מקדם הגנה מהשמש

לריסה*
הצטרפות: 23 יולי 2008, 10:43

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי לריסה* »

ומה לגבי משקפי שמש? אמא שלי משגעת אותי שאני הורסת לעצמי את העיניים, בעיקר כי הן בהירות והשמש מזיקה להן, אני מאוד מסתנוורת מהשמש, אבל אני לא יודעת אם זה בכלל טוב המשקפי שמש והאם שמש חזקה מזיקה לעיניים?
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי יעלי_לה »

ומה לגבי משקפי שמש? אמא שלי משגעת אותי שאני הורסת לעצמי את העיניים, בעיקר כי הן בהירות והשמש מזיקה להן, אני מאוד מסתנוורת מהשמש, אבל אני לא יודעת אם זה בכלל טוב המשקפי שמש והאם שמש חזקה מזיקה לעיניים?

לפי שיטת בייטס (שיפור הראיה), אור מלאכותי מזיק לעיניים (שהרי נבראו להיחשף לאור שמש), ואז הן נהיות רגישות לשמש, ואז משתמשים במשקפי שמש שגורם להן להיות עוד יותר רגישות. הוא טוען שעדיף להימנע ממשקפי שמש (חוץ, כמובן, מאשר בנהיגה או בשאר מצבים שבהם מצמוץ / צמצום העיניים עלול להיות גורלי) ולהשתמש באור מלאכותי (חשמל) כמה שפחות.

אז איפה השגת את הכובע הרחב מאד מאד שלך? אפשר תמונה? רוצה להמליץ לאחרים וגם אולי להרחיב את אוסף הכובעים שלי...
מאז שהתחלתי ללכת עם הכובע שואלים אותי כל הזמן איפה אפשר לקנות אותו, והאמת שאני זוממת להתחיל לשווק אותו... אז בינתיים התשובה היא: אצלי, בקרוב. אם זה לא יתממש תוך שבוע-שבועיים, אני מבטיחה לגלות איפה קניתי.
מקווה להעלות תמונה בשעות הקרובות.
סמדר_נ*
הצטרפות: 17 אוגוסט 2003, 20:40
דף אישי: הדף האישי של סמדר_נ*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי סמדר_נ* »

ואם נשרף זה נעלם תוך יום?
מאז שאני זוכרת את עצמי, אם אני נשרפת זה נעלם תוך יום. אני ממש לא בטוחה שזה אומר שאין נזק.
גם אנחנו משתדלים פשוט לא לצאת בשעות המסוכנות. אבל אם קורה בכל זאת (נדיר) -- מורחים כל חלק חשוף (משתדלים שלא יהיו הרבה כאלה).
הוא טוען שעדיף להימנע ממשקפי שמש.
טוב לדעת -- הם תמיד עושים לי כאבי ראש ואני לא מסוגלת להחזיק איתם יותר משתי דקות. כל מי שאמרתי לו אומר שזה תלוי בסוג המשקפיים, אבל עוד לא מצאתי כאלה שלא עושים לי את זה. העיניים שלי כהות.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

יש לי קרם הגנה של חברת MAGIRAY מסדרת HIS HERS שעושה רושם טבעי. מכילה: cyclomethicoe, ethylhexyl,isononyl, isononanoate, isohexadecane,titanium dioxide, ethylhexyl stearate ועוד.
האם יש למישהו הפניה לראות מהם החמרים האלה?
ה_קטנטנה*
הצטרפות: 15 יולי 2007, 20:35
דף אישי: הדף האישי של ה_קטנטנה*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ה_קטנטנה* »

לריסה-
רציתי לענות לך מה ש יעלי לה אמרה, אבל אני מוסיפה הסתייגות- יש בעיות רפואיות שמחייבות משקפי שמש (למשל פטרולינום), ויכול להיות שמצב של
אני מאוד מסתנוורת מהשמש, נובע מבעיה כזו (אם כי יותר סביר שהוא נובע מעודף שימוש במשקפי שמש ו/או בתאורה מלאכותית).

האם שמש חזקה מזיקה לעיניים
במבט ישיר היא מזיקה בוודאות, וגם במבט על עצמים בוהקים שמחזירים את הקרינה (למשל שלג). אבל שהייה פשוטה בשמש, עם עיניים חשופות לא אמורה לגרום שום נזק.
נראה לי שאם הייתי מאוד מסתנוורת, הייתי מתחילה בללכת בלי משקפי שמש בשעות שבהם השמש פחות ישירה (נגיד אחרי ארבע), ואחרי שהייתי מסתדרת בשעות האלה- עוברת לשעות יותר ויותר חמות. להחזיר לעיניים את יכולות ההתמודדות עם האור הטבעי לאט לאט...
תלתל_בתוך_תלתל*
הצטרפות: 17 יולי 2005, 18:15
דף אישי: הדף האישי של תלתל_בתוך_תלתל*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי תלתל_בתוך_תלתל* »

אצלנו בבית לא מורחים את כל החומרים האלה.
משתדלים לא להסתובב בחוץ בשעות החמות, ואם ממש חייבים - אז רק עם כובע רחב שוליים ובגדים יחסית ארוכים.
אני מוצאת את עצמי נחשפת לשמש הכי הרבה בשעת נהיגה - והפתרון שמצאתי לזה הוא לנהוג עם כפפות (כאלה שמשמשות לרכיבה על אופניים)
ועם עליונית דקה וארוכת שרוולים (מצריך מזגן בפול ווליום)
זהו, אם תראו פעם ברכב לידכם מישהי מוזרה שנוהגת עם שרוולון וכפפות - זאת אני (-;
@}
יעלי_לה

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי יעלי_לה »

אפשר תמונה?

תמונה

תמונה
with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי with_passion* »

ואו איזה יופי של כובע!
רוצה רוצה מאיפה מאיפה
רוניתה_פיתה*
הצטרפות: 31 מרץ 2008, 03:49
דף אישי: הדף האישי של רוניתה_פיתה*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי רוניתה_פיתה* »

לגבי משקפי-שמש:
בשנים האחרונות נהגתי להרכיב בכל יציאה לשמש (פק"ל עם הכובע), אפילו בחורף, אחרת הסתנוורתי. כל הזמן נשברו לי (בעיקר כי דרכתי עליהן).
השנה אני נשברתי, ולא קניתי עוד זוג. וחלפה הבעיה, אני כבר לא מסתנוורת.
פטרולינום = "פטרידיום". אפשר לראות את זה על העין - רואים נימים על גלגל העין, שיוצאים מתוך נקודה אחת, לכיוון האישון. ואז אפשר לנהוג בהתאם.

לגבי קרם הגנה:
אני אשכנזייה מנומשת חבל"ז
ת-מ-י-ד עם כובע בינוני שוליים (סתם טמבל (-:{{}})
לא שמה קרם הגנה, בגלל המסרטנין, בגלל הניחוח הקשה, בגלל הרגשת המחנק על העור.
בתור ילדה נשרפתי המון. היום לא. אני הולכת עם גופיות כל הקיץ וגם בחורף אם אפשר, ויש לי סוג של צבע באיזורים החשופים, והם חשופים, כך שמקסימום הצבע קצת נהיה כתום יותר אחרי יום בשמש ישירה (לא שוהה נייחת בשמש אף-פעם, רק בהליכה בדרך). ברגע שיש צבע (וככל שהוא כהה יותר) הוא משמש כמסנן קרינה. המלנין מפריע לקרינה לחדור אל העור. לכן אנשים עם עור כהה במיוחד צריכים יותר חשיפה לשמש, כדי לקבל את מנת הויטמין D שלהם.

לגביי:
אני לא דוגמא. נראה בעוד כמה עשרות שנים (טפו) ממה אני אמות

ואז

תוכלו לשקול אם למחוק את התגובה שלי (-;
יעלי_לה

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי יעלי_לה »

מאז שהתחלתי ללכת עם הכובע שואלים אותי כל הזמן איפה אפשר לקנות אותו, והאמת שאני זוממת להתחיל לשווק אותו... אז בינתיים התשובה היא: אצלי, בקרוב.

זהו, הבקרוב זה עכשיו. הבאתי כובעים ואני מוכרת אותם בפרדס חנה כרכור. פרטים בדף בית.
יעלי_לה

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי יעלי_לה »

אני מוכרת כובעי קש רחבים מאוד להגנה טובה מהשמש ללא התמרחויות. פרטים בדף הבית.
אנונימי

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אנונימי »

בגדול, מסכימה עם הלך הרוח בדף, ראו מה שכתבתי בקישור. אבל כרגיל מסתייגת.
לא סתם אנשים בעלי עור כהה ועייניים כהות, שרדו באזורים בהם קרינת השמש חזקה יותר. ונדרשו הרבה מאד שנות אבולוציה כדי להגיע להתאמה הזאת.
אנשים בעלי עור בהיר ועיניים בהירות (כמוני) שבחרו לגור בתנאי סביבה שלא מתאימים להם, לא יכולים להחליט פתאום "ניתן לטבע לעשות את שלו" כי לטבע לוקח הרבה מאד דורות לעשות אתשלו. וה"לעשות את שלו" זה שכל אלו עם העור הבהיר ימותו מסרטן לפני שיעמידו צאצאים.
וגם כהי העור שגרו באזורינו מימים ימימה, שרדו בעקבות התנזרות מהשמש (בנוסף לעורם הכהה).
ואם אני רוצה לחיות במקום שנתוני הטבעיים לא מתאימים לו, אני חייבת לעזור לגוף שלי לשרוד בתנאים האלה. אז נכון, גם אני במשוגעות שמנסות להתנזר "מקרם הגנה" (למרות שכבר חליתי, והבראתי טפו טפו טפו מסרטן עור), אבל אני במקביל דואגת לא להיות במקום בו השמש יוקדת, נעזרת בכובעים. אם אני כבר משתמשת בקרמים אז בעלי מקדמי הגנה הנמוכים ביותר האפשריים.
וכן משתמשת במשקפי שמש בחוץ, כי העייניים לא משתזפות, לא יהיו לי יותר פגמטים בעיין עם ה\זמן, והצבע הבהיר שלי מעביר יותר מדי קרינה פנימה.
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

אני מסכימה עם הילה. זה עניין של גאוגרפיה ולא ניתן ליצור התאמה בתוך דור. זה יקח שנים. מגיעות אלי לעיתים נשים בהירות בשנות ה-50 ומעלה, שהשמש עשתה שמות בעורן. הן היו למעשה צריכות לחיות במדינה קרה, ובימי שמש להגן על עורן העדין. אבל לצערן הרב הן התבגרו פה בארץ, בתקופה שממש אבל ממש לא ידעו ושמעו על נזקי השמש. אז לא רק שהן לא נמנעו ממנה-הם גם חשפו את עצמן אליה בכוונה תחילה כדי להשתזף (גם אני עשיתי את זה בצעירותי-למזלי אני בעלת עור לא בהיר במיוחד ושומני, שזה גם עוזר נגדה).

למיטב ידיעתי, חשיפה איטית והדרגתית לשמש לא חזקה (בשעות הזריחה והשקיעה) לא מזיקה ואף תורמת להווצרות מלנין שמגן על הגוף מקרני שמש: אבל לא לגמרי! שמש חזקה וישירה במיוחד בשילוב עם הורמוני הריון וגלולות, גורמים להצטברות לא אחידה של מלנין במקומות שנחשפו יתר על המידה, הזדקנות מהירה של העור: בקיצור- נזק קוסמטי.
הנזק הבריאותי כבר ידוע לכולם.

דעתי היא כזו:
  1. המנעות ככל האפשר משמש ישירה ע"י כובע, משקפיים ובעיקר- צל.
  2. חשיפה איטית והדרגתית בשעות הזריחה והשקיעה.
  3. הגנה נקודתית כשצריך ע"י מסנני קרינה פיסיקלים (טיטניום ואבץ אוקסיד), שכל כמה שניסיתי להשיג מידע- לא מצאתי משהו שיכול להצביע על המסרטנות הפוטנציאלית שלהם, (להבדיל מאלו הכימים). לדעתי הנזק שלהם הוא בעיקר אטימה מסויימת של העור, אבל אם מורחים כשצריך ומסירים כשלא צריך- אין בעיה.
אלטר_אגו*
הצטרפות: 20 דצמבר 2007, 20:56
דף אישי: הדף האישי של אלטר_אגו*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אלטר_אגו* »

לא יהיו לי יותר פגמטים בעיין עם ה\זמן
לא מבינה בזה, אבל האופטומטריסט שלי דוקא אמר שיש לי כתמי פיגמנטציה בעין מרוב חשיפה לשמש (או לאור, לא חושבת שהוא עשה את האבחנה הזאת) ושזה רע.
פלוני_אלמונית*

מקדם הגנה מהשמש

אני עם קרם הגנה על כל מקום חשוף כבר 17 שנה. חורף קיץ. ואני בת שלושים פלוס עם עור של בת עשרים (מבחינת קמטים וכתמים) וכבר עברתי לידה. ולא, זה לא גנטי, כי הנשים במשפחתי (האשכנזית לחלוטין) מקומטות ומכותמות. אז אולי קרם הגנה זה רעל, אבל עלי הוא מגן באמת.
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

האם מישהו מכיר ויכול להמליץ על מקדם הגנה בשם avalon organics baby mineral sunscreen
הנמכר דרך האתר האמריקאי greenfeet?
לכאורה רוב המרכיבים נראים סימפטיים ולא מצאתי את החומרים המסוכנים המוזכרים כאן בדף אך עדיין ישנם שמות שלא מובן לי מהם כגון: octylpalmitate, triethoxcaprylysilane, glyceryl stearate, peg 100 stearate, isopropyl palmitate, phenoxyethanol, benzyl alcohol and potassiumsorbate, stearic acid, polysorbate -60, potassium cetyl phosphate, cetyl phosphate and xanthan gum.
אם מישהו יודע ומבין מה זה אומר ואם זה בסדר אשמח לדעת כי יש לי אפשרות להזמין עכשיו דרך חברים שבאים מחו"ל לבקר עוד שבוע וחצי וצריכה להזדרז ולהחליט מה לבקש.
ניבה_שקד*
הצטרפות: 19 מרץ 2006, 11:43
דף אישי: הדף האישי של ניבה_שקד*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

היה מאמר באחד הבאופנים (באופן טבעי) שבו רני השמיץ את מסנני הקרינה. השאלה הקיומית היא ממה עדיף להפע - סרטן עור כתוצאה מחומר מסרטן או סרטן עור כתוצאה מקרינת השמש ?

למה לשלם על סרטן עור מחומר מסרטן אם אפשר לקבל אותו בחינם מהשמש? (-:
ניבה_שקד*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

_יש לי קרם הגנה של חברת MAGIRAY מסדרת HIS HERS שעושה רושם טבעי. מכילה: cyclomethicoe, ethylhexyl,isononyl, isononanoate, isohexadecane,titanium dioxide, ethylhexyl stearate ועוד.
האם יש למישהו הפניה לראות מהם החמרים האלה?_

החומר הפעיל שמגן מהשמש הוא הטיטניום דיאוקסיד titanium dioxide שיוצר ריאקציה עם קרינת השמש וכאילו "תופס" אותה. אבל - לאחר זמן קצר הוא בעצמו הופך לרדיקל חופשי שמסוכן לא פחות מהשמש עצמה.

מסקנה: אם אתם חייבים להיות בצהריים בחוץ - תהיו בצל. אם זה בוקר או אחה"צ, עדיף לתת לגוף להשתזף, כי השיזוף הוא מקדם ההגנה היעיל ביותר והבריא ביותר. אפשר גם להתמרח בחמאת שיאה או 4]בקרם טבעי 12[/po]&itemID=13 עם לפחות 50% חמאת שיאה, כי היא מגנה מפני השמש בערך כמו מקדם הגנה 10 למשך כשעתיים.
יעלי_לה

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי יעלי_לה »

כתבה על נזקי קרם הגנה (מתוך האתר של חנות מקוונת לבאופן טבעי)

מסקנה: אם אתם חייבים להיות בצהריים בחוץ - תהיו בצל או מתחת ל{{}}כובע רחב פלוס
(זה גם פחות חם :-))
הרגע_שלפני*
הצטרפות: 19 דצמבר 2006, 22:04
דף אישי: הדף האישי של הרגע_שלפני*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי הרגע_שלפני* »

למישהו יש המלצה על קרם הגנה שלא משאיר הרגשה שמנונית בעור?
יש לי אולטראסול 34 רגיל ואני מרגישה שהוא משאיר עלי שכבה מאד לא נעימה כל היום. רוצה משהו שנספג היטב.
ניבה_שקד*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אני נמנעת כבר 3 שנים ממסנני קרינה ומאז העור שלי נראה יותר טוב ויותר צעיר. הנה קישור לכתבה על מסנני קרינה: http://www.reader.co.il/article/40989/מ ... -טוב-או-רע
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

למישהו יש המלצה על קרם הגנה שלא משאיר הרגשה שמנונית בעור?
כן, חולצה ארוכת שרוולים.
ג'ינ_ג'ית*
הצטרפות: 28 פברואר 2004, 00:23
דף אישי: הדף האישי של ג'ינ_ג'ית*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ג'ינ_ג'ית* »

לא לכולם מספיק הכובע ובגדים ארוכים.
אני כיום, לא יכולה להיות יותר עמשר דקות בשעות היום (כולל 9 בבוקר למשל) מתחת לשמש, למרות כובע הקש רחב השוליים, ומשקפי השמש והבגדים האורכים. הלחיים והמצח שלי נכווים מעל ל10 דקות. יש עוד לא מעט כמוני ולכן יש מקום למריחת קרם הגנה, להבנתי ממחקרים - שאינו עולה על מקדם 30, ולעיתים רחוקות ככל האפשר. כמו כן יש המלצה להסיר אותו כשמגיעים הביתה מיד.
מה שכן, יש קרמים שלא מתאימים לעור רגיש ואז הם עושים הפוך על הפוך - ואת זה רופאת עור אמרה לי, הם דווקא מעודדים כוויה.
קיצר צריך לשים לב ולנסות מה שמתאים בכל תחום. לי אישית ד"ר פישר שמנוני ומסריח מדי, וכל השאר גורמים לי מעט אדמומיות במריחה (כמו כל קרם שהוא כתוצאה מעור רגיש) אבל עושים את העבודה.
אמא_של_דגיגונת*
הצטרפות: 23 ספטמבר 2007, 11:58
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_דגיגונת*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אמא_של_דגיגונת* »

תשובה ל אם אוהבת,
אמנם באיחור, אבל אולי עוד רלוונטי. כאן יש רשימה של קרמים להגנה מהשמש עם דירוג לפי מרכיביהם (מתוצרת ארה"ב בעיקר).
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

איך מסירים קרם שאמור עליו שהוא עמיד במים?
מאמי_קייר*
הצטרפות: 09 אפריל 2010, 11:43

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי מאמי_קייר* »

עקב העלמות של ולדה מהשוק- האם אתם מכירים את מוצרי מאמי קייר הישראלית?
אמת_וצדק*
הצטרפות: 18 מאי 2006, 02:21
דף אישי: הדף האישי של אמת_וצדק*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי אמת_וצדק* »

מאמר מעולה ומנומק שמסביר את הנזק בשימוש בקרם הגנה מהשמש (מכל סוג שהוא), ובחשיבות החשיפה לשמש, בהקשר של ויטמין די:
http://www.vitamind.co.il/sunsmart.
פלונית_אלמותית*
הצטרפות: 13 אוקטובר 2004, 11:13

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי פלונית_אלמותית* »

אני לא בת שלושים פלוס אבל העור שלי נראה ממש טוב לגילי, ומשתמשת שנים במקדמי הגנה. להיפך, במקומות בהם לא הקפדתי למרוח (זרועות) רואים ממש שהעור שרוף יותר ומקומט יותר. לכן אני מנסה לשים בכל מקום. לא משתמשת לעולם בדר פישר! טוב אולי מתי שאין שום דבר אחר ואני חייבת לצאת לשמש חזקה. דר פישר זה ממש איכסה. (כבר בגיל 19 חברה הסבה את תשומת ליבי שאחרי שמורחים דר פישר יש טעם מר בפה... וזה נכון... כשאמרתי את זה לאנשים הם אמרו שאני מורחת על השפתיים, או מכניסה לפה איבר מרוח, אבל עשיתי טסט ו...לא! תהליך כימי דוחה כלשהו קורה)
ניבה_שקד*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי ניבה_שקד* »

אחלה קישור. רק צריך לשים לב לאמירה שלו: "לצרוך שמש בצורה מושכלת". 10-20 דקות בשמש מספיקות לגמרי כדי לייצר ויטמין D ליום שלם (10 דקות לבהירים, שיוצרים ויטמין D במהירות, 20 ד' לכהיי עור). מספיק שהזרועות יהיו חשופות. לא צריך לחשוף את הפנים וכל הגוף.
פעילות נורמאלית, של ללכת לעבודה / לימודים וכו' תוך חשיפה מסויימת לשמש, מספקת את הצריכה היומית של ויטמין D. רק צריך להימנע ממסנני קרינה תעשייתיים, שלא מאפשרים לגוף לייצר ויטמין D. (4]חמאת שיאה 13[/po] לעומת זאת, גם מגינה מהשמש וגם לא מפריעה ליצירת שיזוף טבעי ויצירת ויטמין D).
לילוש*
הצטרפות: 12 ינואר 2003, 12:20

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי לילוש* »

חברים יקרים אפשר להפסיק לדאוג המסנן קרינה של U.V NAURAL נחת בארץ!!!! מסנן קרינה טבעי על בסיס שמן (צריך כמות ממש קטנה) ללא שום חומרים מלאכותיים כולל משמרים למינהם מדורג ע"י EWG בין 8 המסנני קרינה הבטוחים לשימוש בעולם לפרטים: WWW.THEORGANICPALACE.CO "הארמון האורגני"
פלוני_אלמונית*

מקדם הגנה מהשמש

+הודעה ממשתתפת חדשה התקבלה בברכה:+

יש לי מסנן קרינה טבעי לגמרי מאוסטרליה עם דרוג מאד טוב בחסימת קרינת U.V.A/U.V.B שמו בישראל יו.וי טבעי ואפשר להשיג אותו בטלפון 052-3650249
מאיה*
הצטרפות: 31 מאי 2003, 22:11

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי מאיה* »

לאחרונה הבנתי שלברוח יותר מידי מהשמש זה ממש לא בריא ויכול לגרום למחסור בויטמין D ובנוסף לכך שכל מקדמי ההגנה מיותרים ואפילו מסרטנים.
פלוני_אלמונית*

מקדם הגנה מהשמש

אני יודע שזה שרשור ישן, אך אני מתכוון לרכוש את קרם ההגנה של מורז. נראה לי לחלוטין הרע במיעוטו ואין מה לעשות, יוצא לי להחשף לשמש בשעותיה הסימפטיות פחות. מה דעתכם? באתר כתובים רק החומרים הפעילים, להלן:
Polygonum Ext, Hippophea Rhamnoides (SeaBuckthorn) Oil 65%, Tinosorb® ,Uvinol T-15
זה נראה לי ממש בסדר אך לא ידוע לי על שאר החומרים שאינם פעילים.
מישהו משתמש? מכיר? יכול לעזור?
המון תודה לכולם
פלונית*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2001, 03:13

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי פלונית* »

אני משתמשת במורז והוא מצוין לי. כמובן שיש להקפיד על השעות, לבוש הולם וכובע רחב שוליים (שהופך אופנתי מרגע לרגע!)
הדרי*
הצטרפות: 08 יולי 2008, 17:35

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי הדרי* »

חברים יקרים-
אני מיבאת חומר טבעי נגד שמש-המופק מגזע של עץ (!) כמובן ללא פרבנים ו-sls
בחומר משתמשים מזה אלפי שנים במזרח להגנה משמש ולשמירה על עור בריא.
החומר נעים לשימוש ,טבעי ,ומכיל 94 אחוזים של חומר פעיל טבעי ואורגני ותמציות צמחיות.
מוזמנים להיתקשר או לפנות לאתר, www.eco-beauty-secrets.com
054-233-0209
הזהר_הדרומי_ת*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2014, 14:46

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי הזהר_הדרומי_ת* »

לפני כמה שנים רחל טלשיר הטבעונאית הנהדרת, שכותבת טור תזונה בהארץ, כתבה ספר על תזונה נבונה ומתחשבת ואורך חיים בריא ששמו "השיטה הסודית". אחלה ספר. בכל מקרה, היא נכנסה בקרמים ה"מגנים" מהשמש, כביכול, (מסתירים את האדמומיות המתריעה של העור משהות ארוכה מדי ומסוכנת בשמש) ואמרה שפירות הם מסנני קרינה טבעיים, וכדאי לאכול מהם כששוהים תחת השמש (כמה לאכול?..). מאז יצא לי להיתקל בטענה הזו שוב. גם בטענה על הגנות שמן הקוקוס על העור, למרות שרציונלית נשמע קצת מטגן. מישהו יודע עוד על אלו?
מחפשת*
הצטרפות: 04 יוני 2003, 17:56

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי מחפשת* »

הי!
אני יודעת שחורף עכשיו, אבל אנחנו בחול😃
מכל השלל כאן לא הבנתי איזה קרם הגנה הוא הרע במיעוטו מעבר לחמאת שיאה וכד'. המלצות ספציפיות לקדם הגנה לא כימיקלי? !

וחוץ מזה לאחרי השמש, אם נשרפים, מה דעתכם על burnshield? הוא עובד מדהים לכל כוויה וברכיבים כתוב רק 99% מים ושמן מעץ התה.
מישהו?!
תודה!
עפרה_עדין*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2007, 14:25
דף אישי: הדף האישי של עפרה_עדין*

מקדם הגנה מהשמש

שליחה על ידי עפרה_עדין* »

הכי טוב לפנים הם מסנני קרינה פיזיקלים מאבקות מינרליות שבאים בצורה של מייק אפ בשישה גוונים או פודרה שקופה. בארץ זו חברת מינרז/פארן (אני מוכרת את המייק אפ של מינרז ללקוחותי כבר 5 שנים ושביעות הרצון בשמיים).
החלקיקים לא ננו. לא חודרים את העור, לא גורמים אקנה וגם לא מעודדים (אפילו מרפאים בזכות אבץ). ליתר בטחון כדאי לעצור את הנשימה בזמן הפידור.

כשנחשפים ארוכות לשמש, מצאתי בארץ את חברת "לה רוש פוזה" la roche posay (סינון כימי של קרני השמש) שנמכרת בבתי מרקחת בלבד,גם באינטרנט. הם מסננים כימים הכי ידידותיים שמצאתי .צריך לזכור לשטוף כשמגיעים למקום מוצל.

אפשר להסתכל גם בקישור הבא
שמדרג את מסנני הקרינה השונים לפי רמת מסוכנות: 0: ללא מסוכנות .10: הכי מסוכן.

צריך לזכור שאם מסנן הקרינה מסנן בדרך פיזיקלית בלבד (מחזיר קרינה), יש לו חסרונות כי הוא מאוד לבן (אבץ וטיטניום אוקסיד). לכן במייק אפים פתרו את הבעיה ע"י הוספת מינרלים חומים.
מסנני קרינה כימים "בולעים את הקרניים" במקום להחזיר אותם אבל אז הם פחות ידידותיים.
פלוני_אלמונית*

מקדם הגנה מהשמש

מה לגבי קרם הגנה של חב׳ moraz?
פלוני_אלמונית*

מקדם הגנה מהשמש

למי שהתעניינה מה זה חמאת שיאה ואיפה משיגים- יש אתר בשם "ביוטי " - (באנגלית) משווקים ליחידים חמאת שיאה של חברת שלוס שנמכרת טרייה (ללא בעיות קלקול ), מנסיוני וממה שנאמר באתר.
ויש לה סגולות ריפוי , בעיקר לעור, מוצאה באפריקה, שמה מייחסים לה הערכה רבה בגלל הסגולות שלה, מסתבר שהיא מגנה מהשמש, אך החסרון הוא הריח החזק שלה - הריח כמו שמן שומשום אבל חריף יותר, כמו לכיוון בנזין, לי היא ריפאה בעייה בעור וחיזקה את החסינות של העור, גם הוסיפה יופי לעור של הגוף.
אני עירבבתי אותה עם שמנים אתריים לימון ומנטה שיכולים ביחד לנטרל את הריח שלה פחות או יותר- מכיון שמופקת מכבישה קרה, רק עירבבתי, ולא בישלתי, בשביל הכיף שלי, שילבתי איתה ציפורן ווניל , אבל אני לא ביררתי אם בשילובים האלה היא טובה נגד השמש, וגם יש לציין שעם הקליפה שלה התועלת שלה רבה יותר ואז דוקא יש לה ריח חריף יותר, אני השתמשתי עם הקליפה... ההבדל הוא בצבע, עם הקליפה הצבע יהיה צהוב נוטה למעט ירקרקות... מקווה שעזרתי...:) ועוד דבר, אם יש גירויים בעור היא מאוד מרגיעה...
שליחת תגובה

חזור אל “אנרכיזם”