איך?
קיבלתי כמה טיפים סוטרים על תזונה...צריך לעשות סדר בבלאגן!!!!
נבט_חיטה*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 23:13
דף אישי: הדף האישי של נבט_חיטה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

דף מעניין.
אמשיך לעקוב...

<נבט, אמא לתינוק בן 9 חודשים. יונק. משתעשעת ברעיון>
אמא_לביאה*

כניסה להריון בזמן הנקה

תוכלי לספרי לי איך עושים דימיון מודרך בנושא הזה?
כן, בזמן הנקת הערב / לילה...
המעיזה_ההחלטית*
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 07:19

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי המעיזה_ההחלטית* »

אצלינו זה קרה כשהיונקת היתה בת שנה ו-10 חודשים בערך.
אבל העובר היה פגום.
היום אמרה לי מישהי שאולי זה בגלל ההנקה, כי בשלוש החודשים הקריטיים הראשונים העובר לא מקבל מספיק ויטמינים כי היניקה "זוללת" אותם.
האמת שאני לא ממש מסכימה עם זה מפני שפה באתר יש כמה שהרו והניקו והכל בסדר. אז אני תוהה אם זה קשור להנקה בגיל מבוגר יותר.
הקטנה שלי, שנתיים וארבעה חודשים, נולדה כשהייתי בת למעלה מ-40, כך שיש לך עוד זמן בלי להלחץ. מה שכן, הפסקתי להניק שנה בערך לפני שהתעברתי, והיו לי 2 הפלות בחצי שנה בזמן שכן הנקתי. אבל אני ממש לא יודעת אם זה קשור או לא.
ומבחינת התזונה אנחנו אוכלים אורגני וטבעוני למדי.
נדחפת*
הצטרפות: 11 מאי 2005, 12:53

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי נדחפת* »

...סתם כדי לאמר,שלי- זה קרה שלוש פעמים!
עוברת*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2005, 15:07

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי עוברת* »

לפי איך שאת כותבת את מתחילה להיות מוכנה לעוד אחד, להמשיך עם הרעיון ובקרוב יהיה השני.
בהצלחה.
ואין בעיה להכנס להריון עם הנקה, עם ילד זולל, עם הכל... מניסיון
מורולה*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2005, 15:23

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי מורולה* »

דווקא מניסיוני הריונות לא אוהבים שמתייחסים אליהם כאל מבצע צבאי, הם מעדיפים שיתייחסו אליהם כנס.
נחישות זה דבר שמפחיד אותם (או מעצבן אותם, מי יודע). הם לא אוהבים ציפיות ולחץ, גם לא שמתכננים תוכניות או קובעים לוח זמנים, ובטח לא כשעושים סקס בכוונה לעשות ילדים - כי אנחנו לא באמת עושים ילדים. זה מיסנומר. אולי אפילו היבריס. הריון זה משהו שקורה כנגד כל הסיכויים. נס.
אז עצתי - תשכחי מהגיל (זה רלוונטי רק לסטטיסטיקאים), תעשי סקס בכיף (בלי לחץ), תניקי בהנאה, תבקשי משאלה כשאת רואה כוכב נופל...
זה יבוא. בזמן המתאים לו.
אמא לתינוק בן 9 חודשים. יונק. משתעשעת ברעיון
המעיזה_ההחלטית*

כניסה להריון בזמן הנקה

מורולה - איזה מילים חכמות @}
מישהי_שהצליחה*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2005, 17:05

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי מישהי_שהצליחה* »

אני מכירה מישהי שהניקה ונכנסה להריון בטיפולי פוריות, מבלי להפסיק להניק!! משהו מדהים
הערסית_מהשכונה*

כניסה להריון בזמן הנקה

אבל אני לא מבינה למה (כמעט) כולן אנונימיות...מה זה ק.ג.ב פה?! למה זה כל כך סודי ?!
וואלה אני לא מבינה!
המעיזה ההחלטית...הרגתותי עם הסיפורי אימה שלך...אין לך קצת דז'סטיף אופטימי?
לאמא הלביאה ....אולי הגעתי לקצה גבול אינטיליגנצית הרחוב שלי..אבל לא הבנתי את התשובה!(מה בהנקת הלילה?)
ומורולה כל הכבוד שבאת כמו משב רוח רענן ...רואים שלא גדלנו באותה שכונה...אבל כן כן אני מנסה לפעמים את האופטימיות שלך (שעה ביום!)

ועוד לא הצלחתי להבין מה זה הנקת לילה..... מתי מתחיל ה"לילה"? הרי הוא ישן לפני....
ועד היום לא הצלחתי להבין ביולוגית איך זה הולך העיניין הזה עם הפרולקטין ..ולמה הכמות מתעצמת בלילה...

אשמח לקבל כמה תשובות לאנ אנונימיות...מה זה פה השתגעו כולם...
הערסית_מהשכונה*

כניסה להריון בזמן הנקה

מוזר הסיפור הזה עם הטיפולי פוריות...אם חברה שלי היתה שומעת את זה היא היתה מתחרפנת.... (היא גמלה בגלל הטיפולים)
אולי תוכלי להרחיב?
חיוך_ביתי*
הצטרפות: 29 אפריל 2004, 00:52
דף אישי: הדף האישי של חיוך_ביתי*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי חיוך_ביתי* »

רק בשביל הסטטיסטיקה (אין לי עצות)
אני הצלחתי בלי בעיות בעזרת... קיום יחסי מין :-D

בהצלחה מהר!
נבט_חיטה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

_אבל אני לא מבינה למה (כמעט) כולן אנונימיות...מה זה ק.ג.ב פה?! למה זה כל כך סודי ?!
וואלה אני לא מבינה_
מצד אחד לא מבינה. מצד שני גם אני חשבתי אולי לכתוב באנונימיות שממש בא לי שוב להתעבר. שאני חושבת על זה המון...
למה אנונימיות? כי יש כאן שמכירים אותי. והריון בתחילתו הוא סוד. והרצון. וגיבוש המחשבה לגביו כמוסה עוד יותר. לא?
חוצמזה בעינייני הריון (כמעט) תמיד חושבים על עין הרע. טפו טפו טפו חמסה. אז למה להזדהות? (-:
_אז עצתי - תשכחי מהגיל (זה רלוונטי רק לסטטיסטיקאים), תעשי סקס בכיף (בלי לחץ), תניקי בהנאה, תבקשי משאלה כשאת רואה כוכב נופל...
זה יבוא. בזמן המתאים לו._
@} @} @}

ועוד לא הצלחתי להבין מה זה הנקת לילה..... מתי מתחיל ה"לילה"? הרי הוא ישן לפני....
אצלי הוא מתחיל את הלילה בתשע בערב. ויונק במהלכו. עד היקיצה המוחלטת בשבע וחצי שמונה בבוקר.
אמא_לביאה*

כניסה להריון בזמן הנקה

אני חייבת לשאול אותך רגע -
למה את חושבת שההנקה מפריעה לך להכנס להריון?
וסת חזרה כבר?
אני מניקה רצוף וה-ר-ב-ה כבר ארבע וחצי שנים ופעמיים נכנסתי להריון תוך כדי. למה שיפריע?
מורולה
אהבתי את מה שכתבת. נראה לי שמאוד קשה לאישה שרוצה להכנס להריון ועכשיו להרפות. יש את הרצוי ויש את המצוי.
ובעניין הנחישות - כשאני סגורה על זה שאני בריאה, זה משפיע. כשאני סגורה על זה שאני לא מוכנה להיות בהריון, או לא ראויה להיות בהריון, או לא ראויה להיות אמא או עוד מאה וריאציות אחרות - ברוב המקרים אני לא אכנס להריון.
מה שבעצם התכוונתי להגיד קודם זה שאם את מאמינה שההנקה מונעת הריון, אז היא אכן עלולה למנוע.
ורדי_תיק*
הצטרפות: 02 יוני 2005, 14:59
דף אישי: הדף האישי של ורדי_תיק*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ורדי_תיק* »

איך הוסת קשורה? ואם היא עדיין לא חזרה אפשר להכנס להריון?
כנראה שמתרחץ ביוץ, אך הוא לא קבוע איך ניתן לדעת מתי?
האם לפני חזרת הוסת הסיכויים פחותים בכניסה להריון?
ורד_לב*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ורד_לב* »

חייבת להשמיע גם את הקול הזה- אני ממש רציתי בערך מאז שבתי הייתה בת 10 חודשים. זה קרה אחרי כמעט 2.5\ כשהיא הייתה בת 3.
גיליתי שלגוף שלי לא מתאים להכינס להריון תו"כ הנקה מלאה, מה שקרה בעצם כמעט עד גיל 3. טוב, לא רק הנקה כמובן בגיל הזה, אלא הרבה הנקות ביום...אפילו אם מדובר בכמה שלוקים.
לקח לי זמן להגיע להחלטה על גמילת לילה וגם לבצע אותה- שוב, בתי הייתה בגיל אחר לחלוטין מזה שלך כך שדיי הרשיתי לעצמי בסוף לעשות את זה.
גמילת הלילה בפירוש החזירה את המחזור!
השלב הבא היה להפחית את ההנקות במהלך היום ושוב מיד בחודש הבא הגיעה התגובה והייתי בהריון.
חשוב לי ממש להדגיש שוב ש מדובר בגילאים שונים לגמרי של הילדים הגדולים אני חוזרת ומדגישה, כי אין דין יניקה של ילדה בת כמעט 3 לילד/ה בן 9 חודשים.
רק רציתי להראות שלמרות שיש המון בנות שנכנסות לפעמים בלי בעיה להריון בעת ההנקה, בכל מיני גילאים של ילדיהן, עדיין יש נשים שזה too much לגוף שלהן לעשות את כל הדברים הללו בבת אחת.
אין ספק שצריך גם לעבוד בכיוון התזונתי, אנרגטי וכו'.
בהצלחה {@
הערסית_מהשכונה*

כניסה להריון בזמן הנקה

נבט חיטה ...אולי את צודקת....עם היסטוריה של עינ הרע בשושלת הערסים..באמת אולי כדאי להנמיך פרופיל...אבל מצד שני זה מרגיש כמו ה"בושה" של הדור הזה לדבר בפרהסיה על הווסת ..למשל.....טוב גם הערסית אנונימית אבל לפחות יש לה דף לפגישות ודיאלוגים אנונימיים.
אמא לביאה....כל הכבוד על שאלת אלף המפתחות....! באת לי בזמן לגרד את שכבות ההדחקות מהמוח....
חשבתי על זה כמה שעות ..יש כמה תשובות אפשריות....אני אתן לך את הכי קיצונית : פעם אמרו לי שנשים יולדות כמו האמהות שלהן ..ואיכשהו זה נידבק לי לצד הפרימיטיבי של התודעה בזמן שניסיתי להתעבר בפעם הראשונה...וכיוון שלאמא שלי היה קשה להתעבר בהתחלה...(בעיה עם השחלות -פרידה מהצד הילדי?) אז טחנתי לעצמי במוח שבטח גם אני! ולא משנה שהרופא אמר שהכל בסדר..ולא משנה שהייתי צריכה לגמור להתאבל על הפלה טיבעית אחת ...ועל גידול שפיר בצוואר הרחם ו...וגמילה מניקוטין קפאין קמח לבן ושוקולדים אחרים.....לי היה תקוע בראש שיש לי החתמה מהמקרה שלה ...או במילים יותר פשוטות-קיבעון!
זה כמו בסרט ההוא : חולה אהבה משיכון ג' ... איך שהמשוגע ההוא צועק כל הסרט.."אולין..אל תלכי אולין..." וגם כשהוא זוכה בסצנה הליפני אחרונה לפגוש סוף סוף את אולין......וכל הצופים שבעי רצון.."הנה הוא יפסיק סוף סוף לצעוק"....אז דקה אחרי הפגישה הוא יוצא מעבר לגדר....וממשיך לצעוק..." אולין ..אל תלכי ..אולין...."

אז את מבינה?!
הערסית_מהשכונה*

כניסה להריון בזמן הנקה

ורד לב....לא הבנתי אם המושג "הנקת לילה והשלכותיו" משוייך לשנת לילה של התינוק...או לשנת לילה של שנינו.....
האם כמות הפרולקטין גוברת בהנקה כשהוא ישן ואני ערה..או כששנינו ישנים?
  • אני חושבת על חוק הטבע "של" רודולף שטיינר (שהכל הוא אחד) ומהרהרת אם אולי דוקא זו שמתעברת בהנקה אינה מאוזנת עם הטבע (הרי החיות מתיחמות שוב אחרי שהן משחררות את הגורים ל"עצמאות כלכלית") או ההפך - אולי מי שיכולה לנתב אנרגיות גם לצ'אקרות העליונות וגם לתחתונות בו זמנית אז יש לה כוח אנרגתי כביר...
בכל אפן..בתור אחת שמאמינה בתזונה נכונה כמחוללת ניסים...האם יש תפריט שמעודד פעילות רחם ושלוחותיו?
מישהי_שהצליחה*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2005, 17:05

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי מישהי_שהצליחה* »

לגבי הטיפולים - היא היתה מפסיקה להניק בזמן הטיפול, וממשיכה אחריו, אפשר למצוא אותה בתפוז.
היא עשתה על זה מחקר שלם, אולי תבשיל קדרה יודעת את השם/ניק
מיכל_דנקנר*
הצטרפות: 24 יוני 2002, 12:54
דף אישי: הדף האישי של מיכל_דנקנר*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי מיכל_דנקנר* »

והיו לי 2 הפלות בחצי שנה בזמן שכן הנקתי. אבל אני ממש לא יודעת אם זה קשור או לא.

עדיין יש נשים שזה too much לגוף שלהן לעשות את כל הדברים הללו בבת אחת.

מסכימה מנסיון לא טוב עם הנקה בהריון.
ורד_לב*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ורד_לב* »

ערסית, לא הבנתי את שאלתך, אנא פרטי.
מהנסיון הפרטי שלי, מסכימה איתך לגמרי בנוגע למה "טבעי" ו"נכון" לגוף שלי מהבחינה הביולוגית. נראה לי שתרבות השפע, על תזונתה המגוונת, עודף הורמונים במזון וכו' קשורה ליכולת של נשים להתעבר במהלך הנקה בגילאים הצעירים, נניח עד גיל שנה.
אבל שוב, זוהי רק תחושה שלי. לא ממש עשיתי בדיקה רצינית בנושא.
אם את רוצה לדבר על תפריטים יותר בפירוט, את "מוזמנת" [email protected]
מירי_ר*
הצטרפות: 31 מרץ 2005, 22:03
דף אישי: הדף האישי של מירי_ר*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי מירי_ר* »

נראה לי שחוסר היכולת להתעבר בזמן הנקה מעיד על תפקוד בריא של הגוף ולא להיפך, כיון שכמו שאמרו פה קודם לגוף אין מספיק אנרגיות לכאורה כדי לספק את שני הצרכים
ואולי באמת צריך לקחת את הזמן בנחת...
גם אני מתלבטת בזה (והיונק בן שנה).
תמר_ס*
הצטרפות: 30 יוני 2003, 10:48
דף אישי: הדף האישי של תמר_ס*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי תמר_ס* »

נראה לי שחוסר היכולת להתעבר בזמן הנקה מעיד על תפקוד בריא של הגוף ולא להיפך
אוהו, כמה קל לומר את זה כשסופסוף הייתי בהריון. וכמה קשה היה לי עם האמירה הזאת כשכ"כ רציתי :-(
אבל ללא ספק זה נכון.
גם נכון בעיני שפעוט נגמל בהריון בגלל טעם החלב. לא קרה אצלינו אבל נראה לי טבעי יותר מלהניק כל ההריון ואח"כ טנדם. (מה שאני עושה בשמחה ובלי בעיה. סתם הגיג).
מירי_של_שקד*
הצטרפות: 17 יולי 2005, 14:32
דף אישי: הדף האישי של מירי_של_שקד*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי מירי_של_שקד* »

נראה לי שתרבות השפע, על תזונתה המגוונת, עודף הורמונים במזון וכו' קשורה ליכולת של נשים להתעבר במהלך הנקה בגילאים הצעירים, נניח עד גיל שנה.
ורד לב, האם את יכולה להסביר מעט את דברייך?
אני שואלת מהצד השני, לא רוצה להכנס להיריון בזמן הנקה, אבל גם לא רוצה לקחת גלולות. האם העדר מוחלט של מחזור שנה ושלושה חודשים מהלידה יכול להמשך יותר זמן אם אשלבו בתזונה מתאימה יותר???
הערסית_מהשכונה*

כניסה להריון בזמן הנקה

אך איזה עולם...
אני לא חושבת שנתן לא להתעבר בהנקה על ידי תזונה מסויימת...זה מה שנקרא "להכנס ראש בראש באלוהים"נו טוב...גם ההפך הוא הנכון (עיבור והנקה).
יונת _שרון..באמת תודה..אני עד עכשיו שוברת את השיניים בתרגום המאמר...מסתמן כלא רע..
ורד לב ..אני מנסה לשאול את אותה שאלה כבר 100 פעם במאה דפים: מה זה הנקת לילה?
אומרים שרמת הפרולקטין בהנקת לילה יותר גבוהה. ולכן מי שרוצה להתעבר כדאי שתגמול קודם כל מהנקת לילה!
עכשיו, השאלה שלי היא ...א. אם הוא נרדם לפני..ומדי פעם אני הולכת להניק אותו ..עד להרדמות המשותפת- האם גם אז זה נחשב ל "הנקת לילה?" וכנ"ל לגבי הבוקר?!
ניסיתי לשאול 1000 פעם : "מתי נגמר "הלילה, ומתי הוא מתחיל" במושגים של הנקת לילה!
ב. קראתי באחד העלונים של באפן (על הנקה)... שההנקה בשכיבה..גם מעכבת התעברות....
!!!!!!!!1
מה הקקקשררררררררררררררררררררררררררררררררר?
אמא_לביאה*

כניסה להריון בזמן הנקה

נראה לי שחוסר היכולת להתעבר בזמן הנקה מעיד על תפקוד בריא של הגוף ולא להיפך
מה זאת אומרת בעצם? שהגוף לא מאפשר הריון נוסף כיוון שהוא עדיין לא התאושש מההריון הקודם ומהלידה?
שהוא לא מאפשר כיוון שהתינוק עדיין קטן וזה מנגנון שמאפשר לתינוק "זמן אמא" לבד?
אולי שניהם?
אחרי הלידה הראשונה לקח לי שנה וחצי להרגיש שהגוף חזר למקום. ואז נכנסתי להריון.
אחרי השניה בערך שנה. ואז שוב נכנסתי להריון.
אז יש שאומרים שזה בדיוק העניין והתעברות "לפני הזמן" מעלה סיכוי להפלות / מומים / בעיות.

האם טבעי להניק ילד עד גיל שש? ומה אז? אני מניקה אז בריא לי לא להתעבר? או שמרגע שהוא גם אוכל מוצקים זה כן בריא לי?
ואם אני מניקה שניים? מה, יש חוקים כתובים לעניין הזה?

אני חושבת שאין כזה דבר "בזמן". זה מאוד אישי.
הפעם, אפילו אם אני עכשיו, חודש וחצי מהלידה נכנסת להריון, אני יודעת שזה יהיה מעולה. הגוף שלי חזק, לא מרגישה שלילדים שלי חסרה אמא.
פשוט חיים ביחד. משפחה. טבעי שיש אחים.
אישה אחת צריכה שנתיים כדי להגיע למצב פיזי, רגשי, נפשי שיאפשר לידה, אחרת צריכה חמש שנים ושלישית צריכה חצי שנה.
להגיד למישהי שזה מוקדם מידי זה לא לעניין. זה אולי בריא לאחת, לאו דווקא לאחרת.

הערסית מהשכונה :
באיזה מצב את ? קחי עשר דקות ותבדקי עם עצמך אם את מוכנה באמת לעוד הריון.
הגוף שלך חזק? תפני את תשומת הלב שלך לאיברים הפנימיים - רחם, שחלות
תבדקי את הזוגיות, את המצב הרגשי שלך ושל כל בני הבית
ועוד - כל מה שעולה.
מרגישה מוכנה? שלמה באמת עם הרצון הזה? או רק משתעשעת ברעיון כמו שכתבת? זה מה שחשוב.

ולגבי:
וכיוון שלאמא שלי היה קשה להתעבר בהתחלה...(בעיה עם השחלות -פרידה מהצד הילדי?) אז טחנתי לעצמי במוח שבטח גם אני! ולא משנה שהרופא אמר שהכל בסדר..
אז איזה זכות גדולה נפלה בחלקך, להיות זאת שמסוגלת לשנות את דפוס הלידות המשפחתי!!! פשוט כיף לך! (הבנת את הגישה שלי? ;-) )

<אמא לביאה משתעשעת ברעיון שהיא כבר שוב בהריון >
שירלי*
הצטרפות: 06 ינואר 2002, 12:22

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי שירלי* »

אני נכנסתי להריון בזמן שהבכורה ינקה צהריים ולילה בגיל שנתיים, היום השניה שלי בת שנתיים וארבעה חודשים, יש מחזור עוד לא נכנסתי להריון ואני מרגישה שעוד לא .
עגור_לבן*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2003, 10:37
דף אישי: הדף האישי של עגור_לבן*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי עגור_לבן* »

אצלי לאחר שניסיונות להרות בזמן הנקה מלאה לא הצליחו (לא הייתה וסת, וגם לא הריון) החלטתי לגמול מהנקת לילה (בן שנה וחמישה חודשים בזמנו) תוך שבוע חזרה הוסת ובביוץ הראשון הריתי. כמו אצל ורד לב, כנראה שגם עבור הגוף שלי זה היה יותר מדי, או שזה בגלל שילוב הפרולקטין והמלאטונין, אני לא יודעת. בגיל תשעה חודשים עוד לא ברור מהי הנקת לילה לעומת הנקת יום. אצלי זה הפך ברור יותר בגיל מאוחר יותר.
Mise_en_scene*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2005, 22:05

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי Mise_en_scene* »

אני חושבת שאין כזה דבר "בזמן". זה מאוד אישי.

להגיד למישהי שזה מוקדם מידי זה לא לעניין. זה אולי בריא לאחת, לאו דווקא לאחרת.

מסכימה עם כל מילה של אמא לביאה.

אני מניקה כמעט מלא (היא אוכלת מוצקים, התחילה דוקא במרץ בחודשיים האחרונים), בלילה היא מחוברת כל הזמן (אנחנו ישנות ממש צמוד)
וביום אם אנחנו בבית אז זה נשנשת בלתי פוסקת ואם יוצאות מהבית אז בערך כל שעתיים.

כשנכנסתי להריון היא היתה על הנקה בלעדית. אני בשבוע 18 והיא אוטוטו בת 9 חודשים.

אחרי שילדתי כל המהות שלי אמרה "עוד, עוד, עוד", והגוף כנראה כן הרגיש נכון לשאת את זה וזה קרה.
Mise_en_scene*

כניסה להריון בזמן הנקה

לגבי נושא התזונה וההורמונים - לא מדויק. אני מכירה מישהי שאצלם אוכלים רק אורגני, אופים את הלחם לבד וכו' והם לא אוכלים דברים מן החי.
היא נכנסה להריון פעם אחר פעם תוך כדי הנקה, מהר מאוד. הניקה טנדם וטרידם, חובקת 7 ילדים.
גם אצלה, הרצון להרות ולהביא עוד ועוד ילדים היה מעל הכל, ממש מעומקא דליבא, כמו שאומרים.
Mise_en_scene*

כניסה להריון בזמן הנקה

יש גם את שיטת ההפרשות. אחותי עשתה ונקלטה.
Mise_en_scene*

כניסה להריון בזמן הנקה

המשפט הזה:

בלי שום מוכנית נפשית ופיסית (מעשנת, לחוצה ובלתי אורגנית בעליל).

מה הוא אומר? :-)

אשה מעשנת, לחוצה ובלתי אורגנית לא יכולה באופן רגיל להכנס להריון?

אם ככה..זה מוזר.. כ"כ הרבה נשים בכ"ז נכנסות להריון.
לינה_משותפת*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2005, 13:16
דף אישי: הדף האישי של לינה_משותפת*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי לינה_משותפת* »

נכנסות וגם יכולות, יכולות מאד. פשוט יש בדף הרבה התיחסות לזה ש"אם הגוף מוכן זה קורה", או שרצוי לעשות עבודת הכנה וניקוי. רציתי לציין שלא תמיד זה עובד כך. "בלי מוכנית נפשית ופיסית" אומר רק: "היא בכלל לא רצתה עוד הריון".
9-:
הערסית_מהשכונה*

כניסה להריון בזמן הנקה

כן..אתן אומרות בעצם מה שכבר ידעתי...שכל גוף יש לו את המתאר הנפשי שלו..כן כל גוף יגיב אחרת.אין חוק אין דין ..יש גורל ואולי גם אלוהים...
אני מקבלת את רוב הדברים שנאמרו כאן....אבל עדיין אני מורטת שערות (מהרגליים חי חי חי ) ומחכה שכבר מישהי תענה לי על כל השאלות ששאלתי בנוגע להנקת לילה....
אני מתחילה לחשוש שכולן משתמשות במושג הזה אבל לא ממש יודעות(כמוני) את המשמעות הכימית של העיניין... (רמת פרולקטין..חום גוף וכו.....)
ואם כבר מדברים על גמילה מהנקת לילה ..אז מה החלופות? ארוחות לילה? משתה כיד המלך עד אור הבוקר?
מחכה לתשובה הגואלת....
ורד_לב*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ורד_לב* »

מסכימה מאד עם אמא לביאה והיו עוד כמה שהשמיעו את הקול הזה- לכל אישה המנגנונים שלה המורכבים מכ"כ הרבה גורמים שממש קשה לפרוט אותם ולהגיע לנוסחא.
זה קשור לתזונה וזה קשור לגנטיקה וזה קשור למבנה הגוף וזה קשור לליין הנשי במשפחה וזה קשור למצב המנטלי והרגשי שלה ולמוכנות שלה ושל משפחתה לעוד ילד וגם לבעל יש את המקום שלו (כבר שכחתן שהוא מביא את הכבודה שלו?). יש גם את עניין המוכנות שלו, זה לא רק מה הגוף שלנו יכול להכיל.
אני ממש חושבת שכל אישה (ובכלל כל אדם) יכולה להסתכל היטב על חייה ועל הדפוסים שלה וללמוד משם על עצמה בלבד.

לגבי הנקת לילה, אני חושבת שהיא מתייחסת לשעות החשכה בהן משתנות הפרשות ההורמונים בגוף שלנו המניקות. לא בטוחה שיש קשר למתי אנחנו ישנות ומתי היונק ישן.
אני לא סגורה ב-100% על ההגדרות הללו כמובן.

ושוב, זה כ"כ אישי....
ורד_לב*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי ורד_לב* »

אה, לא ראיתי ששאלת על החלופות בלילה- זה ממש תלוי בגיל היונק/ת.
אם מדובר בשלב בו הם עדיין זקוקים למזון, צריך לספק אותו, בדרך זו או אחרת. ולי אישית הרגיש ממש לא נכון להפסיק להניק בלילה כדי לתת איזה תמ"ל רק כדי שאוכל להיכנס להריון. בגלל זה לקח לי כ"כ הרבה זמן להבין שאפשר כבר לגמול רשמית בלילה (אפילו שהיא בעצם לא ממש אכלה בלילה, אבל אצלי שלוק קטן כנראה הספיק).
אם מדובר על ילד גדול יותר, כאמור שלי הייתה בת 3 כבר, יכולנו כבר לדבר איתה, להסביר לה ולהגיע איתה להסדר שיהיה נוח לכולנו ושאותו היא שומרת באדיקות עד היום- אפילו כשכבר אין כלום בשד עכשיו.
המעיזה_ההחלטית*

כניסה להריון בזמן הנקה

אצלי הקטנה שנתיים ו-4 עכשיו. בהריון היא ינקה בטירוף, לא היתה מוכנה ממש לרדת מהציצי ביום ובלילה ומפני שזה נורא כאב לי אז נבחתי עליה וזה עשה יותר גרוע. עכשיו, אחרי ההפלה, מספר ההנקות ירדו, אבל עדיין היא לא מוכנה לרדת מהציצי, כל הנקה לוקחת שעה, גם בלילות, ואני משתגעת, אומרת לה די, די, עכשיו ישנים וכלום לא עוזר, היא לא מוכנה לוותר ונצמדת יותר. אני מחכה שהתקופה הזו תעבור, יתכן שעדיין יש לי בגוף הורמונים וזה מה שמשפיע.
נבט_חיטה*

כניסה להריון בזמן הנקה

שליחה על ידי נבט_חיטה* »

ב. קראתי באחד העלונים של באפן (על הנקה)... שההנקה בשכיבה..גם מעכבת התעברות....
רילי? הייתי שמחה לקבל את העלון הזה ולקרוא על כך בעצמי. <עשיתי מנוי זה עתה>

_אני מניקה כמעט מלא (היא אוכלת מוצקים, התחילה דוקא במרץ בחודשיים האחרונים), בלילה היא מחוברת כל הזמן (אנחנו ישנות ממש צמוד)
וביום אם אנחנו בבית אז זה נשנשת בלתי פוסקת ואם יוצאות מהבית אז בערך כל שעתיים_
בול סדר היום שלנו. קוֹפּי. חוץ מהקטע על אכילת המוצקים במרץ. המוצקים הם נישנוש בלבד. (עוללי בן 10 חודשים).

ערסית יקרה, איתך בלב ובנפש.
שליחת תגובה

חזור אל “תכנון הריון”