תינוק שנרדם רק במנשא

במעבה_הפרדסים*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2016, 06:11
דף אישי: הדף האישי של במעבה_הפרדסים*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי במעבה_הפרדסים* »

הפעלתי עכשיו די הרבה חיפושים כדי למצוא מקומות שבהם היא תמצתה את דברי החוכמה שלה בעניין ולהפנות אותך
מצאתי אחד:
איך מפסיקים הנקה לילית (2018-06-17T13:52:21)
אני_אני*
הצטרפות: 13 ינואר 2005, 09:50

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי אני_אני* »

הי לכן תודה על התשובות..
אז ככה,
יש לנו טקס שלם של הכנה לשינה - א. ערב -סידור צעצועים - בחירת פיג'מה - עמעום אורות -סיפור - אמבטיה - ציצי - ולישון.

בלילה אני כבר לא קמה אליה, לרוב מספיק שבעלי קם מביא לה מים והיא חוזרת לישון. אם יש לילות קשים של שיניים וכדומה אז הוא צריך להרדים במנשא.

אם אני אשים אותה במיטה או שתבכה או שתתישב/תיעמד ותכעס, או שתתיישב/תעמד ותתחיל לשחק או לזרוק החוצה את מה שיש במיטה ולצחוק (דובי ושמיכה ) קרו כמה מקרים שהיא הייתה חצי רדומה ושמתי אותה והיא נרדמה אבל לשים מלכתחילה ותישאר שם ותנסה או לפחות תנסה וגם תצליח להירדם, עוד לא קרה..
אני_אני*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי אני_אני* »

ודפים של גמילה מהנקת לילה לא רלוונטית וקראתי שם תגובות. זה מתייחס לנשים שאין להם כוח להניק בלילה (להתעורר משינה ) אז הפסיקו עם זה ומפצות ביום..זה ממש לא המצב אצלנו...
במעבה_הפרדסים*

תינוק שנרדם רק במנשא

לשים מלכתחילה ותישאר שם ותנסה או לפחות תנסה וגם תצליח להירדם
אוקיי יקרה, זו אכן לא ציפייה ריאלית. לא בגיל הזה, לא בשלב הזה, לא מעצמה.
בגיל שלוש-ארבע, זה כבר יותר סביר. גם אז רצוי שיהיו הורים קרובים אליה, אבל כנראה שהם לא יצטרכו להיות יותר מדי פעילים בהרדמה. מספיק שיהיו באזור, ואולי גם ינדבו שיר ערש או סיפור.
בגיל הזה, אם אתם רוצים לנסות הירדמות שלא במנשא / בהנקה, זה לא בן-לילה - להניח במיטה והיא תנסה להירדם. זה לגמול אותה{{}}. תהליך הדרגתי, כולל ניסוי וטעייה לכל מיני כיוונים, שגם בסופו היא אולי תהיה די זקוקה לכם בהירדמויות - אבל בדרכים אחרות, שיהיו נוחות לכם יותר (למשל להניח עליה יד ולהמהם? לי זה יכול היה להתאים, לא יודעת אם גם לכם).

דפים של גמילה מהנקת לילה בגדול עוסקים בשינוי הרגלי ההירדמות. בין אם המשפחה התרגלה שנרדמים רק בהנקה / במנשא / בנדנוד / בעמידה על רגל אחת על אדן החלון - זה הרבה פעמים תיק גדול לשנות את זה, אבל אפשרי, אם רוצים מספיק ואם מוכנים להשקיע בזה.
אתם רוצים מספיק?
זה ממש חשוב לכם כרגע לשנות את המצב?
(אם המוטיבציה העיקרית לבירור הזה הוא חששות עתידיים, בעיניי לא שווה כרגע להפוך עולמות)
אתם מוכנים להשקיע בשינוי?
אם כן, בהחלט כדאי לקחת מכל הדברים החכמים הרבים מאוד שכבר נכתבו באתר על שינוי הרגלי שינה (מאיזו נקודת מצב שלא תהיה) ולעשות התאמות אליכם.
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אם זה לא בסדר אז שאחראים ימחקו
כולם אחראים כאן. גם את.
אני_אני*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי אני_אני* »

הי מעבה הפרדסים. הייתי רוצה שהיא תיגמל מיתשהן במהלך השנה הקרובה. את חושבת שזה אומר שאני צריכה כבר להתחיל מעכשיו? חבל לי כרגע לוותר על הנקה...מה עושים?
קור_את*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2006, 16:53
דף אישי: הדף האישי של קור_את*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי קור_את* »

כולם אחראים כאן. גם את.

אכן. זה גם מה שאני רציתי לומר.
אני מרגישה קצת מוזר עם תגובותייך, אני אני. הצטרפת למקום (וברוכה הבאה!) ואומרים לך בנעימות הן מה נהוג פה והן מה יעזור לך להשתלב בדיון בנושא שחשוב לך ולקבל תשובות ואת אומרת ש"חבל על הוויכוח" ושהאחראים ימחקו :-(
לב_שומע*
הצטרפות: 08 ינואר 2014, 17:19
דף אישי: הדף האישי של לב_שומע*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי לב_שומע* »

אני אני, קוראת אותך ולא בטוחה שאני מבינה:
טוב לך כרגע עם מצב ההנקה, ואין לך עכשיו צורך בשינויים, אבל את רוצה להיות בטוחה שתוכלי לגמול אותה במהלך השנה הקרובה בלי הרבה קשיים?
טוב לך עכשיו ואת רוצה להרגיש מוכנה לעתיד שבו את צופה שבמהלך השנה הקרובה תרצי לגמול אותה?
נתקלת במונח (לא לסרב לא להציע) ויש לך חוסר בהירות איך הוא מתחבר או יתחבר בעתיד לחיים שלך, כי המציאות שלך נראית אחרת?
בת כמה היא בכלל?
אני_אני*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי אני_אני* »

הי לב שומע
בגלל שאמרו שזה תהליך אז השאלה אם כבר מעכשיו אני צריכה להתחיל לגמול אם ברצוני שתגמל במהלך השנה הקרובה?

בת שנה ו7..
אני_אני*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי אני_אני* »

וגם איך...
לב_שומע*
הצטרפות: 08 ינואר 2014, 17:19
דף אישי: הדף האישי של לב_שומע*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי לב_שומע* »

הי יקרה, עכשיו אני מבינה אותך (:
עוד שאלה: לגמול במהלך השנה הקרובה - האם אני מבינה נכון שאת מתכוונת לגמול לגמרי? ואז עניין השינה וההירדמות הוא רק חלק אחד מתוך הגמילה? או שאת מתכוונת רק לגמילה מהנקת לילה?

אם ככה, הייתי מנסחת את השאלה שלך כך:
בת שנה ושבעה חודשים. חשוב לי לגמול אותה במהלך השנה הקרובה. נכון לעכשיו, אני נהנית מההנקה ואין לי צורך בשינויים. כיוון שגמילה זה תהליך, האם כדאי כבר עכשיו לחשוב עליו ולהתחיל שינויים? כמה זמן מראש להתחיל לחשוב על גמילה? ואיך גומלים?
נתקלתי ברעיון לא לסרב לא להציע וקשה לי לדמיין את זה עובד עם התינוקת שלי.
האם כדאי כבר עכשיו להתחיל לחשוב על שינוי הרגלי הירדמות?

כי קודם לא הבנתי לאן את רוצה להגיע, ועכשיו אני מבינה (:

בניסוח הזה, נראה לי שהשאלה מתאימה ללא מעט דפי הנקה, גמילה והירדמות.
זה בסדר לך שיעזרו לך כאן למצוא דף מתאים ולהעביר אליו?
כי באמת שיש בנושא לא מעט דפים.
ויש מקום לשאלה שלך, כי כל אמא וכל תינוקת היא אחרת וגם הצרכים והרצונות אחרים. {@

מנחשת שהתשובה שתקבלי היא שאין שום צורך להתחיל לחשוב על גמילה עכשיו, הזמן הנכון הוא יותר קרוב לזמן שבו תרצי באמת לגמול.
מנחשת גם שלגבי עיצוב הרגלי הירדמות יכולות להיות תשובות יותר מגוונות. {@ לא שצריך כבר עכשיו להתחיל לחשוב על גמילה מהנקת לילה, אבל אולי ישנם מרכיבים שאפשר לחשוב כבר עכשיו איך להכניס אותם להרגלי ההירדמות. כמו רצף ההכנה, ה"טקס" הקבוע שאת כבר עושה לה, שנשמע כמו בסיס מצויין לשלב שבו תרצי לגמול מהנקת לילה. טקס כזה שהיא כבר מכירה ורגילה אליו יוכל לעזור אז. ולספק לה תמיכה לתהליך. גם העובדה שלרוב מספיק שאבא שלה נותן לה מים אם היא מתעוררת בלילה נשמעת כמו בסיס מצויין לגמילה מהירדמות בעזרת הנקה כאשר יגיע השלב שבו תרצי להתחיל לחשוב על זה. המשמעות של מה שאת מתארת הוא שהיא רגילה ליחס מאוד ענייני, נעים וקצר אם היא מתעוררת בלילה, ואם יש קושי מיוחד כמו השיניים היא רגילה לקבל מענה בדרך של מנשא. זה נשמע כמו הרגלים מצויינים ממש כבסיס לגמילה מתי שיגיע הרגע בו תרצי להתחיל את התהליך. כי זה אומר שרצף השינה שלה לאורך הלילה לא תלוי בהנקה. רק ההירדמות.
כשתרצי לגמול, יהיו עוד המון שאלות אחרות כמו עד כמה התזונה שלה תלוייה בהנקה ואלו צרכים ההנקה ממלאת. יש לך עוד זמן עד אז {@
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי בשמת_א* »

מה שכתבה לך לב שומע, וגם אוסיף, שחוץ מזה שממש לא צריך לעשות שום שינוי כבר מעכשיו רק מפני שמתישהו בעתיד תרצי לעשות שינוי (-:
אז אני רוצה להדגיש שהטקס שתיארת ממש מצויין.
זו דרך מאוד טובה לבנות הרדמה, זה בסיס מעולה לעתיד, וגם זה שאבא עוזר בלילות זה מצויין. היא כבר עכשיו רגילה לשני הורים שמשתתפים בהרדמה, ממש יופי.
בגילה, זה הדבר הכי טבעי ונורמלי לתינוק להירדם בהנקה.

כאשר ממש תרצי לגמול אותה (וזה אגב ממש לא הכרחי, היא ממש קטנה, לא הצלחתי להבין מהסיפור שלך למה בעצם את תרצי לגמול במהלך השנה הקרובה. כי לי זה נשמע קצת מצחיק, שעכשיו טוב לך, ואת כבר יודעת מראש P-: שתרצי לגמול במהלך השנה הקרובה... מניין לך? אולי ימשיך להיות לך כיף ולא יתחשק לך להתאמץ ולהשקיע בגמילה? למה בכלל להתחייב מראש...

אבל מתישהו ייתכן שתרצי באמת לגמול עוד לפני שהיא תגמול את עצמה (מכירה כמה אמהות שהתינוקות שלהם גמלו את עצמם לפני שהן היו מוכנות לוותר על ההנקה...), אז בטקס ההרדמה המצויין שלך את פשוט תתחילי לקצר את שלב הציצי. וכשתגיעי לשם, נפרט (-:
אני_אני*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי אני_אני* »

היא בת שנה ו7 למעשה כמעט שנה ו8 ..כבר לא כזאת קטנה
ואני יודעת שרוצה שתגמל בשנה הקרובה מכל מיני סיבות אישיות..
אני_אני*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי אני_אני* »

זה בסדר לך שיעזרו לך כאן למצוא דף מתאים ולהעביר אליו?

זה בסדר רק שאני לא מבינה למה בחרתם דווקא בזה כשזה הרבה יותר מזה..ורציתי גם לדבר על עניין ההנקה שלי למרות שאשמח גם עצות לאבא להרדמה שלא במנשא.

מה גם שסיוט כל פעם לגלול למטה עד שמגיעים להודעות החדשות שרלוונטי לדיון הנוכחי (כבר בעבר קראתי את כל ההודעות הישנות פה, אני כבר מלא זמן קוראת באתר הזה ועכשיו החלטתי להשתתף ולשאול גם)
רוקדת_ברוח*
הצטרפות: 25 יוני 2015, 06:03
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_ברוח*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי רוקדת_ברוח* »

מה גם שסיוט כל פעם לגלול למטה
אחרי שם הדף ולפני החץ שאחריו רשום "הפניות לכאן, דפים דומים" יש רווח. הרווח הזה הוא קישור - תלחצי עליו ותגיעי לתחתית הדף.
אני_אני*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי אני_אני* »

את פשוט תתחילי לקצר את שלב הציצי.
מה הכוונה? לנתק לפני שהיא נרדמת או לפני שמנתקת את עצמה?
אני_אני*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי אני_אני* »

זה בסדר רק שאני לא מבינה למה בחרתם דווקא בזה כשזה הרבה יותר מזה.

או במילים אחרות ממש אהבתי את השם שנתתי הייתי לגמרי שלמה איתו. לעומת השם של הדף הזה שמתאר רק רבע מהמצב שלנו אם לא פחות.
אבל בסדר אתם ממש מתעקשים שלא אפתח דף חדש ונקי אז אוקי..סורי שאני נשמעת פולנייה אבל למעשה זה מה שאני חחח (חצי..החצי השני טריפולי ;) חח)
פלונית_גבולנית*
הצטרפות: 28 ספטמבר 2018, 18:41

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי פלונית_גבולנית* »

מהצד זה נראה לי ככה: באת למקום. במקום יש כללים וגבולות. את לא אוהבת אותם. את בוחרת להשאר, אבל לא לקבל את הכללים אלא לנסות שוב ושוב ושוב לדחוף את הגבולות האלו. זו התנהגות בודקת-גבולות, וזה נראה רע.

אם הייתי אומרת למישהו שאני לא אוהבת שנוגעים בי בכתף, למשל, והוא היה מגיב ככה. אומר "אבל אני נורא רוצה!" "אבל באמת שזו הדרך שלי לוודא שאת שמה לב אליי" וככה שוב ושוב ושב. מה אז? הייתי מסמנת אותו בתור אדם שלא מכבד אותי, אולי אפילו פוטנציאלית מסוכן, ומתרחקת ממנו. אם זה היה אורח שככה מתייחס לכללי הבית - מנסה ללחוץ עלי ולעשות לי רגשי כדי שאני אתן לו להפר אותם - הוא לא היה מוזמן שוב.

כן, אנחנו ממש מתעקשים. באופן זה לא המקום בו את יכולה לנצל הלך רוח כנוע של אחרות בשביל לדרוס את הכללים רק כי בא לך ואת מתעקשת. יש הרבה יותר סיכוי להשיג מה שאת רוצה אם תבטאי את זה בצורה ישירה ותכנסי לדיאלוג בנושא, במקום לנהוג בפולניות.
קור_את*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2006, 16:53
דף אישי: הדף האישי של קור_את*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי קור_את* »

או במילים אחרות ממש אהבתי את השם שנתתי הייתי לגמרי שלמה איתו

אבל זה אתר קהילתי שחושבים בו ביחד. לא ראוי גם לרצות קהילתיות, שבזכותה נשים עוזרות זו לזו, וגם לא לקבל את נוהגיה. אם אומרים לך שהשם לא מובן ולא תקשורתי, אז הקהילה לא מבינה אותו, אף אחת שתחפש מידע בנושא לא תמצא את הדף וכך ישקיעו בדף ויכתבו בו, אבל בעתיד אף אחד לא תקרא את זה, כי הדף לא יעלה בחיפוש בשימוש במושגים ידועים.

אבל בסדר אתם ממש מתעקשים שלא אפתח דף חדש ונקי אז אוקי..

לא מתעקשים. יש פה נוהל ונוהג שעל פיו מצטרפים לדף בנושא כי יש עומס עצום של דפים באתר שקשה להשתלט עליו. מי שמתעקשת לעשות רק מה שמתאים לה כשפונים אליה יפה ובנעימות--זאת את.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי בשמת_א* »

למעשה כמעט שנה ו8 ..כבר לא כזאת קטנה
הגעת לאתר באופן טבעי. פה בני שנה ושמונה נחשבים ממש תינוקות. הרבה ילדים בקהילה נגמלו בגילאים שבין 3-6. לפני גיל שנתיים בכלל תינוקות לא גומלים את עצמם באופן טבעי, ורק החזקים שכבר אוכלים המון מזון מוצק והמערכת החיסונית שלהם מפותחת מאוד גומלים את עצמם בגיל שנתיים. זה ממש נדיר.
כך שביולוגית, זה גיל ממש תינוקי לגמילה.
לשיני חלב קוראים שיני חלב כי הן מתחלפות בערך בזמן שמפסיקים לינוק... (עד כה השיניים היו שיני חלב, כלומר שיני הנקה, והן מתחילות להתחלף בסיום ההנקה).

אז כן.
באתר הזה, שנה ושמונה - פיצית. תינוקת.

_את פשוט תתחילי לקצר את שלב הציצי.
מה הכוונה? לנתק לפני שהיא נרדמת או לפני שמנתקת את עצמה?_
הכוונה לקצר ולא לנתק לה סתם ככה.
יש המון המון הסברים על זה בדפים של הגמילה מהנקה ולדעתי יש לא מעט כאלה. אני אישית כתבתי טונות בדפים האלה והסברתי שוב ושוב תהליך כזה, וסתם אין לי כוח כרגע (ועוד משבדיה) לכתוב שוב את הכל מחדש. מתעצלת... אז פשוט מציעה לעשות חיפוש באתר על גמילה. זה מוסבר. למשל כתבתי על שירים, לספור עד עשר וכדומה וכדומה.
וכמובן, דיאלוג.
לדבר איתה. לתקשר. וגם להחליט: גמילה בכלל או גמילה מהנקות לילה בלבד? נגיד, אם רוצים עוד ילד ולא מצליחים בלי גמילה (הרוב כמובן נכנסות להריון תוך כדי הנקה) אז מתחילים קודם בלילה כי אז ההורמונים חוזרים. לעומת זאת אם רוצים גמילה מלאה אז מתחילים מהזמן הפחות קשה, במשך היום. יש המון שיטות, וכתבנו עליהן מגילות בדפי האתר.

זו גם שאלה, מה השאלה שלך? את רוצה להתמקד בגמילה? את רוצה להתמקד בשיטות הרדמה?
פה נהוג, שיש דיון נפרד על כל סוגיה. גמילה היא נושא נפרד, וגם כאמור חשוב איזה סוג של גמילה, מה חשוב לך, מה הקטע. לפי זה גוזרים את השיטה המתאימה. אין שיטה אחת שמתאימה לכולם. מדובר במערכת יחסים אישית של אהבה, לא באיזה חוק גמילת חובה.
אני_אני*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי אני_אני* »

היא יונקת רק לפני השינה. כבר לא במהלך היום אלא במקרים נדירים מאוד של לא מרגישה טוב להתפנק וכאלה אבל בשוטף כבר לגמרי אין לה את הצורך בהנקת יום בגלל זה אני מדברת על שניהם ביחד כי בשבילי האחד הוא גם השני חחח.
כן ברור שהיא קטנטונת הנסיכה שלי התכוונתי יותר בקטע שזה כבר לא לתזונה..
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

היי אני אני, גם אני לא בטוחה שאני מבינה בדיוק מה את רוצה...

מה שכתבתי כאן:
איך מפסיקים הנקה לילית (17.06.2018 13:52)
מתאים בדיוק גם לתהליך של גמילה מהנקת-הירדמות. רק תשני כמה מילים....

התכוונתי יותר בקטע שזה כבר לא לתזונה
מי אמר? :-0
חלב אם מזין ביותר עד גיל ארבע ומעלה. מפוצץ בשומנים משובחים, מינרלים ותמיכה חיסונית. ככל שהתינוק גדל הוא יותר מרוכז ומאוד איכותי.

לדעתי, הכנה לגמילה (בין אם זו גמילה מהנקת לילה או מהנקת ערב או מהנקות יום, לא משנה), דורשת בערך שבועיים.
שזה כולל:
  1. לחשוב על דרכים אחרות להרדים שהיא עשויה לאהוב ושמקובלות עלייך
  2. לתפור את הדרכים האלה לתוך סיפור / משחק בבובות ולספר / לשחק אתה בזה עד שהיא מכירה את הסיפור היטב
  3. לבחור את היומיים המתאימים להתחלה (אצלנו, הזמן החביב לשינויים כאלה הו יום שישי, שיהיה לנו את סוף השבוע להקדיש לזה בלי לחץ), וליישם.
הגמילה עצמה יכולה לקחת יומיים-שלושה, לפעמים שבוע-שבועיים.
אם יש הרבה הנקות בהרבה סיטואציות, אז צריך לעשות את זה בשלבים (נניח, קודם הנקות לילה ואחר כך יום ואחר כך הנקות-הירדמות, או להיפך) וזה לוקח יותר זמן. אבל אצלך נשארה רק הנקה אחת...
כך שאין צורך לעשות שום דבר עכשיו, אם את חושבת שתרצי לגמול אותה עוד חצי שנה.
כשתרצי - תתכונני ותתחילי.
אני_אני*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי אני_אני* »

גם אני לא בטוחה שאני מבינה בדיוק מה את רוצה...
ענית לי בול :)
במעבה_הפרדסים*

תינוק שנרדם רק במנשא

שבוע טוב @}
אני רואה שלענייני ההירדמות ושות' כבר קיבלת מענה משובח, אז אני רק לעניין מיקום הדיון -
אם את מרגישה שדף שמתמקד בהנקות לילה לא מתאים לשאלה שלך, ודף שמתמקד בהרדמת מנשא לא מתאים לשאלה שלך, כי היא כוללת את שני הנושאים ועוד מעבר להם, אז אני חושבת שאולי יתאים הדף אמהות שואלות אמהות{{}}. הוא נועד להתייעצויות בכול מכול... מה דעתך?
ויש מקום לשאלה שלך, כי כל אמא וכל תינוקת היא אחרת וגם הצרכים והרצונות אחרים @}
אני_אני*

תינוק שנרדם רק במנשא

שליחה על ידי אני_אני* »

תודה מעבה הפרדסים (: אציץ שם
שליחת תגובה

חזור אל “שיטות הרדמה”