תזונה בהריון

אנונימי

תזונה בהריון

שליחה על ידי אנונימי »

מדור הריון

ראו גם:
תזונה ללידת תינוק בריא
בחילות בהריון
מזונות אסורים בהריון
שאלות ותשובות בנושא תזונה בהריון

קישורים קשורים:
|#| יש מאמרים במדור התזונה של "אמנות הלידה": http://www.leida.co.il/page.asp?id=98001 (עירית ל).
|#| Library]תזונה בהריון Article1[/po].asp?cat=55&a id=101 - אורי מאיר-צ'יזיק (מא צ'י)

מה עושים כשאין תיאבון ולא עולים במשקל?
לעתים דווקא יורדים במשקל במהלך ההיריון, בגלל חוסר תיאבון ובחילות.
אני מאוד ממליצה שתחזיקי "נשנושים בריאים" בתיק/בסביבה תמיד - פירות יבשים, אגוזים למיניהם, מעדן חלב במקרר בעבודה וכו'. לא כ"כ בשביל המשקל, כמו כדי לספק את הצרכים החדשים של הגוף. אצלי, ד"א, אם הייתי מחזיקה רעב יותר מדי זמן - הוא היה הופך לבחילה, כך שחשוב לאכול עם הסימנים הראשונים של הרעב, ולא לחכות למצב של בחילה, לא בא לך לאכול, חולשה וכו'. (תבשיל קדרה).

מאוד חשוב לאכול מאוזן בהריון, גם אם אין חשק.
לפי המדריכה בקורס הכנה הכי חשוב סידן וחלבונים כי הם מספקים חומרי בניין לעובר.
העובר לוקח את החומרים מהגוף שלך וחשוב שלא יווצר אצלך מחסור.
לדעתי גם חשוב לדאוג לברזל כדי שלא תהיה ירידה חדה בהמוגלובין.
אם יש תזונה מינימלית, סביר להניח שהעובר מקבל את כל צרכיו מהגוף שלך.
והבעיות הנגרמות מחוסר תזונה בריאה ייגרמו לך בעיקר (כי בזמן ההיריון מטרת הגוף שלך הוא לגדל את העובר) ואלו יכולים להיות גם נזקים לטווח ארוך. אז כדאי לשים לב.
אולי אפילו לגשת לייעוץ תזונתי. (אביטל).

אפשר להחזיק תמיד שקית עם צימוקים, פירות יבשים, אגוזים, שקדים וכו'. ולדאוג כל הזמן לנשנש ממנה. או גרנולה בארס אם אוהבים. (יונת שרון).

אם אין לך תיאבון בהריון, כדאי לאכול מעט כל כמה זמן, זה אולי "יעורר" את מערכת העיכול שלך. אפשר דברים פשוטים כמו פירות טריים/ יבשים, אגוזים וזרעים, חטיפי אנרגיה, דגנים מלאים וכו'.
אגב, אצל הרבה נשים בהריון העלייה במשקל היא מאד מתונה.
יש גם נשים שיעלו את עיקר המשקל בטרימסטר השלישי, שזה גם הגיוני בסה"כ.
עלייה מספקת כנקודת מוצא להריון כולו היא בסביבות 5 ק"ג.
אבל, זה נכון שכדאי עם מודעות להקפיד לאכול אולי קצת יותר. נגיד, אם כשאת אוכלת תפוח תזכרי לאכול גם כמה שקדים לא קלויים/ אגוזי מלך/ ברזיל וכו' תוכלי לתת לגופך קצת יותר חלבון, שומן, סידן, ברזל ועוד.
אה, מה אם לארגן לפחות פעם בשבוע שמישהו יפנק אותך בארוחה טעימה ומגרה ביותר? בעל/ אמא/ סבתא / חברה / מסעדה... אפשר גם לגוון. דברים שאת אוהבת לאכול במיוחד, או מקומות אהובים עלייך לאכילה.
אפשר גם יותר מפעם בשבוע.... |גזר| (ורד לב)

ויטמנים במהלך ההריון:
ראו גם: ויטמינים ותוספי תזונה

שאלה: האם יש כדורי ברזל + חומצה פולית שהם לא ענקיים ובצבע ורוד מזעזע? עוד לא התגברתי על הבחילה (ועל התקף הבכי) מהמראה המבעית של הכדור הזה. אני ממש לא מסוגלת לבלוע אותו.

תנסי את המולטי ויטמין של סולגר לנשים הרות (נדמה לי שנקרא פרנטל או משהו דומה). הצבע אומנם סגול מזעזע אבל הגודל סביר, צריך לקחת שניים עם מים.
את גם יכולה להפריד ולקחת לדוגמא ברזל עדין (של סולגר או של לייף לדוגמא), שזה כמוסות בגודל רגיל (אנושי) ולקחת חומצה פולית לחוד שזה בדר"כ כדורים קטנטנים. (מיכל שץ).

יש מספר אפשרויות למולטי ויטמין המיועד במיוחד לנשים בהריון לשיפור רמת ההמוגלובין. נוזל, אבקה וכמוסות מכל הסוגים.
מידע רב נמצא באתר טבע-לי מבית אדמה במאמר : הריון לידה והנקה - בריאות באופן טבעי
אפשר להתייעץ עם גדעון לבב, PHD, נטורופת, בטלפון 03-9650666 (טבע לי).

מה לגבי נשים צמחוניות בהריון?
לכל השואלות על צמחונות והריון יש המון כתבות טובות, למשל (2 בעברית, אחרון באנגלית) (עשבים):
http://www.tevalife.com/article.asp?id=664
http://leida.co.il/page.asp?id=98017
http://www.pcrm.org/health/veginfo/vsk/pregnancy.html

הייתי ממליצה לך לבדוק עם אילו רמות ויטמין בי 12 את מתחילה את ההיריון ואולי לקחת השלמה. לאכול הרבה אגוזים וגרעינים, לשלב פחמימות מורכבות עם חלבונים מהצומח (חומוס עם פיתה, מג'דרה וכד'). דווקא מוצרי סויה לא מומלץ לצרוך יתר על המידה בהריון ובהנקה כי הם מכילים פיטואסטרוגנים (מקווה שכתבתי נכון מתנצלת אם לא). יש דיאטנית בשם טובה קראוזה שמתמחה בתקופת ההריון והלידה. תוכלי למצוא מאמרים שלה ב "אתר לידה" www.leida.co.il וכדאי לך להכנס שם לפורום ולחפש במנוע החיפוש תשובות שלה בנושא. בת ההרים.

רק לזכור שאף על פי ש בת ההרים צודקת בכל דבריה, ייתכן שלגופך יהיו תוכניות אחרות.
כל הידע שהיה לי לגבי "מה צריך" מתגלה כבלתי ישים לאור הבחילות וההקאות והסלידות העזות מכל מיני ריחות. מאחר שהקפדתי על אכילה מאוזנת לפני ההריון, הוא החל ללא חוסרים תזונתיים (מלבד כולסטרול LDL שעוד לא יצא לי לשמוע רופא מוטרד מרמות תת-נורמטיביות שלו), אבל לא אתפלא אם עכשיו נוצרו קצת, אף על פי שאני לוקחת השלמות. הנקודה היא, שדווקא מאכלים שעל סמך הידע שלי לא היה עולה בדעתי לצרוך (שוקו, למשל) התגלו משום מה כדברים שהגוף שלי ממש זקוק להם כדי לתפקד.
לסיכום -- כן להיות מודעת למה שצריך, אבל גם לא להילחץ יותר מדי אם הגוף רוצה משהו אחר. (אלמונית צמחונית).

נכון מאד. אני הייתי צמחונית עד להריון הראשון ובהריון הראשון פשוט הייתי חיייייייבת סטייק בקר. לא להאמין. ונתתי לגוף את מה שביקש.
בהריון השני סלדתי מבשר אבל רציתי דגי ים טריים... (בת ההרים).

האם מותר לאכול שום בהריון באופן רגיל? נדמה לי שהרמב"ם דיבר נגד. (הריונית).
לא אמורה להיות בעיה עם שום בהריון.
משהו שאני יכולה לחשוב עליו הוא העניין האנרגטי- שום מחמם והריון גם כך הוא מצב של עודף (= חום) בגוף. אבל לא נראה לי שבמצב נקודתי זה יהווה בעיה. (ורד לב).

מאכלים שאסורים לאכילה במהלך ההריון:
אם את בהריון אז כדאי להימנע מכלמיני "מן החי" שלא טופלו בחום (בשר נא, דגים נאים, ביצים לא מבושלות).
יש בזה כל מיני חיידקים שהם לא נחמדים גם ברגיעה, אבל כשאת בהריון המערכת החיסונית שלך יותר חלשה
וגם זה יכול לגרום נזק לעובר (טוקסופלזמוזיס מהבשר ועוד כל מיני קללות מהשאר).
(זה בקצרה על רגל אחת מה שאמר הרופא שלי לאחר תחקור ארוך) (ה עוגיה).

ערכה: יוחננ ית
יוחננ_ית*
הצטרפות: 19 מרץ 2004, 09:58
דף אישי: הדף האישי של יוחננ_ית*

תזונה בהריון

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

מחזירה למה חדש. נשמח להערות, הארות, תוספות ותיקונים.
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

תזונה בהריון

שליחה על ידי פלונית* »

האם יש אפשרות לשמור על המשקל הנוכחי בשבוע ה-24 עד סוף ההריון, ע"ח רקמת השומן? וכמובן בלי לפגוע בעוברית שלי ,בצפיפות העצם ,שיניים וכאלה...?
לילי_26*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2005, 12:18

תזונה בהריון

שליחה על ידי לילי_26* »

מה עם צריכת סידן בהריון?
חודש_שמיני*
הצטרפות: 23 מאי 2006, 15:02

תזונה בהריון

שליחה על ידי חודש_שמיני* »

לא יודעת באיזה דף לשאול אז אני אנסה פה - מתי כדאי להתחיל לשתות תה פטל?
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

תזונה בהריון

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

את כבר יכולה לשתות תה פטל. בשמיני כבר אפשר.
אנו_נימוסית*
הצטרפות: 22 מאי 2006, 01:07

תזונה בהריון

שליחה על ידי אנו_נימוסית* »

אין לי רצון לאכול בכלל, למרות שאני רעבה.
אין לי חשק לבשל, ולא עולה לי בראש שום דבר שאני רוצה לאכול. כאילו- אם נורא נורא הייתי רוצה סינית, הייתי מאלתרת משהו עם גזר מגורד, אטריות, נתחי עוף ורוטב סוי'ה- לדוגמא. או קוסקוס. או כל דבר- וכל יום מחדש אני עוברת על תפריטים בראש, ולא רוצה כלום!
אני ממש ממש ממש לא רוצה לאכול כלום. אני דוחפת לעצמי דני (לסידן וחלבון וסוכרים -לאנרגי'ה.) ואוכלת לחם פעם באיזה כמה ימים, כי יש לי פחד שאני מרעיבה את התינוק/ת....
אני לא רוצה ירקות- מכל סוג שהוא, ולא רוצה בשר. מוצרי סוי'ה- באמת תודה לפה שלי שמוכן להכניס.... אורז- איכסה (כן אומרים איכס על אוכל!), ותפוחי אדמה- בההה....
לא מבחילה, או מחוסר תיאבון. מה עושים? אני מרגישה לא טוב מזה שאני לא אוכלת (קמתי היום לראשונה עם צרבת (שבוע 31...) ) , ויש לי בחילה קלה ולחצים בבטן , אבל אני ממש לא מסוגלת להכניס כלום- פותחת את המקרר וסולדת מכל מה שאני רואה או חושבת.... ואגב, אני מעולה בלא לקחת תוספי ויטמין/מינראל/ברזל- הדבר היחיד שאני עושה טוב בהריון הזה. אה,שכחתי. אני גם נורא טובה בלא לשתות! נורא טובה בזה!
אז מה עושים במקרה כזה?
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

תזונה בהריון

שליחה על ידי ורד_לב* »

את מתארת חוסר איזון. אם היית אומרת שאת בתחילת ההריון הייתי אומרת ניחא. מאחר ואת בשבוע מתקדם אומר לך- קיבעי שעות קבועות לארוחות ואיכלי אוכל מזין ובריא.
במקום דני- יוגורט עזים/ כבשים עם פירות, אגוזים וזרעים לא קלויים, אבקת חרובים, מוזלי.
במקום לחם לבן- לחמים מזינים משיפון, כוסמין וחיטה מלאה.
קוסקוס ואטריות רק מקמחים מלאים.
קינואה תתאים לך מאד, כי היא קלה להכנה ולעיכול. מתאימה לעונה.
עלים ירוקים, נבטים.
את בשלב הקריטי מבחינת עתודות הברזל של תינוקך. אנא אל תזניחי את עניין הברזל ואיכלי מזון עתיר ברזל. מחסורים בשלב זה רק יקשו בעתיד.
עוד לא מאוחר לתפוס את עצמך ולחזור למסלול!
אולי אפשר להיעזר בדיקור לעניין תחושת הרעב.
דרכים_צדדיות*
הצטרפות: 12 פברואר 2006, 10:10
דף אישי: הדף האישי של דרכים_צדדיות*

תזונה בהריון

שליחה על ידי דרכים_צדדיות* »

למה זה קורה לי?
הריון. שבוע 11.
כבר שבוע שאני אוכלת רק ג'אנק! ביסלי. פיצה. פלאפל. עוגיות שוקולד ועוד..
ואלה דברים שלא נכנסים אלי הביתה! (אבל נאכלים בדרך...)
בד"כ הארוחות עליהם אני מתענגת הן ארוחות ביתיות מבושלות, בד"כ אני אוכלת "בריא" (אם כי לא על טהרת האורגני).
בד"כ. אבל דווקא עכשיו אני עסוקה בלפנטז מתי אגיע למכולת לקנות עוד ביסלי גריל (כשהילדים לא רואים).
תופעה מוכרת? (לא זכורה לי מהריונות קודמים, אבל אומרים שגם הזיכרון שלנו לא משהו בתקופה הזו :-) )
בקיצור, הצילו! למה זה קורה? מה אפשר לעשות?
יו_יו_בקנדה*
הצטרפות: 11 ספטמבר 2005, 08:12
דף אישי: הדף האישי של יו_יו_בקנדה*

תזונה בהריון

שליחה על ידי יו_יו_בקנדה* »

אוף אני כל כך מבינה לליבך............
הלוואי והייתה לי תשובה, לי זה בא והולך והבעייה העיקרית היא מתוקים.
מכירה את התופעה מעוד חברות חיזקי ואימצי.
חוה_ש*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 23:02
דף אישי: הדף האישי של חוה_ש*

תזונה בהריון

שליחה על ידי חוה_ש* »

מחפשת רעיונות לדברים
  • טעימים
  • בריאים
  • משביעים
  • לא מלאים בקלוריות
  • לא קשים ו/או ארוכים להכנה
  • לא מזיקים להריון
  • נטולי סוכר מעובד
  • לא חמים כי חם לי
בעיקר בתחום של ארוחת ערב
בעיקר בתחום של חלבונים
|*| נמאס לי מלחם עם קוטג' וסלט. כל מה שקשור לתחום הביצים אני בדר"כ לא יכולה לאכול כי אוכלת ביצה בארוחת בוקר בעבודה חלק מהשבוע.
מא_צ'י*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2004, 20:36
דף אישי: הדף האישי של מא_צ'י*

תזונה בהריון

שליחה על ידי מא_צ'י* »

מחפשת רעיונות לדברים
אז למה את לא כותבת מייל?... :-)
מה עם תבשיל של קינואה, אמנם חם אבל לא נורא וטעים גם כשמתקרר:
קינואה עם ירקות
רכיבים :
2 כוסות קינואה
  1. 5 כוסות מים
בצל ירוק
גזר גדול
מספר קלחי תירס טריים
בטטה
ראש סלרי
שמן זית מובחר
רוטב סויה

הוראות הכנה :
  1. מבשלים את הקינואה בסיר עם המים ומניחים עד שמצטנן.
  2. מגררים את הגזר הבטטה והסלרי, קוצצים את הבצל ומורידים את גרעיני התירס מהקלח.
  3. מניחים את הירקות בסיר ומטגנים על מים עד לבישול קל, מוסיפים את השמן, רוטב הסויה והקינואה ומערבבים היטב.
חוה_ש*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 23:02
דף אישי: הדף האישי של חוה_ש*

תזונה בהריון

שליחה על ידי חוה_ש* »

תודה @}
ואריציה על נושא הקינואה - סלט קר עם תפוחי אדמה, כוסברה וירקות נוסתה בהצלחה בארוחת הערב.
רעיונות נוספות יתקבלו בברכה.|גזר|
נהר_זורם_ביניהם*
הצטרפות: 13 מאי 2006, 07:46
דף אישי: הדף האישי של נהר_זורם_ביניהם*

תזונה בהריון

שליחה על ידי נהר_זורם_ביניהם* »

רעיון נוסף.

סלט וולדורף - עם תפוחים, סלרי, אגוזים, אננס ואת הרוטב אפשר להכין גם ממיונז על בסיס טופו במקום ביצים.
מא_צ'י*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2004, 20:36
דף אישי: הדף האישי של מא_צ'י*

תזונה בהריון

שליחה על ידי מא_צ'י* »

אה, ותסתכלי גם כאן
הפלא_ופלא*
הצטרפות: 16 אוקטובר 2005, 21:37
דף אישי: הדף האישי של הפלא_ופלא*

תזונה בהריון

שליחה על ידי הפלא_ופלא* »

בהריון הקודם הייתי בסרטים כבר בסופו על נושא ההנקה - ואכן - היו קשיים ועכבות כך שהנקתי את פלא מעט מידי לטעמי וגם עם המון תיסכולים ולחצים...........
חלק מהמסקנות היו קשורות בדיעבד לשתייה לא מספקת ולתזונה מתאימה שהיתה יכולה להגביר את החלב...........
כרגע - חודש לפני לידה שנייה אני מלאת אמונה בהנקה מוצלחת הפעם - אך רוצה לחזק ולהכין את הגוף מבחינה תזונתית לקראת הנקה רגועה ושופעת
יש מה להתחיל מעכשיו להזין את הגוף במוצרים שמעודדים 'שפע חלב' או שיהיה חשש לגודש?
איך להתיחס לכל זה?
תודה על כל תשובה
בת_ההרים*
הצטרפות: 22 ינואר 2003, 12:24

תזונה בהריון

שליחה על ידי בת_ההרים* »

הי הפלא ופלא
אני מאמינה שכל אישה יכולה להניק,גם אם התזונה שלה לא אידיאלית.מה שחשוב זה להתחיל ברגל ימין.ז'א להניק(רצוי אחרי לידה טבעית אבל לא חובה)לפי דרישת התינוק.בלי הגבלות.לוודא שההתחברות לשד נכונה.אם את חוששת ומרגישה שיש לך פחדים מתחת לפני השטח-את יכולה להצטרף לקבוצה הכנה להנקה כדי לקבל מידע אמין ומדוייק שיחזק אותך ויטע בך בטחון ביכולתך להניק ללא עכבות.
מבחינת תזונה;מאד מומלץ לשתות חליטות סרפד שהוא עשיר במינרלים וויטמינים.זה נכון להריון וגם לאחרי הלידה.שלושה ספלים ליוםץ 2כפיות צמח לספל.להמתיק בסוכר חום או דבש.
את צריכה לשתות 12 כוסות נוזלים ליום.בהנקה לא טוב להפריז בשתייה.צריך מינון נכון.נוזלים זה אומר מים,תה צמחים.
אני ממליצה על דיקור סיני מתאים להריון.זה מחזק את הגוף.מקל על הלידה.מקל על ההתאוששות ומכאן שגם מיטיב עם ההנקה.
בהצלחה.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

תזונה בהריון

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

מה לגבי שתיית חלב סויה במהלך ההריון? האם מומלץ?אסור?
ענת*
הצטרפות: 07 יולי 2001, 07:30

תזונה בהריון

שליחה על ידי ענת* »

האם כדאי לקחת אומגה 3 במהלך ההריון? אם כן באיזה שלב של ההריון? אשמח לקבל המלצה על סוג מסויים
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

תזונה בהריון

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

כן, כדאי.
אומגה 3
וגם האתר של גיא בן צבי המוזכר שם
ורד_לב*

תזונה בהריון

שליחה על ידי ורד_לב* »

הפלא ופלא בעולם השפע שלנו אין כמעט אישה שלא יכולה להניק בגלל תת תזונה. גם אם תאכלי רק ג'אנק רוב הסיכויים שתוכלי להניק ללא בעיות בכמות החלב שלך.
נכון שרצוי ומולץ להסתמך על תזונה מזינה ונכונה. אך לא בגלל ההנקה...
הנקה תקינה מתחילה בהתכוונות להניק, בהתחלה מוצלחת, חיבור נכון לשד, היצמדות, תמיכה מקצועית במקרה הצורך.
כבר דיברנו על זה בעבר, אך אני רואה צורך לחזור על כך שוב (כי קראת לי...). אני מאמינה כי אחד השיעורים החשובים שלך הוא להאמין ביכולתו של גופך להזין את עצמך ואת ילדייך באופן מלא, איכותי ומזין.
לא צריכה להיות סיבה שלא תצליחי להניק את התינוק (ת) הזה(ו)!

אומגה 3 את לוקחת? יש פה הפנייה לאתר של גיא בן צבי, \מומלץ ביותר!
הריונית_טריה*
הצטרפות: 11 אפריל 2007, 14:43

תזונה בהריון

שליחה על ידי הריונית_טריה* »

ומה בדבר הריון והנקה? איך דואגים להאכיל את כולם? אני בתחילת הריון עם יונקת שעוד מעט בת שנתיים וממש צמודה לציצי, עדיין תקועה בשלב הטעימות. חוששת שזה יפגע בעובר וגם בה (שלא לדבר על הגוף שלי שאמור לספק לשלושה...). תודה.
ורד_לב*

תזונה בהריון

שליחה על ידי ורד_לב* »

רוב הסיכויים שהעובר יהיה בסדר. בד"כ מי שצריכה לדאוג ל עצמה זו...האמא- את.
חשוב עוד יותר בהריון ובמיוחד עם יונקת נוספת, שתזיני את עצמך כראוי.
הרבה קלוריות איכותיות ממזונות מזינים במיוחד, הקרובים למקורם עד כמה שאפשר (כלומר, שאינם מעובדים).
זה לגמרי אפשרי, אך בהחלט דורש התארגנות והתכוונות לדבר. להתכוון כלפי עצמך, למען עצמך.
את מוזמנת להתייעץ באופן "ספציפי יותר" [email protected]
פלוני_אלמונית*

תזונה בהריון

בוקר טוב נשים אהובות...
אני ממש בתחילת ההריון (מדהים)...
וחולה בדלקת ריאות, קיבלתי אנטיביוטיקה, מה לעשות האם זה יכול להזיק לתינוק?
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

תזונה בהריון

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

האתר של הפרוייקט האירופי לתכנות תזונתי מוקדם , קונסורציום המחקר הגדול ביותר בעולם המתמקד בתכנות תזונתי, אותו מממן האיחוד האירופי. המון מחקרים ופרסומים לגבי השפעות ארוכות טווח של ה תזונה בהריון ו תזונה ללידת תינוק בריא
מיטל*
הצטרפות: 07 ינואר 2005, 08:52

תזונה בהריון

שליחה על ידי מיטל* »

שלום אני בשבוע ה-13,מרגישה טוב סה"כ חוץ ממעט כאבי ראש וסחרחורות קלות,אני לא לוקחת תוסף ברזל ולאחרונה גיליתי שההומגלובין שלי ירד ל-11.2
האם המדד ממש לא טוב? אני משתדלת לאכול מסודר ומותאם לכך שאני לא לוקחת תוספים,וגם אוכלת בשר לפחות פעם בשבוע,האם יש מאכל ספציפי שבעזרתו אפשר להעלות את רמת ההומגלובין? האם כל דבר שיש בו ברזל נספג בגוף?
תודה מראש על האתר המקסים והעוזר שלכם
ב_בטן*
הצטרפות: 20 נובמבר 2007, 22:12

תזונה בהריון

שליחה על ידי ב_בטן* »

אני ממש בהתחלה, רק לאחרונה גיליתי את ההריון, וכבר אוכלת בשביל שלושה, ולא, אין לי תאומים!
מה עושים? אני אוכלת גם דברים בריאים, טחינה אבוקדו לחם מלא אורז מלא קטניות אגוזים וזרעים וירקות ופירות.

הבעיה היא שחוץ מאלה יש לי תיאבון עצום ואני טוחנת כל הזמן. לצד המזון הבריא מכניסה גם פיתה מקמח מלא עם גבינה צהובה = כי בא לי... ועוד קלח תירס ועוד איזה כריך.
בעיה נוספת היא שהתיאבון העצום לא מסתדר עם תחושת המלאות והצרבת שתוקפת אותי כל היום כבר בשלב זה. אוכלת, מרגישה מפוצצת ועדיין יש תאבון בריא. זו לא תחושה שהיתה לי לפני כן.
מה עושים?
אום_אל_קיצקיצ*
הצטרפות: 21 ינואר 2007, 22:53
דף אישי: הדף האישי של אום_אל_קיצקיצ*

תזונה בהריון

שליחה על ידי אום_אל_קיצקיצ* »

נשמע לי רגיל לגמרי לשליש ראשון.
הי! תראי איזה מרגיעון יצא לי: "לפעמים הדרך לנצח היא לכנע"... אז מה את אומרת?
ילדת_קיץ*
הצטרפות: 21 דצמבר 2007, 00:01

תזונה בהריון

שליחה על ידי ילדת_קיץ* »

שמעתי (לא זוכרת איפה..) שחשוב לקחת שמן דגים (אומגה 3) בהריון ובכלל אבל-כדאי לקחת אומגה 3 מיוחד להריון. זה נכון? ואם כן-מה ההבדל בין שני התוספים-של ההריון והרגיל?
(אני לא מדברת על שמן דגים עם חומצה פולית שזה ראיתי. אפשר לקחת חומצה פולית עם ברזל או תוסף כמו פרנטל להריון.)
פלוני_אלמונית*

תזונה בהריון

אם יש חשק לאכול אדמה בהריון- מה זה אומר?
שאלה*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2003, 17:02

תזונה בהריון

שליחה על ידי שאלה* »

רגיעון של הדס בהריון, מותר או אסור?
דובונית*
הצטרפות: 05 ינואר 2009, 14:33

תזונה בהריון

שליחה על ידי דובונית* »

כשקוראים את כל הפורומים וההמלצות נראה כאילו עלינו לקום בבוקר ופשוט לעסוק כל היום באכילה על מנת לספק את כל צרכי העובר, השאלה היא האם יש דברים שבאמת חשוב להקפיד לאכול כל יום. היה נחמד אם היינו יכולות לתלות על המקרר "רשימת מטלות תזונתית" ולהקפיד למלא אחר כל ההוראות בכל יום. יש למישהי מכן המלצה לדברים שצריכים להכנס לרשימה?
תודה ובתאבון...
ורד_לב*

תזונה בהריון

שליחה על ידי ורד_לב* »

מוזמנת לקרוא {@
דובונית*

תזונה בהריון

שליחה על ידי דובונית* »

תודה ורד,
מאמר מהמם!
(אם כי רציתי רק לשאול, נאמר לי בעבר כי עדיף להמנע מנבטים בהריון, את בכל זאת ממליצה?)
שוב תודה
ורד_לב*

תזונה בהריון

שליחה על ידי ורד_לב* »

אם את מנביטה לבד בבית, לא אמורה להיות בעיה, כי את נוכחת בכל התהליך ויש פחות סיכוי להתפתחות כל מיני פטריות למיניהן.
ממליצה בחום {@
יש פה הרבה מידע על הנבטה באתר, תקראי ותתחילי בקטן, לאט לאט. זה כ"כ פשוט שבטוח יתפוס אותך.
דובונית*

תזונה בהריון

שליחה על ידי דובונית* »

אני אכן מכורה לנבטים תוצאת בית, עלית עליי, אך איך אני בודקת שאין עליהם התחלה של פטריות? בדר"כ אני צורכת אותם יומיים שלושה לאחר תחילת תהליך ההנבטה.(במן מכשיר הנבטה הכולל קופסא חשוכה ובתוכה מסננת.)
ושוב תודה :)
ורד_לב*

תזונה בהריון

שליחה על ידי ורד_לב* »

לא רואה בעיה בנבטים שהונבטו בבית.
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

תזונה בהריון

שליחה על ידי אום_שלום* »

בשבועיים האחרונים אני סובלת מבטן לא רגועה. לבנזוגי אני אומרת ש"התינוקת לא עושה מקום לאוכל", כוונתי שבדרך כלל חמש דקות אחרי שמשהו נכנס אני כבר בשלב היציאה.
יש לי כמה השערות לגבי זה:
א. נטילה של ברזל עדין, יש כאלה שעושה להן עצירות, אצלי בדיוק להפך.
ב. אכילה של הרבה סיבים. התפריט שלי מאז ומעולם היה עתיר סיבים ולא היתה לי בעיה אף פעם אבל ברור שההריון גורם לגוף להתנהג אחרת.
אני אוכלת די הרבה פירות וירקות טריים כי זה מה שהכי מתחשק לי, משתדלת לא להגזים בפירות כי הסוכר שלי היה קצת גבוה.
ג. באמת יש לי הרגשה שהתינוקת גדלה וממלאת את כל הבטן ולכן מערכת העיכול מזדרזת להתרוקן.

חשוב לי לציין שאני בשבוע 32 ועד לפני שבועיים כאמור לא היתה לי בעיה מיוחדת עם העניין אבל זה נהיה ממש מציק, אני מבלה בשירותים קרוב לעשר פעמים ביום ומעבר לסימנים ראשונים ומטרידים לטחורים שהופיעו בזמן הזה (לא בגלל שאני לוחצת, זה יוצא בלי שליטה) אני גם חוששת שזה לא הכי מועיל לי ולעוברית שלי.

האם יש למישהו רעיונות מה יכול להועיל?
מתחדשת*
הצטרפות: 08 יולי 2005, 01:54

תזונה בהריון

שליחה על ידי מתחדשת* »

יוצא לך לאכול מזונות מחממים בחום הזה?
לפי המרפא הסיני שלנו, קיבה "קרה" (קור סיני, כן?) לא יכולה להחזיק את האוכל מספיק זמן כדי שהגוף יתחזק ממנו והתוצאה היא יציאות רבות ורכות ורצונות שלא יוצאים לפועל מחוסר אנרגיה ביצועית.
לא יודעת אם זה מדבר אלייך אבל זה מה שעלה לי :-)
אום_שלום*

תזונה בהריון

שליחה על ידי אום_שלום* »

יוצא לך לאכול מזונות מחממים בחום הזה?
אני חושבת שכן אבל אני לא בטוחה בעצם מהם מזונות מחממים.
חוץ מתבלינים: קינמון, ציפורן, זנגביל וכו' שאני יודעת שנחשבים מחממים.
כל_הריון_הוא_התחלה*
הצטרפות: 26 פברואר 2009, 08:31
דף אישי: הדף האישי של כל_הריון_הוא_התחלה*

תזונה בהריון

שליחה על ידי כל_הריון_הוא_התחלה* »

אום שלום, לדעתי זה טרום תחילת צירים, ואני מציעה לך ללכת לבדיקה, סביר להניח שתצטרכי ללכת לאיזו חנות ספרים, לבחור ספר עב כרס, לשכב אפרקדן ולהינות מהחום המטורף, כשאת מבעד למזגן, שמיכה דקה מעליך...
יכולה להמליץ "בחום" על רובינזון קרוזו הוצאת מחברות לספרות.
אום_שלום*

תזונה בהריון

שליחה על ידי אום_שלום* »

לדעתי זה טרום תחילת צירים
ממש מקווה שלא. אין לי כוונות ללדת בחמישה שבועות הקרובים.
היום דרך אגב הרבה יותר טוב.
כל_הריון_הוא_התחלה*
הצטרפות: 26 פברואר 2009, 08:31
דף אישי: הדף האישי של כל_הריון_הוא_התחלה*

תזונה בהריון

שליחה על ידי כל_הריון_הוא_התחלה* »

תבדקי מה היה סדר היום שלך, ומה אכפת לך- להוסיף לעצמך, ככה לפרגן, באיזה שעתיים של מנוחה נטו (בנוסף לאלו שאני מקווה שאת כבר מפרגנת לעצמך...)
אום_שלום*

תזונה בהריון

שליחה על ידי אום_שלום* »

מה אכפת לך- להוסיף לעצמך, ככה לפרגן, באיזה שעתיים של מנוחה נטו
קשה להוסיף מנוחה למנוחה שהיא מנת חלקי בחיי כיום.
אני בעשייה אולי 5-6 שעות ביום (-:
בשאר הזמן ישנה, אוכלת, קוראת ספרים, בוהה בטלויזיה וכמובן גולשת בבאופן...
אילנה*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2001, 06:47

תזונה בהריון

שליחה על ידי אילנה* »

בוקר טוב.
ראיתי כמה מתכונים לחוביזה (חלמית) וראיתי המון חוביזה ליד הבית. מתחשק לי לקטוף ולהכין.
יש בעיה לאכול חוביזה בהריון?
חן חן
דינה*
הצטרפות: 28 מאי 2002, 16:54

תזונה בהריון

שליחה על ידי דינה* »

כתבה בויינט על תזונה בהריון
אשמח לשמוע את דעתן של הנטורופטיות ושאר נשות המקצוע פה...
אילת*
הצטרפות: 15 אוגוסט 2003, 17:08

תזונה בהריון

שליחה על ידי אילת* »

שלום רב , אני טבעונית בהריון בחודשים הראשונים מחפשת תזונאית נטורפתית או דיאטנית שמתמחה בהריון ותזונה עדיף טבעונית אם אין ברירה אז צמחונית. אשמח לקבל הצעות וטלפונים למי שמכיר. תודה רבה אילת
שיר*
הצטרפות: 23 פברואר 2003, 13:59

תזונה בהריון

שליחה על ידי שיר* »

מאיזה אזור בארץ?
שליש_ראשון*
הצטרפות: 07 יוני 2011, 12:33

תזונה בהריון

שליחה על ידי שליש_ראשון* »

אשה אחת, שליש ראשון, הריון שני ובטן נפוחה של חודש שביעי.
קצת קשה ככה לשמור בסוד וגם קשה בכלל
לאכול, לנשום...
אודה על כל עצה.
אפרת*
הצטרפות: 08 יולי 2003, 12:18

תזונה בהריון

שליחה על ידי אפרת* »

שלום שליש ראשון,
נשמע שכדאי להתייעץ עם תזונאית או נטורופתית ולטפל בנושא באופן יסודי.
בינתיים, אפשר לקחת תוספי פרוביוטיקה - חיידקים ידידותיים, הם עוזרים לפרק מזון בגוף ומפחיתים גזים ונפיחות.
בנוסף כדאי להקל על מערכת העיכול ולהפריד עד כמה שניתן בין פחמימות לחלבונים.
פחמימות - לחם, תפוח אדמה, בטטה, גזר מבושל, אורז, רוב הממתקים והחטיפים.
חלבונים - ביצה, מוצרי חלב, מוצרי סויה, בשר, דגים
אפשר לאכול ארוחה של פחמימה עם ירקות כמו: תפוח אדמה אפוי עם סלט,
ובארוחה הבאה חלבון עם ירקות כמו דג עם ירקות מאודים.
גם מוצרי חלב יכולים להחמיר תחושת נפיחות בבטן.
שיהיה בהצלחה ובשעה טובה,
אפרת, נטורופתית
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

תזונה בהריון

שליחה על ידי שרון* »

תה שומר
תה זרעי קימל
פלוני_אלמונית*

תזונה בהריון

עודף חלבון בתזונה יכול לגרום לגזים (מניסיון)...
את הקטניות (חומוס/עדשים/שעועית וכו') - פשוט להנביט, אחרי הנבטה הסבירות ליצירת גזים מאוד קטנה.
מומלץ לקרוא

...בריאות שמחה ומלאה!
טנא_מלא_כוכבים*
הצטרפות: 03 דצמבר 2007, 18:12
דף אישי: הדף האישי של טנא_מלא_כוכבים*

תזונה בהריון

שליחה על ידי טנא_מלא_כוכבים* »

גם מוצרי חלב יכולים להחמיר תחושת נפיחות בבטן
גם לחם או מזונות שיש בהם קמח לבן, אורז לבן, וגם מוצרי סויה.
פלוני_אלמונית*

תזונה בהריון

שאלה מוזרה - אני בהריון בסוף שביעי וכבר כמה חודשים שהפיפי/הפרשות שלי מאוד מאוד חומציים. אני אוכלת בריא בסה"כ וללא שינוי ניכר מלפני ההריון (יותר מתוק, סוכר לבן אבל גם לא המון). זה עד כדי כך חומצי שנהיים לי חורים קטנים בתחתונים במקום שנרטב מהטיפה האחרונה... (או אולי החורים הם מסיבה אחרת אבל אני לא יכולה לחשוב על אחת). מישהי נתקלה בתופעה המוזרה הזו? תודה
קוראת*
הצטרפות: 26 מאי 2003, 23:12

תזונה בהריון

שליחה על ידי קוראת* »

זה יכול להעיד על סכרת. עשית העמסת סוכר?
פלוני_אלמונית*

תזונה בהריון

שלום קוראת,
תודה על התשובה המהירה.
כן, עשיתי העמסת סוכר והגלוקוז יצא תקין - 124 כשהטווח הוא 65-140
בעצם נזכרתי שבאותה בדיקה עשו לי גם PH ויצא 6 כשהתקין הוא 5-8, אז אולי זו לא חומציות אלא משהו אחר.
אני קצת מתביישת לשאול את הרופא שלי כי הסימפטום נורא מוזר - ד"ר יש לי חורים בתחתונים :-) - אבל אני אנסה לאזור אומץ.
עוד רעיונות?
תודה
קוראת*

תזונה בהריון

שליחה על ידי קוראת* »

יכול להיות שזו כן חומציות אבל לא בשתן אלא בהפרשות הנרתיק. יש או היתה לך פטריה לאחרונה? לפעמים גם אחרי שהיא עוברת נשארת סביבה חומצית.
פלוני_אלמונית*

תזונה בהריון

שלום קוראת יקרה,
שוב תודה על תשובתך המהירה.
אין ולא הייתה לי פטרייה - אולי פעם אחת לפני כמה שנים.
אם זו סביבה חומצית בנרתיק בלי תופעות לוואי - אז אפשר להתעלם מזה?
בעיקר רציתי לוודא שזה לא משהו שקשור להריון ולעובר
תודה רבה.
קוראת*

תזונה בהריון

שליחה על ידי קוראת* »

לדעתי כן. בסך הכל הנרתיק אמור להיות חומצי. אם הוא בסיסי זו בעיה, יכול להעיד על דלקת שעלולה להגיע לרחם ולסכן את ההריון. אבל חומצי זה נורמלי. אם לא שורף לך ובסך הכל מדובר בבלאי של תחתונים... הייתי מניחה לזה. מקסימום מפסיקה ללבוש תחתונים. :-)

< לא רופאה ולא מומחית. העצות מבוססות על מעט ניסיון ישיר ועקיף והרבה שכל ישר >
פלוני_אלמונית*

תזונה בהריון

אחלה, תודה רבה. הרגעת אותי... (התחתונים הם כמובן לא הבעייה - רק דאגתי שזה סימפטום למשהו שצריך לטפל בו...)
פרפרית*
הצטרפות: 01 אפריל 2010, 04:11

תזונה בהריון

שליחה על ידי פרפרית* »

היי לכן, יש לי שאלה: האם סוכרת הריון נגרמת מאכילת מתוק? אני אוכלת המון מתוק אבל ממש המון שוקולדים בראוניס עוגות קצפות פירות מתוקים וכו.. גם לפני ההריון הייתי מכורה למתוקים, האם יש לי סיבה לפחד? להיגמל? ממה בעצם נגרמת סוכרת הריון? תודה רבה!!
פרפרית*
הצטרפות: 01 אפריל 2010, 04:11

תזונה בהריון

שליחה על ידי פרפרית* »

תשובה בבקשה.. מישהי.. :)
דניאלה*
הצטרפות: 21 ינואר 2002, 15:27

תזונה בהריון

שליחה על ידי דניאלה* »

אין לי תשובה לגבי הסכרת הריון, אבל יותר מדי מכל דבר הוא לא טוב... גם אם היית כותבת שכל היום את אוכלת פירות הייתי כותבת לך שזה לא טוב..
כמובן שבהריון אפילו כדאי לשמור יותר.
מעבר לבעיה של צריכת סוכר מוגברת, הדברים שאת מתארת הם מזונות מעובדים ולא בריאים, ובנוסף להכל מאוד מאוד משמינים, ויש סיכוי שתסיימי את ההריון עם עודף משקל גדול.
ציטוט מאתר אחר "סכרת הריונית היא מצב של חוסר איזון בטיפול בסוכר ובפחמימות בגוף (אשר נובע מהתנגדות יחסית להורמון אינסולין - כלומר הגוף פחות רגיש לפעולת האינסולין), המאובחן לרוב במהלך החצי השני של ההריון. חוסר האיזון מתבטא ברמות גבוהות של סוכר (Glucose) בדם האישה.
סוכרת הריונית היא תופעה שכיחה יחסית, וסובלות ממנה כ-5% מהנשים במהלך ההריון. לרוב, עם סיום ההריון, הסוכרת נעלמת.
כמויות הסוכר הגבוהות בדם האם עוברות אל העובר, המנסה לעבדן (ולהכניסן לתאים). תופעה זו גורמת להפרשת אינסולין מוגברת על-ידי העובר. האינסולין עצמו גורם לגידול מואץ של העובר (כלומר עוברים גדולים מהמקובל לגיל ההריון)."
ממליצה לך בחום לאזן את התוזנה שלך, למען הגוף שלך ולמען העובר שלך.
כדאי לך לקנות את הספר של טובה קראוזה לתזונה בהריון.
מתפלמנת_בהריון*
הצטרפות: 14 דצמבר 2011, 11:45

תזונה בהריון

שליחה על ידי מתפלמנת_בהריון* »

האם סוכרת הריון נגרמת מאכילת מתוק?
חד-משמעית: לא.

אני אוכלת המון מתוק אבל ממש המון שוקולדים בראוניס עוגות קצפות פירות מתוקים וכו
כמו שכתבה דניאלה, ממש ממש כדאי לך להפחית. לא בגלל חשש לסכרת, אלא כי זה מאוד לא בריא לך.

האם יש לי סיבה לפחד? להיגמל?
סיבה לפחד מסכרת? לא בהכרח. סיבה להיגמל? כן, בהחלט!

ממה בעצם נגרמת סוכרת הריון?
אני לא בטוחה... אבל אין לזה הרבה קשר לתזונה. מכירה נשים שאוכלות ממש מעט פחמימות, שלא לדבר על סוכרים, שלא לדבר על סוכרים פשוטים, ובכל זאת לוקות בסכרת בכל הריון. ומכירה נשים (כמוני) שטוחנות מתוק בלי הכרה ולא מפתחות סכרת (כן השמנה. ופטרייה וגינלית. וחוסרים תזונתיים. אבל לא סכרת P-:)
אני חושבת שזה קשור הרבה לגנטיקה, ומניחה שלעוד דברים... אבל אני לא יודעת מהם.
גאיה*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2003, 20:14

תזונה בהריון

שליחה על ידי גאיה* »

שלום לכולם :)
לפני כשלושה חודשים עברתי לתזונה צמחונית - טבעונית ( = מידי פעם דבש ובערך פעמיים בשבוע יוגורט עיזים לא מפוסטר). לפני כן אחלתי דברי חלב וביצים ופעם בכמה שבועות בשר.
אתמול גיליתי שאני בהריון ואני קצת חוששת מעניין התזונה.
עכשיו גם היוגורט יורד מהתפריט כי הוא לא מפוסטר...
אני גרה בהולנד ופירות וירקות העונה הם לא רבים ובטח שלא מעוררי השראה אז הרבה ממה שאני אוכלת מגיע ממקומות רחוקים לצערי. התפריט שלי נראה בערך ככה (די משתנה מיום ליום)
בבוקר סמודי עלים ירוקים ופירות
בין לבין מעט שקדים ואגוזים או תפוח אבל בדרך כלל הסמודי מספיק לי עד הצהרים
בצהרים דגנים עם חלב שקדים (או חלב סויה או מיץ פירות או יוגורט עיזים) ופירות יער. הדגנים משתנים מידי פעם: שיפון, קוסמין, שעורה וכו'
אחרי הצהרים כוס תה צמחים ופרוסת לחם או שתיים (תלוי בגודל) שאני מכינה בעצמי מקמחים אורגניים מלאים, בדרך כלל עם טחינה או אבוקדו או חומוס או ממרח ירוק אחר שאני מכינה
בערב סלט ירקות גדול בתוספת נבטים ואורז מלא או קטניות מונבטות או שעועית. מוסיפה גם כל מיני זרעים לסלט. לפעמים גם תירס אם יש להשיג.

תוספי מזון: חומצה פולית, ויטמין די, בי קומפלקס, אומגה 3 ממקור צמחי

לא בטוחה מה חסר ואם חסר משהו בתזונה... רעיונות / עצות?
פלונית_בתשיעי*
הצטרפות: 12 מרץ 2012, 09:39

תזונה בהריון

שליחה על ידי פלונית_בתשיעי* »

נשמע לא רע בכלל...
לא רשמת יחסי כמויות,
אבל התחושה שלי ממה שכתבת הוא שאת צורכת די מעט חלבונים. אולי כדאי לך להגביר קצת את צריכת הקטניות.
נדמה לי שיש דף על צמחונות בהריון (אולי טבעונאות בהריון?)
גאיה*
הצטרפות: 24 אוגוסט 2003, 20:14

תזונה בהריון

שליחה על ידי גאיה* »

תודה! לא מצאתי את הדפים אליהם הפנית אבל אחפש... מאד יכול להיות שאין מספיק חלבונים. אבחן שוב את העניין. יש קטניות מומלצות במיוחד?
פלוני_אלמונית*

תזונה בהריון

גאיה שלום
מזל טוב על גילוי ההריון
גם אני גיליתי השבוע שאני בהריון
איזה אומגה ממקור צמחי את נוטלת?
אני בהתלבטות לגבי אומגה ממקור צמחי לבין שמן דגים שידוע עד כמה הוא חיוני
פלוני_אלמונית*

תזונה בהריון

שלום,

אני בחודש השני להריון ואין לי תאבון בכלל כל דבר שאני מכניסה לפה עושה לי טעם מר /חומצי בפה- במיוחד דברי חלב אולי בגלל הבחילות וההקאות אין לי תאבון ?
אני כבר מיואשת אני לא יודעת מה לאכול ומה בכל זאת לא ישאיר לי טעם לא טוב
פלוני_אלמונית*

תזונה בהריון

שלום
אני בשבוע החמישי כמעט שישי
בשבוע 7-8 אהיה בחו"ל - הולנד-בלגיה
מה מותר ומה אסור לאכול?
אני יודעת שאסור לאכול כל דבר שהוא נא - מבחינת בשר, דג, ביצים
אבל לא הבנתי לגבי החלב המפוסטר - האם באמת צריך לדאוג ולשאול האם החלב מפוסטר או לא? (למשל כשיושבים במסעדה ואוכלים פסטה)?

תודה

הריון ראשון שלי:) אז אשמח לכל עצה
הריונית_בשלישית*
הצטרפות: 28 ינואר 2013, 11:46

תזונה בהריון

שליחה על ידי הריונית_בשלישית* »

מישהו יודע משהו לגבי קפה תמרים? האם בריא, או לפחות לא מזיק?
גם_אמא_של_אורי*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2008, 23:28
דף אישי: הדף האישי של גם_אמא_של_אורי*

תזונה בהריון

שליחה על ידי גם_אמא_של_אורי* »

מה זה קפה תמרים? אם תרשמי מה מופיע ברשימת הרכיבים אשמח לומר את דעתי
אלה*
הצטרפות: 07 פברואר 2002, 12:31

תזונה בהריון

שליחה על ידי אלה* »

שלום לכולם,
אני בשבוע 20 של ההריון הראשון שלי ורציתי להתייעץ איתכם בקשר לזרעי צ'יה.
אכלתי צ'יה לפני ההריון כי הם מאוד בריאים ועשירים באומגה 3 ותהיתי אם מישהו יודע האם יש איזו מניעה להמשיך לאכול גם בהריון?

תודה מראש ופורים שמח (:
Vegan6*
הצטרפות: 26 מרץ 2014, 04:22

תזונה בהריון

שליחה על ידי Vegan6* »

הי,
אני בת 31 , ואני טבעונית מזה שנה וחצי. אנחנו מתכננים לנסות להכנס להיריון בקרוב , ורציתי לדעת אם יש כדורים של ויטמינים , שכדאי לקחת , כדי להכין את הגוף להיריון.
תודה!
הצילו_ממתקים_בריאים*
הצטרפות: 24 פברואר 2015, 07:10

תזונה בהריון

שליחה על ידי הצילו_ממתקים_בריאים* »

שלום! כתבתי כבר בדף חטיף בריא אבל נראה לי כאן יותר מתאים...

הי! צריכה את עזרתכם דחווווווףףף

בתחילת הריון, בחילות, לא מסוגלת לאכול כמעט כלום.
אחרי שנתיים פלוס שעברתי לאוכל בריא פתאום בא לי מ מ ת ק י ם!! אבל סינטטים.... :-(
לא יכולה לחשוב על משהו בטעם תמרים, שקדים, אגוזים כוסמת וכו' לא פירות חיים לא ירקות חיים.
חיה על פריכיות אורז עם מלפפון חמוץ ונמאס לי...

צריכה את הטעם ה'סינטטי'

יש למישהו רעיונות מצילים או איפה אפשר לקנות משהו בטעם דומה אבל בריא או איך אפשר לעשות:

וופלים (בטעם לימון)
ביסקוויטים (כמו פתי בר או עלית,או העגולים האלה)
קליק ok
כריות של תלמה
גליליות של רולעדין
זה מה שזוכרת עכשיו...

אל תצחקו. אני בשיא הקונפליקט, מה, כל הבריאות הולכת להתמוטט או שכל הזמן אהיה עם תשוקה מטורפת בלי להגשים אותה ואסתובב עצבנית?!???

בכלל נראה לי תכף כשיהיה לי יותר תאיבון ארצה בצקים על בצקים, עוגות וקוראסונים ואלוקים יודע מה עוד.
הצילו. עזרה. מישהו??!?
כותבת*
הצטרפות: 15 מאי 2006, 12:27

תזונה בהריון

שליחה על ידי כותבת* »

ממוש קודם כל תשמחי שאת מסוגלת לאכול ולהתפנק. אחרי תקופה של בחילות וכאלה זה משמח!
אני בדיעה שתזרמי עם מה שבא לך תקופה.

כמו שהיתה תקופה של בחילות וחלפה, ייתכן שגם החשקים האלו יתמתנו דווקא ברגע שתמלאי אותם. שבוע, שבועיים, שלושה ואחכ יוחלפו באחרים. וגם אולי כדאי לגוון. גבינת ריקוטה מתוקה בעוגת גבינה בוודאי יותר בריאה מעוד שוקולד או גבינת שמנת.

אבל בלי יסורי מצפון, אני באמת שלא חושבת שיש נזק באכילה של מזונות כאלה זמן קצר או בכמויות מתונות לאורך הזמן. בהמשך אמורות להופיע צרבות ותחושת נפיחות ככה שבאופן טבעי זה ישתנה.

מה שכן ושימי לב - צריכת קפאין צריכה להיות מוגבלת, הקפאין מגיע לעוברים דרך השילייה והם לא יכולים לסנן אותו כמונו. יש מחשבון קפאין ברשת, בשוקולד אן הרבה קפאין כמו בתה או קפה אבל אם אוכלת כמויות של קליק וכריות תלמה וביסקוויטים שוקולד ועוד כאלה ובנוסף לקפה תעשי מעקב לא לעבור את הכמות המומלצת של קפאין ביום (יש שאומרים 100 מג ויש שאומרים 200 או קצת יותר).
יש גם שאומרים להימנע לחלוטין מקופאין אבל אני לא חושבת שזה ריאלי וגם לא נכון. באופן כללי מכל מה שציינת רק לשים לב לכמויות השוקולד.
קרנית_אלמונית*
הצטרפות: 19 יולי 2015, 12:32

תזונה בהריון

שליחה על ידי קרנית_אלמונית* »

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

שלון לכולן, שאלה לגבי חומצה פולית
קיבלתי מהרופא תוסף של חומצה פולית, כנהוג במהלך הריון, התזונה שלי סה"כ מאוזנת וראיצי שיש בהרבה מאכלים שאני אוכלת חומצה פולית
ואני חוששת מעודף חומצה פולית
יש דבר כזה?
מצד שני אני בת 42 ככה שבא לי להקפיד
אשמח לתובנות
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

תזונה בהריון

שליחה על ידי גוונים* »

לי הרופא אמר שאין דבר כזה עודף חומצה פולית.
הוא אומר לכל מי שלא מונעת הריון, לקחת חומצה פולית כי בכל רגע נתון היא יכולה להיכנס להריון וחשוב לקחת חומצה פולית בעיקר שלושה חודשים לפני ההריון. ולא משנה כמה זמן זה.
בהריון*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 21:29

תזונה בהריון

שליחה על ידי בהריון* »

היי. אני בשליש ראשון, הריון בסיכון גבוה וטבעונית. אוכלת בריא בד"כ אבל כעת בגלל הבחירות, קצת מתחשק לי ג'אנק.
קשה לי מאוד מאז ומתמיד עם תרופות ובכלל, עם כל דבר שהוא לא טבעי. אני סירבתי לקחת בי 12 בעבר והוא עלה לבדו (כמעט לטווח הנורמה) ואני פשוט חושבת שהדרך הנכונה היא לאכול בריא ולא להעזר התוספים. כעת, בלחץ הרופאים ובן הזוג, התחלתי לקחת מינון מטורף של חומצה פולית (5 מ"ג), שהיתה תקינה גם לפני ו-prenantal וכעת רוצים להוסיף לי בי 12 וברזל כדי לוודא שלא יירדו במהלך ההריון. קניתי אותם וגיליתי שהברזל מכיל ג'לטין ואני בהתמוטטות עצבים!!! אני יודעת שזה ממש קונצנזוס שויטמינים זה בריא ושצריך לקחת אבל אני מרגישה שזה ממש משפיע עלי נפשית. אני כל הזמן חוששת שהרפואה המערבית נוקטת בהפחדה ומרעילה אותי באופן עיוור בכמויות מוגזמות של ויטמינים ואני חוששת שיש להם נזקים שלא התגלו עדיין. לא הצלחתי למצוא כאן דיון על לקיחה או אי לקיחה של ויטמינים למראה שכולם מתייחסים לזה כאל עובדה חקוקה בסלע. את הברזל עם הג'לטין אין סיכוי שאקח אבל אני כל הזמן חוששת שאולי באמת אפגע בעצמי.
דעתכן? חוויות שלכן? התנסויות שלכן?
אשמח לשמוע
תודה!!!
בהריון*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 21:29

תזונה בהריון

שליחה על ידי בהריון* »

• הבחילות
  • בתוספים
למראה- *ונראה
סליחה
פלוני_אלמונית*

תזונה בהריון

את ממש חייבת להתייעץ עם תזונאית. יש תזונאיות שמתמחות בטבעונות. תשמרי על עצמך (על עצמכם...)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תזונה בהריון

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני לוקחת ברזל פלורדיקס, שהוא טבעוני ומצמחים, עזר לי בהריונות וגם עכשיו. מאוד עדין ולא בעייתי. אין צורך להיכנס ללחץ, יש תוספים איכותיים.
אם את אוכלת המון עלים ירוקים וכדומה ואין לך מחסור בחומצה פולית אז אולי זה מיותר.
לעומת זאת ויטמין B12 מאוד חשוב להשלים, במציצה מתחת ללשון. לאורך כל ההריון וגם אחר כך בהנקה.
פרנטל לדעתי מבוסס על סויה וזה בעייתי... יותר מדי אסטרוגנים...
פרח_בית*
הצטרפות: 12 נובמבר 2015, 23:07
דף אישי: הדף האישי של פרח_בית*

תזונה בהריון

שליחה על ידי פרח_בית* »

אני בהריון וצמחונית.
לא לוקחת פרנטל, היה נראה לי אוסף ויטמינים מוגזם מדי..
כן לוקחת - חומצה פולית, ברזל ובי 12.
ברזל התחלתי עכשיו לקחת של אקוסאפ, הוא גם טבעי וטבעוני (בדומה לפלורידקס).
אני יודעת שיש להם גם בי12 (אני לוקחת של סולגאר כבר שנים אז בינתיים ממשיכה איתו).

מה שכן, בתחילת ההריון לקחתי בי12 בערך פעמיים בשבוע, כמו שאני לוקחת בדרך כלל. אבל בניגוד לבדרך כלל, זה לא הספיק ובבדיקות דם האחרונות הוא היה נמוך. כנראה בהריון אני צריכה יותר, עכשיו לוקחת כל יום וחבל שלא עשיתי את זה מההתחלה.

ברזל - התחלתי לקחת באמצע ההריון, ובדיעבד הייתי לוקחת מההתחלה. ההמוגלובין בסדר אבל המאגרים נמוכים.
לברזל אמור להיות טוב גם לשתות חליטת סרפד. התחלתי לאחרונה ונראה בבדיקות הבאות איך הכל משפיע...

לא הייתי מוותרת לגמרי, הגוף באמת צריך כמויות אחרות בהריון. מה שמספיק לי ביום יום לא מספיק לי עכשיו. מה גם שבשליש הראשון התזונה שלי הייתה די על הפנים כי היו המון דברים שלא הצלחתי לאכול.
גוונים*
הצטרפות: 23 מרץ 2010, 16:12

תזונה בהריון

שליחה על ידי גוונים* »

מצטרפת להמלצה על פלורדיקס
וגם על ספאטון שהוא גם נוזל כמו הפלורדיקס וככה לא צריך להתקרב לג'לטין וכל הדרעקים האלה.
מסכימה שבהריון הכמויות שהגוף צריך הן אחרות. בי 12 חשוב גם להתפתחות העובר, אז צריך לשים לב מאוד שלא יהיו חוסרים.
שליחת תגובה

חזור אל “תזונה והריון”