משיכת שמן

with_passion*
הצטרפות: 20 יולי 2006, 13:10
דף אישי: הדף האישי של with_passion*

משיכת שמן

שליחה על ידי with_passion* »

אהלן - מפה לשם הגעתי למושג הזה - משיכת שמן - מקורו בטקסטים איורוודיים. זה מאד פשוט - לוקחים כפית של שמן על הבוקר על בטן ריקה - שוטפים עם זה את הפה במשך 10 עד 20 דקות בלי לבלוע ולבלי לגרגל. פשוט להעביר את זה על הלשון ובין השיניים עד שהמרקם נעשה דליל והצבע (ביריקה) קצף לבן. לאחר מכן יורקים את זה ושוטפים במים ו/או שותים מים. באופן מסורתי משתמשים בשמן חמניות או שומשום אבל כיום משתמשים בכל שמן (אני מעדיף באופן כללי שמן זית או קוקוס).

זה תופס תאוצה לאחרונה ויש על זה לא מעט אתרים באינטרנט - עם שלל סופרלטיבים. העקרון הוא שהשמן מושך אליו רעלים ובקטריות ואי אלו "רעים", לכן אסור לבלוע - זה רעיל. אנשים מדווחים על שיפור מגוון בעיות בריאותיות והמחקרים המדעיים בתחום מראים שיפור בהגיינת הפה.

הרושם הראשוני הוא חיובי אצלי כי אני נמשך לפתרונות פשוטים של רכיב אחד.. (ראו יש צרבת).

האם מישהו אחר שמע על זה? ניסה? מה דעתכם?

אני עשיתי את זה פעם אחת היום בבוקר עם שמן קוקוס. היה קצת קשה לא לבלוע ולא לירוק לפני. פשוט העברתי את לאט בכל הפה במשך 20 דקות. אומרים שאפשר לעשות את זה 3 פעמים ביום לתוצאות מהירות. אין שום תוצאה שאני מחפש... ואין שום בעייה בריאותית.. אבל אני אדווח אם אני אבחין במשהו (אם השיניים נפלו וכו..).

Oil]קישור לערך בויקיפדיה pulling[/po] שם יש עוד קישורים לאתרים בנושא.
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

משיכת שמן

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

במשך 10 עד 20 דקות
זה המון! ולא לדבר במשך 20 דקות (כשאני ערה!)
יתרון_האור*
הצטרפות: 01 אוקטובר 2006, 00:00
דף אישי: הדף האישי של יתרון_האור*

משיכת שמן

שליחה על ידי יתרון_האור* »

אני ניסיתי את זה, בעקבות כאבים חזקים, ביקור אצל רופא שיניים וקביעה שאני חייבת טיפול שורש ועוד כמה סתימות.
נבהלתי, לא רציתי מתכות כבדות בפה, גם ככה יש לי כמה סתימות מילדות.
אז קראתי המון חומר בנושא, בזכות שרה ק ששמה כאן קישור כלשהו, בדף על רופאי שיניים.
וניסיתי, מה אפשר להפסיד?
תוך כמה ימים הכאבים חלפו, הדלקת בחניכיים נעלמה לחלוטין תוך שבועיים (בוקר וערב).
והשיניים נהיו לבנות - זה מנקה גם אבנית.
עשיתי עם שמן שומשום.

לגבי שיקום של שיניים וכו' אני בטוחה שאם ממשיכים זה ממש עוזר לבנות את רקמת השן מחדש, הם ממליצים שם גם על כל מיני תוספים שכדאי לקחת, סידן ועוד כמה, אני לא זוכרת. לא לקחתי, והאמת הפסקתי באיזשהו שלב, ורוצה לחזור לזה.

ממליצה לקרוא חומר על טיפולי שורש כדי להבין למה זה לא מומלץ - החיידקים בעצם נכלאים בתוך השן ה"מטופלת" וממשיכים לחיות שם ולשחרר את הרעלים שלהם לדם. אין שום טיפול שורש שפותר את הבעיה הזו לגמרי, כי בשן יש מליוני חרירים זעירים ששום חומר סתימות לא יכול למלא.
אין לי קישור ב"שליפה" אבל אפשר לעשות חיפוש ברשת...
יתרון_האור*

משיכת שמן

זה לא המון, אפשר לעשות את זה תוך כדי שעושים דברים אחרים, רק צריך שזה יהיה על בטן ריקה.
אפשר לתלות כביסה ולגרגר בינתיים.
או להלביש את הילד.
או לשטוף כלים או לבשל - ממש לא חייבים לעמוד מול המראה במקלחת בזמן הזה...

ואגב, זה טוב לילדים החל מגיל חמש.
כי קטנים יותר עלולים לבלוע, והשמן הזה מלא חיידקים.
עוד משהו חשוב - לירוק לשרותים. לא למקום שמישהו יכול לגעת, מאותה סיבה.
רעות_וצליל*
הצטרפות: 02 ספטמבר 2003, 16:28
דף אישי: הדף האישי של רעות_וצליל*

משיכת שמן

שליחה על ידי רעות_וצליל* »

זה לפני או אחרי שמצחצחים שיניים? או במקום?

איזה שמן עדיף? אני יודעת שבאיורוודה עושים אבחון ולפי זה מתאימים את השמן לכל אחד, אולי צריך לדעת איזה שמן מתאים לכל אחד או שזה ממש לא משנה?
ואם זה לא משנה אז איזה שמן הכי הוא עם הטעם הכי נסבל?
יעל*
הצטרפות: 30 יוני 2001, 20:34

משיכת שמן

שליחה על ידי יעל* »

בענין הבטן הריקה- אני נורא רוצה לנסות אבל כבר יומיים (אה, מאז שהדף קיים?:-)) נזכרת רק אחרי הקפה של הבוקר...
אז מה אתם אומרים- כוס קפה (עם חלב...) זה נחשב בטן מלאה?
יעל*

משיכת שמן

שליחה על ידי יעל* »

ואגב בויקיפדיה כתבו החל מ3 דקות, נשמע פחות נורא מעשר...
אילת_מ*
הצטרפות: 27 מאי 2005, 12:17
דף אישי: הדף האישי של אילת_מ*

משיכת שמן

שליחה על ידי אילת_מ* »

ניסיתי הבוקר! עשרים דקות לפני הצחצוח (אחרי שירקתי מה שיכולתי)
עם שמן שומשום ואני חייבת לומר שהשיניים נראות לי לבנות! (אולי זה wishfull thinking)
אבל יש לי זמן רק שני בקרים בשבוע בשביל זה. עדיין שווה?
with_passion*

משיכת שמן

דיווח..
אוקיי אני ביום השלישי.. ואני מתרגל לזה. אתמול הייתה לא מעט ליחה שבאה מהגרון תוך כדי שעשיתי. אין איזשהו תוצאה שאני שם לב אליה חוץ מזה.

אני לא הבנתי מה הבעייה עם הזמן.. זה לא פעילות כמו שכיבות שמיכה שאי אפשר לעשות כלום חוץ מזה.. אני שם כף שמן זית בפה ואז עושה דברים - בגינה, בחצר, מכין רסק ירוק, כותב במחשב - זה אפילו נחמד כי זה סותם את הפה ל-20 דקות - ונותן הזדמנות לתקשר עם אנשים בשפה של החיות..

לגבי סוג השמן - במקום לעשות אבחון לאדם ולהחליט שהוא צריך שמן קוקוס מתאילנד.. הייתי דווקא מאבחן את הסביבה ורואה איזה שמן היא מספקת לנו בצורה הכי טבעית. שמן זית הוא השמן הכי טוב שיש לנו כאן. ביום הראשון דווקא כן השתמשתי בשמן קוקוס (חשבתי שיהיה טעים יותר) - אבל ביומיים האחרונים בשמן זית ודווקא ההרגשה של שמן זית טובה יותר ויותר קל למשוך את השמן לתקופה ממושכת איתו.
שרון_ש*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2007, 11:50

משיכת שמן

שליחה על ידי שרון_ש* »

ראיתי את זה כאן והחלטתי לנסות (הרי אין מה להפסיד) בעיקר בגלל שאני סובלת עכשיו מדלקות חניכיים וכאבים בפה (אחרי עקירה) ואולי יזרז החלמה.

בעקבות ויקיפדיה החלטתי על 5 דקות כי קצת קשה בהתארגנות של הבוקר בלי לדבר עם הילדה.

דיווח ביניים אחרי יומיים ניסיון:

מיד אחרי ההרגשה בפה נעימה מאוד (אני עושה עם שמן זית) והכאבים שהיו בחלל הפה פוחתים משמעותית (אולי פסיכולוגית) בהמשך היום הם מתגברים שוב. לפי מה שהבנתי הסיבה לבטן ריקה היא האפשרות שזה יגרום להקאה. יש סיבות נוספות? אולי כדאי לי לעשות את זה יותר פעמים ביום?

אמשיך לדווח בימים הקרובים
with_passion*

משיכת שמן

קראתי במספר מקומות שאפשרי לעשות את זה 3 פעמים ביום - על מנת לקבל תוצאות מהירות יותר.

חשוב לזכור שבאופן גס - כל רמדי הוא שליש פלסיבו, שליש עם תוצאה חיובית, ושליש עם תוצאה שלילית או שום תוצאה... לכן חברות התרופות עשירות כל כך - לא משנה איזה חותמ נמציא, יהיו שני שליש שיראו איזה תוצאה חיובית.. וזה מספיק בשביל למכור.

כלומר בשבילי המבחן למשיכת שמן זה שכמעט כולם רואים תוצאה חיובית.. כמו שחומץ תפוחים עוזר להשקיט צרבת.
פלוני_אלמונית*

משיכת שמן

הייתי דווקא מאבחן את הסביבה ורואה איזה שמן היא מספקת לנו בצורה הכי טבעית
שמן שומשום גם טבעי סביבתית לנו, נכון?
with_passion*

משיכת שמן

פעם אולי .. היום כמעט ואין שומשום מקומי. גם נראה לי שצריך מיכון מסובך יותר כדי להוציא שמן בכבישה קרה משומשום. בנוסף על כך - מכיוון ששומשום עשיר בחומצות שומניות רב-בלתי-רוויות - הוא מתקלקל בקלות בחשיפה לאור, חמצן, וחום ולא חסר את אלו. אני מעדיף שלא לשים שמן מזרעים בפה ובשום מקום חוץ מלשימון האופניים...
פלוני_אלמונית*

משיכת שמן

אופק - תודה על ההשקעה |גזר|
מודי_תאני*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 11:15
דף אישי: הדף האישי של מודי_תאני*

משיכת שמן

שליחה על ידי מודי_תאני* »

תודה באמת. אני מנסה כבר יומיים ואדווח תוצאות. הבעיה הקשה היא התארגנות - בתי מתעוררת בדרך כלל לפני, ורוצה לדבר, אז עד שלא סידרתי לה משהו לעשות שבמשך 20 דקות היא לא תדרוש ממני לדבר, אסור לאכול! אתמול זה באמת היה יותר מדי זמן.

ודרך אגב - כוס מים זו בטן מלאה?
יעל*

משיכת שמן

שליחה על ידי יעל* »

טוב, אז כיוון שאמרתם אפשר כמה פעמים ביום, וכיוון שאף אחד לא ענה על שאלות ה"מה עם אחרי כוס קפה" ו"מה עם אחרי כוס מים"
החלטתי פשוט לנסות, למרות שאכלתי ושתיתי קפה לפני כשעה, ועכשיו אמצע היום
התוצאה- זו הפעם הראשונה שלי, אז אולי בגלל זה, לא הצלחתי להחזיק בפה ליותר מדקה, דקה וחצי
אבל בכל זאת- יצא די לבן
השתמשתי בשומשום, אגב
(אמנם איפה שאני, שמן דגים זה "הכי מקומי", אבל חליק, יש לי גבולות...)
מיצי_החתולה*
הצטרפות: 21 פברואר 2005, 22:27
דף אישי: הדף האישי של מיצי_החתולה*

משיכת שמן

שליחה על ידי מיצי_החתולה* »

ודרך אגב - כוס מים זו בטן מלאה?
אופק כתב למעלה שהבטן הריקה היא בעיקר כדי למנוע הקאה. אם אין לך בחילה, אולי זה לא ממש חשוב אם הבטן לא לגמרי ריקה.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

משיכת שמן

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

נשמע כמו אחלה ניסוי! אדווח בקרוב איך הולך
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

משיכת שמן

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

אבל בכל זאת- יצא די לבן
הלובן פשוט מעיד על כך שנוצר תחליב, לא? עירוב של שמן ו"מים" (רוק).
רעות_וצליל*

משיכת שמן

אז אם אומרים שאפשר כמה פעמים ביום, נראה לי מתבקש ממש לעשות את זה בלילה לפני השינה.
כמו שאומרים על צחצוח שיניים שלפני השינה הכי חשוב כי כל החיידקים מתעוררים בלילה.
מי מנסה?
with_passion*

משיכת שמן

רופא השיניים קלוד חייט מירושלים דווקא אומר לצחצח בבוקר.. ושהבקטריה בפה שומרת על השיניים. מבלבל הא?
פלוני_אלמונית*

משיכת שמן

מדווחת:אחרי יומיים,התחיל זיהום בחניכיים (החשש של הרופא הוא מזיהום בעצם).בדרך כלל לזיהום בחניכיים הוא ממליץ לעסות את החניכיים עם אצבע טבולה ב...שמן זית.אבל הפעם, בגלל החשש שמקור הזיהום הוא בעצם,הוא רשם לי אנטיביוטיקה.
יעל*

משיכת שמן

שליחה על ידי יעל* »

מדווחת:אחרי יומיים,התחיל זיהום בחניכיים אוי פלונית, את מפחידה אותי.
הייתכן?
מדווחת גם אני- על הבוקר, אחרי צחצוח, ניסיתי ליותר מחמש דקות (אכן יותר קל על בטן ריקה)
ואחכ השיניים הרגישו לי ככה, לא חלקות... הייתכן שלפני צחצוח עדיף?
with_passion*

משיכת שמן

אני קראתי שלפני הצחצוח כן. העניין הוא שאין יותר מדי הסברים ללמה... (כמו ברב "הרפואה האלטרנטיבית") - למה? כי ככה כתוב..

מאתמול בערב השיניים קצת מרגישות מוזר - מין רגישות כזו שלא הרגשתי קודם. זה לא כואב או משהו - אני פשוט "מרגיש" את השיניים - כאילו קורה שם משהו..
רעות_וצליל*

משיכת שמן

מין רגישות כזו שלא הרגשתי קודם. זה לא כואב או משהו - אני פשוט "מרגיש" את השיניים - כאילו קורה שם משהו.
קוראים להרגשה הזאת - מודעות גוף...
יתרון_האור*

משיכת שמן

לגבי השמן - אני ניסיתי פעם עם זית ועשה לי בחילה ממש. אז נשארתי עם שומשום, והוא ממש נחמד לי. שומרת במקרר שלא יתעפש.

לגבי כמה פעמים ביום - אפשר לעשות לפני השינה, למה לא? כל עוד הבטן ריקה.
ותכל'ס אם קשה להתחיל על בטן ריקה אני חושבת שעדיף לעשות על בטן עם קצת אוכל מלא לעשות בכלל. מתישהו מתרגשלים, כמו שרגילים לצחצח כשקמים.

אגב, הילדים שלי דווקא נהנים לתקשר בשפת ה"מממממממ" - זה מין משחק כזה שאפשר לשחק בבוקר.

ודבר אחרון - יש תוספים שצריך לקחת יחד עם השמן, עד כמה שהבנתי, לפחות סידן. או לאכול מזונות מאוד עשירים בסידן (אגוזים ושקדים למשל, אבל בכמויות). עוד לא התםניתי לבדוק בדיוק איזה תוספים אלה, יש איזה פורום באנגלית של חובבי השיטה הזו ואפשר לשאול שם.
ה_עוגיה*
הצטרפות: 15 יוני 2003, 00:44
דף אישי: הדף האישי של ה_עוגיה*

משיכת שמן

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

למה צריך לקחת תוספים?
with_passion*

משיכת שמן

אגוזים וזרעים זה מזון מרוכז דל מים - אבל זה לאו דווקא מקור אידיאלי למרכיבים תזונתיים. יש להם חיי מדף (לא מפוצחים), הם לא שוקלים הרבה וממלאים יופי - לדעתי זה מזון אידיאלי למסעות ותקופות של חסר. דווקא המזונות העסיסיים - פירות ועלים ירוקים וירקות - אם מורידים את המים - הם מקורות עשירים מאד לסידן, חלבון ולכל דבר אחר - במקום לאכול מזונות מרוכזים דלי מים ואז לשתות הרבה מי ברז.. , אני ממליץ לאכול מזונות עסיסיים וצבעוניים ולקבל את המים דרך המזון (חוסך מערכת אוסמוזה הפוכה!).
אה ואם אתם מוצאים "תוספים" על העצים בשכונה - אז בכיף.. לקחת תוספים.
אמהית*
הצטרפות: 08 אוגוסט 2007, 20:51

משיכת שמן

שליחה על ידי אמהית* »

אני נורא רוצה להתחיל להתנסות בזה.
לא הבנתי- טוב השכל יוצא עם החלב.......
לא הבנתי מה עושים עם השמן בפה 20 דקות.
לא מגרגרים בגרון את זה הבנתי,
מזיזים אותו בתוך הפה פשוט?
תרמיל_אור*
הצטרפות: 30 יולי 2007, 23:58

משיכת שמן

שליחה על ידי תרמיל_אור* »

אופק, למה קוראים לזה משיכת שמן oil pulling? משום שהשמן מושך את הרעלים כפי שאמרת?

לפי השם באנגלית אני מבינה שכך צריך לכתוב, אך זה נשמע כמו שגיאת כתיב. כאילו צריך לכתוב 'משיחה' ולא 'משיכה'. כי המילה 'משיחה' משמעותה למרוח, לסוך. (כמו 'מִשחה').

בכל אופן, אני לא יודעת איך הביטוי נשמע באנגלית, אבל לפחות בעברית הוא נשמע מוזר.
כי אם זה בגלל שהשמן מושך את הרעלים, אז יותר מסבר את האוזן להגיד 'משיכת רעלים' (= משיכה של מה?) מאשר 'משיכת שמן' (= משיכה ע"י מה?). למרות שגם זה תקין בעברית, אבל נשמע מוזר. זה נשמע כאילו מושכים את השמן, ולא כאילו השמן הוא זה המושך.

אתה תרגמת את הביטוי? אם כן, אולי אפשר לחשוב על ביטוי אחר? (יודעת שאתה טוב במשחקי מילים...)
יעל*

משיכת שמן

שליחה על ידי יעל* »

הפעם ניסיתי לפני הצחצוח, ושוב, כשמעבירים לשון על השיניים הם יצאו מחוספסות כאלה...
הממ :-/
תלתל_בתוך_תלתל*
הצטרפות: 17 יולי 2005, 18:15
דף אישי: הדף האישי של תלתל_בתוך_תלתל*

משיכת שמן

שליחה על ידי תלתל_בתוך_תלתל* »

הי אופק,

אתה פותח פה דפים מאוד מעניינים.
יישר כוח על היוזמה!

לגבי השימוש בשמן קוקוס, האם זה בטוח לשימוש?
כי מרבית שנות ילדותי עברו עם שמן קוקוס בשיער (-:
לכן נראה לי שזה מתאים לשימוש חיצוני בלבד
אבל תקן אותי אם אני טועה.

תודה! @}
יעל*

משיכת שמן

שליחה על ידי יעל* »

תלתל, אני בטוחה במאה אחוז שאפשר לאכול שמן קוקוס
יש כמה סוגים, למאכל מוכרים בד"כ את כל הסוגים, בעוד שלעור ולשיער מוכרים את הסוג המשובח יותר, ה"וירג'ן"
(או לפחות זה מה שאני הייתי קונה..)
מצד שני, הוא מוצק בטמפ החדר, אני לא בטוחה איך בדיוק את רוצה לגרגר אותו
אני עשיתי יומיים הפסקה בניסוי (סופש..) עדכנו אותי... :-)
רעות_וצליל*

משיכת שמן

שמן קוקוס הופך לנוזלי בקיץ, והופך לנוזלי בטמפרטורת הגוף, אז אין בעיה מהבחינה הזאת.
רעות_וצליל*

משיכת שמן

איזה שמן באמת הכי טעים?
כי השמן זית שיש לי, לא ממש עושה לי את זה, אולי האיכות שלו לא משהו....
כמה שהשמן זית יותר איכותי הוא יותר טעים? האם יש סוגים של שמן זית טעימים יותר? איך יודעים מה לבחור? לפי הצבע? לפי הזיתים?

איך? איך יודעים?
שרון_ש*

משיכת שמן

שליחה על ידי שרון_ש* »

יעל
אולי זה קשור לסוג השמן? אני השתמשתי בשמן זית אורגני והשיניים מרגישות לי חלקות מתמיד, מיד אחרי וגם בהמשך היום.

רעות וצליל
שמן זית נחשב טוב יותר ככל שאחוז החומציות שלו יותר נמוך (זה אמור להיות מצוין על הבקבוק). שמעתי פעם על שיטה לבדיקה אם הוא טהור או מהול בשמנים אחרים, על ידי הכנסה למקרר - אם הוא התמצק, סימן שהוא טהור.

אני משתמשת בשמן זית אורגני מקיבוץ מגל - לא יודעת מה אחוז החומציותשלו אבל לי הוא טעים.
יעל*

משיכת שמן

שליחה על ידי יעל* »

בדיוק התכוונתי להחליף שמן. עשיתי עם שקדים, והוא די מביא לי בחילה :-( ... הטעם מאד חזק
וגם ענין החספוס, אולי זה באמת זה
אני אנסה עם זית ונראה..
יעל*

משיכת שמן

שליחה על ידי יעל* »

סליחה, לא שקדים כי אם שומשום. אבל באמת- מה אומרים על שמן שקדים?
שיריק*
הצטרפות: 09 יוני 2006, 17:19

משיכת שמן

שליחה על ידי שיריק* »

רשמים מיומי השני....
התחלתי לעשות משיכת שמן עם שמן זית לפני יומיים. התחושה נעימה מאד. ממש התנקו לי השיניים עוד לפני הצחצוח. גם לאחר מכן, כל היום הרגשתי חיונית מתמיד, היתה לי מודעות גוף. הכל הרגיש בריא, יציב. טוב, זה בטח פלסבו...
קראתי באתר הראשי של הד"ר שהוא ממליץ על שמן חמניות או שומשום, כי אחרים הוא לא בדק. אני אקנה שמן חמניות ואדווח אם זה מרגיש אחרת..
וגם- הד"ר מזהיר מפני אפקט די-טוקס בתחילת השימוש- התנקות הגוף מרעלים שמתבטאת בכאבים מוגברים, מיחושים, דלקות וכו. אולי זה מסביר את דלקת העצם של הפלונית. בינתיים אצלי הכל טוב.
יעל*

משיכת שמן

שליחה על ידי יעל* »

אז אולי זה מה שיש לי- די טוקס? אני ממש לא יודעת..
לא ממש יכולה לדווח על הרגשות טובות או הרגשה שהפה נקי
יכולה לדווח דווקא על הרגשה די נאחסית וכאב בטן ...:-(
אני עושה בבוקר, כשבוע (היום ניסיתי עם שמן שקדים, יותר נעים לי איתו מאשר עם השומשום)
ורק בבוקר, כי אף פעם אין לי זמן אחר שאני זוכרת לעשות דברים על בטן ריקה..
ורק כ 5 דקות, אולי זה לא מספיק
וכל פעם שאני נכנסת לדף הזה אני רואה דיווחים על הרגשות טובות בפה וכל זה ולא מבינה את זה.. :-)
יוקו*
הצטרפות: 16 אוגוסט 2007, 15:32

משיכת שמן

שליחה על ידי יוקו* »

לדעתי שמן זית הכי עדיף...
יעל*

משיכת שמן

שליחה על ידי יעל* »

אני פשוט מתבישת בעצמי שעוד לא ניסיתי שמן זית ..
(המטבח קומה מתחתי ועל הבוקר אין לי כח לרדת להביא!...)
אבל בכואופן, עם שמן השקדים מרגיש לי טוב, והיום אפילו הרגשתי שיניים חלקות אחרי הצחצוח..
מה שכן, הלשון שלי ממשיכה להגיב מוזר, אבל באמת יש לי לשון "משוגעת", כל חיי... (גאוגרפית מכנים את זה.. ותמיד יש עליה עוד כל מיני צלקות וניחוסים)
שרון_ש*

משיכת שמן

שליחה על ידי שרון_ש* »

לא נראה לי שזה קשור אבל יש לי דלקת ריאות אחרי 4 ימים של חום גבוה ואני מושכת שמן כמעט שבועיים. יכול להיות שזה גם די טוקס? התחלתי למשוך בגלל עקירות שעברתי והיתה לי הרגשה טובה שזה עזר להחלמה. לא יודעת, אולי הדלקת היא סוג של ניקיון .הגוף?
זהבי_ת*
הצטרפות: 11 אוקטובר 2004, 16:19

משיכת שמן

שליחה על ידי זהבי_ת* »

גם אני מנסה.
היום בבוקר, הבת שלי בת ה3.5 נילחצה נורא שלא דיברתי ורק עשיתי מממממ
אחרי ששטפתי את הפה, הסברתי לה שזו מין תרופה.
היא ישר ניגשה למקרר והביאה לי המון קרח לרפא את השיניים...
שיריק*

משיכת שמן

שליחה על ידי שיריק* »

לשרון ש- זה בהחלט נשמע לי כמו די-טוקס. אני לא מבינה גדולה בתחום, אבל בהרבה מקרים, שניויים תזונתיים בריאים יותר, או הרגלים בריאותיים אחרים מביאים איתם אפקט די-טוקס שכזה, והחוכמה היא לא ליפול, כי נורא קל להסיק מתוך התחושה הנאחסית והמחלות שזה לא עושה טוב לגוף, בעוד שההיפך הוא הנכון! הגוף מתנקה ובדרך להחלמה ארוכת טווח. (מכירה את הקרמים נגד חצ'קונים שבהתחלה הם גורמים ליציאת מלא חצ'קונים אבל אח"כ הפנים נקיות?... אז אותו העקרון, אפשר לקרוא על כך בהרחבה בספר "שביל הזהב לריפוי טבעי" של שרה חמו)
אני לא חושבת שלא צריך לטפל במחלות האלו, בגלל שהן חלק מדי-קטוס, אבל צריך בהחלט לזכור למה הן באו..
אגב, עכשיו כשאני חושבת על זה, גם לי, כמו לפשוט אופק יש הרבה ליחה תוך כדי המשיכה - מין ניקוי ריאות שכזה. אולי אצלך הניקוי רציני הרבה יותר..בכל מקרה, תרגישי טוב!
שיריק*

משיכת שמן

שליחה על ידי שיריק* »

טוב, עדכון מיומי ה... 5-6. השיניים מרגישות כמו אחרי שיננית- חלקות ונעימות, למשך כמעט כל היום. יש גם הרבה ליחה, למשך כל היום. את זה אני קצת פחות אוהבת. לבן זוגי תפוס הגב-דיטוקס?
ובכלל- מה זו המשיכת שמן הזו? איזה מין סימוכים מדעיים יש לה? האם מישהו חקר ובדק מה השמן עושה? כיצד (אם בכלל) הוא מושך את הטוקסינים (איזה טוקסינים?) החוצה? נראה לי שזה עושה לי טוב לחניכיים. מעבר לזה? לא בטוחה בכלל שאני מצפה בכלל שזה יעשה משהו.
ה_עוגיה*

משיכת שמן

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

זה נחמד לי, כשאני זוכרת לעשות את זה בבוקר.
תוהה אם זה קשור לכאבי הראש שבאים והולכים בימים האחרונים (או שאולי אני לא שותה מספיק)
וממשיכה ותוהה את התהיה המרכזית: אם זה עושה לי דיטוקס - האם זה משפיע (לרעה) על החלב שלי? (כי הקטנטונת לא צריכה לסבול מהשטויות של אמא שלה)
( אמא אדמה , מה דעתך?)
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

משיכת שמן

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

זהו, שגם אני חשבתי על זה...

אני יודעת שלא מומלץ לעשות צום ניקוי תוך כדי הנקה מאותה סיבה - שהתינוק לא יקבל את כל הרעלים שמשתחררים..
ה_עוגיה*

משיכת שמן

שליחה על ידי ה_עוגיה* »

זהו, שגם אני חשבתי על זה...
ומה נסגר?
אמא_אדמה*
הצטרפות: 28 אוגוסט 2002, 01:11
דף אישי: הדף האישי של אמא_אדמה*

משיכת שמן

שליחה על ידי אמא_אדמה* »

שאני לא מנסה בינתיים..

>איך אפשר לשתוק 20 דקות על הבוקר עם שני ילדודסים?<
אורי_יורמן*

משיכת שמן

אם זה עושה לי דיטוקס - האם זה משפיע (לרעה) על החלב שלי?
לי נשמע כאילו זה עושה דיטוקס באופן ספציפי אל תוך הפה, כך שזה כנראה לא יכול להפריע (ואולי יכול אפילו לעזור) בעניין ההנקה
(ומצד שני, אני באמת לא מבין בזה וסתם משער)
תמי*
הצטרפות: 12 נובמבר 2001, 14:43

משיכת שמן

שליחה על ידי תמי* »

אני עושה את זה ב- 10 ימים האחרונים.
וכן, - יש תחושה של ניקיון יותר עמוק בפה. ביום ששכחתי לעשות - חזר הכאב בשן.
  • עזר לי להפסיק לשתות קפה !!!!!!!!!
  • יש לי יותר ליחה שמתנקה.
קשה לי להבחין מה שיך לזה ומה לטיפולים אחרים ומה להפסקת הקפה.
בסה"כ הרגשה כללית טובה יותר.
ואני משתמשת בשמן זית. והילדים כבר מבינים כשאני מדברת איתם בשפת הסימנים.
יעל*

משיכת שמן

שליחה על ידי יעל* »

גם אני תוהה אם זה קשור לכאבי הראש שבאים והולכים בימים האחרונים (או שאולי אני לא שותה מספיק)
with_passion*

משיכת שמן

שלום חברים - חזרתי - .. מאד מעניין הדיון כאן - ובהחלט חיובי מבחינתי לשמוע שכל כך הרבה מאיתנו חובים סימפטומים מובהקים של ניקוי אחרי זמן קצר של פעולה כל כך פשוטה. מבחינתי גם בגלל כל הספקות שהיו לי ולאחרים כבר מראשית "הניסוי" אלמנט הפלסיבו מתמזער. אני אחרי 3 שבועות בגן עדן והגוף נקי נקי - אבל אולי בעוד כמה ימים אתחיל למשוך שמן שוב. לגבי השם - גם באנגלית השם מוזר.. אז נראה לי התרגום למשיכת שמן הוא דווקא מדויק.

אותי מעניין במיוחד מאלה שיתמידו כאן בניסוי - לשמוע האם יש התחדשות של השן - ציפוי מחודש של אנמל - נפילה של סתימות והקטנה שלהם. האם סימפטומים כרוניים שהיו בגוף (אסטמה, אלרגיות, מיגרנות) ירדו.

מחשבות שעלו לי בזמן הטיול - האם שמן\מזונות שומניים מושכים רעלים אליהם באופן טבעי - ובפה זה פשוט מקום נוח לעשות את זה באופן פנימי (בניגוד למריחה על העור ושטיפה במים חמים) ואז לירוק (במקום השני כנראה זה חוקן עם שמן ושטיפה..). ידוע ששומן "שומר" על הרעלים וההיפך - ואנשים שמנסים לרדת במשקל - הרבה פעמים קשה להם ללא תזונא שמנקה את הרעלים ואיתם ואת השומן. האם כשאוכלים שמן - הוא מושך אליו רעלים לאורך כל הדרך עד הקקי?
בשמת_א*
הצטרפות: 28 יולי 2001, 13:37
דף אישי: הדף האישי של בשמת_א*

משיכת שמן

שליחה על ידי בשמת_א* »

ביום ששכחתי לעשות - חזר הכאב בשן
מעניין אותי לדעת אם הטענה היא שהשיטה הזאת עוזרת לפה לסגור את החורים בעצמו, או שזה רק מרגיע מקומית את הכאב ולכן מסווה בעיות?
(איך לא ראיתי את הדף הזה קודם?)
משהוא*
הצטרפות: 02 דצמבר 2007, 14:47

משיכת שמן

שליחה על ידי משהוא* »

האם לא ראוי לומר "משיחת שמן"?
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

משיכת שמן

שליחה על ידי ריש_גלית* »

ניסיתי עם שמן זית - הצלחתי להחזיק את זה אולי דקה. זה היה לי ממש-ממש לא נעים. הדף מעניין מאוד ובשמת, אני מניחה שלא ראית אותו כי קשה לנחש משמו שהוא קשור לנושא שבו הוא עוסק - ניקוי שיניים וטיפול משקם בהן. אולי איזה גמד יכול לשנות את השם, למשל ל ניקוי השיניים בשמן מאכל או משהו כזה.
חוט_השני*
הצטרפות: 02 פברואר 2006, 11:34
דף אישי: הדף האישי של חוט_השני*

משיכת שמן

שליחה על ידי חוט_השני* »

אם לא היה קישור מ רפואת שיניים טבעית לא הייתי נכנסת לדף, חשבתי שמשיכת שמן זו איזו טכניקה בציור:-)
מצטרפת לניסוי!
אורי_יורמן*

משיכת שמן

ניסיתי עם שמן זית - הצלחתי להחזיק את זה אולי דקה. זה היה לי ממש-ממש לא נעים
לדעתי זה אומר שיש לך המון detox לעשות

הרבה גישות ששמעתי טוענות שמצב השיניים אצל בני האדם לא נגרם מריקבון האוכל בפה (מה שטוענים רופאי השיניים) אלא פשוט זה מצב של כלל הרקמות הפנימיות והעצמות בגוף - זיהום קל ושחיקה.
לי באופן אישי זה מסתדר ממש טוב עם התאוריה ש- oil pulling עושה דיטוקס לכל הגוף, וכך משתפר גם מצב השיניים אבל לא רק.
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

משיכת שמן

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

חשבתי שמשיכת שמן זו איזו טכניקה בציור
גם אני.
with_passion*

משיכת שמן

אני חושב שזה גם מבלבל במושג המקורי באנגלית. הרחבתי את שם העמוד בכדי להבהיר. האם מישהו יודע מהו המושג האיורווודי המקורי ומה משמעותו המילולית?
בשמת_א*

משיכת שמן

שליחה על ידי בשמת_א* »

הרבה גישות ששמעתי טוענות שמצב השיניים אצל בני האדם לא נגרם מריקבון האוכל בפה (מה שטוענים רופאי השיניים) אלא פשוט זה מצב של כלל הרקמות הפנימיות והעצמות בגוף - זיהום קל ושחיקה
ווסטון פרייס אומר בנוסף לזה, שמצב השיניים הוא תוצאה של כמות הויטמינים והמינרלים בתזונה.
אם התזונה חסרה - יופיעו חורים בשיניים.
אחת התיאוריות שקראתי בוויקיפדיה, למה משיכת השמן עובדת, היא מפני שברבע שעה של גילגול השמן בתוך חלל הפה נספג מספיק מהמינרלים שבו מתחת ללשון (ממש כמו תרופות לספיגה מתחת ללשון, כמו ויטמין B12), וזה מה שמשקם את הגוף ואת השיניים.
מעניין מאוד!
מקווה לזכור לנסות.
ריש_גלית*
הצטרפות: 14 יולי 2007, 01:22
דף אישי: הדף האישי של ריש_גלית*

משיכת שמן

שליחה על ידי ריש_גלית* »

לדעתי זה אומר שיש לך המון detox לעשות
יש לך גם משהו מעודד לומר (-: ?

טוב, לקחתי לתשומת לבי...
אום_שלום*
הצטרפות: 15 ינואר 2006, 19:11
דף אישי: הדף האישי של אום_שלום*

משיכת שמן

שליחה על ידי אום_שלום* »

התחלתי לתרגל משיכת שמן עם שמן זית ויש לי מספר שאלות למנוסים:
  1. האם שמן שומשום עדיף ומדוע?
  2. האם טוב לצחצח שיניים לאחר ה"משיכה" או שזה הורס את הפעולה?
  3. מי יכול לציין שינויים ברורים לאחר תקופה של "משיכה" ואילו שינויים? האם יש שיפור בצבע השן? אמנם אני עושה זאת רק יומיים אבל יש לי הרגשה שהשיניים צהובות יותר ממה שהיו כבר.
אודה על המידע
דינ_אמית*
הצטרפות: 14 נובמבר 2007, 16:18
דף אישי: הדף האישי של דינ_אמית*

משיכת שמן

שליחה על ידי דינ_אמית* »

אום, כל מה שאני אומרת עכשיו כתוב במעלה הדף, אז אני לא יכולה לנמק, רק לחזור על דברים שכבר קראתי:
נראה לי ששמן זית עדיף, כי שומשום עלול להתקלקל או משהו
את המשיכה עושים לפני צחצוח השיניים
אני לא חוויתי שום שיפור בצבע השן או משהו
גברת_פלפלת*
הצטרפות: 26 אפריל 2005, 14:41
דף אישי: הדף האישי של גברת_פלפלת*

משיכת שמן

שליחה על ידי גברת_פלפלת* »

יש דעות של בעלי ניסיון לגבי- האם אפשר בהנקה? (או במילים אחרות האם זה דיטוקס חזק לדעתכם?)
סוסת_פרא*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2007, 21:16
דף אישי: הדף האישי של סוסת_פרא*

משיכת שמן

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

אלא בגלל המשמעות התנ"כית של oil pulling, היא משיחה בשמן.

מא, האם את אומרת שהתרגום באנגלית ל'משיחה בשמן' הוא 'oil pulling'?
האם זה אומר שבאנגלית pulling משמעו לא רק משיכה אלא גם משיחה?

אם כן, אז רוב הסיכויים שמי שקרא לשיטה הזו 'oil pulling' התכוון ל'משיחה' ולא ל'משיכה'.

אם הבנתי אותך נכון, ואם את צודקת בכך - אז בהחלט צריך לתקן את שם הדף.

<סוסת פרא / ה מערוך>
with_passion*

משיכת שמן

לא זה לא אותה משמעות to pull זה למשוך..
למשוח זה יהיה lather או משהו כזה..
מורינגה_רותמית*
הצטרפות: 26 פברואר 2006, 09:14

משיכת שמן

שליחה על ידי מורינגה_רותמית* »

אני מנסה בארבעת הימים האחרונים.
זה ממש נחמד!
השיניים מרגישות מאד, מאד נקיות (צחצוח לא מגיע לתחושה כזו).
קצת קשה להתחיל את הבוקר עם תחושה שמנונית וטעם שמן זית בפה מהשניה שמתעוררים. מצד שני נורא נעים לא לדבר 20 דקות מרגע שקמתי.
חוץ מבפה עצמו נראה לי מוקדם לראות השפעות (במיוחד שלא היתה לי שום בעיה מיוחדת לפני שהתחלתי), רק שמתי לב שאני קצת יותר עירנית בשעות הבוקר, ורעבה בשעה יותר מוקדמת (אולי בגלל חילוף חומרים מוגבר, כמו שהם מסבירים בלינקים?)
אוק*
הצטרפות: 18 יוני 2006, 11:36

משיכת שמן

שליחה על ידי אוק* »

למשוח במובן התנכי זה anoint
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

משיכת שמן

שליחה על ידי חני_תה* »

קישור לאתר שבו נערך סקר על משיחת שמן
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

משיכת שמן

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

מעניין מה שקורה בדף הזה.

אחרי יומיים,התחיל זיהום בחניכיים

_על הבוקר, אחרי צחצוח, ניסיתי ליותר מחמש דקות (אכן יותר קל על בטן ריקה)
ואחכ השיניים הרגישו לי ככה, לא חלקות... הייתכן שלפני צחצוח עדיף?_

מאתמול בערב השיניים קצת מרגישות מוזר - מין רגישות כזו שלא הרגשתי קודם. זה לא כואב או משהו - אני פשוט "מרגיש" את השיניים - כאילו קורה שם משהו..

לגבי השמן - אני ניסיתי פעם עם זית ועשה לי בחילה ממש

_בדיוק התכוונתי להחליף שמן. עשיתי עם שקדים, והוא די מביא לי בחילה sad ... הטעם מאד חזק
וגם ענין החספוס, אולי זה באמת זה_

התחלתי לעשות משיכת שמן עם שמן זית לפני יומיים. התחושה נעימה מאד. ממש התנקו לי השיניים עוד לפני הצחצוח. גם לאחר מכן, כל היום הרגשתי חיונית מתמיד, היתה לי מודעות גוף. הכל הרגיש בריא, יציב. טוב, זה בטח פלסבו...

_אז אולי זה מה שיש לי- די טוקס? אני ממש לא יודעת..
לא ממש יכולה לדווח על הרגשות טובות או הרגשה שהפה נקי
יכולה לדווח דווקא על הרגשה די נאחסית וכאב בטן ..._

_עם שמן השקדים מרגיש לי טוב, והיום אפילו הרגשתי שיניים חלקות אחרי הצחצוח..
מה שכן, הלשון שלי ממשיכה להגיב מוזר, אבל באמת יש לי לשון "משוגעת", כל חיי..._

אמנם אני עושה זאת רק יומיים אבל יש לי הרגשה שהשיניים צהובות יותר ממה שהיו כבר.

_אני מנסה בארבעת הימים האחרונים.
זה ממש נחמד!
השיניים מרגישות מאד, מאד נקיות (צחצוח לא מגיע לתחושה כזו).
קצת קשה להתחיל את הבוקר עם תחושה שמנונית וטעם שמן זית בפה מהשניה שמתעוררים. מצד שני נורא נעים לא לדבר 20 דקות מרגע שקמתי.
חוץ מבפה עצמו נראה לי מוקדם לראות השפעות (במיוחד שלא היתה לי שום בעיה מיוחדת לפני שהתחלתי), רק שמתי לב שאני קצת יותר עירנית בשעות הבוקר, ורעבה בשעה יותר מוקדמת (אולי בגלל חילוף חומרים מוגבר, כמו שהם מסבירים בלינקים?)_

גם לי, כמו לפשוט אופק? יש הרבה ליחה תוך כדי המשיכה - מין ניקוי ריאות שכזה.

_יש תחושה של ניקיון יותר עמוק בפה. ביום ששכחתי לעשות - חזר הכאב בשן.
  • עזר לי להפסיק לשתות קפה !!!!!!!!!
  • יש לי יותר ליחה שמתנקה._
_ניסיתי עם שמן זית - הצלחתי להחזיק את זה אולי דקה. זה היה לי ממש-ממש לא נעים
לדעתי זה אומר שיש לך המון detox לעשות_

לא נראה לי שזה קשור אבל יש לי דלקת ריאות? אחרי 4 ימים של חום גבוה ואני מושכת שמן כמעט שבועיים. יכול להיות שזה גם די טוקס? התחלתי למשוך בגלל עקירות שעברתי והיתה לי הרגשה טובה שזה עזר להחלמה. לא יודעת, אולי הדלקת היא סוג של ניקיון .הגוף?

_אם זה עושה לי דיטוקס - האם זה משפיע (לרעה) על החלב שלי?
לי נשמע כאילו זה עושה דיטוקס באופן ספציפי אל תוך הפה, כך שזה כנראה לא יכול להפריע (ואולי יכול אפילו לעזור) בעניין ההנקה_

אם לסכם:
  1. אם מרגישים טוב יותר - סימן שזה עובד.
  2. אם מרגישים רע יותר - סימן שזה עובד, דיטוקס (אבל חס וחלילה לא משהו שיכול לפגוע בהנקה! זה רק דיטוקס מהפה!) או קוראים להרגשה הזאת - מודעות גוף... או צריך להחליף שמן או משהו אצלי לא בסדר (כי הלשון שלי תמיד הייתה משוגעת).
  3. יש לי כמה שאלות קטנטנות פיצפוניות:
יש סימוכים רציניים כלשהם לשיטה המעניינת הזו, מה שקרוי בעגה המדעית האזוטרית evidence? או לרוב ההשערות שנזרקות כאן לחלל האוויר?
יש איזושהי תופעה שתביא כאן מישהו למסקנה שיש אפשרות, ולו קלושה, שזה שמן נחשים או סתם לא תרופת הפלא לכל מדווה (ובוודאי לא oil]דיטוקס pulling debunked[/po].html)?
או אפילו שיש מצב שזה עלול להזיק, ושאולי זה מה שקורה כשאתם לא מרגישים טוב עם זה? (אם משהו משפיע, הוא חייב להיות מסוגל להשפיע גם לרעה). לחלופין, שזו אי נוחות מיותרת שיש לה תחליפים יעילים לא פחות ונעימים יותר?
נראה לי שיש מצב שזה יעזור בניקוי שיניים ובעיסוי חניכיים, שאלה דברים טובים ורצויים. תאוריית הדיטוקס נראית לי, נו, הזויה משהו, ולא בהכרח מסתמכת על ידיעה באיך מנגנוני פינוי רעלים בגוף עובדים.

עוד הערה: לתפארת הראיות האנקדוטליות החביבות על כולנו, אני מציעה לספור כמה תגובות חיוביות וכמה תגובות שליליות היו כאן. לא בפרשנות אלא במציאות.
למה אני מתכוונת?
דוגמה: "הרבה ליחה"

מציאות. "ניקוי ריאות כזה"

פרשנות.
עוד דוגמה: "הלשון מגיבה מוזר"

מציאות. "יש לי לשון משוגעת"

פרשנות.
"עזר לי להפסיק לשתות קפה!!!!"

מציאות. "כי לקפה יש אחר כך טעם מבחיל של שמן מעופש" או "כי בדיוק עברנו לאמריקה" (אה, בעצם במשפט הראשון כלול גם המשפט השני)

פרשנות.
כמובן, יש אפשרות סבירה ביותר שהתופעות כלל אינן קשורות למשיכת השמן (היגיון של הראש הוא סיבת הזנב, למי שמכיר את הבדיחה - יש לנו נטייה לכשל היגיון, שלפיו דברים שקורים יחד קשורים ביחס של סיבה-תוצאה). יש גם אפשרות סבירה לא פחות שגם תופעות שליליות, כמו החיוביות, הן אפקט פלצבו (בעיקר אם מצפים לדיטוקס).

אחת התיאוריות שקראתי בוויקיפדיה, למה משיכת השמן עובדת, היא מפני שברבע שעה של גילגול השמן בתוך חלל הפה נספג מספיק מהמינרלים שבו מתחת ללשון (ממש כמו תרופות לספיגה מתחת ללשון, כמו ויטמין B12), וזה מה שמשקם את הגוף ואת השיניים.
הללויה. סוף סוף יש כאן מישהו שמנסה לשמור על חשיבה הגיונית ומבוססת, אה, ידע.

שתהיו לי בריאים כולכם. סליחה שבילבלתי אתכם וגו'.

תמי
the party pooper
(יושבת בשילוב ידיים ומחכה לסקילה - או שמא ליריקות....?)
ניצן_אמ*
הצטרפות: 28 נובמבר 2005, 19:35
דף אישי: הדף האישי של ניצן_אמ*

משיכת שמן

שליחה על ידי ניצן_אמ* »

מחשבותיי בדיוק.
with_passion*

משיכת שמן

תמי, לא מבין את פשר ההזמנה לסקילה... העמוד הוא לא חד משמעי בכלל.. הרבה כאן ספקנים וסקרנים.
כמו שכתוב בקישור שהבאת - אין שום "מחקרים רציניים" בנושא - לכן למאמינים במיתוס המדעי אין אפשרות לדעת מראש אם זה עובד, מזיק, או סתם פלסיבו.
לכן כל מה שניתן לעשות זה לנסות ולראות בעצמינו... אני קיבלתי המלצה מכמה אנשים, הפשטות של השיטה, והשימוש בשמן זית אותו אני שם בפה גם ככה, הסקתי שזה לא יכול להזיק - וניסיתי. אחרי כמה ימים גיליתי שזה דורש ממני יותר מדי משמעת עצמית בשביל להתמיד (אני לא אוהב לעשות דברים מתוך משמעת עצמית). אם זה היה נותן לי משוב ברור יותר, או שזה היה פשוט מאד מאד כיף לעשות את זה - הייתי ממשיך ומדווח.
קשה לי לדעת מהעמוד כאן כמה אנשים התמידו.. אולי אפשר לבקש לקבל עדויות רק ממי שהתמיד במשך 3 חודשים נגיד.

בהחלט יתכן שמשיכת שמן זה סתם עוד למל"ם (לא מועיל לא מזיק), אבל אם זה פלסיבו - זה גם מועיל.. אין לפקפק ביכולתו המופלאה של הפלסיבו מבחינה עקרונית (הפלסיבו הכי חופשי לדעתי זה פשוט להאמין שבריאות היא זכות מולדת - ככה אין תלות בשיטה, חומרים, או מומחים ואנו לא נותנים להם את הכוח שלנו). אם הבנתי נכון איך פלסיבו עובד - אז יש סיכוי מאד קטן שהוא יעבוד עליי..
בשמת_א*

משיכת שמן

שליחה על ידי בשמת_א* »

כמו שאפשר לראות מהדברים הקודמים שכתבתי בדף, אז:
א. יש לי בעיקר סימני שאלה. כנראה אין מי שיכול לתת תשובות.
ב. יש בזה משהו מעניין, והחלטתי לנסות.
למה החלטתי לנסות?
  1. כי אני לא ממש מאמינה שזה עלול להזיק. בסך הכל מדובר בלגלגל איזה אוכל בפה רבע שעה.
ג. אני בכלל לא מאמינה בתיאוריה שזה "מנקה רעלים" כי היא נשמעת לי לחלוטין לא הגיונית. אילו הייתי חושבת שזה הסבר מבוסס, לא הייתי רוצה לנסות.

ביום הראשון, הצלחתי רק 8 דקות בערך. היה לי מגעיל בפה.
כעבור יומיים ניסיתי שוב. הפעם שיחקתי עם השמן בפה רבע שעה, אבל זה שמן זית חדש ועוקץ של אחרי המסיק, כך שיחסית לשמן זית לא היה לי נעים להחזיק אותו בפה, וקשה לגלגל אותו יותר מדי. בכל אופן, הרגשתי השפעה בשלושה מישורים לאורך כמה שעות:
  • הראייה שלי השתפרה, וזה החזיק מעמד עד שעות אחה"צ המאוחרים.
  • שן רגישה (לאוכל, לקור) נעשתה לא רגישה, וזה החזיק מעמד בערך אותו מספר שעות.
  • השיניים הרגישו "נקיות" יותר. כאילו זה מוריד אבנית, אבל לא בטוחה.
אני עושה את זה כבר שלושה ימים ברציפות, אבל נראה לי שההשפעה על הראייה ועל השן הרגישה דווקא פחתה. לא בטוחה. אמשיך לנסות ולראות מה קורה.
אני דווקא לא מרגישה שזה דורש משמעת עצמית ממני, למרבה ההפתעה. יש משהו מזמין בזה שעל הבוקר אני מחזיקה את זה בפה ולא יכולה לדבר רבע שעה. זה ממש דבר מועיל, מבחינתי. זה גם נותן לי פוקוס וריכוז, כי אני שמה טיימר על רבע שעה ומספיקה לעשות את ההכנות שלי של הבוקר, כמו להסתרק, להכין לעצמי את הפירות והשקדים שלי וכדומה. כשהשעון מצפצף גם אני מוכנה, ואז אני שוטפת, מצחצחת והולכת לאכול ארוחת בוקר. אולי זה קשור לתחושות של "עירנות" ו"פוקוס" כי עצם העשייה של זה מכניסה אותן (לא השמן בפה).
אורי_יורמן*

משיכת שמן

תמי, בתואריות הטבעונות למניהן יש את הניגוד הידוע... מרגיש טוב? זה עובד! מרגיע רע? זה דיטוקס, מצויין, זה עובד!
:-)
<הכותב דוקא מאמין בתאוריות האלה, אגב>
בשמת_א*

משיכת שמן

שליחה על ידי בשמת_א* »

הכותב דוקא מאמין בתאוריות האלה, אגב
אני חושבת שתמי הקצינה. זה לא בדיוק "מרגיש טוב? זה עובד. מרגיש רע? זה עובד".
גם בהומיאופתיה וגם בסוגי ריפוי אחרים יש את זה.
מה שחשוב הוא, ש"מרגיש רע" רק לתקופה מוגבלת.
בסוגי הטיפול שעובדים ככה, כל תגובה פירושה שהגוף מגיב לטיפול, וזה טוב.
ההגדרה "טוב" או "רע" היא בעצמה פרשנות.
אם יש תגובה שלא נעימה לנו, צריך לעקוב אחריה בתשומת לב. צריך לדעת לאיזה סוגים של תגובות "רעות" לצפות (בשביל זה צריך מטפל או טקסט בקיא). צריך לבדוק אם היא עוברת.
אם היא לא עוברת תוך פרק זמן סביר (בהומיאופתיה, נדמה לי שמשהו כמו 3 ימים) - אז כנראה הטיפול לא טוב לאותו אדם. או לא באותו עיתוי.
דינ_אמית*
הצטרפות: 14 נובמבר 2007, 16:18
דף אישי: הדף האישי של דינ_אמית*

משיכת שמן

שליחה על ידי דינ_אמית* »

אני גם חושבת שהקצנת, תמי,
ובלי סקילה, ועם אהדה, אבל בכל זאת... להביא את הדברים כמו שהבאת אותם זה קצת לא פייר
כלומר לצטט ככה ללא שמות וללא התיחסות להקשר, בשביל לטעון את הטענה "מרגיש טוב? זה עובד, לא טוב? זה עובד"
(שאליה התיחסה בשמת יפה, אז אין לי מה לומר, מלבד, רק, משהו אישי..)
אנשים עשו נסיונות ובאו עם כל מיני פידבקים, חלקם אוהבים לזרוק את המילה דיטוקס לחלל האוויר.. חלקם לא
אני נניח, בחיים לא אמרתי כלום על דיטוקס או על ניקוי הגוף או על תגובה שלילית שאומרת שזה בעצם טוב... (אבל אני אמרתי אם אינני טועה, שיש לי לשון משוגעת, לא כהוכחה לכלום סתם כאמירת ביניים. ובאמת יש לי, מה לעשות...) ניסיתי כמה זמן, מתוך מחשבה שזה לא יכול להזיק, והמשכתי כי הרגשתי טוב יותר בפה, נקודתית, (ויש לי פה בעייתי כאמור), בנקודה זו ירדתי מהדיון כי אין לי מה לומר על דיטוקס וכאלה.
בקיצר, מרגישה קצת שציטטו אותי שלא לטובתי ולא באהדה. אני מבינה שיש פה ענין של לוחמה בשרלטנות, אבל לא ראיתי סכנה כזו בדף.
תמי_גלילי*

משיכת שמן

אין לפקפק ביכולתו המופלאה של הפלסיבו מבחינה עקרונית
היום דווקא מפקפקים.

אם הבנתי נכון איך פלסיבו עובד - אז יש סיכוי מאד קטן שהוא יעבוד עליי.
בלי להכיר אותך, ועם כל הכבוד, תרשה לי להטיל ספק גם בזה.

אני בכלל לא מאמינה בתיאוריה שזה "מנקה רעלים" כי היא נשמעת לי לחלוטין לא הגיונית. אילו הייתי חושבת שזה הסבר מבוסס, לא הייתי רוצה לנסות.
אמן. כאמור, קול ההיגיון. לפינוי רעלים אינטנסיבי, אמיתי ומכוון, בהחלט יכולות להיות תופעות לוואי, זה לא דבר פשוט, ולא עושים אותו במצבים רגישים כמו הריון והנקה.

_זה לא בדיוק "מרגיש טוב? זה עובד. מרגיש רע? זה עובד".
גם בהומיאופתיה וגם בסוגי ריפוי אחרים יש את זה._
מסכימה, אבל אולי מגיעה מזה למסקנות שונות משלך.

_צריך לדעת לאיזה סוגים של תגובות "רעות" לצפות (בשביל זה צריך מטפל או טקסט בקיא). צריך לבדוק אם היא עוברת.
אם היא לא עוברת תוך פרק זמן סביר (בהומיאופתיה, נדמה לי שמשהו כמו 3 ימים) - אז כנראה הטיפול לא טוב לאותו אדם. או לא באותו עיתוי._
זה כבר נשמע הגיוני יותר. אבל בפועל, מעולם לא שמעתי על טיפול הומאופתי (או מטופלים) שהיו כל כך ספציפיים, ולא חוויתי כאלה.
למיטב התרשמותי המוגבלת, בדרך כלל זה בא בדרך ההפוכה: קודם יש תופעות, ואחר כך מייחסים אותן לטיפול וקובעים שזה אומר שהוא עובד.
יש לי המון כבוד לגישת האיבחון של הומאופתיה וגישות אלטרנטיביות אחרות - בוודאי יותר כבוד מזה שיש לי לגישה הרווחת ברפואה הקונבנציונלית היום ("לא מעניין אותי איך את מרגישה, מעניין אותי מה הבדיקות אומרות" = ציטוט מדוייק). אני ספקנית בהרבה לגבי פתרונות הטיפול או ההסברים שעומדים מאחוריהם.

מרגישה קצת שציטטו אותי שלא לטובתי ולא באהדה.
מתנצלת. לא זו הייתה הכוונה, לא כלפייך ולא כלפי אף אחד אחר.

אני חושבת שתמי הקצינה.
אני גם חושבת שהקצנת, תמי,

שתיכן צודקות. (בלי להתייחס לשאלה אם קיצוניות התאימה כאן או לא)
<מופתעת מעצמי>
אורי_יורמן*

משיכת שמן

תמי, מה דעתך באופן כללי על חוויות detox?
את מטילה ספק גם בדיטוקס שנובע למשל מצום?
תמי_גלילי*

משיכת שמן

מה דעתך באופן כללי על חוויות detox?
תשובה קצרה לבינתיים - דיטוקס זה הייפ עכשווי והרבה מאוד לוקחים טרמפ על הפופולריות של המילה (כולל טרמפ כלכלי, או כי לא במקרה הזה). יש דבר כזה דיטוקס, יש דרכים לעשות אותו שהתייחסתי אליהן בכל מיני מקומות באתר והן מכוונות לסוגים ספציפיים של מזהמים, ויש דברים שאולי שום דבר לא יעזור לגביהם. כמילה כללית וככותרת לכל גישה תחת השמש זה חסר משמעות.

את מטילה ספק גם בדיטוקס שנובע למשל מצום?
כן, וגם התייחסתי לכך בדף על הצום וגם בתשובה לשאלה שמישהו שאל אותי בדף הבית שלי.

הבהרה: מטילה ספק זה לא שוללת על הסף, או לא מביאה בחשבון שיש אפשרות שזה עובד (לפעמים קלושה יותר ולפעמים פחות).
בשמת_א*

משיכת שמן

שליחה על ידי בשמת_א* »

אבל בפועל, מעולם לא שמעתי על טיפול הומאופתי (או מטופלים) שהיו כל כך ספציפיים, ולא חוויתי כאלה.
דווקא בזה התנסיתי. היתה לי רופאה הומיאפתית (למדה והגיעה מצרפת) לפני הרבה שנים.
היא היתה אומרת לי מראש איזה תגובות שליליות עשויות להופיע, וכמה זמן זה צפוי לארוך, והייתי אמורה ליצור איתה קשר אם היתה חריגה מזה.
הטיפול היה לכמה דברים מאוד ספציפיים ואכן עבד היטב. רשמתי את מטרות הטיפול, את התרופות שניתנו לי, ויש לי גם סיכום. למשל, הגעתי אליה עם מצב של אסתמה עם התקפים. הטיפול סילק את ההתקפים לחלוטין, אם כי היא אמרה שאת האלרגיה עצמה ההומיאופתיה לא יכולה לבטל (את זה אני עושה באייפק, בהצלחה גדולה ביותר).

כל ה"דיטוקס" הזה אכן נשמע לי קצת הזוי, ובעיקר אופנה מערבית.

אבל אני לא מזלזלת בתרגילים עתיקים. לפעמים יש בהם משהו.
היום שמעתי עוד תיאוריה שנשמעה לי הגיונית ביותר (ד, אולי תרצי להוסיף משהו?): שמה שפועל פה הוא בעצם העבודה התנועתית שנעשית בפה בזמן הגילגול של השמן בפה. לטענתה, עקרונית זה היה יכול לעבוד גם עם מים, כי התנועות הן מה שעובד על הגוף ולא השמן. עם זאת, היא חושבת שהבחירה בשמן אינה מקרית, יש סיבות שבגללן התרגיל עובד יותר טוב ויותר יעיל עם שמן בפה.
ממה שאני יודעת על שיטת פאולה - זה נשמע לי מאוד הגיוני וסביר.
בינתיים אני מנסה את ההתעמלות הזאת, סקרנית לראות תוצאות.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

משיכת שמן

שליחה על ידי חגית_ל* »

מדגדג לי לנסות אבל אני מניקה.
בשמת_א*

משיכת שמן

שליחה על ידי בשמת_א* »

גם אני מניקה.
אורי_יורמן*

משיכת שמן

כל ה"דיטוקס" הזה אכן נשמע לי קצת הזוי, ובעיקר אופנה מערבית.
ניסית פעם לצום?
דליתוש_ב*
הצטרפות: 14 דצמבר 2004, 11:40
דף אישי: הדף האישי של דליתוש_ב*

משיכת שמן

שליחה על ידי דליתוש_ב* »

האם מישהו אחר שמע על זה? ניסה? מה דעתכם?
אני עושה משהו דומה, אבל עם חצי שן שום. זה החריף היחידי שאני אוהבת (פלפל שחור חריף לי) , אבל בכל זאת אני מרחיקה לרוב מקצה הלשון. מידי פעם אני חותכת קצת עם השיניים ומעבירה על החניכיים, גם הידיים מבחוץ. זה מבחינתי גם משחת שיניים וגם מי פה :-) שיפוטי האישי הוא שזה גם בכלל לא "מסריח".
את החצי השני אני בולעת עם מים אחרי האוכל.
לא יודעת להגיד על תופעות מיוחדות.
חני_תה*
הצטרפות: 30 אוקטובר 2007, 01:04
דף אישי: הדף האישי של חני_תה*

משיכת שמן

שליחה על ידי חני_תה* »

אני ממליצה בכל זאת, לנסות את הקישור שנתתי למעלה.
יש בסקר הזה כמעט 200 משתתפים, והם מדווחים על התגובות שלהם למגוון בעיות גופניות... בהקשר למשיחת שמן
סוסת_פרא*
הצטרפות: 29 ספטמבר 2007, 21:16
דף אישי: הדף האישי של סוסת_פרא*

משיכת שמן

שליחה על ידי סוסת_פרא* »

חני תה, תודה על הקישור.
בכל אופן, קשה לי לקרוא באנגלית.
אולי את יכולה להביא כאן איזה מסקנות כלליות מהסקר?
שליחת תגובה

חזור אל “רפואה ורופאים”