מעבר לאוכל מוצק

צפונית*
הצטרפות: 17 ספטמבר 2004, 23:17

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי צפונית* »

אני יודעת שלנו פירות הקיץ לא עשו טוב, שסק - גרם לשלשול, אבטיח - הקיא (פעמיים), מלון - דווקא אהב (אבל אמרו לי שלא טוב)
ולגבי שאר הפירות שהזכרת, אמא שלי (שמבחינתה לתת עוף ומוצרי חלב כבר בגיל חצי שנה...) אמרה לי שגורם לשלשול ולא טוב, וגם חברה נטורופטית אמרה שלא מומלץ כי עשיר בסוכרים שיכולים לעשות בעיות בקיבה, (על ענבים היא אמרה שאפשר לנסות רק בהדרגה).
סלק - אנחנו עוד לא ניסינו אבל נראה לי מצויין,
סלרי ופטרוזיליה - אפשר.
ארטישוק ירושלמי - עושה גזים.
ולגבי קטניות (וגם אורז) אני גם אשמח לדעת אם מישהו יודע (בן 11ח' ורק עכשיו התחיל ממש לרצות לאכול, ודרך אגב גם הוא לא מתלהב מאוכל מרוסק).
סופ_יה*
הצטרפות: 04 יולי 2006, 14:31

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי סופ_יה* »

שאלה לי:
המלאכית שלנו בת 7 חודשים (צ'יק צ'ק) על הנקה מלאה שוקלת 8.100 ונראה שהעליה במשקל קצת בעצירה
(200 גר' בחודש האחרון) לכן הומלץ לי לעבור איתה לדייסות, כמובן שרק דייסות תוצרת בית באות בחשבון אבל היא לא מרוצה . חומזה היא טעמה כמעט כל מה שהגשתי לה, אהבה יותר או פחות אך מה שמציק לי שמאז המוצקים (חודש) הקיבה שלה התקשתה והיא מאד מתאמצת ביציאות, ברור לי שיש קשר בין השניים, אז מה עושים? כי לאכול היא מאד שמחה (גם עוף למרות שאנו שנינו צמחוניים). לעשות לה הפסקה במוצקים כדי לעזור לה ביציאות? (לינוק היא שמחה תמיד)
דרך אגב אין קשר בין הברזל (של הדס) שהיא מקבלת לקושי ביציאות, מאחר ועשיתי הפסקה בברזל ולא עזר.
מיכלול_ה*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2005, 22:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלול_ה*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מיכלול_ה* »

סופיה שלום.
האם הצעת לה מאכלים אחרים פרט לדייסות כמו פירות וירקות? איך היא הגיבה אליהן? כדי לבדוק אם האוכל שאת נותנת לה מפריע לה אל תתני לה אותו לזמן מסויים ותראי אם יש שינוי. ברוב הדייסות יש גלוטן ולא מומלץ לחשוף את התינוק לגלוטן לפני גיל שנה.
במפגש הנקה בו הייתי עם עדי יותם על מעבר למוצקים היא טענה שחלב אם שמן יותר מאשר דייסות ולכן ההנחיה לתת דייסות כדי לעלות במשקל לא הגיונית. ממה שכתבת נראה לא ברור מה השיקול שלך לתת לה דייסות ומי הציע לך לעשות זאת כי זה די סותר את המאמרים שיש אליהם הפניה בראש הדף.
האם את בטוחה שיש לה בעיה של עליה במשקל? מי אמר לך שזאת בעיה שהיא עלתה רק 200 גרם? ארגון הבריאות העולמי הוציא עקומות גדילה חדשות לתינוקות יונקים, האם ראית אותן? אולי על פי העקומות הללו היא בסדר?.
כמו כן יתכן שבשמת א או ורד לב ידעו לענות לך יותר ממה שכתבתי פה, פני אליהן בדף הבית שלהן.
פאולה_גיב*
הצטרפות: 01 מאי 2006, 16:29
דף אישי: הדף האישי של פאולה_גיב*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי פאולה_גיב* »

לי אמרה אחות טיפת חלב שבדקה את בתי בת ה7.5 חודשים, שאין בעיה בכך
שעלתה בחודש האחרון רק 100 גרם! היא אמרה שבגיל כזה יש הפסקות שכאלה, שהיא הכפילה את משקלה
וזה מה שחשוב.
אמת_וצדק*
הצטרפות: 18 מאי 2006, 02:21
דף אישי: הדף האישי של אמת_וצדק*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

יש לכם מושג אם מותר לתינוקות בני 6-7 חודשים לאכול אצות נורי? אצות הן המקור העשיר ביותר בברזל שקיים, אז מכיוון שאני לא נותנת תוספת ברזל לתינוקת שלי (היונקת), אולי אני יכולה למעוך/לטחון לה אצות רטובות?
אמת_וצדק*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

מעתיקה לכאן את התשובה של ורד לב (מתוך דף הבית האישי שלה 06.07.2006):
_כשהיא תתחיל לאכול קצת יותר מגוון. לא עוד הרבה זמן בסה"כ.
חשוב שמערכת העיכול שלה "תתנסה" בכמה סוגי מזונות לפני כן.
זה אחלה רעיון למזון איכותי לקטנטנים. לא ממש חשבתי על זה קודם, כי אצל רוב האנשים זה לא חלק מהתפריט.
תודה על התזכורת._
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי יעלי_לה »

השבוע נתתי לבן שלי (11 ח') אמרנט. אח"כ הקקי שלו היה מלא אמרנט. זה אומר שהוא לא נהנה מהערכים התזונתיים של זה?
מרי*
הצטרפות: 31 מאי 2005, 13:00

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מרי* »

בתי בת שנה וחודש ואוכלת מוצקים וגם יונקת. לא כל כך ברור לי איך לשלב בין השניים כך ששום דבר לא יבוא על חשבון הדבר השני. אני מתכוונת שמאז תחילת היניקה היא לא היתה 'ינקנית גדולה' ז"א מספיקה לה כל הסחת דעת להפסיק וגם תוך הפסקות רבות, בקיצור לא פשוט. אז כדי שהיא תינק ממש רצוי שתהיה רעבה ממש. שאלתי שוב, מתי להניק ואיך לוודא שהמוצקים שהיא אוכלת מכסים את פער הויטמינים והקלוריות שצריך. גם אוכל מוצק היא לא אוכלת כמו שהייתי שמחה להיווכח אבל מבחינת המשקל היא בסדר.
אמא_של_יונתן_וטל*
הצטרפות: 11 מרץ 2006, 17:29

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_של_יונתן_וטל* »

אולי אני יכולה למעוך/לטחון לה אצות רטובות?
אני אשמח לדעת האם היא אכלת אותן ואיך היא הגיבה! זה באמת רעיון מצוין מבחינת ברזל, אבל נראה לי שהמרקם מעט בעייתי לתינוק בין 6, 7 חודשים...
אז אשמח לדעת אם מישהי/ו ניסה/תה
@}
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ורד_לב* »

יעלי לה אל תדאגי, ככה זה עם מזונות חדשים. מערכת העיכול לא מכירה אותם בתחילה ולכן עוד לא ממש מעכלת. עם המשך החשיפה הגוף מתרגל ולומד לפרק ולעכל.
שיהיה בתאבון {@

לגבי שילוב הנקות ומוצקים- מציעה לך, ראשית, לברר עם עצמך מה היית רוצה: להמשיך עוד עם ההנקה, בקצב שלה או לעבור בהדרגה ליותר מוצקים ופחות הנקה.
באפשרות הראשונה יש להשתדל להתחיל ארוחות בהנקה ולהוסיף להן מוצקים אח"כ ( מן הסתם, כרגע לא בכל ארוחה, אלא מס' פעמים ביום).
לפי האפשרות השנייה תסיימי את הארוחות בקינוח הנקה.
אמת_וצדק*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

נעמה כמעט בת 7 חודשים, בלי שיניים אבל עם רצון גדול לאכול. אנחנו נותנים לה להחזיק גזר חי ומועכים לה גזר מבושל, מלפפון, בטטה, קישוא, סלק ועוד.
מאכילים אותה בכפית מתכת רגילה, שהיא מנסה לחטוף מאיתנו (כמו גם את הצלחת).
מתלבטים אם להשתמש בכפית פלסטיק רכה וצלחת פלסטיק, או להישאר עם הכלים שלנו.
כמו כן מתלבטים כמה לתת לה לשחק בכלים ובאוכל, בהתחשב בזה שבעוד חודש היא מתחילה מעון ושם אולי לא יהיה למטפלות סבלנות לחכות למשחקים.
נשמח לשמוע דעות.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אני לא רואה שום בעיה בכפית מתכת. אצלנו כפית הפלסטיק היתה מסורבלת מדי בשבילו. הוא מסתדר הרבה יותר טוב עם כלי האוכל הרגילים, כולל אפילו מזלג מתכת.

מתלבטים כמה לתת לה לשחק בכלים ובאוכל, בהתחשב בזה שבעוד חודש היא מתחילה מעון ושם אולי לא יהיה למטפלות סבלנות לחכות למשחקים
זה דווקא טיעון בעד לתת לה לשחק :-)
מרי*
הצטרפות: 31 מאי 2005, 13:00

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מרי* »

ורד תודה, במשפט אחד פתרת לי את הבעיה ( - :
אנה*
הצטרפות: 30 יולי 2002, 22:56

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אנה* »

בני בן שבעה חודשים.יונק כ 11 פעמים ביממה, לפעמים יותר.
בלילה מתעורר כל 3 שעות כדי לינוק (בגיל צעיר יותר הוא ינק בלילה בהפסקות של 6 שעות).
מסרב לאכול מוצקים בכפית, אוכל מעט מוצקים בבקבוק (לוגם קצת מיץ תפוזים או שייק בננות). אוהב להחזיק עוגיה או תפוח עץ ביד ולמצוץ אותם, עד שנמאס לו. עוד אין לו שיניים.

שאלתי: האם זה בסדר שהוא יונק כל כך הרבה בגיל כזה? וגם בלילה?
איך בכל זאת להגדיל לו את אכילת המוצקים?
רופאה הציעה לי להתייעץ עם תזונאית של תינוקות לגבי רעיונות למתן אוכל מוצק. עוד לא עשיתי את זה.

השאיפה שלי היא שיאכל יותר אוכל מוצק וידלג על כמה הנקות, ושיחזור לפתוח פערים גדולים יותר בלילה. אני חוששת "להרעיב" אותו כדי שיאכל מוצק בין השאר כי היתה מגמה של ירידה באחוזוני המשקל, שתודה לאל הפסיקה. כעת הוא סביב אחוזון ה 50.

אשמח לשמוע רעיונות או תובנות מנסיונכם.
תודה
אמת_וצדק*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

לגבי כלי אוכל ממתכת - צריך כל הזמן להשגיח שלא תחטוף מהם מכה, ובעלי חושש שהם מכאיבים בחניכיים ובשיניים (כשיהיו).
כפית פלסטיק רכה נראית לי יותר נוחה לשימוש, אבל אני לא מרגישה בנוח עם כמויות הפלסטיק שנכנסות לפה של התינוקות שלנו, ולא יודעת איזה סוגי פלסטיק בסדר ואיזה מסוכנים.
ולגבי ה"הכנה" למעון - זה נשמע יפה לתת לה ליהנות כמה שיותר עד אז, אבל המעבר הולך להיות כל כך חד, שנדמה לי שעדיף קצת להתכונן לקראתו (כמובן שלא רק בעניין האוכל אלא בכלל בנושא הפרידה הפתאומית ממני על כל המשתמע). חשבתי לקפוץ למעון ולשאול על הרגלי ההאכלה שם, כדי לחשוב על דרך להכין אותה לזה באופן הדרגתי בחודש שנשאר לנו.
וכרגיל, אשמח לשמוע דעות מעשירות.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

צריך כל הזמן להשגיח שלא תחטוף מהם מכה, ובעלי חושש שהם מכאיבים בחניכיים ובשיניים (כשיהיו).
אני לא מאמינה שהיא תכאיב לעצמה. נכון שלוקח זמן לרכוש קואורדינציה, אבל עוצמת הפגיעה האפשרית בכפית מתכת מטווח אפס :-P היא הרי חלשה מאוד.
לילה_לא_שקט*
הצטרפות: 25 מאי 2006, 20:11
דף אישי: הדף האישי של לילה_לא_שקט*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי לילה_לא_שקט* »

הבן שלי כמעט בן 10 חודשים, וניזון 99.9% על הנקה.בגיל חצי שנה התחלתי עם מוצקים, הלך מאוד צולע, מסרב כמעט להכל והיום הגענו למצב שאני נותנת לו לטעום הכל (כמובן עם מגבלות הגיל ולא הרבה סוכר/ שומן וכו'), אבל עדיין הוא רק טועם בקושי כפית.הבעיה היא (ואת זה כתבתי בדף אחר) שהשינה שלו זוועתית- קלה מאוד וקשה לו להירדם, לכן אנחנו מבלים זמן רב מהיממה או בשינה קלה או בנסיונות הירדמות.בגלל שההירדמות מתרחשת רק עם ציצי...הילד לא רעב כנראה...

אני מציעה לו בבוקר יוגורט, לפעמים פירות, משתדלת להציע בצהריים ירקות/ פסטה/ קינואה וכו', לפעמים לחם עם גבינה או אבוקדו.בקיצור- תפריט די מגוון, אבל שוב- אין היענות.הוא עושה נסיונות לקחת לפעמים בעצמו- או ממה שאני אוכלת, או ממה שאני שמה לו אבל בד"כ זה לא מגיע לפה והוא כבר מראה סימני עייפות/ שיעמום ורוצה להפסיק "לאכול".

דבר נוסף שמטריד אותי זה עניין הסדר בארוחות.קשה למצוא זמן "מתאים".או שהוא מלא מרץ לשחק, או שהוא כבר עייף ורוצה ציצי ולישון.אם אנחנו בחוץ, גם לא תמיד הוא מתעניין בכל המוצקים ויכול לעבור יום שלם שהוא רק ינק.

איך מכניסים סדר וגורמים לו לאכול טיפה יותר?אני לא יכולה לעזוב אותו ליותר משעתיים-שלוש וזה כבר הופך למעיק.
פרט חשוב שכמעט שכחתי- פעמיים חטאתי ונתתי לו לתאום מהג'אנק פוד שלי- עוף בלימון בלי הציפוי ופיצה- הוא טרף את שני הדברים.מה זה אומר? כבר רגיל לג'אנק?
לילה_לא_שקט*

מעבר לאוכל מוצק

ועוד התלבטות- הזמן האוכל, הבן שלי כאמור לא ממש אוכל ובעיקר זורק את האוכל על הרצפה או על עצמו והופך את צלחת.אני מתלבטת עד כמה ועוד מתי לתת לו לשחק ומתי להתחיל להתעקש יותר על נקיון/ סדר וכו'
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי חוט_השני* »

אנה
ממליצה לך לקרוא את הקישורים בראש הדף ואת רשימת המזונות שאינם מומלצים לפני גיל שנה (תפוז למשל)
האם זה בסדר שהוא יונק כל כך הרבה בגיל כזה? וגם בלילה?
זה בסדר גמור.

עוד אין לו שיניים.
עוד סימן לכך שאולי עדיין אינו מוכן לאכילת מוצקים.

אני חוששת "להרעיב" אותו כדי שיאכל מוצק בין השאר כי היתה מגמה של ירידה באחוזוני המשקל,
אבילת פירות וירקות היא דיאטתית לעומת חלב אם. אחוז השומן והקלוריות בחלב אם גבוה יותר ומותאם בדיוק לצרכיו.
עד גיל שנה חלב אם (או תמ"ל) הוא התזונה העיקרית והחשובה לתינוק המוצקים עד אז הם יותר להתנסות, למידה, היכרות.

(בעניין האחוזונים יצאו טבלאות מעודכנות אולי מישהי תדע לתת כאן קישור)
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ירח_לבן* »

ושיחזור לפתוח פערים גדולים יותר בלילה
אנה, אני לא רוצה לבאס אותך, אבל לא בטוח שאכילת מוצקים היא מה שתשפר את שנת הלילה שלך. מציעה לך לקרוא בדפים ממדור שינה. דפוסי השינה משתנים. הבת שלי ישנה לילה שלם עד גיל 4 חודשים, והיום קמה לינוק כל שעה בערך, והיא אכלנית רצינית

צריך כל הזמן להשגיח שלא תחטוף מהם מכה, ובעלי חושש שהם מכאיבים בחניכיים ובשיניים
לא ברור לי מה ההבדל הגדול בין מכה שתקבל מכפית מתכת או פלסטיק בקונטקסט המדובר, ולגבי הכאבים - אם יכאב לה היא לא תרצה את הכפית. שלי דווקא תמיד העדיפה כפית מתכת על פלסטיק, גם בתקופות כאבי שיניים.

עוף בלימון בלי הציפוי
למה זה ג'אנק? שלי מתה על עוף. אנחנו עושים לה ערימות של חתיכות קטנות שיכולה לקחת באצבע, והיא לא מסתכלת בכלל על הירקות עד שהיא לא מחסלת את הערימה של העוף.
בגדול, נראה לי שלכל ילד יש את הזמן שמתאים לו להתחיל לאכול, ואם הוא לא מוכן עדיין אז הוא לא מוכן. מה שכן ראיתי שעוזר, זה כשאוכלים ביחד, או ארוחה משפחתית, או עם ילדים אחרים.
ניסית לתת לו חתיכה גדולה (של משהו רך כמו בננה או תפו"א) שיותר קל להחזיק ביד ולכוון?

מתי לתת לו לשחק ומתי להתחיל להתעקש יותר על נקיון/ סדר וכו'
לי ממש ממש ממש נראה שהזמן לדבר על נקיון לא קרוב אפילו. הוא בן 10 חודשים! ובנוסף את רוצה שיאכל יותר ממה שהוא אוכל כרגע. זה הכיף באוכל בגיל הזה. זו חוויה של כל החושים. את המחשבה על נקיון עדיף להשקיע במחשבה איך לעשות את זה שתהיה לך פחות טרחה (למשל להושיב אותו על כסא אוכל ומתחת אולי לפרוש איזה מפה או ניילון או לא יודעת מה, או לאכול בחוץ, בגינה...מה שנוח לך יותר ולא מסובך לנקות), לא בחינוך שלו להרגלי נקיון. שיכניס את הידיים ליוגורט, וימרח אותן על כל השולחן, וגם קצת על הפרצוף ועל הבגדים. כשהבת שלי עושה את זה אפשר למות מהפרצוף המתענג שלה. אז נכון, לא תמיד ולא בכל מקום זה מתאים, ולא תמיד לאמא יש כוח, אבל זה נראה לי חשוב לאפשר להם את המשחק הזה.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

לילה לא שקט-
אולי כדאי שתבדקי אם לא חסר לילד שלך ברזל? חוסר ברזל יכול לגרום גם לחוסר תיאבון וגם לעצבנות (מה שיכול להסביר את השינה הקלה).
וגם, למיטב ידיעתי, עד גיל שנה ההנקה ממלאת את כל הצרכים התזונתיים (חוץ מברזל שאותו צריך לקבל דרך האוכל או דרך תוסף) ויש ילדים שמתחילים לאכול מוצקים ממש רק בגיל שנה פלוס. יש גם ילדים עם נטיות לאלרגיה שמגינים על עצמם באמצעות סירוב למצוקים עד גיל מאוחר.
לילה_לא_שקט*

מעבר לאוכל מוצק

אורית- לגבי חוסר ברזל- בדקתי והיה לו טיפה מתחת לגבול התחתון.אם הגבול הוא 11.3 אז היה 11.2.לא זוכרת במדויק.אז מאז כבר חודש בערך שאני מקפידה כל יום על 7 טיפות ברזל (כן 7 ולא 6...כי אחת תמיד מתפספסת בדרך...).תודה אני אחכה אולי בסבלנות, מקווה שעם הזמן יהיה שיפור, אבל התחושה שלי שההנקה פשוט סותמת אותו. מה לגבי הטענה שחשוב שיתנסו בטעמים ומרקמים? שבלוטות הטעם מתפתחות עכשיו?אין לזה משמעות? אומרים שגם אימון הפה ללעיסה ובליה תורם להתפתחות השפה.ידוע לך משהו בנושא?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

להושיב אותו על כסא אוכל ומתחת אולי לפרוש איזה מפה או ניילון או לא יודעת מה
עיתון ישן.
תזמורת_הים*

מעבר לאוכל מוצק

מה לגבי הטענה שחשוב שיתנסו בטעמים ומרקמים? שבלוטות הטעם מתפתחות עכשיו?אין לזה משמעות? אומרים שגם אימון הפה ללעיסה ובליה תורם להתפתחות השפה.ידוע לך משהו בנושא?
לא ידוע לי הרבה אבל לדעתי האישית והלא מקצועית בגיל של הבן שלך עוד מוקדם לדאוג.
אם ההנקה "סותמת" אותו, סימן שהיא ממלאת את הצרכים התזונתיים שלו, לא? אם הוא עולה היטב במשקל ולא סובל מחוסרים תזונתיים לא הייתי דואגת.
בכל אופן במקומך הייתי מתייעצת פנים אל פנים עם איש מקצוע כלשהו- יועצת הנקה, אחות טיפת חלב או פשוט רופא ילדים (אבל רק כאלה שמבינים בהנקה ולא יגידו לך שהחלב שלך כבר לא טוב או איזה שטות אחרת).
מים_שקטים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2003, 10:44
דף אישי: הדף האישי של מים_שקטים*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי מים_שקטים* »

לילה לא שקט,

גם הבן שלי היה במצב דומה. רק שאצלנו הוא סבל מתת משקל.(אם המשקל שלו תקין לא הייתי דואגת.)
2 דברים עזרו לו. טיפול הומאופטי וכך שנתנו לו לטעום כל מה שרצה.
בעקרון הרעיון היה שיהיה לו עניין באוכל. לא משנה איזה אוכל. ברגע שהוא התחיל להנות מהמשחק עם אוכל אפשר היה לראות מה הטעמים המועדפים עליו ולהתחיל להכניס לו שגרת אוכל.
אחד הדברים הנוספים שעשיתי בהמלצתו של ההומאופט זה שלא קישרתי בין האוכל המוצק להפסקת הנקה.
כלומר לא "הרעבתי" אותו בכדי שיאכל מוצקים. נתתי לו לינוק לפני אוכל מוצק, תוך כדי האוכל ואחרי. לא דאגתי ל"לכלוך" שהוא עושה ולכמויות שהוא אוכל. ניסיתי טחון, טחון גס, רגיל. ובעיקרון מה שהוא הושיט את היד ואת הפה נתתי לו לטעום. לעסתי את האוכל ונתתי לו לטעום ממני.

בגיל 9 חודשים הוא רק ינק ועכשיו הוא 11 חודש והוא אוכל 3-4 ארוחות ליום. מרק עוף וירקות, יוגורטים עם ירקות, אבוקדו. פירות. כל ירק או פרי יש לא צורת ההעדפה אחרת לאכול.
אחרי זמן מה ההנקות במשך היום פחתו.
דרך אגב זה לא עזר ללילות שבהם הוא ממשיך להתעורר כל שעה/שעתיים.
לילה_לא_שקט*

מעבר לאוכל מוצק

חייבת עדכון מהיום- כאילו שהוא קרא מה כתבתי- הוא ינק בבוקר ונרדם לשנת בוקר עם הנקה
התעורר ב-12:00...מאז אכל קצת פסטה עם עגבניות, אבטיח, ענסים (חתוכים...), קצת תאנה, תפוח, טחינה ובטטה.כמובן כמויות מזעריות, שתה 40 מ"ל- סימילאק (כן...כן...התחלתי לנסות כי נימאס לי לשאוב) וינק שוב רק ב-19:00.בסופו של דבר נרדם על הידיים של אבא תוך 9 דקות בלי בכיובלי ציצי!!!
אמת_וצדק*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

מצאתי פיתרון מגניב לסיפוק יצר אכילת הנייר של תינוקות!
חתיכת דף של אצה -
נעמה (7.5 חודשים) רואה בזה נייר וגם מתלהבת מהטעם. זה מעסיק אותה המון זמן וגם מקור מדהים לברזל טבעי.
אם אפשר היה לרשום על זה פטנט, הייתי רושמת :-)
ירח_לבן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ירח_לבן* »

מגניב, אז כבר אפשר ללכת שוב לסושיה ולתת משהו גם לקטנה D-:
ספרי פרטים: צריך לבשל את זה? אין בזה את מה שיש בדגים שבגלל זה הם אסורים?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ורד_לב* »

איזה רעיון נפלא אמת וצדק |Y| אשכרה לרשום על זה פטנט!
מה יש בדגים שהם אסורים על ילדים? יש כאלה שאלרגיים, אבל לא כולם....
אמת_וצדק*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

את האצות אני לא מבשלת. פשוט קורעת כרבע דף של אצת נורי ונותנת לה להחזיק. כשנתתי לה דף שלם של אצה היא הייתה עוד יותר מרוצה, אבל כמעט נחנקה מזה, כי כשהאצה נרטבת מהרוק היא הופכת לגוש דביק שלא מתמוסס בקלות. אני מניחה שעדיף להשתמש בחטיפי אצות, כאלו שבאים במלבנים קטנים ונהיים פחות דביקים במגע עם מים.
לגבי דגים - ירח לבן מתכוונת לדגים נאים, כאלו ששמים בסושי, ושעשויים לגרום טוקסופלסמוסיס לעוברים. לא יודעת אם הם מזיקים לתינוקות (לאחר לידה). בכל אופן, באצות אין את הסכנה הזו.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

בני בן 10 חודשים (8.5 מתוקן). שוקל כ - 6.5 ק"ג. בגיל 7.5 חודשים התחלנו עם טעימות של פירות וירקות והוא התלהב מאוד ואכל יפה. בגיל 9 חודשים הכנסנו אותו לגן בו הספיק להיות 10 ימים עד שהוצאנו אותו וכעת הוא איתי בבית. מאז שהיה בגן והספיק לחטוף בו וירוס שלשולים והקאות הוא מסרב לאכול כל דבר שאינו ציצי. האם משהו עבר דבר דומה? מה ניתן לעשות?
רסיסים_של_אור*
הצטרפות: 21 אפריל 2004, 20:42
דף אישי: הדף האישי של רסיסים_של_אור*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי רסיסים_של_אור* »

אני מעלה השערה מאד היפותטית אבל שווה בדיקה - יכול להיות שמעבר לטראומת השלשולים וההקאות (שיכולים אולי גם להסביר את ההתנגדות שלו למוצקים כרגע) - יכול להיות שמישהו ניסה להאכיל אותו קצת מעבר לרצונו ? התעקש איתו ואפילו רק טיפה להכניס את הכפית לפה בכל זאת ? אולי הוא חווה משהו לא נעים סביב נושא האוכל והוא בהתאוששות ?
נעה*
הצטרפות: 27 ינואר 2003, 09:36

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי נעה* »

אמת וצדק, האצה נוסתה על תינוק חובב ניירות (עם העדפה מובהקת לטישואים משומשים), ונרשמה הצלחה מסחררת. תודה! פשוט גאוני.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי עדי_ל* »

האם הקקי של אוכל המוצקים הצעיר אמור להיראות ממש כמו מה שנכנס לפיו?...
האם זה מראה על חוסר עיכול מוחלט של המוצקים (בעיקר הכתומים יוצאים ככה.. ואני מוסיפה להם שמן זית )
ושאולי זה מיותר כרגע ?
הוא מתלהב מאווווווווווד מלאכול.
אנונימי

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אנונימי »

כן.
בהתחילת המעבר לאוכל מוצק - וזה מעבר שלרוב הוא הדרגתי ביותר וככה גם צריך להיות - חלק גדול מהאוכל נראה אותו דבר בכניסה וביציאה.
לדוגמא, גזר גמדי, יכול לצאת שלם לגמרי מהצד השני. ברור שגם גרגרי תירס :-)
זה לא אומר שכלום לא נשאר, אלא שהגוף לומד את החומרים החדשים, סופג מהם אי אלו דברים שלא רואים את חסרונם ביציאה ועם הזמן, המצב משתנה.

ד"א, גם הריח נהיה בלתי נסבל; בפרט לעומת הריח של קקי של יונק בלעדי... :-)
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא* »

נתתי לקטן (7 חודשים) פפאיה, אהב מאוד. אח"כ אמרה לי חברה שאסור היה לי.
מה עכשיו? לא היתה שום תגובה בעיתית, האם לא לחזור אליה?
גם אנונה רציתי לתת. נמאס קצת מבננה תפוח (אגס קצת משלשל אצלנו) ופירות הדר אלרגניים, אם הבנתי נכון.
ברוקולי מותר? וכרובית?
תודה.
אמא*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2001, 23:05

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא* »

מאיזה גיל מותר להוסיף אבקת חרובים? רציתי לתבל בעזרתה את דיסת האורז.היא בת 7 וחצי חודשים.
לא מתלהבת מהאורז ככה סתם אנמי.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

מה עכשיו?
לגבי הפירות - אנונה היא פרי טרופי, מסווג כאלרגן פוטנציאלי. אני לא מבינה גדולה באלרגיות, אבל אומרים שאלרגיה יכולה להתפתח גם אחרי שתיים-שלוש חשיפות (ולא רק אחת), כך שאולי כדאי להיזהר עם הפפאיה.
ברוקולי וכרובית סיביים מדי וקשים לעיכול עדיין.
אפשר לתת אבוקדו עם טיפת לימון, גזר מאודה (אפשר להוסיף אותו גם לפירות), אפונה, תרד (מוגש על האורז, מאודה עם טיפת לימון ושום). אולי אפילו שעועית ירוקה וצהובה.
לגבי הפירות - ענבים ושזיפים לא בעונה עכשיו, אבל אולי אפשר למצוא בשבילו 1-2 נורמליים... באמת קשה עם פירות החורף, זה בעיקר פירות הדר או אפרסמון (נראה לי גם כן אלרגני).
אמא_של_שפן*
הצטרפות: 22 אוקטובר 2006, 12:19
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שפן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_של_שפן* »

אפרסמון לא ממש אלרגני, פשוט מאד מאד קשה לעיכול, אפילו מקולף (שלא לדבר על הקליפה).
הילית*
הצטרפות: 29 דצמבר 2003, 12:22

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי הילית* »

הבת שלי אוטוטו בת שנה (10 ח'). אני מניקה, והיא אוכלת מוצקים די יפה, אבל בסופ"ש, כשאני איתה, רוב האוכל זה הנקה והשאר נשנושים. מהמטפלת היא אוכלת יפה ארוחת צהריים (אורז-עדשים-ירקות/תפו"א-בטטה/קישוא-בטטה) ומנת פירות, ואולי איזה פרוסה.
אני מאוד רוצה להתחיל להפסיק את ההנקה, לפחות חלקית, בגיל שנה, ולתת לה משהו במקום החלבשאוב. הבעיה היא שאני רואה בהרבה מקומות באינטרנט שלא כ"כ מומלץ לתת חלב עזים במקום חלב פרה, ואז אני אומרת אולי כדאי כבר לתת סימילאק רגיל. יש אפשרות להביא לארץ פורמולה של חלב עזים. מישהי שמעה על זה? מה אתן עשיתן? אני ממש לא נהנית מההנקה, ומשכתי עד עכשיו בגללה, לא בגללי.
עצות תתקבלנה בברכה רבה!!!
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בשמת_א* »

הי הילית,

אם היא יונקת ועוד לא נחשפה למוצרי חלב, אז בהחלט מומלץ לא לחשוף עד גיל שנה.
אבל מגיל שנה - את יכולה לתת לה פשוט סתם חלב מהסופר במקום החלב שלך.

נראה שחלב עיזים הוא פחות אלרגני ויותר מתאים לבני אדם מחלב פרה, וחלב אורגני כמובן עדיף על חלב לא אורגני, אבל בגיל הזה לא צריך שום תמ"ל, לא סימילאק ולא שום פורמולה אחרת. פשוט מיותר לגמרי.

התמ"ל הוא תרופה לחודשים הראשונים, שבהם התינוק לא יכול לעכל חלב פרה כמו שהוא (בילדותי היו מרתיחים עם סוכר ונותנים לתינוקות).
מרגע שהתינוק מסוגל לעכל מזון מוצק - לא צריך יותר תמ"ל.
הסיבה היחידה לא לתת חלב ומוצריו לתינוק יונק בגיל שבין חצי שנה לשנה - כדי למנוע אלרגיות.
אבל אפילו בגיל חצי שנה, אם הולכים לתת תמ"ל - אז כבר אפשר לתת חלב פרה או עיזים. הרי תמ"ל אלרגני באותה מידה (גם על בסיס חלב וגם על בסיס סויה).

אם היא אוכלת מוצקים יפה, אז האמת שעדיף להכניס יוגורט (טבעי, לא מעדנים - מוצרי חלב ממותקים הם ממתקים ולא אוכל) למשל מעורבב עם פירות, גבינה לבנה, לבן, אשל, שמנת (בהחלט שמנת חמוצה ומתוקה מכל הסוגים, כי תינוקות צריכים שומן), כי אומרים שאם כבר מוצרי חלב, אז עדיפים המוצרים האלה על חלב ניגר, אבל אפשר לשלב.
בכל אופן לא חייבים לחשוב רק במונחים של "תחליף לחלב אם" אלא פשוט - לשלב בתור אוכל.
ירח_לבן*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ירח_לבן* »

ואז אני אומרת אולי כדאי כבר לתת סימילאק רגיל
אני לאחרונה גמלתי את שלי ונתתי לה סימילאק, רק בלילה, במקום ציצי, ונראה לי שזו היתה טעות (הסימילאק, לא הגמילה) כי היא עכשו היא די מכורה לזה, ומתעוררת בלילה ורוצה, וזה נראה לי די מזעזע, היא שותה יותר מדי מזה. בקיצור נראה לי עדיף לתת באמת חלב פרה או עזים שהם בכל זאת יותר טבעיים מהתעשייתי הזה, מה גם שיותר קל לעבור מחלב לתמ"ל אם צריך, והפוך יותר קשה (אנסה בכל זאת. עברו רק 10 ימים)
סיפורי_פוגית*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2006, 22:37
דף אישי: הדף האישי של סיפורי_פוגית*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי סיפורי_פוגית* »

שאלות לי-
התינוקת שלנו עדיין לא ממש יושבת בעצמה, אבל כן על הברכיים של אמא/אבא בשמחה.
שולחת ידיים לשולחן, רוצה לגעת בהכל. מכניסה לפה בעיקר את הכלים (פחות את האוכל)
לא מוכנה בשום פנים ואופן להיות במקום אחר כשאנחנו אוכלים.
מצד אחד זה מקסים. מצד שני - אמאל'ה! מה עושים?
מה להציע לה? אני לא רוצה להתחיל ממש להאכיל אותה, אבל כן לאפשר לה טעימות ממה שאנחנו אוכלים (או כאילו אוכלים). בעיקר משהו שאפשר להחזיק ביד
או בקיצור - אפשר להתחיל עם אבוקדו?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

זה שהיא יושבת לכם על הברכיים לא אומר כלום.
בת כמה היא?
סיפורי_פוגית*

מעבר לאוכל מוצק

בת כמה היא?
שישה וחצי חודשים.
POOH_והתוספות*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 11:38
דף אישי: הדף האישי של POOH_והתוספות*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי POOH_והתוספות* »

בעיקר משהו שאפשר להחזיק ביד
אצלנו שניהם אכלו בידיים..
מה? כל מה שאחרים אוכלים מרוסק.
התחלנו בירקות - גזר, בטטה, דלעת, קישוא, מלפפון
פירות: תפוח, אגס, בננה

לאט לאט הוספנו בשר
ואורז, קינואה, כוסמת

כשנוסף לחם הוספנו גם פסטה ולחם

בגיל שנה בערך הם כבר משמ אכלו מה שאנחנו.

פשוט תשימי לה על המגש של הכסא אוכל ותני לה לנסות לקחת לבד...

בתיאבון.. :-)
בשמת_א*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בשמת_א* »

פוגית, מעולה. מסכימה עם פו.
סיפורי_פוגית*

מעבר לאוכל מוצק

תודה.
א. לא רוצה לתת מרוסק, לא מאמינה בזה... מקסימום ממוזלג...
ב. אין לנו כסא אוכל, יש כיסכסא, - היא לא יושבת בכוחות עצמה - האם כיסכסא מתאים?
ג. אלרגית ללחם וסוכר, מה ששם אותנו בבעיה קטנה עם "להציע הכל"...
ביום שישי האחרון ניסינו להציע לה גזר גמדי (מבושל במים) היא ניסתה לתפוס אותו ולא הצליחה, זה היה כזה מצחיק! אבל גם כשהצליחה, לא ממש ניסתה לאכול/להכניס לפה, מה זה אומר?
שוב תודה
אחת_מהג'ונגל*
הצטרפות: 01 נובמבר 2006, 19:52

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אחת_מהג'ונגל* »

לא ממש ניסתה לאכול/להכניס לפה, מה זה אומר?

שהיא עדין בודקת את זה.
לדעתי כסכסא לא מתאים. מיועד יותר לילדים שכבר יש להם ניסיון בישיבה ויציבה טובה.
תזמורת_הים*

מעבר לאוכל מוצק

כסכסא זה ממש לא שימושי, אולי לילד ממש גדול שכבר יושב יציב לגמרי, וגם אז הוא לא משהו כי הוא רק קושר את הילד לכסא רגיל ולא מגביה אותו, אז אי אפשר למשל להושיב את הילד ליד שולחן האוכל של כולם. לילד שלא מתיישב לבד זה לא מתאים בשום פנים ואופן.
אם היא לא מתיישבת לא הייתי מושיבה בשום כסא. מקסימום על הברכיים שלכם.
אם את לא רוצה לתת מרוסק תמשיכי לתת אוכל אצבעות, היא תשחק ותשחק ובסוף תתחיל לאכול. בהתחלה הם רק משחקים, אחר כך מכניסים לפה ומוציאים, אחר כך מנסים לבלוע, ובסוף משהו גם מגיע לבטן...
סיפורי_פוגית*

מעבר לאוכל מוצק

לתת אוכל אצבעות, היא תשחק ותשחק ובסוף תתחיל לאכול
נשמע כמו תוכנית טובה.
עוד שאלה - אני צריכה ליזום ארוחות לדעתכן? או רק כשאנחנו יושבים?
כי זה לא קורה הרבה...
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

סיפורי פוגית, ממרומי למידה מתמשכת של כמה חודשים מזדהה עם לבטייך בשלב הזה ומוסיפה קצת מנסיוני:
  1. למה בעצם כתבת שאת לא רוצה להאכיל אותה עדיין? אם היא רוצה- שתהנה, למה לא?
בכל אופן לא נראה לי שיש בעיה עם אבוקדו. יש תינוקות שמתים על זה. היונק הפרטי שלי לא סבל את זה והקיא כשניסיתי לתת לו :-P
  1. אם היא עדיין לא יושבת מספיק יציב בשביל כסא אוכל, פשוט תנו לה לאכול כשהיא יושבת על הברכיים שלכם, אפשר ליד שולחן שיהיה איפה לעשות בלאגן :-)
אפשר גם להאכיל כשהיא יושבת בעגלה או בסלקל עם איזה סינר על הצוואר, אבל לא נראה לי שבא לכם על הטקס המסורבל הזה.
  1. גמני הייתי "נגד מרוסק", אבל היו תקופות שצוציק רצה דווקא מרוסק, ככה שלא כדאי לחסום אופציות.
מה גם שלמרוסק אפשר להוסיף שמן זית ותבלינים שמשדרגים עבורה את הטעם.
  1. לחם ממילא לא מתאים בגיל הזה, וסוכר גם לא ממש מומלץ. בכל מקרה אתם לא מציעים הכל בשלב זה.
כדי למנוע התבאסות שלה מזה, אפשר להשתדל לאכול לידה רק מה שמותר לה, ואת שאר הדברים כשהיא ישנה או מטיילת עם אחד מכם בחוץ.
  1. גזר גמדי נשמע לי חלקלק מדי ואולי קצת מסוכן מפאת אפשרות בליעה. שלא לומר תפל ביחס לגזר טרי מבושל חתוך לרצועות.
  2. ייתכן מאוד שהיא לא ממש רוצה לאכול, אלא פשוט להשתתף בחגיגה של כולם.
אז אל תתאכזבו ותתנו לה לגלות את העניין בקצב שלה.
חוצמזה, אני נזכרת פתאום שעד שהתינוק לא יושב יציב הוא כנראה בכלל לא בשל לאכילה רצינית של מוצקים,
ככה שאם היא לא ממש אוכלת כנראה יש לה סיבות משלה.
אח, החזרת לי זכרונות מלפני כמה חודשים... היו הרבה ניסוי וטעיה!
הילית*
הצטרפות: 29 דצמבר 2003, 12:22

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי הילית* »

תודה בשמת! האמת שכבר נתתי לה יוגורט עזים אורגני, אבל זה לא מחליף את הבקבוק שאיתו היא נרדמת בעגלה או במיטה כשהיא עם המטפלת. אז בינתיים אין בעיה כאמור, אבל נראה לי שאני באמת אנסה לתת לה חלב אורגני רגיל ולא תחליפים.
אף_חצוף*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 21:08
דף אישי: הדף האישי של אף_חצוף*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אף_חצוף* »

בגיל הזה לא צריך שום תמ"ל, לא סימילאק ולא שום פורמולה אחרת. פשוט מיותר לגמרי.
טובה קראוזה אומרת אחרת http://www.leida.co.il/reply.asp?rep=166661

ושאלה משלי. הילדון כבר כמעט בן 11 חודשים ולא מסתדר עם אוכל אצבעות. רק לפני שבוע בערך הצלחתי לתת לו קצת לחם, בחתיכות ממש קטנות. ביסקויט הוא בערך מצליח לאכול, אבל 90% ממנו לא באמת נכנס לו לפה. אם מנסים לתת לו משהו שלא לגמרי טחון, יש סיכוי שהוא ייחנק מזה. הצלחתי לתת לו אורז מבושל מאוד, כנ"ל תפו"א, גריסים, ואבוקדו רק מעוכים עם מזלג. יש לו את היכולת הפיזית להחזיק משהו קטן בין האצבעות, אבל לא היכולת ללעוס ולבלוע.

אני לא מודאגת עדיין, ומניחה שזה יבוא לו, הוא פשוט איטי. יש לו רק 2 שיניים, לא שזה אומר משהו. מה שכן, אני מחפשת דרכים לתת לו אוכל יותר מגוון לארוחת הערב בלי לטחון הכל, ולא אבוקדו או מוצרי חלב. אני גם אמורה לתת לו ביצה מתישהו ולא מצליחה לחשוב איך. חביתה לא באה בחשבון וביצה קשה אני אוכל לתת רק בתוספת הרבה גבינה או משהו אחר כי החלמון מאוד יבש. הוא כבר אוכל מוצרי חלב, אבל אני לא רוצה לתת לו הרבה, גם בגלל הליחה, וגם כי לצערי אני צריכה לתת לו תוספת ברזל, ואי אפשר עם מוצרי חלב.

בקיצור, אני צריכה רעיונות גיוון לא מסובכים. :-)
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

אני גם אמורה לתת לו ביצה מתישהו ולא מצליחה לחשוב איך
לא ברור - למה "אמורה"? בגלל חיסון גיל שנה?
אני מניחה שטחינה את גם כן לא ששה לתת (אחרת היה אפשר לערבב פירורי ביצה קשה עם טחינה, לימון ושמן זית, למעדן של ממש).
פירורי ביצה קשה אפשר לתת בתוך מרק סמיך טחון - מרק דלעת, אפונה או גזר (או תירס אם את נותנת תירס).

הצלחתי לתת לו קצת לחם, בחתיכות ממש קטנות
האם כבר אוכל עגבנייה? בעצם גם אם לא, אפשר לתת לו "סלט לחם" איטלקי - חתיכות לחם קטנות שעורבבו במיץ של הסלט (הרוטב הנהדר שנוצר מערבוב מיצי הירקות עם שמן זית, לימון, מלח וקצת עשבי תיבול).

אפשר גם לתת קינואה.
או דייסה ביתית משיבולת שועל (על בסיס מים רותחים, עם שקדייה וטיפת סילאן להמתקה).

אורז מבושל מאוד
מאורז אפשר לעשות אלף דברים -
להכניס עדשים (שכמעט נעלמות בתהליך הבישול), שום קצוץ דק וקצת כורכום, כמון או קארי הודי.
להגיש טבול ברוטב מהקציצות שלכם.
להגיש עם גזר מגורר דק ואפונה מעוכה.
תזמורת_הים*

מעבר לאוכל מוצק

אפרופו ביצה, האחות בטיפת חלב אמרה שכבר לא ממליצים לחכות עד גיל שנה עם ביצה כי גילו שזה לא אלרגני כמו שחשבו פעם, ואפשר לתת תבשילים שמכילים ביצה כבר בגיל 9 חודשים.
האמנם?
אף_חצוף*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אף_חצוף* »

תודה קומ"ג.
מרק עדשים הוא כבר מקבל ומאוד אוהב, דייסת שיבולת שועל לא כל כך.
קינואה קצת קטנה, ובפעם האחרונה שניסיתי, שמתי לב שלא בישלתי מספיק, היא צריכה להיות ממש רכה.
יופי של רעיונות, כבר עושה לי חשק לעשות ניסויים. :-)
בשמת_א*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בשמת_א* »

_בגיל הזה לא צריך שום תמ"ל, לא סימילאק ולא שום פורמולה אחרת. פשוט מיותר לגמרי.
טובה קראוזה אומרת אחרת http://www.leida.co.il/reply.asp?rep=166661_
אז ככה.
טובה קראוזה מתייחסת לילדים לא יונקים, ולמתן תמ"ל בחודשים הראשונים לחיים. פה יש עוד שיקולים שצריך לקחת בחשבון.
הציטוט ממני כולל את המלים בגיל הזה.
אולי לא שמת לב:
עניתי לשאלה לגבי גיל שנה ומעלה.
גם טובה קראוזה מצטטת את משרד הבריאות, שלפיו מגיל שנה ומעלה אין צורך לתת תמ"ל ואפשר לתת חלב פרה ומוצריו.

רצוי לא לחשוף תינוקות למוצרי חלב זרים (פרה, עז, נמרה וכו') לפני גיל שנה - אבל זה חל כמובן רק על תינוקות יונקים.
אלה שלא יונקים, נחשפים למוצרי חלב מגיל אפס. וכך גם האלרגיות.
ואגב הסיליקון בחלב, שלא יספרו לכם סיפורים: אותו סיליקון יימצא גם בתמ"ל, והחלב שמשמש לתעשיית התמ"ל הוא חלב לא אורגני, והתהליכים שעובר החלב בהפיכתו לתמ"ל די מחרידים.
מי שמכיר את התהליכים האלה (למשל ד"ר מירה ליבוביץ, רופאת משפחה מוסמכת ויועצת הנקה מהבכירות בארץ, ולמשל ד"ר ג'ק ניומן, רופא ילדים ומבכירי הרופאים בעולם ברפואת הנקה) טוען שלא רק מגיל שנה אין כל צורך בתמ"ל, אלא כבר מגיל חצי שנה - למי שממילא אמור להיחשף למוצרים האלה.
כלומר, מי שרוצים לתת לו משהו שאיננו חלב אם, יכול לקבל מגיל חצי שנה (הגיל שמותר כבר לתת מזון מוצק) חלב רגיל ולא צריך לקבל תמ"ל.
כל הגורמים המפורקים וכו' - רלבנטיים לחודשים הראשונים. בהם אין לתת חלב פרה כמו שהוא.

וזה בכלל נפרד מהויכוח (שטובה קראוזה מתייחסת אליו בקצרה אבל מקפידה שלא להיכנס אליו) לגבי השאלה, אם בכלל כדאי לצרוך מוצרי חלב.
הרבה מומחים בתזונה גורסים, שתינוקות וילדים צריכים לקבל חלב אם בלבד, רצוי במשך כמה שנים, רצוי ביותר שיהיה בהנקה אם רק אפשר (כי להנקה יש ערך הרבה מעבר לערך של החלב שעובר שם בלבד) - ולא לגעת בכלל במוצרי חלב של חיות אחרות.
ומומחים אחרים טוענים, שלגבי אותו חלק של האנושות שמסוגל לעכל חלב ומוצריו, אסור לגעת בחלב מפוסטר ובטח שלא בחלב מהומגן, כי הם גורמים נזק. אבל אותם מומחים טוענים שמי שבנוי לעכל חלב ומוצריו, כדאי לו לצרוך מוצרי חלב חיים (מפרות, עיזים וכבשים שגדלות באופן אורגני ורועות במרעה חופשי, ושמוצרי החלב שבאו מהן לא מפוסטרים, לא מהומגנים, ועשויים בשיטות מסורתיות - כגון חביצה והחמצה טבעית).

למה לא חלב מהומגן? אני מניחה שמאותן סיבות ש אסור לשקשק חלב אם שאוב
למה לא חלב מפוסטר? כי הוא גורם לשינוי כימי, מולקולרי, מינרלי ותזונתי אחר בחלב. כנראה למצב שהופך את החלב לחומר מזיק לאדם.
למה לא חלב מעובד בשיטות מודרניות? סיפור ארוך. מה שם הדף על זה?
סיפורי_פוגית*

מעבר לאוכל מוצק

מה שם הדף על זה?
פרות בתעשית החלב . אאל"ט

אין צורך לתת תמ"ל ואפשר לתת חלב פרה ומוצריו.
האם כשמדובר בחלב ניגר לא כדאי לדלל אותו לכל הפחות?
אנה_בי*
הצטרפות: 27 נובמבר 2006, 21:24
דף אישי: הדף האישי של אנה_בי*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אנה_בי* »

שלום.
לבן שלי יש אטופיק דרמטיטיס (אסטמה של עור). הוא בן כמעט חצי שנה ועדיין יונק מלא. הוא מאד מתעניין באוכל שלנו (כך לפחות נראה לי). אז השאלה שלי היא: מתי ואיך להתחיל לתת לו אוכל רגיל בהתחשב בבעיה שיש לו ?
אף_חצוף*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אף_חצוף* »

עניתי לשאלה לגבי גיל שנה ומעלה.
אני התייחסתי למשפט הזה "אני תומכת במתן תמ"ל עד גיל שנתיים, אם כי לאחר גיל שנה, תיאורטית, אפשר גם חלב פרה". של טובה קראוזה. מה שאני מבינה מזה, זה שאם הבחירה אחרי גיל שנה היא בין תמ"ל לחלב פרה, תמ"ל עדיף בגלל ההרכב שלו שיותר מתאים לפעוטות.

כשהגדולה שלי נגמלה מהנקה, בחרתי לתת לה תמ"ל ואני קצת מצטערת על זה, בעיקר בגלל אלמנט ההתמכרות. היה קשה מאוד לגמול אותה מבקבוק. מכיון שהקטן גם עושה סימנים של גמילה מוקדמת, אני מניחה שאותו אני לא אעביר לתמ"ל אלא לחלב רגיל או מזונות אחרים. אחרי ששמעתי גם את דבריו של ד"ר ג'ק ניומן בנושא, אני חושבת שבאמת אין צורך בתמ"ל.
אמא_לבת_7_חודשים_שואלת_שאלה*
הצטרפות: 21 דצמבר 2006, 12:56

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_לבת_7_חודשים_שואלת_שאלה* »

שלום,
קראתי את כל הדף אבל הייתי רוצה תשובות ספציפיות לשאלות שלי איתך הסליחה.
אז ככה.
הבת שלי בת 7 חודשים , היא אוכלת מגיל 5 חודשים, פירות וגם מרק עם הודו. היא מאוד אוהבת וגם נראה שהיא זקוקה לאוכל הזה אחרת היא רעבה נורא. (יונקת מלא)
רציתי לשאול איזה דברים אני יכולה לשים בפירות נגיד כדי לעבות אותם שיהיה דייסה במקום הדייסות המוכנות?
אפשר לשים שקדייה וחמאות למיניהן?
בקשר לפולנטה אפשר לבשל ולתת לה?
קוואקר מותר בגיל הזה?
עכשיו איזה ירקות אפשר לתת בגיל הזה ? כלומר להתקדם מבחינת טעמים כרגע היא מקבלת תפ"א, גזר, בטטה, דלעת, ואורז.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

אפשר לשים שקדייה וחמאות למיניהן?
שקדייה כן. עם חמאה ושאר מוצרי חלב כדאי לחכות עד גיל 10 חודשים.
למה לתת דווקא לפירות מרקם של דייסה? :-) לדעתי הרבה יותר טעים כשזה עסיסי ולא "יציקתי".
מגיל מסוים אפשר להוסיף כפית טחינה גולמית (כרגע עדיין מוקדם, טחינה נחשבת לאלרגן).

איזה ירקות אפשר לתת בגיל הזה ?
ירקות, פירות וקטניות - קישואים, סלרי, מנגולד, אבוקדו, אפונה, עדשים, דלורית...
לגיוון האורז אפשר גם קינואה (שהיא מעין דגן בעצם), וגם איטריות אורז.

קוואקר מותר בגיל הזה?
בקוואקר יש גלוטן, ההמלצות לגבי גיל החשיפה לגלוטן משתנות כל הזמן מכל מיני סיבות. לא יודעת לומר לך גיל (יש כאלה שסוחבים עד גיל שנה, יש כאלה שמתחילים כבר ב-9 חודשים).
טבעי_זה_שפוי*
הצטרפות: 08 ינואר 2007, 04:30

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי טבעי_זה_שפוי* »

אצלנו כבר עם כמה ילדים הלך טוב התהליך הבא-

כשמתעניינים באוכל (נע בין 5-8 חודשים בילדים השונים שלנו) התחלנו עם פירות חיים. כן ריסקנו אבל לא היה כל כך קשה- עם פומפיה קטנה שמיועדת לגבינת פרמזן ונשטפת בשנייה במים מיד אחרי הגירוד, תפוח או אגס כדבר ראשוןת אם אפשר אורגני. בדרך כלל מתחיל ברבע תפוח ועולה לשניים לקראת גיל שנה.
אחרי שבועיים שרואים שזה בסדר גירדנו גם מלפפון ותמרים לחים. גם קצת אבוקדו. (בדרל כלל בבוקר)
חיכינו עם פירות הדר ואפרסקים וכדומה עוד כמה חודשים.

השלב הבא, אחרי חודש או יותר היה מרק ירקות שפשוט מבשלים במינימום מים ומרסקים במזלג בערבוב עם הנוזלים לפני הארוחה או תוך כדי. כמו הפרות גם זה לא ממש מיימי כמו גרבר אבל תמיד הלך טוב. (בדרך כלל צהריים)

אחר כך דייסת קוואקר במים (מבושלת ולא אינסטנט- שוב יותר מרקם של אוכל אמיתי וגם פחות מעובד וכדומה) כן השתמשנו גם באלה שמתבשלים מהר יותר. לזה הוספנו אח"כ כפית שקדייה או חמאת שומשום(מכילה הרבה יותר ברזל וסידן מטחינה). עם ילדים שהתקשו שמנו בהתחלה קצת מייפל ולאט הורדנו את זה.

הבכור שתה בעונג יוגורט עיזים נוזלי בגיל שנה אבל הבא לא אהב בכלל. חלב פרה ומוצריו נמנענו עד גיל שנתיים וגם אז המשכנו עם מעט וכמעט בכלל לא חלב נוזלי (קורנפלקס הולך נהדר עם חלב סויה).

במקביל לאט לאט הם גם נהנו להחזיק ולכרסם מלפפון, גזר מבושל, בטטה מבושלת, וכדומה וגם לנשנש בלחם ושאר לא מזיקים אם היה בארוחה של הגדולים.

נראה לי שזה עבד טוב. כולם ברוך השם אוהבים לאכול בריא עד היום (הגדול בן שמונה), היו בריאים בלי טיפות ברזל או תרופות פרט לאחיניצאה וכדומה, וגם מבינים מושגי בריאות תוך כדי קניות כמו- צבעי מאכל חומרים משמרים הם אאוט וכדומה.

בדרך כלל השתדלנו שיאכלו איתנו ובכלל- כשאחרים נהנים לאכול מסביב גם התינוק לומד להנות מזה. אם זה סאגה מבודדת ומרובת סבל של הסובבים (סטייל "נמאס לי לרסק את התפוח" "הדייסה הזאת נראית רע" התינוק מבין מהר מאוד גם אם לא את כל המילים. )

בסוף כולם לומדים לאכול!!!
בהצלחה.
טבעי_זה_שפוי*
הצטרפות: 08 ינואר 2007, 04:30

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי טבעי_זה_שפוי* »

אגב, כולם ינקו בערך עד גיל שנה וחצי במינון יורד והפסיקו לבד. לא הנקתי יחד עם ארוחה אלא שעה שעתיים אחרי או לפני.
פלקור_בדרך*
הצטרפות: 29 ינואר 2007, 11:16

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי פלקור_בדרך* »

זקוקים לעצה טובה ומהירה- נושי שלנו בת 8 חודשים, ינקה בלעדית עד גיל 7 חודשים ומאז טועמת גזר, בטטה, דלעת, תפוח. מזה כחודש וחצי יונקת לא טוב- עם פרצי בכי באמצע, הפסקות תכופות, לוקחת כמה שלוקים ומפסיקה. נראה לנו ששוב סובלת מגזים למרות שלא שיניתי תזונה כלל. דווקא את המזון המאודה ומרוסק בולעת בהנאה ורוצה עוד ועוד אבל כשנותנים לה יותר מכמה כפיות פעמיים ביום, יש עצירויות וכאבי בטן. התחלנו להוסיף קצת שמן זית בפנים ונראה שזה עוזר קצת אבל....מה שמדאיג זה שמהשקילה שהיתה לפני חודשים ועד היום, לא רק שלא עלתה, היא ירדה ב- 300 גרם. משקלה נכון להיום הוא 6:350 שזה מדאיג.
בדיקות דם נעשה מחר אבל מעדיפים אם נגלה חוסר בברזל להשלים ללא טיפות. חשוב לציין שיצאו לה בחודש האחרון 2 שיניים, יכול להיות שהיניקה כואבת לה בחניכיים? מה עושים? היא סקרנית עירנית ופעילה אבל באי שקט, הרבה בכי ורוב הזמן על הידיים. אני לא עובדת כרגע, איתה כל הזמן וכשלא- אבא שלה איתה.
נשמח לשמוע התייחסויות ועצות, תודה!
אמא_של_ילדה_בריאה*
הצטרפות: 01 פברואר 2007, 12:05

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_של_ילדה_בריאה* »

את הילדה שלי ניסיתי להאכיל כמה שניתן לפי השיטה הטבעונית.
הילדה בת שנה ואחד עשרה ולא היתה חולה מעולם בכל המחלות שכולם מביאים מהגן ..
שימו לב-אני מסתכנת פה בעין הרע כדי להפיץ את הבשורה.....
אפשר לקרוא על הטבעונות בספר הנפלא של בן אורי-אמהות בדרך הטבע.
אגב-שלא תיזדקקו, אך בשעת מחלה -ללכת לבן אורי, טבעוני עם ידע עצום בגוף האדם שהציל את חייהם של רבים.
בכל מיקרה הילדה התרגלה ועכשיו היא דורשת תמר או בננה בניגוד לאחרים שמבקשים במבה ושאר מזיקים, תענוג.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

כשנותנים לה יותר מכמה כפיות פעמיים ביום, יש עצירויות וכאבי בטן.
מזון שלא עושה לה טוב, כדאי להפסיק לתת לה אותו.

_מה שמדאיג זה שמהשקילה שהיתה לפני חודשים ועד היום, לא רק שלא עלתה, היא ירדה ב- 300 גרם. משקלה נכון להיום הוא 6:350 שזה מדאיג.
בדיקות דם נעשה מחר אבל מעדיפים אם נגלה חוסר בברזל להשלים ללא טיפות_
לגבי ברזל: אם זו הסיבה, אין בעיה לגלות אותה. אבל תהיה לכם בעיה להשלים ללא טיפות עם תינוקת עם רגישות כזו למזון. איך תתנו לה טחינה, בשר, ביצים ושאר מזונות עשירי ברזל אם היא מגלה רגישויות כאלה? (טחינה וביצים לא נותנים בגיל הזה ממילא מחשש לאלרגיות). מה תוכלו לתת לה במזון אם היא רק טועמת ומייד מפתחת גזים? טיפות ברזל הן הרע במיעוטו במקרה כזה (ועדיף לתת אותן מאשר מזון שיגרום לילדה לסבול).

מלבד זאת, מהמזון המאודה והמרוסק לא תצמח לה ישועה בעלייה במשקל - פירות וירקות מרוסקים הם דיאטטיים בסך הכל.

אבל הכי טוב שתתייעצו עם רופא תומך הנקה (ורצוי עם ד"ר ליבוביץ' או ד"ר צימרמן שהן גם רופאות וגם יועצות הנקה).
כדאי גם לבדוק אלרגיות ורגישויות למזון.

<לא מקצועית בעליל>
בשמת_א*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי בשמת_א* »

_אין צורך לתת תמ"ל ואפשר לתת חלב פרה ומוצריו.
האם כשמדובר בחלב ניגר לא כדאי לדלל אותו לכל הפחות?_
א. לא. בשביל מה לדלל? זה רק מזיק יותר.
ב. עדיף לא חלב ניגר, אלא מוצרי חלב אחרים כגון יוגורט או גבינה לבנה. כמובן, פשוטים, ללא חומרי שימור והמתקה.

תמ"ל עדיף בגלל ההרכב שלו שיותר מתאים לפעוטות.
ההרכב משמעותי לא לפעוטות, אלא לתינוקות עד גיל חצי שנה.

גם אני מסכימה עם קרוטונית, שזה נשמע כמו רגישות למזון המוצק. לא הייתי מחפשת את הבעיה בהנקה, אלא אם כן יש ירידה בכמויות החלב מסיבה כלשהי. מצטרפת בחום להמלצה להתייעץ עם ד"ר צימרמן או ליבוביץ.
פלקור_בדרך*
הצטרפות: 29 ינואר 2007, 11:16

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי פלקור_בדרך* »

בדיקת דם ורידית הראתה שאין לנושי חוסר בברזל, הכל נראה תקין. בנתיים חזרה לעלות קצת קצת במשקל ואוכלת מוצקים טוב יותר, כולל שקדיה. טחינה ניסינו ולא טוב לה. היניקה עדיין מאוד לא שקטה. שמחנו לשמוע על רופאים תומכי הנקה, זקוקים לפרטים נוספים- כתובת, טלפון, רצוי בגליל. מעבר לזה, הילדה פעלתנית מאוד, מוציאה המון אנרגיה. בטיפת חלב המליצו לעבור לתמל, סירבנו מתוך מחשבה שהן על בסיס סויה והן על בסיס חלב רק יחמיר לה את כאבי הבטן. רגישויות למזון שבדקנו אצל איילת מטוטלת בגיל 3 חודשים הראו רשימה אינסופית אבל זה היה אמור לחלוף כבר, ואני חייבת להזין את עצמי כמו שצריך. נמנעת עדיין מאורז, בננות וקטניות וגם מסויה אבל אוכלת את כל הייתר.תודה על ההתייחסויות עד כה.
פלוני_אלמונית*

מעבר לאוכל מוצק

זקוקה לעצות. המתוקה שלי בת שבעה חודשים, בעיקר יונקת. אוכלת כבר מרק שכולל גזר, דלעת, בטטה וקישוא. איך אפשר להעשיר לה את המרק?
אחת*
הצטרפות: 15 יולי 2001, 00:00

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אחת* »

מעבירה הנה את שאלתי מהדף סרבנות מוצקים (היא באמת לא לגמרי מתאימה שם...)

שלום לכולם, אשמח לעצות:
הקטנה בת 8 וחצי חודשים, בריאה גדולה ושמחה (טפו טפו)
נראה שמאד נהנית מגילוי המוצקים ואוכלת ירקות מבושלים, פירות, דייסות (שאני מכינה - סולת, חלב אורז וכו')
ומתנסה בעוד כל מיני. הבעיה שאת כל זה היא אוכלת בעיקר אצל אבא.
אצלי היא טועמת כפית שתיים וישר מבקשת ציצי. ממש מסרבת. כאילו "זה נחמד מאד אבל איפה האוכל".
חשוב לציין שאני לא לוחצת, לא "דוחפת" (ומתעקשת שגם הסבתא לא תעשה את זה)
ונותנת לה לאכול איך שהיא רוצה - שזה בעיקר לבד, עם הידיים.
מה עושים? אני איתה רוב הזמן... ככה שיוצא שהיא בקושי אוכלת מוצקים

וחוץ מזה
זקוקה לעצות. המתוקה שלי בת שבעה חודשים, בעיקר יונקת. אוכלת כבר מרק שכולל גזר, דלעת, בטטה וקישוא. איך אפשר להעשיר לה את המרק?
אני מוסיפה עדשים מכל מיני סוגים או אורז מלא
וגם מבשלת את המרק עם עלי סלרי, שורש סלרי, פטרוזיליה ועוד, שהטעם יהיה יותר עשיר
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

הבעיה שאת כל זה היא אוכלת בעיקר אצל אבא
זה מוכר מאוד בגיל הזה, והיה גם אצלנו (עד גיל שנה פלוס). אצל אמא נוטים לינוק יותר, וגם בסופ"ש נוטים לינוק יותר על חשבון מוצקים. אין כ"כ מה לעשות נגד זה. כן יש דרכים להגביר את אטרקטיביות המזון בסיטואציות שבהן דעתה תוסח מהיניקה: לצאת איתה לטיול בחוץ ולתת לה בדרך אוכל אצבעות בעגלה/מנשא. או לעשות "פיקניק", ארוחה משותפת לה ולילדים נוספים, שיהיה לה כייף לשבת לאכול עם כולם. וכמובן לעשות ארוחת צהריים/ערב משפחתית, כולם אוכלים יחד (הסיטואציה של "ילד בכיסא, אמא נותנת לו אוכל בקערית ומסתכלת על כל ביס" הרסנית לתיאבון של ילדים כאלה, שאינם אכלנים גדולים ממילא).
תזמורת_הים*

מעבר לאוכל מוצק

ומוסיפה לעצו ת המצוינות של קרוטונית, שאין בעיה שום בעיה עם זה שהיא לא אוכלת אצלך, כי בגיל הזה ממילא החלב הוא המרכיב העיקרי של התזונה.
מנסיוני הבן שלי היה כמו בתך בדיוק ולאחרונה אוכל אצלי יותר ויותר (עכשיו בן שנה) בלי שום נסיון מיוחד מצדי לעודד את זה. זה יגיע, היא פשוט תרצה לאכול יותר ככל שהיא תגדל.
אחת*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אחת* »

תודה על התגובות
זה מעודד לדעת
לפחות היא נהנית לשחק עם האוכל... זה גם משהו
קרן_קיימת*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 10:59
דף אישי: הדף האישי של קרן_קיימת*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי קרן_קיימת* »

גם אנחנו בתקופת המעבר ויש לי כמה שאלות הבהרה:אני מוסיפה עדשים מכל מיני סוגים או אורז מלא אז אין בעיה לתת דגנים מלאים? אני יודעת שזה יותר בריא אבל זה גם קשה יותר לעיכול, לא? ומה עם עדשים, עם איזה סוג כדאי להתחיל? ואיזה דגנים נוספים אפשר לנסות? קינואה ודוחן זה בסדר? תודה על התשובות.
רק_טוב*
הצטרפות: 15 ינואר 2005, 01:32

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי רק_טוב* »

קינואה זה מצוין- גם בריא וגם קל מאוד לעיקול.
אום_אלקיצקיצ*
הצטרפות: 02 מרץ 2007, 22:34

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אום_אלקיצקיצ* »

ביתנו בת חצי שנה, מתעניינת במזון אך לא מתיישבת ואין שיניים. בנזוגי ואני חשבנו על סוגיית האוכל והגענו למסקנה שהיות ואין שיניים כדאי רק לתת מזון שאפשר לאכול בלי שיניים, אבוקדו (להבדיל מגזר בטטה דלעת. כמובן שאפשר לאכול אותם אחרי שמבשלים, אבל אי אפשר לאכול אותם לבד "באופן טבעי" ומכאן שיש מצב שהם כלל לא מתאימים לתינוקות בלי שיניים). מה דעתכן על הלוגיקה?
על כל פנים התחלתי עם אבוקדו, מגרדת לה קצת עם הכפית והיא אוכלת לבד עם הכפית. פה ושם מכניסה לה איזו כפית בעצמי כדי שקצת יותר יכנס. הולך די טוב אבל חבל לבזבז ילדה שנהינית מהאוכל על מאכל אחד בלבד. פה ושם אני נותנת לה ירק מבושל בכמות מזערית על קצה האצבע, אבל זה יוצא בקקי אז אני לא רואה יתרון מלבד ההתנסות בטעם. בקשר לבננות, קראתי איפשהו שבננות מובחלות (מה שיש בשוק באופן רגיל) זה לא טוב וצריך לתת רק בננות לא מובחלות (אין לי רעיון איפה למצוא). אגס זה עוד משהו שאפשר לתת בלי שיניים, אבל בכך נגמרים לי הרעיונות. זהו - אבוקדו בננה ואגס, עד שיהיו שיניים. למישהו יש עוד רעיונות, או שחולק על התאוריה?
תזמורת_הים*

מעבר לאוכל מוצק

התנסות בטעם זה הרבה מאד. זה חלק המרכזי למעשה בשלב הראשוני.
אחת*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אחת* »

בנזוגי ואני חשבנו על סוגיית האוכל והגענו למסקנה שהיות ואין שיניים כדאי רק לתת מזון שאפשר לאכול בלי שיניים
מסכימה, אבל חושבת שמזון מבושל גם נכלל כאן.
אני נותנת רק מה שאפשר לאכול בלי שיניים: דייסות (חלב אורז או חלב שיבולת שועל עם סולת או קמח אורז או שיבולת שועל ועוד)
עם פירות רכים מעוכים, ירקות מבושלים וגם עדשים או אורז מבושלים מאד ורכים - ממש לא מצריך שיניים.
בגיל קצת יותר מתקדם אפשר גם טחינה ויוגורטים
אום_אלקיצקיצ*
הצטרפות: 02 מרץ 2007, 22:34

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אום_אלקיצקיצ* »

הרעיון הוא שאוכל שצריך לבשל אותו ע"מ שתינוק חסר שיניים יצליח לאכול אותו, כנראה לא מתאים לתינוקות.
פלוני_אלמונית*

מעבר לאוכל מוצק

עפ"י הרפואה הסינית, תינוקות שאינם מוציאים שיניים אינם מוכנים כלל לאכילה.
אז - ישר כוח וקחי את הזמן...
אחת*

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אחת* »

הרעיון הוא שאוכל שצריך לבשל אותו ע"מ שתינוק חסר שיניים יצליח לאכול אותו, כנראה לא מתאים לתינוקות.
כן, הבנתי את זה מדברייך.
פשוט הגישה שלי מעט שונה - זה נראה לי די טבעי לאכול אוכל מבושל, גם למבוגרים, גם לזקנים וגם לילדים קטנים.
אצלנו גם ככה עיקר התזונה זה ציצי.
אבל לראות אותה מכסחת חצי קישוא מבושל, שלם... תענוג
אמא_מבולבלת*
הצטרפות: 26 ינואר 2005, 12:09

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_מבולבלת* »

סליחה על הבורות אבל מה זה חלבון מן הצומח?
בתי בת שבעה חדשים אוכלת כבר מרק ופירות וכמובן שבעיקר יונקת.
רציתי להוסיף לה כנפיים, קניתי ,והזדעזעתי מהטינופת. שטפתי ושטפתי ועדיין לא יכולה לחשוב שזה יהיה בתוך המרק הבריא והטעים שאני מכינה לה.
מה אפשר לשים במקום?
ועוד משהו, היא לא אוהבת את כל הפירות יחד אז אני מרסקת כל פרי בנפרד (בננה, תפוח, אגס). האם אפשר להוסיף טחינה או שקדיה ואיך?

תודה רבה, ואשמח לתשובות מאירות
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

חלבון מן הצומח

קטניות יחד עם דגנים נותנות חלבון מלא (אורז ועדשים למשל).

האם את רוצה שהיא תאכל עוף? תני לה חלק מובחר יותר, כמו ירך או שוק.
אם את מתלבטת לגבי תפריט צמחוני בשבילה, זו שאלה אחרת :-)

שקדיה וטחינה - פשוט מוסיפים כפית לרסק, יוצא טעים מאוד. יש שיאמרו שכדאי לחכות עם טחינה עד גיל שנה (אני לא חיכיתי).
אמא_מבולבלת*
הצטרפות: 26 ינואר 2005, 12:09

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמא_מבולבלת* »

קודם כל תודה על התשובה

את מתלבטת לגבי תפריט צמחוני בשבילה, זו שאלה אחרת
זה העניין, אנחנו לא צמחוניים, אבל האם בשלב הזה שווה לוותר על העוף??
וחוץ מזה, חשבתי שאי אפשר לתת חלקים אחרים.
ואם אחליט להכין קציצות מהודו טחון, איך אפשר בלי ביצה ובלי תבלינים?

מתנצלת על הפצצת השאלות, אבל אני ממש מבולבלת.

ומה עדיף טחינה או שקדיה?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

חשבתי שאי אפשר לתת חלקים אחרים
ודאי שאפשר. מבחינה תזונתית, אין שום דבר בירך שלא נמצא בכנפיים וההפך.
אולי תנסי חזה עוף? ואז אפשר להקפיץ אותו במעט שמן זית ועשבי תיבול למשל. או לבשל עם ירקות שורש.

קציצות מהודו טחון, איך אפשר בלי ביצה ובלי תבלינים?
אורז מבושל רך-רך "מדביק" אותן. אבל אלה יצטרכו להיות קציצות בטיגון ולא בבישול (בבישול הן מתפרקות בקלות רבה יותר).
למה בלי תבלינים? חלילה וחס. יש המון אפשרויות: טיפת "מלח עשבים", עשבי תיבול קצוצים דק-דק, שום כתוש, בצל מגורר וסחוט...

ומה עדיף טחינה או שקדיה?
שאלה של טעם (לבד מעניין האלרגניות שכבר ציינתי. שקדיה גם הרבה יותר יקרה...).
להעשרת הפירות אפשר גם אבוקדו - הולך טוב עם בננה מעוכה.
תזמורת_הים*

מעבר לאוכל מוצק

קציצות מהודו טחון, איך אפשר בלי ביצה ובלי תבלינים?
אני עשיתי קציצות עוף מבושלות (עוף טחון ועשבי תיבול קצוצים, נדמה לי). לא התפרקו ואפילו היו טעימות.
אמאשלאלמה*
הצטרפות: 31 מרץ 2007, 12:17

מעבר לאוכל מוצק

שליחה על ידי אמאשלאלמה* »

יש קשר בין מעבר למוצקים לאדמומית בטוסיק?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

מעבר לאוכל מוצק

כן, במקרה של רגישות לאותו מזון. אם מאתרים מה זה, כדאי להוריד אותו מהתפריט לכמה חודשים לפחות.
שליחת תגובה

חזור אל “שינה והנקה”