לאכול בכיף

אבישג_א*
הצטרפות: 25 נובמבר 2006, 22:44
דף אישי: הדף האישי של אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

טוב, אז עליתי למשקל היום בבוקר, מה שלא עשיתי זה כמה ימים ואשר יגורתי הגיע - חזרתי למשקל בו הייתי לפני הלידה.

כן, אני יודעת שלרוב זו משאת נפשן של נשים, לחזור למשקל של לפני הלידה, אבל אני הייתי במשקל די מחריד ובהיריון הצלחתי לשמור ואחרי הלידה דווקא ירדתי יפה וקצרתי המון מחמאות, זה היה כיף, ועכשיו שוב מן כזאת עלייה, באסה.

נראה לי שזה קשור לסטרואידים שנאלצתי לקחת אחרי ששוב חטפתי פציאליס, משהו במנגנון האכילה נדפק לי מאז (מישהי יודעת למה?)

אז פתחתי לי דף אולי דף תמיכה אולי דף בלוג ואולי סתם נקיים דיונים על איך אוכלים יותר נכון ובריא.

מראש אני מזהירה, אין לי שום כוונה לוותר לגמרי או אפילו כמעט לגמרי על ג'אנק, על שוקולד ועל טעם החיים (קוקה קולה). קראתי בעבר חלקים מתוך הדף (דפים) האינסופי שנקרא החיוניות שלי חלק שמיני והתרשמתי לטובה מהחבורה שם, אפילו לקחתי לי טיפ שעזר לי מאוד בהיריון לאכול נכון יותר. אבל הדפים האלה מאוד רחוקים ממני, אני בקושי מבינה מה כתוב שם ואין לי כל כוונה לחיות על חסה ואגוזים (ועם החסה סליחה). גם לא מצאתי את עצמי בין הדיונים המרתקים שם אם לאכול את הירקות חיים או לאדות אותם קמעה (קמעה ממש כן ? שלא יאבדו את החיוניות שלהם).

על סמך המדרש המופלא "כך היא גאולתם של ישראל קמעא קמעא" גם אני טוענת קמעא קמעא, תנו לי לאכול רגיל ורק לעשות שינוי קטן מאוד בתזונה. צעד קטן בעולם, צעד גדול בשבילי.

אני רוצה לאכול בריא יותר, לא הולכת להחליף לעצמי את כל התזונה, בישוב שתוחלת החיים בו היא 35 בערך ורוב המתים שהכרתי לא מתו בגלל תזונה... אני כרגע לא לוקחת את הנושא ביתר רצינות, נגיע לגיל 40 המאוד מופלג פה (או לפחות נעבור את ה-35) ונשקול להשקיע בנושא ביתר רצינות....

אז מה אני רוצה ? ליהנות מאוכל בריא, לאכול פחות שטויות ויותר ירקות ופירות, לאכול בכיף ובהנאה, אה, וגם לרדת במשקל.

ואל תגידו לי שזה לא אפשרי, זה כן אפשרי, אני יודעת.

הכניסה לדף אסורה לטבעונים, צמחונים, שונאי ממתקים ואלה שלא מתרגשים אף פעם מאוכל (יש לי חברות שאוכלות רק מה שדרוש ל"עבודת ה" ולא מגלות התלהבות מאף מאכל) - סתאאם, אתם מוזמנים בשמחה, רק בלי משפטים בסגנון : "אין כמו צימוקים אורגניים - הרבה יותר טעים משוקולד" או "אל תחמירי עם עצמך, את בהחלט יכולה קובייה בשבוע" (כשאני חייבת חבילה ביום).

יכול להיות שהדף ישן כמה ימים עד שאכתוב שוב, אני צריכה תמיכה כדי לרדת אז פתחתי לי דף, איך הוא יהיה פעיל ומה ייכתב בו אני עוד לא יודעת, בינתיים נפתח.

ובוקר טוב ובריא לכולם
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

והשם לאכול בכיף כי הכיוון שלי כרגע הוא בחשיבה חיובית ולא בהפחדה על בריאות ומשקל.
הטיפ המצויין שלמדתי בדף החיוניות שלי חלק שמיני היה לחשוב על החיוב ולא על השלילה, להתמקד בפירות ובירקות ולא לחשוב מה אסור לי (שגורם לי מייד לחסל כמה ממנו).
עוד כתבה מעולה שקראתי דיברה על לאכול בהנאה או משהו כזה, וכשאוכלים שוקולד להתמקד בו וליהנות ממנו (ואז גם צריך ממש מעט ממנו כדי להרגיש את הטעם וליהנות) - שזה נשמע לי רעיון טוב שעוד לא הצלחתי ליישם.
בקיצור, לא שוללת הפחדות, אבל כרגע אני מחפשת שיטות ידידותיות יותר מתוך אמונה שדווקא כשאוכלים בכיף ובאהבה אוכלים פחות.
סאלי_תדמור*
הצטרפות: 25 מרץ 2010, 00:14
דף אישי: הדף האישי של סאלי_תדמור*

לאכול בכיף

שליחה על ידי סאלי_תדמור* »

היי אבישג (())
אני חושבת שפטנט טוב להתחלה (מאוד השפיע עלי לטובה בתחילת הדרך) יהיה פשוט לאכול לאט! לאט לאט וליהנות מכל ביס.
משם תמשיכי...
זה מה שאני אומרת לילדים שלי כשהם אוכלים ג'אנק: תאכלו לאט ותיהנו.
מניקה_אתגרית*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2011, 15:10

לאכול בכיף

שליחה על ידי מניקה_אתגרית* »

אני גם מאד לא מסתדרת עם מגבלות. אבל גיליתי שיותר קשה לי עם מגבלות של כמות מאשר של תוכן. כיוון שכך אסרתי על עצמי את השוקולד, העוגיות והשתיה המתוקה אבל המרתי אותן בגישה חופשית, 24 שעות ביממה לשלל פירות (בקיץ זה כמובן עובד הרבה יותר טוב...). אני לא יכולה לומר לך שצימוקים טעימים כמו שוקולד, זה לא נכון. אבל בקיץ - גיליתי שאפרסק מלא מיץ עושה לי את זה יותר משוקולד.

זה כמובן עניין אישי לחלוטין ואינני באה להטיף. רק לספר שמבחינתי, הצלחתי לעמוד במגבלות מסוימות (כל אחת צריכה לקבוע את הויתורים לעצמה לדעתי) בתמורה לחופש מוחלט במשהו שהוא 'פחות נורא'. אגב, בשיטה הזו (שכללה חיסול חצי אבטיח וקילו ענבים ביום בשלביה המוקדמים...)השלתי 14 ק"ג בשלושה חודשים....

לגבי האכילה האיטית - היא טובה מאד בתיאוריה. ואני בעדה. אבל גמני מתקשה מאד ביישום.
סאלי_תדמור*

לאכול בכיף

שיותר קשה לי עם מגבלות של כמות מאשר של תוכן
גם לי!
אני לא אוהבת להגביל את עצמי בכלל בכמות.
לכן גם לי הרבה יותר קל לוותר על דברים מסוימים (שתמיד מקשים עלי עם כמויות... המשיכה לאכול יותר) וממה שאני אוכלת - כמה שבא לי.

לגבי לאכול איטי - גם אני גולשת הרבה פעמים לאכילה מהירה. אבל גיליתי שזה משהו שאפשר שוב ושוב לחזור אליו.
רוזה*
הצטרפות: 20 אוקטובר 2004, 08:16

לאכול בכיף

שליחה על ידי רוזה* »

כאמא בבית הרגלי האכילה שלי הם זוועתיים וכוללים מחטפים של מה שאפשר לשלוף מהמקרר ביד אחת, כשבשנייה יש שני ילדים..
כשאני רוצה להרזות הדיאטה שלי הולכת ככה - כל פעם שאני רוצה לאכול משהו לא בארוחה, אני שותה כוס שלמה של מים ולא אוכלת כלום חמש דקות. אם עדיין בא לי משהו - אני אוכלת.
זה מוריד הרבה מהשטויות שבין הארוחות וזה עובד בעיקר בקיץ, כשהרבה פעמים אני פשוט צמאה.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי בשמת_א* »

הדברים שאני עושה (אני לא בדיאטה, אצלי משהו אחר):
א. שלא יהיה בבית
ב. שוקולד - בתור מכורה לשוקולד, דבר ראשון אני קונה רק מריר 60% ומעלה.
ג. מקדימה תרופה למכה ואוכלת המון ממשהו שטוב לי. למשל, כל פעם שמתחשק לי מתוק - אוכלת גבינת ברי איכותית. החשק למתוק הוא איתות מהמוח לחוסר בשומנים ואנחנו מתבלבלים ומרגישים כמיהה לאיזה לחם, עוגה, שוקולד... אבל כשנותנים למוח את השומן שלו, הוא לא צריך פתאום את המתוק.
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

שלא יהיה בבית
את זה אני מקיימת באדיקות, אבל זה לא עוזר
א. אני אומרת לבעלי לקנות לי במכולת כשאני צריכה (והוא הולך למנחה)
ב. אני הולכת לחפש ממתקים אצל השכנים שהם אנשים כאלה שכולם באים אליהם ולוקחים מה שהם רוצים והחתולים שלהם אוכלים מהשיש ויש שם כלבים ועיזים, חגיגה ממש. אז גם אני באה, מחפשת, משהו מתוק, הרבה פעמים מוצאת, אוכלת, הולכת.
בעיה

להגיד להם גם שלא יקנו ?
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

כאמא בבית הרגלי האכילה שלי הם זוועתיים וכוללים מחטפים של מה שאפשר לשלוף מהמקרר ביד אחת, כשבשנייה יש שני ילדים..
תודה על התמיכה רוזה, לפי הכותבים בדף התרשמתי שאין באתר אפילו אחד שלא מתענג על פירות כתחליף נהדר לשוקולד (לשוקולד!!!)
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

אתמול היה יום קשה, עינה על הבוקר טיגנה המוני פנקייק, זה מאכל שהם דרשו ולמדו והכינו, אני לא הכנסתי אותו הביתה
אבל בעקבותיו (אוי ואבוי) הכנסנו גם סירופ מייפל וכך חיסלתי לי ערימות של פנקייקים ונהמתי עליהם שלא יאכלו יותר מדי שישאר לי
בערב הכנתי מלאווח, הוא באמת הרבה פחות נוראי מהקנוי, אבל עדיין כשמו כן הוא (אגב, מי שחייבת מלוואח, הרבה יותר בריא להכין בבית, אני עושה קילו בצק שחצי ממנו קמח מלא ועל הכמות הזאת 100 גרם חמאה - יוצא מעולה)
חוץ מזה פינטזתי על שוקולד אבל לא היה
אמרתי לדוד שיקנה לי בולגרית, אז היום אני אכין סלט ירקות עשיר וטעים, מקווה שזה יסתום אותי קצת
בשמת_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי בשמת_א* »

טיפ: תכיני סלט ירקות עשיר וטעים. תוסיפי לו הרבה שמן זית איכותי ותנסי שכמה שיותר ממנו יגיע אלייך (נגיד עם המיץ של הסלט (-: ) ותפזרי על זה גרעיני חמניה ודלעת למשל, ובולגרית, כמה שבא לך, כמה שטעים לך.
כי חשוב שהסלט יהיה מאוד טעים ומאוד משביע. הגוף זקוק לשומנים שיש בשמן הזית האיכותי ובגרעינים, וגם לקלוריות שיש בהם.

מלאווח, פנקייק - הם בעיה בגלל הקמח. כל פעם שאת אוכלת קמח, את מזינה את הכמיהה למתוק. הסירופ מייפל הוא פחות בעיה מאשר הקמח והבצק.
כל פעם שאת אוכלת שומן במקום קמח/סוכר - את עוזרת לעצמך להיגמל מהכמיהה למתוק.
הכמיהה למתוק מסוכנת, כי היא יוצרת עוד כמיהה למתוק, השמנה, ומחלות (סכרת, מחלת לב וכו').
הקוסמת_מארץ_עוץ*
הצטרפות: 01 יוני 2005, 21:40
דף אישי: הדף האישי של הקוסמת_מארץ_עוץ*

לאכול בכיף

שליחה על ידי הקוסמת_מארץ_עוץ* »

אבישג יקרה. בתור אחת שכל חייה נאלצה להאבק על משקל, אני מגלה שעם השנים והלידות
משהו בגוף משתנה והוא דורש יותר ויותר ויותר דיוק.
והבעיה היא שככל שמדייקים הוא מתרגל לסף הזה ומעלה אותו. בעסה אבל אמת לפחות אצלי ואצל עוד כמה חברות.
אם תגלי דרך לרדת במשקל ולהיות בריאה בלי להקפיד על ג'אנק וחבריו אשמח לשמוע בכל מקרה אם בכל זאת תירצי טיפים (שכוללים חסות (-:)
אשמח לתת לך
שיהיה בהצלחה@}
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

לא הבנתי קוסמת, ככל שאוכל יותר בריא הגוף ירצה עוד יותר בריא ?
המממ אולי עדיף לוותר על כל הרעיון

ואני כן רוצה להוריד ג'אנק, רק לא לוותר עליו לגמרי
אבא שלי ממש רזה ואוכל הכל, הוא פשוט שומר משקל באדיקות ואם יום אחד הוא אוכל "טוב" (הוא מאוד אוהב ארוחות סטיקים עתירי שומנים) למחרת הוא לא אוכל כלום.
חוץ מזה אני גבוהה וזה יתרון ענק מניסיון
חוץ מזה אני בת 31 ואמא שלי מזהירה אותי שמגיל 35 יהיה לי מאוד קשה לרדת, המסקנה העיקרית שלי שיש לי עוד 4 שנים לחגוג (-:
חוץ מזה לא הוגן שרק אנחנו בהיריון ולידה וכל זה (מצד שני לנו תמיד יש את מה להאשים אם אנחנו שמנות)

טוב בינתיים אכלתי סלט שווה לאללה וזהו, עכשיו אני רעבה והקוסקוס על האש - נראה לי שאוכל, סולת זה כמו קמח לעניין ?
סאלי_תדמור*

לאכול בכיף

ככל שאוכל יותר בריא הגוף ירצה עוד יותר בריא ?
אישית גיליתי שכן. זה באמת מבעס. לא ברור לי אם זה קשור לגיל, כמו שקוסמת כתבה גם אני שמתי לב שכל כמה שנים של גיל מוסיפות צורך לשים לב לאוכל שיהיה מדויק - אחרת יש תוצאות :-( (לא בהכרח השמנה, אגב, אוכל לא מתאים עושה עוד תופעות...)

סולת זה כמו קמח לעניין ?
כמובן, זו חיטה.

עכשיו אני רעבה והקוסקוס על האש - נראה לי שאוכל
אישית נראה לי שאין לך היצע גדול של אוכל טוב בשבילך. יש לך פנקייקים וקוסקוס ואת האוכל של העיזים :-) אבל איפה אוכל טעים ומשביע וגם בריא בשבילך? כמו סיר גדול של תבשיל ירקות וקטניות, אולי עם משהו כמו כוסמת בפנים או גריסים. אני כמוך, אם אני רעבה ויש לידי ג'אנק זו בעיה. אבל אם יש לי הרבה מהאוכל שלי, אז אני אוכלת אותו ומבסוטה.
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

ואת האוכל של העיזים
????

סיר גדול של תבשיל ירקות וקטניות
באתי לכתוב שאני שונאת תבשילי ירקות אבל נזכרתי שמרק עם אדום עם אורז וגזר וקישוא אני כן מאוד אוהבת
אורז זה בסדר ?
אני משתדלת לחתוך לי פירות, פעם ביום סלט גדול ואז אם אני אוכלת ארוחה אחת של פחמימות ועוד שוקולד זה אידיאלי מבחינתי - אני אפילו יורדת במשקל

אגב יש לכן רעיונות למאכלים עם קישואים ? גיליתי שאני מאוד אוהבת קישואים (עד שאני מגלה שזה קישוא (-: )

אבל אם יש לי הרבה מהאוכל שלי.
מה זה האוכל שלך ? ומה את עושה עם הילדים ?
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

לאכול בכיף

שליחה על ידי מיכל_בז* »

סתם רציתי להגיד בהצלחה. בהצלחה!
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

לאכול בכיף

שליחה על ידי אישה_במסע* »

בהצלחה לך!

אני כן כותבת בדפי החיוניות, אבל התזונה שלי היא תזונה של חדר אוכל צבאי, ושוקולד זה טעים ולא בר החלפה בפירות.

כמה אחוז קקאו יש בשוקולד שלך?

ויש עוד מרקים שאת אוהבת? ארוחות שהן לא רק קמח/אורז? עדשים? שעועית? בשר? בטטות? כוסמת?
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

מיכל תודה

אישה במסע את קצת מפתיעה אותי כי היה לי הרושם שאת אוכלת נורא בריא

ותודה על זה :
ושוקולד זה טעים ולא בר החלפה בפירות.

לגבי מרקים - יש מרק אחד שאני מכינה אבל מתמקדת בו בעיקר בשקדי מרק
נראה לי שהכיוון שלי זה פירות, סלט עם תוספות ומשהו עם קישואים - צריכה ללמוד איך ומה ואולי להוסיף לי לתפריט

אז מה בסוף עם אורז ? הוא בסדר ?
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

לאכול בכיף

שליחה על ידי יונת_שרון* »

לדעתי הדברים להתחיל איתם, למי שקשה לה מעברים חדים, זה אלה:
  1. לא לאכול אחרי ארוחת ערב. אם מרגישים צורך לאכול אז ללכת לישון.
  2. להחליף כל מאכל בעייתי בגירסה יותר טעימה שלו. למשל, אם את אוכלת סירופ מייפל אז תוודאי שזה האמיתי ולא החיקוי, ואם את אוכלת שוקולד אז תקני את זה שאת הכי אוהבת. פיינשמייקריות מובילה עם הזמן לבררנות שמובילה לצריכה מופחתת.
  3. כמו שכתבו לפני, לשים לב לדברים שאת אוכלת ולוודא שאת באמת נהנית מהם. כמו שאומרת ברברה שר: אנחנו אף פעם לא נהיים שבעים ממה שאנחנו לא באמת רעבים אליו.
לגבי קישואים:
למדתי לאחרונה שאפשר להקפיץ אותם בשתי דקות אם חותכים ממש דק -- במקום להשתמש בסכין חותכים בעזרת הקולפן! אני מקפיצה בחמאה, לימון ותבלינים.
אישה_במסע*

לאכול בכיף

אני אוכלת נכון שזה בבחירתי. לרוב זה לא. צבא...
אז כשיש בחירה, אני אוכל מרק ירקות או עדשים, או קישואים ובטטות בתנור. אבל כשאין אז אין. אני בוחרת בלחם החצי מלא. עושה את הבחירות התזונתיות הכי טובות שאני יכולה במגבלות הצבא.

אני לא יודעת מה עם אורז. השמטתי אותו בכוונת תחילה. מצד שני, אני לא רואה בפחמימות דבר רע כל כך. אין לי בעיה עקרונית עם פחמימות. לדעתי לחם מלא זה בריא. גם אורז מלא.

מצד שני, יותר מדי נשים שאני מעריכה מעידות על כך שלהן זה לא בריא. כך שנראה שזה אישי. ותלוי גנטיקה.

אני אוהבת מאוד שוקולד. יש לי מאגר קבוע של שוקולד איכותי 60% קקאו, ואני כל יום שותה תה עם שוקולד. וחושבת שהשוקולד שלי לא פוגע בבריאות. אין בו חומרים משמרים ומומרי טעם וריח, יש בו מעט סוכר, כך שמבחינה עקרונית אין בעיה גם לאכול חבילה ביום. רק שהוא יקר יחסית.
יונת_שרון*

לאכול בכיף

לגבי אורז: זה תלוי. אם יש לך בעיות סוכר, אז כדאי להיזהר עם האורז כי גם הוא הופך די מהר לסוכר בגוף. אם אין לך בעיות כאלה, אורז הוא לא מזיק אבל גם לא נורא מועיל -- בעיקר פחמימות ורק מעט מאוד רכיבים תזונתיים אחרים.
סאלי_תדמור*

לאכול בכיף

ואת האוכל של העיזים.
עזבי, סתם בדיחה. התכוונתי האוכל של השכנים עם העיזים.

אגב יש לכן רעיונות למאכלים עם קישואים ? גיליתי שאני מאוד אוהבת קישואים (עד שאני מגלה שזה קישוא).
אפשר פשוט חתוכים לפרוסות ובתנור עם שמן זית, ממש טעים (לי). או מוקפצים עם שמן זית, בצל ושום. או מבושלים עם עגבניות, בצל ושום (כמו רוטב עגבניות אבל עם הרבה קישואים). גם אני אוהבת קישואים מאוד. הם מתקתקים.

מה זה האוכל שלך ?
זה מה שלא רצית בדף הזה :-) בעיקר פירות, ירקות ואגוזים. שייקים, סלטים, פה ושם קצת תבשיל ירקות.

ומה את עושה עם הילדים ?
בהחלט יש להם אוכל נפרד. לא יהיה טוב לי אם אני אוכל את זה יותר מדי. אמנם הוא נחשב למאוד בריא אבל לי דגנים (גם מלאים) עושים כובד, עייפות ורעב בלתי פוסק כך שאני משתדלת להתרחק.

נשמע לי שיש לך כוון פרקטי:
אני משתדלת לחתוך לי פירות, פעם ביום סלט גדול ואז אם אני אוכלת ארוחה אחת של פחמימות ועוד שוקולד זה אידיאלי מבחינתי - אני אפילו יורדת במשקל.
רק תוודאי שיש לך מספיק פירות. אני שמה לב שאנשים מסתכלים על מנות של פירות בצורה אחרת ממי שמבסס את התזונה שלו על זה. אנשים נניח יאכלו תפוח אחד או בננה אחת. אני אוכל גם 4-5 בכיף לארוחת בוקר. ואז הם אומרים שפירות לא משביעים, ואוכלים לחם. לי הם כן משביעים כי אני אוכלת מספיק מהם. זה גם מאוד מוריד את החשק למתוק - כי זה מתוק! אז אולי גם זה יעזור, פשוט להגדיל את כמות הפירות.

בתיאבון @}
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

רק תוודאי שיש לך מספיק פירות.
בננות אפשר לאכול חופשי ?

או מוקפצים עם שמן זית, בצל ושום. או מבושלים עם עגבניות, בצל ושום (כמו רוטב עגבניות אבל עם הרבה קישואים). גם אני אוהבת קישואים מאוד. הם מתקתקים.
איך את אוכלת את זה ? (רוטב זה משהו שנשמע לי עם לחם לא ? )

זה מה שלא רצית בדף הזה בעיקר פירות, ירקות ואגוזים. שייקים, סלטים, פה ושם קצת תבשיל ירקות.
שנזכה (-8
עכשיו חיסלתי שוקולד אבל הרעיונות מתחילים לשבת עלי בצורה מסודרת יותר, הגעתי ללילה מורעבת אז טרפתי מלא שוקולד עכשיו, אני צריכה להיות בתחושת שובע כל היום ואז כשבא השוקולד זה לא נורא.
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

אם מרגישים צורך לאכול אז ללכת לישון.
זה יצטרך לחכות חמישים שנה בערך, הלילות זה זמן העבודה שלי, זו אחת הסיבות לנשנושים, בעיה אבל לא נראה לי שאוכל לוותר על הלילה (למרות שהייתה תקופה שנרדמתי מוקדם וקמתי מוקדם שזה גם רעיון טוב אלא שאז אני מוגבלת בשעות עבודה)

האמת שנשנונים באים לי עם כל דבר : שיחה עם חברה, קריאת ספר, לימודים - אני רוצה להרגיל את עצמי לנשנש גם דברים אחרים והייתה תקופה שזה די הצליח לי , נראה.
סאלי_תדמור*

לאכול בכיף

איך את אוכלת את זה ? (רוטב זה משהו שנשמע לי עם לחם לא ?)
פעם היתי אוכלת עם אורז מלא/קינואה/כוסמת. היום לאט לאט אני כמעט שלא אוכלת דגנים והתרגלתי לתחושה הנעימה והקלה של רק ירקות או רק פירות בבטן. אז היום אני יכולה לאכול את זה ככה כמו שזה, כמו מרק סמיך או משהו כזה. בלי שום "בסיס". אפשר לזרוק פנימה אגוזים אם את מחפשת את הקראנצ'י.

הרעיונות מתחילים לשבת עלי בצורה מסודרת יותר.
@}
סאלי_תדמור*

לאכול בכיף

הגעתי ללילה מורעבת אז טרפתי מלא שוקולד.
אם בא לך עוד רעיון את יכולה להציב לעצמך כלל. אם בא לך שוקולד אז קודם ארוחה קלה (פירות, ירקות, משהו אחר) ואז בסוף אם בא לך עדיין שוקולד - את אוכלת שוקולד. ואז בטח הכמות תהיה קטנה יותר ועדיין יהיה לך שוקולד. הארוחה לא תחליף את השוקולד אבל לפחות תאכלי אותו לא כשאת מורעבת. לי זה לא נשמע כיף שוקולד כשרעבים.
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

לי זה לא נשמע כיף שוקולד כשרעבים.
כן טוב זה היה קצת כיף אבל אני באמת מעדיפה שוקולד כצופר טעים ולא כאוכל

פתאום בא לי מרק עם אורז וירקות - יחכה לאחרי שבועות כנראה
רזה_לנצח*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2012, 01:51

לאכול בכיף

שליחה על ידי רזה_לנצח* »

אבישג כל עוד רשימת "השינויים שאני לא מוכנה לעשות" גדולה מרשימת השינויים שאני כן מוכנה לעשות" אני לא רואה איך משהו משתנה.

אני קוראת עכשיו את כל מה שכתבת ותשעים ותשעה אחוזים עוסק במה ועל מה את לא (!) מוכנה (!) לוותר (!) :-0

הגוף כולו נמצא בעמדת תקיפה. לא מוכן לשנות! לא מוכן לזוז מכאן! תרתי משמע.
אז גם קשה יותר לשנות ככה, כייש התנגדות עזה, וגם כשמשנים - זה בטח לא מחזיק.

אני לא מתיימרת לומר מה צריך ואיך ואיזו דיאטה תתאים לך, אבל כשרוצים לשנות מצב, בטח עיקש ובטח הרגלים של שנים - חייבים לשנות.
והרבה. פה אין שאלה.

אני בעצמי עובדת על זה, לא פשוט אבל מספק מאוד, רזיתי לא מעט, לא חושבת שיש דרך אחת, כבר שמעתי על אנשים ברי מזל שאכלו מכל טוב רק מעט יותר ושמרו/רזו. שמעתי על דיאטה ללא ספורט ועל ספורט לאל דיאטה ועוד. אצלי עובדת הדרך הישנה והטובה - פחות קלוריות, פחות שומן, יותר ספורט והרבה חשיבה חיובית וריסון, אבל לצד זה בניתי דיאטה ייחודית לי, עם חשיבה יצירתית שמתאימה לי, עם פריקת רסן לעיתים בלי הלקאה רצינית מדי, עם מתכונים יצירתיים ששוברים את השיטה ועוד, בקיצור - אפשרי, אבל כדאי להתחיל מהראש ולא מהבטן :- ) (יש פרוט בדף ושוב דיאטה )
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

לאכול בכיף

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

שלום אבישג,

מאחלת לך בהצלחה רבה .

הטיפים שלי-
  1. מה שיונת כתבה
  2. לאכול בשמחה.
  3. להסכים עם עצמך שאם משום מה לא תרצי ג׳אנק פוד, אז את עדין אותה אבישג שאת אוהבת.
  4. להוסיף טיפול תומך כלשהו. אני לקחתי רמדי הומאופטית ואחת התוצאות היתה שפתאום לא התחשק לי שוקולד.
ואני הייתי מחפשת שוקולד בדיוק כמו שאת תיארת, שבעלי ילך לקנות או להביא מהדילרים של השכונה.
עוברת_אורח*
הצטרפות: 15 פברואר 2003, 19:04
דף אישי: הדף האישי של עוברת_אורח*

לאכול בכיף

שליחה על ידי עוברת_אורח* »

אני אגיד לך איך זה אצלי, תגידי אם את מרגישה דומה.
בדרך כלל הזוועות מתרחשות כשאני מגיעה למצב של מורעבות כשאין בסביבה שום אוכל נורמלי. בסיטואציה כזו אפילו המחשבה על ירקות או פירות מעצבנת אותי, ומתוך רעב ועצבים אני יורדת על חבילת שוקולד.
די ברור לי שאם הייתי אוכלת לפני שהגעתי למצב הזה, או אם היה לי בהישג יד איזה תבשיל נחמד או אפילו סלט מושקע (אבל באמת טעים ושווה!) לא הייתי אוכלת כל כך הרבה שוקולד, ואולי אפילו לא היה מתחשק לי שוקולד.
ולכן הפתרון זה לדאוג שיהיה אוכל שאת אוהבת.
אני עוד לא הצלחתי להגיע לפתרון הזה, אבל אולי לך יצליח....
תפילה_לאם*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2012, 21:28
דף אישי: הדף האישי של תפילה_לאם*

לאכול בכיף

שליחה על ידי תפילה_לאם* »

הדף הזה בא לי בזמן! (וכנראה שבכל זמן שהיה בא - הוא היה בא לי בזמן...)
ולפי מידת הפעילות כאן, כנראה שלא רק לי.

אני מנסה להבין את מה שכתבה בשמת (וכבר ראיתי בדפים קודמים):
החשק למתוק הוא איתות מהמוח לחוסר בשומנים ואנחנו מתבלבלים ומרגישים כמיהה לאיזה לחם, עוגה, שוקולד... אבל כשנותנים למוח את השומן שלו, הוא לא צריך פתאום את המתוק.
מה, אם כל פעם שמתחשק לי מתוק (וזה כנראה בעצם, כל רגע נתון), אפנה לאגוזים, לגבינות שמנות, לטחינה גולמית מלאה, לאבוקדו ודומיהם - לא אשמין? ואולי אף אצליח לרדת במשקל??? אם לא אוכלים שוקולד (כמעט) - אפשר לאכול מאלה בלי הגבלה?! אני חוששת ששיבשתי כל כך את ההתייחסות למנגונוני השובע, שגם אם תאורטית - אני אמורה להרגיש שבעה ומסופקת אחרי אכילה אִטית של שלושה אגוזים או פרוסת גבינה צהובה - אמשיך בשמחה לחסל את כל השקית...
אם במשך תקופה ארשה לעצמי לאכול פיסטוקים וצנוברים כאוות נפשי (בלי לחשוב על כמה שזה יעלה לי :-P ), אולי אחזור להרגיש בזמן מתי לעצור? אני דואגת שכעבור שבוע כזה, אשקול פי שניים ממה שאני שוקלת היום (וזה גם ככה הרבה יותר מהרצוי, אף שבזכות גובהי, לא נראה מזעזע לחלוטין), ועדיין לא אאמר "די".
בקיצור, הבהרות בנושא זה תתקבלנה בברכה! :-)

כרגע אני מצליחה להתמיד כבר בערך שבועיים וחצי בדיאטה (משך הזמן הארוך ביותר מאז הלידה האחרונה, לפני שנתיים ועשרה חודשים). אני מנסה לנקוט את הגישה של רזה לנצח ולהרשות לעצמי לאכול בחופשיות יחסית בשבתות (ובשבועות הבעל"ט!), ובכל שאר הזמן לשמור יותר. אני מגלה גם שאני מצליחה לעצור ולחשוב "האם הקרואסונים שחמותי הביאה באמת מגרים אותי? באמת שווים את הקלוריות שלהם?", ומתברר שהתשובה היא "לא". אבל השוקולד שאבא שלי שלח כן מפתה אותי, וכמו שכתבו יותר קשה לי עם מגבלות של כמות מאשר של תוכן. הערב הצלחתי לעצור אחרי משולש אחד מהטובלרון (ועוד שבר של משולש...), אבל בדרך כלל זה קשה מאוד לעצור, ולכן אני מעדיפה שלא לקנות שוקולד בכלל (וגם לא לבקש מבעלי/ מהשכנים...).

חוץ מזה, כל הקריאה כאן באתר בלבלה אותי עד כדי כך, שלא ברור לי אם כדאי לצרוך מוצרי חלב, פחמימות (מלאות) ובשר, רק שאם נוריד אותם - לא נשאר כמעט מה לאכול. וזה עוד לפני שמתייחסים למה שברור שצריך להוריד.

בכל אופן, כרגע אני מנסה לבסס את התזונה שלי על פֵּרות ומעט אגוזים וכד', על שייקים ירוקים (נו, מתי יהיה כבר מנגו???), על סלטי ירקות עשירים עם שמן זית, קוטג' וביצה קשה ועל בשר. מדי פעם מוסיפה איזה יוגורט או פריכית אורז. (ובשבת אוכלת בכיף פשטידות וקינוחים, אבל גם אז משתדלת להימנע מהתוספות הפחמימתיות ולזכור לעצור אחרי התוספת מהגלידה). ואני בהחלט רואה שהרבה מהדברים הייתי אוכלת מתוך בולמוס, אפילו שהם לא כל כך טעימים לי, והדיאטה מאפשרת לי להבחין בכך, אבל מצד שני אני מוצאת את עצמי רעבה, בעיקר כי אני מחזיקה את עצמי שלא לאכול מה שלא נכלל בתפריט שהגדרתי לי, אבל, כמו שכתבה עוברת אורח, מה שכן הגדרתי לא תמיד בהישג ידי. הרי זה לא שאני פנויה בכל עת ובכל שעה ויש לי כוח תמיד להכין סלט או איזה תבשיל ירקות מפתה או לקלף פומלה, וגם לא תמיד אפשר למצוא "חסלט" טרי בסופר, ואם יש לי די כוח רצון שלא לאכול באותו הרגע ופלים - בעצם אני לא אוכלת כלום. ולא רק שזה לא בריא באותו הרגע בגלל הרעב הנקודתי, אלא שקרוב לוודאי שזו גם אינה הדרך הטובה לרדת במשקל ו לשמור עליו, כי הגוף מפרש זאת כהרעבה, וכשאתיר מעט את הרסן - הוא עלול להזדרז לאגור מאגרים לשעת המשבר הבאה. אני מקווה שזה מתאזן בכל זאת עם הזמנים שאני אוכלת דברים משמינים יותר. כרגע מחכות במטבח עוגת גבינה ושוקולד אפויה ועוגת גבינה וביסקויטים...

<סליחה אם השתפכתי יותר מדי בדף שלך. אני מקווה שהתכנים תואמים את הקריטריונים שניסחת בראש. בסך הכול גם אני מהסוג ש לא מתענג על פירות כתחליף נהדר לשוקולד >
ענבל*
הצטרפות: 06 פברואר 2002, 10:42

לאכול בכיף

שליחה על ידי ענבל* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

גם כשאת עושה דיאטה.
יש לעשות בתבונה ובחכמה
יונת_שרון*

לאכול בכיף

הלילות זה זמן העבודה שלי, זו אחת הסיבות לנשנושים.

ברור. לדעתי, תצטרכי לבחור: לעבוד בלילות כשמאגרי כוח הרצון שלך כבר ריקים, או לעבוד בבקרים כשהם רעננים.

מנסיוני, עבודה בבוקר היא יעילה הרבה יותר. דברים שלוקחים שעות בערב נפתרים תוך דקות בבוקר. גם לי היו תקופות של עבודה בלילות, ואני מאמינה שכמעט כל האנשים יכולים לבחור לכוון מחדש את השעון הביולוגי שלהם, זה לא נתון מולד.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

לאכול בכיף

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מנסיוני, עבודה בבוקר היא יעילה הרבה יותר. דברים שלוקחים שעות בערב נפתרים תוך דקות בבוקר. גם לי היו תקופות של עבודה בלילות, ואני מאמינה שכמעט כל האנשים יכולים לבחור לכוון מחדש את השעון הביולוגי שלהם, זה לא נתון מולד.

זה מאוד תלוי יונת בכל אדם ואדם והמנגנון האישי הביולוגי שלו.
יש כאלה שדוקא מגיעים לשיא הפוטנציאל שלהם בלילה,בעיקר בעבודה הדורשת ריכוז כמו כתיבה.

(למשל אצלי התוצאות הטובות ביותר בבחינות באוניברסיטה,היו הבחינות שנערכו בשעות אחה"צ)
סאלי_תדמור*

לאכול בכיף

זה מאוד תלוי יונת בכל אדם ואדם והמנגנון האישי הביולוגי שלו.
מסכימה, מאוד מאוד תלוי. אני עובדת מעולה בלילה (אם כי גם זה משתנה טיפה עם הגיל...).
מה שמאוד מפריע לאיזון משקל הוא חוסר שינה.
חוץ מזה שכל מנגנון ביולוגי כזה שערים לו - גם יכולים לנטרל במידה מסוימת את ההשפעה שלו. כלומר אם יודעים שאוכלים מעייפות אפשר לפעמים להגיד: סטופ. הולכים לישון.
בשמת_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי בשמת_א* »

_רק תוודאי שיש לך מספיק פירות
בננות אפשר לאכול חופשי ?_

הגעתי ללילה מורעבת אז טרפתי מלא שוקולד עכשיו, אני צריכה להיות בתחושת שובע כל היום ואז כשבא השוקולד זה לא נורא.

אבישג,
שמתי לך את ההתחלה ואת הסוף של מה שכתבת.
האם את רואה את הקשר?
את שואלת אם "אפשר לאכול חופשי" בננות - בזמן שבעצם את אוכלת "חופשי" שוקולד ודברים עם סוכר.
אז בהשוואה למה "אפשר לאכול חופשי בננות"? בהשוואה לאיזו תזונה אידיאלית בשבילך שבה יגידו לך שאולי לא כדאי להגזים עם הבננות?
לא נראה לך שעדיף לאכול בננות חופשי כמה שמתחשק לך (עשר נגיד?) - ולא שוקולד? או לחם? או עוגות?

אני אתן לך כלל אצבע ל מה כן :
כל אוכל שהוא אוכל אמיתי, הגיע ככה מהטבע, תאכלי כמה שבא לך! טונות! תמלאי את הבטן עד שתתפוצצי! באמת, אני לא צוחקת. מה מגיע ככה מהטבע? פירות, ירקות, אגוזים, שקדים וגרעינים ללא קלייה, פירות יבשים אורגניים (לא אורגניים - מכניסים להם כל מיני חומרים), ואת יודעת מה? אם את קונה שמן זית איכותי, אמיתי, וגם זיתים תוצרת בית בלי חומץ (הכי טוב אם את מוסקת בעצמך ועושה בעצמך...) - גם את אלה אפשר להחשיב "מגיע ככה מהטבע". וגם ביצים בקליפתן (-: אבל רצוי אורגניות.

תחשבי על זה לרגע.
אם את שואלת אם לבלוס בננות או לבלוס ממתקים, יש פה באמת שאלה בכלל?

תפילה לאם:
מה, אם כל פעם שמתחשק לי מתוק (וזה כנראה בעצם, כל רגע נתון), אפנה לאגוזים, לגבינות שמנות, לטחינה גולמית מלאה, לאבוקדו ודומיהם - לא אשמין? ואולי אף אצליח לרדת במשקל???

יש פה מחשבה לא בריאה.
המחשבה הלא בריאה ממוקדת במטרה אחת ועוד לטווח קצר: לרדת במשקל.
זה בכלל לא מה שאני אומרת. אני נגד דיאטות באופן מוחלט. אני חושבת (ומחקרים מדעיים מגבים אותי) שדיאטות הן הדבר הכי מסוכן ומזיק שיש, ולירידה במשקל הן לא מועילות בגרוש. להיפך.

אני אומרת: אנחנו אוכלים מתוק כי יש לנו התמכרות. התמכרות כמו לסמים. התמכרות לחומר שעושה לנו בלגן במשק האינסולין בגוף וגורם לעוד יותר התמכרות, וכמובן להשמנה.
כדי להיגמל מהסמים (=הסוכר, שעושה נזקים חמורים לגוף) צריך לאכול שומן.

יש פה עוד שגיאה:
"בכל רגע נתון" לא תפני למזון שמן. מזון שמן כן משביע, בניגוד לסוכר, שכל פעם שאת אוכלת אותו את רק צריכה עוד יותר סמים. אם את אוכלת חמישה קילו ממתקים ביום וכל פעם שמתחשק לך לאכול ממתק תאכלי אגוזים, לא תאכלי חמישה קילו אגוזים ליום. כי האגוזים לא מזינים את ההתמכרות לסמים! הם באמת אוכל. הם באמת משביעים.

עכשיו ככה:
גבינה צהובה - לא לגעת בה אלא אם כן מדובר בגבינה אירופית איכותית מיובאת. אם ה"גבינה הצהובה" שלך היא "עמק" של תנובה, אז שתדעי שזו לא גבינה צהובה. אלה גם סמים.
לכן לא במקרה כתבתי גבינת ברי צרפתית.
חיקויים זולים מכילים סמים. לא לגעת בהם.

אני אמורה להרגיש שבעה ומסופקת אחרי אכילה אִטית של שלושה אגוזים או פרוסת גבינה צהובה - אמשיך בשמחה לחסל את כל השקית...
למה שלושה אגוזים?
מי שבע משלושה אגוזים?
למה ההגבלות המטופשות האלה?
אגוזים - נגיד שלושים.
אבל הכי טוב כל סוג אגוז שצריך לפצח את הקליפה שלו כדי לאכול אותו. אחד אחד. קחי פקאנים בקליפתם, תפצחי ותאכלי כמה שיותר. ואני אשמח לשמוע ממך דיווח כמה פקאנים הצלחת לאכול בשיטה הזאת, כשהמטרה שלך היא "אכול ככל יכולתך". הכי הרבה שאת מסוגלת.
למה פרוסה של גבינה? איך אפשר לשבוע מזה?
ושוב, מגבינה צהובה תיזהרי.

בכל אופן, כרגע אני מנסה לבסס את התזונה שלי על פֵּרות ומעט אגוזים וכד', על שייקים ירוקים (נו, מתי יהיה כבר מנגו???), על סלטי ירקות עשירים עם שמן זית, קוטג' וביצה קשה ועל בשר. מדי פעם מוסיפה איזה יוגורט או פריכית אורז. (ובשבת אוכלת בכיף פשטידות וקינוחים, אבל גם אז משתדלת להימנע מהתוספות הפחמימתיות ולזכור לעצור אחרי התוספת מהגלידה.
התיאור שלך נשמע כמו דיאטת הרעבה.
למה דווקא גבינת קוטג'? כי זה מה שכתוב בכל החוברות של הדיאטות? או כי זו הגבינה האהובה עלייך?
למה ביצה קשה אחת? למה לא שלוש? ועדיף רכה, אם כבר. הערך התזונתי גבוה יותר.
למה מעט אגוזים? מאיפה תקבלי חלבונים ושומנים וקלוריות?
אין מספיק שומנים בתפריט שלך. ובכלל אין מספיק אוכל בתפריט שלך, אם זה מה שאת אוכלת...
את מגבילה את עצמך לדיאטת הרעבה מטורפת, ואז בשבת זוללת ממתקים...|אוף| "קינוחים"? "גלידה"?

למה את זוללת ממתקים - ומשתדלת "להימנע מהתוספות הפחמימתיות" למען השם? מה זה תוספות פחמימתיות? זה שם קוד למה? ללא ספק זה פחות גרוע מ"קינוחים" ו"גלידה". פשטידות, דרך אגב, הן לגמרי "תוספת פחמימתית"...

בקיצור:
אני הייתי מוסיפה טונות של אגוזים, שקדים וגרעינים בכל ימי השבוע, ללא הגבלה.
פירות וירקות מכל סוג ללא הגבלה.
ביצים ללא הגבלה.
שמן זית איכותי ללא הגבלה. המון. זה חיוני למוח ולכל מערכות הגוף.
בשר נקי ללא הגבלה.
גבינות שמנות איכותיות (בלבד) ללא הגבלה.
טחינה אם את אוהבת, רצוי עם המון פטרוזיליה וכמובן עם לימון ושום (השום הוא אחד הירקות הבריאים ביותר שיש).

הרעיון הוא לשנות את הרגלי התזונה להרגלים חדשים שטובים לגוף שלנו, לא להרעיב את עצמנו למוות. מה גם שהמחקרים מגלים, שכל מי שעושה דיאטת הרעבה תמיד מחזיר אחר כך את כל המשקל ויותר. ונגרמים מזה נזקים בריאותיים.

כשנגמלים מההתמכרות למתוק, אז הגוף יכול להתחיל להתאזן.
קודם כל להיגמל מהסוכר, לעבור לאכילת אוכל אמיתי בלבד - אחרי כמה זמן שאוכלים אוכל אמיתי, בצורה כמה שיותר קרובה לצורתו הטבעית, אז לאט לאט הגוף מתחיל להחלים ומנגנון השובע והרעב מתחיל להשתקם. ולאט לאט מגלים מה טוב לנו, מה לא טוב לנו, ממה לאכול יותר, ממה פחות. זה תהליך.

אבל לא להיות רעבה.
ולא להרעיב את עצמך.
אוכל זה לא עונש. אוכל הוא הנאה {@
פלוני_אלמונית*

לאכול בכיף

מישהי כתבה פה למעלה שטוב לאכול לאט.
אני רוצה לתת מניסיון אישי שלי. ניסיון הפוך. אני רזה, שהייתה זקוקה לתוספת משקל. אני יודעת שכאלו שמתעסקות עם משקל עודף לא אוהבות לשמוע מרזות, אבל אולי בכל זאת זה יעזור לכן.
הייתי מאוד מאוד רזה. הייתי אוכלת מאוד מאוד לאט.
עכשיו יש לי ילדה קטנה ששינתה את חיי מקצה לקצה. למשל לא תמיד אני יכולה ללכת לשירותים כשאני צריכה. לא תמיד יש זמן לאכול כמו שצריך. מצאתי את עצמי אוכלת מהר, כדי להספיק לשבוע לפני שהיא קוראת לי. נראה לי שזה מה שגרם לי לעלות (בכחצי שנה) את השש קילו שהיו חסרים לי.
בשבילי זה עשה טוב, אבל עכשיו שתכיפות ההנקה ובכלל הדרישות ממני ירדה, אני מנסה להחזיר לי את ההרגל הישן (והטוב). לא בגלל שאני רוצה לרזות חזרה. הבחנתי בכמה דברים בגלל השינוי בקצב האכילה.
הבטן ממש לא שמחה מכך. לאכול מהר גרם לי להרגיש את האוכל מתאמץ לרדת למקום המתבקש.
עוד דבר ששמתי לב הוא שלאכול מהר גורם לאכול הרבה יותר.

ממליצה לכן לנסות תקופה לאכול לאט. שיטות להגיע לזה אין לי, כי אצלי זה פשוט בא טבעי. אבל אני חושבת שזה שווה את המאמץ.
תוכלו מה שבא לכן, אבל לאאאאאאאט
יונת_שרון*

לאכול בכיף

לכל אלה שמאמינים בלו״ז ביולוגי קשיח ובלתי ניתן לשינוי: האמונה הזאת מפריעה לכם לנסות דברים אחרים, ואולי לשפר משהו. אני לא מאמינה שמי שמחזיק ער בלילה רק בעזרת סוכר או קפה -- עושה משהו שטוב לו או טבעי לו. השימוש בסמים כאלה בשביל להשיג ערנות מלאכותית אמנם עובד בטווח הקצרצר, אבל מוביל לשחיקה (והשמנה) לאורך זמן. עדיף לישון טוב ולעבוד בשעות שהמוח ממילא ערני, גם בלי סמים מעוררים.
רוזמרין*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2004, 09:35

לאכול בכיף

שליחה על ידי רוזמרין* »

אני לא מאמינה שמי שמחזיק ער בלילה רק בעזרת סוכר או קפה – עושה משהו שטוב לו או טבעי לו.
כאחת שכבר היתה בסרט הזה וחזרה לשעון בוקר, אני מעידה שהיו תקופות שזה מה שהציל אותי- שעות הערות בלילה.
למשל, כשהילדים היו קטנים ולא היה רגע מנוחה עד שנרדמו (קימה בבוקר>התארגנות לגן ועבודה>חזרה מהעבודה>יום עבודה חדש בבית), האפשרות היחידה לשבת בשקט ובריכוז היתה רק בלילה.
נכון שזה הגיע כעסקת חבילה עם שוקולד וקפה אבל זה איפשר לי ללמוד, לחשוב ובמיוחד להתפתח. כל הרגעים האחרים ביום הוקדשו למעשים. למעשה, ישנתי אולי 4-5 שעות.
אותי זה לגמרי הציל. כשהילדים בגרו, חזרתי לאיטי לשעות ערות נורמליות וזה אכן בריא יותר בשבילי.
מיטל*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 08:52

לאכול בכיף

שליחה על ידי מיטל* »

יש משהו בשעות הלילה שאין במשך היום.
שקט, זמן, אפשרות לחשוב ולהרגיש וליצור לאט לאט.
כשהילדים שלנו היו קטנים, זה מה שהציל את השפיות שלנו ובטח גם את הזוגיות.
לשים מוסיקה ולשכב ולדבר על היום שהיה ולשתות יין לאט ולאכול שוקולד במיטה וכן, גם לעשות עבודות סוף תואר ולנסח מיילים חשובים.
אני לגמרי טיפוס של בוקר אבל אני לא יכולה שכל היום שלי יהיה מעשי בלי מקום לשקט ולדמיון.
פלוני_אלמונית*

לאכול בכיף

אני לגמרי טיפוס של בוקר אבל אני לא יכולה שכל היום שלי יהיה מעשי בלי מקום לשקט ולדמיון

את לא לבד.
יש הרבה חולים מסוגך......גם אני.
ותנסי ללמוד לאהוב את זה
כשמתרגלים, זה כייף.
סאלי_תדמור*

לאכול בכיף

שמי שמחזיק ער בלילה רק בעזרת סוכר או קפה – עושה משהו שטוב לו או טבעי לו.
בטח שלא. מי שצורך קפה בכלל לא מודע למתי הגוף שלו ביולוגית רוצה לישון.
מה עם מי שערני בלילה בלי שום כימיה? אני לא שותה קפה (או שום קפאין אחר) אף פעם ולא אוכלת שוקולד בד"כ, בטח לא יותר משתי קוביות. והכי עירנית בלילה. ושמחה. זה הזמן שלי.
יונת_שרון*

לאכול בכיף

סאלי, להיות ערה בלילה בלי סמים זה נפלא בעיני. בדיוק זמן טוב לשקט ודמיון כמו שכתבה מיטל. (אם כי גם הבוקר המוקדם הוא זמן נפלא לשקט ודמיון, כשהעולם רק מתחיל להתעורר לאיטו והשמש עוד לא בטוחה שהיא רוצה להאיר.) אבל נושא הדף הוא לאכול בכיף, ושימוש בסוכר כסם מעורר הוא בעייתי בהקשר הזה -- עדיף לישון.
סאלי_תדמור*

לאכול בכיף

שימוש בסוכר כסם מעורר הוא בעייתי בהקשר הזה – עדיף לישון.
לגמרי.
יעל_ש*
הצטרפות: 17 ינואר 2009, 23:56

לאכול בכיף

שליחה על ידי יעל_ש* »

דף מצויין ובזמן. תודה רבה אבישג א
ובהצלחה...

לי בד"כ עוזר בכל מיני תחומים להחליט שבכל שבוע מקבלים רק 2 החלטות חדשות ולא משהו ענק.

שתי החלטות שאני ממליצה עליהן כהחלטות שלי יחסית היו בסדר להתחלה ואולי יתאימו גם לך:
  1. לשתות מספיק מים, לעקוב ולבדוק שאת שותה מספיק.
  1. לגבי פירות, טיפ שימושי שלמדתי מאמא שלי: "פירות אוכלים עם חברים".
הכוונה היא לא לאכילה חברתית, אלא להקפדה על כך שבכל פעם שאוכלים מנת פרי לאכול איתו גם 6 שקדים או 3 אגוזים (לא קלויים).
השקדים/אגוזים עוזרים לסוכר מהפרי להיספג בגוף או בקיצור, אמצעי מניעה להתפתחות סוכרת ובכלל ככה בריא ומשביע יותר לגוף.

(לי יש שקית שקדים פתוחה במגירה העליונה במטבח לזמן שאני בבית, וכשאני לוקחת פרי לעבודה/נסיעה אני מראש מכניסה יחד איתו לשקית גם 6 שקדים וקושרת.)
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

ואו כמה תגובות, היה לי ממש מרתק לקרא, תודה

אני במחשבות על איך ומה, הלילה לא אכלתי אחרי שמונה אבל זה לא חכמה לאור מה שבלסתי כל החג - בעיה החגים האלה
ובינתיים אני מבינה בעיקר שאם אני רוצה לאכול בריא, אני צריכה לדאוג לאוכל טעים ובריא בבית, וכרגע הבית די ריק (מאוכל בריא), אז נראה לי שמחר אקנה קודם כל פירות וירקות וגבינות ואזמין אגוזים ואז זו תהיה אופציה הגיונית יותר .
חוץ מזה רוצה לנסות מחר בלי מתוק ובלי לחם, יום אחד, ננסה (במידה ואשיג לי אוכל אחר)

נגיב לדברים שכתבו כאן מחר, בלי נדר, לילה טוב.
תפילה_לאם*

לאכול בכיף

בעיה החגים האלה

טוב, עכשיו עד ראש השנה יש רק צומות... :-)

רוצה לנסות מחר בלי מתוק ובלי לחם, יום אחד, ננסה
בהצלחה!
תפילה_לאם*

לאכול בכיף

ו... בשמת! וואו!

תשובה ארוכה ומושקעת כהרגלך! תודה רבה!
אני לא יודעת אם מתאים שאגיב לדברייך ואשאל שאלות נוספות כאן, כי לא בטוח שזה הכיוון שאבישג התכוונה לפנות אליו.
לכן אני מעתיקה את הדיון בינינו לבלוג שלי וממשיכה אותו שם. אשמח שתיכנסי.
תפילה לאם בטרם שחרית
תודה רבה!
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

רגע אל תלכו, זה קשור גם אליי והדיונים על אוכל בהחלט מתאימים פה, זה לא דף רק שלי (מבחינתי) ודווקא נוח לי שהכל כאן מרוכז
תיכף קוראת לעומק (אתמול רק רפרפתי)
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

סליחה אם השתפכתי יותר מדי בדף שלך. אני מקווה שהתכנים תואמים את הקריטריונים שניסחת בראש. בסך הכול גם אני מהסוג ש לא מתענג על פירות כתחליף נהדר לשוקולד
תפילה לאם קראתי את דברייך בשלישי ונהניתי מאוד, אני פשוט לא כותבת כאן ערב החג ואת מוזמנת להמשיך כאן
אני שמחה למצוא אחיות לתאווה לשוקולד

חוץ מזה, כל הקריאה כאן באתר בלבלה אותי עד כדי כך, שלא ברור לי אם כדאי לצרוך מוצרי חלב, פחמימות (מלאות) ובשר, רק שאם נוריד אותם - לא נשאר כמעט מה לאכול. וזה עוד לפני שמתייחסים למה שברור שצריך להוריד.
קודם כל האתר יש כל מיני סוגים של אכילה בריאה, בכל מקרה גם אם מורידים גלוטן, סוכר ובשר ואוכל מבושל עדיין נשארים עם פירות, ירקות אגוזים ושקדים וזה העיקר ממה שהבנתי
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

_אבישג,
שמתי לך את ההתחלה ואת הסוף של מה שכתבת.
האם את רואה את הקשר?
את שואלת אם "אפשר לאכול חופשי" בננות - בזמן שבעצם את אוכלת "חופשי" שוקולד ודברים עם סוכר.
אז בהשוואה למה "אפשר לאכול חופשי בננות"? בהשוואה לאיזו תזונה אידיאלית בשבילך שבה יגידו לך שאולי לא כדאי להגזים עם הבננות?
לא נראה לך שעדיף לאכול בננות חופשי כמה שמתחשק לך (עשר נגיד?) - ולא שוקולד? או לחם? או עוגות?_

צודקת, אבל שוקולד ברור שזה רע, בטח בכמות, אז אני לא שואלת אלא פשוט אוכלת (-8
אבל אם כבר לאכול בריא אז להקפיד כמו שצריך לא ?
כנראה שלא, זה באמת נשמע טפשי פתאום, אבל תמיד אמרו לי שזה עושה עצירות ולא רציתי עצירות (למרות שמניסיון גם כשאני טורפת בננות זה לא עושה לי עצירות) - אולי באמת כדאי פשוט להקשיב לגוף
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

וגם ביצים בקליפתן אבל רצוי אורגניות.
יש באמת הבדל משמעותי בין אורגניות ולא אורגניות ? כי יש לי ויכוח אם בעלי מה עדיף שנקנה
האמת שעשר שנים בערך קיבלנו ביצי חופש אורגניות בחינם מהעבודה של בעלי אבל הוא כבר לא עובד שם. פער המחירים בין אורגני ללא אורגני הוא מאוד קטן במכולת (כי על אורגני אין את פער התיווך במחיר) אבל בכל זאת יש פער. אני טוענת שעדיף אורגני, בפרט שהתרגלנו, הוא טוען שאין הבדל, מה אתם אומרים?
אישה_במסע*

לאכול בכיף

התשובה שנראית לי מתאימה לרוח האתר היא די פשוטה - לבדוק. יש אנשים שכדאי להם לצרוך מוצרי חלב פחמימות ובשר. יש כאלו שלא. זה קשור בעיקר לגנטיקה, אבל לא תמיד אפשר להבין. כך שהדרך הכי טובה לבדוק היא לדעתי פשוט לעשות ניסוי. להוריד לתקופה פחמימות ולראות את ההשפעה. כנ"ל לגבי בשר וחלב. פשוט לנסות ולראות.
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

האמת שמהבוקר אני על תפוחים ואפרסק אחד, די רעבה, צריכה לרדת למכולת כדי לקנות דברים שאוכל לאכול (ביצים, ירקות, גבינה בולגרית לסלט, פירות) אז טוב שהזכרת לי שאפשר גם ביצים
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

_יש פה מחשבה לא בריאה.
המחשבה הלא בריאה ממוקדת במטרה אחת ועוד לטווח קצר: לרדת במשקל.
זה בכלל לא מה שאני אומרת. אני נגד דיאטות באופן מוחלט. אני חושבת (ומחקרים מדעיים מגבים אותי) שדיאטות הן הדבר הכי מסוכן ומזיק שיש, ולירידה במשקל הן לא מועילות בגרוש. להיפך._
עם זה אני מסכימה, לכן המטרה שלי היא לעשות שינוי תזונתי קטן ולא לחפש דרך להפטר במהירות מכמה קילו (יש בשוק שיטות ממש מחרידות כמו שימוש בספריי - חברה שלי ניסתה ובאמת ירדה, זה נראה לי מאוד לא נכון ולדעתי בסוף גם עולים)
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

_כאחת שכבר היתה בסרט הזה וחזרה לשעון בוקר, אני מעידה שהיו תקופות שזה מה שהציל אותי- שעות הערות בלילה.
למשל, כשהילדים היו קטנים ולא היה רגע מנוחה עד שנרדמו (קימה בבוקר>התארגנות לגן ועבודה>חזרה מהעבודה>יום עבודה חדש בבית), האפשרות היחידה לשבת בשקט ובריכוז היתה רק בלילה.
נכון שזה הגיע כעסקת חבילה עם שוקולד וקפה אבל זה איפשר לי ללמוד, לחשוב ובמיוחד להתפתח. כל הרגעים האחרים ביום הוקדשו למעשים. למעשה, ישנתי אולי 4-5 שעות._
תודה על התמיכה רוזמרין (כרגיל), אני (לצערי הרב מאוד) לא מצליחה לישון רק 4 שעות (הלוואי!!!) אבל אחת הסיבות העיקריות לעבודה בלילה זה הילדים. אין מה לעשות כרגע אנחנו משועבדות להן, החיים חגים סביבם וגם סדר יומי. שמתי לב שעבודה בבוקר היא באמת מאוד פורה אצלי אבל בבוקר גם הילדים קמים (וגם אם אני קמה לפנות בוקר עדיין יש לי פחות שעות מאשר עבודה אל תוך הלילה).
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

וגם ביצים בקליפתן.
רק רגע, מה זה ביצים בקליפתן ? אתם אוכלים ביצים עם הקליפה ?

הולכת להביא לאחישלום את הכריך וכבר חוזרת (הלך לחברים בלי ששמתי לב - ככה זה כשאנחנו על המחשב)
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

_אני אגיד לך איך זה אצלי, תגידי אם את מרגישה דומה.
בדרך כלל הזוועות מתרחשות כשאני מגיעה למצב של מורעבות כשאין בסביבה שום אוכל נורמלי. בסיטואציה כזו אפילו המחשבה על ירקות או פירות מעצבנת אותי, ומתוך רעב ועצבים אני יורדת על חבילת שוקולד.
די ברור לי שאם הייתי אוכלת לפני שהגעתי למצב הזה, או אם היה לי בהישג יד איזה תבשיל נחמד או אפילו סלט מושקע (אבל באמת טעים ושווה!) לא הייתי אוכלת כל כך הרבה שוקולד, ואולי אפילו לא היה מתחשק לי שוקולד._
ברור שזה גם חלק מהעניין, לכן אני רוצה להיות שבעה (ונמאס לי כבר מתפוחים, אבל כדי להשיג אוכל אחר צריך לרדת למכולת ואין לי כח לרדת עם שיבת)
מצד שני יש לי איזה שריטה על מתוק, איזו תפישה במח במתוק זה כיף וירקות זה לא
שריד מימי ילדותי זה לאכול תוך כדי קריאה - אני זוכרת את זה כחוויה מענגת לנשנש ולקרא, העניין הוא ששמתי לב שזה לא ממש כך, כלומר כשאני קוראת ואוכלת אני לא מצליחה להתרכז או בקריאה או באוכל, אז למה בילדות זה הצליח ? ולמה זה נתפס אצלי כמשהו מאוד כיפי למרות שאני רואה שזה לא ממש כך
הסבר מישהו ?

טוב המצב הוא שבמקרר יש 3 עוגות משבועות (למזלי לא עוגות שוקולד) ואצל השכנים צריך להיות גם שוקולד ולחמניות שום שוות, לעומת זאת מצב הירקות עגום, הפירות לא משהו ואגוזים אין בכלל
הממ לא טוב
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

ביצים ללא הגבלה
באמת ? כמה שאני רוצה ביום ?
בשר נקי ללא הגבלה.
מה זה בשר נקי ? בלי מים מוספים ?
ובשמת, את בטוחה שזה מותר לא רק לך אלא גם לנו (ככל הזכור לי את שוקלת בערך חצי ממני)
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

הרעיון הוא לשנות את הרגלי התזונה להרגלים חדשים שטובים לגוף שלנו, לא להרעיב את עצמנו למוות
אה, אוקי, תודה (-8
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

_גבינה צהובה - לא לגעת בה אלא אם כן מדובר בגבינה אירופית איכותית מיובאת. אם ה"גבינה הצהובה" שלך היא "עמק" של תנובה, אז שתדעי שזו לא גבינה צהובה. אלה גם סמים.
לכן לא במקרה כתבתי גבינת ברי צרפתית.
חיקויים זולים מכילים סמים. לא לגעת בהם._
אוי באסה, חשבתי להוסיף צהובה לתפריט
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

להסכים עם עצמך שאם משום מה לא תרצי ג׳אנק פוד, אז את עדין אותה אבישג שאת אוהבת.
כן, את צודקת, איכשהו האוכל הוא חלק מהזהות שלי, לא לאהוב יותר מתוק נשמע כמו מישהי אחרת לגמרי
מצד שני יכלתי לחיות סבבה לגמרי עם העצמי שלי בלי כעסים, זה לא היה נראה לי עצמי אחר, אולי זה אותו דבר
להוסיף טיפול תומך כלשהו. אני לקחתי רמדי הומאופטית ואחת התוצאות היתה שפתאום לאהתחשק לי שוקולד.
באמת כבר לא בא לך ? מה זה הטיפול הזה? מהפנטים אותי ומשכנעים אותי שאני לא אוהבת שוקולד ? האמת, לא נשמע לי טוב אבל אולי אני סתם בדיעה קדומה
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

לשתות מספיק מים, לעקוב ולבדוק שאת שותה מספיק.
תודה יעל, הולכת עכשיו לשתות לפני שאשכח
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

מותר תפוחי אדמה כן ?
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

אבישג כל עוד רשימת "השינויים שאני לא מוכנה לעשות" גדולה מרשימת השינויים שאני כן מוכנה לעשות" אני לא רואה איך משהו משתנה.

_אני לא מתיימרת לומר מה צריך ואיך ואיזו דיאטה תתאים לך, אבל כשרוצים לשנות מצב, בטח עיקש ובטח הרגלים של שנים - חייבים לשנות.
והרבה. פה אין שאלה._

רזה לנצח את ממש צודקת, ואחרי שכל-כך הרבה אנשים טובים הטריחו את עצמם והתייחסו לדבריי הרגשתי לא נעים לא לעשות עם זה כלום
אז הנה, אני מנסה טיפה

מזכירה לעצמי שהיום זה מן יום ניקוי כזה, לא מחייב, שאולי מחר אוכל רגיל, שאני רק מנסה יום אחד בלי סוכר ובלי גלוטן ועם הרבה פירות וירקות, יש לזה הרבה שורשים נפשיים שאני רוצה להתייחס אליהם אבל נראה לי שהייתי באתר כבר הרבה זמן היום והגיע הזמן לבצע מלאכות חשובות אחרות.

יום טוב כולם
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

טוב חיסלתי עכשיו 4 נקניקיות ושתי חתיכות כבד
ידוע לי שנקניקיות זה הגאנק של הג'אנק - אפילו אני מתנגדת אליהם ומשתדלת לא להכניס הביתה
אבל בהגדרות שלי של היום - בלי מתוק (נס קפה, שתייה ממותקת, עוגות וכד') ובלי גלוטן (לחם, פיצה וכד') זה עדיין סביר
רק אומר שהחלבי יחכה לערב - באסה (רציתי חביתה עם גבינה וסלט) - עוד שש שעות, נו טוב
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

הזמנתי עכשיו אגוזי פקאן בקליפה ואגוזי קשוי (טבעי) שהיה במבצע
יגיע היום אז יהיה מה לאכול
עכשיו ראיתי שגם אגוזים מצופים שוקולד יש להם במבצע מטריף (אותי בעיקר)
המממ, להתקשר או לא להתקשר
אם אתקשר והם יביאו היום אני בטח לא אתאפק עם זה עד מחר או שבת
דווקא עד עכשיו לא פינטזתי על שוקולד
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

טוב בסוף לא קניתי לי שוקולד
והלכתי למכולת (רק ההליכה לשם זה ספורט שמשלב הליכה וסנפלינג במחיר אחד) וקניתי לי ביצים וגבינה בולגרית וירקות
אז מקווה להתמודד עם המצב
קופצת לחברה עם שיבת, נקווה שלא נתפתה למשהו מתוק.
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

לאכול בכיף

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

קחי את הזמן, אל תכנבסי לתוך זה באטרף. כתבתי לך בפרטי על כך שמדובר בתהליך ואני חושבת שאני בתהליך כבר איזה עשר שנים ויש דברים שהמליצו לי רבים וטובים לפני שנים ולא הייתי מוכנה או יכולה לעכל ולשנות (צריך לבנות כלים...). באופן כללי עולה אצלי אוטומטית התנגדות למשהו שמישהו מבחוץ אומר לי שנכון לי. זה אולי ילדותי או דבילי אבל ככה זה ואני לומדת שהשינויים מצליחים להגיע רק כשאני בוחרת בהם ומתוך מקום של קבלה עצמית ותפילה (())
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

תודה על העידוד רסיסים, אקח את דברייך לתשומת ליבי.
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

ניסיתי לשלב הצעה של סאלי עם הצעות אחרות והכנתי תבשיל של חביתה ורסק מעגבניות טריות וקישואים מגורר
מה אומר ? לא יצא משהו, למרות שאני אוהבת את המרכיבים האלה

בינתיים אני רואה שיצא לי לאכול די הרבה וגם להתעסק עם הנושא די הרבה, אז היום אני יחסית מבולבלת עם המשימות שלי (בעיקר מחכה לתשובות והערות ואישורים על חומרים ששלחתי) והילדים מנצלים את החופש להפגש עם חברים שלהם כך שלא נורא שאני כותבת כאן הרבה. בתור עיסוק תמידי זה נראה לי קצת בעייתי

קראתי פעם שכדי לרדת במשקל צריך זמן... טוב, זה נשמע לי הגיוני
בכל אופן בינתיים לא חרגתי ממה שהגדרתי לעצמי - כל הכבוד לי
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

טוב, מסקנות ביניים, הנקניקיות עשו לי ממש לא טוב (הכבד היה אחלה)
החביתה המוזרה עם הקישוא והעגבניות גם לא הייתה מוצלחת
ונורא מתחשק לי סודה עם תרכיז לימונדה
המשלוח של האגוזים הגיע כבר - איזה כיף (מרגישה כמו בעיר, רק הזמנתי וכבר הגיע - מגניב (-8 )
הבננות והאגוזים עשו לי הכי טוב, תפוחים ואפרסק ונקטרינה בסדר, גם הכבד, על השאר הייתי מוותרת

<בקצב הזה אני שוקלת לפתוח דף לאכול בריא ולהשמין >
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

עוד מסקנות ביניים :
  1. הראש מתחיל להציק לי - לא סובלת ממגרנות (משאירה לבעלי) אבל כבר מצאתי קשר בעבר בין אי שתיית נס קפה לכאב ראש
  2. נס קפה זה עם סוכר - אין מצב אחרת
  3. אני די מפוצצת ממה שאכלתי היום, וזה בלי סוכר ובלי גלוטן, כך שאפשר בהחלט לחוש תחושת שובע - מצד שני אכלתי די הרבה
  4. קראתי בדף תפילה לאם בטרם שחרית והשכלתי מהדיון שם (רק צר לי שנטשתם אותי לאנחות - מקווה שלא אחפש תנחומים בלילה בזרועות אתם יודעות מה...) על ביצים אורגניות (יש לי מה לומר לבעלי) ועוד - מצד שני ברגע שקראתי את התיאורים של המחלות - סכרת וכד' מייד חשתי צורך עז לטרוף משהו מתוק.
נשמע אולי טפשי אבל כדאי שאתרחק מתיאורי זוועה

עד כאן חברים, היה לי יום בלתי מנוצל בעליל, מקווה שיחול שיפור בקרוב
אישה_במסע*

לאכול בכיף

משהו מתוק זה פרי נכון? נניח אבטיח טעים? או אפרסק? או ניקטרינה? או דבש? פשוט דבש בכפיות? או, נניח, אגוזי פקאן טבולים בדבש? או תמרים? או אפילו צימוקים?

וגם, זה לא שאי שתיית קפה גורמת לכאב ראש, אלא שתייתו.

ולמה היום בלתי מנוצל בעליל? הרי אמרת שאת מפוצצת ממה שאכלת היום, וזה בלי סוכר וגלוטן. לי זה נשמע כמו יום מנוצל בהחלט.

<אני כאן! לא נטשתי אותך!>
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

תודה מותק

לא דיברתי על האוכל, התכוונתי מבחינת ניצול זמן לא עשיתי כמעט כלום היום (לא מאוד באשמתי כי במחקר אני כרגע בעיקר מחכה לתשובות והילדים נטשו אותי לכל היום לחברים שלהם ונשארתי רק עם שיבת התינוקת אז אני קצת מבואסת מהחוסר עשייה - מבחינת אוכל היה דווקא בסדר).
הקוסמת_מארץ_עוץ*

לאכול בכיף

ברור שכדאי לאכול בננות חופשי. מכירה את האתר שלושים בננות ליום?
בכל מקרה רק חשוב לוודא לפני שאת אוכלת שיש נקודות חומות על הבננות (נמשים) כי אם לא אז הן לא בשלות וגורמות לתגובה חומצית כמו כל פרי לא בשל
ולגבי מה ששאלת אותי אז כן. ככל שאני מדייקת יותר הגוף דורש דיוק יותר. לדוגמא - הייתי אסמטית כל החיים. כשהורדתי את מוצרי החלב עברו לי כל התקפי האסטמה.
עכשו אחרי שנתיים וחצי בלי מוצרי חלב, אם אוכל הרבה גלוטן גם יהיה לי התקף מה שפעם לא היה...
בקיצור, לפחות אצלי - הגוף שלי לא עושה לי הנחות אם אני אוכלת לא נכון אני משמינה ומרגישה לא טוב...
אבישג_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי אבישג_א* »

מכירה את האתר שלושים בננות ליום?
לא
הם אוכלים עוד משהו חוץ מבננות ? (מאיפה הם משיגים כל-כך הרבה?)
בשמת_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי בשמת_א* »

_ביצים ללא הגבלה
באמת ? כמה שאני רוצה ביום ?
בשר נקי ללא הגבלה.
מה זה בשר נקי ? בלי מים מוספים ?
ובשמת, את בטוחה שזה מותר לא רק לך אלא גם לנו (ככל הזכור לי את שוקלת בערך חצי ממני)_
כן.
"בקליפתן" הכוונה שקונים אותן ביצים שלמות, לא אבקה ולא דברים שיש בהם ביצים. שאת רואה שאת קונה ביצה אמיתית (-:

תקשיבי - הרעיון הוא לאכול כמה שאת רוצה מאוכל אמיתי. והרבה שומנים כי הם חיוניים לגוף.
כדי להיות מאוד שבעה ומרוצה ולהיגמל מהסוכרים (קמח, סוכר, אורז לבן, מזונות מעובדים וכו').
כשאין מספיק שומן זה מרגיש כמו כמיהה למתוק. אז לתת לגוף שומן ולא מתוק.
בטווח הקצר - כל אחת תגיב אחרת. יש כאלה שישר יורדים מזה במשקל. יש כאלה שלא.
בטווח הארוך - זה ישנה את החיים אם תצליחי לעשות את זה. וגם תתחילי לרדת במשקל באופן טבעי, כי את תזיני את הגוף באוכל אמיתי, עם ויטמינים ומינרלים, שבאמת תומך בגוף.

אני אחזור על משהו שכתבתי פעם:
השמנה היא תוצאה של תת תזונה.

נותנים לגוף קלוריות ריקות, אוכל זבל - והתוצאה היא תת תזונה. אין מספיק ויטמינים ומינרלים. ההשמנה היא סוג של התנפחות כתוצאה מתת תזונה. מבינה?

מותר תפוחי אדמה כן ?
זה אוכל אמיתי, לא? לא פירה מקופסא. תפוחי אדמה. שוב, אל תדאגי עכשיו לכמויות וכאלה. תתחילי קודם כל מאוכל אמיתי.
והנה כבר בדקת וראית שהיו דברים שלא עשו לך טוב ודברים שכן.

הבננות והאגוזים עשו לי הכי טוב, תפוחים ואפרסק ונקטרינה בסדר, גם הכבד, על השאר הייתי מוותרת.
נשמע מעולה.
ואגב, הצירוף של אגוזים/שקדים עם פירות - מעולה, כי הוא תורם גם לספיגת הויטמינים מהפירות וגם לספיגת המינרלים מהאגוזים. מאוד כדאי לאכול פירות תמיד עם אגוזים/שקדים/גרעינים. מומלץ לא לאכול פירות בלעדיהם.

כבד - חיוני לנו. לא פלא שזה עשה לך טוב.
נשמע טוב! את רואה, כשאת אוכלת אוכל אמיתי את מתחילה גם לגלות מה טוב לך ומה לא.
יעלפו_מהמושב*
הצטרפות: 02 נובמבר 2007, 10:21
דף אישי: הדף האישי של יעלפו_מהמושב*

לאכול בכיף

שליחה על ידי יעלפו_מהמושב* »

כל עוד מה שרציתי לכתוב כאן היה - אז יש מתכון למלוואח ביתי (יש?) - סתמתי את הפה, אבל הנה, לא לאורך זמן :-D

גם אני נוטה להכנס לשינויים תזונתיים בכל הכוח, אבל עד עכשיו לא מצאתי את השינויים התזונתיים שממש החזיקו לאורך שנים רבות וארוכות (אולי כמה ממש בסיסיים, כמו לחם מלא אם כבר לחם ולשתות רק מים). אז העצה שלי אליך (ואלי) היא לעשות הכל לאט, ולהוסיף לפני שמורידים (זו עוד עצה שמצאתי כמוצלחת מאוד מהדף של גוגוס- תעשירי את התזונה שלך בדברים בריאים שאת אוהבת, ובאופן טבעי יתנדפו משם הדברים הבריאים פחות, כי תהיי שבעה ושמחה, כך לפחות על פי התיאוריה).

בהצלחה! אני פה...
פלוני_אלמונית*

לאכול בכיף

אבישג
אולי כדאי לך לקבוע לעצמך כמה נקודות זמן במשך היום שבהן את אוכלת דברים מאוד מסויימים.
בלי קשר למה שאכלת היום או אתמול. או לפני דקה.
לדוגמה:
8 בבוקר: פרי שלם+ חופן אגוזים ושקדים
12:00 סלט ירקות גדול.
19:00 שקשוקה או מרק ירקות.
כך הגוף שלך יקבל באופן קבוע אוכל סביר מבחינה בריאותית, שלא כל כך קשה להתארגן ולהכין אותו.
לך תהיה תחושת סיפוק שאת מכניסה לגוף שלך גם דברים בריאים
ופחות תתעסקי ב"מה מותר לי ומה אסור לי, כמה אכלתי ואיפה נפלתי...."
זה לא תפריט יומי רק איזה עוגן כדי לא להגיע למצב ש"מהבוקר אכלתי כלום+ כוס קפה"
תפילה_לאם*

לאכול בכיף

מקווה שלא אחפש תנחומים בלילה בזרועות אתם יודעות מה.

אוי, לא נטשנו. רק פתחנו עוד אפיק.
את מוזמנת להתנחם בלילה בזרועות האתר, כמוני.
יונת_שרון*

לאכול בכיף

הבננות והאגוזים עשו לי הכי טוב, תפוחים ואפרסק ונקטרינה בסדר, גם הכבד, על השאר הייתי מוותרת.

יופי! כבר את יודעת מה להחזיק בבית!
ואגב, האם התרשמתי נכון שאת (כמוני) מתעצלת להכין סלט? כי אם כן, יש לי כמה הצעות לשיפור קל של המצב הזה:
  1. לאכול ירקות בבודדת. נגיד לכרסם גזר או כרובית בתור חטיף ליד המחשב.
  2. אם כבר נוצר סלט איכשהו (לכבוד אורחים או אם מישהו אחר הכין) אז לשים בו הרבה-הרבה שמן זית -- פשוט להוסיף כל פעם כף או שתיים, לערבב ולטעום. כל עוד הטעם ממשיך להשתפר -- להוסיף עוד. כנ״ל לימון.
חוץ מזה, לאט-לאט עם הקפה. זה סם עם השפעה חזקה על הגוף והתגובה להפסקתו עלולה להיות קשה. נראה לי שעדיף לרדת בהדרגה. בינתיים את יכולה להמתיק בסטיביה כדי לחסוך מעצמך את הסוכר.

בהצלחה!
הקוסמת_מארץ_עוץ*

לאכול בכיף

מכירה המון אנשים שאוכלים ים בננות ולא משמינים.
הגוף יודע לטפל בפירות. פחות בדגנים ופחות בגלוטן. פחות יותר בחלב וממש פחות בבשר (בגלל זה תפוח מתעכל בעשרים דקות ובשר בשבע שעות)
הקוסמת_מארץ_עוץ*

לאכול בכיף

בשמת אשמח אם תסבירי לי איך כבד של בעלי חיים שהוא מלא בכל הרעלים של בעל החיים עצמו יכול להועיל?

ואבישג - ברור שהם אוכלים עוד דברים חוצ מבננות..קבליhttp://30bananotleyom.com/
תפילה_לאם*

לאכול בכיף

בינתיים את יכולה להמתיק בסטיביה
לפני כמעט שנה קניתי סטיביה מיובשת, ומאז היא שוכבת בארון.
איך להשתמש בה?
(אמנם אני בכלל כמעט לא שותה קפה/ תה, אבל אולי לשימושים אחרים או לשוקו של הילדים.)
בשמת_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי בשמת_א* »

בשמת אשמח אם תסבירי לי איך כבד של בעלי חיים שהוא מלא בכל הרעלים של בעל החיים עצמו יכול להועיל?
כמובן עדיף כבד אורגני אחרת יחד עם הטוב מקבלים גם שפע רעלים.
קוסמת, אנחנו כבעל החיים הקרוי "בן אדם" זקוקים לאכילת איברים פנימיים של חיות לצורך תיפקוד מיטבי שלנו. ככה אנחנו בנויים. למה, אני לא זוכרת.
יש הבדלים בין סוגים שונים של בני אדם: יש כאלה שצריכים כמויות גדולות ויש כאלה שצריכים כמויות קטנות.
אני מניחה שאלה שמשגשגים בטבעונות הם גנטית אלה שממילא צריכים כמויות קטנות, וייתכן שהם מצליחים גם לא לשלם את המחיר עד גיל מבוגר (לפעמים הודות לכמות מספקת של איברים פנימיים שאכלו בילדות...).
פלוני_אלמונית*

לאכול בכיף

בקשר למשבר של ״בית ריק מאוכל אמיתי״ ולאכול מתוק במקום: לפני הופלות (בפלות?) אני אוכלת שני גזרים . בדרך כלל זה סוגר את הפינה של ה״מתוק״ או הרעב אם יש רעב אמיתי. וגזר נשמר הרבה זמן במקרר...= תמיד יש בבית
פנימאית*
הצטרפות: 18 מאי 2013, 11:50

לאכול בכיף

שליחה על ידי פנימאית* »

אנחנו כבעל החיים הקרוי "בן אדם" זקוקים לאכילת איברים פנימיים של חיות לצורך תיפקוד מיטבי שלנו. ככה אנחנו בנויים. למה, אני לא זוכרת.
אני חושבת שזו קביעה מסוכנת ולכל הפחות שנויה במחלוקת.

לדעתי האישית, האיברים הפנימיים היחידים שראויים למאכל (למי שמרגיש שזה חשוב לאכול אותם) הם אלו שבאים מבעלי חיים משוחררים וחופשיים שניזונים ממה שמתאים להם ביולוגית לעיכול. האיברים הפנימיים הם אלו שהכי מועדים לפורענות מבחינת מחלות. גם חיה שאוכלת רק מזון אורגני, היא בעצם חיה חולה אם היא גדלה על גרעינים. הגוף שלה מקבל באופן קבוע מזון לא מותאם והופך להיות חולה. האיברים הפנימיים של חיה כזו, שתשווק כ"אורגנית", הם איברים חולים של גוף שנאבק במזון שלו. ואני לא חושבת שיש מישהו שיכול לקבוע אם החלק החולה של מה שמכניסים לפה נמוך מזה של הבריאות שמתקבלת מדבר כזה. על אחת וכמה איברים פנימיים של בעל חיים רגיל.
מספיק לשים ליד השני לב או כבד של שתי חיות כאלה ולראות לבד את ההבדל בשביל להבין. גם בגודל (איברים מוגדלים מאוד. לכי לרופא עם צילום של הלב שלך מוגדל ככה יחסית לנורמה והוא בעצמו יחטוף התקף לב) וגם בצבע ואפילו במרקם.

לדעתי - מאיברים פנימיים שומר נפשו ירחק, אלא אם ישים ידו על הדבר האמיתי שנדיר מאוד מאוד למצוא. אישית אני לא חושבת שגם הדבר האמיתי נחוץ מאוד אבל לא לי להשמיע טון נחרץ בדבר כזה.

אבישג, בהצלחה רבה בדרך שלך ורק בריאות.
בשמת_א*

לאכול בכיף

שליחה על ידי בשמת_א* »

DID YOU KNOW...
that fructose-containing sugars cause weight gain not only because of the calories they contain, but by triggering your "fat switch?" They tell your body it's time to store fat, just as if you were an animal preparing for hibernation. By avoiding fructose and "turning off" your fat switch, you can help prevent or treat obesity.
בדיוק מה שכותב היום ד"ר מרקולה. זה חלק מההסבר, מדוע חשוב להחליף את המתוק בשומן.

האיברים הפנימיים היחידים שראויים למאכל (למי שמרגיש שזה חשוב לאכול אותם) הם אלו שבאים מבעלי חיים משוחררים וחופשיים שניזונים ממה שמתאים להם ביולוגית לעיכול
בגדול אני מסכימה עם זה.
גידול אורגני בארץ דורש גם שהחיה תהיה חלק מהזמן במרעה חופשי. אבל זה נכון שבשאר הזמן היא ניזונה מתערובת כלשהי, שאמנם היא יותר מתאימה לתזונה הטבעית של אותה חיה, אבל גם היא לא מיטבית.
מה שכן, כבד אורגני בארץ אפשר להשיג רק של תרנגולות אורגניות, ורק מייד לאחר השחיטה, והוא יחסית קטן. זה אומר, שיש רק מספר פעמים בשנה.
יש מקומות אחדים שניתן להשיג בשר אוכל עשב אמיתי (כלומר, בשר פרה שגדלה במרעה טבעי בלבד, ללא חודש פיטום בשביל ה"פיניש"), בעיקר בגליל. כל הפרות שאתם רואים על ההרים בצידי הדרכים או בשמורות הטבע, הן פרות לבשר.

הפרות הכלואות ברפתות ומבוססות ברפש של עצמן, הן הפרות לחלב.
תחשבו שכל פעם שאתם קונים מוצר חלב לא אורגני (חלב, גבינה, יוגורט, "מעדני חלב") אתם תורמים לתעשייה הזאת ומעודדים אותה.
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

לאכול בכיף

שליחה על ידי גוונים* »

אז בשמת, לא הבנתי, לדעתך אם אוכלים כבד אז רק אורגני או של פרות חופשיות שגדלו במרעה טבעי? ואם זה כבד רגיל לוותר?
או שבגלל נדירותו של כבד כזה אפשר להתפשר מדי פעם על כבד רגיל?
אני שמעתי דעות סותרות בענין.
חלק אומרים שבגלל שכבד מרכז את כל הרעלים, אז לאכול כבד לא אורגני זה פשוט ריכוז של חומרים לא בריאים שמכניסים לגוף.
מצד שני יש הטוענים שזה לא כל כך עובר ובגלל שכבד בריא אז עדיף כבד לא אורגני מכלום...

הרגע סיימתי ארוחה שבה הוגש כבד קצוץ ט-עים ולא אורגני בעליל. אכלתי מנה ולא יכולתי להפסיק לחשוב על הדיון הזה :-)
שליחת תגובה

חזור אל “אתגרים ומכשלות”