איך בונים מפגש הכנה להנקה

אשה_לומדת*
הצטרפות: 30 יוני 2006, 23:02
דף אישי: הדף האישי של אשה_לומדת*

שליחה על ידי אשה_לומדת* »

שלום לכולם!

יש לי 3 חברות בהריון וכולן רוצות להניק, אז הצעתי להעביר להן מפגש הכנה להנקה. הבעיה שיש כלכך הרבה חומר על הנקה, שפשוט קשה מאד להתמקד.
אשמח לטיפים ורעיונות איך לבנות מפגש כזה. אני לא רוצה שזה יהיה עמוס מדי.

אציין שלשתי החברות זה הריון ראשון ואין להן הרבה ידע בנושא ההנקה.לחברה אחת יש פטמות שקועות. לחברה שלישית זה הריון שני והיא הניקה פג במשך שנה +, בניתי עליה כעל מישהיא שתוכל להראות תנוחות הנקה נכונות - חלק מעשי ואני אעביר את החלק התאורתי (הניסיון שלי עם ההנקה לא כל כך מוצלח, תמיד הייתי טובה יותר בתאוריה :-(

חשבתי להתחיל עם הקדמה, שסה"כ הנקה זהו תהליך טבעי, אך דורש למידה .הנקה זו מיומנות נרכשת.
  • יתרונות הנקה לאם ולתינוק
  • אנטומיה של השד
  • עקרון של יצע וביקוש בהנקה
  • תפיסה נכונה (רוצה להראות להן CD של ד"ר ניומן)
  • ניהול הנקה - הנקה לפי דרישה, להציע גם את השד השני.
  • בעיות נפוצות בהנקה - כאב פטמות ופצעים, גודש, בלבול פטמות, "אין מספיק חלב" ועוד.
רוצה לחלק להן חוברת עלמ"ה - עזרה למניקה מפורום הנקה בתפוז שיש שם רשימה של יועצות הנקה + טלפונים.

מה דעתכם? אולי פספסתי מהשהו חשוב?
מנסה_לעזור*
הצטרפות: 19 ספטמבר 2004, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מנסה_לעזור*

שליחה על ידי מנסה_לעזור* »

ממליצה לך ללכת אתן יחד למפגש של לה-לצ'ה שם גם יוכלו לראות יונקים שונים בגדלים ותנוחות שונות, להיפגש עם מדריכת הנקה ולקנות חומר כתוב. התשלום הוא תרומה של 20 ש"ח (אם לא העלו).
אפשרות שניה היא לארגן ערב ולהזמין יועצת מוסמכת בתשלום ולהתחלק בהוצאה.
יכולה להמליץ לך על מדריכה מקסימה בת"א.
מנסה_לעזור*

בקריאה שניה נראה לי שאולי את בעצמך מדריכה/יועצת?
לדעתי חשוב להכניס נסיון הכנה להורות בכלל. לא כ"כ קל להכין מישהו להורות כמו שלא באמת ניתן להסביר למישהו כמה כואבים צירים אבל נשים רבות, יומיים אחרי הלידה (אם היתה רגילה ובבית חולים), משתחררות הביתה עם צרור צורח שלא כ"כ מבינים מה הוא רוצה וזה בכלל לא הבובה הורדרדה/תכלכלה שאוכלת 10 דקות כל 3 שעות ובשאר הזמן ישנה או מחייכת לסבתא/דודה/שכנה שדוחפים את הפרצוף שלהן לתוך העריסה. - על זה ממליצה לך לקרוא את ה"ברושור של טלי תקומי".
תוהה*
הצטרפות: 19 דצמבר 2001, 17:24

שליחה על ידי תוהה* »

איזה קטע. אני בקורס של בתיה דיוויס ובדיוק הנושא של הפרק הוא איך מכינים קבוצה להנקה, מה מלמדים ועוד כהנה..
אני עוד לא התעמקתי בפרק. אם יש לך בהישג יד את הספר של IBCLE אז זה פרק 11.
בהצלחה.
אשה_לומדת*

מנסה לעזור, תודה על התייחסות.

ממליצה לך ללכת אתן יחד למפגש של לה-לצ'ה

אני מתכוונת ללכת למפגש לל ביום א' הקרוב, אך לחברות שלי מבחינה טכנית זה לא מתאפשר( המפגש בבוקר והן עובדות בבוקר)

אפשרות שניה היא לארגן ערב ולהזמין יועצת מוסמכת בתשלום ולהתחלק בהוצאה
רעיון טוב, שווה לבדוק איתם

בקריאה שניה נראה לי שאולי את בעצמך מדריכה/יועצת?
תודה:-] , אני לא מדריכה או יועצת אני פשוט מאד מתעניינת בנושא.

לדעתי חשוב להכניס נסיון הכנה להורות בכלל
מסכימה איתך, אך כרגע הן לא כל כך רוצות להשיב על זה. כרגע הדבר הכי חשוב זה לידה.

ממליצה לך לקרוא את ה"ברושור של טלי תקומי".
אלך לחפש את זה.

תוהה, לצערי אין לי את הספר, אולי תוכלי לתת לי כמה טיפים?
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

שליחה על ידי בת_ההרים* »

לדעתי כדאי לנסות להתמקד ולא לנסות לעבור על הרבה מידי חומר.בתכלס,חשוב לתת מידע שיש לגביו אי-בהירות והטעיות בבתי חולים(תדירות הנקות,אינדיקציה למספיק חלב,קולסטרוום,מתי בדרך כלל מופיע החלב עצמו).
אני חושבת שאת צריכה ממש להיות תמציתית בנוגע לאנטומיה ויתרונות חלב אם.הרי הן כבר ממילא רוצות להניק.אין כאן הרבה מה לשכנע.תוך כדי שיחה על הימים הראשונים של ההנקה נכנסים הנושאים של;מנגנון ייצור חלב,חשיבות הקולסטרום,מדוע אין לתת תוספות וכ'ו.
וכמובן,חיבור נכון לשד.
כדאי גם לא להגזים עם מידע על בעיות.למה לתקן מה שעדיין לא נשבר?
וגם,לחזק.לחזק את הסמכו האימהית,החיבור לאינטואיציה,האמא יודעת מה נכון והתינוק לא בהכרח בוכה בגלל רעב.
אשה_לומדת*

בת ההרים, תודה לך על הערות
אני חושבת שאת צריכה ממש להיות תמציתית בנוגע לאנטומיה ויתרונות חלב אם
מסכימה איתך

כדאי גם לא להגזים עם מידע על בעיות.למה לתקן מה שעדיין לא נשבר?
פה אני קצת חולקת עליך, כי ידע זה כוח.

וגם,לחזק.לחזק את הסמכו האימהית,החיבור לאינטואיציה,האמא יודעת מה נכון והתינוק לא בהכרח בוכה בגלל רעב
את כל כך צודקת, אני בזמנו נפלתי לבור הזה:-(
מנסה_לעזור*

אני מתכוונת ללכת למפגש לל ביום א' הקרוב, אך לחברות שלי מבחינה טכנית זה לא מתאפשר( המפגש בבוקר והן עובדות בבוקר) - יש גם אחה"צ ובערב. נדמה לי שעדי יותם העבירה בזמנו מפגשי ערב במרכז. אפשר גם לבדוק בדיאדה.

ברושור לתינוק: http://www.tapuz.co.il/birth/article.as ... ubCatId=33 יש גם אחד שנראה כמו ברושור ומסתובב ברשת אבל לא מצאתי כרגע. אפשר לחפש.
g_a_n_i*
הצטרפות: 20 מאי 2006, 12:34

שליחה על ידי g_a_n_i* »

בהצלחה!
נורא נחמד מצידך@}
אולי תמצאי לך נישה חדשה...
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

שליחה על ידי ארני_ש* »

אני הייתי בונה את הסדנא ככה :
כל אחת בתורה תציג את עצמה (בזמן שהן אוכלות ארוחת בוקר מושקעת שהכנת להן - הן בהריון )
במהלך ההצגה של עצמה תציג את עמדתה לגבי הנקה , הפנטזיה שלה ובעיקר החששות שלה .

אחר כך את תספרי את סיפור ההנקה שלך , איך זה היה , מה היו הקשיים , כמה זמן הנקת (ממשיכה להניק)
איפה הקשיים ובעיקר , ואת ז התשמרי לסוף מה היתרונות.
תתחילי בכך שאין דבר כזה אין חלב או אי אפשר להניק אבל שיכולים לצוץ קשיים.
תתמקדי ביתרונות לתינוק מהמובן הריגשי , בקלות של ההנקה לעומת הזנת בקבוק וכו ....
אחר כך עוד סבב: כל אחת תספר איך מרגישה לאור הסיפור שלך ומה ששמעה מחברותיה.
בסוף תכניסי את כל הידע שהצגת :
אנטומיה של השד
  • עקרון של יצע וביקוש בהנקה
  • תפיסה נכונה (רוצה להראות להן CD של ד"ר ניומן)
  • ניהול הנקה - הנקה לפי דרישה, להציע גם את השד השני.
  • בעיות נפוצות בהנקה - כאב פטמות ופצעים, גודש, בלבול פטמות, "אין מספיק חלב" ועוד.
ותחלקי את החוברת .
השיתוף שלהם ולצאת מהבעיות שהן העלו והסיפור האישי שלך , הופכים את הכל ליותר נגיש וזה מה שזוכרים בסוף .
מקוה שעזרתי
בהצלחה
אשה_לומדת*

מנסה לעזור, תודה על ההפנייה לקישור.
ראיתי שיש מפגשים גם בערב, למשל במ.מ.ש.

g a n i
שמחה לקרוא אותך פה{@
מה שלומך ומה שלום הקטנטונת המתוקה?|אפרוח|
את צודקת, מנסה למצוא נישה חדשה.
אשה_לומדת*

מאוד התחברתי למה שכתבת
ארני, תודה, {@ את מאוד עזרת
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

לא קראתי את כל הדף...

אני הייתי מאוד מרוצה מההכנה להנקה שעשינו
המפגש התחיל בהבנת העמדות שלנו
אחכ אני חושבת שהתמקדנו בהיבט הטבעי כמו שכתבו כאן

מה שמאוד עזר היו כמה טיפים פרקטיים: (לא יותר מדי - לא להעמיס)
  1. התינוק צריך להיות מאוזן בגובה הפטמה - המשיכה למטה היא מקור רוב הצרות בעולמנו
  2. תירגלתי עם בובה מה שהיה מביך אבל מאוד עזר גם להפנים תנוחות אפשריות
  3. הסבר לגבי התפישה שהשפתיים צריכות להיות כלפי חוץ
  4. הנחלת ביטחון שצריך להיות בסדר ואם לא אז יש פתרונות
  5. קצת יחס לאבא: הסבר איך יוכל לתמוך ולעזור (החשיבות של הנוחות, להציע עזרה בדברים קטנים, להביא מים / טלפון / טישו). עצם נוכחותו במפגש מאוד עזרה בהמשך.
קיבלנו דף עם 101 סיבות למה כדאי להניק אותו קראתי בשקט בבית

בתור התחלה הבטחון שזה טבעי והדגש על מה כן לעשות היו לעזר רב.

המדריכה נמנעה מלפרט לגבי בעיות אפשריות - רק ציינה שבגדול זה לא צריך להיות כואב ובעיות צריך לפתור.

הבנתי מההכנה שעשיתי שיכול להיות שיהיה קשה וצריך הרבה רצון, סבלנות והשקעה אבל זה משתלם.
אני זוכרת את עצמי אומרת שזה הרבה יותר קשה מללדת אבל בדיעבד היה שווה.
(בת שנה ושבע עדיין יונקת ואולי אנחנו בדרך להנקת צמד...)

לדעתי המטרה המרכזית היא להטמיע ידע פרקטי, בטחון ורצון
אשה_לומדת*

תודה לך, פלוני על שיתוף בנסיון שלך. {@

_אני זוכרת את עצמי אומרת שזה הרבה יותר קשה מללדת אבל בדיעבד היה שווה.
(בת שנה ושבע עדיין יונקת ואולי אנחנו בדרך להנקת צמד...)_

|Y|
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

נשים רבות, יומיים אחרי הלידה (אם היתה רגילה ובבית חולים), משתחררות הביתה עם צרור צורח שלא כ"כ מבינים מה הוא רוצה

נכון, ואותו עיקרון תופס גם לגבי ניהול הנקה - הנקה לפי דרישה .
לוקח זמן להבין מה זה באמת "לפי דרישה", ובעיקר לקלוט שברירת המחדל של תינוק בן יומו היא להיות מחובר, או לישון על הציצי. היולדת לא תמיד מבינה מייד שהיא, אדם מבוגר שאוכל כל כמה שעות, מעכשיו צריכה להאכיל מישהו קטנטן עם שעון שונה לגמרי (יותר נכון בלי שעון), שגם אוכל הרבה יותר לאט.
בלה_שנדמה_לה*
הצטרפות: 20 דצמבר 2005, 05:55
דף אישי: הדף האישי של בלה_שנדמה_לה*

שליחה על ידי בלה_שנדמה_לה* »

רק רוצה להוסיף... לפני הלידה הראשונה עברתי סדנת הכנה להנקה, אבל דוקא את אחד הקשיים הבודדים שחוויתי ואני גם זוכרת (אוין הרבה כאלה), לא הזכירו שם.... היה לי גודש כבר בלילה השני, בבית החולים.
אני זוכרת שבאמצע הלילה ישבתי כמה שעות בניסיונות נואשים להניק, אבל הקטנטונת פשוט לא הצליחה לתפוס את השד מרוב שהוא היה קשה. רק אחרי כמה שעות אחת האחיות עשתה טובה, הציצה פנימה וצעקה עליי שהשד קשה והיא לא יכולה לתפוס ואני צריכה לרוקן אותו קצת.
טוב, אולי בעצם לא כל כך חשוב לדבר על זה? לא יודעת. לשיקולך. ;-)
זאת פשוט נראית לי בעיה שיכולה להיות לכל אחת, וכדאי להזכיר את השימוש האפשרי בשקית של ירקות קפואים לקירור והקטנת הגודש, או ריקון לפני ההנקה. טוב, יש פה מליון דפים על הנקה, את יודעת. {@
ארני_ש*
הצטרפות: 21 ספטמבר 2003, 07:18
דף אישי: הדף האישי של ארני_ש*

שליחה על ידי ארני_ש* »

אני יכולה לספר לך שאת הגדולה שלי (שהיתה פג) לא הצלחת ממש להניק , היה חסר לי המון ידע , לא הבנתי את חשיבות המגע של האם בתינוק כדי שהגוף ייצר חלב .
לא הבנתי שזה בסדר שהיא רוצה לינוק כל שעה או כל חצי שעה , חשבתי שהיא אמורה לינוק כל שלוש שעות ומשהו לא בסדר.
נבהלתי מזה שהיא לא עלתה שבועיים במשקל (היא הייתה פחות משלושה קילו) והמשכתי לשאוב כדי לתת לה חלב שלי בבקבוק .
בכלל שאיבה היא בעיני אוייב ההנקה .
לקראת ההריוןה שני כשנתקלתי במידע הזה בכיתי מכאב .
אז כל הכבוד לך על היוזמה באמת . הלואי שלי מישהו היה עושה כזאת סדנא
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אשה לומדת, אתן באיזור המרכז?
בהרצליה יש קבוצת ללל בערב (בימי שני ב-7 בערב, בדיוק היה מפגש השבוע).
בממ"ש בשיכון דן יש מפגשים חודשיים בערב במיוחד לנשים בהריון! עם אלן שיין.
ואפשר אולי לפנות למדריכת ללל בסביבתך, אולי היא תוכל לקיים מפגש מיוחד להריוניות, בערב או ביום שישי בבוקר. המדריכות לפעמים מוסיפות מפגש אקסטרה למטרות כאלה.
וחוץ מזה כל הכבוד לך.
בעניין המבנה האנטומי - מציעה לתת מינימום, ובעיקר להסביר את העובדה שהשד הוא בית חרושת לחלב, שמייצר חלב על המקום בתגובה לפעולת היניקה שמבצע התינוק (וגם כמובן למגע הגופני עם התינוק). אני אוהבת להשתמש במטאפורה של ברז (אף על פי שהיא לא מדוייקת, היא מאוד ממחישה): התינוק "פותח את הברז" ואז זורם אליו חלב. הוא מתנתק מהשד - סוגר את הברז - מפסיק לזרום חלב. עוד יש בצינורות, אבל זה רק מה שנשאר שם כי הם אף פעם לא עומדים ריקים.
כי רוב האמהות תופסות את השד כמו בקבוק, שמתרוקן אם ינקו "את הכל", ושצריך איכשהו לחכות כדי שהוא "יתמלא".
חשוב להניק הרבה בימים הראשונים (ובשבועות הראשונים) כי בשד יש כנראה רצפטורים לחלב ש"לומדים" את היונק בימים הראשונים אחרי הלידה, ולפי היניקות מתחילים כבר לווסת את הכמויות.
איך אנחנו יודעים? כי יש אמהות שמסיבות שונות לא הצליחו להניק הנקה מלאה בימים הראשונים, ואחר כך לא הצליחו להגביר את החלב לצריכה מלאה, כאילו הגוף כבר "תקוע" על המקסימום ולא יכול להוסיף. קורה למשל בלידת תאומים שמניקים תאום אחד והשני עוד בפגיה ושואבים בשבילו אבל לא מלא - ואז הגוף מתביית על ייצור חלב לאחד, ולא מצליח לייצר חלב באופן מלא לשניים. זה בין השאר מלמד אותנו כמה חשוב להניק כל הזמן וכמה שיותר מרגע הלידה.
באמת צריך לדעת הרבה על כל מה שבתי החולים עושים שמחבל בהנקה (לוקחים את התינוק אחרי הלידה, התינוקייה, איסור על ביות מלא, נותנים בקבוק בתינוקייה, עצם ההפרדה מקלקלת כי אין מספיק מגע גופני ולא יודעים שהתינוק כבר רעב וכו' וכו').
כל אמא צריכה לדעת שהתינוק הוא שלה ואין שום הצדקה לתת אותו לאף אחד, אפילו לא לרגע.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

באמת צריך לדעת הרבה על כל מה שבתי החולים עושים שמחבל בהנקה
בלתי אפשרי,
כי הדבר העיקרי הוא עצות לא טובות עד מסוכנות של בעלי תפקידים שהיולדת (במצב מאוד רגיש ומאוד מודאג לגבי התינוק) סומכת עליהם בהרבה נושאים אחרים.
אלה לא אנשים רעים, אין להם כוונות רעות, ולכן קשה לזהות מתי הם מדברים שטויות גמורות.

יש לי שני דברים לומר לאמא שהולכת ללדת בבית חולים:
1 - התינוק שלך ולא שלהם (זכרי שלא היית שולחת ילד בן שנה לבד לשום פגישה עם רופא/אחות).
2 - אל תאמיני לשום עצה בנושא הנקה.
העצה השניה מצערת מאוד, אבל אני לא מכירה דרך יעילה יותר.
אשה_לומדת*

תודה לכל המגיבות{@
קרוטונית
לוקח זמן להבין מה זה באמת "לפי דרישה", ובעיקר לקלוט שברירת המחדל של תינוק בן יומו היא להיות מחובר, או לישון על הציצי
מאד מסכימה איתך.זה מה ששבר אותי.

בלה
אבל דוקא את אחד הקשיים הבודדים שחוויתי ואני גם זוכרת (אוין הרבה כאלה), לא הזכירו שם.... היה לי גודש כבר בלילה השני, בבית החולים.
לכן אני מתכווונת להתייחס גם לבעיות שיכולות להתעורר, לדעתי ידע שווה כוח ואם אישה תפנה ליועצת הנקה בזמן, היא אולי תציל את ההנקה.

ארני
((-))

היה חסר לי המון ידע
לא הבנתי שזה בסדר שהיא רוצה לינוק כל שעה או כל חצי שעה , חשבתי שהיא אמורה לינוק כל שלוש שעות ומשהו לא בסדר
גם אצלי היה אותו דבר. בהריון לא התעניינתי בנושא ההנקה, מכיוון שחשבתי שאם זה תהליך טבעי, אז הוא יסתדר מעצמו וכתוצאה מזה "אכלתי" אותה בגדול.:'(

הלואי שלי מישהו היה עושה כזאת סדנא
גם לי, לכן אני רוצה לעזור לחברות שלי, כדי שההנקה תהיה להן חוויה חיובית וכדי שהן לא ישארו עם רגשי אשמה לכל החיים, כמוני.

בשמת
תודה על המידע והטיפים. אנחנו מאזור השפלה.חשבתי על הפגישה במ.מ.ש. אני צריכה להציע להן.

וחוץ מזה כל הכבוד לך.:-]

באמת צריך לדעת הרבה על כל מה שבתי החולים עושים שמחבל בהנקה (לוקחים את התינוק אחרי הלידה, התינוקייה, איסור על ביות מלא, נותנים בקבוק בתינוקייה, עצם ההפרדה מקלקלת כי אין מספיק מגע גופני ולא יודעים שהתינוק כבר רעב וכו' וכו').
אני משתדלת להעביר להן את המסר הזה ונראה לי שהוא נקלט.

תבשיל קדרה
אני אוסיף ואגידלהן ש

_1- התינוק שלך ולא שלהם (זכרי שלא היית שולחת ילד בן שנה לבד לשום פגישה עם רופא/אחות).
2 - אל תאמיני לשום עצה בנושא הנקה._
בעיני זה מאד חשוב.
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

הי אשה לומדת @}
גם אני מברכת אותך על היוזמה ועל פתיחת הדף החשוב הזה.
אשמח אם הוא יישאר ולא יהיה דף זמני בלבד. אולי אפשר יהיה לאחד אותו עם הדף של הכנה להנקה.

בתחילת הדיון הציעה מנסה לעזור להכניס למפגשים שלכן הכנה להורות בכלל,
ואת כתבת לה שחברותייך כרגע לא כל כך מוכנות להקשיב לזה ועסוקות בעיקר בלידה.
רציתי לעודד אותך בכל זאת לחשוב שוב איך ניתן לפנות אליהן, תוך התחשבות במקום בו הן נמצאות,
וליצור מצב שהן יקשיבו לדברים האלה ויפיקו מהם תועלת.
לנשים בהריון ראשון קשה בדרך כלל לפנות בתוכן מקום למחשבה על מה יהיה אחרי הלידה.
ההריון עצמו כל כך עמוס בתחושות מוזרות, פיזיות ונפשיות, ובהתמודדות עם כל הבדיקות, החששות, העייפות וכו'.
כל שיחה על התקופה שאחרי הלידה נראית כשיחה על עולם הזוי לחלוטין, ויש מין צורך לפתח אופטימיות לגביו ולא להתעסק עם קשיים עתידיים.
ובכל זאת, אנחנו הרי יודעות שאחרי הלידה יש תקופה אפופת הורמונים, חוסר שינה ובלבול.
תקופה שבה קשה מאוד לקלוט מידע חדש וליישם אותו בקלות.
מתוך האפיפות וההלם אנחנו יכולות למצוא את עצמנו נסחפות אחרי האירועים,
פועלות על פי עצות גרועות של אחרים, ובדיעבד מבינות שאפשר היה גם אחרת.
אני מרגישה שזה כל כך חשוב ליצור מודעות והכנה לתקופת הפוסט פרטום!
לכן גם אהבתי את עצתה של ארני ש לשתף בפנטזיות, חששות וסיפורים אישיים. מכאן אפשר לצאת להרבה מקומות.

כשהייתי בהריון חברה יקרה ניסתה לעניין אותי בהכנה להנקה.
אמרתי לה שללכת להרצאה של יועצת נראה לי מיותר, ולכן היא ניסתה להראות לי בעצמה כמה דברים.
כמו כן הייתי בשני מפגשים של לה לצ'ה לפני הלידה ואפילו קראתי כמה ספרים.
אבל למרות שזה הרבה יותר טוב מכלום, אני מבינה היום שלא באמת הצלחתי לקלוט הרבה...
תנוחות הנקה לא הצלחתי לזכור בכלל, וגם לא בעיות בהנקה ש<אולי?> דובר עליהן.
למעשה, הדבר שחרטתי במוחי הכי חזק הוא- שאם אניק לפי דרישה ולא אקשיב לכל מיני עצות של כל מיני דודות שלא מבינות, אז הכל יהיה בסדר.
אבל לא באמת הבנתי מה זה אומר לפי דרישה, או מהי תפיסה נכונה וכו', וכשצצו בעיות לקח לי הרבה זמן להבין שיש לי צורך בייעוץ אישי.
מה שאני מנסה לומר הוא שכדאי לוודא טוב טוב שהמסר עובר, וליצור מצב בו החומר ייקלט בקלות.
לזכור שכל מה שלנו המניקות נראה היום טריוויאלי, הוא עולם לא מוכר בכלל להריונית!
אפשר לצייד אותן בסיכום כתוב של נקודות חשובות, ולפחות למפגש אחד להביא גם את האבות לעתיד.
אצלנו האיש זכר ממפגשי לה לצ'ה הנ"ל דברים שאני הספקתי לשכוח, וזה היה לי לעזר רב ברגעי משבר.
ההשתתפות שלו במפגשים הפכה אותו לשותף נלהב ולתומך הנקה אמיתי, שגם מאמין בעקרון וגם יודע איך לעזור בתכלס בדברים הקטנים.
בכלל אני מאמינה שכל מניקה מתחילה זקוקה לכמה תומכים מבחינה פיזית, נפשית, כלכלית ואידיאולוגית על מנת להצליח,
וחשוב שחברותייך יידעו גם את זה.
בהצלחה, ותספרי לנו איך היה :-)
אשה_לומדת*

ההולכת בדרכים, תודה על התגובה שלך ועל השיתוף.{@
מסכימה מאד עם דבריך, שחשובה מאד ההכנה להורות ועם תקופת פוסט פרטום.למדתי את זה על בשרי. הבעיה שכנראה יהיה לנו מפגש אחד שמוקדש לנושא ההנקה. כל פעם שאני נפגשת או מדברת איתם - אני מטפטפת קצת.
יש לי עוד הרבה דברים להגיד, אך אמשיך יותר מאוחר.
ההולכת_בדרכים*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 19:00
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_בדרכים*

שליחה על ידי ההולכת_בדרכים* »

ליתר בטחון, תזכירי להן שהן מוזמנות להתקשר אלייך עם כל קושי או התלבטות אחרי הלידה, גם אם זה באמצע הלילה... :-)
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

נדמה לי שהמפגש להריוניות בממ"ש הוא מחר! במקרה הייתי שם הבוקר וראיתי שיש הרשמה. אפשר להירשם עוד מחר בבוקר.
תוהה*

שליחה על ידי תוהה* »

זה מקסים שאת מארגנת לחברותייך דבר כזה! כל כך חשוב וכל כך מכריע להצלחת ההנקה בעתיד שלהן!
יש ספר נחמד וקליל מאוד "אמא מניקה" של ענת שפירא. הוא טוב למי שהמילולי הוא הצד החזק שלה. יותר החיבור. ופחות שרטוטים והסברים.
נראה שמה שאמרו לך לפניי הכל מדוייק ותזכרי שאת הרעיונות החשובים והקריטיים כדאי לחזור ולהגיד כמה פעמים בצורות שונות שיכנס להן ויזכרו גם במצב תשישות ועייפות. את עניין הרמזים לרעב והנקה לפי מה שהתינוק מסמן. לזרוק את השעון לאמבטיה (ככה שיטבע..) זה יעזור להן. וגם להראות להן אולי מ"חלב של אמא" ואולי מסרטונים שיש באנטרנט על הצמדה נכונה. וכל זה לחזור ולהגיד בצורות שונות שיכנס עמוק.
וגם- להמליץ להן להקפיד להיות עם התינוק לפחות ברבע שעה חצי שעה שאחרי הלידה- זה זמן שבו התינוק והאמא עוד עם האנרגיות של הלידה ועם כח ורצון ללמוד אפילו אם התינוק לא ממש יינק...(שלי יינק המון ברגע שיצא עד כדי כך שמדדו אותו אחרי זה והפחתנו קצת מהמשקל כדי לראות מה היה משקל הלידה שלו...) אחרי זה האמא והתינוק לרוב נכנסים לתרדמת התאוששות...

הלואי שהייתי יכולה ללכת עם שלט עליי עם הדברים החשובים האלה כדי שכולם ידעו..בא לי לדחוף את זה לכל הריונית שאני רואה ברחוב.. :)
אזמרלדה_הצועניה*
הצטרפות: 15 אפריל 2003, 12:59
דף אישי: הדף האישי של אזמרלדה_הצועניה*

שליחה על ידי אזמרלדה_הצועניה* »

יש ספר נחמד וקליל מאוד "אמא מניקה" של ענת שפירא
לא מומלץ.
יש בו הרבה שגיאות בהנקה. עלול להטעות, וחבל.
אשה_לומדת*

בשמת א, תודה על המידע {@

זה מקסים שאת מארגנת לחברותייך דבר כזה! כל כך חשוב וכל כך מכריע להצלחת ההנקה בעתיד שלהן!
תודה. אני אשתדל לחזור על המידע כל פעם בצורה שונה, כמו שאת ממליצה.

וגם- להמליץ להן להקפיד להיות עם התינוק לפחות ברבע שעה חצי שעה שאחרי הלידה
אני רוצה לציין גם את זה.

הלואי שהייתי יכולה ללכת עם שלט עליי עם הדברים החשובים האלה כדי שכולם ידעו..בא לי לדחוף את זה לכל הריונית שאני רואה ברחוב..
מזדהה מאד, אך קיים אצלי חשש להיות נודניקית.
תוהה*

שליחה על ידי תוהה* »

ברור שאני לא רוצה להיות נודניקית בגלל זה זה נשאר בגדר הלוואי...
איזה טעויות יש בספר אמא מניקה? אשמח לדעת....
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

אופס, אני רואה שיצא אזמרלדה הצועניה, בתי המתוקה...
תוהה, עזבי, אני לא זוכרת בעל פה. פשוט יש שם טעויות בנושאי הנקה. נדמה לי בין היתר, לדוגמא, שהיא ממליצה להניק רק מצד אחד. זה בניגוד לכל ההמלצות, ויש סיבה להמלצות האלה. ויש עוד ועוד.
בלה_שנדמה_לה*
הצטרפות: 20 דצמבר 2005, 05:55
דף אישי: הדף האישי של בלה_שנדמה_לה*

שליחה על ידי בלה_שנדמה_לה* »

כי רוב האמהות תופסות את השד כמו בקבוק, שמתרוקן אם ינקו "את הכל", ושצריך איכשהו לחכות כדי שהוא "יתמלא"._
נכון, ככה בדיוק אני מדמיינת את זה. אבל הרי מיוצר גם כשלא יונקים, ואפשר להגיע למצב שהשד ריק וכבר לא יוצא כלום.
בשמת_א*

שליחה על ידי בשמת_א* »

ואפשר להגיע למצב שהשד ריק וכבר לא יוצא כלום
לא. אין מצב כזה. השד אף פעם לא ריק.
התינוק תמיד יכול להוציא עוד חלב.
בהסתייגות: תינוק שהיניקה שלו לא טובה ולא יעילה, עלול להתקשות להוציא חלב. לא בגלל השד - בגלל שהוא לא מחזיק נכון ולא יונק כמו שצריך.
אשה_לומדת*

שלום לכולם!
כל כך שמחה שהאתר חזר!
קודם כל רוצה להודות לכל האנשים שתרמו מנסיונם ושיתפו{@ זה מאד עזר לי בהכנת המפגש.
עידכון על המפגש בהמשך.
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שליחה על ידי אילה_א* »

למחוק או לשנות שם ללא דף זמני?
עורכת_עם_ערכים*
הצטרפות: 08 יוני 2007, 02:34
דף אישי: הדף האישי של עורכת_עם_ערכים*

שליחה על ידי עורכת_עם_ערכים* »