שיער מה ניסינו ועבד

אהבה*
הצטרפות: 21 יוני 2004, 13:38

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי אהבה* »

קצת הלכתי לאיבוד בדף
מה אפשר לעשות שהשיער יהיה פחות דליל?
בעבר היה לי המון המון שיער והוא ממש הדלדל ב 5 שנים האחרונות(בלי הריונות או משהו דומה
האם חומץ תפוחים גורם לשיער להיות מבריק?
האם אחרי החומץ שוטפים את הראש?
תודה
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

בקשר לשיער דליל יכולות להיות הרבה סיבות: תזונה, טיפול לא נכון.
באיזו תדירות את חופפת? האם חסר לך ויטמין B12 ? מה עם אבץ? איך את אוכלת? איך את מטפלת בו?
אהבה*
הצטרפות: 21 יוני 2004, 13:38

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי אהבה* »

למיטב ידיעותי ובדיקות דם( לא זוכרת אם בדקו אבץ) תזונתי בסדר. גמור. אני חופפת פעם פעמיים בשבוע עם שמפו ועם מעט מרכך בקצוות ומזרקת השיער כשהוא רטוב במסרק ומתייבש בעצמו
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

בתור התחלה מציעה כן לצרוך יותר מזון עם אבץ. לחפוף מעט, לסרק במסרק לא צפוף מדי. כשאת חופפת לא להניח אץ השמפו על הקרקפת אלא על השיער. יש כמובן גם נטיה טבעית לשיער דליל או עבה, אם השיער ממש דליל הייתי בודקת גם הורמונלית. זה תמיד היה ככה?
פרח_הלימון*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 16:47
דף אישי: הדף האישי של פרח_הלימון*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי פרח_הלימון* »

אני הסתפרתי בשיטת תומר, והשיער בהחלט היה מבולגן, משהו לא מסודר (כאילו הקצוות של השיער לא נחתכות בצורה נורמלית ונשארות שערות בודדות בכל קצוות שיער שהן יותר ארוכות משאר הקבוצה). לא אהבתי. זה שלא אהבת את התספורת,זה בסדר, קורה
אבל זה לא קשור לשיטה,זה קשור לסגנון התספורת שלא אהבת
ה"שיטה"של תומר מתאימה לתספורת הכי קלאסית ועד תספורת פאנק

_בקשר לשיער דליל יכולות להיות הרבה סיבות: תזונה, טיפול לא נכון.
באיזו תדירות את חופפת? האם חסר לך ויטמין B12 ? מה עם אבץ? איך את אוכלת? איך את מטפלת בו?_ וגם סטרס,הורמונים, גנטיקה ועוד..לכולן השיער מידלל
עם השנים.
_כשאת חופפת לא להניח אץ השמפו על הקרקפת אלא על השיער לדעתי חשוב לחפוף גם את הקרקפת,גם להמרצת הדם וכמובן לניקוי
ועדיף שמפו טבעי
נקודות_ורודות_אגדיות*
הצטרפות: 19 יוני 2007, 18:46
דף אישי: הדף האישי של נקודות_ורודות_אגדיות*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי נקודות_ורודות_אגדיות* »

פרח,
על איזה שמפו את ממליצה? כזה שלא מייבש את השיער לרמת סקוץ'?
פרח_הלימון*

שיער מה ניסינו ועבד

וואי... זה תלוי..אני משתמשת בד"ר ברונר אבל הוא לא נראה לי מתאים לך..שמעתי שנייטשר גייטס הוא טוב,אבל לא ניסיתי
ערוגות הבושם מצויין,אבל הוא לא באמת טבעי..(ואלוהים יודע מה הוא מכיל)מה חשוב לך?רק ללא SLS? או ממש טבעי 100%?
נקודות_ורודות_אגדיות*

שיער מה ניסינו ועבד

תראי, הייתי מעדיפה כמו כולן פה אני משערת, טבעי לגמרי ואינו מייבש את השיער - יש חיה כזו?
פרח_הלימון*

שיער מה ניסינו ועבד

לדעתי,לא..אולי אם תחפפי עם שמפו טבעי ומים בלי אבנית(מי גשמים,מים מינרלים) אז יהיה שיער פחות יבש
אבל מי מסוגל להתמיד עם שיטה זו..
אז אולי חצי טבעי,לפחות שלא יהיה SLS ופחות כימיקלים מזיקים
תשאלי את עפרה עדין מה היא ממליצה
את יכולה גם להכנס ל פה
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי אילה_א* »

רוצה להמליץ בטירוף על המברשת נגד קשרים של מישל מרסיה
כבר תיכננתי לגור את כל המחלפות כי הן הפכו לרסטות
אבל הצלחתי להבריש את השיער ואין בו כעת אף קשר ממליצה בחום רב שווה את הכסף
להחליק_או_לא_להחליק*
הצטרפות: 01 מאי 2011, 23:21

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי להחליק_או_לא_להחליק* »

הי,
אולי השאלה הזו כבר נשאלה פה בעבר, ובכל זאת אשאל..
יש לי שיער חזק ובריא, ומתולתל, ואני כל החיים חולמת על חלק. נו, כמובן..
הגעתי לשלב שאם לא אחזיק את עצמי בכוח - ארוץ בזמן הקרוב מאד למספרה הקרובה לבצע את האקט המגונה שנקרא "החלקה".
אשמח מאד לשמוע אנשים למודי ניסיון בתחום הזה. אני כמובן חוששת מאד מהנזקים אך לא כולם ידועים לי. אשמח לשמוע מתוך ידע וניסיון של אחרים.
ואם לא להחליק- איך ללמוד לאהוב את התלתלים האלה??
ואחרון חביב - אם בכל זאת להחליק - האם יש לכם המלצות? אצל מי כדאי? באיזור ירושלים או המרכז.
המון תודה!
ציפה_דריפה*
הצטרפות: 06 פברואר 2005, 21:01

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי ציפה_דריפה* »

החלקות- אז כמובן שהן לא בדיוק באופן טבעי ...
יש לי חברות מכורות, ואני מתכוונת למכורות באמת. כי רוב ההחלקות נשארות לצמיתות על השיער עד שהוא נגזר, וזה אומר שעבוד. בטוחה שבא לך? צריך לחדש את זה כל הזמן, וזה לא סיפור זול.
אחת מחברותיי היא מתולתלת, וכשהיא מאחרת לספר אז יש לה שורש מקורזל ושיער חלק, לא מראה נעים, וגם לא נראה טבעי. היא שמה סרט שיער רחב כזה כדי להסתיר. בקיצור מתאים יותר לבעלות שיער גלי, שהשורש לא יבלוט כל כך. אגב אם היא תרצה לרדת מההחלקה, או שיימאס לה להוציא על זה כסף, אין לי מושג מה היא תעשה. קרחת?
ההחלקה שכן יורדת מהשיער היא ההחלקה הברזילאית, אבל היא נוראית מבחינת חומרים כימיים. הספר שם מסיכת גז קטנה כשהוא עושה אותה. לא סימן טוב, ונראה לי ממש לא מומלץ.
יש מישהי מרמלה שעושה החלקה שנקראת סברה שגם צובעת את השיער בשחור- לטענתה זה מחומרים טבעיים לגמרי. היא מכינה את החומר בבית בסיר ומורחת על השיער. את נשארת עם זה 24 שעות בבית ושוטפת לבד. מעבר לחסרון הברור שאת חייבת לצבוע את השיער בצבע שאת לא בהכרח מעוניינת בו, זה מלכלך, משבית אותך ל-24 שעות ותהליך השטיפה מייאש.

אה, ושכחתי לומר שיש כאלו שמגיבות גם בנשירת שיער לחלק מסוגי ההחלקה. סביר שאם יש לך נטיה לנשירה אז את בסיכון יותר גבוה.

בקיצור, אחותי, אם את אוהבת את השיער שלך, הוא בריא וחזק וגם יפה ומסתדר לך, אז למה לקלקל? עדיף לעשות פן פעם בכמה זמן אם את ממש רוצה שיער חלק.
אם זה לא רק שבא לך, אלא שאת מרגישה שאת ממש צריכה את זה, אז לפחות דעי את החסרונות ותחשבי על זה שוב...
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

רוצה להמליץ בטירוף על המברשת נגד קשרים של מישל מרסיה
דניאל*
הצטרפות: 25 פברואר 2002, 12:43

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי דניאל* »

שלום!
קוראת "סמויה" עד עכשיו :)
שיער מתולתל, עד הכתפיים בערך. כבר כמה שנים טובות מסתפרת לבד בבית(התחלתי מקרחת). בהתחלה השיער נראה מדהים אבל משום מה עם השנים התספורת לא מסתדרת והשיער נראה עייף ועצבני(כל שערה ברוגז עם השניה,מכירות?).קורץ לי כל הנושא של ספרות טבעית אז אולי בקרוב אני אנסה.
לפני שנה עברתי לשמפו "סטייל" ללא SLS. אחרי כמה חודשים זרקתי את המרכך לפח. לפני חודשיים קניתי שמפו אורגני של אננדה(יקר בטירוף) והשבוע התחלתי לנסות את ה"לא לחפוף בכלל". ביום שבת שטפתי בפעם הראשונה את השיער עם תרסיס של חומץ תפוחים,מים(ביחס של חצי חצי) וכמה טיפות של שמן לבנדר. מוזר לא לחפוף,כנראה צריך להתרגל למחשבה שניקיון לא מגיע מהמקלחת. אני חושבת שהיום אני אשטוף שוב את השיער עם התרסיס חומץ. רק שאני לא בטוחה שהתערובת שלי נכונה.מה אתן אומרות?
מה שכן, השיער נראה הרבה יותר טוב וחוץ מהמחשבה שהוא לא נקי, הוא בסה"כ די נקי ואפילו לא מגרד(שהייתי חופפת עם שמפו רגיל,הייתי חייבת כל יום ,כי אם לא זה היה מגרד בטירוף).
אה,וגיליתי שיש לי חוסר מטורף בויטמין D. אולי מצב השיער השתנה בגלל זה?רק התחלתי לקחת את הטיפות ויטמין D אני אני לא יודעת אם זה קשור.
ענבל_נתן_בר*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2007, 16:00
דף אישי: הדף האישי של ענבל_נתן_בר*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי ענבל_נתן_בר* »

_לדעתי,לא..אולי אם תחפפי עם שמפו טבעי ומים בלי אבנית(מי גשמים,מים מינרלים) אז יהיה שיער פחות יבש
אבל מי מסוגל להתמיד עם שיטה זו.._
יש מסנני מים, שמרכיבים על הדוש של המקלחת והם מסננים את האבנית והכלור. שמעתי שזה עושה נפלאות לשיער ולעור (הגיוני...). עוד לא ניסיתי אבל בשאיפה.
באתר כעת
ניחוח אדמה אחרי הגשם
הצטרפות: 20 אוקטובר 2007, 21:26
דף אישי: הדף האישי של ניחוח אדמה אחרי הגשם

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי ניחוח אדמה אחרי הגשם »

רציתי לשתף בפרידתי מהשמפו -

החלטתי לעשות ניסוי של לא לחפוף בכלל ולתת לשיער "להתאזן". זה היה לפני חצי שנה.
בחודש הראשון ניסיתי לשטוף מדי פעם את הראש עם חליטות סרפד, קמומיל, חומץ (לא הכל ביחד...).
השיער לא נראה משהו בכלל אבל גם לא נורא בטירוף.

ואז גיליתי משהו נחמד ביותר : "שמפו" יבש (יש הרבה מידע באינטרנט באנגלית - dry shampoo )
לוקחים קורנפלור (עמילן תירס), מפזרים מעט על השיער באזור השורשים (אפשר לפזר באמצעות מלחיה),
מעבירים בעזרת האצבעות מהשורש עד הקצה ואחרי כמה דקות מנערים את השיער או מנגבים במגבת יבשה כדי להיפטר מהאבקה
(אפשר להיעזר בפן) - העמילן סופח את השומנים העודפים והלכלוך.
אני לא עושה את זה על כל השיער אלא רק באזורים הכי חשובים ומלוכלכים - בעיקר מקדימה .
התוצאה - קודם כל הקצוות שעברו את הטיפול נראים הרבה יותר טוב, מקבלים נפח ואפילו מבריקים. (עדיין לא כמו אחרי חפיפה עם שמפו רגיל)
מצד שני אם לא מוציאים את זה ממש טוב מהשיער, יכולה להווצר מראית עין של שיער שיבה מוזר או לחילופין קשקשים :-P
לי יש שיער חום בהיר וזה איכשהו בסדר. אולי למישהי עם שיער שחור כהה זה יהיה בעייתי יותר.

בכל מקרה, הקורנפלור שימש אותי קבוע (בערך כל יומיים-שלושה) בערך חודש. זו מן "עזרה ראשונה" לשיער מלוכלך...
אבל לא משהו שלי התאים לעשות כתחליף מלא לחפיפה.
(אגב, יש לזה גרסאות מסחריות שאמורות להיות מוצלחות מאוד, ממה שקראתי, אבל אז זה עם בישום וכל מיני תוספות...
וזה גם מבוסס על קורנפלור, קמח שיבולת שועל וסופחים טבעיים אחרים).

הדבר הבאמת טוב הוא אגוזי סבון ! ניסיתי בעבר, כשכן חפפתי בשמפו רגיל,
פשוט לחפוף פעם אחת בחליטת אגוזי סבון כי קראתי שזה טוב, אבל זה ממש ממש לא הזיז לשיער שלי שהיה רגיל לשמפו עם SLS. הוא נראה פשוט נוראי אחרי החפיפה הזו.
אחרי חודש-חודשיים של גמילה משמפו, ניסיתי שוב עם האגוזים (לא חשבתי שזה יעבוד) ופתאום זה היה מעולה! מאז אני משתמשת קבוע באגוזים וחופפת פעם ב-5 ימים/שבוע (לפעמים נעזרת נקודתית בשיטת הקורנפלור)

טוב כתבתי מלא ואני חוזרת לעבוד. אם מישהי מעוניינת שאני אפרט איך אני חופפת בעזרת האגוזים - בשמחה :)
שקדי_ה*
הצטרפות: 06 אפריל 2010, 22:21

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי שקדי_ה* »

אם מישהי מעוניינת שאני אפרט איך אני חופפת בעזרת האגוזים - בשמחה :)

אני מאוד אשמח לדעת.
באתר כעת
ניחוח אדמה אחרי הגשם

שיער מה ניסינו ועבד

טוב, אז חפיפה עם אגוזי סבון -

קודם כל מכינים חליטה - כ-10 חצאי קליפות של אגוזים (למי שלא מכירה, ה"אגוזים" הם בעצם קליפות של איזה פרי קטן, ובשקית יש בדרך כלל חצאי קליפות)
שמים בסיר עם מים (בערך ליטר או קצת פחות... ). נותנים לזה לרתוח ואז להתבשל על אש בינונית כ-15 דקות. המים אמורים לקבל צבע חום בהיר .
אה, כן... החליטה די מסריחה כשהיא רותחת ;-) כדאי לפתוח חלון...
משום מה כשהיא מתקררת ועומדת קצת זמן, הריח המגעיל נעלם או פוחת
ואפשר להרגיש ריח נעים שמזכיר ריח של דבש.
בכל מקרה, שאלתי את בן הזוג והוא אומר שלא מריחים את זה על השיער אחרי החפיפה.

אז כשהחליטה מתקררת מעט, אני לוקחת קערה גדולה, שמה בה מים קרים מהברז ומוסיפה את החליטה החמה (בלי הקליפות עצמן) -
כלומר, מדללת את החליטה המקורית, בערך חצי חצי.
הקערה צריכה להיות עמוקה מספיק כדי להכיל את כל השיער ורחבה כך שהראש יוכל להיכנס פנימה.
ואז בעצם ה"חפיפה" - פשוט טובלים את השיער בתוך הקערה ו"מכבסים"- משחקים איתו שם 4-5 דקות, כמה שיש סבלנות. חשוב שיגיע לקרקפת, אפשר/רצוי ממש לעסות את הקרקפת בתוך המים. אני גם מסובבת את הראש בזוויות מוזרות כדי שיגיע לצידי הראש וכו'... לעורף קשה להגיע אז בסוף אני שופכת את הנוזל על הראש מעל הכיור או האמבטיה (אבל לא נורא אם לא...).
סימן טוב זה כשבמהלך החפיפה אם מעבירים אצבעות על השיער כשהוא מחוץ למים, הוא חורק - זה אומר שזה מתנקה טוב.

שני חשובים :
חשוב מאוד - הנוזל הסופי בקערה צריך להיות חם ! מנסיון, כשזה פושר או קר זה לא מנקה ! חם כזה שממש מרגישים בקרקפת חמימות נעימה.
(לא בהגזמה, לא ממש רותח).
ועוד חשוב - להיזהר ממש שלא ייכנס לעיניים, זה אמור להיות ממש ממש ממש שורף (לא מסוכן אבל שורף בצורה רצחנית.) אני נזהרתי ממש אז לא יודעת מניסיון.

בסוף, אני אישית לא שוטפת במים ! פשוט מייבשת במגבת וזהו. זה עובד לי הכי טוב.
מצד שני, אם השיער בלונדיני, יכול להיות שהחליטה שיש לה צבע חום יכולה לצבוע, אני לא יודעת...

אה ובסוף במהלך הייבוש, חשוב קצת להפריד עם האצבעות את השיער שקרוב לקרקפת, כזה להרים את השיער מהקרקפת ולאוורר אותו קצת,
כי אחרת לפעמים השיער מתייבש בצורה משונה - קצת דביקה (אולי זה כי אני לא שוטפת במים).

בהצלחה :) אני שוב מדגישה שלדעתי זה יעבוד רק אם השיער "גמול" משמפו רגיל, כי מדובר בשטיפה מאוד עדינה .
מימי*
הצטרפות: 05 ינואר 2003, 14:55

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי מימי* »

בהשראת הרעיון המדהים של השמפו היבש - חפפתי עם קורנפלור מהול בחומץ תפוחים, והתוצאה הדהימה אותי!! כך אפשר להאריך משמעותית את פרקי הזמן בין החפיפות... ואולי אפילו גמילה טוטאלית מהכימיקליים...
תודה ניחוח אדמה אחר הגשם !!
מליצה!! (שיערי רגיל-יבש)
מיכל_בז*
הצטרפות: 14 יוני 2010, 16:49
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בז*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי מיכל_בז* »

ספרית טובה.

אני לא יודעת איך, אבל מאז שמצאתי ספרית שיודעת איך לגזור, השיער שלי מלא ויפה ונפלא. ולראשונה מזה שנים אני מצליחה להאריך אותו מבלי להראות מדובללת.

אני חושבת שבעצם הגזירה הנכונה שלו, היא כבר עשתה משהו טוב. משהו שעזר להבריא אותו.

וחוץ מזה: רק מסרקים ושמפו טבעי.
באתר כעת
ניחוח אדמה אחרי הגשם

שיער מה ניסינו ועבד

מימי, שמחה לשמוע שהקורנפלור עבד טוב בשבילך !
את יכולה לפרט איך חפפת עם חומץ וקורנפלור - כמויות, ואיך שמת את זה על השיער... ואחרי כמה זמן שטפת ?

מיכל בז אני מסכימה, לפני כמה שנים הלכתי להסתפר אצל ספר לא מוכר (דווקא הכי קונבנציונלי שיש) ומאז השיער שלי השתפר פלאים. אני כבר לא אצלו אבל זה נתן את הדחיפה ... נראה לי שהוא עשה לי קצת דילול (?) .
השיער המנופח עם שבונצים שהיה לי פשוט השתנה לטובה מאז.
מימי*
הצטרפות: 05 ינואר 2003, 14:55

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי מימי* »

חפיפה בקורנפלור + חומץ
עדיין לא הגעתי למינונים קבועים לשביעות רצון אופטימלית, כל פעם בוחשת בקערית ומעבירה למיכל ריק של דוגמית של שמפו, אבל לאחרונה הוספתי מעט שמן זית ! (לאחר שחששתי שהשיער התייבש לי מדי בנסיון הראשון)
פעם אחת עשיתי מרקם יותר משחתי - אולי היה יותר מדי מרוכז, הפעם הכנתי תערובת ממש דלילה - עם יותר חומץ - אז יש צורך לחפוף בתדירות יותר (מילא תואם את מזג האוויר המתחמם), אני שופכת על הראש ומעסה את הקרקפת היטב, מסתבנת ושוטפת במים חמים ושוב מעסה את הקרקפת. וכמו שכבר אמרו פה, כשהשיער רטוב יש מעט שומניות שחולפת (ובתערבת הסמיכה - היה פחות שומני) וכשמתייבש הוא מרגיש נפלא.
ואולי משפיע: אני באופן קבוע במהלך היום עם כיסוי ראש, וגם עם הורמונים של חודשיים אחרי לידה... אבל כמות הנשירה קטנה יותר בהשוואה לנשירה אחרי הלידה הקודמת
מקווה שהנסיון שלי יביא תועלת, אם ניסית ויש לך תובנות/המלצות/הזהרות וכיו"ב אשמח מאוד לשמוע!
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

האם יש מישהי שלא חפפה עם שמפו שקונים במשך תקופה ארוכה, מישהי עם שיער ארוך ומלא והיא מרוצה?
כי אני כבר די הרבה נלחמת בשיער שלי, נסיתי כמעט הכל (למעט הקורנפלור פה, ושטיפות דבש), סודה לשתיה, חומץ, מלח, חימר, גזר (לא לנסות, זה לא עוזר לשיער וזה די הרס את שלי) בדרך כלל מצטברת לי שכבת שומן די עבה על השיער באזור הקרקפת שממש יכולה להדביק את השיער שלי למעלה או למטה, לא נראה טוב כשזה רטוב ולא מרגיש נעים בכלל כשיבש, השיער שלי במקום להשתפר רק הולך ונהיה יותר גרוע, אמנם הוא יותר חלק אבל לוקח לו יום שלם להתייבש וגם זה בחסד. הוא גם לפעמים מרגיש כאילו הוא נמתח. די נורא. =(.
הדבר היחיד שנראה לי עוזר זה החימר, אני מוהלת אותו במים אבל לא הרבה מים. אני אנסה את הקורנפלור אבל... אני קטנת אמונה.
רק רוצה לשמוע על מישהי אחת עם שיער קצת כמו שלי שהיא מרוצה. שהשיער לא נראה כמו של קריימר בפרק ההוא של סיינפלד שהחליפו להם את הראש של המקלחת. כדי להרגיש שאולי יהיה לזה סוף, לדעת שעדיין יש תקווה.
תמי*
הצטרפות: 12 נובמבר 2001, 14:43

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי תמי* »

אני חייבת לשתף אתכם בתופעה מוזרה ביותר. מאז ילדותי היה לי שיער מתולתל, מבריק וקל לסירוק. וכך זה היה גם בזמן שגרתי בדירות שכורות.
ברגע שקניתי דירה משלי ונכנסתי אליה (לפני 15 שנה) פתאום הרגשתי שהמים הורסים לי את השיער, קשה לי מאוד להסתרק, החפיפה קשה כי לא מצליחה להקציף את השיער ומוסיפה המון שמפו ומרכך . כלום לא עוזר לי להסתרק, (לא תוספת קרמים ולא סירומים לשיער) כאילו שבתוך המים יש דבק שמדביק את השיערות אחת לשניה, עד כדי כך שכדי לא לגזור את הקשרים ההדוקים אני נאלצת להשתמש בסיכה כדי לפתוח אותם בעדינות. גם היום בדירה אחרת, משופצת גם בצנרת, באותו האזור - אני חווה את אותו הסיוט. וכך היה גם בדירה שכורה באותה השכונה.
אבל מה שמוזר בכל העניין הוא שכאשר אני הולכת להסתפר אצל ספרים בסביבה שלי = הפלא ופלא - השיער מסתרק בקלות, רך ונעים למגע. (אין להם מסננים או משהו כזה).
כמו כן כשאני הולכת לחברה באותו הרחוב - כייף לחפוף אצלה - עולם אחר.
אני ממש סובלת מהעובדה שכנראה הבעיה לא בשיער אלא במים בדירתי , ודווקא בדירה בה אני גרה ! - אני מתחילה לחשוב שזה משהו מיסטי ...

מה דעתכם? עצתכם?
נקודות_ורודות_אגדיות*

שיער מה ניסינו ועבד

שלום לעופרה ולכולן.
יש לי שאלה למביני דבר:
למה בעצם אני לא יכולה לחפוף את הראש עם סבון גוף טבעי? (לא הנוזלי אלא הקשה)
האם יש הבדל מהותי בין סבון גוף לבין שמפו? האם יש קשר לזה שהוא נוזלי?
ומה לגבי סבון גוף נוזלי (טבעי כמובן)?
באתר כעת
ניחוח אדמה אחרי הגשם

שיער מה ניסינו ועבד

למה בעצם אני לא יכולה לחפוף את הראש עם סבון גוף טבעי? (לא הנוזלי אלא הקשה)
את ממש כן יכולה : ) אני עשיתי את זה כמה וכמה פעמים.
הכל תלוי באיך השיער שלך יאהב את זה ויראה. שלי לפעמים אוהב את זה...
אבל רק עכשיו, אחרי שלא השתמשתי בשמפו רגיל מלא מלא מלא זמן. קודם זה ממש לא הזיז לשיער שלי.
סבון גוף טבעי מוצק בדרך כלל די מייבש את השיער, כי הוא מאוד בסיסי (אני השתמשתי בסבון שמן זית פשוט כזה, בסגנון "סבתא ג'מילה")
אם עושים אחר כך שטיפה עם מים וחומץ זה די מאזן את זה והשיער נהיה רך ונעים.
פשוט תנסי ותראי איך השיער נראה. אין לך מה להפסיד, מקסימום אם זו תהיה חפיפה לא מוצלחת, תתקני בעוד חפיפה עם מה שאת בדרך כלל משתמשת.

אני לא יודעת לענות לגבי ההבדלים בין סבון לשמפו...
יצא לי בעבר לחפוף כמה פעמים עם סבון נוזלי רגיל (לא טבעי או מיוחד... סתם כי נגמר השמפו או משהו) וזה היה בסדר,
פחות "מוצלח" משמפו אבל לא משהו קריטי.
באתר כעת
ניחוח אדמה אחרי הגשם

שיער מה ניסינו ועבד

האם יש קשר לזה שהוא נוזלי?
לגבי זה, נראה לי שאין קשר - כי מאוד מאוד קל להפוך סבון מוצק לנוזלי *
לדעתי זה רק עניין של נוחות השימוש - הרבה יותר קל לחפוף עם סבון נוזלי. אם תנסי לחפוף עם סבון מוצק תגלי שזה קצת משונה
צריך לקחת חתיכה וממש למרוח על השיער.

יש הרבה מידע באנגלית - תחפשי shampoo bar או washing hair with castile soap
  • הפיכת סבון מוצק לנוזלי - לגרר את הסבון המוצק על פומפיה, להוסיף מים (בערך 1:1) ולחמם קצת בסיר, עד שפירורי הסבון נמסים.
כשהתערובת הזו מתקררת יוצא לך סבון נוזלי "רגיל". (אם זה יצא מוצק מדי או נוזלי מדי אפשר לתקן ע"י הוספת עוד מים או עוד פירורי סבון ולחמם שוב)
נקודות_ורודות_אגדיות*

שיער מה ניסינו ועבד

תודה ניחוח,
ובכל זאת מדוע ההפרדה בין שמפו לסבון גוף? ואם הוא מייבש את השיער אז הוא מייבש גם את הגוף. אז למה לא להסתבן בשמפו? (-:
אולי אני נשמעת מנג'סת, אבל השאלות האלה בעיניי לגיטימיות...
(())*
הצטרפות: 23 יוני 2010, 16:30
דף אישי: הדף האישי של (())*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי (())* »

הקרקפת מפרישה הרבה יותר שומנים מהעור בחלקים אחרים מהגוף.
שמפו גם נועד לשיער וקרקפת, לא רק לעור. שיער שונה מעור, הוא לא "חי". לא נושם.
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

קרקפת שומנית
אני חושבת שעליתי על משהו. בחדשים האחרונים אני מנסה דיאטת פליאו (מטעמי בריאות ולא רזון). הדבר החשוב בדיאטה הזו הוא הורדה של פחמימות שמכילות גלוטן וסוכר ולעומת זאת- שפע של שמנים מסוג רווי (שומן צמחי) או חד רווי (שמן זית).
שמתי לב שבימים שאני מצליחה (כי זה מאוד קשה...) הקרקפת שלי כמעט ולא שומנית.
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

ממשיכה...הדיאטה אוהבת גם שומן רווי מהחי.
רקפת*
הצטרפות: 06 מאי 2004, 06:18

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי רקפת* »

לא מסתדר לי! פשוט לא מסתדר לי!
אשמח לשמוע ממטולטלות מה "שגרת השיער" שלהן.
אני חופפת פעם-פעמיים בשבוע עם שמפו טבעי (בראשית) מסתרקת עם מסרק גס בתוך המקלחת מייבשת במגבת ושמה קרם טבעי (עומר הגליל), מסתפרת אצל ספריות טבעיות.
ופשוט לא אוהבת את השיער שלי!
הוא לא נראה כמו שאני רוצה!
זאת_שלא_מלה*
הצטרפות: 05 ינואר 2012, 13:50

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי זאת_שלא_מלה* »

השמפונים הטבעיים שניסיתי היו כולם על הפנים.. עברתי ללשים שמן זית עם רוזמרין על השיער לפני החפיפה, לחפופ עם שמפו נקה שלא עשו איתו ניסויים על בע"ח ויאללה. יוצא נעים, בלי קשרים וריחני.
מיכלונת_פה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2006, 14:49
דף אישי: הדף האישי של מיכלונת_פה*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי מיכלונת_פה* »

כתבה שכתבה חברה שכותבת פה בניק שאני לא זוכרת ומרכזת הרבה מהנאמר בדף הזה: http://permaculture.org.au/2012/02/22/n ... inability/
ggg*
הצטרפות: 21 פברואר 2012, 23:06

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי ggg* »

האם יש תזונה/תוספי תזונה שעוזרים למנוע שערות שיבה?
נעמי*
הצטרפות: 09 ספטמבר 2002, 20:19

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי נעמי* »

שלום עפרה
קיבלתי המלצה על שמפו מוצק מהחברה הזו - http://www.chagrinvalleysoapandsalve.com/
את יודעת אם ניתן להשיג אותם בארץ (המשלוח מאוד יקר ואיטי) או האם את מכירה שמפו מוצק טבעי טוב?
תודה מראש...
פלוני_אלמונית*

שיער מה ניסינו ועבד

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

לרקפת המתולתלת. אני גם מתולתלת.
אני לא משתמשת בשמפו\קרמים\קונדישינר, אני מהאלה שחופפים עם חומץ וסודה לשתיה ועוד כל מיני דברים מהמטבח. אז שמתי לב שמאז שהפסקתי עם השמפו והקרמים (לא בדיוק מאותו הרגע, לקח לי כמה חודשים למצוא את הנוסחה והכמויות שמתאימות לי) השיער שומר מאד על הצורה שלו, לכן, כל עוד את לא ממש מקורזלת הצורה הטבעית של התלתלים נשמרת עד החפיפה הבאה (אני חופפת פעם בשבוע), לא יודעת אם זה קורה לך, אבל לי אחרי כמה ימים, השיער שלי מאחורה היה נראה כמו קשר אחד גדול, ורק בגלל זה היה צריכה לחפוף שוב כדי שיקבל צורה נורמלית, אז עכשיו התלתלים נשארים מופרדים. אני שמה שמן קוקוס על הקצוות מיד אחרי המקלחת. ואז לא משנה איך אני מיבשת אותו, אם זה סתם פזור או בתוך צמות, הוא שומר על הצורה שהוא קיבל ביבוש ולא מסתבך עם עצמו. ואם אני מיבשת אותו מתוח אז הוא נשאר די חלק, שזה משהו שלא היה קורה בעבר, אז עכשיו קל לי יותר לשחק אם כמה מתולתלת בא לי להיות.
לפעמים אני קצת מרטיבה אותו מוסיפה קצת שמן קוקוס וקולעת אותו לצמה לפני השינה.
אני עדיין לא אוהבת את השיער שלי, ועדיין מאיימת לעשות קרחת בכל הזדמנות, אבל נראה לי שאף אחת לא אוהבת את השיער שלה. העיקר שהבחור אוהב את השיער שלי מספיק בשביל שנינו.

וספרות טבעית זה מעולה. אני מספרת את עצמי וכל פעם אני מגלה דברים שאסור לעשות, בעיקר למתולתלות. לא לפצל באורכים שונים את התלתלים בקצוות! ולהתשמש במספריים חדות =)
יש עוד כל מיני שיטות ששמעתי כמו ללפף תלתלים ביחד וכו', זה נשמע לי כמו הרבה עבודה כל פעם, אבל מה שבטוח זה שכל עוד לא משתמשים בשמפו השיער שומר ממש טוב על הצורה שהוא מקבל כשהוא מתיבש.
שחר*
הצטרפות: 09 יולי 2003, 08:58

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי שחר* »

היי
אני משתמשת בשמפו אגוז הגרנובל של אננדה , כל 3 -4 ימים , לא נוגעת בשיער עד שהוא מתייבש (מסתפרת אצל תומרשף)
ובעיקר לא נותנת לנושא תשומת לב יתרה , כיוון שכשמחפשים את כל ה"בעיות " עם השיער אז הכל קורה בבת אחת , וכשמשלימים עם השיער כמו שהוא השיער מתייפה כל יום יותר ויותר :):)
פלוני_אלמונית*

שיער מה ניסינו ועבד

אני משתמשת בשמפו אגוז הגרנובל של אננדה שמכיל פורמלין!!! בדקתי!
טל_מזרחי*
הצטרפות: 25 אפריל 2012, 18:56

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי טל_מזרחי* »

השיער שלי מופלא ומבריק ומקסים עכשיו כשאני טבעונאית כבר שנה ומשהו,
אני חושבת שכל ריחות הגוף שלי נפלאים, העור שלי ברגליים כל הילדות שלי ובגיל העשרה היה יבש וסדוק ועכשיו הוא קסום
אני חופפת כשאני מרגישה צורך- לפעמים זה פעם בשבוע, לפעמים זה פעם בשבועיים,לפעמים יותר.
אני לא סופרת ולא שמה לב עד שאני מרגישה שהגיע הרגע.

אני די מאמינה בזה שטבעונאות ופעילות גופנית (שאת זה אני עדיין לא עושה בתדירות שאני שואפת אליה) היא נקודת ההתחלה לריפוי כל סוגייה גופנית
פלוני_אלמונית*

שיער מה ניסינו ועבד

האם זה לא טוב לחפוף כל יום?
אני כבר משהו כמו שנה חופפת כל יום ולפני כן הייתי חופפת יום כן יום לא לסירוגין.
תודה
רוצה_עזרה*
הצטרפות: 24 ינואר 2006, 08:31

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי רוצה_עזרה* »

איך אני יכולה להאריך את השיער בחודשים !? פליייז תתנו לי משהוווווו
רוצה_עזרה*
הצטרפות: 24 ינואר 2006, 08:31

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי רוצה_עזרה* »

אם אוכלים פירות וירקות השיער אורך ? ---תעזרו לי בבקשה---
שיער_גולה*
הצטרפות: 21 יוני 2012, 13:34

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי שיער_גולה* »

אולי סופסוף למישהו יהיה פתרון חכם בשבילי. כבר די התרגלתי אבל בכל זאת אם אפשר יותר טוב למה לא?!
איש לי שיער מלא עבה וגלי, שבארץ בד"כ היה נראה יופי (קצת נפוח ופרוע לפעמים, ובד"כ יפה יותר דווקא יום יומיים אחרי החפיפה, אבל ממש נחמד). עכשיו אני בחול כבר שנה, ואחרי כמה חודשים השיער התחיל קצת להתחרפן.נהיה פחות טוב ובריא כזה, לפעמים קצת יבש, פרוע נוטה יותר לקריזות ופחות תלתלי גלים חמודים כמו בעבר. לא יודעת אם זה האקלים או השמפויים כאן, החלפתי את כל הסוגים שרק אפשר בכל השילובים ואין משהו קבוע, בכללית לא משהו, לפעמים יותר טוב ולפעמים בדיוק עם אותו שמפו- הרבה פחות.
הייתי מתה לנסות עם שמפויים מהארץ למרות שלכאורה זה לא קשור.
אקיצר, יש למישהו רעיון? (חוץ מאורגני? כי לא ממש מתחברת לקטע למרות שמבינה את הרעיון....)
תודה בכלופן!
עלמת_חן*
הצטרפות: 21 יוני 2012, 14:04

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי עלמת_חן* »

מאז שהתקנתי את ה פתרון הזה
עברו כבר כמעט חודשיים.
אני חושבת שהשתמשתי בשמפו אולי פעמיים וזה רק עשה לי לא טוב לשיער.

כל מי שחושב שאני עושה כאן פרסומת למשהו אז זה נכון אבל לא מתוך רווח אישי, אני לא משווקת שלהם ולא יודעת מיהם בכלל, פשוט זה מדהים איך שזה עובד ואני אחת שלא מאמינה בדברים כאלה (האיש שלי קנה והתקין).
פלונית_אלמונית_אחרת*
הצטרפות: 02 דצמבר 2007, 14:17

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי פלונית_אלמונית_אחרת* »

שיער גולה,
האם את חיה במקום בו מזג האוויר יבש או לח יותר מכאן?
האם התזונה שלך ואורח חייך השתנו? את יותר בלחץ? התחלת להיות צמחונית?
כל הדברים האלה יכולים להשפיע על התנהגות השיער, לפחות כמו, ואולי יותר, מסוג השמפו.
מה קורה אם את מפסיקה לחפוף בשמפו ורק שוטפת במים?
וגם אם את משתמשת במרכך שיער או בשמפו 2 ב- 1 - הפסיקי.
בן_16*
הצטרפות: 02 יולי 2012, 13:53

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי בן_16* »

אז ככה מהגן עד הבר מצווה היה לי שיער גולש יפה פטריה מאז בגיל 14 15 התחלתי להסתפר קצוץ 0 ולמעלה 1 בקיצר וזה ועכשיו אני לא מסתפר כדי לנסות להאריך אותו שוב לפטריה יש משהו שיוכל קצת למלא את הדלילות שלי שיערי ואז ככה אני אחזיר אותו למראה שהוא היה...
פולט*
הצטרפות: 18 פברואר 2013, 17:24

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי פולט* »

אני לא בטוחה איך זה עדיין לא עלה, אבל איכות המים הם ה-מפתח לשיער שמסתדר. לצערנו בארץ המים מאד מאד קשים. ומסיבה לא ברורה, אני בטוחה שכל מי שלא חופפת עם שמפו שמה לב שכשהמים פוגשים את השומן הטבעי שעל הקרקפת נוצרת מן שכבה לבנה ודביקה על השיער, אמנם לא רואים אותה אחרי שהשיער מתייבש אבל עדיין בהחלט מרגישים אותה.
והפיתרון היחיד שיש לזה זה רק שמפו שבו יש מרככי מים כימיים. אני אבודה בקשר לאיך להתמודד עם זה. הדבר היחיד שמחזיק אותי היא העבודה שביתי רוב השנה אינו בארץ ושם המים רכים מאד ושיערי מסתדר נהדר בלי נוסחאות קסם, קצת סודה, קצת חומץ ושמן קוקוס בקיץ או זית בחורף.
פעם הייתי מרתיחה מים ושומרת בבקבוקים ורק בזה שוטפת את שיערי, השינוי בתגובת השיער הוא מיידי. אבל זו טרחה וזה לא יעיל כי או שצריך תכנן מקלחת שעתיים לפני כדי שהמים יספיקו להתקרר או שמרתיחים מראש ושומרים בבקבוקים אבל אז זה קר ולא ממיס טוב את השומנים העודפים וגם לא ממיס טוב את הסודה לשתיה. וזה קר. זה לא כיף.
כרגע אני בארץ ואני ויתרתי על שיער יפה. אני חופפת עם הסבון של ברונר וחומץ (כי כבר ניסיתי מלא דברים אחרים והכל אותו הדבר). השיער נראה ומרגיש נורא. הוא רוב הזמן בכל מיני צמות. לפחות כולם מחמיאים לי על הצמות וחושבים שזה אחלה סטייל. אני מתגעגעת ללכת פזור. =(
פולט*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי פולט* »

אה בעצם עלמת חן הציעה משהו שהם אמנם נוגעים בנושא קשיחות המים אבל לא מבטיחים מים רכים. אולי זה בכל זאת שווה.
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

שאלתי את ההודית המטפלת של אמא שלי במה חפפה סבתא שלה את השיער. מסתבר שיש אבקה בשם meera שמערבבים עם מים חמים ומשפשפים איתה את השיער ואחכ שוטפים. יש להשיג ברשת. מכיל צמחים רבים ללא כימיקלים. היא אומרת שלסבתא ואמא שלה השיער לא נושר ולא מאפיר. משהי ניסתה את זה אי פעם?
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

המטפלת ההודית רציתי לכתוב
באתר כעת
ניחוח אדמה אחרי הגשם

שיער מה ניסינו ועבד

יש בפורום הזה דיון על התערובת צמחים -
http://forums.longhaircommunity.com/arc ... 21658.html
(באנגלית)
נשמע טוב... את יודעת איפה אפשר להשיג ? באיביי ?
עתליה*
הצטרפות: 10 ינואר 2003, 19:09

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי עתליה* »

Shikakai, Tulsi, Reetha, Hibiscus and Fenugreek powders.
חילבה, שיקאקאי ריחן ,Reetha, היביסקוס
זה מה שיכולתי לדלות.. לא יודעת מה זה Reetha , Shikakai
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

אפשר לקנות באמזון http://www.amazon.com/Meera-Herbal-Hair ... B004QUD8UE

אם יש כמה מעוניינות, אוכל להזמין כמה ולהתחלק אתכן במשלוח. המוצר עצמו ממש זול: פחות מדולר
כרמית*
הצטרפות: 24 יולי 2001, 22:34

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי כרמית* »

באיביי זה $6.2 ומשלוח חינם.
מה יותר משתלם? כמה זה יוצא דרך אמאזון?
http://www.ebay.com/itm/Meera-Herbal-Ha ... ?pt=[po]LH DefaultDomain 0[/po]&hash=item1c345191f4
פלוני_אלמונית*

שיער מה ניסינו ועבד

לשיער יבש ושרוף -
כשהייתי בצבא והדרכתי טיולים,צוות המספרה נקרא לראות איך נראה שיער במצב איום ונורא.
אבל קבלתי כבונוס את המתכון הבא:
חלמון של ביצה,מיץ מחצי לימון ושמן זית(לא זוכרת כמה 2-3 כפות נדמה לי).
למרוח על שיער רטוב אחרי חפיפה,ללבוש כובע ניילון ולכסות במגבת למשך שעה.
לשטוף ולהנות מהתוצאות המדהימות.
כן,מעצבן והתעסקות,אבל התוצאה שווה את המאמץ.
נסו ותהנו.
ענבל_מזכרון_יעקב*
הצטרפות: 12 נובמבר 2007, 12:46
דף אישי: הדף האישי של ענבל_מזכרון_יעקב*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי ענבל_מזכרון_יעקב* »

היי עפרה,
אבקת הצמחים לשיער נשמעת מעניינת.
אשמח להשתתף בקנייה.
כתובת המייל שלי: inbalza7 שטרודל ג'ימייל נקודה קום.
תודה.
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

אבדוק קודם באי ביי אם זה באמת כולל משלוח. כי באמזון זה ממש יקר
נאוה*
הצטרפות: 15 פברואר 2002, 23:31

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי נאוה* »

למקרה שתזמיני מאמאזון שווה לבדוק משלוח דרך buy2usa כמה פעמים עשיתי ככה וההפרש משמעותי ועוד המשלוח מגיע עד הבית.
אמא_בגבעתיים*
הצטרפות: 24 מרץ 2010, 15:04
דף אישי: הדף האישי של אמא_בגבעתיים*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי אמא_בגבעתיים* »

היי, אשמח להשתתף בקנייה. אולי תפרסמי במאמא טבע בפייסבוק ? cocolona בג'ימיל נקודה קום
רויטל*
הצטרפות: 24 פברואר 2003, 13:10

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי רויטל* »

הי גם אשמח להשתתף בקנייה
[email protected]
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

אנסה לברר כמה זה עולה בהודו עצמה ואולי בעלה של המטפלת רוצה לעשות חבילה ולשלוח ואולי גם להרוויח משהו על הדרך
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

http://en.wikipedia.org/wiki/[po]Acacia concinna[/po]
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%92%D7% ... 7%99%D7%AA
http://en.wikipedia.org/wiki/[po]Chrysopogon zizanioides[/po]
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7% ... 7%95%D7%A1
http://en.wikipedia.org/wiki/Tulsi

אלו הרכיבים של התערובת. טולסי (חילבה)ו היביסקוס משמשים כמרככים ומחזקים את השערה
יש גם שיקקי שזה פרי של אקציה קונסינה שידוע בהודו כפרי השיער והוא מנקה.
יש קטניות משי...
בקיצור אני נורא סקרנית!!!
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

בהודו זה ממש זול. פחות משלושה שח. ראיתי בחנות און ליין הודית
שיר*
הצטרפות: 23 פברואר 2003, 13:59

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי שיר* »

מתעניינת בתערובתgeshemor שטרודל ג מייל נקודה קום
דפנה*
הצטרפות: 22 ספטמבר 2001, 18:35

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי דפנה* »

ליד התחנה המרכזית החדשה בת"א, ברח' לוינסקי יש חנות עם מוצרים מהודו, גם מוצרי קוסמטיקה.
אם יש כאן מישהי תל אביבית אולי שווה לבדוק אם יש שם את התערובת (ולעדכן אותנו...)
באתר כעת
ניחוח אדמה אחרי הגשם

שיער מה ניסינו ועבד

אני לא תל אביבית אבל היום ביקרתי בחנות ההודית ולא היה שם
מה שכן הזמנתי מאיביי - יש שם מבצע של 4+1 והמשלוח חינם, אם מישהי מעוניינת
אפשר להזמין צמחים שונים ואז לערבב. אני הזמנתי שיקאקאי, אריתה, אמלה, נים וקפור קצ'לי. יש גם תערובת מוכנה שנקראת
Heenara Herbal Hair Wash Powder
כל חבילה 100 גרם

http://www.ebay.com/itm/Hesh-Herbal-Pow ... ?pt=[po]LH DefaultDomain 0[/po]&var=&hash=item1c336884e0
רחוק_מהבית*
הצטרפות: 17 יולי 2013, 00:07

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי רחוק_מהבית* »

רוצה לשתף בעניין השיער ולספר את הסיפור שלי:

קראתי את כל הדף בנושא, אני לא זוכרת איך הגעתי אליו אבל הסיפור שלי הוא כזה- אני כבר חמש שנים סובלת ממצב כרוני של הקרקפת שחוזר ונעלם.
טיפלתי בשמפואים רפואיים כאלו ואחרים משחות סטרואידים ורופא העור אמר לי שאני חייבת לחפוף בכל יום כל פעם עם שמפו רפואי אחר כדי שלא תתפתח עמידות.
לא היה סוף לסבל שלי בשל הגירוד הבלתי פוסק והריח המגעיל של השמפו הרפואי שלא לדבר על הנשירה האיומה.
אפילו קניתי אמפולות יקרות שאמורות לעזור במקרים כאלו של קרקפת מכוסה קשקשים ומגרדת וזה עזר חלקית.
לפני כמה חודשים עזבתי את הארץ ואני חיה עם משפחתי בגרמניה (בעל+ילדה) ופתאום ככה חשבתי לעצמי אולי אני אפסיק עם החפיפה,
עם השמפו הרפואי הפסקתי כבר מזמן, אבל מצב הקרקפת שלי בכי רע ולא קישרתי זאת לשמפו הרגיל שאני משתמשת בו והחלפתי מס' סוגים.
לפני חמישה ימים הפסקתי לחפוף אני מרטיבה את השיער בכל ערב ומה אגיד לכן יש שיפור קל במצב הקרקפת ואני יודעת שצריך לתת לזה עוד זמן גם השיער שלי נראה בסדר גמור להפתעתי הרבה.
יש לי שיער חלק טבעי קצת אחרי הכתפיים ודק יחסית ועם השנים הוא נעשה דק יותר בגלל המצב.
היה לי פעם שיער יפה ומלא ולמרות שהתעללתי בו בתקופת הצבא (צבעתי לאדום) תמיד היה לי שיער יפה ותמיד החמיאו לי על שיערי ועל זה שהוא חלק מטבעו.
משונה שעכשיו הוא לא חלק לגמרי אלא מעין גלי כזה כאילו שעשיתי "בייבי ליס" כי אני מרטיבה את השיער ולא מסרקת אחרי ולא כלום רק מייבשת במגבת וזה נהדר.
אני לא רוצה לשים חומץ או לימון או מסיכת ביצה+שמן+לימון בגלל הרגישות בקרקפת אבל אני אגיע לזה, בינתיים בסדר וזה כמובן עוזר שאני נמצאת באקלים נוח למדי.
יש בגרמניה חנויות טבע בשפע וגם בכל חנות פארם רגילה מוכרים מוצרים אורגניים אז השלב הבא יהיה לחפש לי סבון אורגני על בסיס שמן זית במקום הנוזלי הסטנדרטי.
אני חושבת שזה קל לי יותר לעבור את התהליך כי כשעברנו לחו"ל עזבתי את עבודתי ופתאום נעצר לי המירוץ המטורף של החיים ופתאום,
יש לי זמן להתעסק בכל מה שהזנחתי עם השנים ואולי זו הסיבה שהבנתי שאני חייבת לעשות משהו לשפר את מצבי הכרוני בקרקפת רק שלא ידעתי מה לעשות ובזכותכן זה קרה.
אין לי מילים להודות לכל הנשים הנפלאות ששיתפו כאן ,אני כמובן אמשיך לעדכן וסליחה שיצא קצת ארוך.
פלוני_אלמונית*

שיער מה ניסינו ועבד

מה עושים נגד נשירה נוראית?
השיער שלי - עולם הולך ונעלם.......
פולט*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי פולט* »

אומג אומג אומג אומג נחשו מה ניסיתי ועבד!! סוסת פרא כתבה על לשזור את השיער, אני לא בטוחה אם אנחנו עושות את אותו הדבר, אבל היום לא היה לי מה להפסיד ונסיתי: לבנות עם שיער מתולתל שניסו הכל אבל תמיד זה נגמר ברסטה:
לוקחים שתי קצוות שיער ופשוט מלפפים (איזה איות מוזר..) אותן אחת עם השניה, מבלי לגלגל אותן קודם או תוך כדי, סתם ללפף בטבעיות. מחכים שיתיבש ואת פורמים את הליפוף ו... וואו התלתלים שתמיד חלמתי עליהם. ככל שלוקחים יותר שיער ככה התלתלים יותר גדולים ולכן כדי שזה ישתלב הכי טוב עם השורשים (כי הליפוף הראשון לא תמיד חופף לתלתל הראשון) כדאי לבחור עובי שמתאים לתלתל שלך.
כשמפרקים את זה צריך להעביר קצת את האצבעות ביןקצוות השיער כדי שזה יראה פחות מלאכותי. אבל נכון אפקט הצמה? אז בשיטה הזו השיער נראה הרבה יותר טבעי, הוא זורם עם התלתל הטבעי אבל התלתלים מוגדרים היטב, הם לא מסתרבלים לליפה נוראית. לפחות עדיין לא. זה לוקח 10 דקות לעשות (ולי יש הרבה שיער על הראש) וזה יוצא לגמרי שווה.

שמעתי על זה לראשונה ב curly girl method אבל זה תמיד נראה לי יותר מידי עבודה וגם לא האמנתי בשיער שלי, אבל זה לא! זה מדהים כמה זה קל וכמה זה עובד (למרות שכן צריך לחכות בבית עד השיער מתיבש כי זה נראה מוזר..)
אם מישהי מעוניינת אפשר גם לחפש ביו-טיוב hair twisting. רוב הבנות המדגימות תהינה עם שיער אפריקאי, אבל כל עוד אתן אינכן בעלות שיער אפריקאי התוצאות נראות אחרת ולדעתי יותר טבעי.
בהצלחה! =)
פרח_הלימון*

שיער מה ניסינו ועבד

עבודה קשה קצת לא? למה לא פשוט לתת לשיער להתייבש טבעי בלי לסרק(לסרק רק במקלחת עם שמן קוקוס למשל)ואז התלתל מתייבש סגור,וכשמתייבש לחלוטין,אפשר קצת לפרוע וזהו. לי זה עובד הכי טוב
נאוה*
הצטרפות: 15 פברואר 2002, 23:31

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי נאוה* »

קניתי את המירה MEERA וחייבת להגיד שזו היתה הפתעה טובה, ריח טבעי ונעים (אמא שלי טוענת שלאבקה יש ריח שמזכיר אוכל, תבלין, קרי) והאבקה על השיער קצת מקציפה ולבסוף משאירה שיער חלק ונעים.
גם את הריח אהבתי, לי זה לא מזכיר לא קרי ולא אוכל.
אני הזמנתי מאמאזון דרך BUY2USA , לא ממש זול. פעם הבאה אזמין גדול מאיביי כנראה.
אחיות שלי ואחיניות שלי גם רוצות לנסות, בעיקר נגד קשקשים.

מה שכן, נראה לי שזה עושה סתימה בצנרת, עדיין צריכה לבדוק את העניין (יש לנו צנרת בעייתית גם בלי קשר)

wl]אמאזון MEERA it dp o pC nS ttl[/po]?_encoding=UTF8&colid=3B2O331C9KGXX&coliid=I34AQD8IEK8VP4
הדרי*
הצטרפות: 08 יולי 2008, 17:35

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי הדרי* »

ראיתי ששאלו פה ולא מצאתי תשובה, אשמח להפנייה אם כבר דובר בעבר בנושא-
שיער ובריכה
השיער שלי לא במצב משהו ועור הקרקפת שלי די סובל כבר זמן רב, אני בטיפול הומאופתי ונטורופתי מבחינת תזונה, ובינתיים מחפשת חלופה מוצלחת יותר לחפיפות
אחרי הבריכה, אני הולכת כשלוש פעמים בשבוע וחופפת כל פעם.
ניסיתי הרבה סוגי שמפואים רפואיים וכאלו שאמורים להיות טבעיים לסבוראה וקשקשים ואין שיפור ממשי לגירוד ולקשקשים ולעור היבש והשיער השומני בקרקפת ויבש בקצוות.
אשמח להמלצות מה לעשות עם עניין שטיפת הכלור והמלחים מהשיער
ניסיתי חומץ תפוחים וזה עשה לשיער שלי רע מאוד
תודה
באתר כעת
ניחוח אדמה אחרי הגשם

שיער מה ניסינו ועבד

שמעתי שאפשר למרוח קצת שמן על השיער לפני הבריכה וכך הוא יהיה מוגן מהמים.
אחר כך כשתחפפי השמפו לא יחדור ממש לשיערה אלא רק יוריד את השמן
זה גם יהיה טוב ליובש בקצוות.
לא ניסיתי את זה אז אני לא יודעת איך זה יעבוד בבריכה ... אבל נראה לי שעם כובע ים זה יכול להסתדר
מנגו*
הצטרפות: 19 ינואר 2012, 20:00

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי מנגו* »

_מה שכן הזמנתי מאיביי - יש שם מבצע של 4+1 והמשלוח חינם, אם מישהי מעוניינת
אפשר להזמין צמחים שונים ואז לערבב. אני הזמנתי שיקאקאי, אריתה, אמלה, נים וקפור קצ'לי. יש גם תערובת מוכנה שנקראת

Heenara Herbal Hair Wash Powder_
ניחוח, איך הולך לך עם האבקה הזו?
באתר כעת
ניחוח אדמה אחרי הגשם

שיער מה ניסינו ועבד

אני עדיין עושה נסיונות ... יש לי כרגע 5 אבקות :
לאבקה שנקראת קפור קצ'לי יש ריח מדהים ! הודי כזה אקזוטי (לא כולן יאהבו את זה)
האבקה של האגוזי סבון - אריתה - עובדת פחות טוב מהאגוזי סבון השלמים
שיקקאי - מנקה טוב וקראתי שיכול ליבש , עוד לא הבנתי איך זה בשביל השיער שלי
נים - מעולה נגד קשקשים ובכלל שימושי שיהיה בבית
אמלה - היא כמו מרכך ויש לה ריח פירותי נעים

לגבי איך שהשיער יוצא מהשילוב של כל האבקות - עדיין לא בטוחה שאני מרוצה
אני מאוד נהנית לרקוח הכל ביחד אבל השיער נראה יותר טוב עם השטיפה של האגוזי סבון השלמים.
הוא כן מרגיש מאוד בריא, חזק ובלי קשקשים.
כרגע אני מערבבת ביחד כמה מהאבקות ההודיות עם קצת מים וסודה וקמח שיפון

אולי אני אנסה את המירה ...
מנגו*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי מנגו* »

תודה, נשמע לי מעניין אבל הרבה בלגן כול ההתעסקות הזו...
מאמינה_בשפע*
הצטרפות: 08 ינואר 2009, 15:42
דף אישי: הדף האישי של מאמינה_בשפע*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי מאמינה_בשפע* »

קניתי כרגע מאיביי ב-31 ש"ח אבקת Meera בשתי שקיות, סה"כ 160 גר', כולל משלוח
זו אבקה שכבר מכילה את התערובת של הצמחים.

http://www.ebay.com/itm/2-X-MEERA-Herba ... ?pt=[po]UK Health Beauty Hair Care Brushes Combs PP[/po]&hash=item565c0f6eba

אעדכן אחרי שאשתמש
הדס*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 18:28

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי הדס* »

אהלן, מקווה שתוכלו להאיר את עיניי!
יש לי שיער מתולתל,לפני חודש בערך העברתי אותו פתיחת תלתלים שבעיקר גרמה לו לאבד נפח ולחלק שצמוד לקרקפת להפוך לחלק.
אני חופפת כל 3-4 ימים בשמפו רגיל- בד"כ הד אנד שולדרס ומורחת לאחר החפיפה קצת קרם לשיער (בעיקר באיזור השיער עצמו ולא הקרקפת)

בשבועיים האחרונים, לאחר כל חפיפה השיער שלי מתמלא קליפות מהקרקפת, המון המון קליפות קטנטנות, לא נקודות כמו קשקשים
למישהו יש רעיון איך למגר את התופעה?
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

היי מה קורה עם כל המנסות את האבקה המסתורית? היום קיבלתי סוף סוף את האבקה המקורית של נשות הודו, ישירות מהמשפחה של המטפלת ההודית של אמא שלי. לפי השם שהיא אמרה לי (סיקאיה) זה שיקאקי בשפת הטולוגו שהיא דוברת. גם הזמנתי לפני שבועיים מחנות און ליין הודית תערובת meera בכמות לא גדולה כדי לנסות קודם לפני שמזמינים כמות. מקווה לקבל אותה בהקדם ולהשוות.
אז היום אני הולכת לחפוף איתה ומאוד מתרגשת!!! יש לזה ריח שמזכיר לי עת פירות הדום וגם תאנים מיובשות
מנגו*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי מנגו* »

היי מאמינה בשפע ועופרה, איך היה עם מירה? אשמח לשמוע.
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

אני ממש ממש מתלהבת. בפעם הראשונה שיש תקווה של ממש. השיער והקרקפת,אחרי החפיפה, מרגישים חסרי שומן לחלוטין, כמו אחרי שמפו. הם היו שומניים לפני. אני חופפת כל יומיים בגלל קרקפת שומנית. בבוקר סידרתי את שערי והוא לא שומני, השערות מופרדות זו מזו. הלוואי שזה ימשיך להיות כך גם בחפיפות הבאות. החפיפה עצמה לא להיט, כי זה בעצם כאילו לשפוך מים עם גרגירי קפה פילטר על הראש :-( . מוזר ביותר. תוך כדי שפשוף העיסה הזאת על ראשי כבר הרגשתי שהשומניות התפוגגה ושמחתי. זו המטרה בעצם. אף חליטה טבעית שניסיתי בעבר, לא הצליחה לעשות זאת . צריך די הרבה מים כדי להיפטר מהגרגירים ובפעם הבאה אשלב סירוק תוך כדי כי נשארו גרגרים למרות שטיפה מרובה.
יש גם בהחלט חשש לסיתמת צנרת בעתיד, אבל אם זה יעבוד בשבילי, אני מוכנה לשטוף לתוך דלי ואחר כך להשקות איתו את העציצים.
מנגו*

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי מנגו* »

איזה יופי, שמחה בשבילך.
לי אין שיער שומני, להיפך, יבש. את חושבת שזה מתאים גם לשיער יבש? אני חופפת בשמפו לעיתים רחוקות, פעם בחודש או יותר. פעם בשבוע בערך שוטפת בצמחי מרפא וחומץ ושמה לפעמים מסכה של אננדה או שמן ארגן.
האמת היא שזה לא מספיק. אני צריכה לשטוף יותר, גם אם לא לחפוף.
מה שכן, לפי התיאור שלך זה נשמע כמו לשים חינה על השיער ומנסיוני בעבר הרחוק זה סיפור להוריד את זה מהשיער העבות שלי.
הדרי*
הצטרפות: 08 יולי 2008, 17:35

שיער מה ניסינו ועבד

שליחה על ידי הדרי* »

חוזרת לדווח ששמן לפני בריכה היה מאוד לא מוצלח לשיער שלי
ניסיתי שמן קוקוס טוב ואיכותי שאני משתמשת בו כקרם גוף, אבל לשיער זה לא עבד טוב
השיער שלי גם שומני מלכתחילה ולכן זה היה די אסון.
סתם חלקתי את ההתנסות.
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

שוב חפפתי אתמול והפעם השארתי את החומר על השיער כחצי שעה ושטפתי כמה שאפשר לתוך דלי. שוב חומר הפלא הזה השאיר את השיער והקרקפת שלי לא שומניים. אני נורא סקרנית מה יש בעץ הזה שמצליח איפה שלא הצליחו עצים ושיחים אחרים. ובכלל...מתחשק לי עכשיו עץ אקציה קונסילה בגינה :-)
מחשבה נוספת שעולה בי זה שאולי ההצלחה היא בעצם החפיפה עם הגרגירים שמשפשפים וסופחים??? שווה לעשות ניסיון עם,למשל, גרגירי קפה גסים במים
באתר כעת
ניחוח אדמה אחרי הגשם

שיער מה ניסינו ועבד

טוב לשמוע ! איזה כיף שאת נהנית מזה
לי עוזר לעשות רוח עם פן כדי להוציא את הגרגרים שנשארו
פלוני_אלמונית*

שיער מה ניסינו ועבד

איך להחזיר שיער להיות בריא שוב משימוש והעללות במחליקים שנה שהרסה לי לגמרי את השיער ואני כבר חצי שנה מנסה לעשות משו ומסיכות ואני כבר בוכה מה לעשותת? ואיפה ניתן לקנות שמן קיק במרכז?
פלוני_אלמונית*

שיער מה ניסינו ועבד

היי רציתי לבקש מתכון לשמפו טבעי 100 אחוז שאפשר להכין בבית. שמעתי משהו על שמפו משמן קוקוס , שמן דקלים ושמן נים ואני ממש ישמח אם מישהו יביא לי מתכון כזה,עדיף לשיער יבש
תודה :)
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

יש חברות שטוענות שהשמפו שלהם מכיל כל מיני שמנים והוא טבעי ב 100%. הן כמובן משקרות ומטעות. אי אפשר להכין משמנים שמפו.
עפרה_עדין*

שיער מה ניסינו ועבד

היום ניסיתי את תערובת המירה שרכשתי מחברת קוסמטיקה הודית. היא יותר ידידותית למשתמש, פחות חומר עצי, יותר קל לשטוף, מקציפה מעט...רק שלדעתי לא טבעית לחלוטין. יש שם איזו אבקת סבון לעניות דעתי שגם מוסיפה ריח וגם מקציפה.
אם לא הייתי מנסה לפני כן את השיקאקי אולי הייתי מסתפקת בה אבל ניסיתי כבר וראיתי שעם חומר טבעי לחלוטין שיער התנקה יפה. יש שם רק 1% שיקאקי שזה ממש מעט.
שליחת תגובה

חזור אל “בעלי חיים”