האם נר בטוסיק זה התעללות

אנונימי

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אנונימי »

הקדמה מאוחרת

כבר הרבה זמן מסתובבת לי מחשבה בראש, שביומיים האחרונים התגבשה להכרה: יש משהו מאוד עקום בתרבות שלנו. יש משהו מאוד מעוות בתרבות שלנו, אם אחד הכלים הכי נורמטיביים שניתנים להורים לטיפול בילדם חולה הוא נר בטוסיק. כי בעיניי חדירה או החדרת גוף זר ללא הסכמה לפי הטבעת של ילד - מקום שממנו יוצאים דברים ולא נכנסים; מקום שהוא מוצנע אינטימי ורגיש; מקום שמתכווץ כשרק נוגעים בו - בעיניי פעולה כזו הינה פעולה פולשנית וכופה שגורמת לילד לחוש מושפל.

אני חושבת שכמעט תמיד יש אפשרות אחרת לטפל בילד חולה. כמעט תמיד. אני חושבת שתמיד כדאי לחפש דרך אחרת, כי רוב הסיכויים שנמצא אותה. ישנם מקרי קיצון שבהם אין מנוס מטיפול כזה. אבל אלה אמורים בעיניי להיות ספורים וחריגים. אני חושבת שזה טיפול שאמור להיות כל כך חריג, שרופאי משפחה צריכים להמליץ נגדו כטיפול שגרתי. זה אמור להיות אך ורק מוצא אחרון אחרון אחרון, לאחר שמוצו כל האפשרויות. ולדעתי, רוב הסיכויים שבדרך כלל יהיו אפשרויות אחרות.

למה אני קוראת לזה התעללות? מה פתאום התעללות?! ומה זה אומר: שהורים שנותנים נר הם הורים מתעללים???
חשוב לי להדגיש שאני לא חושבת שמי ששם לילד שלו נר בטוסיק הוא הורה מתעלל. ממש לא! אני חושבת שמי ששם נר לילדו הוא הורה דואג אוהב ומסור שמחפש דרך להקל על סבלו של ילדו החולה. אני גם לא מאשימה אף הורה ששם נר לילד שלו. לא רק שאני לא מאשימה, אני גם ממש מבינה הורה ששם נר לילד שלו. הילד סובל, וההורה מחפש את האמצעי הכי טוב להקל עליו.

האשם הוא לא בהורים. גם להם נעשה כאן עוול. האשם הוא בתרבות שמעניקה לנר בטוסיק לגיטימציה ככלי טיפולי נורמלי ושגרתי, בזמן שהילד או התינוק חווה חוויה קשה שמותירה בו לדעתי חותם.

אני חושבת שהרפואה הקונבנציונלית צריכה לחפש דרכים אחרות לרפא, כך שגם אותם מקרי קיצון שבהם היום אין מנוס משימוש באמצעי הזה, ייפתרו בעתיד באמצעים אחרים. וכך הדרך הזו תצא לגמרי מהלקסיקון הרפואי הקונבנציונלי.

סיגל ב

שאלות לדיון:
  • האם לדעתכם נר בטוסיק זה התעללות?
  • האם כל חדירה שלא בהסכמה לפי הטבעת היא התעללות?
  • מהי התעללות?
  • האם תתכן התעללות ללא כוונה רעה?
  • האם חדירה לפי הטבעת של ילד שונה מכל טיפול פולשני אחר שנעשה בגופו?
מה דעתכם?

וכך נראה הדיון בתחילתו:
סיגל_ב*
הצטרפות: 29 פברואר 2004, 08:57
דף אישי: הדף האישי של סיגל_ב*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

נר בטוסיק זה התעללות.
כן. לדעתי.

זהו. באופן נדיר לחלוטין, אמרתי את כל מה שהיה לי לומר.

טוב, אולי בעצם עוד כמה מילים:
לשים לילד נר בטוסיק זו בעיניי פעולה פולשנית, כופה, כוחנית, ומשפילה.
נדמה לי שכדאי להפסיק לתפוס את האפשרות הזו הכל כך נורמלית בתרבותנו - כאופציה סבירה,
ובכל פעם שיש צורך בהתערבות רפואית, למצוא פתרון אחר.
כי תמיד יש פתרון אחר.
(חינוך ללא כפייה)

<המון זמן מחכה לומר את זה, ושוכחת כל פעם>
<מודה ליקרה שהזכירה לי את זה אתמול>
<וכל הזכויות על שם הדף שמורות לה, מבלי שהתכוונה :-)>
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

לשים לילד נר בטוסיק זו בעיניי פעולה פולשנית, כופה, כוחנית, ומשפילה.
צודקת.
_נדמה לי שכדאי להפסיק לתפוס את האפשרות הזו הכל כך נורמלית בתרבותנו - כאופציה סבירה,
ובכל פעם שיש צורך בהתערבות רפואית, למצוא פתרון אחר._
נכון. לפחות צריך לחפש ולנסות פיתרונות אחרים. (לרבות תרופה דרך הפה, בנבולייזר, בעירוי, בזריקה ודרך העור)
כי תמיד יש פתרון אחר.
לא מדוייק.
אמא_של_אופק*
הצטרפות: 13 יולי 2001, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_אופק*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אמא_של_אופק* »

דוקא עכשיו טבע הוציאו נרות לתינוקות וכבר לא צריך לחצות נר (זה גם לא יעיל), אני שמעתי שנרות עדיפים ממתן אוראלי של תרופה כי נספגים באופן איטי יותר במעי ולא מגיעים לכבד? (יש פה רופא שיוכל לאשר?) , זה נכון שזה לא נעים בכלל אבל לתינוקות קטנים לא נראה שזה מפריע כל-כך ולילדים שלא מסוגלים לבלוע שום תרופה זה כנראה הפתרון . (אני משתדלת לא לתת בכלל תרופות וגם חום הוא לא משהו שצריך להוריד בכל מחיר, אבל לפעמים חייבים :-( )
איתי_שרון*
הצטרפות: 27 אוגוסט 2001, 00:51
דף אישי: הדף האישי של איתי_שרון*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי איתי_שרון* »

סוג הטענות שהועלו כאן מקבילות בהגיון שלהן לטענות הבאות:
  • לסבן את איבר מינו של הילד בזמן מקלחת זה מעשה מגונה
  • להניק את הילד מעל גיל שנה זה ניצול מיני
  • לקחת ילד שחס וחלילה נפצע לבית חולים (או להומאופט, או למרפא טבעי או למה שתרצו) כנגד רצונו זו כפייה
וכן הלאה וכן הלאה. לדעתי כדאי למי שפתחה את הדף לשקול לשנות את הניסוח ואת שם הדף. ביקורת על עניין הנרות זה סבבה, אבל להביא את זה למקומות שאליהן לקחתן את העניין זו פשוט פרובוקציה, ולא פתיחתו של דיון. לשיקולכן.

ולעצם העניין (תודה למרגיעון שעזר לי למקד את המחשבות שלי מחדש):
לנו היו לא מעט פעמים שבהם הנר עזר מאוד, למשל במקרים של חום של מעל 40 מעלות. לא תמיד יש פתרון אחר: למשל, ילד בן שנה ששוכב חצי מעולף עם יותר מ-40 מעלות חום שגם מגבות רטובות לא מורידות (מקרה אמיתי משבוע שעבר) ובטח שלא פתוח לשתף פעולה עם סירופים למיניהם, אין דרך אחרת שאני מכיר להוריד לו את החום. אני לא סומך על ה"טבע" שיעשה את שלו במקרה הזה פשוט מכיוון של"טבע" אין שום בעיה שהילד ימות מחום גבוה מדי. מוות זה חלק ממחזור החיים, מוות של ילדים ותינוקות בפרט. אני פשוט לא רוצה שזה ייקרה לילד שלי, אז אני עושה את מה שנראה לי נכון לעשות במקרה כזה, וזה לתת נר.
האמת היא שאני לא מחכה לחום של 40 מעלות. כשהילד נמצא במצב של סבל כתוצאה מחום גבוה, אני עושה את מה שהייתי עושה לעצמי במצב כזה ונותן לו משהו להורדת החום. עקב שיתוף הפעולה המוגבל של ילדים בגילאים קטנים, הרבה פעמים זה נעשה דרך נר.
נעמי_בן_שיטרית*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2004, 22:15
דף אישי: הדף האישי של נעמי_בן_שיטרית*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי נעמי_בן_שיטרית* »

לתת נר בטוסיק בניגוד לרצונו של הילד זאת התעללות כמו כל סוג של כפייה פולשנית אחרת.
לעיתים נדירות הבת הגדולה שלי סובלת מכאבים (אזניים בדרך כלל) ואז אני מציעה לה נר.
בדרך כלל היא לא רוצה שום דבר חוץ מרייקי. אך קרה שהיא ביקשה נר אקמול. במקרה כזה לא הרגשתי שאני פוגעת בה.
עיר_ואם*
הצטרפות: 12 פברואר 2006, 14:22

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי עיר_ואם* »

ומה עם תינוק קטן יותר שלא יכול לדבר? איך את יודעת שהוא מעדיף לסבול את הכאב / החום יותר מאשר את הנר? לא פגעת בו ע"י זה שלא הורדת את החום? זה לא כוחני לתת לו לסבול כשיש בידך לעזור?
(אני מדברת על תינוק שנראה סובל. גם אני לא מורידה חום אם הילד נראה בסדר, או אם מסתפק בהרגעה אחרת.)
כמו שאיתי שרון אמר, וכדברי המרגיעון שלי - גם בצד השני יושב בנאדם. ואם הוא קטן מלדבר, התפקיד שלנו לנחש הכי טוב שאנחנו יכולים מה הוא היה רוצה להגיד לנו.
סיגל_ב*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

איך את יודעת שהוא מעדיף לסבול את הכאב / החום יותר מאשר את הנר? לא פגעת בו ע"י זה שלא הורדת את החום?
לא אמרתי שאין צורך לטפל בתינוק/ילד עם חום שסובל. לא אמרתי שהאלטרנטיבה היא להזניח.
אמרתי:
_בכל פעם שיש צורך בהתערבות רפואית, למצוא פתרון אחר.
כי תמיד יש פתרון אחר._

אגב, הדגש כאן הוא על ילד עם חום אשר סובל.
אני לא חושבת שצריך להוריד חום לילד שנראה בסדר.

פתרונות אחרים, ל- איתי שרון ול-עיר ואם:
  • אמבטיות פושרות. עובד מצוין.
  • גרביים ספוגות בחומץ מהול במים. עובד מצוין.
ובטח יש עוד רעיונות ב- חום גבוה.

סוג הטענות שהועלו כאן מקבילות בהגיון שלהן לטענות הבאות:
איתי,
אני לא רואה כל קשר בין הטיעונים שהבאת לבין מה שאני אומרת, אני אשיב לך אחד לאחד:

לסבן את איבר מינו של הילד בזמן מקלחת זה מעשה מגונה
  1. לסבן זו לא פעולה פולשנית.
  2. אם הילד מביע אי נוחות מכך ותמשיך לעשות זאת בניגוד רצונו - זו שוב פעולה כופה וכוחנית.
להניק את הילד מעל גיל שנה זה ניצול מיני
???
מה הקשר?

לקחת ילד שחס וחלילה נפצע לבית חולים (או להומאופט, או למרפא טבעי או למה שתרצו) כנגד רצונו זו כפייה
אתה צודק, כל דבר שנעשה בניגוד לרצונו של הילד הוא כפייה.
יש מקרים רפואיים (מהסוג הפחות יומיומי) שבהם כנראה אין ברירה ואנו נאלצים לכפות על הילד.
אני טוענת שלעניין נר בטוסיק - יש ברירה. ברירות. זה לא כורח המציאות.
ובכלל כדאי לבדוק כל הליך רפואי שאנו עומדים לכפות - הרבה פעמים, יש ברירה אחרת.

_ובטח שלא פתוח לשתף פעולה עם סירופים למיניהם
עקב שיתוף הפעולה המוגבל של ילדים בגילאים קטנים_
כל עוד תחשוב שנר זו אופצייה לגיטימית - לא תחפש אחר דרך יצירתית אחרת.
לפעמים קשה להביא ילדים לבלוע משהו לא טעים מרצונם.
אפשר לעצור בזה, או לנסות דרך יצירתית לשכנע אותם: לבלוע יחד איתם, לספר להם מדוע חשוב לשתות את זה, להמציא משחק מתאים וכו'. לעשות כל מה שאפשר כדי למצוא את הדרך שבה הם יסכימו לבלוע או להיענות לכל טיפול רפואי אחר.
אבל כל עוד נתפוס את הנר כאפשרות שמקובלת עלינו - לא נגיע לאותם מקומות יצירתיים כי לא תהיה לנו שום מוטיבציה להגיע לשם.

לדעתי כדאי למי שפתחה את הדף לשקול לשנות את הניסוח ואת שם הדף. ביקורת על עניין הנרות זה סבבה, אבל להביא את זה למקומות שאליהן לקחתן את העניין זו פשוט פרובוקציה, ולא פתיחתו של דיון.
אין כאן שום פרובוקציה. זה באמת ובתמים מה שאני חושבת.

וכדי להבהיר עד הסוף מדוע אני חושבת כך, אני מציעה את התרגיל המחשבתי הבא:
דמיינו לעצמכם, שעכשיו, בעודכם יושבים על הכסא שלכם מול המחשב, מגיע מישהו גדול יותר ולוקח אתכם, מפשיט את מכנסיכם ותחתוניכם, מניח אתכם על ברכיו כשעכוזכם כלפי מעלה, ומחדיר לפי הטבעת שלכם נר. (שגודלו באותה פרופורציה כמו הנרות שניתנים לתינוקות וילדים).
דמיינו את זה.
עכשיו תגיד לי איתי,
האם לא היית מעדיף שאותו מישהו גדול וחזק, היה מחפש דרך אחרת כדי לפתור את הבעיה?

לתת נר בטוסיק בניגוד לרצונו של הילד זאת התעללות כמו כל סוג של כפייה פולשנית אחרת.
אני חושבת, נעמי, שאין מצב שבו תינוק/ילד ירצה בנר בטוסיק - בהנחה שזו פעם ראשונה שלו.
כן יכול להיווצר מצב שבו ילד, אחרי שהוא ראה שבפעמים קודמות הנר שיפר את הרגשתו, יסכים לכך. אבל זו כבר התנייה.
אבל אני לא מאמינה שיש מצב שבו תינוק או ילד ירצו בזאת מרצונם הראשוני, ללא שום התנייה קודמת.

_כי תמיד יש פתרון אחר.
לא מדוייק._
תמי גלילי, אשמח אם תרחיבי את ידיעותיי. אילו מקרים הינם מקרי חוסר ברירה בעינייך.
גלי*
הצטרפות: 17 אפריל 2004, 22:06

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי גלי* »

אני לא סומך על ה"טבע" שיעשה את שלו במקרה הזה פשוט מכיוון של"טבע" אין שום בעיה שהילד ימות מחום גבוה מדי
גם אין לטבע שום בעיה שהוא ימות ח"ו מנטילת תרופות.
התעללות*
הצטרפות: 08 יוני 2006, 11:12

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי התעללות* »

אני חושב שנר בטוסיק זה לא נעים
שלפעמים הורים כן נותנים אולי נר בטוסיק מהר מדי
אבל לפעמים לא
ושנר בטוסיק הוא לא יותר או פחות לא נעים מדברים אחרים שילדים צריכים לעבור ועוברים בחיים, כמו מצח פתוח או יד שבורה.

השילוב של הנושא והמילה "התעללות" העלה בי את ההרגשה שייתכן שיש כאן משהו עמוק יותר, אולי חבוי ואולי לא, שמתעורר ביחד עם הנושא ((-))
מעולם_לא_נתתי_נר_אבל*
הצטרפות: 08 יוני 2006, 11:25

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי מעולם_לא_נתתי_נר_אבל* »

מגיע מישהו גדול יותר ולוקח אתכם, מפשיט את מכנסיכם ותחתוניכם, מניח אתכם על ברכיו כשעכוזכם כלפי מעלה, ומחדיר לפי הטבעת שלכם נר
באמת נשמע לא נעים. אבל האסוציאציה שלי מהתיאור הזה היא לא תמונה של תינוק והורה אלא של אסיר ואחות המוסד.

אורלי, אני מציעה את התרגיל המחשבתי הבא:
את קטנה וסובלת. את על הידיים של אמא - אמא שהיא הכל, היא הבית, היא הביטחון, היא האהבה, היא המזון, היא המזור לכל בעיותייך. אמא מלטפת מחבקת ומנשקת ועושה קולות מרגיעים.היא אומרת הרבה מלים טובות ומרגיעות, ותוך כדי כך מניחה אותך בעדינות ובאהבה על ברכיה כשעכוזך כלפי מעלה. היא מתבוננת בעינייך ברכות ובחיוך אוהב, ופתאום כואב לך בטוסיק. אמא ממשיכה לדבר ולהרגיע, ללטף ולנשק. כעבור זמן מה את סובלת פחות.

האם תיארתי כאן התעללות?
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי עוף_החול* »

ממתי לתת לתינוק (שרגיל המישהו אחר מתעסק באחוריו על בסיס קבוע) טיפול רפואי לא כואב ו לא אגרסיבי נחשב להתעללות?
יש גילאים שבהם לתת סירופ הוא הליך הרבה יותר אגרסיבי שכולל בתוכו גם החנקות, אחיזה מאד חזקה מצד המבוגר, והחדרה של חפצים קשים לתוך הפה.
נשמע לי הרבה יותר מרשים מצידו של העולל מאשר ליטוף עדין של אחוריו והחדרה עדינה של נר שמנוני.

"התעללות" היא מילה קשה מאד. היא שמורה למקרים שבהם אדם אחד מנצל את כוחו על מנת לפגוע במישהו חלש ממנו. הורה דואג שנותן טיפול רפואי הולם לא כלול בקטגוריה הזו.
עוף_החול*
הצטרפות: 24 אוקטובר 2001, 20:51
דף אישי: הדף האישי של עוף_החול*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי עוף_החול* »

אגב, אם משכיבים את התינוק על צידו ומכופפים את ברכיו לכיוון הבטן, הרבה יותר קל ובכלל לא כואב לו כשמכניסים את הנר.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

אני מציעה את התרגיל המחשבתי הבא:
דמייני לעצמך, שעכשיו, בעודך יושבת על הכסא שלך מול המחשב, מגיע מישהו גדול יותר ולוקח אותך, מפשיט את מכנסיך ותחתוניך, מניח אותך על ברכיו כשעכוזך כלפי מעלה, ומחליף לך חיתול....
נשמע מחריד באותה מידה, לא?

מתחברת יותר לתיאור של מעולם לא נתתי נר.

ולעצם העניין - החדרת נר קטן ומשומן לא כואבת. ואני באמת לא מבינה למה לא לקחת אותו בחשבון כטיפול אפשרי?
לפני שבועיים בתי בת ה-3 בחרה לקבל נר. בלי כח בלי התעללות - ועם האופציוה לבחור בין אמבטיה, גרביים, סירופ, מגבת רטובה.
איתי_שרון*

האם נר בטוסיק זה התעללות

אמבטיות פושרות. עובד מצוין.
כל עוד הילד מעוניין הכך, אחרת זה סבל מתמשך. מהנסיון שלנו עם הקטן - זה נגמר בבכי וצרחות ובכי שמעידות על סבל הרבה יותר גדול מהסבל הרגעי של נר.

_אגב, הדגש כאן הוא על ילד עם חום אשר סובל.
אני לא חושבת שצריך להוריד חום לילד שנראה בסדר._
אני אתך בקטע הזה, כל עוד החום הוא לא גבוה מדי.

יש מקרים רפואיים (מהסוג הפחות יומיומי) שבהם כנראה אין ברירה ואנו נאלצים לכפות על הילד.
נכון! וזה כולל נרות, לפעמים.

_???
מה הקשר?_
הקשר הוא שגם את וגם הדוגמאות שהבאתי לוקחות פעולה מסויימת ומוציאות אותה מהקשרה בצורה מעוותת. לתת נר לילד מקביל למעשה סדום? מה לעזאזל הקשר? מה הקשר להתעללות? אפשר לנסח את זה כ"לתת נר לילד זה סבל בשבילו", אבל את באמת חושבת שכל מי שנותן נר לילד שלו מבצע בו מעשה סדום או מתעלל בו? תעשי לי טובה. באותה מידה לגעת באיבר מינו של הילד בזמן אמבטיה זה מעשה מגונה, ולהניק ילד מעל גיל שנה או בכלל (להצמיד אדם לשד של אמא שלו, אם את רוצה את זה בצורה פלסטית ונטולת הקשר) זה ניצול מיני.

האם לא היית מעדיף שאותו מישהו גדול וחזק, היה מחפש דרך אחרת כדי לפתור את הבעיה?
זאת דוגמא דמגוגית שבה את שוב מוציאה את הפעולה מהקשרה. מה הקשר? אני לא מכניס לילדים שלי נרות כתחביב כשבא לי מדי פעם, אלא רק כשאני חושב שזה נחוץ ושהסבל שייגרם להם כתוצאה מאי מתן הנר הוא גדול יותר. חוץ מזה, מי אמר שאני מגיע לנר כפתרון ראשון?

אפשר לעצור בזה, או לנסות דרך יצירתית לשכנע אותם: לבלוע יחד איתם, לספר להם מדוע חשוב לשתות את זה, להמציא משחק מתאים וכו'. לעשות כל מה שאפשר כדי למצוא את הדרך שבה הם יסכימו לבלוע או להיענות לכל טיפול רפואי אחר.
אני שמח בשבילך שהילדים שלך לא היו מעולם עם חום מספיק גבוה, או שהם כבר ידעו לבטא את עצמם מספיק טוב כשהיה להם חום גבוה, אבל מה לעשות: העולם הוא לא מקום מושלם ולפעמים ילד בן שנה שלא יודע לדבר עדיין ואי אפשר להפעיל עליו את כל הטריקים שהזכרת מגיע למצב שצריך להוריד לו את החום, ומייד.

תמי גלילי, אשמח אם תרחיבי את ידיעותיי. אילו מקרים הינם מקרי חוסר ברירה בעינייך.
קחי, לדוגמא, את המקרה שתארתי למעלה (סליחה שאני עונה במקום תמי).

גם אין לטבע שום בעיה שהוא ימות ח"ו מנטילת תרופות.
נכון, ולכן בכל שלב את עושה את החשבון מה יותר מסוכן. בחום שגבוה מ-40, לי אין ספק מה יותר מסוכן.
ב_דרך*
הצטרפות: 04 מרץ 2004, 16:52
דף אישי: הדף האישי של ב_דרך*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי ב_דרך* »

השבוע נאלצנו לעשות חוקן לילדנו בן השנתיים וקצת.
מחריד, נכון?

12 יום ללא יציאה. נסיונות טיפול אלטרנטיביים וקונבנציונלים שעולים בתוהו.
בטן קשה ומלאה. כואבת. מצב רוח נוראי. תסכול. שלו, שלנו.
איום חדר מיון מרחף מעלינו.

החלטנו לעשות זאת בעצמנו. לא ע"י רופא, לא ע"י אחות זרים. בבית.
הסברנו. חיכינו בסבלנות לאישור ושיתוף פעולה.
זה לא היה נעים. לאף אחד.
אחרי חמש דקות הכל השתחרר.

נכון, זה לא פתרון קבוע. זה פתרון של מצב חרום. אבל זה קורה.
אורלי, אני מקווה שלעולם לא תצטרכי לעמוד בסיטואציה הזאת.
סיגל_ב*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

ושנר בטוסיק הוא לא יותר או פחות לא נעים מדברים אחרים שילדים צריכים לעבור ועוברים בחיים, כמו מצח פתוח או יד שבורה.
נר בטוסיק אינו הכרחי כמו יד שנשברה או מצח שנפתח.
אפשר לבחור בדרך אחרת.
ובגלל שאפשר לבחור בדרך אחרת, אני מציעה לוותר את האפשרות הזו.

השילוב של הנושא והמילה "התעללות" העלה בי את ההרגשה שייתכן שיש כאן משהו עמוק יותר, אולי חבוי ואולי לא, שמתעורר ביחד עם הנושא
התעללות,
בוא תחזור איתי לתרגיל המחשבתי שהצעתי, לרגע שבו נדחף לפי הטבעת שלך משהו בכוח. ותגיד לי מה אתה מרגיש ברגע הזה.

אבל האסוציאציה שלי מהתיאור הזה היא לא תמונה של תינוק והורה אלא של אסיר ואחות המוסד.
צודקת.
ולמרות החיק החם והאוהב של ההורה המטפל בילדו, יש הרבה מן המשותף בין שתי הסיטואציות.

ופתאום כואב לך בטוסיק.
האם תיארתי כאן התעללות?
כן. מכיוון שהפעולה של החדרת דבר מה לפי הטבעת בכוח היא פעולה מכאיבה (כפי שציינת) ופולשנית. ולדעתי גם משפילה, אם היא נעשית שלא מרצונו של אדם.
וכל הליטופים והחיבוקים לא מצליחים להקהות לטעמי את ההשפעה של אותו רגע חדירה.
(ולא שאני מזלזלת באהבה של אותו הורה, בטהורות כוונתיו ובשאיפה שלו לעשות את הכי טוב שהוא יכול עבור ילדו).

ממתי לתת לתינוק (שרגיל המישהו אחר מתעסק באחוריו על בסיס קבוע) טיפול רפואי לא כואב ו לא אגרסיבי נחשב להתעללות?
מדובר במשהו פולשני. ולפי הטבעת.
שוב - כל פעם שאתם מתקוממים על המילים הבוטות שלי - אנא מכם, דמיינו אתם את פי הטבעת שלכם כרגע עובר חדירה שלא מרצונכם.
והחדרה עדינה של נר שמנוני.
זה לא הופך את זה לפחות פולשני. אולי מעט פחות כואב, אך עדיין מאוד מאוד לא נעים. ומאוד ומאוד בכפייה.

יש גילאים שבהם לתת סירופ הוא הליך הרבה יותר אגרסיבי שכולל בתוכו גם החנקות, אחיזה מאד חזקה מצד המבוגר, והחדרה של חפצים קשים לתוך הפה.
אני לא חושבת שלצריך לתת תרופות בכוח. צריך לחפש דרך אחרת שבה הילד יסכים. חינוך ללא כפייה.
יש מאמר מצוין בנושא, אני אנסה לחפש אותו ולתת את הלינק שלו.

דמייני לעצמך, שעכשיו, בעודך יושבת על הכסא שלך מול המחשב, מגיע מישהו גדול יותר ולוקח אותך, מפשיט את מכנסיך ותחתוניך, מניח אותך על ברכיו כשעכוזך כלפי מעלה, ומחליף לך חיתול....
החלפת חיתול אינה פעולה פולשנית של החדרת גוף זר לפי הטבעת.
ההשוואה אינה נכונה בעיניי.

לפני שבועיים בתי בת ה-3 בחרה לקבל נר. בלי כח בלי התעללות - ועם האופציוה לבחור בין אמבטיה, גרביים, סירופ, מגבת רטובה.
פ"א,
ראי תשובתי לנעמי בהודעה קודמת:
אני חושבת, נעמי, שאין מצב שבו תינוק/ילד ירצה בנר בטוסיק - בהנחה שזו פעם ראשונה שלו.
_כן יכול להיווצר מצב שבו ילד, אחרי שהוא ראה שבפעמים קודמות הנר שיפר את הרגשתו, יסכים לכך. אבל זו כבר התנייה.
אבל אני לא מאמינה שיש מצב שבו תינוק או ילד ירצו בזאת מרצונם הראשוני, ללא שום התנייה קודמת._

החדרת נר קטן ומשומן לא כואבת. ואני באמת לא מבינה למה לא לקחת אותו בחשבון כטיפול אפשרי?
אמנם כבר פירטתי את דעתי למה לא כדאי לקחת אותו כטיפול אפשרי (פולשנית, כפייה, השפלה) - אבל זה מביא אותי לשאול אותך ואת כל מי שמוכן לענות שאלה:
אם הייתם יודעים שיש דרך אחרת לטפל בילד, אם הייתם מכירים דרך כזו, כך שאינכם חייבים להשתמש בנר - האם עדיין הייתם בוחרים להשתמש בו?

_אמבטיות פושרות. עובד מצוין.
כל עוד הילד מעוניין הכך, אחרת זה סבל מתמשך. מהנסיון שלנו עם הקטן - זה נגמר בבכי וצרחות ובכי שמעידות על סבל הרבה יותר גדול מהסבל הרגעי של נר._
אם הילד סובל אז כדאי לבדוק מה אפשר לעשות כדי לשפר. מים יותר חמים, יותר קרים, אולי גיגית קטנה באמצע הסלון עם צעצועים, אולי רק לטבול רגליים בתור התחלה עדינה וללטף את מצחו החם עם יד רטבה תוך כדי וכו' וכו'. כדי למצוא מה יעבוד צריך לחפש. אם הנר קיים כאופציה מקובלת עליך - לא תהיה לך מוטיבציה לחפש.

_אגב, הדגש כאן הוא על ילד עם חום אשר סובל.
אני לא חושבת שצריך להוריד חום לילד שנראה בסדר.
אני אתך בקטע הזה, כל עוד החום הוא לא גבוה מדי._
לא יודעת מה זה בעינייך חום גבוה מדי_. כשיש חום גבוה _מדי_ (אבל על אמת, 40 מעלות זה לא בהכרח _מדי) אז הילד כבר לא ייראה בסדר אלא אפטי. ואז וודאי וודאי שצריך לטפל.
אגב, גם ב- סובל_ - אני לא בטוחה שנסכים מה זה _סובל, אבל זה כבר שייך לדיון בדף אחר.

_יש מקרים רפואיים (מהסוג הפחות יומיומי) שבהם כנראה אין ברירה ואנו נאלצים לכפות על הילד.
נכון! וזה כולל נרות, לפעמים._
כאן אנחנו חלוקים. ושים לב שציינתי מהסוג הפחות יומיומי. יותר התכוונתי לפציעות חמורות, מחלות קשות וכו'. אני מציעה לך לקרוא דברים שכתבה בהקשר הזה לילה טוב בדף חינוך ללא כפייה (אני אנסה להביא תיכף את הציטוט).

לתת נר לילד מקביל למעשה סדום? מה לעזאזל הקשר?
חדירה כופה לפי הטבעת. זה מגדיר, למיטב ידיעתי, מעשה סדום.

מה הקשר להתעללות?
הקשר הוא בפולשנות לגופו של אחר מבלי לקבל את סכמתו. הקשר הוא בכפייה. הקשר הוא בכאב, או באי נעימות הברורה שיש בפעולה הזו ושנכפית על ילד חסר אונים על ידי מבוגר חזק ממנו. ושוב, אני יודעת שזה מאהבה ורצון טוב וניסיון לפתור את הכאב והקושי. אני לא באה כאן בטענות לאף הורה. כולנו עושים דברים רק כי זה מה שאנחנו מכירים בתרבות שלנו. הטענה שלי היא טענה תרבותית: העובדה שהאופציה הזו קיימת ושהיא סבירה ומקובלת מבחינה תרבותית היא שורש הבעיה בעיניי.

אפשר לנסח את זה כ"לתת נר לילד זה סבל בשבילו", אבל את באמת חושבת שכל מי שנותן נר לילד שלו מבצע בו מעשה סדום או מתעלל בו?
אני לא שופטת את ההורה.
אני מביעה דעה שיפוטית כלפי הפעולה עצמה ובעיקר כלפי התרבות שנותנת לה לגיטימציה.

תעשי לי טובה. באותה מידה לגעת באיבר מינו של הילד בזמן אמבטיה זה מעשה מגונה
שוב לא רואה את הקשר ועניתי לך על כך למעלה.
_לסבן זו לא פעולה פולשנית.
אם הילד מביע אי נוחות מכך ותמשיך לעשות זאת בניגוד רצונו - זו שוב פעולה כופה וכוחנית._

ולהניק ילד מעל גיל שנה או בכלל (להצמיד אדם לשד של אמא שלו, אם את רוצה את זה בצורה פלסטית ונטולת הקשר) זה ניצול מיני.
שוב לא רואה את הקשר.
להניק זה טבעי.
להחדיר נר לפי הטבעת - לא.

אני לא מכניס לילדים שלי נרות כתחביב כשבא לי מדי פעם, אלא רק כשאני חושב שזה נחוץ ושהסבל שייגרם להם כתוצאה מאי מתן הנר הוא גדול יותר.
אשמח אם תשיב גם אתה לשאלתי:
אם היית יודע שיש דרך אחרת לטפל בילד, אם היית מכיר דרך כזו, כך שאינך חייב להשתמש בנר - האם עדיין היית בוחר להשתמש בו?

אני שמח בשבילך שהילדים שלך לא היו מעולם עם חום מספיק גבוה, או שהם כבר ידעו לבטא את עצמם מספיק טוב כשהיה להם חום גבוה, אבל מה לעשות: העולם הוא לא מקום מושלם ולפעמים ילד בן שנה שלא יודע לדבר עדיין ואי אפשר להפעיל עליו את כל הטריקים שהזכרת מגיע למצב שצריך להוריד לו את החום, ומייד.
חום גבוה מאוד היה גם אצלנו. וזאת בדיוק הנקודה: תמיד מצאתי דרך אחרת להתמודד, כי היתה לי מוטיבציה לחפש דרך כזו.
(האמת שרוב הזמן בכלל לא ניסיתי להוריד את חום כי הוא לא הפריע מאוד לבתי (גם כשהוא היה מאוד מאוד גבוה) ובפעמים המאוד בודדות שכן, הצלחתי להקל עליה באמצעות כל הפתרונות שהצעתי כאן).
וגם ילד בן שנה אפשר לנסות לשכנע במילים עדינות (מניסיון), ואם זה לא עובד - שוב, ישנן אמבטיות, רטיות, גרבי חומץ וכו'.

קחי, לדוגמא, את המקרה שתארתי למעלה
לא מקרה של חוסר ברירה בעיניי.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אור-לי, אני תוהה מתי לאחרונה השתמשת בנר בעצמך?
זו פעולה לא כואבת (מקסימום כרוכה במעט אי נעימות) מאד מהירה, ולילד שרגיל שמפשיטים אותו ומתעסקים בישבנו על בסיס יומיומי (חיתולים, אמבטיה וכו') גם לא כרוכה במבוכה. יצא לי לראות תינוקת שקבלה נר בטוסיק והיא היתה כל כך שפוכה שאפילו לא שמה לב מה עושים לה.

<לתפיסתי הבעיה בנר היא בכלל המינון הגבוה יחסית של התרופה וההשפעה החזקה, ולכן מחייב שימוש מושכל וזהיר>
<בעצם כמו כל תרופה>
<ועדיין, כמו כל אמצעי קיצוני ובעייתי, יש מקרים שזה הפתרון הטוב ביותר>
איתי_שרון*

האם נר בטוסיק זה התעללות

טוב, פרשתי. אפילו המרגיעונים כבר לא עובדים עלי יותר, למה לי להתעצבן? אולי הייתי יכול להפיק משהו מהדף הזה (כמו איך להמנע מנרות), אבל זה לא בשביל העצבים שלי.
אני מציע לך לבקר בדף לתת ביקורת חיובית, אולי תמצאי שם כמה רעיונות לגבי איך להעביר ביקורת על נושא הנרות בצורה פחות תוקפנית ודמגוגית.
סיגל_ב*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

בדרך יקרה,
נשמע נורא קשה (()).

אני מקווה שתביני מדבריי האחרונים שאני לא שופטת כאן אף אחד, ובטח ובטח שלא אתכם. אני שופטת את הפעולה לשים נר בטוסיק שהיא כל כך בנאלית וכל כך טריוויאלית למרבה הפליאה בעיניי.

חיכינו בסבלנות לאישור ושיתוף פעולה.
מה שהופך את זה לפעולה שאינה כופה.

נכון, זה לא פתרון קבוע. זה פתרון של מצב חרום.
בדיוק. עשיתם כל מה שיכולתם. חיפשתם פתרונות אלטרנטיביים, קונבנציונליים, הפכתם כל אבן. ורק אז - בחרתם בזה, וגם, מתוך הסכמה עם הילד!
שני המקרים בכלל אינם דומים בעיניי.
גם הסכמתי שיש פעולות רפואיות לא שגרתיות (ונר בטוסיק להורדת חום זה סופר שגרתי) שאין מנוס מכפייה בהן (וגם אז שווה לבדוק מה אפשר לעשות, בדיוק כפי שאתם עשיתם: בבית, בלי אנשים זרים, מתוך הסכמה).

יקירתי, זה ממש לא אותו דבר בעיניי, נשמע לי שההתמודדות שלכם היתה מעולה (אם אפשר לרגע כן שיפוטיות חיובית :-)), ועובדה שבחרתם באופציה הזו רק כשנגמרו כל האפשרויות האחרות.
ואני ממש ממש מצטערת שפתחתי את הדף הזה בעיתוי כל כך רגיש מבחינתך.
(())

אני רוצה לומר משהו על הבחירה שלי בשם דף בוטה כל כך.
הגעתי למסקנה שאני מעדיפה לומר את המסרים שלי בצורה הבהירה והברורה ביותר שאפשר. אחרת, אני מרגישה שאני מפספסת משהו או מישהו.
גם אם זה אומר שזה יהיה במחיר של בוטות והשלכותיה.

ההצעה שלך איתי,
לתת נר לילד זה סבל בשבילו אמנם קרובה אבל לא מספיק מבהירה את מה שאני רוצה לומר.

בכל מחנה יש את מי שקיצוני פחות ומי שקיצוני יותר. אני יודעת שקשה לפעמים לקרוא סוג כזה של התבטאויות וניסוחים כאלה קיצוניים.
מאידך, אפשר לנסות לקחת מכאן רק את מה שמתאים לכל אחד.
אני לא מתיימרת לאיזו אמת אבסולוטית, אני רק מביעה את דעתי מתוך רצון לשתף במחשבותיי.

@}
ב_דרך*
הצטרפות: 04 מרץ 2004, 16:52
דף אישי: הדף האישי של ב_דרך*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי ב_דרך* »

פתחתי את הדף הזה בעיתוי כל כך רגיש מבחינתך.
אכן.

תודה בכל אופן {@
יש פה דברים שאני בהחלט מסכימה איתם.
סיגל_ב*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

זו פעולה לא כואבת (מקסימום כרוכה במעט אי נעימות) מאד מהירה, ולילד שרגיל שמפשיטים אותו ומתעסקים בישבנו על בסיס יומיומי (חיתולים, אמבטיה וכו') גם לא כרוכה במבוכה.
אורית, נשאר חלוקות. :-)

איתי,
באמת חבל להתעצבן. אפשר להסכים או שלא להסכים. :-)

אולי הייתי יכול להפיק משהו מהדף הזה (כמו איך להמנע מנרות),
בכל דרך התנסחות יש מי שיפגע ויש מי שיצא נשכר. אולי לגביך דרך ההתנסחות הז ממש לא מתאימה, וכותרת יותר מעודנת היתה עושה את העבודה. וזה אחלה. יש אחרים, שכותרת מעודנת לא היתה גורמת להם בכלל להיכנס לדף. כל אחד ומה שמתאים לא - או לא. אי אפשר לקלוע לטעמם של כולם.

אני מציע לך לבקר בדף לתת ביקורת חיובית, אולי תמצאי שם כמה רעיונות לגבי איך להעביר ביקורת על נושא הנרות בצורה פחות תוקפנית ודמגוגית.
חוזרת ואומרת, אני לא מעבירה ביקורת עליך או על אף אחד אחר - למרות שזה עלול להשמע כך - ולכן אחזור ואדגיש:
הביקורת שלי היא על התרבות שלנו שמעניקה לפעולה הזו לגיטימציה ולא נותנת להורים כלים אחרים שיוכלו לעזור להם.
אני לא שופטת אף אחד. תאמין לי, גם אני איני חפה מחטאי התרבות שלנו.
ודווקא בגלל זה, חשוב לי לומר את מה שאני אומרת כאן.
@}

ומי שזה מעצבן אותו - אפשר להשאר חלוקים בנושא הזה, ולהסכים בנושאים אחרים. או שלא.
כל אחד, ומה שמתאים לו.
@}
סיגל_ב*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

_תודה בכל אופן
יש פה דברים שאני בהחלט מסכימה איתם._
תודה בדרך על מילותייך. :-)
<אנחת רווחה>
(())
במבי_ק*
הצטרפות: 02 אפריל 2005, 11:04
דף אישי: הדף האישי של במבי_ק*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי במבי_ק* »

_נר בטוסיק זה התעללות.
לדעתי.
למעשה, הגדרה יותר תקינה תהיה לדעתי : נר בטוסיק זה מעשה סדום?....
לשים לילד נר בטוסיק זו בעיניי פעולה פולשנית, כופה, כוחנית, ומשפילה....
ובכל פעם שיש צורך בהתערבות רפואית, למצוא פתרון אחר.
כי תמיד יש פתרון אחר.
(חינוך ללא כפייה)_

טוב לדעת את דעתך. דעתי שונה (ומעולם לא דחפתי נר, אבל אין לי בעיה לעשות זאת במידת הצורך). האם זה דף פרומו ל חינוך ללא כפייה, כי עושה רושם שהוא מקרה פרטי של כל מה שמדובר שם.

למה הלקסיקון שלך מלא כל כך במילים כמו "התעללות" "כפייה" ודומות? אור-לי, בדרך כלל אני מעריצה אותך על היכולת להעביר רעיונות (גם אם זרים לי או שאני בכלל לא מסכימה איתם) בצורה שגורמת לי לקרוא בנחת ולחשוב על הדברים. אבל הדף הזה גורם לי לשאול - למה את מתעסקת בזה כל כך? על איזה צורך שלך עונה הדף הזה (ברוח המרגיעונים והשאלות שאוהבים לשאול בבאופן)? כי נראה לי שלאחרים הוא לא תורם הרבה (חוץ מקצת עצבים). הרעיונות הפרקטיים (והטובים בחלקם ועל כך תודה) מופיעים בדף חינוך ללא כפייה. מה יש כאן מעבר לזה?

בדיוק. עשיתם כל מה שיכולתם. חיפשתם פתרונות אלטרנטיביים, קונבנציונליים, הפכתם כל אבן. ורק אז - בחרתם בזה, וגם, מתוך הסכמה עם הילד!

אחרי שקראת לנר בטוסיק "מעשה סדום", ואמרת שאם ילד בוחר בזה מרצונו זו רק התנייה, את נותנת "אישור" לחוקן??!! מאיפה לך לדעת שלא היו עוד דרכים שהיו יכולות למנוע חוקן? (בדרך, זאת כמובן שאלה מתגרה, ולא בך. אני חושבת שעזרתם לבן ומנעתם ממנו עוד סבל ובטוח שגם אני הייתי עושה ככה).
חוה_ש*
הצטרפות: 31 ינואר 2004, 23:02
דף אישי: הדף האישי של חוה_ש*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי חוה_ש* »

נכנסת לגוב האריות - (שלא כהרגלי):
מנסה לנסח את הדילמה שעולה מהדף (לא הדילמה שהעלתה פותחת הדף): האם לתת לילד סובל עם חום גבוה נר בטוסיק? אורלי טוענת בתוקף שלא - זוהי התעללות. אחרים חושבים ההפך.
האם באמת יש תשובה חד משמעית לשאלה כזו? לדעתי לא.
אני מאמינה שהחיים הם תמיד הרבה יותר מורכבים ממשפטים קצרים שמסתיימים בנקודה.
לא משנה מה אבחר. חשוב הרבה יותר איך ארגיש עם הבחירה שלי:
  • האם אני שלמה איתה?
  • האם הספק ממשיך לייסר אותי גם אחרי שהבחירה כבר נעשתה?
  • האם נוצר מתח פנימי אצלי בעקבות הבחירה?
  • האם נוצר מתח ביני לבין בין זוגי?
  • האם אני הולכת בקו שלי ומאמינה בו לאורך הדרך?
  • האם הוא מוכיח את עצמו כנכון לי ומאפשר לי לראות ברכה בדרכי?
אני יכולה לשבת עם הילד באמבטיה הפושרת שעות על גבי שעות, אם בליבי פנימה אני מאמינה שמה שהוא צריך זה נר בטוסיק, זה לא יעזור - החום לא ירד וכך גם להפך - אם נתתי נר והרגשתי אשמה ומתעללת גם במקרה כזה החום לא ירד.
הספק, החרדה, הפחד, המתח כולם חלק בלתי נפרד מחיינו וכולם במינונים גבוהים מדי מזיקים מאוד לילידנו.
ילד עם חום גבוה בא לתבוע מאיתנו לגדול ולהתפתח - כמו גם מעצמו. אפשר לחפש מהי תביעת הגדילה הנדרשת ממני ברגע זה בדרך הטיפול הנכונה ואפשר גם במקומות אחרים. (ויש מחלות שבהם עושים את זה ויש כאלה שאת זה)
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי לי_אורה* »

וכך פתחת את הדף:
_נר בטוסיק זה התעללות.
לדעתי.
זהו. באופן נדיר לחלוטין, אמרתי את כל מה שהיה לי לומר._

בהמשך, בהודעות שונות הצהרת:
_הביקורת שלי היא על התרבות שלנו שמעניקה לפעולה הזו לגיטימציה ולא נותנת להורים כלים אחרים שיוכלו לעזור להם.
אני לא שופטת אף אחד. תאמין לי, גם אני איני חפה מחטאי התרבות שלנו._

אני לא מתיימרת לאיזו אמת אבסולוטית, אני רק מביעה את דעתי מתוך רצון לשתף במחשבותיי.

בעבר כבר כתבתי לך עצה זו, ואכתוב אותה שוב. אני מודעת לכך שהפעם לא ביקשת עצות בנידון, ואני כותבת את עצתי מתוך כוונה טובה ומתוך המודעות לכך שזכותך המלאה לדחות אותה ולא להתייחס אליה. אני נותנת את העצה - את ממש לא חייבת לקבל אותה.

ובכן עצתי היא ממש העצה שנתתי בדף לתת ביקורת חיובית בהקשר לדוגמה על הביקורת על ההנקה וכו': כשמנסים להסביר רעיון כלשהו לאדם אחר, עדיף להימנע מלקוניות (כפי שנקטת בתחילת הדף הנוכחי זהו.... אמרתי את כל מה שהיה לי לומר_) אלא (כפי שכתבתי בדף ההוא) _צריך לזכור שייתכן שזו הפעם הראשונה שהוא נתקל ברעיונות מסוג זה, ולכן עדיף להסביר בצורה מפורטת, ברורה ותקשורתית ככל האפשר

אם את מעוניינת להביע את דעותייך בצורה ברורה וחד משמעית וזהו - אז עשית זאת בדף הנוכחי.
אבל אם נוסף לכך את מעוניינת גם שהאנשים אחרים/ות יקשיבו, יחשבו מחדש על נושאים שונים ואולי אפילו ישנו את ההתנהגות (כלומר לא מספיק לך להתבטא, אלא את גם מעוניינת בהקשבה, בהשפעה, בתקשורת עם הזולת) - עצתי היא זו: לא להסתפק במשפט לקוני, אלא להקדיש זמן ותשומת לב לניסוח פתיחה שבה
א) תציגי את דעתך
ב) תביאי כמה דוגמאות שונות ומגוונות להדגמת דעתך
ג) אם זה אפשרי, הביאי לינק/ים למאמר/ים ולכתב/ות וגם לדפים באתר זה שבהם יש דעה דומה, או נתונים ומחקרים שמחזקים את דעתך וכו'
ד) תדגישי (ואפילו כמה פעמים) שאין בדבריך ביקורת אישית על אף אחד/ת, אלא ביקורת על התרבות
ה) אם זה אפשרי ואת מעוניינת בכך, הדגישי שגם את אינך או לא היית חפה מהתנהגות זו או אחרת, מהשפעה תרבותית זו או אחרת, כפי למשל שכתבת כאן: גם אני איני חפה מחטאי התרבות שלנו
ו) תדגישי שזו דעה אישית ושאינך מציגה אותה כאמת האולטימטיבית והיחידה
ז) תכתבי שאת מציגה את דעתך ואת מעוניינת בדיון על הנושא

(הנה, למרות שאנחנו לא חברות קרובות - כמו בדוגמה ג בדף לתת ביקורת חיובית - ואיני מכירה אותך לעומק, החלטתי לכתוב לך בצורה ישירה וברורה ככל האפשר, בלי "לדעתי את מאוד חיננית וממש אינטליגנטית, ואני מאוד מעריכה את המאמץ הרגשי והאינטלקטואלי שלך בניסוח הנושא. וכמו כן אני מרגישה שאת מאוד רוחנית וטובת לב, אבל..." :-) והתייחסתי להצגת טענתך כאילו היא הצגת טיעון במאמר או בכתבה.).

ונאמנה לעצה שנתתי לך, אני מדגישה שוב שזו עצה שמשקפת דעה אישית וסובייקטיבית, ואם היא לא מוצא חן בעינייך - אז את לא חייבת להתייחס. ומצידי את יכולה גם למחוק וכו'. ואם עצם זה שכתבתי לך עצה בלי שהתבקשתי אינה מוצאת חן בעיניך - אני מבקשת סליחה ולהבא לא אטריד אותך בדרך זו (אני מסתמכת על הפעם הקודמת שעצתי התקבלה בסבר פנים יפה :-) ) .
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי לי_אורה* »

ודעתי על הנושא הנידון כאן. מסכימה עם חוה ש: _האם באמת יש תשובה חד משמעית לשאלה כזו? לדעתי לא.
אני מאמינה שהחיים הם תמיד הרבה יותר מורכבים ממשפטים קצרים שמסתיימים בנקודה._
לדעתי, התשובה לשאלה האם לתת או לא לתת נר נגד חום (או גם נר גליצרין נגד עצירות או חוקן כפי שהוזכר כאן) מותנת בהרבה תנאים:
א) תלוי האם מדובר חס ושלום במצב חירום או לא
ב) תלוי אם מדובר באמצעי היחיד להורדת החום (או לשחרור העצירות) או לא
ג) תלוי אם מדובר באמצעי היעיל ביותר להורדת החום או לא
ד) תלוי מה גיל התינוק/ה או הילד/ה

אם חס וחלילה מדובר במצב חירום, לדעתי האישית העדיפות הראשונה היא לשמור על החיים ועל הבריאות. ואז בוחרים באמצעי היעיל ביותר להורדת החום (או לשחרור העצירות). אם זה נר - אז נר. אם זה אמצעי אחר - אז עדיף אותו. הכל לפי הצורך! כשהצורך והמטרה והעדיפות העליונה והיחידה היא: שמירת החיים והבריאות.

ועכשיו, תלוי אם מדובר בתינוק רך מאוד או בילד/ה שמבין/נה וכו'. אם מדובר במצב חירום וכו' והאמצעי היעיל ביותר להורדת החום הגבוה הוא נר ומדובר בתינוק רך מאוד - אז שמים נר בצורה העדינה ביותר. משום שהתינוק רך, אי אפשר להסביר לו ולשכנע אותו ולקבל את שיתוף הפעולה ואת ההסכמה שלו.

אם מדובר במצב חירום וכו' והאמצעי היעיל הוא נר וכו' וכו' ומדובר בילד/ה שמבין/נה ויכול/ה לבטא רצונות וכו' - אז מקדישים את כלללללללל המאמצים כדי לשכנע ולא להכריח. מדברים ומסבירים ומדגימים על בובה ונותנים נר לשחק, ונוקטים בכל דרך כדי לשכנע. ואם מדובר בילד/ה גדול/ה יותר - שהילד/ה תשים לעצמו/ה את הנר.

זו דעתי האישית והסובייקטיבית. מאחלת לכולנו שהילדים/ות יהיו תמיד בריאים/ות וזהו!
נהר*
הצטרפות: 22 פברואר 2005, 16:10

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי נהר* »

אולי כדאי להמיר את שם הדף ב איך אנו נמנעים מאקמול , או משהו כזה.
לחזק את האפשרויות האוהבות במקום להעמיד לאור הזרקורים פעולה אומללה שהאדם מבצע מתוך מצוקה.
<קירבה ללא קרב>
במבי_ק*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי במבי_ק* »

_אולי כדאי להמיר את שם הדף ב איך אנו נמנעים מאקמול

זה לא הנושא (יש דף חום גבוה בנושא זה).

הנושא הוא ששימוש בנר בטוסיק הוא התעללות ומעשה סדום (לדעתה של אור-לי ולבחירתה המודעת והמחושבת בשם הבוטה כדרך להעביר את המסר) אולי יש מישהו שהמסר (שהועבר בצורה קצרה ובהירה) יכול לתרום לו משהו. שיהיה.

לדעתי הנושא של הדף הזה הוא שעוד רגע יתפצלו ממנו בטח איזה חמישה דפים כמו:

האם דעה בוטה משרתת אותנו

נמאס להיות pc

למה נר בטוסיק ולא כיבוש

וכאלה...
תמי_גלילי*

האם נר בטוסיק זה התעללות

אורלי,
לשאלתך, הנה מצב היפותטי שבו הנר זו ההתערבות המתבקשת.

לילד יש מחלה מסכנת חיים. לא כל מי שחולה בה מת ממנה, אבל יש אחוז ניכר שכן. מאלה שלא מתים, רבים הופכים לנכים ויזדקקו כל ימיהם לסיעוד.
המחלה נחשבת כחשוכת מרפא.

יש תרופה ידועה וותיקה, אבל בטיפול במחלה הספציפית הזו היא נחשבת עדיין ניסיונית. בתרופה נעשה שימוש נרחב OFF LABEL כבר כעשר שנים, והתוצאות עד כה מבטיחות מאוד. עד כה, עשרות אלפים השתמשו בה בהצלחה ורופאים רבים משתמשים בה. כ-75% מהניסיונות הראו שיפור, כמה מהם נרפאו, רבים עצרו והסבו את מהלך המחלה. אחוז קטן מאוד הראו נסיגה בעקבות השימוש.

לתרופה עלולות להיות תופעות לוואי. כדי לצמצם אותן ולמקסם אפקטיביות, התרופה צריכה להינתן בצורה שתקיים רמה קבועה שלה בדם במשך כמה ימים בשבוע. לכן יש להקפיד על מינון מדוייק ועל שעה מדוייקת לנתינתה.

התרופה יכולה להינתן דרך הפה, דרך העור (בקרם או טיפות), בעירוי, ובנרות.

דרך הפה זו הדרך שבה התרופה ניתנה לפני כמה שנים. זו דרך שבה תופעות הלוואי היו גבוהות מאוד. ההורים של הילד ניסו את הדרך הזו, אבל הילד ירק חצי מהתרופה (וכך לא ניתן המינון המדוייק). ההורים הפסיקו בשל תופעות הלוואי.

דרך העור זו דרך לא פולשנית לתת את התרופה, אבל גם הדרך הפחות יעילה, וגם היא מלווה בתופעות לוואי. ההורים ניסו את הדרך הזו, אבל הפסיקו בשל תגובה אלרגית.

עירוי זו דרך חדשה יחסית שכמה מהחולים מגיבים אליה היטב. הבעיה היא שבדרך הזו אי אפשר להגיע לרמה אחידה של התרופה בדם במשך כמה ימים, אלא אם כן נותנים לילד עירוי כמה פעמים ביום. זו תרופה לטווח ארוך שניתנת במשך כמה שנים. ההורים ניסו גם את הדרך הזו והפסיקו בשל תופעות לוואי. (האם עירוי זה פולשני פחות מנר?)

ההורים התחילו לתת את התרופה בנרות. תופעות הלוואי הצטמצמו לאפס. מהלך המחלה תפס תפנית חיובית בולטת. אם הם ימשיכו, יש לילד סיכוי לא להיות מקרה סיעודי לכשיגדל.

הנה כמה דברים פחות היפותטיים ויותר אישיים:

אני כן חושבת שכשמשהו הוא התעללות וגורם כאב לילד, יש לומר זאת בפה מלא כמו שעשית, ולא לרכך. הורים צריכים להיות מודעים לגמרי למה שהבחירות שלהם עושות לילד.

אבל לצערי למדתי על בשרי, שלפעמים לגרום כאב לילד זה לא הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לו. לפעמים הבחירה היא בין אופציה גרועה לאופציה עוד יותר גרועה.
לפעמים המעשה ההורי האחראי (לפחות בעיניי) הוא לגרום כאב לילד שלי ולעשות משהו שבעיניי הוא התעללות, כדי לנסות להציל את חייו.
כמו שכתבתי כמה פעמים במקומות אחרים, כדי שלילד תהייה איכות חיים, קודם כול צריכים להיות לו חיים.

אני אעז עוד יותר ואחשוף כאן כאב אישי שלי, משהו שבדרך כלל אני נמנעת מלעשות: היו זמנים שבגלל שלא איבדתי את דת "אליס מילר" שלי מספיק מהר, אושרו של הילד שלי נפגע. ייתכן שלנצח.

הדבר שהיה הכי חשוב לי בעולם פעם הוא שילדיי יהיו מאושרים ובריאים בנפשם. זה עדיין חשוב לי. אבל היום, אם הילד שלי יהיה "רק" דפוק ריגשית כמו כולנו, אני אסתפק בזה וגם אגיד תודה.

אור-לי, אשרייך ואשרי כל הורה שלא נאלץ ללמוד זאת על בשרו ובשר ילדיו. אשרי כל הורה שלא נאלץ לבחון מחדש את כל מה שהאמין בו (וכן, האמין במובן דת) ולעשות דברים שבתנאים נורמליים לא היה חולם לעשות, והיה מגנה כל מי שעושה אותם בלי להביא בחשבון שעשוייה להיות לכך הצדקה. (יש לי דמעות בעיניים כשאני כותבת את זה). אני מקנאת בבורות שלכם, ומאחלת לכם מכל ליבי שלעולם לא תלמדו מכלי ראשון שאתם טועים.
באסה_להיות_חסה*
הצטרפות: 08 יוני 2006, 17:39

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי באסה_להיות_חסה* »

_הביקורת שלי היא על התרבות שלנו שמעניקה לפעולה הזו לגיטימציה ולא נותנת להורים כלים אחרים שיוכלו לעזור להם.
אני לא שופטת אף אחד. תאמין לי, גם אני איני חפה מחטאי התרבות שלנו._

זכורתני סרט על הורות בתרבויות שונות בעולם, שבו מתארים הורות בשבט אי שם באפריקה - אידיליה נאוליטית. האמהות ממלאות את פיהן מים ומשפריצות סילון היישר לתוך פי הטבעת של תינוקותיהן. הן מסבירות למתורגמן שמסביר למצלמה שזה חוקן, וזה טוב, וזה מנקה ומשחרר ועושה תינוקות בריאים. אולי תשלחי להם את הדף הזה, שיחכימו?
אנונימי

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אנונימי »

אשמח אם תרחיבי את ידיעותיי. אילו מקרים הינם מקרי חוסר ברירה בעינייך
ילד שמפרכס בחום, ומסרב לקחת אקמול דרך הפה בזמן שעולה החום.
ילד קטן שסובל מכאבים עזים ומסרב לסירופ.

אני מקנאת בבורות שלכם, ומאחלת לכם מכל ליבי שלעולם לא תלמדו מכלי ראשון שאתם טועים.
אני דווקא מאחלת שיום אחד הם ילמדו שהם טועים, ושהנזק לא יהיה גדול מדי.
ומקווה מאד שלאף אחד לא ייגרם נזק מרעיונות העיוועים שלעיתים מובאים כאן.
לא ברור לי למה אורלי מפרשת כל כך הרבה דברים כאלימות. נראה לי שזה עניין של state of mind יותר מכל דבר אחר.
איזה חסך שגורם לתחושת מצוקה אמיתי מכל מה שיש בו ריח של כפיה.
אני לא פונה אליך באופן ישיר, אורלי, כי אני יודעת שזה רק יגרום להתנצחויות.
הסיבה היחידה שאני מגיבה היא, שמסתובבים כאן כל מיני אנשים שקוראים את מה שאת כותבת, ומן הסתם מרגישים אח"כ חרא עם עצמם ועם ההורות שלהם.
ומילא זה, אבל הם עלולים עוד לקחת את דברייך ברצינות ולנהוג לפיהם.
התעללות*
הצטרפות: 08 יוני 2006, 11:12

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי התעללות* »

_התעללות,
בוא תחזור איתי לתרגיל המחשבתי שהצעתי, לרגע שבו נדחף לפי הטבעת שלך משהו בכוח. ותגיד לי מה אתה מרגיש ברגע הזה.
ופתאום כואב לך בטוסיק.
האם תיארתי כאן התעללות?
כן. מכיוון שהפעולה של החדרת דבר מה לפי הטבעת בכוח היא פעולה מכאיבה (כפי שציינת) ופולשנית. ולדעתי גם משפילה, אם היא נעשית שלא מרצונו של אדם.
וכל הליטופים והחיבוקים לא מצליחים להקהות לטעמי את ההשפעה של אותו רגע חדירה.
(ולא שאני מזלזלת באהבה של אותו הורה, בטהורות כוונתיו ובשאיפה שלו לעשות את הכי טוב שהוא יכול עבור ילדו).
מדובר במשהו פולשני. ולפי הטבעת.
שוב - כל פעם שאתם מתקוממים על המילים הבוטות שלי - אנא מכם, דמיינו אתם את פי הטבעת שלכם כרגע עובר חדירה שלא מרצונכם.
והחדרה עדינה של נר שמנוני.
זה לא הופך את זה לפחות פולשני. אולי מעט פחות כואב, אך עדיין מאוד מאוד לא נעים. ומאוד ומאוד בכפייה.
התנייה.
חדירה כופה לפי הטבעת. זה מגדיר, למיטב ידיעתי, מעשה סדום.
מה הקשר להתעללות?
הקשר הוא בפולשנות לגופו של אחר מבלי לקבל את סכמתו. הקשר הוא בכפייה. הקשר הוא בכאב, או באי נעימות הברורה שיש בפעולה הזו ושנכפית על ילד חסר אונים על ידי מבוגר חזק ממנו._

אוי ((-))
מקווה שתחלימי החלמה שלמה ומלאה ((-))
רונ_צ'ה*
הצטרפות: 20 מאי 2005, 23:08
דף אישי: הדף האישי של רונ_צ'ה*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי רונ_צ'ה* »

דמיינו אתם את פי הטבעת שלכם כרגע עובר חדירה שלא מרצונכם
אני מתנצלת מראש על הגרפיות, אבל אני מרשה לעצמי להגיד שבתור מי שעברה לא פעם ולא פעמיים חדירה לפי הטבעת מאד בניגוד לרצוני (במסגרת טיפולים במחלה שממנה אני סובלת), אני יכולה להגיד לך כמה דברים:
  1. כשזה נעשה בעדינות (ואם רופא עושה זאת בעדינות, אין לי ספק שהורה עושה זאת פי מליון יותר בעדינות) - זה לא כואב. לא נוח, בהחלט. אבל כואב? ממש לא. (ואני מדברת איתך על עצמים הרבה יותר גדולים בקוטרם מנר)
  2. אכן, יש מקרים שבהם אין פיתרון אחר, וניתנו פה כמה וכמה דוגמאות רלוונטיות
  3. אומנם אני לא אם בעצמי, אבל יש סביבי מספיק תינוקות ופעוטות בגילאים "הנכונים", ומעולם לא ראיתי אף לא אחד מהם נרתע, בוכה או מתנגד לפעולה שתמיד נעשה בצורה עדינה, עם המון תשומת לב ואהבה הורית.
נכון, זה לא נעים.
אבל, וזה אבל גדול - זה יעיל, זה עוזר במקרים שבהם אין פתרונות אחרים, זה לא חייב להיות חוויה טראומטית (ברור שזה יכול להיות, אבל זה לא צריךלהיות...)
התעללות? ממש לא.
אם*
הצטרפות: 08 יוני 2006, 21:26

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אם* »

למרות הפיתוי לדבר ולדבר, אני ככל הנראה, יכולה לדבר רק מנסיוני.
פעם אחת בחיים עמדתי מול נסיון של החדרת נר לבתי בת החודש, שהייתה במצב מאוד מורכב , מאוד מאוד מאוד מורכב (חום של 41 מעלות הוא "פיקניק, לעומת המורכבות של המצב דאז). אז, לא היתה לי שום בעיה עם הנר.
מאז עברה בתי מחלות שונות ומשונות וביניהן דלקת ריאות ומספר אפיזודות של חום לוהט ובכל ההזדמנויות האלו נמצאו פתרונות טבעיים ובלתי פולשניים.
למדתי להאמין בטיפולים בלתי פולשניים והם מוכיחים את עצמם.
הבעיה היא כשאנו פולשים שלא לצורך. אם מדובר במצב נטול פתרונות אחרים אז כמובן ש..
כמו שכתבתי כמה פעמים במקומות אחרים, כדי שלילד תהייה איכות חיים, קודם כול צריכים להיות לו חיים. לפעמים צריך לעשות ניתוח חירום למשל.
אבל לדעתי לפלוש שלא לצורך זה להחדיר נר כשלילד יש חום משום שנמצאים כבר מקורות מידע המספרים שחום הוא חשוב וחלק מתפקודה של מערכת החיסון.
כל כך הרבה פעמים אנחנו פולשים לגוף מתוך פחד שחלקו נובע מ מידע חסר או אמונות טפלות.
חום הוא חיובי וילדים בדרך כלל מתגברים על חום מאוד גבוה בעצמם.
ה שאלה שצריכה להשאל היא מה אני כהורה יכול לעשות או להבין כדי לגשת לטפל בילדי מתוך הבנה את מצבו ואמונה בחכמת גופו. כי מתוך החרדה והפחד אנו נוטים לעשות דברים פולשניים. עוד נוכחתי לדעת שילדתי מבריאה מהר כש אני בוטחת בתהליך ובהתנהלותו.

אז אם אחזור לנר בטוסיק אני מנסה רגע לדמיין שבכל פעם שיש לילד חום לא שגרתי (נגיד פעם בחודש) הוא מקבל נר לטוסיק (נגיד 12 פעמים בשנה) מהורה טרוד ומודאג - זה פולשני.
כשטיפלו בי מתוך פחד זה הרגיש כמו חדירה עזה לפרטיותי.
ולדעתי זה מפריע להרגשה אוטונומית על הגוף והיכולת להתנגד כשמשהו לא נעים לך.

פולשני, פולשני.
למה בכלל צריך לפלוש.
אפשר ללוות, לעטוף, להניק, לתת צמח מרפא עם סטיביה לעמעם את האורות, להרגע בעצמך ושוב להניק ושוב ועוד.
אפשר להתייעץ עם מומחים שרכשו את אמונך ולשאול ולאפשר להבנה להתגבש ולתת המון אהבה ועוד צמח ולהחליף סדינים ולתת לבכי לצאת ולצעקות ולכאב ולטפח את הזוגיות כן, גם עבור הילד.
שנהיה בריאים.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי יעלי_לה »

מוציאה רגע מההקשר:

חום לא שגרתי (נגיד פעם בחודש) = דבר והיפוכו. פעם בחודש זו שגרה.

אז אם אחזור לנר בטוסיק אני מנסה רגע לדמיין שבכל פעם שיש לילד חום לא שגרתי (נגיד פעם בחודש) הוא מקבל נר לטוסיק (נגיד 12 פעמים בשנה) מהורה טרוד ומודאג - זה פולשני.

הדוגמא הזו מחרידה אותי. אם אני מדמיינת ילד כזה, אני שואלת את עצמי לא אם ההורים מבצעים בו פעולה פולשנית קלת דעת, אלא למה לעזאזל יש לו חום גבוה כל-כך לעתים קרובות כל-כך.

סליחה על אי-הענייניות.
אם*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אם* »

הדוגמא הזו מחרידה אותי. אם אני מדמיינת ילד כזה, אני שואלת את עצמי לא אם ההורים מבצעים בו פעולה פולשנית קלת דעת, אלא למה לעזאזל יש לו חום גבוה כל-כך לעתים קרובות כל-כך.
כי ילדים (בעיקר כאלה שפוגשים ילדים אחרים) נדבקים במיני וירוסים וחיידקים כמגמה לחיסון הגוף.
את צודקת בעניין השגרה. חום הוא דבר שגרתי שמופיע כך וכך פעמים בשנה.(לא נתווכח על כמה) כך גם ילדי וילדים אחרים.
אם בכל אירוע שגרתי כזה יוחדר נר לפי הטבעת שלהם (כמו שהורים נוהגים לא מעט לעשות)זאת התעללות, כנראה מבלי דעת. אז בואי ו נדע יותר ונחדור פחות.
אם*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אם* »

סליחה על אי-הענייניות.
זה אפשר לי לדבר, תודה.
סיגל_ב*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

טוב. תגובות לכולם.
רק אקדים ואומר שאין לי בעיה עם הודעות בוטות שנכתבו כאן, ולכן אפשר להניח למלחמת המחיקות והשחזורים. הדף הזה יכול לסבול בוטות מכל הכיוונים, מבחינתי לפחות.
מבורכים בעיניי כל המגיבים, גם הבוטים שבהם.

במבי ק
האם זה דף פרומו ל חינוך ללא כפייה, כי עושה רושם שהוא מקרה פרטי של כל מה שמדובר שם.
הוא מקרה פרטי? כן וודאי. כמעט כל דבר שאנו נתקלים בו בחינוך ילדינו הוא סוג של מקרה פרטי. אבל זה מקרה פרטי מאוד מיוחד, לדעתי, ואני חושבת שכדאי לתת עליו את הדעת באופן נפרד.

על איזה צורך שלך עונה הדף הזה (ברוח המרגיעונים והשאלות שאוהבים לשאול בבאופן)?
למה זה חשוב לך לדעת על איזה צורך שלי עונה הדף הזה?
(= על איזה צורך שלך עונה השאלה הזאת? ;-) סתאאם, לא ברצינות, אני קצת מתלוצצת, מקווה שזה בסדר מבחינתך, בעיקר כי אני לא נוהגת לשאול בדרך כלל את השאלות האלה...).

כי נראה לי שלאחרים הוא לא תורם הרבה (חוץ מקצת עצבים).
אני לא מסכימה. יש מי שמתעצבן ממסרים כאלה (וכדאי שידלג הלאה אם כך הוא חש) ויש מי שנתרם. בהמולת הדף את לא שומעת כאן את מי שנתרם. אבל אני יודעת שכך קורה. ודי לי בזה.

מה יש כאן מעבר לזה?
אמירה ברורה.
ואפשר להסכים עליה או לא.

אחרי שקראת לנר בטוסיק מעשה סדום, ואמרת שאם ילד בוחר בזה מרצונו זו רק התנייה, את נותנת "אישור" לחוקן?!?! מאיפה לך לדעת שלא היו עוד דרכים שהיו יכולות למנוע חוקן?
מכיוון שבאמת שאלת שאלה מתגרה כלשונך, והיא מתגרה בעיקר כלפי ב דרך (גם אם לא לכך את מכוונת) אני לא אתמסר לקו הדיון הזה, אבל בכל זאת אענה לך מכיוון אחר.

בעיניי הדבר הכי חשוב במה שאני מנסה כאן לומר, זה העובדה שהחדרת גוף זר לפי הטבעת של תינוק ילד היא פעולה פולשנית, לא נעימה, כופה ומשפילה.
ייתכן שבחיינו (והלוואי ולא) אנחנו נאלץ לעשות כל מיני פעולות פולשניות-כופות-לא נעימות לילדינו. נדמה לי, שכדי שאלה יקרו הכי מעט שאפשר (ואם אפשר בכלל לא) כדאי קודם כל לקרוא לילד בשמו.
נדמה לי שאם נגדיר את הפעולה הזו כפעולה קשה וקיצונית, שאמורה להילקח רק כאמצעי אחרון אחרון אחרון בעולם, ובמקרים קיצוניים בלבד שבהם אין ברירה - נדמה לי שאם כך נעשה, סטטיסטיקת הנרות בטוסיק תשתנה לטובה.
אני מנסה כאן לערער על הבנאליות התרבותית של הפעולה הזו ולומר - הי זה ביג דיל! זה לא דבר של מה בכך!

לי אורה,
אני מודה לך על הצעתך המפורטת בענייני ניסוח. אני זוכרת אותה גם מהסיבוב הקודם :-).
תודה על הכוונה הטובה. @}

לעניין עצמו,
אם מדובר במצב חירום וכו' והאמצעי היעיל ביותר להורדת החום הגבוה הוא נר ומדובר בתינוק רך מאוד - אז שמים נר בצורה העדינה ביותר. משום שהתינוק רך, אי אפשר להסביר לו ולשכנע אותו ולקבל את שיתוף הפעולה ואת ההסכמה שלו.
גם אם הנר - נגיד- הוא האמצעי היעיל ביותר (ונעזוב כרגע דיון של תרופות מול אמצעים טבעיים), עדיין יש אמצעים טובים אחרים לסיוע גם עם תינוקות רכים (שצויינו לעייל).

נהר (יקירתי :-))
אולי כדאי להמיר את שם הדף ב איך אנו נמנעים מאקמול? , או משהו כזה.
תודה, אני לא חושבת. :-)

לחזק את האפשרויות האוהבות במקום להעמיד לאור הזרקורים פעולה אומללה שהאדם מבצע מתוך מצוקה._
מבינה היטב מה את אומרת, ובכל זאת אני בוחרת - במודע - בדרך של הצבעה על חסרונות במקום דיבור רק על יתרונות.
אני אמחיש בדוגמא קצרה מדוע לעיתים חשוב לנהוג גם כך:
תארי לך שלא היו מדברים בציבור על נזקי התמ"ל. בכלל. תארי לך שהיו מדברים רק בשבחי ההנקה, רק על יתרונותיה.
האם את מדמיינת דיון כזה? האם אפשר להוציא מהדיון את נזקי התמ"ל? מה ערך הדיון אז?
למרות הקושי ואי הנעימות שכרוכים באמירה כמו האמירה שבראש הדף, אני חושבת שתרומתה עולה על המחיר היחסי שצריך לשלם עקב הבוטות שלה.
וגם - לא תמיד נעים לא תמיד קל, וגם זה בסדר. לא הכל חייב להיות על דרך החיוב הנעימה. נהפוך הוא! גם לדרך השלילה יש תרומה ושתי הדרכים מתקיימות ללא סתירה.

תמי גלילי,
ריגשת אותי מאוד בהודעתך האישית.
אני שולחת לך חיבוק. ((-))

אני מודה לך גם על התשובה לשאלתי, אני אתייחס אליה ברשותך.

לילד יש מחלה מסכנת חיים.
המקרה שהצגת הוא מקרה קיצוני שרחוק מלהיות שגרתי כמו חום.
אני מודה לך על החידוד למשפט שלי: תמיד יש פתרון אחר, וברשותך אומר: כמעט תמיד יש פתרון אחר (אני בדרך כלל נמנעת מ"תמידים" ונוטה להוסיף לתמיד "כמעט" לצורך הסתייגות כללית). ובכל מקרה, הכוונה שלי היא למקרים קיצוניים ולא שגרתיים. ה"תמיד" שבראש הדף נועד להתריס כנגד הבנאליות של השימוש באמצעי הזה.
(ואני לא אתייחס כרגע לנושא של רפואה קונבנציונלית מול רפואה אלטרנטיבית ומה יש לכל אחת מהן להציע, אני גם זוכרת שבעניין הזה אנחנו מגיעות מגישות שונות @}).

אני כן חושבת שכשמשהו הוא התעללות וגורם כאב לילד, יש לומר זאת בפה מלא כמו שעשית, ולא לרכך. הורים צריכים להיות מודעים לגמרי למה שהבחירות שלהם עושות לילד
אני מסכימה איתך. גם אם זה אומר שבסוף נבחר את האפשרות הגרועה פחות כפי שאמרת, עדיין כדאי לדעת מה עושים.

אשרי כל הורה שלא נאלץ לבחון מחדש את כל מה שהאמין בו (וכן, האמין במובן דת)
אני מבינה מה אומרת. ולבי איתך.
בכל זאת, אני לא שותפה לתחושתך שמדובר באמונה במובן דת.

והיה מגנה כל מי שעושה אותם בלי להביא בחשבון שעשוייה להיות לכך הצדקה.
לא מגנה אף אחד. מדגישה זאת שוב:
מגנה תרבות שמעלה על דעתה אפשרות כזו כלגיטימית וכעניין שבשגרה.

תמי, שולחת לך שוב (()) (הפעם מחייך).

רונ צ'ה,
תודה על תגובתך ועל השיתוף.
אומנם אני לא אם בעצמי, אבל יש סביבי מספיק תינוקות ופעוטות בגילאים "הנכונים", ומעולם לא ראיתי אף לא אחד מהם נרתע, בוכה או מתנגד לפעולה שתמיד נעשה בצורה עדינה, עם המון תשומת לב ואהבה הורית.
עדינות, תשומת לב ואהבה לא תמיד מספיקות כשמדובר ברצון עצמאי של ילד ובאוטונומיה של גופו שלו.

ומכיוון שהתייחסתי כבר למעלה לשאר נושאים שעליהם הגבת ואני מעדיפה לא לחזור על דבריי שוב ושוב, אני אסתפק ב- נאלץ להסכים שלא להסכים :-).

ולכל שאר המגיבים,
תודה. @}
יעלי_לה

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי יעלי_לה »

קודם כל רוצה לומר, שאני מסכימה אם הגישה שאומרת שבכלל לא צריך להוריד חום אלא אם 1. הוא גבוה בצורה מסכנת חיים, לתינוקות רכים בעיקר 2. הוא גורם לסבל. ובוודאי שיש דרכים להוריד חום ללא תרופות וכדאי לנסות אותן קודם. ובכלל נדע יותר ונחדור פחות לא רק במובן של פולשניות פיזית אלא בכלל. הרעיון של חינוך ללא כפייה מדבר אלי מאוד (זוכרת איך כילדה שנאתי שכפו עלי החלטות, הייתי מתווכחת עם אמא שאמרה לי "בגיל 18 את תחליטי על עצמך ועד אז אני אחליט עלייך", וכך יצא שמגיל קטן מאוד ביליתי את ילדותי בהמתנה לגיל 18). אבל אני לא חושבת ש האם נר בטוסיק זה התעללות.

חום הוא דבר שגרתי שמופיע כך וכך פעמים בשנה.(לא נתווכח על כמה) כך גם ילדי וילדים אחרים
אם כך אנחנו בני מזל טפו טפו טפו חמסה חמסה חמסה.
פלוני_אלמוני*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2001, 19:35
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמוני*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי פלוני_אלמוני* »

אני מתנצלת מראש על הגרפיות, אבל אני מרשה לעצמי להגיד שבתור מי שעברה לא פעם ולא פעמיים חדירה לפי הטבעת מאד בניגוד לרצוני (במסגרת טיפולים במחלה שממנה אני סובלת),
עשית לעצמך בדיקה פולשנית בניגוד לרצונך. זה עזר (עוזר)לך להבריא?
יעלי_לה

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי יעלי_לה »

הוספתי לפני שראיתי את התגובה האחרונה של אור-לי,

מסכימה שהבנאליות של השימוש בנר היא שערורייתית, ושזה חשוב וצריך לדבר על זה בקול רם מאוד. בכל זאת חושבת שהשימוש במילה "התעללות" מוגזמת ומיותרת.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

אור-לי,
בכללי, אני מרגישה כמוך לגבי השאלה "לילד/תינוק שלך יש חום גבוה, האם תטפלי בו עם נר בטוסיק?".
מאידך, אני די משוכנעת שאוכל להסביר, ולקבל שתוף פעולה מכל אחד מילדי (שנתים וחצי, חמש וחצי, חמש וחצי), אם באיזשהן נסיבות נמצא את עצמינו בטוחים שזה הטיפול המיטבי.

(מרגיעון: מה את רוצה?)
לוידעת. אולי לומר שאפילו לקיצוניות יש פן רגוע :-D

בעצם, אור-לי, אשאל אותך -
אם נר יכול לרפא את בתך, והיא תסכים שתכניסי לה אותו (וזה לא יכאב). האם תשקלי זאת?
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי פלונית* »

זה לא כואב. לא נוח, בהחלט. אבל כואב?
רונ צ'ה, זה תלוי אם את מתנגדת לפעולה או לא. כאדם בוגר אולי לא אהבת את הרעיון אבל לא כיווצת את השרירים כי הבנת שזה לא כדאי. תינוק או פעוט או ילד שמתנגד מכווץ את השירירם ואז זה נורא כואב לו.
תמי_גלילי*

האם נר בטוסיק זה התעללות

אור-לי,

תודה על החיבוקים, וחיבוק בחזרה.

"כמעט תמיד"
אני הייתי אומרת "הרבה פעמים" או אפילו "ברוב הפעמים", אבל אלה כבר דיקדוקי עניות :).

וכאמור, אני מסכימה עם יתר הדברים שכתבת.
נתרמת*
הצטרפות: 08 יוני 2006, 22:20

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי נתרמת* »

אני לא מסכימה. יש מי שמתעצבן ממסרים כאלה (וכדאי שידלג הלאה אם כך הוא חש) ויש מי שנתרם. בהמולת הדף את לא שומעת כאן את מי שנתרם. אבל אני יודעת שכך קורה. ודי לי בזה.
קורה גם קורה.
<נבלעת מחדש בהמולת הדף>
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

איזה סלט... |H|

במה עוסק הדף הזה? זו שאלה לפותחת הדף @}
  1. מתן תרופות להורדת חום לילדים - הקלות הבלתי נסבלת (אני מבינה שזה לא הנושא העיקרי, אבל בכוונה פורטת לפרוטות).
  2. כפיית טיפול רפואי על ילדים - ולזה נכנס גם מתן תרופה במזרק, למשל, כשהילד לא מעוניין בכך, וגם דברים כמו מדידת חום ובדיקות דם, כשהם לא במקרי חירום.
  3. טיפולים פולשניים וחודרניים על ילדים - האומנם אין ברירה? איזו ברירה יש?
  4. שמירת האוטונומיה של הילד על גופו, ובמיוחד על אזורים רגישים ואינטימיים, בעלי קונוטציות של שליטה וכפייה.
  5. איך עושים מה - האומנם אם מטפלים בעדינות ובאהבה, גם טיפול כואב וקשה כבר אינו טראומה, או שאין כאן מקום לניואנסים (ולהפך - האם טיפול קליל ושגרתי הופך לסיוט בגלל גישה של ההורה).
מה פה העיקר ומה הטפל? מה הכי חשוב לומר?

<קומ"ג שואלת ו נבלעת מחדש בהמולת הדף >

<עוד דף מה..)#*%)#..? הכוכבים כנראה במצב אנאלי לאחרונה>
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

האם נר בטוסיק זה התעללות

מתן תרופה במזרק
הכוונה - דרך הפה (תרופות כמו אקמולי ודומותיה).
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

סליחה, כן? אבל גם אני כמו קומ"ג לא מבינה את הסלט.
אני גם חושבת שמי שמציע אמבטיות פושרות וגרביים בחומץ בתור אמצעי להורדת חום בלעדי, לא עמד במצב בו יש לו תינוק שסובל עם חום גבוה שלא יורד באף אחת מהשיטת האלה במשך זמן מה. כשזה קרה אצלנו בסוף התייאשתי ונתתי מינון קטנטן של אקמולי, רבע ממה שנותנים לתינוק הכי קטן (ובכלל לא היה לי אקמולי בבית ולמי שנתנו לי היה אקמולי פג תוקף) . למה? כי פחדתי.
וכן, הרבה פעמים אנחנו מפחדים על הילדים שלנו ועושים להם משהו שאנחנו חושבים שהוא לטובתם. בטוח שחלק מהפעמים אנחנו טועים.
צריכה ללכת, לא יכולה לפתח כרגע.
אז_איזה_נר_זה*
הצטרפות: 08 יוני 2006, 23:31

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אז_איזה_נר_זה* »

טוב, אז זה מה שהדף עשה לי....
אני נוסעת לנופש במקום יחסית מבודד שאין בקרבתו בי"ח.
כלל לא חשבתי על אפשרות של מחלה או חום גבוה, אבל עכשיו אני בהיסטריה.
אז תגידו, איזה נר צריך לקנות???????
פלוני_אלמוני*

האם נר בטוסיק זה התעללות

מה פה העיקר ומה הטפל? מה הכי חשוב לומר?
נראה שאת פתרת את זה באופן בהיר ב:
_מתן תרופות להורדת חום לילדים - הקלות הבלתי נסבלת (אני מבינה שזה לא הנושא העיקרי, אבל בכוונה פורטת לפרוטות).
כפיית טיפול רפואי על ילדים - ולזה נכנס גם מתן תרופה במזרק, למשל, כשהילד לא מעוניין בכך, וגם דברים כמו מדידת חום ובדיקות דם, כשהם לא במקרי חירום.
טיפולים פולשניים וחודרניים על ילדים - האומנם אין ברירה? איזו ברירה יש?
שמירת האוטונומיה של הילד על גופו, ובמיוחד על אזורים רגישים ואינטימיים, בעלי קונוטציות של שליטה וכפייה.
איך עושים מה? - האומנם אם מטפלים בעדינות ובאהבה, גם טיפול כואב וקשה כבר אינו טראומה, או שאין כאן מקום לניואנסים (ולהפך - האם טיפול קליל ושגרתי הופך לסיוט בגלל גישה של ההורה)._
פשוט וברור, אמרת הכל.
פלוני_אלמוני*

האם נר בטוסיק זה התעללות

לא עמד במצב בו יש לו תינוק שסובל עם חום גבוה שלא יורד באף אחת מהשיטת האלה במשך זמן מה. כשזה קרה אצלנו בסוף התייאשתי ונתתי מינון קטנטן של אקמולי, רבע ממה שנותנים לתינוק הכי קטן (ובכלל לא היה לי אקמולי בבית ולמי שנתנו לי היה אקמולי פג תוקף) . למה? כי פחדתי.
אוקי, התייאשת ופחדת. אני אומר שהייאוש והפחד לא צריכים לבוא על ראשו של הילד(או ישבנו).
אטפל בפחדי ואז בילד.
פלוני_אלמוני*

האם נר בטוסיק זה התעללות

איזה נר צריך לקנות??????? לדעתי, נר זיכרון. לזכר ימיו הטובים יותר של האתר
ולזכר המקום היפה בנו שלפעמים מוסתר (על ידי משהו לא פחות יפה).
ימים כאלה ואחרים.
פלונית_תמהונית*
הצטרפות: 14 מאי 2005, 13:15

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי פלונית_תמהונית* »

_ולזכר המקום היפה בנו שלפעמים מוסתר (על ידי משהו לא פחות יפה).
ימים כאלה ואחרים._
???
אפשר הסבר?
אל_דנטה*
הצטרפות: 22 מרץ 2004, 23:15
דף אישי: הדף האישי של אל_דנטה*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אל_דנטה* »

_להניק זה טבעי.
להחדיר נר לפי הטבעת - לא._

סליחה, אבל אנשים החדירו לפי הטבעת דברים מאז ומעולם.
להחדיר דברים לטוסיק זה דבר טבעי.
מה שלא טבעי זה שיש לנו חרדה רקטלית כה קיצונית

<אני לא מאמין בחינוך ללא כפייה. איפה שיש חינוך יש כפייה, מעצם המושג חינוך>
פלוני_אלמוני*

האם נר בטוסיק זה התעללות

אפשר הסבר?
להגיד שפעם לאתר היו ימים טובים זהו פילוג מאוד שטחי של המציאות
"פעם היה אידיאלי" אז אני מזכיר שיש ימים כאלה ואחרים, בגלים, במחזוריות.
רע_מוכיח*
הצטרפות: 08 יוני 2006, 23:50

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי רע_מוכיח* »

אנחנו יצאנו מתקופה חשוכה, אל תקופת בגרותנו בה מגלים אנו עוד ועוד את האור.
הביני כי הם מצאו את אורם מחשכת ילדותם באותם חיים שהיו לנו חושך.
אם*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אם* »

_סליחה, אבל אנשים החדירו לפי הטבעת דברים מאז ומעולם.
להחדיר דברים לטוסיק זה דבר טבעי._
מה?
מה החדירו מאז ומעולם? מה זאת אומרת טבעי?
אל_דנטה*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אל_דנטה* »

_מה?
מה החדירו מאז ומעולם? מה זאת אומרת טבעי?_

סדום. המקום והמעשה מופעים באחד הספרים העתיקים ביותר בעולם. זה מלמדנו שכבר אז אנשים החדירו דברים לישבנם. איברים, נרות וכו'.
אני מתקומם נגד הקביעה הרדודה שאין זה טבעי להחדיר דברים לישבן. נהפוך הוא!
>תרתי משמע<

>מזמזם את "לא צריך שתדליקו לי נר" מתוך התקליט "אמא אני לא רוצה להגמל"<
פלונית_תמהונית*

האם נר בטוסיק זה התעללות

_אנחנו יצאנו מתקופה חשוכה, אל תקופת בגרותנו בה מגלים אנו עוד ועוד את האור.
הביני כי הם מצאו את אורם מחשכת ילדותם באותם חיים שהיו לנו חושך._
עד שהבנתי את ההוא, עכשיו אתה בא לי עם זה.
התיאות לספק לי תרגום?
אל_דנטה*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אעלה סברה אחרת: ייתכן שתינוקות אף נהנים מכך.
רע_מוכיח*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי רע_מוכיח* »

התיאות לספק לי תרגום?
ה"התעללות" היא מעשה של הורים שיצאו מחשכת ילדותם , מנסים למצוא את אורם. כמו ההורים שלנו, כמונו.
פלונית_תמהונית*

האם נר בטוסיק זה התעללות

אהה.

אלדנטה אתה חולה.
גש בבקשה לחדר האחות או לך לעמוד בפינה.
אם*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אם* »

_סדום. המקום והמעשה מופעים באחד הספרים העתיקים ביותר בעולם. זה מלמדנו שכבר אז אנשים החדירו דברים לישבנם. איברים, נרות וכו'.
>תרתי משמע<
>מזמזם את "לא צריך שתדליקו לי נר" מתוך התקליט "אמא אני לא רוצה להגמל"<_

אל דנטה, אתה רציני? בא לך קצת ללהג מבלי להציג עמדה ברורה? טוב, בסדר...
רע_מוכיח*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי רע_מוכיח* »

אהה.
אני לא חמוד?
אם*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אם* »

_אלדנטה אתה חולה.
גש בבקשה לחדר האחות או לך לעמוד בפינה._
אולי פשוט תוריד את התחתונים ותתכופף?
פלונית_תמהונית*

האם נר בטוסיק זה התעללות

אני לא חמוד?
מתוק, חמוד ומקסים.
אם*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אם* »

:-)
פלונית_תמהונית*

האם נר בטוסיק זה התעללות

אלדנטה, שלא תחשוב שדילגנו לך על היציאה הזאת. זה היה ברצינות או בציניות?
פלונית_תמהונית*

האם נר בטוסיק זה התעללות

דהיינו, אתה באמת מאמין בזה?
פלונית*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי פלונית* »

מה הקשר?
פלונית_תמהונית*

האם נר בטוסיק זה התעללות

רעמוכיח, אתה זה גם המתורגמן ממקודם?
רע_מוכיח*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי רע_מוכיח* »

יצא לי לפגוש אותו בהזדמנויות אבל הוא לא ממש אני
סיגל_ב*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

טוב, הדף קיבל תפנית מרעננת, סליחה אם אני חוזרת לרגע לעניין (ואל תפריעו לעצמכם).

יעלי לה,
מסכימה שהבנאליות של השימוש בנר היא שערורייתית, ושזה חשוב וצריך לדבר על זה בקול רם מאוד. בכל זאת חושבת שהשימוש במילה "התעללות" מוגזמת ומיותרת.
אז נאלץ להישאר חלוקות :-).
אם כי אני בהחלט מודעת ליתרונות ולחסרונות של הבחירה במילה טעונה כל כך. אבל ככה אני באמת חושבת...
מה שכן, אני לגמרי מבינה את מי שמסתייג מהמילה "התעללות" בהקשר הזה, ובד בבד מסתייג מנרות :-).

תבשיל יקירתי,
אם נר יכול לרפא את בתך, והיא תסכים שתכניסי לה אותו (וזה לא יכאב). האם תשקלי זאת?
התשובה הולכת ככה:
  1. האם זה באמת הכרחי?
  2. האם זה האמצעי האחרון אחרון אחרון שקיים בעולם שיכול לעזור (אחרי שחקרתי, ובדקתי, והפכתי כל אבן ועשיתי לואיז היי, ודיקרתי, והומיאופתיה ואייפק והילינג ורייקי)?
אם אשתכנע שאכן מדובר (שלא נדע) במצב אין-ברירה אמיתי, אז אאלץ לשקול את זה.
וגם אז, בדיוק כמו ב דרך (ואני מניחה כמו הורים רבים אחרים) אעשה זאת מתוך הסכמה.
אבל זה בדיוק מה שאני אומרת כל הזמן: למעט מקרים חריגים וקיצוניים, תמיד יש פתרון אחר (או: כמעט תמיד יש פתרון אחר, אם נכליל).

נתרמת,
תודה על דברייך. נתרמתי גם אני. :-)

קומה ג' היקרה,
_במה עוסק הדף הזה? זו שאלה לפותחת הדף
מה פה העיקר ומה הטפל? מה הכי חשוב לומר?_
מה שהיה לי חשוב לומר, אמרתי. זה מופיע בהודעה הראשונה.
כל הנקודות שהעלת הן נקודות רלוונטיות לדיון בכל מקרה.

רוקדת לאור ירח,
הרבה פעמים אנחנו מפחדים על הילדים שלנו ועושים להם משהו שאנחנו חושבים שהוא לטובתם. בטוח שחלק מהפעמים אנחנו טועים.
נכון. וגם אני טועה חופשי. :-) אבל בדיוק בשביל זה אנחנו מדברים כאן. כדי לראות מה אפשר לשפר לפעם הבאה. :-)

אל דנטה היקר (חיכיתי לך :-))
סדום. המקום והמעשה מופעים באחד הספרים העתיקים ביותר בעולם. זה מלמדנו שכבר אז אנשים החדירו דברים לישבנם. איברים, נרות וכו'.
סליחה,
אבל האם כרגע הבאת הוכחה לטבעיות החדרת נר לפי הטבעת, מהספר שממנו יצאה הבשורה למול בנים (שאותה אתה כל כך מעריך)?
כי להחדיר לפי הטבעת - נדמה לי / אולי / יכול להיות - שזה טבעי בדיוק כפי שלמול בנים זה טבעי.
ובכלל,
אני לא מחזיקה מהספר העתיק בעולם (אשר כולה בן 5,000 שנה, ומה זה בהשוואה למיליונים) כמקור להבנת טבעיות הדברים.
אני בכלל לא מחזיקה ממגוון מנהגים שהאדם אימץ מאז המהפכה החקלאית, כמקור להבנת הטבעיות של דברים.

חוצמזה, לעניין סדום כדוגמא למשהו-לא-ברור-בעיניי, האר נא את עיניי ואת זכרוני הדלוח -
האם היה מדובר שם ביחסי מין אנאליים? האם בהחדרת גופים זרים? כי השניים אינם היינו הך.
<מתמקדת בעיקר>
<בהשראתך קומה ג' ;-)>
אל_דנטה*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אני מעלה אפשרות שהיא בעיני סבירה.
לא פחות מהאופציה ההפוכה שהחדרת אקמול לתחת משולה לאונס.
אולי הם עדיין פטורים מהבעיות שלנו כמבוגרים, עם היחס הקלוקל שלנו לגוף, ופשוט נהנים מחיכוך מה באיזור מלא בעצבים?

אלדנטה, שלא תחשוב שדילגנו לך על היציאה הזאת. זה היה ברצינות או בציניות?
בשיא הרצינות. אין מישהו שהוא הורה שלא כופה משהו על ילדיו. אין חינוך ללא כפייה. חינוך ללא כפייה זה רעיון רומנטי מהסוג שעניין את רוסו ואיננו קיים במציאות.
מספיק שבטעות תאמרי לבעלך ליד הילד "האולמרט הזה, הוא כה טיפש" וכבר כפית דעה על ילדך (למה שהוא לא ימצא את דעתו האישית על אולמרט?). אותו דבר בכל תחום שבו יש לך דעה. הבעת אותה? דפקת את הילד משום ששללת ממנו את האופציה לדעה עצמאית.

עם זאת, אני מוצא את הדף (אורלי) חינוך ללא כפייה מקסים ומלא במשב רוח קריאטיבי לפתרון בעיות. (וזה מה שזה בעיני, רעיונות קריאטיביים לפתרון בעיות, לא אג'נדה מוחלטת, כי כזו בעיני לא יכולה להתקיים, לפחות עבורי, בעולם שבו אני נאלץ להפר הבטחה לילד שלא ארשה שמישהו יעשה משהו בניגוד לרצונו ושעתיים אחר כך אני נשכב עליו עם כל גופי בזמן שאחות בחדר מיון פותחת לו ווריד) (ולא, אין שום ברירה אחרת, הרופאים בהיסטריה, ההומאופט ורופא המשפחה מבקש שאקשיב לרופאים, הילד בסכנה וגם אחרי שעה וחצי של נסיונות שכנוע, הוא לא מוכן להדקר)
סיגל_ב*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

בעולם שבו אני נאלץ להפר הבטחה לילד שלא ארשה שמישהו יעשה משהו בניגוד לרצונו ושעתיים אחר כך אני נשכב עליו עם כל גופי בזמן שאחות בחדר מיון פותחת לו ווריד) (ולא, אין שום ברירה אחרת, הרופאים בהיסטריה, ההומאופט ורופא המשפחה מבקש שאקשיב לרופאים, הילד בסכנה וגם אחרי שעה וחצי של נסיונות שכנוע, הוא לא מוכן להדקר)
((-)) ((-))
פלוניתה*
הצטרפות: 01 מאי 2004, 23:31

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי פלוניתה* »

אורלי,
מה עובר עלייך בזמן האחרון?
ממש התדרדרות...
חבל.
פלוני_אלמיני*
הצטרפות: 09 יוני 2006, 01:17

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי פלוני_אלמיני* »

תגידי מה לגבי מדידת חום מהטוסיק? נראה לי גם סוג של התעללות.
ניסיתי מהאוזן אבל זה לא הרבה יותר טוב.
אולי יש מקרים שבהם זה מחויב המציאות השאלה היא איפה משיגים את הספר הוראות הזה שיגיד לי בדיוק מה טוב ומה רע?
(אולי זה משהו שאפשר יותר להרגיש ופחות למדוד)
סיגל_ב*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי סיגל_ב* »

תגידי מה לגבי מדידת חום מהטוסיק? נראה לי גם סוג של התעללות.
אני אתך.

אולי זה משהו שאפשר יותר להרגיש ופחות למדוד
גם כאן אני אתך.
אני לא מודדת. אני מסתכלת על הילדה. אם היא בסדר ורגועה - זה לא משנה כמה חום. כי הרי היא בסדר (ובחום 42 אין אף ילד שיראה בסדר). אם היא לא בסדר ולא רגועה, אז אולי בכל זאת אני רוצה לנסות לעזור לה, ואז בכל מקרה אעשה משהו כדי להוריד את החום. ואז שוב - מה זה משנה לי אם זה היה 40 או 39?
(בשביל הרקורד: כותבת את כל זה מנקודת מבט אישית לחלוטין ומשתפת, ולא ממליצה לאף אחד לעשות שום דבר. קטונתי).

ישנה גם שיטה - לא יודעת עד כמה היא אמינה ומדויקת, אצלנו היא עובדת לא רע - שבה אתה מרגיש אם החום מתפשט לשאר הגוף בהדרגה:
אם יש חום רק באזור המצח, ראש - חום נמוך.
אם זה עובר לידיים - חום בינוני.
אם מגיע עד לכפות הרגליים - חום גבוה.
זה ככה בגדול.
(אני מקווה שאני לא מתבלבלת בסדר, כתוב על זה ב- חום גבוה, נדמה לי שאפילו אני פירטתי שם משהו על זה).
אל_דנטה*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אל_דנטה* »

אני לא מכיר אנשים שיהנו מחיתוך איברים ללא הרדמה.
אני כן מכיר באופן אישי אנשים שנהנים מיחסים אנאליים.

אני סבור שאין זו התעללות משום שאיננו יודעים שהדבר כרוך בכאב או בהשפלה (כי אם כפי שכבר נכתב כאן, בהשפלה עסקינן, אז הדוגמא של החיתול ככפיה גם רלוונטית ואם בכאב, אז גם איננו יודעים משום שייתכן וזו התנייה תרבותית שלנו לכווץ ישבנים ולסבול מפובייה בנושא שאין להשליכה על התינוקות שלנו).
אמא_נמרה*
הצטרפות: 07 אפריל 2003, 19:23

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אמא_נמרה* »

_במה עוסק הדף הזה? זו שאלה לפותחת הדף
מתן תרופות להורדת חום לילדים - הקלות הבלתי נסבלת (אני מבינה שזה לא הנושא העיקרי, אבל בכוונה פורטת לפרוטות).
כפיית טיפול רפואי על ילדים - ולזה נכנס גם מתן תרופה במזרק, למשל, כשהילד לא מעוניין בכך, וגם דברים כמו מדידת חום ובדיקות דם, כשהם לא במקרי חירום.
טיפולים פולשניים וחודרניים על ילדים - האומנם אין ברירה? איזו ברירה יש?
שמירת האוטונומיה של הילד על גופו, ובמיוחד על אזורים רגישים ואינטימיים, בעלי קונוטציות של שליטה וכפייה.
איך עושים מה? - האומנם אם מטפלים בעדינות ובאהבה, גם טיפול כואב וקשה כבר אינו טראומה, או שאין כאן מקום לניואנסים (ולהפך - האם טיפול קליל ושגרתי הופך לסיוט בגלל גישה של ההורה).
מה פה העיקר ומה הטפל? מה הכי חשוב לומר?_

אחרי שקראתי את כל הדף (ואני לא מגיעה לאתר הרבה), אני חוזרת לקומ"ג ודבריה החכמים.

אולי כדאי לתמצת את החלק הענייני (בעד/נגד התעללות/כפיה/אין-ברירה) של מתן נר-אקמול, ולצרף לדף חום גבוה , לתועלת הורים שמתלבטים באלו אמצעים להשתמש/לא להשתמש להורדת חום.

לדוגמא:
לאחר כל הדיון האם בכלל צריך להוריד חום, אפשר לדון בשאלת האמצעים להורדת החום.
כאן יכול לבוא דיון לגבי נר אקמול על הציר התעללות-הנאה (כן, יש ילדים שמבקשים נר ולא סירופ, והם לא הומוסקסואלים).

הערות סוגריים:
<לכל הורה יש ניסיון אחר. ע"ע תמי גלילי שתיארה מצב קיצוני. נר אקמול אינו מציל חיים בד"כ>
<לא לכל הורה יש מאגר של רייקי, הילינג, אייפק, ואפילו מים וחומץ ורטיות ואת כל הזמן שבעולם כדי לחכות שהחום ירד באופן טבעי . ולא משום שהוא מדחיק את קיום החום/מחלה, אלא משום שאין. אין.אין. ושלא נתנסה במצבים כאלה>
<תמיד אפשר לנסח באופן לקוני ומושחז. החיים, לעומת זאת, מעמידים אותנו בפני מצבים מורכבים, שבהם לא תמיד יש פיתרון או אי-פיתרון אחד צודק/נכון/חכם ומושלם>

<אסור לומר שבשלב מסוים צחקתי נורא כשקראתי את הדף הזה>
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי יונת_שרון* »

אין מישהו שהוא הורה שלא כופה משהו על ילדיו. אין חינוך ללא כפייה.
אז מה? חינוך ללא כפייה לא מדבר על מה שעושה הורה זה או אחר אלא על מה שראוי לעשות. הרי אם נצמצם את הנושא ונדבר רק על חינוך ללא מכות (שאתה בוודאי מסכים לו?) אז גם כאן מאוד יתכן שאין הורה שלא מכאיב לילדיו לפעמים (בעיקר המגושמים שבינינו). זה אומר שטוב להרביץ מדי פעם?
במבי_ק*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי במבי_ק* »

קודם כל - ב דרך אם נפגעת ממני כמו שאור-לי חושבת, אז אני מתנצלת מתנצלת מתנצלת. סליחה.

אור-לי, אני חושבת שאת הפוגעת (לא בי, אין לי שום יחס לעניין שהעלית ושום רגישות בעניין). כלומר, אחרי שניסחת סלוגן כל כך בוטה (במכוון) ואנשים סיפרו לך על חוויה שונה, מעדות ולא מספיקולציה, את פוסלת את החוויה (ניאלץ לא להסכים) על סמך הספיקולציה שלך ואומרת שאם ילד עושה זאת בהסכמה ומבחירה- הרי שיש כאן התניה. אחרי הדברים האלה אני חושבת שלהגיד שהמקרה הזה חריג זה אומנם אנושי (אמפתיה למקרה פרטי, אהבה לדמות הספיציפית), אבל מנוגד לכל מה שכתבת עד לאותה נקודה. הרי כל העניין הוא שאת פוסקת משהו בצורה כל כך מוחלטת ובוטה, ללא סייגים. ואז בוחרת לסייג. אז אם יש הסתייגויות - אפשר היה לבחור להביא אותן מלכתחילה.

_למה זה חשוב לך לדעת על איזה צורך שלי עונה הדף הזה?
(= על איזה צורך שלך עונה השאלה הזאת? סתאאם, לא ברצינות, אני קצת מתלוצצת, מקווה שזה בסדר מבחינתך, בעיקר כי אני לא נוהגת לשאול בדרך כלל את השאלות האלה...)._

נכון, זאת שאלה מאוד מעצבנת, גם אני לא סובלת את השאלות האלה :-). אבל בכנות - זאת השאלה שעלתה לי כשקראתי את הדף הזה. יכול להיות שאני מאוד טועה, אבל הרגשתי שהדף הזה הוא לא נגד נרות בטוסיק, אלא בעד הרצון שלך לנסח דעות בבוטות. אבל באמת יכול להיות שזה משהו שעלה בי ולא קשור למציאות.

בהמולת הדף את לא שומעת כאן את מי שנתרם. אבל אני יודעת שכך קורה. ודי לי בזה.

אחלה. אני שמחה שיש כאלה. לי היתה תחושה שאת המידע הרלוונטי לגבי הורדת חום ניתן למצא בדף חום גבוה ואת הרעיונות היצירתיים בדף חינוך ללא כפייה. אבל אם יש מישהו שמוצא כאן משהו מעבר לזה - אז יופי.

_נדמה לי שאם נגדיר את הפעולה הזו כפעולה קשה וקיצונית, שאמורה להילקח רק כאמצעי אחרון אחרון אחרון בעולם, ובמקרים קיצוניים בלבד שבהם אין ברירה - נדמה לי שאם כך נעשה, סטטיסטיקת הנרות בטוסיק תשתנה לטובה.
אני מנסה כאן לערער על הבנאליות התרבותית של הפעולה הזו ולומר - הי זה ביג דיל! זה לא דבר של מה בכך!_

אם משהו רווח סטטיסטית זה אומר שמי שבוחר לעשות אותו עשה זאת ללא מחשבה וכלאחר יד? אם את רוצה לשנות באמת את המציאות ואת הסטטיסטיקה, כתבי טור כזה ל Ynet. באתר הזה אני מניחה שאם מישהו בוחר לבצע "מעשה סדום" מהסוג הזה בילד שלו - זה לא היה בגלל שזה רווח סטטיסטית. גם אנטיביוטיקה רווחת ומיותרת הרבה פעמים, אבל לא תגידי "אנטיביוטיקה זה רצח!" (או שאולי כן?). לפעמים זה הטיפול המתאים היחיד וברוב המקרים לא.

אני לא מודדת. אני מסתכלת על הילדה. אם היא בסדר ורגועה - זה לא משנה כמה חום. כי הרי היא בסדר (ובחום 42 אין אף ילד שיראה בסדר). אם היא לא בסדר ולא רגועה, אז אולי בכל זאת אני רוצה לנסות לעזור לה, ואז בכל מקרה אעשה משהו כדי להוריד את החום. ואז שוב - מה זה משנה לי אם זה היה 40 או 39?

גם אני ככה. לא מודדת בדרך כלל, אלא מסתכלת על הילד ומרגישה. הילדה נדלקה על למדוד חום, אז במקרה שלה לפעמים כן. גם לי זה לא משנה אם זה 39 או 40. (את זה אני מוסיפה כדי שאם יש מי שנתרם מהדף הזה, אז לחזק את האופציה הזאת - להביט בילד, ולא יותר מדי על מספרים)
פלונית*

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי פלונית* »

נר בטוסיק זה התעללות. לדעתי
מזכירה לכם את השורה הראשונה של הדף. לדעתה. זה כל מה שזה.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

האם נר בטוסיק זה התעללות

גם אני ככה. לא מודדת בדרך כלל, אלא מסתכלת על הילד ומרגישה
וגם אני. אבל אקמולי זה לא רק לחום, ואני בכלל לא נותנת אותו להורדת חום (לאושרנו לא התנסינו במצב של חום גבוה שלא יורד), אלא לכאבים קשים מסוג אוזניים/שיניים.
אז_איזה_נר_זה*
הצטרפות: 08 יוני 2006, 23:31

האם נר בטוסיק זה התעללות

שליחה על ידי אז_איזה_נר_זה* »

נכנסתי שוב הבוקר ומצאתי אתכם, סליחה, אותנו עדיין מתפלמסים על הדף הזה,
שלפי דעתי מראה שפשוט משעמם לאנשים מסויימים, סליחה, כנראה שגם לי.
אולי באמת כדאי לי לעבוד כבר על ארוחת הערב מעכשיו כדי שאח"כ אוכל להתעשר מדפים יותר מרעננים. 9-:
שליחת תגובה

חזור אל “אלימות מינית וילדים (ואיך להישמר)”