שחייה בבריכה ופוליו

טושו*
הצטרפות: 04 דצמבר 2002, 21:29

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי טושו* »

מה לגבי בריאות והגיינה בבריכות של שחייה לתינוקות?
השבוע שמעתי שד"ר רוזנטל אמר שזה מאוד לא מומלץ לילדים לא מחוסנים, וטוהר לא מחוסן, אז ככה בקלות נוותר על הכיף?
אם_פי_3*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 21:35
דף אישי: הדף האישי של אם_פי_3*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אם_פי_3* »

בעקרון אלו בריכות שמטופלות יותר מבריכה רגילה, וגם הטמפרטורה צריכה להיות מתאימה לתינוקות - כולל חימום בחוץ.
בדרך כלל הם מעדיפים להכניס רק תינוקות שחוסנו נגד פוליו, בעיקר כיוון שזהו חיסון שמדבק דרך הפרשות - והתינוקות עושים פיפי במים (צואה אמורה להתפס על-ידי בגד הים המיוחד (חד או רב פעמי)).
משרד הבריאות מאשר לתינוקות אחרי חיסון להכנס לבריכה גם כי הכמות בטלה בשישים, ואולי גם מתוך הנחה שכל התינוקות שם כבר מחוסנים לפחות חיסון מומת. לא יודעת אם כהורים שווה לקחת את הסיכון...
טושו*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי טושו* »

הכלור שבמים לא אמור להרוג את החיידק?
שולמית_ש*
הצטרפות: 20 מאי 2002, 11:23
דף אישי: הדף האישי של שולמית_ש*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי שולמית_ש* »

הניסיון שלי בעניין אינו מעודד. לקחתי את אוריה לשני שיעורי ניסיון, לפני כשלושה חודשים (כשהיה בן 7 חודשים), בשני מקומות שונים באיזור המרכז.
אחרי שניסינו את השיעורים, אוריה התחיל שרשרת של מחלות שנמשכה 3 חודשים. יתכן שהוא היה חולה גם אלמלא נסיונות הבריכה, אבל זה עשה לנו טראומה. אוריה אינו מחוסן.
אני אחכה לקיץ, לים (אוף, גם שם מזוהם).
טושו*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי טושו* »

מזוהם אבל טבעי ;-)
עירית_ל*
הצטרפות: 04 מרץ 2002, 09:48
דף אישי: הדף האישי של עירית_ל*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי עירית_ל* »

בשום אופן לא הייתי מכניסה תינוק רך לבריכה שאינה מחוממת לסביבות השלושים מעלות וגם חימום החלל החיצוני.
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

את אור שלא חוסן לא הייתי מכניסה לבריכה עם תינוקות אחרים...
את אופק לקחתי בגיל חצי שנה לשיעורי פעילויות מים עם מדריכה לתינוקות. אופק חוסן בכל החיסונים.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי עדי_יותם* »

אנחנו עם שני הילדים בבריכה, כבר חמש וחצי שנים (מאז הבכורה).
בגלל זה כן חיסנתי את הקטנצ'יק, במומת. אבל זה נכון גם לגבי הבריכות הציבוריות, שאליהן אפשר לקחת מגיל שנה ומעלה.
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

ממחלות לא סבלנו בבריכה למרות שהם לא מחוסנים. נהפוכו בגלל החום כאשר אנחנו מגיעים עם מעט קירור באים עם יוצאים בלי.
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אביב_חדש* »

חברה שגם לא מחסנת את הילדים שלה דיברה על זה עם חברה רופאה שלה.
התגובה: כמובן שכדאי לחסן, אבל גם אם לא, הסיכוי שמשהו יקרה הוא קלוש כל כך, וגם אם כן, התינוק שלך יהיה מחוסן.
זאת תגובתה מיד שניה, שימו לב.
אם_פי_3*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אם_פי_3* »

בגישה הזאת, אז למה לחסן? הסיכוי לסיבוך מפוליו (ראו חיסון פוליו - המחלה עצמה קלה מאד. רק הסיבוך בעייתי) הוא נמוך מאד, במיוחד אצל תינוקות.
החיסון החי (המדבק) גורם לסיבוך (שיתוק) באחוז מסוים של המקרים (נתונים רשמיים של ה-CDC). אם זה יקרה דווקא לילד שלך? אכן סיכוי נמוך.
עדי_יותם*
הצטרפות: 07 אוקטובר 2001, 22:47
דף אישי: הדף האישי של עדי_יותם*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי עדי_יותם* »

ענת, הפוליו היה בין החיסונים הבודדים שכן חיסנו בהם, אבל בלב מאוד לא קל. החוברת של רוזנטל נותנת עליו מידע לא סימפטי. ומעבר לזה, גם בקהילת המטפלים/רופאים שתומכים בלא-מחסנים, לא הצלחתי עדיין לשמוע חזית אחידה לגבי "אם כן מחסנים, מה עדיף, הטיפות או הזריקה".
אבל התינוק משתתף בחוג בבריכה מגיל חודשים ספורים, כשהוא מוקף בתינוקות מחוסנים ומפרישים... יכולתי כמובן לוותר על הבריכה, אבל לא רציתי.
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי ורד_לב* »

גם אני בדיוק חושבת על זה...
מחר יש לאומני יומולדת (מזל טוב |עוגה| , כבר יש!) ויהיו פה עוד קטנטנים ויש בריכה וכו'
אני גם חושבת לתת לה את החיסון הזה (וגם טטנוס ו...זהו נראה לי. טוב, נחכה להרצאה של רוזנטל השבוע)
ענת_גביש*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 23:50
דף אישי: הדף האישי של ענת_גביש*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי ענת_גביש* »

זהו שהיה לי ברור שלפוליו אנחנו כן מחסנים, ואז ביקרה כאן מישהי שאח שלה (בן שמונה עשרה) לקה בשיתוק בינקות בעקבות החיסון. איזה פחד. גם אני לא הבנתי מה זה וגם אם כן אז התינוק שלך יהיה מחוסן. הכוונה מן הסתם שאם יחלה, ולא יסתבך, יהיה מחוסן, אבל זה איכשהוא לא מרגיע.
אם_פי_3*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אם_פי_3* »

ענת - אם מחסנים במומת לפני המוחלש, אז זה מנטרל את הסיכון ללקות בשיתוק מהחיסון. זה אמנם אומר זריקה ומוסיף חיסון לרשימה...
ענת_גביש*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי ענת_גביש* »

How soon after their polio vaccine can I take my baby swimming?
You can take your baby swimming at any time, both before and after they have their polio vaccine. There is no risk of children catching, or passing on, polio in swimming pools.
http://www.immunisation.nhs.uk/faqpolio.html
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

שאלתי את הרופא שלנו האם לא לקחת אותה לבריכה אחרי החיסון? האם להתנהג בצורה מיוחדת עם החיתולים הצואים?
הרופא אמר שהדבר היחיד שיכול לקרות ממגע עם ההפרשות של תינוק אחרי חיסון זה שהנוגע יתחסן בעצמו (מין חיסון סביבתי שכזה).
אם_פי_3*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אם_פי_3* »

כן, רק שאם זה שבא במגע, לא מחוסן בכלל, הוא עלול "לזכות" בתופעת לוואי (נדירה, יש לציין) של החיסון, שהיא שיתוק...
גפן*
הצטרפות: 21 אוקטובר 2003, 20:56

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי גפן* »

אנחנו התחלנו עם השחייה בגיל 7 חודשים. אבל מאז שהתחלנו עם הבריכה התחילו המחלות, למרות שמאוד נקי שם. לפני חודשיים החלטתי לנסות לעשות הפסקה, לראות אם יש קשר ואכן יש!
הורים מביאים ילדים חולים לבריכה ,זה נדיר אבל ילדים לפעמים גם עושים קקי במים , נכון שיש חיתול מיוחד אבל הוא אינו אטום לגמרי (מניסיון) .
התייעצתי עם מספר רופאי ילדים בנושא (במיוחד לאור העובדה שגם עמית הקטן לא מחוסן) והתשובות היו די דמות, יש בכך סיכון, אבל אלו החיים.
אנחנו הפסקנו עם השחייה, אני הבנתי שההחלטה לא לחסן ילדים דורשת מאיתנו ההורים אחריות גדולה יותר - יש חשיבות גדולה יותר להנקה ולתזונה בריאה של האם והילד.
מכיוון שדרך העברת המחלות העיקרית היא על-ידי החיסון עצמו , נראה לי שזה לא היה אחראי מצידי להכניס אותו לבריכה של תינוקות המקבלים תרכיבים מחומשים ומשולשים כל שני וחמישי.
נדב_נתן_סטודנט_להנחיית_הורים_ותינוקות_במים*
הצטרפות: 25 דצמבר 2003, 14:11

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי נדב_נתן_סטודנט_להנחיית_הורים_ותינוקות_במים* »

אני סטודנט במכללת אוהלו במגמת מנחי פעילות להורים ותינוקות במים, ובהקשר להתלבטויות הרבות שמוצגות לעיל:
חובה על הורה שבחר (מסיבות שונות) לא לחסן את תינוקו בפוליו בפרט ובאחרים בכלל- להודיע על כך למנחה הפעילות במים .
מנחה מקצועי שלמד את המקצוע לא יכניס תינוק לא מחוסן לפעילות במים!!!
עדינה_מאוד*
הצטרפות: 26 מרץ 2003, 09:35
דף אישי: הדף האישי של עדינה_מאוד*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי עדינה_מאוד* »

עד איזה גיל זה נחשב תינוק שלא יהית מכניס? ילד בן 5 זה בסדר?
שרון_ג*
הצטרפות: 30 אפריל 2004, 16:29

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי שרון_ג* »

תינוקות המקבלים תרכיבים מחומשים ומשולשים כל שני וחמישי.
זה לא מדבק. התרכיבים האלה מכילים נגיפים וחיידקים מומתים, ובד"כ רק חלקיקים שלהם .
היחיד שבעייתי הוא פוליו שניתן בפה - כי הוא חי מוחלש. כנ"ל אבעבועות רוח (אבל מה אכפת לך להדבק? עדיף להדבק מוקדם).

עדינה מאד - באיזה גיל את מוכנה שהילד שלך יחטוף פוליו?
בגיל בו את חושבת שזה בסדר שהילד שלך ידבק בשיתוק ילדים - תכניסי אותו לבריכה.
אפרופו, הסיכון הוא מזערי ביותר, שכן ברוב המקרים הפרשת הנגיף ע"י הילד זהה לחיסון, ואין בו סכנת יצירת שיתוק. במקרים נדירים ביותר עובר הנגיף המוחלש מוטציה שהופכת אותו למסוכן יותר מהמוחלש (ופחות מנגיף הפרא), ורק אז יש בו סכנה כלשהי (או לחילופין אם האדם הנדבק משולל יכולת חיסון, ואדם כזה מלכתחילה לא הולך לבריכה).
אם_פי_3*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אם_פי_3* »

כנ"ל אבעבועות רוח (אבל מה אכפת לך להדבק? עדיף להדבק מוקדם).
אבל זה יהיה כמו לקבל חיסון, לא? כי זה אבעבועות מוחלשות, מהחיסון. או שהבעיה היחידה בחיסון היא בגלל אופן כניסתו לגוף?

גם לגבי פוליו, אגב, עדיף להתקל בגיל כמה שיותר צעיר, כדי שלא יהיו סיבוכים.

ולגבי חובת ההורה להודיע למדריך: באותה מידה, גם על הורים שחיסנו (לאחרונה) לדווח למדריך, ועל הורים שחושדים שבנם לקראת מחלה לדווח למדריך.... מעבר לכך, שהילד הלא מחוסן מסכן את עצמו (אולי), אבל לא את הסביבה (בניגוד, למחוסנים הטריים שפוטנציאל הסיכון שלהם את הסביבה גבוה יותר).

בזמנו, מחלת האבעבועות של בתי, התפרצה בעת היותה בפעילות מים לתינוקות. לקח לנו כמה שעות להבין מה זה (בהתחלה היו רק מעט נגעים, ולא זיהינו מהם, הם התרבו מהר).
שרון_ג*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי שרון_ג* »

לא ממש נדבקים מהחיסון של אבעבועות., כתבתי משפט לא נכון. יש כאלה שנדבקים למרות החיסון - אצלם המחלה קלה בגלל החיסון, אצל הנדבק הלא מחוסן יכולה להיות מחלה קלה או קשה. לא נדבקים מהחי המוחלש לעניות דעתי. קראתי מה שכתבתי ובאמת זה מה שמשתמע.
כוונתי היתה שחיסון האבעבועות הוא חי מוחלש כמו הפוליו...הוא לא אמור להדביק ילדים אחרים.
תות_שדה*
הצטרפות: 19 פברואר 2002, 21:05
דף אישי: הדף האישי של תות_שדה*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי תות_שדה* »

במקרים נדירים ביותר עובר הנגיף המוחלש מוטציה שהופכת אותו למסוכן יותר מהמוחלש
שרון, האם המוטציה מסוכנת גם לאלו שחוסנו? (הרי הם לא חוסנו נגד המוטציה)
צפריר_שפרון*
הצטרפות: 04 יולי 2001, 00:31
דף אישי: הדף האישי של צפריר_שפרון*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי צפריר_שפרון* »

_עדינה מאד - באיזה גיל את מוכנה שהילד שלך יחטוף פוליו?
בגיל בו את חושבת שזה בסדר שהילד שלך ידבק בשיתוק ילדים - תכניסי אותו לבריכה._

עדינה מאוד,
תכניסי את הילד שלך לבריכה בכל גיל שנראה לך, והעיקר לא לפחד כלל.
הפחדות מסוג זה הן לחם חוקו של עולם הרפואה. כך רופאים רבים מפחידים מתוך פחדיהם הם. בפועל, אין מה לדאוג (אלא אם את רופא/ה)..
שרון_ג*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי שרון_ג* »

(הרי הם לא חוסנו נגד המוטציה)
הם חוסנו בחיסון שאמור להגן עליהם מפני הנגיף הטבעי, האלים יותר מהמוטציה, ועל כן התשובה היא כן.

הפחדות מסוג זה הן לחם חוקו של עולם הרפואה
התעלמת מכך שהוספתי ואמרתי:
הסיכון הוא מזערי ביותר
השאלה של עדינה באה בעקבות הודעה שכתב נדב הסטודנט, והיתה בה, לטעמי לפחות, קנטרנות מסויימת על עודף הזהירות שננקטת ע"י המפעילים במים.
אי אפשר לאחוז במקל בשני קצותיו. אי אפשר מצד אחד לומר "אני לא מחסן" ומצד שני לשאול באיזה גיל המחלה כבר לא מסכנת את הילד. מדובר על מחלה שמסכנת אדם בכל גיל כל עוד אינו מחוסן למחלה. אתה רוצה לשמור על ילדיך מהדבקה בפוליו? חסן אותם או אל תחשוף אותם. אי-חיסון משמעו לקיחת אחריות מתוך ידיעה. ואם אינך יודע את כל הפרטים לגבי אותה מחלה שכנגדה אינך מחסן, לדעתי הינך נוהג בחוסר אחריות. (לא מדברת עליך באופן אישי, כן?).
זה פשוט משגע אותי שמצד אחד אומרים על דברי הרופאים שהם שטויות או הפחדה או שהם מקבלים שוחד מחברות התרופות, ומצד שני מבקשים בעצתם.
זה כמו שאני אומר לך: "צפריר, בהתחשב בזה שאיני מאמינה בפרחי באך ובהומאופתיה, ואיני רוצה להשתמש בשיטות אלו, תן לי עצה כיצד להחלים ממחלתי"

אין לי בעיה עם :
תכניסי את הילד שלך לבריכה בכל גיל שנראה לך, והעיקר לא לפחד כלל.
זה עניין של גישה. אני לא אגיד לה מה אני חושבת על זה אם לא תשאל בעצתי.
אבל כאן התריסה השואלת:
עד איזה גיל זה נחשב תינוק שלא יהית מכניס? ילד בן 5 זה בסדר?
אין גיל בו אתה מוגן מפוליו אם לא חלית בעבר. נקודה.
ולכן שאלתי
באיזה גיל את מוכנה שהילד שלך יחטוף פוליו?
שזו בדיוק אותה שאלה עם חידוד הנקודה.

הפחדה?
לא זו היתה הכוונה.

אני חושבת שהחיסונים כן הורידו את שכיחות המחלות הללו. חושב אחרת ממני? אוקיי. אבל אל תבוא לשאול ממני עצות בתחום הזה. אנחנו לא מדברים באותה שפה. זה מה שאני יודעת, על זה חונכתי, ובזה אני מאמינה. אל תבקש ממני לענות על דברים שנוגדים את דעותיי וידיעותיי.

והסליחה עם עדינה מאד, שאני מניחה שלא היתה לה כוונה רעה, אלא שבטעות דרכה לי על יבלת :-)
צפריר_שפרון*

שחייה בבריכה ופוליו

שרון,
איני מחסן את ילדי כלל.
אני יודע שגם אם ידבקו בכל מחלה שלא תהיה, ניתן לסמוך עליהם ועל גופם.
אני גם יודע שהפחד מפני הקביעות החד משמעיות של
מדובר על מחלה שמסכנת אדם בכל גיל כל עוד אינו מחוסן למחלה.
איננו רלוונטי.

והחיסון עשוי לעלות הן באי הידבקות מראש, או במערכת חיסונית יעילה שתדע להתמודד גם עם המחלה איך שהיא ולא מוחלש וכיוצא באלה.

זה כמו שאני אומר לך: "צפריר, בהתחשב בזה שאיני מאמינה בפרחי באך ובהומאופתיה, ואיני רוצה להשתמש בשיטות אלו, תן לי עצה כיצד להחלים ממחלתי"

אהה, זה קל: "שרון, היות ואינך מאמינה באמצעים שאני מצוי בהם, לכי אל מי שמבין באמצעים שאת מאמינה בהם, לכי לרופאים. ואת לא תהיי הראשונה שאמליץ בפניה על הרפואה הקונבנציונלית.

ואת דעותי, מדוע את סובלת, ומהם הגורמים לבעיותייך אשמור לעצמי. ולו מתוך כך שאין כ טעם להוסיף אצלך מידע לא רלוונטי.

אלא שבטעות דרכה לי על יבלת
ומתוך שענית כשהיבלת מציקה - הגבתי והבאתי את הצד השני.
ענת_גביש*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי ענת_גביש* »

לא נדבקים מהחי המוחלש לעניות דעתי. קראתי מה שכתבתי ובאמת זה מה שמשתמע.
אז שרון, אם זו דעתך, אולי יבוא לך לנקות את שאר המשפטים המטעים? כי הם באמת מטעים ולא כולם מודעים לשרשרת האירוניה שהתחילה בתגובה למאמן שחייה (שדורש להודיע אם התינוק לא מחוסן!! חה חה חה. מה עם ביקורת קפדנית על מי שחוסן לאחרונה? מוציא אותי מהדעת לשמוע אמהות אומרות, ושמעתי אחת כזאת ממש לא מזמן, "אה, אני לא רואה שמישהו מקפיד על זה וגם לא אמרו לי כלום בטיפת חלב..."

אפרופו, הסיכון הוא מזערי ביותר, שכן ברוב המקרים הפרשת הנגיף ע"י הילד זהה לחיסון, ואין בו סכנת יצירת שיתוק במה זה תלוי לדעתך?
אם_פי_3*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אם_פי_3* »

ענת - זה תלוי עם הנגיף עבר מוטציה או לא. כמו כן, גם מהחיסון (נגיף מוחלש) יש אחוז זעיר (מאד, אבל שגרם להחלטה לחסן מומת קודם) של סיבוכים=שיתוק, וגם בחולים במחלה, כלומר נגיף אלים, אחוז הסיבוכים, כלומר השיתוק, וכזה שאינו חולף תוך זמן קצר, הוא נמוך למדי.
תות_שדה*
הצטרפות: 19 פברואר 2002, 21:05
דף אישי: הדף האישי של תות_שדה*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי תות_שדה* »

בעיות בהבנת הנקרא:
הנגיף הטבעי, האלים יותר מהמוטציה, ועל כן התשובה היא כן.
הנגיף הטבעי אלים יותר מהמוטציה?
וגם לא הבנתי: האם המחוסנים מחוסנים גם נגד המוטציה?

<תסבירי לאט אני אבין מהר...>
אם_פי_3*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אם_פי_3* »

יש נגיף טבעי. הוא אלים, כלומר מחולל מחלה (שכאמור, היא קלה מאד, כל עוד היא לא מסתבכת. רק הסיבוך בעייתי (מאד)).
מן הנגיף הזה, יצרו נגיף מוחלש, המשמש לחיסון, ואינו גורם למחלה - אבל הוא (אמור) להגן על הגוף גם מהנגיף הטבעי, האלים - וזו הרי מטרתו.
מן הנגיף המוחלש, נוצרו מוטציות. המוטציות האלו הן ברמת אלימות בינונית: באמצע בין המוחלש לטבעי.
לכן, אם הנגיף המוחלש מגן מפני הנגיפים האלימים, על אחת כמה וכמה, הוא (אמור) להגן מפני המוטציות הבינוניות.
ברור?
אזרחית_העולם*
הצטרפות: 31 יולי 2004, 03:33

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אזרחית_העולם* »

אני יודע שגם אם ידבקו בכל מחלה שלא תהיה, ניתן לסמוך עליהם ועל גופם.
זאת בתנאי שהתזונה שלהם טובה. מזונותיך הם תרופותיך.
שרון_ג*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי שרון_ג* »

תות שדה, הבנת מצויין, גם כשהסברתי מהר :-)

כרמית, טוב שאת פה. עד שהגעתי למחשב ראיתי שפטרת אותי מהצורך לענות בתשובותייך המדוייקות.

צפריר, המשפט ההוא ניתן לצורך הדוגמה. את ההומיאופתיה ושאר מיני הרפואה האלטרנטיבית איני מכירה מספיק על מנת שאוכל לחרוץ את דינן. זה היה נסיון לתת אנלוגיה לאדם שאינו מאמין בקונספט מסוים אך מצפה לתשובה על פי אותו קונספט, תשובה שתניח את דעתו. מי כמוך יודע שאני תוהה ותוהה בנושא, ובודאי שלא חרצתי דעה לכאן או לכאן.
ודוקא אני רואה את השינוי שחל בי, שבעבר הייתי נפגעת מתשובותיך, ואילו עתה אני דואגת שמא פגעתי בך במשפט הדוגמה ההפוכה שהבאתי. ואת שתי שאלותי/הערותי שעלו לי כאן אשאל אותך בדף שלך.

צפריר ואזרחית העולם, ידעתי שתשובתי כאן תעורר מהומה בזעיר אנפין.
אני יכולה לתת תשובה רק לגבי מה שאני יודעת. וזה מה שאני יודעת.
מ_י_כ_ל*
הצטרפות: 08 דצמבר 2003, 10:54

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי מ_י_כ_ל* »

לכמה זמן תקף חיסון הפוליו?
שרון_ג*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי שרון_ג* »

מיכל, אני לא יודעת על מגבלת זמן לחיסון פוליו.
חיפשתי באינטרנט קצת ולא מצאתי. חיפשתי גם בספרים בבית.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

ממש קשה להבין מתוך הדף הזה. האם הבעיה היא רק לגבי תינוקות וילדים שלא חוסנו כלל לפוליו? המידע כאן די מבלבל גם אם מנסים להתעלם מהדעות השונות. או אולי אין בכלל מידע אובייקטיבי, והכל נתון לשיפוטו ודעותיו של הקורא
שרון_ג*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי שרון_ג* »

האם הבעיה היא רק לגבי תינוקות וילדים שלא חוסנו כלל לפוליו?
אם השאלה מתייחסת לנגיף שעבר מוטציה, אזי התשובה היא כן.
צפריר_שפרון*

שחייה בבריכה ופוליו

אין בכלל מידע אובייקטיבי, והכל נתון לשיפוטו ודעותיו של הקורא
של האדם על פני של הקורא.

בהחלט. ועניין זה נכון במיוחד לעניני בריאות.
נחמדה*
הצטרפות: 01 ספטמבר 2004, 10:10

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי נחמדה* »

רוצים לנסוע לכנרת מחר עם בת שנתיים שמחוסנת חלקית נגד פוליו - 3 זריקות מומתות. הרביעית והאחרונה עוד כמה חודשים. מותר להיכנס למים?
נחמדה*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי נחמדה* »

ודבר נוסף - אני קוראת כאן על ד"ר רוזנטל, וגם אנחנו היינו אצל נועה פרנקל בזמנו. לאחרונה היינו בטיפול אצל הומאופת קלאסי עם הילדה, והוא טען שמה שרוזנטל ו"טיפה מין הטבע" עושים זה "אביוז הומאופתי".אלה רמדיז ללא פרובינג. הרבה מההומאופתים הקלאסיים יוצאים בצורה חריפה נגד החיסונים ההומאופתים ויש להם הסברים רציניים ומשכנעים, כמו גם נגד תכשירים הומאופתים (גליגם וכאלה) בבתי מרקחת. משונה לי שאג'נדה כל כך מוצקה וקיימת לא נשמעת, גם לא באתר כזה. או שאולי פספסתי?!
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי חגית_ל* »

הקטנה, שנה ו-3 ח', בילתה כמעט כל יום בבריכה בחודש האחרון ובינתיים הכל בסדר, טפו-טפו-טפו.
נחמדה*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי נחמדה* »

והיא לא מחוסנת? או חלקית?
שרון_ג*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי שרון_ג* »

טפו-טפו-טפו.
ועל זה נאמר - אל תירק לבריכה שאתה שוחה בה...:-)
חגית_ל*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי חגית_ל* »

לא מחוסנת בכלום. אבל נושא התזונה הוא מחוייב אצלינו.
נחמדה*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי נחמדה* »

תודה. היינו והיא פחדה להיכנס:-(... אבל היה כיף. אשמח אם תפרטי איך התזונה קשורה לדעתך או שתפני אותי לעמוד המתאים. תודה
מיכל_אבן*
הצטרפות: 15 יולי 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של מיכל_אבן*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי מיכל_אבן* »

הקטן בן שנה ושבעה חודשים מחוסן חלקית נגד הפוליו - 3 זריקות מומתות. האחות בטיפת חלב טוענת שמכיון שאני לא רוצה לחסן אותו בטיפות (הנגיף המוחלש) אני צריכה לתת לו ארבע זריקות במקום השלוש שנותנים למי שמחסן גם במומת וגם במוחלש. האם ידוע לכן משהו על זה? למה לתקוע לו עוד זריקה? ממש לא נראה לי שזה יחפה על העדר החיסון של הנגיף המוחלש.
ועוד שאלה: האם זה נכון שאם הוא מחוסן ע"י הנגיף המומת זה מכחיד את הסיכוי שלו לחטוף את המחלה מהנגיף המוחלש (במידה ואני אחליט בכל זאת לחסן אותו עם המוחלש)? כי הסיבה שלא נתתי לו את המוחלש הוא כמובן בגלל הפחד שהוא יחלה במחלה.
שרון_ג*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי שרון_ג* »

האם זה נכון שאם הוא מחוסן ע"י הנגיף המומת זה מכחיד את הסיכוי שלו לחטוף את המחלה מהנגיף המוחלש
ברפואה אין 100%. זה מקטין מאד את הסיכוי. אבל אף אחד לא יכול להבטיח לך.
לגבי הזריקה הרביעית - אין לי מושג ירוק. מה שכן, ברור שארבע זריקות לא מחפות על העדר חיסון חי-מוחלש.
נהורה*
הצטרפות: 25 ינואר 2004, 11:09

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי נהורה* »

שרון ג , אולי לא מחפה אך העובדה היא שברוב הארצות המערביות לא נותנים את המוחלש כלל וגם אצלינו התחילו לדבר על זה .
שרון_ג*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי שרון_ג* »

הסיבה שהתחילו לרדת מהמוחלש היא שירדה שכיחות המחלה עד כדי כך שהסיכוי להדבק בה הפך לאפסי. אין לי מושג אם אצלנו זה גם כך, ועובדה שבשנות התשעים היתה מגפה. ייתכן שיש קשר לכך שאנו באים במגע עם אוכלוסיות לא מחוסנות (פן אחר של הכיבוש בשטחים ? ;-))
חגית_ל*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי חגית_ל* »

אנחנו בילינו את כל הקיץ בבריכה ובריאים, טפו.

אוכלים טבעוני ואורגני. כמובן הקטנה עוד יונקת, שנה ו-5 ח'.
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

הרופאה ההואופטיתי שלנו, שהיא גם רופאה קונבנציונלית ובנתה לנו תכנית חיסונים שמתאימה לנו,,, אמרה שצריך לחסן פוליו ראשון לפני כניסה לבריכה ולים מחשש שיש ילד עם פוליו שעשה קקי במים...
חגית_ל*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי חגית_ל* »

טוב, אז לא חיסנו.
סירופ_מייפל*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 12:19

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי סירופ_מייפל* »

חגית ו, מהתגובה שלך נקרא שאולי קראת אותי לא נכון ואולי חשבת שניסיתי להטיף או משהו כזה. באמת שלא, כתבתי בזמן לחץ ורציתי רק להוסיף פיסת מידע. @}
תמר_מתחילה*
הצטרפות: 26 מאי 2005, 18:33
דף אישי: הדף האישי של תמר_מתחילה*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי תמר_מתחילה* »

האם עכשיו כשהפסיקו לתת את החיסון דרך הפה, נפסקה גם האפשרות להדבק בבריכה מצואה ? התינוקת שלי בת שלושה חודשים ולא מחוסנת, אבל אני מניחה שאם אקח אותה עכשיו עדיין יהיו ילדים קצת יותר גדולים שעוד קיבלו את החיסון דרך הפה. האם באמת הפסיקו באופן גורף בכל הארץ?
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי סיגל_ב* »

מקפיצה ל-מה חדש, כדי להעלות שוב את השאלות של תמר מתחילה:

האם עכשיו כשהפסיקו לתת את החיסון דרך הפה, נפסקה גם האפשרות להדבק בבריכה מצואה ?

האם באמת הפסיקו באופן גורף בכל הארץ?
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

האם באמת הפסיקו באופן גורף בכל הארץ?
עדיין לא הפסיקו.
ילדים שנולדו לפני 2004 והתחילו , מסיימים את הסדרה (משהו כזה).
אנחנו קיבלנו לפני שבועיים טיפות, ואמורים לקבל עוד מנה עוד כמה חודשים. אבל אח"כ באמת לא יהיו יותר טיפות.
עם זאת, לדעתי, אין מה לבנות על זה שמקורות המים יהיו נקיים מחיידקי פוליו בשנים הקרובות.
תמר_מתחילה*

שחייה בבריכה ופוליו

תודה ל סיגל ב על ההקפצה ! האם לדעתכן בבריכה שמתרחצים בה רק מבוגרים (בבית פרטי), אין סכנה ?
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

ילידי 2004 יכולים לקבל טיפות עד גיל שנתיים (אלא אם ישנו את הנהלים). ככה שגם שנה הבאה עוד יהיו פעוטות שיקבלו טיפות.
ילידי 2005 לא מקבלים טיפות כלל.
(מקווה שלא טעיתי)
ז.י.ו.2.3*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2005, 00:59

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי ז.י.ו.2.3* »

כמה דברים על בריכות וזיהומים:
קודם כל, הכלור הורג חלק מהחיידקים והוירוסים, אבל הוא בהחלט רעיל מאד באוויר, קל וחומר בבריכות חמות וסגורות. אנחנו היינו בהתחלה באיזה מקום שפשוט יצאנו משתעלים, זה יותר גרוע מגז מדמיע וזה הורס את הריאות, בטח ובטח מסוכן אצל תינוקות, שמערכת סליקת הרעלים אצלם בתחילת דרכה והכבד שלהם עוד לומד לקרוא. אנחנו מחליפים מחלה שהגוף שלנו יודע (לרוב) להתמודד איתה, בנשק כימי (הגרמנים השתמשו במלחה"ע הראשונה בכלור כנשק כימי)

דבר שני, קבלו המלצות, שאלו מי היה איפה, כי במקומות שמסוכן יותר זה פשוט בגלל שפחות מקפידים, ושם זה קורה יותר. יש בטח גם תקן, ובטח ישמחו להציג לכם אישורים אם יש להם.
אור הקטן (אההה, הבחור כבר בן 10 חודשים) הולך מגיל שלושה חודשים, פעם בשבוע עם אמא (אבא לא אוהב מים) לבריכה במקום מקסים שמפעיל זוג מקסים, חמים ונעים שם גם בקיץ וגם בחורף, ונקי ובטיחותי, שישה חודשים פלוס כמעט כל שבוע, וטפו * 3 עד היום היה חולה בדיוק פעם וגם זה כנראה מהשיניים ולא מהבריכה, ועבר אחרי יום.

אני חושב שצריך לתת לילדים בתחילת חייהם, כאשר מערכת החיסון שלהם חזקה ומכילה גם נוגדנים מהאם עדיין, להיחשף ולגופם "ללמוד" את הגורמים הזרים האלה ולהתמגן נגדם, במיטב הטכנולוגיה הכי מעודכנת בביולוגיה שבמעבדה החיה שעל כדור-הארץ: מערכת החיסון האנושית. אור יוצא איתנו לארועים מגיל שבוע, וכנראה נחשף להשתעלויות אינספור, אבק דרכים (כולל סיני) ושאר מערין בישין מכל עבר, וצולח אותם עד עכשיו בדילוג קליל. אני מתאר לעצמי שישנם ילדים פחות עמידים גופנית אבל אני בטוח שהשמירה בצמר גפן (הימנעויות מדברים או ממגע עם דברים) אינה טקטיקה שמבטיחה הצלחת יתר בפיתוח מערכת החיסון, מאחר שזו מערכת שמבוססת על למידה, ולמידה על-ידי התנסות. אין למערכת החיסון שלנו דרך לדעת על התגוננות אם לא פגשה קודם באיום (החיידק, הרעלן, אנטיגן פתוגן כלשהו). ככה זה בחיים. ההורות מושכת לגונן, וגם כאן כמו בכל תחום אחר בחיים נדרש מאבק עיקש בחלק מהיצרים והדחפים והתאוות שלנו על מנת לשחרר, ולאפשר להם ללמוד.
פני_לוס_אנג'לס*
הצטרפות: 09 אוגוסט 2005, 03:56

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי פני_לוס_אנג'לס* »

זיו, תודה!!! כל הכבוד!!! אני צריכה להדפיס את דבריך ולהתחזק מהם כל פעם כשאני נחלשת, כתוצאה מתגובות הסביבה או מדברים שאני קוראת.
תמר_מתחילה*

שחייה בבריכה ופוליו

זיו, הדף מדבר על פוליו בבריכות שחיה. באופן עקרוני אני מסכימה עם מה שאתה כותב, אבל לילדים שאינם מחוסנים יש סכנת הדבקות מילדים שכן חוסנו! ופוליו זו לא בדיוק המחלה שהיית רוצה לתת למערכת החיסונית להתנסות בה.
איסי*
הצטרפות: 06 אפריל 2004, 19:24

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי איסי* »

אורי שלי בת שנתיים ושבע לא מחוסנת.בילינו את כל הקייצים בים ובבריכה.השאלה היא אם יכול להיות שאורי כבר מחוסנת לפוליו בגלל חיסון העדר ואם כן האם יש בדיקה שיכולה להראות זאת?
אמא_שללה*
הצטרפות: 02 אפריל 2006, 19:08

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אמא_שללה* »

אוטוטו קיץ, אלה בת שנה וחודשיים, בשנה שעברה נמנענו מבריכה כי היא לא מחוסנת ופחדנו שתידבק מהילדים שחוסנו בפוליו. עכשיו היא כבר יותר גדולה ואנחנו מאוד רוצים שתיכנס לבריכה.לפי מה שידוע לנו,בטיפת חלב החיסון בשנה האחרונה ניתן בזריקה ולא בבליעה. דינו כדין חיסון שניתן בבליעה? או שיש פחות סיכויים להידבקות?
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

בשנה שעברה היא גם היתה קצת קטנה מדי, לא?
בכל אופן הבת שלי בת כמעט שנה ובאמת עד עכשיו לא חיסנתי בכלל ובגיל 11 חודשים, ממש לאחרונה היא קבלה לראונה זריקה של חיסון נגד פוליו. אני לא הולכת למנוע ממנה בריכה וים וראיתי שאני לא מספיק בוטחת בזה שיהיה בסדר גם בלי. נראה לי שבבריכות גם ככה החיסון לא יכול לחיות עם כל הכלור המגעיל הזה, אבל בים זו סכנה הרבה יותר גדולה ונחלים וכו'. אני מטיילת, אז לא לתת לה לטבול רגליים בנחל או למות מפחד כל פעם מחדש? עדיף כבר לחסן בעיני.
מלאכים_קטנים*
הצטרפות: 20 מרץ 2006, 21:45

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי מלאכים_קטנים* »

שלום לכולם,
בתקווה שהדף עדיין פעיל, עמית בן 10 חודשים, לא מחוסן . אנחנו נוסעים לאילת בחודש הבא ואני מתלבטת האם לחסן לפוליו, לא הבנתי מכל האמור לעיל את העיקר, האם יש חשש בבריכות היום מהחיידק המוחלש או לא והאם אפשר להדבק מהחידק המומת??. דווקא עכשיו שיוצאות לו שיניים כל שני וחמישי וחום וכו', לא בא לי לחסן אותו . מה לעשות ????
נעמה...*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 04:58

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי נעמה...* »

בתי בת כמעט שנתיים ומעולם לא חוסנה בכלום. רק השבוע נכנסה פעם ראשונה בחייה לבריכה וחזרה ועלתה אצלי השאלה האם היא כבר עברה את השלב שפוליו מסוכן,או שתמיד תהיה סכנה
לא מכניסה אותה לבריכת הקטנטנים אלא רק איתי בבריכה הגדולה
לים נכנסת הרבה
אשמח לעצות ממביני עניין שגם בחרו לא לחסן וילדיהם גדלו
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

האם היא כבר עברה את השלב שפוליו מסוכן
בשנות ה 50 היתה מגיפת פוליו בארץ, יש אנשים שחלו בילדותם ומשותקים עד היום. לא כולם כמובן. הסכנה הגדולה יותר היא בים ולא בבריכה עם הכלור. זה לא קשור לגיל שנתיים, זה מסוכן גם בגיל 10 למיטב הבנתי
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

נראה שאף אחד לא יודע את התשובה. השאלה עלתה פה בדף שוב ושוב בשנים האחרונות (עם דגש על זה שעכשו לא נותנים יותר את החיסון המוחלש, אם הבנתי נכון) ולא עונים. אם למישהו בכ"ז יש תובנה, גם אני אשמח לשמוע. (לא לגבי הגיל, אלא האם בכלל יש בעיה).
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי יעלי_לה »

השאלה עלתה פה בדף שוב ושוב בשנים האחרונות (עם דגש על זה שעכשו לא נותנים יותר את החיסון המוחלש
ממה שאני מבינה (ובטח שכחתי הרבה, אבל יש מידע אמין במעלה הדף):
שחייה בבריכה חשפה להידבקות בנגיף פוליו מוחלש כאשר היו מחסנים בזה, כי אולי ילד שחוסן לאחרונה הפריש את הפרשותיו למים (כולל רוק נדמה לי). כבר לא מחסנים בזה, ובכל זאת נמצא לפני שבועיים בקריית ביאליק נגיף פוליו שמקורו בחיסון מוחלש.

הסכנה הגדולה יותר היא בים ולא בבריכה עם הכלור.
כאן הסכנה היא מפני פוליו בר ולא פוליו מוחלש של חיסון, שעלול להגיע דרך הביוב ממדינות שבהן עדיין יש פוליו בר (מהשטחים לים התיכון, מאפריקה לים סוף). לא יודעת מה רמת הסיכון.
יעלי_לה

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי יעלי_לה »

כתבתי את התובנות האחרונות שלי על חיסון פוליו בדף חיסון פוליו.
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

תודה לך יעלילה, עדיין לא הבנתי אם בטוח בבריכה עכשו כשאין חיסון מוחלש. אגב, כל סיפור הילדה מהקריות: מי מצא לה פוליו בצואה? לכבוד מה החליטו לחטט לה בקקי?
יעלי_לה

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי יעלי_לה »

עדיין לא הבנתי אם בטוח בבריכה עכשו כשאין חיסון מוחלש
בהנחה שנגיף פוליו שמקורו בחיסון מוחלש הוא נדיר מאווווד, מכיוון שכבר לא מחסנים במוחלש, התשובה היא: כן.
(אולי עדיף לוודא את זה עם גיל ט או עם שרון ג (האם שומעת?????)
אגב, כל סיפור הילדה מהקריות: מי מצא לה פוליו בצואה?
מעבדת בי"ח רמב"ם מצאו את הנגיף החשוד. לא יודעת מי זיהה אותו כפוליו, בטח איזו מעבדה של משרד הבריאות או משהו.
לכבוד מה החליטו לחטט לה בקקי?
היא התאשפזה עקב שלשולים.
מתוך איזה פורטל של הקריות (מצאתי בגוגל):
פעוטה בת שנתיים מקרית-ביאליק אושפזה ב-2 במאי בבית החולים רמב"ם בחיפה, כשהיא סובלת משילשולים. בבדיקות צואה שנלקחו ממנה נמצא נגיף, החשוד כנגיף פוליו, הגורם לשיתוק ילדים. [...] במשרד הבריאות מציינים כי היא לא חולה במחלה שיתוקית כלשהי ושוחררה מבית החולים. הילדה חוסנה נגד פוליו כחלק משיגרת החיסונים הנהוגה בארץ.

משום מה לא מוצאת ברשת מידע על התוצאות, אבל את מה ששמעתי על זה ברדיו סיפרתי בדף חיסון פוליו.
פלוני_אלמונית*

שחייה בבריכה ופוליו

"הרתחת מים למשך מחצית השעה תחסל את הנגיף. פסטור גורם לו להרס וכלור בריכוז נמוך הורס אותו, "
מתוך אתר דוקטורס.על נגיף הפוליו.לכל המעוניין...
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

משום מה לא מוצאת ברשת מידע על התוצאות
לא זוהה כפוליו. בגלל זה לא שמעת על זה יותר.

כבר 21 שנים שלא היה מקרה פוליו בארץ.

החיסון שניתן היום לא עובר בבריכות שחיה. לא ניתן להשיג את התרכיב המדבק בארץ.
(זה מה שמלמדים היום באוניברסיטה בהסמכת מדריכי שחיה בחלק הנוגע להעברת מחלות ולחיסונים.)
שחיה נעימה.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי נועה_בר* »

ניצן, האם מדברים על מחלת הצהבת (נדמה לי A) ככזו שיכולים להידבק בה בבריכה?
אמא_של_יוני*
הצטרפות: 05 דצמבר 2004, 11:32
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יוני*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אמא_של_יוני* »

שלום, אני יודעת שאומרים שניתן להדבק בפוליו אם מכניסים ילד לא מחוסן לבריכה בה רחצו ילדים שקיבלו חיסון נגד פוליו בטיפות.
רציתי להבין למה קיימת סכנת הדבקה?
תחשבו על זה, הילד שקיבל את החיסון בטיפות קיבל אותו ישר לפה ובכמות הרבה יותר גדולה ממה שהילד בבריכה יקבל אותו. כלומר הילד בבריכה הולך אולי לקבל קמצוץ מהחיסון מהול בהמון מים עם כלור (שסביר להניח כבר הרג את החיידקים) אז למה שהוא יחלה בפוליו ולא הילד שקיבל את החיסון?
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

סליחה על הבורות, אבל אנחנו (ילידי שנות השישים,שבעים), מחוסנים נגד פוליו??
אפרת*
הצטרפות: 08 יולי 2003, 12:18

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אפרת* »

לפי מה שאני הבנתי, הסכנה היא שהנגיף יעבור מוטציה ויהפך לאלים (כלומר למחולל המחלה).
קש_יו*
הצטרפות: 03 יולי 2010, 08:11

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי קש_יו* »

שלום,
אני רוצה לקחת את בני בן החודשיים-בערך לשחיית תינוקות, והוא טרם חוסן לפוליו (לפחות לא בשלב זה), מה שכמובן העלה בי את החשש להידבקות.
מקריאת דף זה ודף חיסון פוליו הבנתי כי כיום אין סכנה מהידבקות בפוליו שנגרמת מילדים אחרים בבריכה שהתחסנו, כיוון שהחיסון שניתן כיום הוא הנגיף המומת ולא המוחלש.
אבל, בכל זאת אשמח לתגובות כדי לראות אם הבנתי נכון.
רוני_של_4*
הצטרפות: 24 יולי 2009, 14:26

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי רוני_של_4* »

קש יו , כיום רוב הילדים מקבלים את החיסון בזריקה ולא בטיפות של נגיף מוחלש דרך הפה. לכן הנגיף אינו עובר במערכת העיכול, ואיננו מופרש החוצה דרכה. זו הסיבה שאני הבנתי...
מעין*
הצטרפות: 22 יולי 2003, 21:52

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי מעין* »

האם קיימת סכנת הדבקות בפוליו ברחצה בים או בנחלים?
מריה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2004, 18:25

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי מריה* »

מה דעתכם על ההשערות דל משרד הבריאות על חיסון פוליו. לחסן את כל הילדים עד גיל 6? בן שלי בן שנתיים לא מחוסן. אז לא מומלץ בריכה?
פלוני_אלמונית*

שחייה בבריכה ופוליו

http://www.hisunim.com/index.php?option=[po]com content[/po]&view=article&id=145%3Apolioscare2013&catid=43&Itemid=145
פלוני_אלמונית*

שחייה בבריכה ופוליו

מהקישור ברור שאין סיבה לא ללכת לבריכה, ומה בקשר לים? כדאי להימנע כרגע למי שלא חוסן?
אביי*
הצטרפות: 23 אוגוסט 2013, 10:02

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אביי* »

אני חיסנתי את הבן שלי , ומדברים ע"פ משרד הבראיות שהילד לא יבוא במגע עם בריכות וים וכו שאלתי היא
  1. האם מותר לילד להשתתף בשחיה בברכה , נהר , ים
  2. השאלה השניה אומרים שהחיסון מגן על הסביבה כידוע לי בשני 2005 הפסיקו לחסן את הילדים בארץ ז"א שרוב המדינה מחוסנת
  3. האם יש סיבוכים בעתיד
אשמת למי שיענה לי לשאלות אלו
אמא_של_שני_ס'כים_וס'כית*
הצטרפות: 25 אפריל 2013, 11:56
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_שני_ס'כים_וס'כית*

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי אמא_של_שני_ס'כים_וס'כית* »

האם מישהו יודע אם אפשר ללכת עם תינוקת שעברה רק מחומשת אחת לנחל?
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

שחייה בבריכה ופוליו

שליחה על ידי צוויליך* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

בטח, כל עוד נזהרים לא להסיר ממנה את העיניים, שלא תטבע חו"ח. (-:
יש לך סיבה לחשוב שהנחל מזוהם בביוב? אז אל תלכי, בלי קשר לפוליו.
הסכנה אינה מנחלים אלא מסוכני ההפצה החשאיים הסובבים אותה בכל עת - הילדים אחרים שקיבלו שתי טיפות.
שתי טיפות קטנות, חמודות, מתוקות, אני יכול לראות כבר את האנימציה של התסריט "הייתי טיפת חיסון מוחלש", טיפה קטנה יוצאת לעולם הגדול.

למה שלא תיכנס לטבול בנחל? הפחידו אותך החבר'ה מיחסי הציבור של משרד הבריאות, כן, זאת בדיוק המטרה.

צוויל
פלוני_אלמונית*

שחייה בבריכה ופוליו

שלום,
שואלת שוב האם כיום ניתן להכניס תינוק לא מחוסן לבריכה ציבורית/ים?
שואלת מכיוון שהבנתי שמאז הפוליו ברהט ב 2013 חזרו לתת נגיף מוחלש בטיפות, האם נכון?
שליחת תגובה

חזור אל “עידוד עריכה”