מה שרופאים לא מספרים על ניתוח קיסרי

שלומית*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 16:37

שליחה על ידי שלומית* »

מסכימה לגמרי עם מיכל
מיכל*
הצטרפות: 09 אוקטובר 2001, 17:11

שליחה על ידי מיכל* »

_אז???? הפיתרון הוא "השתקה סימטרית"?
ונניח שהיית קוראת דף שמסביר את כל הסיכונים האלה, זה היה נראה לך כמו הפחדות?_
הפתרון הוא לא השתקה סימטרית. בעיני לא מדובר בהשתקה. ודאי לא מכוונת. דרך העבודה של הרופאים היא כזו שממעיטה במידע (ודאי בבי"ח. אולי בקהילה פחות) ולא מדווחת על סיכונים. רואים את זה בהמון נקודות. כך לדוגמא - רואים את זה בטיפולי פוריות. יש לי חברה שלא הצליחו להיכנס להיריון תשעה חודשים. הם נכנסו ללחץ והרופא מיד שלח אותם לאיקקלומין. בלי להגיד מילה על הסיכונים ובלי לתת להם לחכות זמן סביר. היא בדקה בנוגע לטיפולים ואיקקלומין והחליטה לעבוד לבד - לחברה שלי גם היה עודף משקל (קל). היא ירדה כ8-9 קילו ותוך שלושה חודשים נכנסה להיריון. בלי איקקלומין.
בדיוק אותו דבר בניתוח קיסרי, וכמעט בכל התערבות רפואית. (תרופות - האם רופאים מסבירים על סיכונים? מעולם לא קרה לי). הלכתי לרופאה בחורף הקודם. היא אמרה שיש לי דלקת ריאות ושאקח אנטיביוטיקה. התעקשתי על צילום חזה ותהיתי האם יש צורך באנטיביוטיקה לפני הצילום חזה. הרופאה אמרה שכן. מהצילום חזה עלה שאין לי כלום. מזל שלא לקחתי כלום. בקהילה ובבתי חולים אנטיביוטיקה נשפכת כמו מים. האם רופאים מסבירים על הסיכון בלקחת אנטיביוטיקה? ממש לא.

נקודה נוספת היא שרופאות בוחרות בניתוח קיסרי אלקטיבי (לעיתים רבות ללא התוויה רפואית) פי 10 יותר מנשים "רגילות" והדיוטות.
כלומר - הן באמת מאמינות במה שעושות. הן לא רק שולחות את המטופלות שלהן לקיסרי, אלא מנותחות (והרבה!) בעצמן. זה אומר הרבה.

לא מתאים לך? סבבה, לא חובה לקרוא.
אני מסכימה. אבל.. אני לדוגמא הרצתי בגוגל - "התאוששות מקיסרי" (או משהו כזה) וזה אחד הדפים בעמוד הראשון.

וההבדל בין הפחדות למידע ודאי מובן לך. וכאן יש הפחדות. לא מתן מידע. והאמירה שהגוף מגיב לקיסרי כמו לאובדן לא הוכחה מעולם ולא מבוססת על כלום (מלבד חוויה אישית, שהיא מאוד מאוד חשובה, אבל זה לא נכנס תחת מידע), כנל לגבי זה שקיסריות "זורקות" את התינוק לתינוקיה ולא מניקות.
לי קרה בדיוק ההפך - בלידה הראשונה (וגינלית) קיבלתי אנטיביוטיקה שאסור להניק איתה, לא אמרו לי כלום כשנתנו לי אותה ורק כשרציתי להניק נזכרו להגיד לי שזה אסור במשך 24(!) שעות. התינוק קיבל תמ"ל. בניתוח הקיסרי הנקתי בכיף אחרי 6 שעות. וכמובן ששהינו בביות מלא. האחיות ניסו להגיד לי שוב ושוב שזה לא כדאי.. אבל הן אמרו את זה גם אחרי הלידה הוגינאלית..

והרבה מאוד קוראות כתבו שמדובר בהפחדות מאוד לא נעימות ושפותחת השרשור מציפה את הרשת בנבואות זעם. תקראי כאן - להתכונן לניתוח קיסרי יזום.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

סליחה על ההתפרצות.... ממש בלי קשר לדיון -

אני מסכימה. אבל.. אני לדוגמא הרצתי בגוגל - "התאוששות מקיסרי" (או משהו כזה) וזה אחד הדפים בעמוד הראשון.
גוגל יודע איזה אתרים קרובים לליבך, ואילו אתרים עשויים לעניין אותך, ומעלה אותם ראשונים בחיפוש אצליך במחשב. לא כך יהיה ממחשב אחר.

רק בריאות!
פלוני_אלמונית*

באתר הזה מותר לערער על פרוצדורות רפואיות , מותר גם לתמוך, כדאי לצאת ל סיור מודרך באתר
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

שליחה על ידי ללו* »

שלומי די גרוע. עדיין מאוד מאוד כואב לי
אני מצטערת לשמוע :-(
אנא, חפשי כל דרך שאת יכולה להקל על עצמך, יש לכך חשיבות עצומה.
(או במילותיה המצוינות של תמרוש מדף אחר: לקנות, ללוות, לשאול, לבקש או לגנוב כמה שיותר עזרה מעשית. המטרה היא: שהאם תזכה למנוחה מוחלטת, ושהאב והילדים יוכלו לפרגן לה את זה בכיף{{}})
גם אחרי הלידה הוגינלית כאב לי. פשוט כאבים מסוג אחר
ונשמע שהיא עדיין מכאיבה לך בכל מיני דרכים :-( לבי איתך. מאחלת לך שתמצאי נחמה ומרפא לכאב.

קחי בחשבון שהילודה בישראל גבוהה מבמקומות אחרים ובישראל מתווספים הילד השלישי (או אפילו הרביעי) שצריכים קיסרי לאחר שני קיסריים. ישראל היא גם מעצמת תאומים ושיעור התאומים בה הוא הגבוה בעולם, מה שעוד מעלה את הסיכוי לקיסרי. צריך להסתכל גם על זה
תודה על הניתוח. בהחלט נקודות שלא הייתי מודעת אליהן.
אחת המסקנות היא שבישראל כדאי עוד יותר לשאוף ללידה ראשונה וגינלית, ללנל"ק וללידות תאומים וגינליות, לא?
יש דרכים לצמם את מספר הניתוחים, אם רק יהיה יותר רצון מצד המערכת.
סתם דוגמה - לא למהר לפיטוצין אחרי ירידת מים, אם כל המדדים תקינים. הפחתת את שיעור הפיטוצין בלידות -> הפחתת את שיעור הניתוחים.

הרופאים לא מספרים כלום ובאופן כללי לא נדיבים במידע. זה לא ספציפית לקיסרי. מי שרוצה לשמור על גופה - צריכה ללמוד לגבי נושאים רבים לבד. זה ממש לא ספציפי לקיסרי
אבל הדף הזה כן ספציפי לקיסרי. בדפים אחרים אפשר למצוא מידע ודיונים על אנטיביוטיקה, על חיסונים, על תמ"ל ועוד כהנה וכהנה.

ודאי שהם הזכירו את הסיכונים. אבל במקרה שלי הסיכונים בוגינאלית היו גבוהים הרבה יותר
אז טוב מאוד ששקלת את הסיכונים לכאן ולכאן ובחרת את מה שהיה נכון עבורך. האם לדעתך עדיף היה שהסיכונים לא היו מוזכרים, ולא היית יכולה לבחור בשיקול דעת?

הדמוניציה לניתוח יוצרת דהאבלואציה ליולדות הקיסריות
האם את מודעת לכך שהפותחת עברה ניתוח קיסרי אחד לפני שפתחה את הדף ואחד אחרי שפתחה את הדף?
הדף מציג צד אחד, זוהי מטרתו המוצהרת, אפשר ללמוד אותה כבר מהשם שלו. הוא לא מתיימר להביא את מכלול השיקולים בהחלטה על קיסרי. גם אחרי שיודעים את כל הסיכונים האלה, אפשר להחליט על קיסרי כשהנסיבות דורשות. הדף הזה עוזר לא להחליט על קיסרי כשזה לא הכרחי - ולהרבה נשים זו עזרה חשובה.

שפותחת השרשור מציפה את הרשת בנבואות זעם
יעלי לה הגיבה שם להודעה המתקיפה, וציינה בין השאר ש{{}}אני לא כותבת כמעט בשום מקום באינטרנט חוץ מ{{}}באופן טבעי, ועל הנושא הזה ספציפית לא כתבתי בשום מקום אחר, בכלל. זאת האשמה חסרת בסיס ומופרכת לחלוטין{{}}. אז למה למחזר השמצות?
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

טוב, אני מתכוונת לערוך קצת את הפתיח של הדף.
יש דברים שהיום הייתי מנסחת אחרת גם בלי קשר לסערה שעלתה כאן.
מתישהו כשיהיה לי זמן.
יסמין*
הצטרפות: 01 פברואר 2004, 23:08

שליחה על ידי יסמין* »

רציתי לדעת אם עוד מישהי סובלת כמוני מבעיה של פיפי. מאז הניתוח שלי אני עושה פיפי "בתשלומים": הפיפי יוצא ואז יש הפסקה ואז אני מתאמצת ואז סוף סוף יוצא עוד ועוד פיפי. או שאני חושבת שזה כל הפיפי ויוצאת מהשירותים ואז מה שקו7רה שאחרי 2 דקות אני צריכה ללכת שוב ואז יוצא זרם ענקי של פיפי. "עם כל הפיפי הזה רצית להמשיך :-P ?
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

זו תופעה של אחרי לידה, לאו דווקא אחרי ניתוח.
דחוף לפיזיותרפיה של רצפת אגן...
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

שליחה על ידי ללו* »

טוב, אני מתכוונת לערוך קצת את הפתיח של הדף
אז אולי באמת כדאי לציין שהדף לא מתיימר לתת את כל מכלול השיקולים בהחלטה על ניתוח, אלא רק להציג את הצד של הסיכונים, שרובם לא מוכרים?
אולי להפנות לעוד דפים שקשורים לקיסרי?
ואולי גם משהו בסגנון מה שכתבה בשמת בפתיח של תזונה ללידת תינוק בריא{{}}?
מה את אומרת?
פלוני_אלמונית*

יעלי - מתי את מתכוונת לערוך את פתיח ההפחדות של הדף?
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

תודה על התזכורת. ערכתי.
אמא_לתאומים*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2006, 12:29
דף אישי: הדף האישי של אמא_לתאומים*

שליחה על ידי אמא_לתאומים* »

רציתי להוסיף שעברתי קיסרי מושלם. מהיר לא כואב הקטנים יצאו ברוך השם מהר ובסדר. ההחלמה היתה לי קשה מאוד, הכאבים... אבל אחרי ששכבו לידי נשים שסבלו מצירים ימים שלמים וזירוז ומה לא בדרך ללידה רגילה עדיף קיסרי מבחינתי, כשיש הכרח רפואי או חשש לסיבוכים, לא יודעת מה הייתי מחליטה אם לא הייתי חייבת אבל בהחלט לא חסרה לי חוויית הלידה הרגילה. יש כאלה :-)
פלוני_אלמונית*

היה לי קיסרי כייף והתאוששות קלה. יותר מבלידה הרגילה
אמא_לתאומים*

ואם להוסיף במרחק הזמן, רוב החברות שלי שילדו תינוקות בקיסרי ילדו תינוקות רגועים להפליא, לא יודעת אם זה קשור אבל כל הבולשיט על חוויית ההיקשרות, על טראומה של תינוקות, על כאלה, זה באמת בולשיט.
מה שחשוב זה קודם כל שכולם יהיו בריאים. שנית, שהחוויה המנטלית תהיה טובה ומי שחשוב לה ללדת וגינלי אחלה, אבל לא צריך להפוך אתהקיסרי לחוויה שכולה אימה.
ואגב אני לא החזקתי את הילדים שלי עד למחרת כי הייתי גמורה ממשכחים וכאבים, ובכל זאת אין שום בעיה ל אלהם ולא לי, הם ישנו רוב הזמן וקופלו בשמיכה עוטפת וחמימה.
פלוני_אלמונית*

עדיף ללדת וגינאלית, רוב הניתוחים הקיסרים מיותרים, אבל לעתים רחוקות אין ברירה.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אמא לתאומים, היתה לך גם לידה אחרת להשוואה? ללא חומרים מרדימים ומשני תחושה?
אמא_לתאומים*

לא יונת אבל זה כמו הטיעון שאם לא היית בלבנון אין לך זכות לומר את דעתך בעניין.
היתה לי לידה מצויינת עם תינוקות שנולדו רגועים וסקרנים וחוויית לידה זה לא משהו שאפשר לטעון כנגדה מעצם זה שהיא החוויה שלי.

להיפך, הטיעון הזה מעצם הניסוח שלו יוצא מתוך נקודת הנחה של חוסר, שאם עברת קיסרי אזחסר לך משהו שהיית מבינה אחרת ורק אם היית עוברת לידה וגינלית . אז לא. אין לי שום תחושת חוסר, הלב התמלא עד גדותיו, והחוויה זכורה לטובה וזה מה שחשוב. אני כןיכולה לומר ששכבו לידי כמוש כבר כתבתי הרבה בנות עם צירי לידה, במהלך האשפוז, מין נוהג מפוקפק של בית החולים להעלות נשים כורעות ללדת למחלקה כשהן עדיין אל מוכנות ללדת בדקות הקרובות וכך יצא לי לקחת חלק בחוויה המפוקפקת של סבל שנמשך שעות ובדרכ ימים של נשים שונות וכולן חיפשו למות לפני שרצו ללדת מרוב כאבים. פשוט זוועה כמה כאב עבר להן, חלקן הסתבכו בהשהייה ארוכה מדי ובזיהום בגלל שסירבו לקיסרי והיו עו דמקרים לא סימפטיים.

יש כמובן מקרים של לידות וגינליות נהדרות, זורמות, שהכאב היה נסבל לאם, שהחווהי היתה מעצימה והתינוק ינק מיד ה אחרי שזה מלבב. אבל פרופורציות.. בדף הזה חסרות מאוד. חוויית ליד ה טובה עם אמא מאוששת וחייכנית, ותינוק בריא ורגוע זה מה שחשוב לאמא ולתינוק, ולא כל המסביב.

הנזק שדפים כאלה עושים והנזק שלהגיע לחדר לידה עם רף ציפיות היסטרי לחוות מיני מינים מבלי להבין שמדובר בחיים ומוות ולכבד את זה כמו שזה, זו החוויה האותנטית בעיניי ולא כל ההתעסקויות של מאיפה בדיוק יצא הילד (זה בדיוק מה שזה) וכמה זמן צרחת או חווית סבל וו ושאר סיפורים.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

שליחה על ידי פלונית* »

אני חושבת שיהיה מאוד מועיל אם כל אחת תדבר על עצמה.
אני הבנתי את יעלי כמי שמדברת על עצמה ועל התיסכול שלה ממיעוט המידע שהיא קיבלה ומשתפת בזה.
זה לא דף שהמטרה שלו היא דיבור כללי על ניתוח קיסרי ובגלל זה לא באמת חסר פה משהו. הוא בדיוק מה שהוא אמור להיות.
ואם למישהי חסר דף על חוויות טובות מניתוח קיסרי אז שתפתח דף כזה.
הדף הזה עוסק במידע מועיל שלא נמסר לפני ניתוח קיסרי וכמה שזה מעצבן. למה כל כך קשה לקבל את זה?

אמא לתאומים בבקשה אל תכפי את ראיית העולם שלך על נשים אחרות ותקבעי מה הן חושבות ומה חשוב. פשוט דברי בשם עצמך.
גם כי זה לא נושא הדף וגם כי את הופכת משהו פרטי שלך להכללה גורפת. לי כן חשוב המסביב בלידות שלי ואני לא רואה לידה כמשהו של חיים ומוות אלא רק של חיים. הגישה שלך בעיניי מפחידה ופטאליסטית וגורמת לנשים לפחד מאוד מהכאב ולהסתפק במועט במקום לנסות ולקבל מהלידה את מלוא החוויה העמוקה שהיא יכולה לייצר.
פלוני_אלמונית*

ואחרי חווית התאוששות קשה מהלידה, איך חווית ההנקה שלך?
האם ההתפתחות תקינה?
האם היחסים תקינים?
יונת_שרון*

אמא לתאומים, אני שמחה שהיתה לך לידה מצוינת.
גם לי היתה לידה טובה בפעם הראשונה, ואגינלית, ספונטאנית, סימפטית, עם אפידורל. כמו שהרופאים אוהבים.
ולכן נורא הופתעתי כמה שנים אחר כך, כאשר בגלל שורה של תקלות, לא הספקתי לקבל אפידורל בלידה השניה.
הופתעתי כי כאב לא היה הדבר העיקרי שהרגשתי כשלא היה אפידורל. הרגשתי עוד המון דברים, ואת רובם אני עדיין לא יודעת לתאר במלים. ואחרי הלידה, הרגשתי שהסתירו ממני משהו חשוב, משהו עצום ועוצמתי, משהו שרופאים לא מספרים.

מאז כבר הספקתי ללדת עוד פעמיים, אחת בבית ואחת בניתוח קיסרי. ככה שיש לי רפרטואר די מגוון. (חסרה לי רק לידת מים עם דולפינים :-) אבל זה כנראה יצטרך לחכות לגלגול הבא.)

כשאת כותבת שלא מפסידים שום דבר בלידה קיסרית, או אפילו בלידה ואגינלית עם אפידורל, את מבטלת את החוויה שלי. יותר גרוע, את שוללת מנשים אחרות את המידע שיאפשר גם להן לחוות את הלידות שלהן בעתיד, כי מי שמאמינה שזה לא משנה -- כנראה שלא תטרח.

אני שמחה שהיה לך טוב. זה לא סיבה לשלול את מה שלא חווית.

(אם זה מעניין מישהו, הנה סיפורי הלידות שלי:
הלידה השניה בבי״ח בלי אפידורל http://ootips.org/horut/feel-birth.html
הלידה השלישית בבית: יולדים בבית
הלידה האחרונה בניתוח קיסרי: ביקור החסידה.
)
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

_אני הבנתי את יעלי כמי שמדברת על עצמה ועל התיסכול שלה ממיעוט המידע שהיא קיבלה ומשתפת בזה.
זה לא דף שהמטרה שלו היא דיבור כללי על ניתוח קיסרי ובגלל זה לא באמת חסר פה משהו. הוא בדיוק מה שהוא אמור להיות._
אכן. תודה, פלונית.
רק_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2014, 23:20
דף אישי: הדף האישי של רק_מה*

שליחה על ידי רק_מה* »

הופתעתי כי כאב לא היה הדבר העיקרי שהרגשתי כשלא היה אפידורל. הרגשתי עוד המון דברים, ואת רובם אני עדיין לא יודעת לתאר במלים. ואחרי הלידה, הרגשתי שהסתירו ממני משהו חשוב, משהו עצום ועוצמתי, משהו שרופאים לא מספרים

לגמרי.
פלוני_אלמונית*

יעלי
לא הגיע הזמן לסגור את הדף המפחיד הזה שמטעה נשים ומוריד מהן כח?
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

למה את חושבת שהוא מטעה נשים?
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

שליחה על ידי אישה_במסע* »

הדף הזה לא שייך ליעל, ולא היא תחליט אם לסגור אותו או לא. זה דף קהילתי באתר קהילתי.

יש נשים שמרגישות אחרת בנודע לקיסרי, וזה בסדר. וזו זכותן. אבל יש גם נשים שמרגישות ככה. למה צריך להשתיק אותן ולמחוק את הדף? זו החוויה שלהן. ולדעתי, טוב וחשוב שיש את הדף הזה, ששם את הדגש על הצד שהמערכת הרפואית נוטה להסתיר. דף מאוד באופני, מזכיר לי את תזונה ללידת תינוק בריא

אזהרות יכולות לחליש, כשהן חוסר אמון. אבל לא לספר על סכנה אפשרית כי אולי זה יחליש? לי זה נראה ממש לא הגיוני. כמו לא לספר לי שיש בור לפני כי זה יחליש אותי, שלא מאמינים שאני אשים אליו לב בעצמי ואקפוף מעליו בזרירזות כיעלה. אני מעדיפה שיספרו לי שיש שם בור...

כמו שאמרה פלונית בסיבוב הקודם של ניסיונות השתקה, של נשים שחוו קיסרי אחרת ולכן רוצות להשתיק את מי שהחוויה שלה שונה משלהן:
_ואם למישהי חסר דף על חוויות טובות מניתוח קיסרי אז שתפתח דף כזה.
הדף הזה עוסק במידע מועיל שלא נמסר לפני ניתוח קיסרי וכמה שזה מעצבן. למה כל כך קשה לקבל את זה?_
פלוני_אלמונית*

במה את חושבת שהדף הזה מחליש ?

אומנם לא ילדתי בקיסרי כן ליוויתי נשים שעברו נתוח קסרי.בזכות חוסר הדיוק בהקלדה יצא שנכתב נצוח קסרי. נראה לי שכל אשה זקוקה למרכיבים מסויימים כדי לחוות לידה שהיא בגדר ניצוח קסרי ...
יכולה לשתף ממה שאני ראיתי והבנתי:
  • התיחסות אל היולדת , אל ידיעותיה, עמדותיה רצונותיה ובהחלט: התיחסות מחממת לב לרגשותיה (!).
  • מלווה צמוד לאורך כל התהליך (לפני במהלך וגם אחכ). אם יש אפשרות לשני מלווים אחד מהם לפי הנחיות האם ביחס לתינוקי.
  • בחירת רופא מילד. בדכ עוזר להגיע לרופא כזה למפגש באופן פרטי לפני כן. לא חובה . מהבחינה הזו אם אפשרי חשוב לברר מידע מראש... .
  • אוירה טובה בחדר הלידה (כבר ראיתי רופא מסייע שהייתי שולחת אותו לנופש עד לסוף ימי חייו...).
  • מוסיקה וכל פרט מרגיע שאפשר להנכיח ...
  • ליתר בטחון ...טלפון של הפגיה שיהיה אצל המלווה... (לא נעים לשמוע צוות שואל בלחץ איפה הטלפון של הפגיה...).
  • פירגון מלא ליולדת. עוד רגע קטן יוצא ילד חדש לעולם.
  • לזכור שלידה קיסרית יכולה להיות מרגשת לגמרי. מלאת עוצמה והעצמה.
  • להציע ליולדת לדבר מראש עם יועצת הנקה שתגיע לאחר הלידה לבית החולים.
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

פלוני, מה שאת כותבת נכון מאוד, אבל אני לא רואה איך זה מתקשר למה שכתבת קודם (אם זו היית את) שנושא הדף מחליש.

ברור שניתוח קיסרי יכול להיות חווייה טובה מאוד או חווייה גרועה מאוד, וכל דבר באמצע.
ונכון שיש דרכים להשפיע על התהליך ולהגביר את הסיכויים לחווייה טובה.
יעלי שפתחה את הדף טוענת ש אם את יודעת כמה מההשלכות האפשריות של קיסרי זה יעזור לך להחליט החלטות שאת שלמה אתם, ובסופו של דבר - ישפר את החווייה שלך ואת התחושה שלך עם עצמך.
ידע הוא כוח.
ולכן היא פתחה את הדף.
לא רואה מה מחליש בזה.
השחר*
הצטרפות: 09 דצמבר 2016, 07:31

שליחה על ידי השחר* »

את צוקדת...זה באמת לא מסתדר.
אני לא כתבתי דבר על מחליש...כנראה משהיא מעלי...:

חוזרת לשם בו השתמשתי...
פלוני_אלמונית*

באתר הזה יש נשים שצריכות לעבור קיסרי שלא מבחירה.
תקראו את מה שכתבה יעלי הראש הדף - האם זה בסדר כלפיהן? האם התמונה מאוזנת? תחשבו על כל הנשים שבעקבות תיאורי האימים בדף הזה דוחות כניסה להריון/ הריונן מלווה בפחדים וחששות
האם זו האחריות שיעלי רוצה לקחת? כי זה מה שהדף הזה עושה!
יונת_שרון*

מי שלא רוצה לדעת -- שלא תקרא.
(אגב, אני בוגרת קיסרי.)
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

באתר הזה יש נשים שצריכות לעבור קיסרי שלא מבחירה
כפי שציינתי יותר מפעם אחת בדף הזה, אני בוגרת שני ניתוחים קיסריים (אחד לפני הדף הזה ואחד אחריו) ואם אלד בעתיד זה יהיה בקיסרי.
אוסיף, שאם לא אלד בעתיד (וכנראה לא אלד עוד), זה לא יהיה קשור לניתוח קיסרי.

תקראו את מה שכתבה יעלי הראש הדף - האם זה בסדר כלפיהן?
לדעתי כן. לא רק בסדר, אלא מועיל בעקיפין.

האם התמונה מאוזנת?
התמונה בדף הזה לא מאוזנת כשלעצמה, כי מטרת הדף היא לאזן את התמונה הגדולה. האם התמונה הגדולה מאוזנת? לדעתי, היום יותר מבעבר. כנראה לדף הזה יש חלק בכך (ואני רואה בזה זכות גדולה שלי, של שאר המשתתפות שתרמו לדף ושל קהילת באופן בכלל). מכיוון שכך, סייגתי, ריככתי ואיזנתי את הטקסט בראש הדף - לא זוכרת מתי, אפשר לראות עדות לזה איפשהו בדיון (מצטערת לא טורחת לחפש את ההודעות הספציפיות כרגע) - ביחס לאופי הטקסט בימיו הראשונים של הדף.

_תחשבו על כל הנשים שבעקבות תיאורי האימים בדף הזה דוחות כניסה להריון/ הריונן מלווה בפחדים וחששות
האם זו האחריות שיעלי רוצה לקחת?_
מצטערת, לא לוקחת אחריות על הבחירה שלהן להיבהל, לפחד או לדחות היריון. זו בחירה. שלהן. אפשר לבחור גם אחרת. עובדה.
האם תהיי מוכנה לקחת אחריות על נשים שבהיעדר מידע על ניתוח קיסרי, כמו זה שיש כאן בדף, ובהינתן הריון תקין, יבחרו בניתוח וייפגעו ממנו?
ודאי שלא, ובצדק (אלא אם את במקרה רופאה או אשת מקצוע במערכת הבריאות בתחום רפואת נשים או יילודים).
לכל אחת אחריות אישית על בחירת המידע שהיא צורכת, על בחירת המשמעות שהיא נותנת לו ועל בחירת התגובות (רגשות / פעולות) שהיא גוזרת ממנו.
אבל זה הוגן רק אם כל המידע נגיש (לאו דווקא באותו מקום כמובן)

כי זה מה שהדף הזה עושה!
על מה את מבססת את הקביעה הזאת בעצם?
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

אוסיף, שאם לא אלד בעתיד (וכנראה לא אלד עוד), זה לא יהיה קשור לניתוח קיסרי
האמת שזה לא מדויק.
אם האפשרות להיכנס להריון נוסף תעלה אחרי שאעבור את גיל 40, יכול להיות שהסטטיסטיקה הלא-נפלאה של ניתוח קיסרי חוזר בגיל מבוגר תהווה שיקול. בוודאי לא היחיד.
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

קראתי שוב את רשימת המשפטים המודגשים בראש הדף. בכנות, אני לא מבינה על מה הרעש. קריאה מפוכחת ולא היסטרית-מראש של פיסות המידע הענייניות האלה לא אמורה לגרום היסטריה, לטעמי.
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

אוף, כתבתי קודם וזה לא נקלט :-(
אנסה שוב:

באתר הזה יש נשים שצריכות לעבור קיסרי שלא מבחירה.
ולכן כתובה האזהרה בראש הדף, שמשמעותה שאולי זה לא הדף שמתאים להן. הן יכולות לשפוט כבר מהתחלה אם הדף עשוי להועיל להן או לא, ואז לבחור אם לקרוא בו או לא.

_תחשבו על כל הנשים שבעקבות תיאורי האימים בדף הזה דוחות כניסה להריון/ הריונן מלווה בפחדים וחששות
כי זה מה שהדף הזה עושה!_
אה, אבל זה כבר משהו אחר לגמרי:
כאן את מבקשת להגן על נשים שעוד לא בהריון, או בתחילת ההריון, נשים שלרוב-ככולן יש בחירה, איך לנהל את עצמן בהריון ואיך להתכונן ללידה.
ודווקא נשים כאלה מאוד יכולות להיתרם מהדף.
אני מסכימה שהוא לא "מאוזן". מעט מאוד דפים באינטרנט יכולים להיחשב "מאוזנים" ולהביא כל פרספקטיבה אפשרית בהגינות מקסימלית. רוב הדפים הם מוכווני מטרה ספציפית, בדיוק כמו זה. ופה המטרה מוצהרת וברורה ישר מהתחלה - וזה דווקא הוגן מאוד.

אבל לדעתי, את צודקת במאה אחוז שהדף הזה, כשלעצמו, מציג תביעה לא הוגנת כלפי נשים, משהו בסגנון - תקראו את כל הדברים הרעים שעלולים לקרות, אבל בלי הדברים החיוביים שאתן יכולות לעשות. האיזון שאת מחפשת קיים כאן באתר הזה, בהרבה מאוד דפים אחרים, ובייחוד מדור לידה,
מדור סיפורי לידה, ו- מדור לידת בית.

וכדי להפוך את הדף הזה להוגן ומאוזן יותר, כל מה שצריך לעשות (לדעתי) זה להכניס את הקישורים אליהם בראש הדף.
וזה מה שאני הולכת לעשות עכשיו.
תודה על ההשראה! @}
אישה_במסע*
הצטרפות: 29 מרץ 2012, 10:55

שליחה על ידי אישה_במסע* »

באתר הזה יש נשים שצריכות לעבור קיסרי שלא מבחירה
ולכן הן צריכות לסתום את האוזניים ולשיר בקול רם לה-לה-לה ?

לו הייתי צריכה לעבור ניתוח קיסרי שלא מבחירה, הייתי מעדיפה לדעת את הסיכונים שעומדים בפני, כשי שאוכל לבחור בהינתן כל המידע הקיים. אולי זה יגרום לי לבחור בקפדנות יתר בית חולים ורופא מנתח. אולי הייתי לוקחת עזרה גדולה יותר מייד אחרי הלידה.

והכי חשוב - אולי הייתי מתאמצת יותר למנוע ניתוחים קיסריים. כי חלק גדול מהם ניתנים למניעה, ובעיני זה פשע למנוע את המידע ממי שיכולה להמנע מניתוח קיסרי עם כל הסכנות שלו, כי מי שאין לה ברירה עלולה להבהל.

אם מישהי פוחדת מהעובדות, הפתרון הוא לא להסתיר אותן, לדעתי. הפתרון הוא לא שהיא תכחיש את העובדות כי הן לא נעימות לה. הפתרון הוא שהיא תחליט תוך הכרת כל העובדות. אם היא רוצה להסתכן, או לא. הפתרון הוא לא לשקר לה לגבי הסכנות - וזה עדיין מה שעושים, בתמונה הגדולה. היום פחות מפעם, ותודה ליעל על זה!
פלוני_אלמונית*

מכירה לפחות 4 נשים שדחו / לא נכנסו להריון (עדיין) רק בזכות הדף המפחיד הזה, שמרכז את כל הסיכונים העלולים לקרות בקיסרי בצורה לא מדידה וחסרת אחריות. ותודה ליעל על זה!
תמרוש_רוש

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

4 נשים שדחו / לא נכנסו להריון (עדיין)
האם לדחות כניסה להריון זה בהכרח דבר רע?
אם אשה דוחה את הכניסה להריון ואז יושבת לבד בחושך ורועדת מפחד - זה באמת לא כזה טוב.

אבל אולי הנשים האלה לוקחות לעצמן זמן כדי לחשוב על הדברים, לעכל אותם, להעריך מחדש את המצב שלהן, ולחפש אלטרנטיבות?
אולי הדחייה מאפשרת להן זמן ללמוד ולהתכונן יותר טוב להריון וללידה?
אולי הדחייה מאפשרת תהליך חשוב?
במקרה זה, זה לדעתי מצוין ומבורך.
מצ'רה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2009, 14:20

שליחה על ידי מצ'רה* »

_מי שלא רוצה לדעת – שלא תקרא.
(אגב, אני בוגרת קיסרי.)_
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

ערכתי שוב את הרשימה בראש הדף. הרחבתי, והוספתי מידע על מניעה ו/או טיפול במצבים שהוזכרו. לא על הכול היה לי מידע, מוזמנות להוסיף.
אני מקווה שהדף יותר מחזק עכשיו.
השחר*
הצטרפות: 09 דצמבר 2016, 07:31

שליחה על ידי השחר* »

יעלי לה,

הרוח הטובה שלך מחזקת.
הולכת_והרוח_בפניי*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2014, 21:23
דף אישי: הדף האישי של הולכת_והרוח_בפניי*

שליחה על ידי הולכת_והרוח_בפניי* »

ארבע וחצי שנים אחרי קיסרי, ולא מצליחים להכנס להריון. היינו אצל אייל פוליטי שביקש תוצאות של צילום רחם וחצוצרות, לשלול הידבקויות (בדיקות הדם תקינות, כנראה שהזרע גם). אשמח לשמוע מנסיונן של נשים אחרות שעברו תהליך של קושי להכנס להריון אחרי קיסרי, אופן אבחון של הידבקויות ובעיות אחרות, וסיפורים מועדדים...
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

אם ההידבקויות הן בחלל הרחם, ניתן לאבחן גם באמצעות היסטרוסקופיה אבחנתית (פרוצדורה קלה יותר מצילום רחם ולא כואבת בכלל) (אולי זה רלוונטי גם להידבקויות בחצוצרות, לא בטוחה)
לפעמים ההידבקויות משתחררות כתוצאה מהבדיקה עצמה (זה נכון גם לצילום רחם)
לפעמים אפשר לשחרר אותן בהיסטרוסקופיה ניתוחית
אצל חברה שלי היו הידבקויות בצוואר הרחם (לא בדיוק הידבקויות אלא הצטלקות לא טובה שיצרה מה שנקרא בז'רגון "niche", מעין "כיס" שחצץ בין צוואר הרחם לרחם). האבחון נעשה באולטרסאונד אצל מומחה פוריות (לא כל רופא יכול לזהות את זה בא"ס).
בסופו של דבר היא הצליחה להיכנס להריון רק ב-IVF
קור_את*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2006, 16:53
דף אישי: הדף האישי של קור_את*

שליחה על ידי קור_את* »

מכירה לפחות 4 נשים שדחו / לא נכנסו להריון (עדיין) רק בזכות הדף המפחיד הזה, שמרכז את כל הסיכונים העלולים לקרות בקיסרי בצורה לא מדידה וחסרת אחריות. ותודה ליעל על זה!

מתקשה להאמין שמי שרוצה להיכנס להריון תדחה אותו בגלל דף בבאופן. נו, באמת. כל המידע מצוי בכל הרשת.
אולי גם הן נמנעו מלהיכנס להריון בגלל סיפורי לידה קשים שמצויים ב-ynet?
הולכת_והרוח_בפניי*

אם אפשר לאבחן בעזרת היסטריוסקופיה - איזו סיבה יש לעשות צילום רחם?
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

אני לא יודעת. משום מה צילום רחם זו בדיקה מפורסמת ועל היסטרוסקופיה לא שומעים כמעט.
אולי זה עניין של עלות לקופות החולים...
אני לא מספיק מבינה בזה
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

בעצם אני חושבת שזה בגלל החצוצרות. אני חושבת שבהיסטרוסקופיה יש ראות מוגבלת שלהן, ואם הן חסומות איפשהו בעומק, בצד שקרוב לשחלות, יהיה קשה לראות את זה. לעומת זאת בצילום רחם נורא פשוט לדעת אם הן חסומות או לא - רואים אם נוזל הניגוד הגיע עד הסוף.
זרח_הפרח*
הצטרפות: 20 מרץ 2010, 20:33
דף אישי: הדף האישי של זרח_הפרח*

שליחה על ידי זרח_הפרח* »

ממה שהבנתי, ועברתי השנה צילום רחם, בצילום רחם יש יותר אפשרויות לתקן בו ברגע הדבקויות וחסימות. כמות הנשים ששמעתי שנכנסו להריון טבעי אחרי צילום רחם אסטרונומית ממש.
יעלי_לה

שליחה על ידי יעלי_לה »

תכלס מי שיכול להגיד איזו בדיקה מתאימה לאיזה מצב זה רופא נשים, אבל ככה לעשות סדר:
צילום רחם זה הדמיה של הרחם ע"י נוזל ניגוד שמוזרם פנימה. במצב תקין הנוזל אמור למלא את כל החלל של הרחם והחצוצרות. לפעמים עצם ההזרמה של נוזל הניגוד פותחת חסימות.
היסטרוסקופיה זה צילום של הרחם עצמו גופו (לא הדמיה), מזרימים קצת מים אבל הם לא ממלאים את כל הרחם ואני מניחה שלא מגיעים לחצוצרות, מחדירים מצלמה שמראה ממש את פנים הרחם ככל שנקלט במצלמה. אם יש הידבקויות קשות הבודק יכול לבצע פעולה כירורגית תוך כדי.
הולכת_והרוח_בפניי*

תודה, בנות.
שלב א' - למצוא רופא נשים. המלצות או דיסהמלצות על ד"ר דיאנה גורטן? ד"ר אמיר ווינטרוב?
פלוני_אלמונית*

עברתי קיסרי - מדהים. קל והתאוששות סופר מהירה עם תינוקת בריאה.
אל תפחדו מקיסרי.
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

שליחה על ידי מיכל_בז* »

גם אני עברתי קיסרי אדיר, אבל היו כמה סיבות לזה שהוא היה טוב:
  1. הוא היה אלקטיבי. יתרון גדול.
  2. הוא היה קיסרי ידידותי וזה היה נהדר. זה אומר שיואב האהוב הזה היה עליי מהרגע שיצא וחצי שעה בהתאוששות. בעצם הופרדנו רק לשעתיים ואז הוא היה עם אבא שלו.
  3. התאוששתי מהר. אני לא בטוחה למה זה קרה, אולי כי היה לי תינוק על הגוף כמעט כל הזמן כי הוא היה בביות מלא, אולי כי פמפמו לי שחשוב לקחת משככי כאבים וללכת, וכך עשיתי ואולי כי הייתי מוכנה.
פלוני_אלמונית*

מיכל בז- איזו לידה טובה וקלה בקיסרי!!! שמעתי על הרבה לידות קלות ואדירות בקיסרי!!!
שליחת תגובה

חזור אל “על סיפורי אלימות מהתקשורת”