עישון סיגריות בהנקה

בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

החוקרים טוענים שחד משמעית עדיפה אמא מעשנת מיניקה על פני אמא מעשנת שנותנת בקבוק, כי יתרונות ההנקה עולים על נזקי העישון, וגם מנטרלים אותם במידת מה (כי הרי האמא ממילא מעשנת). בקיצור, חשוב מאוד שאף אחת לא תחשוב, שאם היא לא אוכלת "בריא" או שהיא מעשנת או לא שותה מספיק אז כבר החלב שלה לא טוב, או שלא יהיה לה מספיק חלב, או משהו כזה.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

רציתי רק לציין לגבי העישון, שזה נכון עד לגבול של 20 סיגריות ביום (חפיסה אחת). מעבר לזה, יש מקום לשקול אם נזקי העישון לא גוברים על יתרונות ההנקה.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי יונת_שרון* »

עד כמה שאני מבינה רוב נזקי העישון מגיעים לילדים דרך העשן שהם נושמים ישירות ודרך האויר שהוריהם נושמים עליהם, ולדברים האלה הפסקת הנקה לא תעזור.
בשמת_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

בעניין העישון, יונת צודקת. לזה התכוונתי כשכתבתי שהאמא ממילא מעשנת. היא ממילא נושפת עשן מרעיל על התינוק, שזה הנזק המרכזי.
אם היא מעשנת שתי חפיסות ליום אבל לא מיניקה, אז אין שום דבר שיסתור את נזקי העישון. אם היא מעשנת וגם מיניקה, אז נכון שמשהו עובר דרך החלב, אבל עדיין התינוק מרוויח את כל יתרונות ההנקה (אני מדברת על פעולת ההנקה הפיזית, שמפתחת קשר רגשי, מבנה לסת-שיניים-פה תקינים, הרגלי אכילה תקינים, ממלאת צרכים פיזיים של מגע ועוד ועוד) ואת יתרונות חלב-האם.
ד"ר דינה צימרמן (רופאה ויועצת הנקה, בין השאר) התייחסה לזה במאמר ב"מידע הנקה" האחרון (ואני תרגמתי אותו, אז בהחלט הפנמתי...).
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי עדי_יותם* »

בשמת, בתור אמא שמעשנת בממוצע 2-10 סיגריות בשבוע, אני יכולה לומר לך שאני לא "נושפת עשן מרעיל" על ילדיי, אלא רק מסתפקת בלהעביר להם אותו ישירות עם החלב (-:
כמעט תמיד אני מעשנת בלילה, אחרי שהם הולכים לישון, ולא לפני הנקה. אגב - טיפ למעשנות - עדיף לעשן אחרי ההנקה ולא לפני, כדי לתת מרווח זמן שבו הניקוטין מתפרק בדם.
מרגע שנולדה הבכורה, נקבעו חוקים נוקשים בבית: מעשנים רק על הגג (באוויר הפתוח), וגם אז לא ממש ליד הילדים. לא מעשנים באוטו. לא מבקרים עם הילדים אנשים שמעשנים אצלם בבית.
למען האמת, אצל רוב המעשנים-הורים שאני מכירה, יש חוקים דומים.
המידע על "עד 20 סיגריות ביום" נלקח מה- Womanly Art of Breastfeeding. אני משערת שבמידע הנקה יש משהו מעודכן יותר - מקווה לקרוא אותו בקרוב.
בשמת_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

עדי, ב"מידע הנקה" אין פירוט לגבי מספר הסיגריות, עד כמה שזכור לי. זו רק פיסקה קטנה שמוקדשת לנושא העישון ואומרת באופן כללי. מדובר במידע הנקה 12.
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי ענת_גביש* »

אני תוהה אם ריח עישון על אצבעות של הורה מטפל מביא תינוק לזהות את הריח עם משהו אהוב ,ולהימשך לסיגריות מאוחר יותר.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי ורד_לב* »

אני מרעננת את הדיון בדף הזה...
מה דעתכן על אם מניקה שעשנה עד ללידה ממש ואח"כ הפסיקה? היא עישנה הרבה מאד.
הגוף מנקה את עצמו מהניקוטין והרעלים כאשר מתבצעת גמילה. איך אתן חושבות זה משפיע על חלב האם? האם משהו עובר לתינוק ביניקה? פשוט עלתה לי ולחברתי (הנגמלת) התהייה לגבי זה...
|H|
אפי*
הצטרפות: 14 פברואר 2002, 10:20

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי אפי* »

לורד-
מתוך האתר של לה לצ'ה: עפ"י דר' תומאס הייל.
חשוב לאמוד אם היחס: חלב/פלאזמה הוא גבוה (מעל 1 ). זהו היחס בין רמת התרופה בחלב האם לרמת התרופה בפלאזמה של האם (מחזור הדם), אם היחס גבוה מ- 1 , סימן שהתרופה מתרכזת בחלב האם.
ניקוטין: היחס בין חלב/פלאזמה הוא 2.9 . כלומר: הניקוטין מתרכז מאד בחלב האם המעשנת, כלומר- ריכוז הניקוטין בחלב האם גבוה יותר מאשר בדמה.
ורד_לב*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי ורד_לב* »

מעניין. איך, לדעתכן, זה יכול להשפיע על היונק הקטנטן?
אפי*
הצטרפות: 14 פברואר 2002, 10:20

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי אפי* »

בכל מקרה ההשפעה זניחה לעומת תרכובות מזון על בסיס חלב פרה ודומיהן. וזה דבר שיכול בהחלט לעודד את חברתך, ובכלל- אם היא הפסיקה- דרך המלך למרגלותיה! היא אמיצה, זה לא קל !
אילנה_אילן*
הצטרפות: 21 אוגוסט 2002, 22:48

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי אילנה_אילן* »

איפה האחריות שלקחנו לגבי התינוק? אפשר להפסיק לעשן וזהו. קשה? יותר קשה להרעיל מישהו אחר.... לעניות דעתי
ורד_לב*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי ורד_לב* »

כמובן כמובן כמובן, אבל יש כאלה שזה ממש לא פשוט להם (להפסיק לעשן) גם עם כל המודעוּת והנסיון. פעם הייתי ממש מתרגזת אם הייתי רואה כאלה בנות (ויש הרבה כאלה מסביבי ובטח מסביב כולכם), אבל היום אני ממש מנסה שלא לשפוט אותן ולמי שמספיק קרובה לנסות ולתת את התמיכה שהן צריכות, כי לפחות לחלק מהן זה ממש לא קל ולפעמים הסיגריה היא הפתרון הקל והמהיר.
שלא תבינו לרגע לא נכון, אני בהחלט חושבת שיש לנו אחריות על התינוקות שלנו ברחם ומחוצה לו, אבל החיים מתגלגלים אחרת מעקרונות ותיאוריות בד"כ... לא שזה מפריע להחזיק בהן... :-/
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי חגית_ל* »

ברגע שגיליתי שאני בהיריון הפסקתי מייד לעשן ועד היום אני לפעמים מתה לסיגריה אבל אני לא מתייחסת לזה וזה עובר לי.
סיזו*
הצטרפות: 28 מאי 2004, 13:00

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי סיזו* »

תמיד עישנתי סיגריה פה וסיגריה שם, אף פעם לא ברצינות. במהלך ההריון האחרון שלי (בתי בת חודשיים וחצי) לא עישנתי בכלל. לצערי הרב עליתי במשקל 20 ק"ג, ירדתי מאז הלידה 13 ק"ג, נותרו לי 7 ק"ג מיותרים. בכדי לרדת במשקל בצורה מתונה ולא להפריז באוכל - התחלתי לעשן יותר ממה שעישנתי אי פעם - עד כ-10 סיגריות ביום. אני מניקה הנקה מלאה ודי חוששת בשל העישון. מה דעתכן?
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

בלי קשר להנקה, לעשן כדי לרדת במשקל נראה לי לא מאוד בריא...
לגבי ההנקה, היות וגם אם לא תניקי, הסיגריות (שאני מבינה שהחלטת סופית לעשן) ישפיעו על בתך, עדיף כן להיניק מאשר לא להיניק.
בשמת_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

רק תשתדלי לעשן מייד אחרי ההנקה ולא לפני, כדי שתתנקי מהניקוטין כמה שיותר עד ההנקה הבאה, וגם - לא ליד התינוקת.
שמיכת_טלאים*
הצטרפות: 27 ינואר 2004, 14:42

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי שמיכת_טלאים* »

ההמלצות לגבי עישון גורסות שבעישון של עד 20 סיגריות ליום, התועלת שבהנקה עולה על הנזק שהעישון גורם לתינוק (עדיף תינוק יונק לאימא מעשנת, מאשר תינוק ניזון תמ"ל לאימא מעשנת - למרות שהכי טוב יונק לאמא לא מעשנת). מחצית החיים של ניקוטין (הזמן שלגוף לוקח להיפטר מחצי מכמות החומר) הוא 95 דקות - הביאי את זה בחשבון כשאת מעשנת. והביאי בחשבון גם שמחקרים מצאו קשר בין עישון לירידה ברמות הפרולקטין ובכמויות החלב, ושהניקוטין שכן עובר בחלב עלול לגרום לאי-שקט אצל התינוק.
בת_אור*
הצטרפות: 27 יוני 2005, 13:24
דף אישי: הדף האישי של בת_אור*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בת_אור* »

אני מניקה ומעשנת (ואוכלת את הלב על זה, ומשתדלת לעשן פחות, ואחרי הנקות), ורציתי לשאול אם הסגריות משפיעות על הטעם של החלב, כי לפעמים הבת שלי עושה לי פרצופים של "לא רוצה בהנקות"
בשמת_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

א. כן, יש השפעה על טעם החלב.
ב. הפרצופים האלה יכולים להיות בכלל לא קשורים לעישון... גם אמהות לא מעשנות מספרות דברים דומים.
שני*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 14:40

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי שני* »

אני ממליצה בחום, למי שרוצה להפסיק לעשן, על הספר "Allen Carr's easy way to STOP SMOKING"
הפסקתי בעזרתו מספר חודשים לפני ההריון (היונקת שלי בת 5 חודשים). מסתבר שבאמת אפשר להפסיק -בקלות!!
EASY
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

בקלות!!
אולי תספרי קצת על השיטה של הספר?
ברונית_ב*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 14:16
דף אישי: הדף האישי של ברונית_ב*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי ברונית_ב* »

אולי תספרי קצת על השיטה של הספר?
שמעתי על הספר טובות והילולים. מצטרפת לבקשה.
ירוק_ה*
הצטרפות: 18 מאי 2005, 17:40
דף אישי: הדף האישי של ירוק_ה*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי ירוק_ה* »

קשר רגשי, מבנה לסת-שיניים-פה תקינים, הרגלי אכילה תקינים, ממלאת צרכים פיזיים של מגע ועוד ועוד
ומה עם אמהות מעשנות שממשיכות להניק ולעשן אחרי גיל שנתיים וחצי- שלוש, כשהילד כבר יכול להתחיל לספר בבהירות בעצמו על טעם הסיגריות שיש לפעמים לחלב של אמא... לא עדיף לתת לו לאכול אוכל נקי ולהפסיק להרעיל אותו דרך החלב? עד אז היתרונות הברורים של ההנקה כבר התבססו, ובעיני בשלב זה יש יותר נזק מתועלת.:-/ (מוזר לי להעביר ביקורת בנושא אישי ועדין שכזה, וסליחה מראש אם אני פוגעת במישהי)
נכון שעדיף אמא מניקה שמעשנת אך יציבה רגשית, מאשר אמא גמולה ומטורללת שמניקה עם מצפון שקט, אבל אני תוהה כמה מהאמהות המעשנות באמת נמצאות על הסף, שרק עישון מחזיק אותן שפויות. אני לא מזלזלת בקושי להפסיק לעשן (הפסקתי בעצמי:-P), אבל גם לא ביכולת שלנו לעבור שינויים מאוד גדולים כשאנחנו מספיק רוצות מבפנים.
שני*
הצטרפות: 13 מאי 2004, 14:40

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי שני* »

אז בעניין הספר-
הוא ממליץ לא לנסות להפסיק לעשן בזמן קריאת הספר. לקרוא עד הסוף ואז ההפסקה באה בקלות.
הוא די מעצבן ומאד מעניין גם יחד כי הוא חוזר על עצמו - מן שטיפת מוח חיובית ,כמה טוב להיות NON SMOKER (שזהלא אותו דבר כמו- להפסיק לעשן), נותן הסבר מאד מעניין על איך בדיוק העישון (או יותר מדויק -הניקוטין) ממכר ולא מקשקש יותר מידי כמה שסיגריות זה רע כי את זה כולנו כבר יודעים. הוא לאט לאט "מפיל את האסימון".
אני קראתי אותו מאוד לאט כדי לדחות את הקץ כי עדיין חשבתי שאני הולכת לוותר על משהו, סיימתי אותו, הפסקתי, ואחרי מספר ימים היתה תחושת שחרור גדולה.
בימים מיד אחרי שהפסקתי הייתי די מרוכזת בעצמי ופתאום אחרי 4-5 ימים שמתי לב שגם בן זוגי,בשקט בשקט בלי שום דרמות מיותרות,
לא מעשן ולא עישן יותר מהרגע שהפסקתי.
אני מרגישה שיצאתי מעבדות לחירות. אושר גדול.
בשמת_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

מריחואנה לעומת סיגריות:

חשוב להבדיל בין הנזק לאדם מבוגר שמעשן לבין תינוק יונק.
במקרה של אדם מבוגר, נדמה לי - אבל אני לא מבינה בזה יותר מדי - שסיגריות גורמות יותר נזק, בגלל החומרים הממכרים שמכניסים לסיגריות ועוד רעלים. על כל פנים, זה נושא לדיון אחר.

לעומת זאת, הנזק לתינוק יונק גדול במידה כזאת, שהסם הנ"ל נכלל ברשימת התרופות והרעלים שאסורים לחלוטין בהנקה (מריחואנה, חשיש, אלכוהול, תרופות של כימותרפיה ועוד כמה). הכוונה - עדיף לתינוק לקבל תמ"ל מאשר לינוק מאמא שצורכת את הרעלים האלה.

אם זה רק לעתים רחוקות - אז אפשר גם לברר במרכזים הטרטולוגיים (ראו הדף תרופות בהנקה) תוך כמה זמן הדברים האלה מתנקים מדם האם ומחלבה לחלוטין (החשיש והמריחואנה מתנקים מהחלב זמן רב אחרי שהם כבר התנקו מדם האם, עוד בעיה - ההשפעה נמשכת עוד הרבה יותר זמן), וכל הימים האלה לשאוב ולזרוק כדי לשמור על אספקת החלב, ולתת משהו אחר לתינוק, למשל חלב שנשאב לפני העישון או תמ"ל. (זה למקרה הקיצוני שמישהי כבר יודעת את העובדות ובכל זאת לא מסוגלת פשוט לדחות את העישון הזה לאחרי הגמילה של התינוק).

זאת הרעלה חמורה של התינוק היונק, במיוחד של המוח שלו. בדיוק עניתי על זה בדף עישון מריחואנה בהנקה ביתר פירוט.
גם בסיגריות, אם עוברים את ה-20 ביום, מסתמן מהמחקרים שהנזק בהנקה כבר עולה על התועלת שבה (כי כמות הרעל שעוברת דרך החלב כבר גדולה מדי, ומקזזת כבר את הדברים הטובים).
אבל במריחואנה, כמו בחשיש, כמו באלכוהול (ויש עוד כמה רעלים כאלה) - הריכוז של הרעל בחלב האם גבוה פי כמה וכמה מהריכוז שלו בדם האם. כלומר, האם מעשנת משהו קטן - התינוק חוטף מנה אדירה ומרוכזת, שבגלל הרכבה הכימי ועוד גורמים מגיעה ישר למוח שלו וגורמת שם נזק.
עד כמה שידוע לי, אין התמכרות למריחואנה.
לכן, אני מניחה (אבל שוב, אני בזה לא מבינה) שאמא שמבינה את הנזק פשוט תפסיק לעשן את זה כל זמן שיש לה תינוקות יונקים או בהריון (גם שם נדמה לי בעיה דומה - הרעל שמגיע לעובר הוא בריכוז אדיר לעומת הקצת שמרגישה האמא).

סליחה על התשובה הלא מנוסחת, |יד1|
צלול*
הצטרפות: 01 פברואר 2008, 22:20

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי צלול* »

הייתי שמחה למידע על עשיון בהריון- חיפשתי ואין דף כזה.
אני בתחילת הריון שני ומעשנת עד 5 סיגריות ליום
אני נקרעת בין רגשי אשם לחוסר יכולת שלי להפסיק
וכאשר אני מפסיקה אני נכנסת לעצבים -שהם גם מסוכנים לעובר שלי
אני אשמח למידע - ובבקשה בלי הטפות
רק_טוב*
הצטרפות: 15 ינואר 2005, 01:32

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי רק_טוב* »

נתחיל בזה שממש לא מומלץ לעשן בהריון (הייתי חייבת :-]), אבל אני אמשיך בזה ש 5 סיגריות זה לא ממש נורא ואני מסכימה איתך שעצבים הם גם דבר לא מועיל לעובר.
אני כרגע חולה ואין לי ממש כוח להתחיל לחפש מידע ברשת, אבל אני יכולה לשתף אותך בידע שלי שמבוסס על מקורות מחקריים שמדברים על נזק לילדים שהאמהות שלהם עישנו בזמן ההריון (משקל לידה נמוך, בעיות קשב וריכוז בגילאי4,5 ועוד), מדברים על עישון מאסיבי יותר (של קופסא ליום אם אני זוכרת נכון) ובאופן כללי מדברים על זה שעד 3 סיגריות ביום זה לא ממש מזיק.
אז אולי גם כדי להשקיט את המצפון שלך (שנראה שמציק לך בעניין) וגם כדי לצמצם את נזקי העישון, תנסי לא להפסיק לגמרי אלא רק להפחית את הכמות ל- 3 ביום? הפער בין 5 ל 3 הוא באמת מינורי ונראה לי שזה יכול לעזור.
המשך הריון ארוך וקל @}
רחל_ברמן*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2006, 12:11
דף אישי: הדף האישי של רחל_ברמן*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי רחל_ברמן* »

הי צלול,

אני ממש לא מבינה בעישון, אבל על שינוי דפוסי התנהגות דוקא יש לי מה לומר, אז אולי זה יעזור לצד הלא-פיזי של ההתמכרות. קודם כל, נראה לי שרגשות אשם גורמים לתגובה הפוכה ממה שאת רוצה - כלומר, הם מורידים את הסיכוי שתפסיקי לעשן ולא מעלים אותה. אז כדאי לעשות מה שאפשר כדי למזער אותם. תהיי סלחנית לעצמך - את לא מעשנת הרבה, ואת בתחילת הריון, עם כל השינויים הפיזיים וההורמונליים הנגזרים מכך. אל תהיי קשה עם עצמך מידי.

במקביל, אם הבעיה העיקרית היא שאת נכנסת לעצבים כשאת לא מעשנת, תתחילי למצוא דרכים להתמודד עם זה בדרכים אחרות (אני מניחה פה שאת מדברת על תופעה שהיא לא, או לא רק, קשורה לגמילה פיזית. אם כן, אז לא יודעת אם זה יעבוד). מה מרגיע אותך? מה ממקד אותך? אולי יוגה, אולי מוזיקה, אולי אופניים או הליכה או ציור או מה שלא יהיה. תמצאי את מה שמאזן ומרגיע אותך ותתחילי לעשות את זה באופן יומיומי, בלי להפסיק לעשן. המטרה היא להגיע למצב שלא תצטרכי (שוב, פסיכולוגית) את הסיגריות, כי תמצאי דרכים אחרות למלא את הצרכים שהן ממלאות. בתקווה, אז הגמילה הפיזית תהיה קלה יותר.

תגידי לי אם זה מדבר אלייך. בכל מקרה, מזל טוב על ההריון!
אוד_ליה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2007, 19:58
דף אישי: הדף האישי של אוד_ליה*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי אוד_ליה* »

לי בהריונות עזר מאוד בכל פעם בהיה לי חשק לעשן פשוט יצאתי להליכה והוצאתי ככה את כל העצבים (מרגישה צורך לעשן בעיקר אחרי ריב, וגם לסיגריה שאחרי האוכל זה עוזר כי ההליכה "מורידה" את האוכל)

בהנקה חזרתי לעשן אבל אני מקפידה על שעתיים בין עישון להנקה, וגם משתדלת שזה ייצא בערב ככה שהילד ישן כמה שעות טובות או בבוקר כי עכשיו הוא כבר אוכל מוצקים אז בין ההנקה של 7 בבוקר עד 12-1 בשנ"צ אני לא מניקה... אז כבר אפשר לתמרן, ומקסימום אם רוצים נגיד לצאת או לשבת על נס וסיגריה עם חברה אז אפשר לשאוב לפני העישון ולעשן בשקט (רק עדיף שמישהו אחר ייתן את הבקבוק אבל זה כבר לא קשור...)
אוד_ליה*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי אוד_ליה* »

ודרך אגב- לאלו שלא מעשנות- תנסו שלא לשפוט...
אני הייתי מאלה שאמרו שבחיים לא אעשן בהריון, ובהריון הראשון באמת איך שגיליתי לא נגעתי יותר בסיגריה עד אחרי הלידה. אבל אחרי הלידה פשוט לא יכולתי להתאפק, כל הסביבה שלי מעשנת, ואם מביאים בחשבון שזו גם "הפסקה"... זה פשוט 5 דקות בשקט עם המחשבות שלך, וזה שווה זהב בתקופה הקשה של החודשים הראשונים, לדעתי.
בהריון השני לא הצלחתי להפסיק מיד, וכמה שניסיתי (הרי בראשון ישר פסיכולוגית הפסקתי- כי בהריון לא ניתן לבקש שישמרו על התינוק ולצאת לבד לעשן ;-) ) --- ואז אכלתי את הכובע... הרי תמיד הייתי נגעלת ואפילו מתעצבנת על נשים בהריון שמעשנות. חתיכת דיסוננס...
בסוף כן הצלחתי להפסיק לעשן (הלכתי לטיפול פסיכולוגי להתמודד עם המצב הרגשי), אבל למדתי את הלקח שלי- לא לשפוט בן אדם, כי אי אפשר לדעת לאילו מצבים החיים יקחו אותך...
אוד_ליה*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי אוד_ליה* »

וצלול- מזל טוב @}
ואגב- מה שגרם לי להפסיק לעשן בטיפול (מיד אחרי המפגש הראשון) זה שהמטפל אמר לי שזה לא נורא, ואם אני חייבת לא יהיה סוף העולם... פסיכולוגית כבר פחות היה לחוץ לי :-)
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

פרט חשוב מכנס לה לצ'ה האחרון:
יש כמה כללים להעלאת הבטיחות של הלינה המשותפת אבל לענין העישון, פרופ' אידלמן אמר שכיום ההמלצות לגבי הלינה המשותפת הן רק אם אף אחד מבני הזוג לא מעשן. גם אם בן הזוג מעשן - שיישן במיטה אחרת:-P
...*
הצטרפות: 11 מרץ 2005, 01:11
דף אישי: הדף האישי של ...*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי ...* »

ההמלצות לגבי הלינה המשותפת הן רק אם אף אחד מבני הזוג לא מעשן.
זה חשוב רק אם התינוק ישן בין שני ההורים.
אם התינוק ישן בין הקיר לבין האמא, לא רואה מדוע צריכה להיות מניעה מהאב לעשן.

לתפיסתי אפשר לינה משפחתית לצד עישון גם במקרה שבו הילדים יותר גדולים (הלינה המשפחתית הרי אינה מגובלת רק לשלב התינוקות...).
בשמת_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

מיטה משפחתית, לא לינה משפחתית. "לינה משפחתית" זה כשבקיבוץ עברו מלהלין את הילדים בבתי הילדים לשינה שלהם בבית ההורים, בחדר נפרד, לא ב-מיטה משפחתית.
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

מיטה משפחתית, לא לינה משפחתית. "לינה משפחתית" זה כשבקיבוץ עברו מלהלין את הילדים בבתי הילדים לשינה שלהם בבית ההורים, בחדר נפרד, לא ב-מיטה משפחתית.
טעות גסה שלי. סליחה|אוף|
עכשיו אפשר לעשות הפרדה בין מיטה משפחתית עם/בלי מיטונת נצמדת.

בשמת - יש ריכוז של ההרצאות עם ההמלצות של דר' אידלמן? (וגם בכלל כל הנאמר)
בשמת_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

צריך להיות תקציר. באמת הגיע הזמן לנדנד שוב. לא מבינה מה מעכב את זה.
פלונית_לרגע*
הצטרפות: 06 פברואר 2004, 22:23
דף אישי: הדף האישי של פלונית_לרגע*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי פלונית_לרגע* »

האם הניקוטין מתפרק בחלב שאוב? ואם כן אחרי כמה זמן?
לאה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 18:16

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי לאה* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

ילדי המתוק בין חצי שנה הפסקתי לעשן ב"ה עם תחילת ההריון ופתאם חזר לי החשק מאד מאד .וזה לא עוזב אותי הרצון לעשן..עישנתי קצת בחגים והרגשתי שכל פעם שאני מעשנת אפילו סיגריה אחת הילד שלי נהיה מטורלל מזה וכל הזמן רוצה ציצי.. כשעישנתי יותר נהיה לו אדום בלחיים והוא נהיה צרחן קטן... לא יודעת מה לעשות זה משפיע עליו רע!! רציתי לדעת מה הרווח בין העישון להנקה שאז בטוח לא עובר ניקוטין..וחשבתי במרווח לתת לו מטרנה... למרות שבתוך תוכי בא לי שהוא רק יינק...אבל נימאס לי להילחם עם עצמי... למישהי יש דעת או עצה וישועה בשבילי?...
ללו*
הצטרפות: 11 ינואר 2011, 09:59

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי ללו* »

לאה, כל הכבוד על הפסקת העישון ליותר משנה!
נסי לקרוא במעלה הדף, תמצאי הרבה מידע @}
דיקלה*
הצטרפות: 23 נובמבר 2004, 22:21

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי דיקלה* »

אני אחרי הריון 3 כאשר בשניים הראשונים לא יכולתי לגעת בסיגריות. והיום כשביתי בת 5 חודשים נכנסתי לתקופה של משבר ומצאתי את עמצי מציתה סיגריה.כמובן שהתחילו הייסורי מצפון. אני כ"כ טיפשה שלא היה לי עמוד שידרה כדי שמלכתחילה הייתי צריכה להדחיק את החשק.על אף שאני מעשנת עד 5 סיגריות ביום ולא ליד הילדים אלא רק בלילה בחוץ, שוטפת ידיים עם סבון ומבשמת את עצמי.בן זוגי לא מעשן כלל אבל בהחלט זה מפריע לו. אם אפשר עצתי הידידותית היא לא להכנס לזה כי עכשו קשה לי יותר מאי פעם.....
אילולה*
הצטרפות: 16 מאי 2012, 13:19

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי אילולה* »

כן סיגריות בהריון והנקה לא כ"כ מומלץ אבל אם אישה מרגישה צורך לעשן אין צורך להילחם בזה שתעשן כמה שפחות ותנסה להוריד בכמות וגם כמובן בזמנים "נכונים" כגון אחרי הנקה
וכו"....
,
דקלה*
הצטרפות: 21 יוני 2001, 23:23

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי דקלה* »

האם יש למישהי ידע לגבי תינוקות שהאימא עישנה בהריון ובהנקה- האם יש קשר לכך שהילד יאהב סיגריות ויעשן בהמשך חייו? האם זה יגרום לו להיות מעשן לכשיגדל?
אמא_שלא_מעשנת_בהנקה*
הצטרפות: 05 יוני 2012, 18:23

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי אמא_שלא_מעשנת_בהנקה* »

היי דקלה
אין לי ידע בנושא אך הוריי מעשנים ואימי שתהיה בריאה מעשנת ועישנה בהריונות ובהנקה ואני ואחיי ילדים להורים מעשנים יצאנו מעשנים גם כן.. אז ככה שזה לא מוכח מדעי שיש קשר בין אמא שמעשנת בהריון ובהנקה בין ילד שגדל להיות מעשן אך נראה לי שהסיבה לכך שאנו מעשנים היא הוריי המעשנים :))) אני רק יכולה לנחש כמובן
כוח_האמונה*
הצטרפות: 12 נובמבר 2008, 21:53
דף אישי: הדף האישי של כוח_האמונה*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי כוח_האמונה* »

אימא שלי עישנה בשלושת ההריונות שלה ובהנקות הקצרות שאחריהם.
שליש מהילדים יצאו מעשנים שני שליש לא. כולם היו אסמטים בילדותם ואחת אף בבגרותה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

במשפחה של האיש שלי- האמא עישנה בהריונות ובהנקות- 3 מתוך 4 מעשנים, שניים מתוכם אסמטים ואחד סובל מבעיות אוזניים קשות, לכולם יש בעיות עור.
במשפחה שלי- ההורים לא מעשנים ומעולם לא עישנו- אחת עישנה בגיל ההתבגרות, אחת מעשנת קצת, 3 לא מעשנים, אין אסמטים.
סטטיסטיקה בגרוש
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

גם אצלנו בעיות עור קשות לכולם. (כוח האמונה ממחשב אחר)
דקלה*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי דקלה* »

גיליתי עכשיו שתינוקי בן החודש סובל מאסטמת עור קשה ואני פשוט בהלם שיש קשר לעישון בהריון ובהנקה . אני כ"כ מצטערת שעשיתי את זה וגרמתי לו נזק. אני מקווה שההלם הזה יתן לי את הכח להפסיק לעשן. אבל האם יש סיכוי שזה יעבור או שהאסטמה כבר נתפסה?
דקלה*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי דקלה* »

רציתי רק להגיד שמאז אותו יום ה20.06.012 הפסקתי לעשן בזכות ובשביל ילדי הקטן ואין מאושרת ממני שעשיתי את הצעד הזה בשבילי ובשבילו. , הייתי צריכה כנראה איזה זעזוע בשביל להפסיק לגמרי ואני ממש שמחה ומאושרת מכך
ללו*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי ללו* »

ממש מעורר התפעלות, כל הכבוד!
אולי גם אני אקבל ממך השארה להיגמל מכמה הרגלים שעושים לי ולילדים רע...
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

זה לא שאני מעודדת עישון בהריון אבל בהריון שלי עישנתי כחצי קופסא ביום ונולדה לי ילדה בריאה לחלוטין ב״ה, ולעומת זאת גיסתי לעולם לא עישנה ולא יושבת ליד מעשנים נולד לה ילד אסמטי גם בעור וגם בנשימה....
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי סמדר_נ* »

וזה מוכיח ש...?
ללו*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי ללו* »

זה לא שאני מעודדת עישון בהריון
אבל את כן מעודדת התקדמות בהבנת מושג הסטטיסטיקה @}
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

שלום לכולן
אני ילדתי לפני כמעט חודש ואני מניקה.
לא ידעתי ולמערי עשנתי חשיש מידי פעם בזמן ההנקה.
כעת אני קוראת ומבינה כמה חמור העישון חשיש בזמן הנקה ואני מתייסרת וכוכסת על עצמי.
האם להפסיק להניק?? מה עושים?
בבקשה שמישהי תרגיע אותי
תודה
עדי_א*
הצטרפות: 18 אוקטובר 2001, 23:06
דף אישי: הדף האישי של עדי_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי עדי_א* »

ממש לא להפסיק להניק. ההנקה היא הדבר החשוב ביותר שאת יכולה לעשות עבור התינוק שלך כרגע.
כדאי שלא לעשן חשיש בכלל בהנקה.
לגבי עישון סיגריות: כמובן שעדיף שלא, אבל אם מעשנת עד 20 סיגריות ביום כדאי להמשיך להניק.
נורית*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2002, 05:46

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי נורית* »

אני קוראת את כל התגובות שלכן וזה כייף שמצאתי את הדף הזה... אולי השאלה שלי קצת חוזרת על עצמה אבל אני ישמח גם לתשובה...
הבן שלי בן חצי שנה ובהריון בקושי עישנתי. בזמן האחרון אני מרגישה שאני חייבת לעשן כדי להרגע מלחצים ואני מעשנת גג 5 ביום.... אבל אני לא מקפידה על הזמנים בכלל. אחרת זה לא יהיה כל כך אפקטיבי מבחינתי כי שעתיים לפני הנקה זה אומר לא לעשן עד שהוא נרדם.... בכללי סיגריות אצלי זה משהו שבא והולך, אני לא מרגישה 'מעשנת' מוגדרת ואני מאמינה שזה יחלוף בזמן הקרוב אבל רציתי לדעת אם באמת זה בסדר שאני ממשיכה ככה ולא מפסיקה בכוח... הוא במעון, ואוכל מטרנה ומאז שאני מעשנת הוא לא אוכל כ"כ טוב במעון אבל יונק מצויין... אולי הוא מתמכר למשהו בחלב שלי? נשמע הגיוני????
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי יעל* »

אולי הוא מתמכר למשהו בחלב שלי? נשמע הגיוני????
מ-5 סיגריות ליום הוא לא מתמכר לשום דבר. את יכולה להיות רגועה.
זה לא טוב שאת מעשנת, וזה לא טוב שהוא נושם כימיקלים של עישון שנדבקים לגוף שלך, אבל 5 סיגריות ביום זה לא נורא, ואין שום נזק בהנקה.

לצד זה,
ממה שאת מתארת נשמע שאת לא כ"כ מכורה,
אולי תנסי להירגע מלחצים בדרך אחרת, פחות מזיקה (לך ולו)?
אני חושבת שיש באתר הזה דפים עם עצות להירגעות.
נורית*
הצטרפות: 12 אוגוסט 2002, 05:46

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי נורית* »

תודה רבה לך! הרגעת אותי...
אני אכן לא מכורה אבל מאוד אוהבת לעשן וכשזה משתלב לי עם לחצים אז קשה לי לא לעשן...
אני באמת ינסה לקרוא אבל אני מקווה שזה גם יעבור מהר.
רגע*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 17:58

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי רגע* »

אני תוהה אם ריח עישון על אצבעות של הורה מטפל מביא תינוק לזהות את הריח עם משהו אהוב ,ולהימשך לסיגריות מאוחר יותר.
משפט מתחילת הדף...
חבר שלי לשעבר עישן וההורים שלו מעשנים. הוא סיפר שבפעם הראשונה שהוא עישן סיגריה הוא לא נגעל ונחנק כמו שקורה לרוב האנשים בפעם הראשונה, אלא הוא כבר הכיר ואהב את הטעם מיד. מרוב שנים של עישון פאסיבי.
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

אני בהיריון חודש חמישי ואני מעשנת אחד ביום ולפעמים בכלל לא אבל אני מרגישה רע אחרי זה מה עליי לעשות כדי לא לחשוב על סיגריות בכלל
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

אני בהיריון תחילת חמישי ואני מעשנת סיגריה אחת ביום לפעמים ואחרי זה אני מרגישה רע מה עלי לעשות כדי לא לחשוב על זה בכלל
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

אני מניקה ומעשנת עד 10 סיגריות ביום
אני מנסה להפסיק לעשן ולא כל כך הולך לי
השאלה היא אם אפשר להשתמש במדבקות להפסקת עישון
בשם_השם_נעשה_ונצליח*
הצטרפות: 14 יולי 2013, 03:46

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשם_השם_נעשה_ונצליח* »

אוקי הייתי מעשנת כמה שנים נכנסתי להריטן והפסקתי בחודש רביעי לעשן לאחר הלידה התחלתי לעשן אחרי חודש אולי כמה סיגריות ביום התינוק שלי בעזרת השם אוטוטו בן חודשיים ומקודם עישנתי בעקבות ויכוח איזה 4 סיגריטת ברצף ואחר כך הנקתי אותו ... ועכשיו נותרתי עם מצפון מטורף לפנות בןקר קוראת על תופעות לוואי של סיגריטת בהנקה אני מקווה להפסיק בעזרת השם לעשן אך האם עשיתי לבייבי שלי חס ושלום נזק?
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי צוויליך* »

מה, התייקרו הנקודות?
הנה כמה בלי חיוב: ............................

צוויל
מיטל*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 08:52

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי מיטל* »

אני בהריון בחודש התשיעי, אני מעשנת עד 5 סיגריות ביום אבל אחרי כל סיגריה יש לי מצפון מטורף שאולי אני עושה לבן שלי נזק.
קראתי כבר בתגובות שזה לא כזה נורא כיוון שזה עד 5 סיגרית ביום אבל אני אשמח לשמוע בכל זאת ושאולי במידה מסויימת זה ירגיע אותי.
נכון שאני כבר בחודש תשיעי וזה לא יעזור הרבה אבל עדיין אשמח לדעת שאולי זה לא כזה נורא.
המחשבה של מוות בעריסה לאימהות מעשנות הורס אותי ולא נותן לי מנוח בעיקר בשעות המאוחרות של הלילה.
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

בתי מניקה ומעשנת כחצי חפיסה ביום. האם זה עלול לפגוע בהתפתחות התינוק או נזקים אחרים מוכחים מדעית? לא מצליח לשכנעה להפסיק בתקופת ההנקה. מה לעשות?
לפלונית*
הצטרפות: 28 יוני 2005, 16:03

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי לפלונית* »

לנסות לצמצם בחצי את כמות הסיגריות , לעשן אחרי ההנקה . לצמצם את המגע בין התינוק לבין הסרחון של העישון שנדבק לבגדים . הסירחון הזה גם הוא ניקוטין ורעלים אחרים . לא לעשן לייד התינוק.
ללו*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי ללו* »

למרבה הצער כן, זה עלול לפגוע ולהזיק :-( ובכל זאת, לא כדאי לנסות לשכנע. מניסיון, כאמא שגם עושה טעויות, וגם מוקפת באנשים עם כונות טובות ודאגה כנה - רוב הסיכויים שהמאמצים לשכנע לא יצליחו, אבל כן יגרמו לשתי תוצאות משמעותיות: ראשית, הביטחון העצמי של האם הצעירה יתערער - וכשהביטחון העצמי של אמא מעורער התינוק נפגע וניזוק; שנית, הבת תצמצם את הקשרים איתך כדי לא להיפגע - וזה חבל גם בשבילך, גם בשביל הנכד ולדעתי גם בשביל הבת.

כדאי לחשוב איך אפשר לתמוך בבת, לחזק את ביטחונה העצמי, לסייע להנקה (שחשובה מאוד למרות העישון, אולי אפילו חשובה עוד יותר כשיש עישון), ולייחל שהיא תצליח להמעיט. כל המעטה מבורכת. גם סיגריה אחת פחות ביום זה הישג ראוי להערכה @}
גלילה*
הצטרפות: 29 דצמבר 2003, 14:41

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי גלילה* »

בני בן חודשיים, הפסקתי לעשן כל ההריון ועכשיו מתחשק לי סיגרייה בערב לאחר ההנקה , אני משתדלת לעשן אחת לשבוע בערך מקסימום 2 סיגריות לשבוע
כמה זמן נשאר הניקוטין בחלב ? כמובן שאחרי הסיגריה עושה מקלחת צחצוח שיניים ונענוע של העריסה שלא יתעורר לפחות שעה מעישון הסיגריה ,, כמה נורא זה במידה והוא יונק פחות משעה מעישון הסיגריה ? האם עדיין יש נזק מסיגריה 1-2.לשבוע ?? אשמח לתשובה בנות ..
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

פשוט לא לעשן כל עוד את מניקה את התינוק שלך. מה כל כך קשה???
ועכשיו מתחשק לי סיגרייה
אז תגידי לו, לחשק, "שלום לך חשק, אני מבינה שאתה כאן, אבל גם יש לי חשק אחר, והוא לגדל תינוק בריא שלא צריך להריח ריח סיגריות באמצע הלילה" ושחררי אותו, את החשק הרע, לדרכו.
יעל*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי יעל* »

האם עדיין יש נזק מסיגריה 1-2.לשבוע ??
בוודאי.

כמה נורא זה במידה והוא יונק פחות משעה מעישון הסיגריה ?
ממש לא נורא. את בסדר גמור (())
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

פשוט לא לעשן כל עוד את מניקה את התינוק שלך. מה כל כך קשה???
קשה. עובדה.
די לזלזל בהתמכרויות.
בשמת_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

כמובן שאחרי הסיגריה עושה מקלחת צחצוח שיניים ונענוע של העריסה שלא יתעורר לפחות שעה מעישון הסיגריה ,, כמה נורא זה במידה והוא יונק פחות משעה מעישון הסיגריה ? האם עדיין יש נזק מסיגריה 1-2.לשבוע ??
מובן שעדיף גם בלי סיגריה או שתיים בשבוע, אבל טוב שאת מקפידה על - מקלחת, צחצוח שיניים, ואני מבינה שזה אומר גם החלפת כל הבגדים (כי העשן נתפס בבגדים ובשיער).
כמובן רצוי לעשן לא בתוך הבית כי זה גורם סיכון גבוה לתינוקות (יונקים ולא יונקים), במיוחד בחודשים האלה שהם זמן הסיכון למוות בעריסה (קשור למערכת הנשימה ועישון בסביבת התינוק הוא גורם הסיכון מס' 1 או 2).
וטוב שאת משתדלת לעשן אחרי הנקה. כדאי בכל מקרה לכוון מייד אחרי הנקה ולפני כמה שיותר שעות שינה של התינוק.
pלונ*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2014, 17:16

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי pלונ* »

מה לגבי אבא מעשן?
איך למנוע כמה שיותר סביב התינוק.
הוא כמובן מעשן בחוץ,אבל אז חוזר הביתה וכל הבית מסריח מהעשן שעוד נשאר, ואם הוא רוצה לעזור לי ולהרים את התינוקת אני מסרבת.
אז כמה להרחיק את האב,עד מתי?
אין סיכוי שהוא יחליף את בגדיו ויתקלח
סך הכל הוא מעשן סיגריה או שתיים ליום ולרוב זה בדרך לעבודה או בעבודה. אבל יש ימים שגם בערב מעשן.
יעל*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי יעל* »

בעיניי להרחיק את אבא זה נזק וסיכון לתינוק בערך כמו (ובטח לא פחות) מסיגריה או שתיים ביום שאבא מעשן.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

לא התכוונתי להרחיק לגמרי
רק בזמן שאחרי עישון הסיגריה. כמה זמן כדאי שיתרחק או ישאר בחוץ?
בשמת_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

סך הכל הוא מעשן סיגריה או שתיים ליום ולרוב זה בדרך לעבודה או בעבודה. אבל יש ימים שגם בערב מעשן.
לבקש ממנו להגביל את העישון לבוקר, כך שעד חזרתו הביתה נשאר מעט.

אין סיכוי שהוא יחליף את בגדיו ויתקלח
על זה יש לי רק מלים חריפות להגיד. האבא מרחיק את עצמו, אם הוא מתעקש להישאר בבגדים מדיפי עשן סיגריות בכוונה.
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

אם הוא מתעקש להישאר בבגדים מדיפי עשן סיגריות בכוונה
לא בכוונה
אבל לא נראה לו סוף העולם ושצריך להשקיע כל כך (כמו שלא נראה לו הרבה דברי אחרים בלחיות באופן טבעי, ובכלל זה הנקה ללא תוספות וכיוצא בזה)
לבקש ממנו להגביל את העישון לבוקר, כך שעד חזרתו הביתה נשאר מעט.
מממ.. בטח יסכים רוב השבוע חוץ מבשבת
(הוא כמובן חושב שאני מגזימה עם הלחץ שלי)
בשמת_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

זה גורם סיכון למוות בעריסה ולדברים נוספים. מערכת הנשימה של תינוקות בגיל הזה, לא תמיד יציבה. זה די עניין של הימור. ועישון הוא פקטור משמעותי.

לא נראה לו סוף העולם ושצריך להשקיע כל כך
ובכן, זה בכוונה.
וזלזול.
בלי לבדוק, הוא מזלזל בדאגה שלך. שדווקא מוצדקת לאור הממצאים של המחקרים. לא מדובר פה בתינוקת שעברה את גיל שנה, נכון?

("הנקה ללא תוספות" נשמע לי אישית כמו "לעשות פיפי ללא קטטר")
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

:-(
על הנחרצות

טענתו לגבי סיגריות באופן כללי (שכמו שאמרתי הוא מעשן די מעט מהן,לרוב אחת ביום, לעתים גם בכלל לא) היא שהן עשות לו טוב,לכן זה טוב, יש להן את הערך שלהן בחיים. זה מין שקלול כזה של החיים
התינוקת אכן פחות משנה
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

הנחרצות... לא בריא לתינוק גם שאמא שלו תחשוב שאבא שלו זלזלן וחורש רעת התינוק בכוונה תחילה.
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

יופי שזה עושה לו טוב. באמת, זה חשוב.
אבל להחליף חולצה? איפה פה הבעיה???
גם לבעלי עושה טוב לעשן ג'וינט כל ערב, וגם עושה לו טוב לדעת שהוא לא מזיק לתינוקת שלנו בעזרת זה שהוא שוטף ידיים ופנים, ומחליף בגדים אחר כך, או מתקלח - תלוי בסירחון ובכמות.
וכן, אם הוא לא היה עושה את זה, לא הייתי נותנת לו להתקרב לתינוקת. לכמה זמן? עד שמתקלח ומחליף בגדים.
בשמת_א*

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי בשמת_א* »

על הנחרצות
מדהימה!
את באה להתייעץ באתר אינטרנט עם אנשים זרים. אנשים זרים אומרים לך את הדיעות שלהם, ולך יש ביקורת על איך שהם אומרים את דעתם האישית והפרטית ששאלת אותה!
אני אומרת מה דעתי איך שבא לי, אוקיי?
זו טובה שאני עושה לך.
רק מפני שביקשת.
אני לא מסתובבת ואומרת מיוזמתי את דיעותי בנושא.
רוצה תקחי, לא רוצה אל תקחי, תעשי מה שאת רוצה עם מה שאומרים לך.
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

יש פה 3 פלוני אלמונית
על הנחרצות עם הפרצוף העצוב זה אני כתבתי (המקורית שכתבה את הבעיה)
ולא מתוך ביקורת עלייך. סתם זה היה פרצוף עצוב על התחושה הזו שהוא מזלזל וזה נשמע לך כל כך ברור מבחוץ שהוא מזלזל. זה לא מולך דוקא.

הנחרצות... לא בריא לתינוק גם שאמא שלו תחשוב שאבא שלו זלזלן וחורש רעת התינוק בכוונה תחילה.
זה לא אני כתבתי אלא פלונית אלמוני אחר

וגם את זה (נראה לישזה מישהו שלישי):
_יופי שזה עושה לו טוב. באמת, זה חשוב.
גם לבעלי עושה טוב לעשן ג'וינט כל ערב, וגם עושה לו טוב לדעת שהוא לא מזיק לתינוקת שלנו בעזרת זה שהוא שוטף ידיים ופנים, ומחליף בגדים אחר כך, או מתקלח - תלוי בסירחון ובכמות.
וכן, אם הוא לא היה עושה את זה, לא הייתי נותנת לו להתקרב לתינוקת. לכמה זמן? עד שמתקלח ומחליף בגדים._

אבל האמת היא שהשאלה המקורית שהתכוונתי היא כמה זמן כדאי לחכות עד שהעשן מתפוגג קצת,במידה הוא כן מעשן בערב כשהוא איתנו,או בשבת? לא יודעת אם יש מידע על זה? לפני שהוא ניגש לתינוקת או מחזיק אותה.
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

טוב, אז אני פלונית מספר שלוש, ואני כתבתי רק את הפוסט האחרון...

_יופי שזה עושה לו טוב. באמת, זה חשוב.
וכן, אם הוא לא היה עושה את זה, לא הייתי נותנת לו להתקרב לתינוקת. לכמה זמן? עד שמתקלח ומחליף בגדים._

אני לא יכולה לעזור לך עם "מידע מחקרי" (אולי תבדקי ברשת על מוות בעריסה, וכאלה?), אבל אולי פשוט תסבירי לו, שזה מפריע לך שהתינוקת שלך מריחה את זה, ושאחרי העישון יתנקה סתם ככה, כי זה מפריע לך, וזהו?
מתוסכלת...*
הצטרפות: 10 אוקטובר 2014, 03:10

עישון סיגריות בהנקה

שליחה על ידי מתוסכלת...* »

שלום לכולן,
ילדתי לפני חודש וחצי אני מניקה ולפעמים משלבת מטרנה. אני מעשנת משהו כמו עד 5 סיגריות ליום, יותר נכון בממוצע חפיסה בשבוע כי אני לא מעשנת בשבת.
הפסקתי בתחילת ההריון וחזרתי לעשן בטרימסטר השלישי, באותו מינון שכתבתי מעלה. אני מצחצחת שיניים אחרי, מתבשמת וכו׳ אני לא מחליפה חולצה, בואו נגיד שאני לא מעשנת עד כדי כך שזה יידבק לחולצה בלי שום קשר אני לא לובשת את אותה חולצה שעישנתי בה ביום שאחרי. אני לא מעשנת בתוך הבית אלא רק במרפסת, אף אחד לא יודע שאני מעשנת, כולל בעלי!! מה שמכניס אותי ללחץ לפעמים. אני לא כ״כ מקפידה על השעות כלומר לעשן אחרי הנקה, רק עכשיו קראתי על זה...
להפסיק, אני לא חושבת שאני מסוגלת כרגע, אני מרגישה שחרור כשאני מעשנת, כל הלחץ הזה סביב התינוק, זה נותן לי סוג של רוגע שכרגע אני ממש צריכה..
אשתדל לחכות 95 דקות אבל לפעמים הוא צורח וההנקה מרגיעה אותו גם שהוא לא רעב בכלל, מה הנזק שאני גורמת בכך שאני מעשנת? אני חייבת להרגיע את המצפון שלי
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

מתבשמת וכו׳
ממש אין צורך להתבשם. הבושם שהתינוק הכי אוהב זה ריח הגוף הטבעי שלך.

אני לא מחליפה חולצה, בואו נגיד שאני לא מעשנת עד כדי כך שזה יידבק לחולצה בלי שום קשר אני לא לובשת את אותה חולצה שעישנתי בה ביום
זה נדבק. זה באמת נדבק. כדאי להחליף חולצה, או אולי לעשות חולצת עישון? אני יכולה להריח על בעלי אם עישן סיגריה בצהריים בעבודה (הוא בדרך כלל לא מעשן, אז זה משהו יוצא דופן, וניתן להרחה...).

לא מעשנת בשבת
אם את מצליחה לא לעשן בשבת, אז אולי תקבעי לך עוד יום כזה, שבו את לא מעשנת?

אף אחד לא יודע שאני מעשנת, כולל בעלי!!
זה באמת נשמע קשה... אולי פשוט תספרי לו?

בהצלחה!
פלוני_אלמונית*

עישון סיגריות בהנקה

אם אני מעשנת לפני ההנקה מה זה עושה?
שליחת תגובה

חזור אל “שונות”