מקדם הגנה מהשמש

אנונימי

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אנונימי »

כדאי לקרוא גם את הדף ויטמין ad
איילת_השחר*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 01:19
דף אישי: הדף האישי של איילת_השחר*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי איילת_השחר* »

היי לכולם
אני שומעת לאחרונה יותר ויותר אנשים שמזהירים ממקדמי ההגנה השונים מהשמש,שיש בהם
חומרים המסוכנים לבריאות העור,לא פחות מהשמש.
האם מישהו יודע על כך משהו מפורט יותר?
או קישורים לאתרים העוסקים בנושא,כתבות מחקרים וכד'.
אשמח לקבל תגובות,וידע נוסף בנושא.
שבת שלום!
דוד_שמש*
הצטרפות: 31 מאי 2002, 22:28

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי דוד_שמש* »

היה מאמר באחד הבאופנים (באופן טבעי) שבו רני השמיץ את מסנני הקרינה. השאלה הקיומית היא ממה עדיף להפע - סרטן עור כתוצאה מחומר מסרטן או סרטן עור כתוצאה מקרינת השמש ?
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אביב_חדש* »

יש שלושה חומרים שהתפרסמו לפני שנה בערך כמסוכנים בעיקר לילדים, מכילים הורמונים ומסרטנים.
רק בתכשיר אחד הם לא נמצאים: baby sol של ד"ר פישר. בכל שאר המוצרים של ד"ר פישר הם קיימים, ובמוצרים דומים של חברות אחרות.
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי בשמת_א* »

אכן, רק בזה אני משתמשת.
וגם מקפידה לא לצאת בשעות המסוכנות, לחבוש כובע, ללבוש בגדים ארוכים, גם בתי. חולצה עם שרוולים ארוכים לגן בקיץ, למשל.
אנונימי

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אנונימי »

שגית, בשמת וכולם בעצם,
את / אתם יכולים לפרט אילו חומרים הם המסוכנים ובמה מתבטאת הסכנה? גם קישורים למאמרים בנושא יהוו תרומה משמעותית.
גם אני תכננתי להלביש את הדר בבבגדים ארוכים ודקים בקיץ, אלא ש-א' מאד קשה להשיג בגדים כאלה עכשיו משהתחיל הקיץ ו-ב' להדר נורא חם והוא מאד מזיע. רחמי נכמרים והוא לובש קצר. אני ממעטת מאד לחשוף אותו לשמש, וגם אז - ורק עם כובע רחב שוליים, אבל זה לא מספיק.
ומה אתם מציעים לעשות כשאקח אותו לבריכה?
אביב_חדש*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אביב_חדש* »

יש חולצה ואוברול מבד בגד-ים המגנים מהשמש, וזה מה שאנחנו עושים כשהולכים לבריכה. כמובן שגם מורחים בייבי-סול.
טוב, אני אתאמץ עבורכם ואקח אולטראסול ואמצא את החומרים:
benzophenone-3
octyl salicylate
octyl methoxycinnamate
אגב, החומרים הללו כן נמצאים באולטראסול kids, אז כנראה שבאמת צריך לשים לב לקנות בייבי-סול (אריזה לבנה)
כל חיפוש לפי אחד מהחומרים הללו בgoogle או yahoo ינפיק רשימת מאמרים.
אנונימי

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אנונימי »

שגית, תודה
מרב_אמא*
הצטרפות: 16 נובמבר 2001, 20:14
דף אישי: הדף האישי של מרב_אמא*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי מרב_אמא* »

הי ליאת וכולם, נכון שיש אוברולים שהם בגדי ים אבל למיטב ידיעתי הם מאד יקרים, אני פשוט הלבשתי את דולב באוברול רגיל, רצוי כזה שממש גבולי לכוון הכבר קטן מדי ואז הוא צמוד לגוף, כי במים הכל מתרופף קצת.
אביב_חדש*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אביב_חדש* »

בגדים רגילים העשויים מכותנה, נעשים כבדים מאוד במים, ולכן אני מעדיפה לא להלביש בגדים כאלו. חוץ מזה, שהם נהרסים מהכלור שיש בבריכה. רק בבריכה אחת שאני מכירה הם לא נהרסים, וזו בריכה שבה המים מנוקים על ידי אוזון.
אם לא קונים אוברול, אלא חולצה בלבד, זה לא כל כך יקר ומשמש לשלוש שנים לפחות (אצלנו זו השנה השלישית שבה אנחנו משתמשים בחולצות). ויתרנו על המכנסיים וקנינו מכנסיים רגילים ב 20 ש"ח בקושי בסופרפארם.
תמר*
הצטרפות: 23 יולי 2001, 15:53

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי תמר* »

מקדמי הגנה בכלל, הם דחוסים יותר בחומרים המזיקים-לטווח-ארוך ככל שהמספר שלהם עולה. אז לא צריך לשים על העור יותר מאשר מקדם הגנה 15, ורק לדאוג במצבים שמזיעים הרבה לחדש אותו כל שלוש שעות. וזוהי עצה מוסמכת מרופאת העור המצוינת שלי (ורה ליבוביץ, ירושלים), ואני בנאדם שנשרף מאור ירח מלא (לדברי בעלי), והמקדם 15 פעל מצוין גם בניו-זילנד, עם החור באוזון. כמובן שבגדים ארוכים זה הכי טוב. אבל כל שאר המקדמים זה סתם שאיבת כסף של החברות.
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי איתי_שרון* »

והמקדם 15 פעל מצוין גם בניו-זילנד, עם החור באוזון
לא בטוח שתדעי את זה, נדמה לי שהקרניים המזיקות לא גורמות לאדמומיות בעור כך שאי אפשר לדעת אם זה עבד או לא (אלא רק לקוות :-) )
אמא_של_יונת*
הצטרפות: 23 דצמבר 2002, 00:39
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_יונת*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אמא_של_יונת* »

קרם הגנה אמור להגן גם מפני האדמומית בעור - שהיא כוויה מיידית - וגם מפני הנזק לטווח ארוך. לפחות מפני כווייה מיידית הוא אכן מגן.
שרון_רב*
הצטרפות: 02 אפריל 2004, 02:30
דף אישי: הדף האישי של שרון_רב*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי שרון_רב* »

האם בחורף ניתן להשתמש בקרם עם מקדם נמוך מ-15? (חורף ישראלי עם שמש, כמובן...)
ניסינו כבר מספר תכשירים, וכולם גורמים לביתי פצעונים. האם ישנם בארץ עוד תכשירים מיוחדים לילדים, מלבד אלו של "פישר" ו"סקין גארד"?
תודה |H|
חוה_ש*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 23:02
דף אישי: הדף האישי של חוה_ש*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי חוה_ש* »

יש מוצרים של פיץ בואין ואוונה שניתן למצוא בזול בקופת חולים כללית ומוצרים של לייף שניתן למצוא בסופר פארם.
עוברת_אורח*
הצטרפות: 15 פברואר 2003, 19:04
דף אישי: הדף האישי של עוברת_אורח*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי עוברת_אורח* »

שאלה לכל מי שמבין:
בעבר היה "בייבי סול" עם מקדם הגנה 16. כיום יש רק עם מקדם הגנה 50 (לפחות זה מה שמצאתי בסופרפארם). האם כדאי להשתמש בתכשיר עם מקדם הגנה כל כך גבוה? האם נזקיו לא עולים על יתרונותיו? ואם לא - האם זה משאיר אותנו בלי שום תכשיר מומלץ?
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי יעל* »

עוברת אורח
קחי קישור: כללים למריחת קרם הגנה

והנה המשפט האחרון בכתבה: מומלץ להשתמש בקרם עם מקדם הגנה 30-15 SPF, אבל לא יותר מזה .
ליאת_טאוב*
הצטרפות: 06 פברואר 2003, 21:21
דף אישי: הדף האישי של ליאת_טאוב*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ליאת_טאוב* »

האם ידוע לכן/ם על קרם הגנה טוב ובמחיר שפוי שאינו על בסיס תוצאי נפט? יעני, משהו טבעי יותר.
שרון_רב*
הצטרפות: 02 אפריל 2004, 02:30
דף אישי: הדף האישי של שרון_רב*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי שרון_רב* »

"אוון", מסנני הקרינה שלהם אינם כימיים, לא יודעת לגבי המרכיבים של הקרם.
הכי כדאי לקנות בקופ"ח, יש במכבי,בערך 60 ש"ח. יש גם בסופרפארמים למינהם, קצת יותר יקר (למרות שנדמה לי שיש הנחה כרגע).
שרה_לה*
הצטרפות: 15 אוקטובר 2002, 10:38
דף אישי: הדף האישי של שרה_לה*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי שרה_לה* »

המשהו הכי טבעי שאני מכירה, המגן מפני קרני השמש הוא - לא להיות בשמש. לא לצאת מהבית בשעות החמות. לשבת או לשהות בצל. אם חייבים לשהות בשמש, ללבוש בגדים ארוכים (רצוי מחומר מסנן קרינה) וכובע רחב שוליים, וגם למרוח את שאר החלקים הגלויים. אנחנו לבנבנים מאוד ומתן, אם אנחנו לא מקפידים, נראה בקיץ כמו מוס וניל עם פצפוצי שוקולד (הנמשים).
אנחנו מגיעים לים לקראת השעה שש, עם כובע.
את כל זה למדתי מבעלי היקר, שלבושו בקיץ מהווה מודל לחיקוי לכל בעלי העור השקוף.
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי סיגל_ב* »

שמעתי שיש קרם של וולדה. מקדם הגנה 4, מתאים לתינוקות.
אני בחרתי באי חשיפה. כשאנחנו מסתובבות בשעות החמות (הקטנטונת עליי במנשא) - אני הולכת עם מטרייה.
מייק_בר_רב_אשי*
הצטרפות: 04 אוגוסט 2003, 17:14
דף אישי: הדף האישי של מייק_בר_רב_אשי*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי מייק_בר_רב_אשי* »

אני לא מומחה, אבל בעל נסיון אישי:
עד שהומצאו הקרמים המסננים נשרפתי תמיד, ודבר לא הועיל.
מדובר בשהיה במרומי החרמון (במסגרת עבודתי כמדריך טיולים), שם הקרינה עזה.
מרגע שהומצא הקרם המסנן אני משתמש ב-15 של דר' פישר והבעיה פשוט נפתרה!
מקדם גבוה יותר הוכיח עצמו כמזיק לעיניים ולעור. אינני יודע אם זה מובנה או מקרי, אך אינני רואה כל סיבה להשתמש (ולשלם) על מקדם גבוה מ-15.
לילה_טוב*
הצטרפות: 24 נובמבר 2002, 23:01
דף אישי: הדף האישי של לילה_טוב*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי לילה_טוב* »

יש "בייבי סול" 16 (קניתי אתמול בסופרפארם) וגם בעוד כל מיני דרגות לפני 50. יש גם ד"ר פישר סנסיטיב, בדיוק מאותם חומרים של הבייבי, טיפה יותר זול, גם עם מקדם 16.
לא ראיתי שום "אוון". איך הם נראים?
איילת_כבר_אמא*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 01:27

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי איילת_כבר_אמא* »

האם מישהי / מישהו יודע/ת על קרם הגנה טוב עם מקדם הגנה גבוה לתינוק ?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

לנו היה קרם של "ד"ר האושקה" (משהו כזה) נקנה בבית מרקחת "גליל" בבן יהודה, ת"א. ללא חומרים משמרים, מסנני קרינה טבעיים (מקדם 22) ועוד נפלאות...
אם העור שלו לא מאוד רגיש (נוטה לפצעונים וכו'), נראה לי מתאים.
רק_טוב*
הצטרפות: 15 ינואר 2005, 01:32

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי רק_טוב* »

ואם העור כן מאוד רגיש?
יש המלצה?
פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

התבלבלתי לגמרי. מה לעשות עם הקטנה, כן למרוח? לא למרוח? מה למרוח? עד עכשיו האמנתי שקרם הגנה נגד שמש זה מצוין. עכשיו קראתי קצת לגבי החומרים שאביב ציינה ונבהלתי. לקחתי סקין- גארד שקנינו שנה שעברה- הוא לא מכיל את כל הנ"ל. כתוב עליו שהוא ללא מסננים כימיים. אז? הוא מכיל טיטניום דיוקסיד ואלומיניום הידרוקסיד ועוד כל מיני. מה זה אומר? התבלבלתי....
עוד שאלה: איפה אני קונה בגדים ארוכים לקטנה? אני לגמרי, לחלוטין לא מוצאת. מצאתי בסל- גוזל אבל במחירים מפוציים. איפה יש?
אמא_לשתיים_ועוד_אחד*
הצטרפות: 28 מאי 2004, 13:48
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשתיים_ועוד_אחד*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אמא_לשתיים_ועוד_אחד* »

גם אותי מטריד עניין מסנני הקרינה. מבחינת מקדם הגנה טבעי אפשר להשתמש בשמן חוחובה או בשמן אובליפיחה עם שומשום אבל הם לא מעניקים את ההגנה המושלמת של קרם הגנה רגיל.
להשתדל לא למרוח בשעות שאין צורך (מארבע בצהריים למשל או עד השעה תשע אין צורך ואפילו רצוי שהעור ייחשף לשמש, לעניות דעתי).
נראה לי שבאמת הפתרון הוא בבגדים ארוכים דקים ובכובע ואז נשאר למרוח בפנים ובכפות הידיים..
הבעיה היא יותר עם הילדות שרוצות שמלות, גופיות וכו' אז אין ברירה... להתמרח ולחכות שמישהו ימציא משהו יותר טוב ממה שיש היום בשוק
רוני*
הצטרפות: 25 ספטמבר 2002, 23:19

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי רוני* »

יש קרם הגנה טבעי שניתן לקנות בארץ שלא מכיל את כל החומרים הרעים ועושה את העבודה (לפחות לפי מה שרואים) והוא גם לא צורב בעיניים כמו ד"ר פישר ודומיו. הקרם הוא של ד"ר האושקה . אני קונה את זה של הילדים עם מסנן קרינה 22. אפשר לקנות אותו בבית מרקחת הומגליל בת"א בטלפון 035223358 מומלץ בחום.
פלוני_אלמונית*

מקדם הגנה מהשמש

אני קניתי, תמורת הון לא קטן (אם כי לא זוכרת כרגע כמה בדיוק) קרם הגנה אורגני בחנות בייבי-טבע בתל אביב שאינו מכיל דבר ממה שצויין לעיל, אלא מבחר שמנים מפירות ושאר ירקות. הקרם הוא של lavera ועד כה עשה עבודתו נאמנה. אם כי אנחנו מחסידי הלבוש הארוך וההימנעות מן השמש בכל מקרה, והיות הפעוט קטן מכדי לקטר על החום הוא יוצא מן הבית לבוש שרוולים ארוכים בלבד (פתאום אני נשמעת לעצמי קצת, איך לומר, לא מתחשבת...). מה שכן, אכן מאוד קשה למצוא חולצות שרוולים ארוכים "קלות". באסה.
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי נועה_בר* »

אני נשמעת לעצמי קצת, איך לומר, לא מתחשבת..
להיפך, את מתחשבנת איתו, לא על ההווה אולי, אבל על עתידו ( הבריא יותר ) :-)
פיצה_והתוספות*
הצטרפות: 28 מרץ 2005, 22:52

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי פיצה_והתוספות* »

חולצות עם שרוולים ארוכים, מכנסיים ארוכים, אוברול לבן ודקיק הכל מכותנה, טריקו דק מאוד מצאתי בשילב במחירים סבירים (בערך 25 ש"ח לפריט). לשרון פלד מסלגוזל יש בגדים מהממים אך המחיר גבוה בהרבה.
לגבי קרם הגנה מבבייבי טבע, האם הוא מוגדר כ- SPF ואם כן של כמה? האם הוא מסנן קרני UVA וגם UVB? התוכלי להזכר במחיר, אפילו בערך?
סיגל_ב*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי סיגל_ב* »

יש קרם הגנה טבעי שניתן לקנות בארץ שלא מכיל את כל החומרים הרעים ועושה את העבודה (לפחות לפי מה שרואים) והוא גם לא צורב בעיניים כמו ד"ר פישר ודומיו. הקרם הוא של ד"ר האושקה . אני קונה את זה של הילדים עם מסנן קרינה 22.

אני קניתי את זה.
לא כתוב עליו האם הוא מסנן קרני UVA וגם UVB אלא רק שהוא נותן את ההגנה הגבוהה ביותר מקרני השמש המזיקות.
119 ש"ח (100 מ"ל).
אביטל_צ*
הצטרפות: 16 אפריל 2004, 17:49
דף אישי: הדף האישי של אביטל_צ*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אביטל_צ* »

יש קרם הגנה של וולדה שלפי המפיצה שלהם הוא בטוח לחלוטין לשימוש אצל ילדים החל מגיל אפס, בלי הבעיות של מקדמי הגנה.
אין עליו הגבלות כמו "לשימוש מגיל 6 חודשים ומעלה".

ושאלה בעניין קשור (לא מצאתי דף מתאים אז אני אשאל פה) - כובע
איילה (שנה ו 5) לא רוצה לשים כובע
זה משהו חדש שהתחיל בחודש האחרון, שכנראה קשור לזה שהיא מגבשת דעה משלה על כל מיני דברים
המילה "לא" נהפכה לטבע שני, גם כאשר היא מתכוונת ל"כן" (מאוד משעשע לראות אותה אומרת "לא" ועושה "כן" עם הראש)
יש לה העדפות לגבי סינר מסויים בזמן האוכל, לגבי בגדים מסויימים שהיא מאוד אוהבת
כל זה אחלה מצידי ושתהנה מהעצמאות שלה וגיבוש דעות

אבל היא מסרבת לחבוש כובע וזה מפריע מכל מיני בחינות
לא עוזרת דוגמא אישית שלי ושל אבא שלה
יש לה 3 כובעים שונים - בבית היא מאוד שמחה לשחק איתם ולחבוש אותם
אבל כשיוצאים החוצה ויש צורך בכובע היא מסרבת בתוקף
כרגע הפיתרון הוא למעט ביציאות בשעות השמש הקשות (10-17) ואם כן אז למקומות מוצלים

יש למישהו רעיונות ?
אני לא יודעת האם בגילה היא בכלל מסוגלת לתפוס את הרעיון של ההתנייה "כדי לשחק בחול, צריך לשים כובע...."
אולי זה בכלל קשור לגבולות ?
טרה_רוסה*
הצטרפות: 08 ינואר 2004, 15:33
דף אישי: הדף האישי של טרה_רוסה*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי טרה_רוסה* »

לשמור כובע שהיא אוהבת במיוחד רק לזמן שיוצאים? (כלומר, דווקא לא לתת לה לשחק איתו בבית).
ללכת עם שמשיה?

בכל מקרה עדיף לא לצאת בשעות השמש הקשות.
איילת_כבר_אמא*
הצטרפות: 23 דצמבר 2004, 01:27

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי איילת_כבר_אמא* »

אביטל צ
איפה אפשר להשיג את הקרם ההגנה, כי ממה שאני מכירה משחת קלנודולה היא בעלת מקדם הגנה 4, כלומר אולי יעילה לימי הקיץ של גרמניה ,אבל לא לארץ.
סיגל*
הצטרפות: 27 יולי 2001, 00:02

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי סיגל* »

שמעתי שעכשיו יצאו במחקר חדש שאומר שבכלל המסנן קרינה לא עוזר בכלום... מי שמע מי קרא?
נטע*
הצטרפות: 29 דצמבר 2002, 20:18

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי נטע* »

קרם של ולדה, מקדם הגנה 15, אפשר לקנות בניצת הדובדבן באבן גבירול בת"א. עולה 77 ש"ח. קניתי ואני מרוצה.
פלוני_אלמונית*

מקדם הגנה מהשמש

טיטניום דיוקסיד נמצא גם בקרם החדש של "וולדה".
האם זה מסוכן?
מיכל_ש*
הצטרפות: 18 אוגוסט 2005, 08:39
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ש*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי מיכל_ש* »

יש חברה בשם NEWWAYS שנבחרה על ידי האגודה למלחמה בסרטן ואומרים שהחומרים שלהם, כולל קוסמטיקה ושמפוים למינהם
הכי בטוחים
יש סוכנים בארץ - לא נמצא בחנויות
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

הכי טוב: ויטמין E מעורבב בשמן אחר כמו שמן זית, שקדים, חוחובה או שמן אמו (ויטמין E דביק וכבד מכדי למרוח אותו בלי דילול)
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

כל השמנים שפירטת כאן, תמי גלילי, נפלאים בשביל להגדיל את השיזוף, הווה אומר אינם מגנים מפני נזקי השמש אלא מגדילים אותם.
העור ללא שמן חשוף פחות לנזק מאשר עם שכבת שמן. יש הבדל בין שמןם שיזוף, שמטרתו לשזף, וקרם הגנה, שמטרתו לאטום כמה שיותר מפני חדירת קרני שמש מזיקות UV לתוך תאי העור.
ויטמין E נהדר לעור, אך אינו מקדם שום הגנה.
תמי_גלילי*

מקדם הגנה מהשמש

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... t&[po]list uids[/po]=12789176&query hl=1&itool=pubmed docsum
ולגבי השמנים - והנה אחד על EPA שגם הוא כזכור לי חומצת שומן:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/quer ... t&[po]list uids[/po]=11202368&query hl=1&itool=pubmed docsum
אני בטוחה שלגיא בן צבי יש עוד מידע בנושא, ואשאל גם אותו. בינתיים הנה הודעה שלו בנושא:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ ... agSybase=1
שימוש בוויטמין E מעורבב בשמן כקרם הגנה (לא שיזוף) מקובל על אנשים הסובלים מ-MCS ׁ(רגישות לכימיקלים).
צוויליך*
הצטרפות: 12 מרץ 2005, 20:35

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי צוויליך* »

מקדם ההגנה שלנו, של הבוציק ושלי בזמן טיולינו הארוכים עם המנשא בשעות הבוהוריים, הוא מתקן מתכת מאורך דמוי פרח עליו מתוח אריג סינטטי דק.
יש המכנים אותו מתקן בשם "מטריה".
יתרונות:
הגנה טוטאלית מהשמש.
שיק בלתי מתפשר.
משיכת תשומת לב (בחודשי הקיץ).
חסרונות:
תופס יד.
מתהפך ברוח.
משיכת תשומת לב (בחודשי הקיץ).

תודה על הבאת המידע על החומרים המסוכנים בקרם ההגנה.
הנה מגיע עוד אישיו לדסקס P-:

(Hit me again, barman)
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי יעלי_לה »

אם הבנתי נכון את מה שהמומחה טוען בכתבה, חוסר היעילות הוא בהגנה מפני קרינת ה-UVA, והנזק העיקרי של ה-UVA הוא רדיקלים חופשיים, קמטים ובאופן כללי הזדקנות. איזה פחד! נו באמת...
מיכל_בר*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2005, 22:41
דף אישי: הדף האישי של מיכל_בר*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי מיכל_בר* »

גם אני נהגתי להסתובב בקיץ שעבר עם מטריה (בעודי עם הנסיך) וזכיתי ללעג מצד ילדי השכונה.
השנה, כשהנסיך כבר גדול ממש, הוא וודאי ישים לב ללעג הזה ולא יסכים ללכת עם מטריה.
(אגב, האם מתקן הקסמים הזה אכן מסנן כמו שצריך את הקרינה?)

וגם בגן, הילד שלי הוא היחידי שבא עם כובע, ומשחק בחצר עם כובע (אם הוא לא מתפדח), והולך עם בגדים ארוכים בימים חמים אלה.

כמה אפשר לרמוז לו שהאחרים הם אלה שקצת קוקו, לא אנחנו!?
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

כשהם עוברים את גיל הגן הם הרבה פחות מסכימים.
ללכת עם מטריה בעצמם - בטח שלא (מסורבל גם בחורף)
מה, שארדוף עם מטריה אחרי פוחז בן 7 ופוחזת בת 10? לבנים וצחים כשלג?
כובע ובגדים ארוכים - לפעמים מסכימים, אבל ממש לא כל הזמן (בטיולים זה לא לויכוח, אבל גם ביום רגיל יש פז"מ ניכר של חשיפה לשמש)
אני מתייחסת לזה כאל סוג של קרב מאסף. כמה שהצלחתי - יופי.
סיגל_ב*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי סיגל_ב* »

חברה סיפרה לי על מחקר שעסק ב- אומגה 3.
לפי אותו מחקר מצוטט, אחוזי התחלואה בסרטן העור אצל דייגים הם נמוכים מאוד עד כמעט אפסיים.
דייגים שבילו שנים בשמש ועורם צרוב - ובכל זאת בריאים.
מייחסים זאת ל-אומגה 3 שנמצאת בדגים (שהיוותה באופן טבעי את מרכיב התזונה העיקרי של אותם דייגים).

אין לי את ההפנייה למחקר, וכרגע יש לקחת את כל דבריי בערבון מוגבל ביותר, אבל אם יש מי שמוצא משהו על זה ברשת, הוא מוזמן לשתף.
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי מי_מה* »

זו לא תשובה לשרון ('צטערת), אלא משהו שרציתי לכתוב כבר בתחילת הקיץ. בבואנו להתגונן מהשמש יש לחפש פתרונות במבוא השמש - המזרח. בגדים מזרחיים מהמזרח התיכון או הרחוק הם מצוינים ויש כבר גם בגדלים פיצפונים. פיצקה שלי קיבלה שתי חולצות הודיות וגם גלביה בדוואית שאחותי הביאה מסיני (לראות ולהתעלף מרוב שזה חמוד).
הבגדים עם שרוולים ארוכים אבל דקיקים ביותר ולכן לא חם. אני משאירה לה את החולצות גם בים והן עובדות נפלא - לא נהיות כבדות במים ומתיבשות מהר.
רעיון המיטריות הוא נחמד מאוד אבל החבר'ה שלי העיפו אותן אחרי 5 דקות...
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי לי_אורה* »

אביטל צ, אמנם כתבת מזמן אבל אולי תקראי בכל זאת:
_איילה (שנה ו 5) לא רוצה לשים כובע...
יש לה העדפות לגבי סינר מסויים בזמן האוכל, לגבי בגדים מסויימים שהיא מאוד אוהבת
כל זה אחלה מצידי ושתהנה מהעצמאות שלה וגיבוש דעות...
אבל כשיוצאים החוצה ויש צורך בכובע היא מסרבת בתוקף
כרגע הפיתרון הוא למעט ביציאות בשעות השמש הקשות (10-17) ואם כן אז למקומות מוצלים_

הערה כללית: אני מבחינה בין מה שמסוכן לחיים ולבריאות ולבין מה שאינו כזה. כל מה שמסוכן לחיים ולבריאות אני מאוד מקפידה, וכל השאר - נתון לדיון ובעיקר אני מאמצת את הגישה של יאללה יאללה :-)

אז הבגדים שהיא אוהבת או הסינור שהיא מעדיפה וכו' וכו' שייכים לקטגוריה השנייה: שתעשה מה שהיא רוצה. לעומת זאת, חבישת הכובע שייכת לקטגוריה הראשונה. כיום לצערנו, בשל מצב האוזון וכו', חשיפה לשמש היא מאוד מאוד מסוכנת לחיים ולבריאות, בוודאי לטווח הארוך.

הילדה לא רוצה לחבוש כובע? לא צריך! לא כדאי להכריח אותה. אבל מצד שני, גם היא לא יכולה להכריח אותך להסכים לצאת החוצה בשמש הקופחת כשהיא אינה חובשת כובע. אז אפשר לומר לה בנעימות ובטון עובדתי, כמו כשאת מסבירה לה עניינים אחרים הקשורים לחיים: "כשיש שמש חזקה ורוצים לצאת החוצה, חובשים כובע. זה לא בריא ללכת בשמש בלי כובע. אם את לא רוצה כובע, לא צריך. אבל אז לא יוצאים החוצה". מובן שאת יכולה לנסח את זה בצורה קצרה יותר, או בניסוח אחר - לפי מה שמתאים לך ולה. אבל זה העיקרון העובדתי שלא ניתן כלל להתווכח עליו: כשיש שמש חזקה ורוצים לצאת החוצה - חובשים כובע. לא רוצים כובע? לא יוצאים החוצה.

וגם הפתרון שלך מאוד טוב: פשוט לא לצאת מהבית בשמש הקופחת. כתבת "למעט", ואני מציעה: להימנע בכלל אם אפשר.

בהצלחה!
לי_אורה*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי לי_אורה* »

למעט ביציאות בשעות השמש הקשות (10-17)
רציתי להוסיף, שבשל שעון הקיץ, בשעה 17 השמש קופחת כמו בשעה 16, ולמעשה יש שמש חזקה גם בשעה 18+ ובקיץ השמש שוקעת ממש רק בסביבות 20. אז כדאי לקחת כל זאת בחשבון.
לי_אורה*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי לי_אורה* »

חשבתי על הנושא עוד, ונראה לי שסדר העדיפויות הוא כזה:
א) אם זה אפשרי, עדיף לצאת מהבית לא לפני השעה 18 או מכל מקום לא לפני שקרני השמש כבר לבנבנות ולא צהובות עזות.
ב) אם זה לא אפשרי וחייבים לצאת בשעות שבהן השמש קופחת, לנקוט אמצעי מיגון שונים: כובע, שרוולים ארוכים ומכנסיים ארוכים, משקפי שמש לכולם, מטרייה וכו', ולהמעיט ככל האפשר מהשהות ממש מתחת לשמש ולחפש מקום מוצל וכו'.
ג) אם רוצים לצאת לבלות עם הילדים/ות בשעות שהשמש קופחת, עדיף ללכת למקומות מוצלים ומקורים (בית של משפחה או חברים, קניון, משחקייה, בית קולנוע וכו').
טובי_י*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 06:09

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי טובי_י* »

אני שמחה לראות שיש עוד אנשים שפויים ...
כי רוב הסביבה שלי ממש לא מקפידה וחסרתמודעות לגבי השמש. . מקסימום מרכיבים משקפי שמש מינימליות (וגם זה מן הסתם בעיקר עניין אופנתי).

צוויליך כתבת שמטריה נותנת הגנה טוטאלית מהשמש.

מטרייה וכובעים (ובגדים!) לא מגינים טוטאלית. משתי סיבות:
ראשית, היריעה של בד המטריה היא דקיקה מאוד- וכמו רוב הבגדים שלו בקיץ- הקרינה חודרת אותה בלי להניד עפעף. אגב, גם הבגדים הודיים הקלילים, בדי טריקו, בכלל (הדבר גם נאמר בכתבה) - אפילו בגדים לא חוסמים קרינה, אלא אם הם מאסיביים מאוד כמו סריגים צפופים, או כותנה דחוסה.
שנית, רוב הקרינה הנקלטת אצלנו מקורה בחזרה של הקרניים מהריצפה, מהבטון (שחבל"ז) מהחול והמים (אם למשל נמצאים בים) - לכן גם אם תשים כובע סומבררו מקש עבה ודחוס- עדיין הקרינה תגיע מלמטה.
אני אישית הולכת עם כובע, משקפי שמש (לרוב) וממעטת ככל האפשר להסתובב בשעות השמש בחוץ. מצד שני- לרוב אין ברירה.
, הורס אותי לראות תינוקות יושבים בעגלה עם עיניים מסונוורות מביטים קדימה עם גבות מכווצות- ולהורים אין שום מודעות שהשמש שורפת להם את העיניים (פשוט ככה, אומרים שמדובר בנזקים בלתי הפיכים).

ובכלל, יש גם חידושים והמצאות בתחום הזה: , שמעתי על חברה שמייצרת ליין קטן של בגדים הכוללים מסנני קרינה שמוטמע בבד. לא ברור איך עשו את זה- אבל מעניין יהיה לשמוע מה מומחים אומרים על זה.
<וטובי בטוחה שגם ככה הי אתהיה אלרגית לחומר הזה, כמו לשאר מסנני הקרינה>
פלונית_אלמונית*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 07:34
דף אישי: הדף האישי של פלונית_אלמונית*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי פלונית_אלמונית* »

יש למישהו לחדש משהו בנושא? :-)
אני יודעת שעל מנת לשמור על העור יפה (נגיעה באסטטיקה ולא בריאות, הפעם) צריך להיזהר כמה שיותר משמש...לכן רובם הגדול של הקרמים לפנים היום מכילים מקדמי הגנה...אבל אני לא כ"כ רוצה למרוח כל יום על הפנים קרמים תעשייתיים, עם כל חומרי הקקה שלהם...אבל צריך להגן על הפנים מהשמש. מה עושים? יש איזשהו פתרון יותר טבעי לזה?

וגם מטריד אותי עוד עניין...אני נוטה להיות מלנכולית... במיוחד בחורף, בימים אפורים...שמתי לב לנטייה הזאת. דהיינו אני זקוקה לשמש. ומבחינה ביולוגית, כמובן, השמש מגבירה את ייצור סרטונין במח - פחות מלנכוליות. ומצד שני כולם אומרים: משקפי שמש, משקפי שמש. מה עושים? אני בדילמה :-(
כוכב_מעז*
הצטרפות: 17 נובמבר 2006, 22:41
דף אישי: הדף האישי של כוכב_מעז*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

ממה שקראתי וממה שאומר ההגיון הבריא - הכי טוב זה רחוק מהשמש, לצאת בשעות שאין שמש חזקה, אם חייבים - בגדים ארוכים. אוקי. יחד עם זה כל הנ"ל לא תמיד מסתדר. מה עושים במקרה הזה?
1) בייבי סול - האם אכן בטוח?
2) קרם הגנה של וולדה - האם הוא טוב? חשבתי שטיטניוום-דיאוקסיד אינו כ"כ בריא. האם אני טועה?
3) חמאת שיאה/חוחובה עם ויטמין E וכו' - באמת מגן? עד כמה?

ועוד שאלה קשורה בעקיפין...איפשהו ניתקלתי במידה שצרך להיזהר בנטילת אומגה-3 בימי קיץ. האם זה נכון? ואם כן - מש הסיבה? למרות שיכול להיות שסתם נדמה לי, ולא הבנתי נכון את מה שקראתי לגבי אומגה :-)

יום טוב לכולם!
תמי_גלילי*

מקדם הגנה מהשמש

שצרך להיזהר בנטילת אומגה-3 בימי קיץ.

אוקיי, סדר בבלגן:
יש הבדל בין אומגה 3 בשמן דגים, לבין שמן כבד קוד.
שמן דגים כמקור לאומגה 3 מכיל EPA ו-DHA, ביחס כמויות רצוי של 2:3 לטובת ה-EPA.
כדאי ואף צריך לקחת אותו בכל עונות השנה. יש לשמור במקרר (לא במקפיא). להפך, על פי מחקר שמצאתי בפאבמד ומחקר שאור-לי הזכירה, EPA מגן מנזקי קרינה.
אי אפשר לקחת יותר מדיי שמן דגים לאומגה 3. מקסימום מקבלים יציאות בריח דגים.

שמן כבד קוד לעומת זאת מכיל גם EPA ו-DHA, אבל אינו מקור טוב לאומגה 3 כיוון שיחסי הכמויות שם אינם אידאליים. שמן כבד קוד לוקחים בשביל ויטמין D וויטמין A המצוי בו בצורה זמינה לגוף יותר מאשר בכל מקור אחר. ויטמין D רעיל בכמויות גדולות (גם ויטמין A, אבל פחות), ולכן עם שמן כבד קוד יש להקפיד על מינונים.

הדרך המרכזית שבה אנחנו מקבלים ויטמין D היא חשיפה לאור שמש. בחורף יש לנו יותר מחסור באור שמש (אם כי באקלים הישראלי זה נכון פחות מאשר באקלימים קרים יותר), ולכן חשוב יותר לקחת ויטמין D . בקיץ גם חשיפה קצרה לאור השמש מייצרת מספיק ויטמין D.

ויטמין A הוא משהו שחשוב לנו בכל עונה, יש רק להיזהר ולא לקחת כמויות גדולות (עשרות עד מאות אלפי IU ביום) לאורך זמן בלי לעשות בדיקת כבד ספציפית שמבררת אם הצטברו עודפים בכבד, כי במקרה כזה ויטמין A הוא רעיל.

בקיצור:
לקחת שמן דגים כל השנה, לשמור במקרר גם בחורף.
לקחת שמן דג קוד אם רוצים כל השנה, אבל להיזהר עם מינונים. כיוון שבכמוסה של שמן כבד קוד יש בדרך כלל כמויות קטנות למדיי של ויטמין A וויטמין D, החשש למינון יתר אינו סביר (לפחות לדעתי).
נעמה...*
הצטרפות: 13 דצמבר 2006, 04:58

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי נעמה...* »

אשמח להסבר על נזקי קרינת השמש ועל דרכי ההגנה ה"טבעיות" . עד היום (כולל) מאמינה שהשמש היא דבר בריא
לא משתמשים בשום קרם הגנה,מכל סוג שהוא.יחד עם זאת,כן מוטרדת כשהילדים רוצים לצאת החוצה גם בשעות חמות
לא לובשים בגד ים,גם לא גופיות.רק חולצות שרוול קצר. אמור להספיק? קשה יהיה לשכנע את הילדים (ואותי....)ללבוש שרוול ארוך בחום
עד כמה הכובע הוא משמעותי? שווה לריב עליו?
הסברים מיודעי דבר בעניין יתקבלו בשמחה
תמי_גלילי*

מקדם הגנה מהשמש

ספר שהמליץ לי גיא בן צבי (לא קראתי עדיין) : The Healing Sun
כוכב_מעז*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

תמי, תודה על התשובה! :-)
אני באמת התכוונתי לשמן דגים. ממשיכים לקחת אותו :-)
לה_לי*
הצטרפות: 25 פברואר 2007, 13:53

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי לה_לי* »

עוד שאלה- איפה ניתן להשיג בייבי סול? חיפשתי בסופר פארמים למיניהם,בחנויות טבע ובבתי מרקחת ולא מצאתי.אם מישהי מצאה השנה אנא כווני אותי.
תודה.
כוכב_מעז*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

לה לה, אני ראיתי בסופר-פארם ממש לפני כמה ימים...מקדם הגנה 16, 52 (בערך) ש"ח לבקבוק לא גדול.
כוכב_מעז*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי כוכב_מעז* »

אגב, רק לעידכון...בדקתי בסופר-פארם אתמול, וראיתי שגם בקרמים של אוון וגם בבייבי סול יש טיטניום דאוקסיד. בדיוק כמו בקרמים של וולדה. כמובן לא מציינים כמויות ומינונים, אך עדיין החומר קיים שם. :-/ זה מבאס, כי עכשיו אני בכלל לא יודעת מה לעשות. כובע רחב שוליים ובגדים ארוכים הם לא פתרון לכל המקרים של שהייה בשמש, אלא רק לחלקם....
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי כוכב,
טטיניום דיאוקסיד חשוד כמסרטן, לפי איגוד הבריאות העולמי. אבל כל עוד אין מחקרים רציניים, אי אפשר לדעת בוודאות.
לגבי חמאת שיאה / חוחובה / שמן שומשום - שלושתם יכולים להתחרות בהצלחה במקדם הגנה 10 בערך, אבל רק לכמה שעות. אח"כ צריך למרוח שוב. חמאת שיאה מגינה דרך אגב גם נגד כוויות מהקרנות שחולי סרטן מקבלים. אחת הלקוחות שלי ניסתה למרוח לפני ההקרנה את ה"קרם לתינוקות" שלי, שמכיל חמאת שיאה, והוא הגן עליה בהצלחה מהכוויות של ההקרנה. אבל כדאי להשתמש בחמאת שיאה אורגנית, כי ברגילה יש יצרנים שמוסיפים וזלין, שמעבר למגרעות הרגילות שלו, הוא גם מושך קרינת שמש!
נועה_בר*
הצטרפות: 20 יוני 2004, 22:33
דף אישי: הדף האישי של נועה_בר*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי נועה_בר* »

איפה אפשר להשיג חמאת שיאה אורגנית? מי היבואן?
הבת שלי סובלת קשות מהריח של החמאת שיאה, לא נותנת אפילו לי להתמרח, האם מוכר למישהו הריח הטיפה "חריף" שלה ? (קניתי את של שלוס)
תודה
עדי*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2001, 22:19

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי עדי* »

מוצרים של NEWAYS בארץ: מצאתי את האתר הזה
כתוב מה המוצרים לא מכילים, אבל לא כתוב מה כן. אני מתכוונת ליצור איתם קשר ולברר.
המוצרים נמצאים תחת: מוצרים - טיפוח אישי.
אמא_נוסעת*
הצטרפות: 03 מרץ 2005, 20:03

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אמא_נוסעת* »

שלום לכולם,
הגיע לידי (ממקור מוסמך - אך עדיין לא וידאתי לחלוטין מי ומה בדיוק מושכים בחוטי המחקר) הקישור הזה, לאתר העוסק בפנים השונות של הקוסמטיקה. בין השאר מפורסם שם מחקר על מסנני קרינה. המחקר מאוד מפורט ואף מציין במפורש שמות של מסנני קרינה טובים ומסוכנים.

http://www.cosmeticsdatabase.com/specia ... ummary.php

האתר הוא באנגלית אך אשמח, בשיתוף עם מישהי/ו נוספת/ף לפחות לתרגם את המחקר העוסק במסנני קרינה, לעברית.
תמרי*
הצטרפות: 23 מאי 2004, 10:55

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי תמרי* »

ציטוט מתוך תגובה ל"הכתבה של ויינט" www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3253807,00.html
"אחד הדברים שחשוב לדעת לגבי מסנני קרינה הוא שקיימים שתי שיטות עיקריות לסנן את הקרינה: מסננים כימיים ומסננים פיזיקליים.
מסנן כימי הוא חומר הסופג את הקרינה, אלא שמתברר שהחומרים הללו עשוים להיות מסוכנים. החומר אמנם סופג את הקרינה, אבל כתוצאה מכך הוא משתנה ומשחרר רדיקלים חופשיים שעלולים לפגוע בעור ואף לגרום לסרטן. הרבה פעמים מוסיפים לתכשיר ויטמין E ע"מ לנגוד את הרדיקלים החופשיים, אבל זה ממש לא מספיק.
הסוג השני של מסנני הקרינה מבוסס על "מסנן פיזיקלי": חומרים שלא סופגים אלא מחזירים את הקרינה. מדובר בדרך כלל בטיטאניום דו-חמצני. המסננים הפיזיקליים לא משחררים רדיקלים חופשיים ולא מסרטנים.
רצוי מאד לקנות קרם הגנה המבוסס אך ורק על מסנן פיזיקלי, כזה שברשימת החומרים הפעילים מופיעים אך ורק תחמוצות טיטאניום ולא חומרים כימיים נוספים ... "

אז כן טיטניום דיאוקסיד או לא טיטניום דיאוקסיד?
ניבה_שקד*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הי תמרי,
טיטניום דו חמצני זה טיטניום דיאוקסיד. אותו שם, רק בלועזית. אבל הוא רק חשוד כמסרטן ואין הוכחות. אני אמנם לא משתמשת בו בקרמים שלי, בגלל החשד הזה (של אירגון הבריאות העולמי), אבל לפעמים קורה שהמתחרים מנסים להרוס לחומר מסוים את שמו הטוב, כדי שלא יכבוש את השוק, ומפיצים עליו שמועות שהוא מסרטן, ולפעמים גם משכנעים את אירגון הבריאות העולמי שאולי שווה להכניס אותו לרשימת החומרים החשודים. לא תמיד זה נכון, אבל אני מעדיפה לא לקחת סיכון. באופן אישי, אני מקווה מאד שיוכח שהוא לא מסרטן ושאלו סתם שמועות, כי אני לא מבינה מה בדיוק יכול לסרטן בו. אם הייתי חוזרת שוב לעבוד בחקלאות בשמש, הייתי מעדיפה להשתמש בו ולא בכימיקלים של מקדמי ההגנה הרגילים. כרגע - אני פשוט לא שמה כלום. (אני לבנה אבל משתזפת בריא ולא נשרפת).
אנונימי

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אנונימי »

קודם כל, הכי טוב, פשוט לא להמצא בשמש בשעות שבהן יש שמש ישירה (יותר חשוב מהטמפ' זה הזווית של השמש). וכשנמצאים בחוץ, עדיף למנוע חשיפה ע"י כובע רחב תיתורת ואם אפשר -שרוולים ארוכים.
במצב בו נמצאים בחוץ, ואין אפשרות להיות מכוסים לגמרי חשוב להמרח בקרם אבל עדיין לנסות ולצמצם את החשיפה.
גם UVA וגם UVB מסרטנות. UVA גם משזפות - מובילות לכוויה. הקרמים עם מקדמי ההגנה הם בעיקר כנגד UVA. אנחנו חושבים שבגלל שלא נשרפנו (קרם הגנה כנגד UVA), אנחנו לא בסיכון לסרטן עור. אבל בעצם הUVB חודרות כמעט כרגיל ואין לנו אינדיקציה לכך (שוב, כי לא נכוונו).

YNET צודקים מאד לגבי החלוקה של ההגנה. כימית - פיגמנטים סופגי קרינה. פיזיקאלית - מחזירי קרינה (כמו מראות קטנטנות). הכימית יכולה לגרום לאלרגיות וגם בתהליך ה"ספיגה" אכן יש פרוק המוביל לשחרור ראדיקאלים חופשיים (הסבר בהמשך). ולכן בקרמים של התינוקות אין כימים, רק פיזיקאליים. זאת הסיבה שהם משאירים מעטה לבן. המעטה הלב הוא ההחזרה של האור.

מה קורה לאנרגיה ש"נספגת" בפגמנט? אנרגיה לא נעלמת. פיגמנט אוגר את האנרגיה של השמש ועושה ממנה משהו. לא משנה אם זהו פיגמנט טבעי שיש בעור או פגמנט מלאכותי. האנרגיה שמגיעה לפגמנט מעררת את המולקולה וגורמת לשחרור ראדיקלים חופשיים. גם בפיגמנט הטבעי (המלנין) שיש לנו בעור. מבחינת חוכמת הגוף, עדיף שהעירור ישאר ברמת העור, ולא יחדור פנימה. וברמת העור, עדיף שזה ינוקז למולקולות מסויימות ולא יעורר אקראית כל מיני מולקולות אחרות בעור. ולכן, קרם הגנה המכיל פיגמנטים עדיף על פני חשיפה לשמש ללא קרם הגנה. אבל עדיף פשוט להשתדל שלא להחשף.

טיטניום דאוקסיד לא הוכח כמסרטן, למרות שנבדק. יש לו שם מפחיד, אבל גם השם הכימי של אומגה 3 יכול להשמע מפחיד...מצד שני, הרבה חומרים שלא ידענו שהם מסרטנים הפכו לכאלה בהמשך. אין לדעת מה נגלה על החומר.

הפאקטור הוא כפולה של זמן החשיפה המותר (אם מותר בכלל...). לדוגמא, אם אנחנו מרשים לעצמינו להיות 10 דק' בחוץ, אבל בפועל נאלץ להיות שעה, אנחנו נצטרך להמרח בפאקטור 6 (10*6=60 דק'). או בחישוב הפוך: נניח שהיינו בחוץ שעתיים (120 דק') והתמרחנו בקרם עם פאקטור 30, כאילו היינו בחוץ 4 דק' (120/30).
אם אנחנו חוששים מהמסננים הכימיים והפיזיקאלים (זה נבלה וזה טריפה...) אפשר פשוט לצמצם את השימוש בהם. ז"א להשתמש בקרמים עם מקדם הגנה נמוך. רק את המינימום הדרוש לחשיפה בפועל. רוב האנשים לא נמצאים ימים שלמים בשמש. לרוב האנשים מקדם הגנה 15 הוא ממש מעל ומעבר. חבל שכבר אין למצוא מקדמים נמוכים יותר. רובנו יכולים להרשות לעצמינו חשיפה של רבע שעה ביום. אם אנחנו נמצאים בבריכה 4 שעות (240 דק'), עם מקדם 15, זה כאילו נחשפנו ל16 דק' בלבד. אם אנחנו נמרחים בקרם עם מקדם 70, כאילו נחשפנו לשלוש וחצי דק'. נו...מי צריך את זה? למה למרוח קרמים מרוכזים בכ"כ הרבה כימיקאלים ופיגמנטים שיש עליהם חילוקי דעות? אפשר פשוט להשתמש בקרמים עם ריכוז יותר נמוך של חומרים פעילים.
כמובן שאם אנחנו חקלאים שעובדים בשדה או בנאים וכו' שנמצאים ימים שלמים בחוץ, או בימי טיול שבהם אנחנו בחוץ כ-ל היום, אנחנו כן נזקקים למקדמים גבוהים יותר.

רק בריאות
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי with_passion* »

מאמר בנשיונל ג'אוגראפיק על הנזק האקולוגי שנגרם כתוצאה מ-6000 עד 4000 טונות של קרם שיזוף שאחראים להלבנת 10% מהשוניות.
http://news.nationalgeographic.com/news ... -[po]coral 170[/po].jpg
קופה_צמרנית*
הצטרפות: 03 נובמבר 2007, 22:14

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי קופה_צמרנית* »

מה עם וולדה?
ניראה לי שיש להם קרם הגנה גם לתינוקות למרות שלא מצאתי בחנויות
ניבה_שקד*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

הכי טוב: ויטמין E מעורבב בשמן אחר כמו שמן זית, שקדים, חוחובה או שמן אמו (ויטמין E דביק וכבד מכדי למרוח אותו בלי דילול)

אני ממליצה יותר על חמאת שיאה, שמוכיחה את עצמה נגד שמש אפילו בסודן החמה (אם כי לטווח קצר של כשעתיים). חוחובה גם נוגדת שמש, אבל קצת אוטמת את העור. זה טוב למי שחי בדרום אמריקה ואין לו נגישות לחמאת שיאה, אבל אם ניתן לבחור - השיאה לוקחת את כולם בגדול.

לעומת זאת - הכימיקלים במקדמי ההגנה יוצרים רדיקלים חופשיים לא פחות מהשמש עצמה ולכן הם בעיקר מהווים ביזבוז כסף ואשליה של הגנה. פשוט לא צריך להסתובב בשמש בשעות החמות.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי חוט_השני* »

חמאת שיאה?
זה לא כמו "לטגן" את העור?
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

הרבה חומרים שלא ידענו שהם מסרטנים הפכו לכאלה בהמשך. אין לדעת מה נגלה על החומר.
אם באים בגישה, שהיא מאוד באופנית בעיני, לפיה פשוט נמנעים מכימיקלים וחומרים מזוקקים בכל מחיר, אז אין את הבעיה הזאת.
אני מניח שגם בבייבי-סול ישנם אי אלו כימיקלים, לא?

עדיף לדאוג לחילוף חומרים טוב בגוף, ולשהות שהיה "אחראית" בשמש (לא יותר מדי וכו')
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

אסביר את עצמי לגבי חילוף חומרים טוב בגוף

האנרגיה שמגיעה לפגמנט מעררת את המולקולה וגורמת לשחרור ראדיקלים חופשיים
אם כבר נוצרים לנו בגוף ראדיקלים חופשיים עם החשיפה לשמש, רצוי לאפשר לגוף שלנו לנטרל את הנזק שלהם.
לדעתי הדבר יתבצע ביעילות רבה יותר אצל אדם בריא בכושר גופני מצויין וכו', מאשר אצל ה- couch potato הממוצע.
ניבה_שקד*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

_חמאת שיאה?
זה לא כמו "לטגן" את העור?_

לא, כי זה אחד השמנים שדווקא דוחים את השמש ומגינים מקרינה. מה שבדרך כלל מטגן זה מוצרי הנפט למיניהם: וזלין, מינרל אויל, פטרולטום, פראפין...

רק צריך לשים לב שזאת חמאת שיאה אמיתית, שלא עירבבו אותה עם וזלין... (רצוי אורגנית. יש עליה יותר פיקוח).
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי חוט_השני* »

תודה ניבה.
צריך למרוח אותה בנדיבות או שאפילו שכבה דקה תעבוד?
יש לך ניסיון מעשי עם חמאת שיאה בהגנה מפני השמש?
פלוני_אלמונית*

מקדם הגנה מהשמש

גם מתעניינת - מה זה חמאת שיאה ואיפה קונים?
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

היי ניבה. מלימודי זכור לי שמקדמי ההגנה הצמחיים מגיעים למסנן קרינה 4 SPF (כמו שמן שומשום ושיאה). האם זו טעות? אם כן אשמח מאוד לרפרנס. (ואהיה מאושרת מאוד למרוח שיאה במקום כל היתר, כמובן..(-:)
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי בשמת_א* »

אני פשוט משתמשת בקרם הפנים ליום שמייצרת ניבה שקד. הוא מורכב מחמאת שיאה פלוס עוד מרכיבים (יש כמה מוצרים). אני לוקחת איתי בתיק עוד קצת ממנו בתוך קופסא קטנה של דוגמיות, כדי למרוח מנה נוספת כעבור שעתיים. עובד מעולה, מרגיש נעים, ולא מרגיש כאילו מרחתי מסיכה של כימיקלים על הפנים.
אנונימי

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אנונימי »

_הרבה חומרים שלא ידענו שהם מסרטנים הפכו לכאלה בהמשך. אין לדעת מה נגלה על החומר.
אם באים בגישה, שהיא מאוד באופנית בעיני, לפיה פשוט נמנעים מכימיקלים וחומרים מזוקקים בכל מחיר, אז אין את הבעיה הזאת._

זה בדיוק מה שכתבתי, להשתדל פשוט לא להחשף לשמש, וגם אם נחשפים, אז להשתמש בקרם עם הכי פחות

אני מניח שגם בבייבי-סול ישנם אי אלו כימיקלים, לא?
שוב, זה בדיוק מה שכתבתי :-) שבאלו המיועדים לתינוקות, יש מסנני קרינה פיזיקאליים, שלא הוכחו כמסרטנים, אבל אין לדעת מה צופן העתיד...
אליס*
הצטרפות: 10 ינואר 2006, 13:44

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אליס* »

תסתכלו על האתר הזה
... ולא תרצו לסבן או למרוח את ילדיכם בכלל.... אבל כדאי להסתכל , יש פירוט רב לגבי כל רכיב ורכיב בכל סוג של סבון, קרם שיזוף, שמפו, משחת טוסיק וכו' (לא כולל מוצרים ישראלים, אבל כן את הרכיבים) כולל וולדה, דר' הואשקה, וכל הרגילים כמובן, עם דירוג והסברים מעלפים.
צריך פשוט כמה שפחות להשתמש.....ולנסות לבחור את הרע במיעוטו...בהצלחה לנו
ה_קטנטנה*
הצטרפות: 15 יולי 2007, 20:35
דף אישי: הדף האישי של ה_קטנטנה*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ה_קטנטנה* »

קרם הגנה= מה שנקרא בפי העם בטעות "קרם שיזוף".
לפי התיאוריה של בעלי, אם נחשוף את עצמנו לשמש הגוף ילמד להתמודד עם החשיפה הזו, ולא נצטרך למרוח על עצמנו כל מיני חומרים לא ידועים. חוץ מזה- ברגע שאנחנו מתמרחים לפני כל יציאה לשמש, אנחנו מאבדים את היכולת של הגוף להתמודד עם השמש, ומפתחים תלות.
כרגע אנחנו לא משתמשים בכלל- הבעל נשרף פעם אחת בתחילת כל קיץ, הקטנטן נשרף רק פעם אחת בחייו בערך בגיל חודש (היום הוא בן שנה וארבע) ואני לא נשרפת בכלל (וכולנו אשכנזים). מצד שני- אנחנו כן מקפידים לשהות בצל, לא לצאת בשעות החמות וללבוש בגדים ארוכים כשנראה שיש צורך.
מישהו יודע האם אנחנו גורמים לעצמנו נזק? יכול להיות שהגוף מפתח עמידות בפני הישרפות אבל מפתח בסתר סרטן העור? וממה מורכב ה"קרם הגנה" שכולם מורחים על עצמם בנדיבות?
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

אני מרחתי קרם הגנה בערך שלוש פעמים מאז שנולדתי. מתעבת את הדבר הזה. אני כהת עור.
בתי לא נמרחה מעולם ולא סובנה מעולם. מים, שמש, אויר. אין יותר טוב מזה.
עכשיו שאת יודעת מה אני חושבת ועושה, אני אתן לך את שני הסנט שלי לגבי שאלתך:

בגדול, כמו בכל כך הרבה דברים בחיים, זה עניין של באיזה סל את רוצה לשים את הביצים - את יכולה לשים מבטחך בערימות של כימיקלים מעשה ידי אדם (עם אינטרס כלכלי מובהק), רובם לא בטוחים לשימוש ועשויים בהחלט להיות קרצינוגנים, לבחור מתוכם את הכי פחות גרוע (יש לוולדה קרם סביר אם אני מבינה נכון) ופחות (לא לגמרי לא) להסתכן בקרינת UV שהוכחה כמעלה את הסיכון לסרטן העור ( לא באופן גורף אצל כולם. יש בהחלט קבוצות סיכון וצריך להתחשב בזה כשמקבלים החלטות.)
או לחילופין לשים מבטחך בטבע הנבון, באויר הצח ובשמש שבלעדיה אין חיים, ולכאורה הסתכן בסרטן העור. אלא מה? גם כששמים את הביצים בסל הזה יש הבדל תהומי בין לשבת בעירום מלא ימים כלילות בשמש הקופחת בשעות החמות כשאת יודעת שאת בהירה מאד, רגישה מאד ונוטה לבהרות, ובין לצאת החוצה בשעות עם שמש רכה, לבושים בבגדים לבנים ארוכים אך קלילים וכובעים רחבי תיתורת.
אנחנו מדי פעם יוצאים בבגדי ים לאגם ומבלים כמה שעות בשמש. אז משחימים קצת. מצד שני, אין לנו נטייה לנקודות חן או נמשים או להשרפויות והתקלפויות.

דעי את עצמך, דעי את העובדות ואת הסיכונים ותוכלי לבחור באופן מושכל.
מה שלא תבחרי - לא תוכלי להגן על עצמך ב100%. אז עדיף להיות שלמה עם בחירותייך ושמחה בחייך. ;-)
מקווה שעזרתי @}
פלוני_אלמונית*

מקדם הגנה מהשמש

אם אפשר תקציר בעברית לקישור- למאותגרי האנגלית שביננו... תודה
אם יש למישהו מידע חדש בנושא גם נשמח.
אשמח להסבר מהי בדיוק חמאת שיאה? למה היא עוזרת כמה זה עולה ואיפה קונים??? תודה
ה_קטנטנה*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ה_קטנטנה* »

טוב, הקישור ש תמי גלילי הביאה די ענה לי על השאלות...
נראה לי שנמשיך להימנע מקרמים למינהם, רק חבל לגלות שהעובדה שאנחנו לא נשרפים לא אומרת כלום...
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי יעלי_לה »

אני התחלתי ללכת לאחרונה עם כובע קש רחב (מאוד) (מאוד)
השמש לא נוגעת בי כמעט בכלל (רק כפות הידיים חשופות לשמש כשאני על אופניים, אז לפעמים אני מורחת אותן קצת)
עם הכובע הזה אני פשוט כל הזמן בצל מלא, וחוץ מהיתרון לעור זה גם משמעותית פחות חם!
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי with_passion* »

מה שניצן אמרה
כאשר עדיין אני מאמין שגם חשיפה מדי פעם לשמש חזקה באמצע היום יש בה מן החיוב..
וגם - החשיבות שבתזונה ובאורח חיים - האם מה שאנחנו אוכלים ושותים, מה שיש לנו בדם, האם זה משפיע על איך אנחנו מגיבים לאור השמש? האם אני רק מדמיין שמאז הטבעונאות אני נשרף פחות, ואם נשרף זה נעלם תוך יום?

חוץ מזה גם אני מאד נהנה מכובע רחב עד גיחוך - ולא רק זה, הוא ורוד! (אפשר לראות תמונות ב{{}}לקטים מטיילים האחרונים) מצאתי אותו בסל התחפושות של מומו ומאז אני מאד מבסוט.. ממש צל מלא והאף והשפתיים לא נשרפים יותר גם בלי חיתול חונק על הפנים! אז איפה השגת את הכובע הרחב מאד מאד שלך? אפשר תמונה? רוצה להמליץ לאחרים וגם אולי להרחיב את אוסף הכובעים שלי..
ה_קטנטנה*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ה_קטנטנה* »

טוב, אני הולכת עם כיסוי ראש מטעמי צניעות, וכובע רחב שוליים לא מתאים לעניין (מה עושים כשנכנסים לבניין?).
שאלה- אם נמצאים בצל בשעות החמות- אז אנחנו מוגנים? הבריכה שלנו מוצלת, אבל לא ממש מקורה, ואני תמיד מתלבטת עם להיכנס עם חולצה או שלא צריך (עד עכשיו נכנסתי עם).
שליחת תגובה

חזור אל “אנרכיזם”