אוף יתושים

אנונימי

אוף יתושים

שליחה על ידי אנונימי »

~ראו גם הדפים: הצילו עקיצות / שיפסיק לגרד / למה כן לגרד / הדברה ומיגור חרקים
ועוד על בע"ח טורדניים ב-מדור בעלי חיים.~

שיטות טבעיות להרחקת יתושים:
  • קערית עם מסמרי ציפורן בחדר.
  • עציץ בזיליקום על אדן החלון
  • מבער שמנים עם שמן אקליפטוס, שמן לימון, ציטרונלה, לבנדר, גרניום, עשב לימון או שילוב של מספר שמנים
(אקליפטוס אסור בחדר עם תינוקות קטנים. גם לימון הייתי מכבה לפני שהתינוק נכנס לחדר).
  • כילה
  • קעריות חומץ בחדר
  • סופטוש של עומר הגליל
  • מאוורר
  • רשתות על כל החלונות, ולהקפיד שהן יהיו סגורות. פעם סגרתי רק עם רדת החשכה, אבל כנראה שהיתושים נכנסים כבר ביום.
  • לייבש מקורות מים ליד הבית. לקרוא לעיריה אם צריך.
  • http://www.cityoffortwayne.org/images/mosquito.gif]לוס[/img] מוסקיטוס - תערובת של שמנים נגד יתושים . לערבב עם שמן נשא (למשל שמן שקדים) ולמרוח על הגוף.
  • לחתוך בצל ולשים בקערה בחדר
  • תכשיר הומופאטי של חברת "הומגליל" שנקרא "דאפיס תוש ג'ל",
  • לקחת לימון או שניים, לגרד את הקליפה כך שהיא "תיפצע" ותתחיל להפיץ ריח, לשים לידכם במיטה ולישון עם הלימון.
  • מלכודת יתושים ביתית -- דלי מים
  • לאכול שום ( לא הרבה - בעייתי כי שום מכיל גופרית, וחוץ מהפלוצים גם מזיז כספית) או למרוח שום על העור (מסריח)
  • לא לאכול בננות כי זה מושך יתושים
  • ד"ר ליברמן מדרום קרוליינה ממליץ על וניל מקסיקני. לא ניסיתי ולא יודעת אם זה עובד.
  • יש מכשיר קטן ומעצבן, מופעל בסוללה, שמשמיע זמזום חלש באותו תדר כמו DRAGONFLY. יש גירסאות שאפשר לענוד על היד כמו שעון. ניסיתי אותו בעבר. הוא יעיל נגד יתושים (הברחשים, למרבית הצער, לא מתרשמים), והיתרון הוא שאין כימיקלים. החיסרון הוא שהסוללה נגמרת נורא מהר, ולא ברור מה הרעש הזה עושה לשמיעה לאורך זמן.
  • מנורות כחולות מהסוג בלי הכימיקלים (יש כאלה שמוסיפים להן חומרי הדברה).
  • לתת לעכבישים לטוות רשתות בפינות החדר
  • לשתות (או לשים בסלט) קצת חומץ תפוחים
  • מאוורר חלון
  • יש לשלוס תערובת שמנים בשם "מוסקיטו פרי סינרג'י". אפשר לשים במבער וגם להוסיף כמה טיפות לשמן נשא (למשל שמן שקדים) ולמרוח על הגוף. זה עובד מעולה.

תרמו: דיאנה ב, תבשיל קדרה, ליאת skippy, אמבט ים, אחת עשרה, יערת דבש, ענת שן לוי, ליזה ליזה, אורי יורמן, יונת שרון, לי אורה, תמי גלילי, ורדה בן ארי, קרוטונית מהמרק הגדול, טרה רוסה, אמא לשלושה, הילה
בל*
הצטרפות: 08 יוני 2003, 21:45

אוף יתושים

שליחה על ידי בל* »

האם סנו טבליות בטוח לתינוקות?
neon*
הצטרפות: 13 מאי 2003, 17:30

אוף יתושים

שליחה על ידי neon* »

לא יודעת, יש לי בבית וכשזה זמן מה בחשמל זה גורם לי לתחושת יובש בגרון ואי נוחות. אני משתמשת בזה קצת (כשעה בחשמל) וגם מורחת את הילדים ואותנו במשחת "עופתוש", שהיא על בסיס טבעי בריח לימון חזק - עובד לא רע.
אנונימי

אוף יתושים

שליחה על ידי אנונימי »

אנחנו גם עם העופתוש וגם עם נוזל בחשמל. העופתוש לבדו, לא עושה עבודה מרשימה במיוחד. ביחד, מסתדרים בקושי.
גם אצלכם היתושים השנה רבים וחזקים מתמיד? :-(
ורד_לב*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 23:08
דף אישי: הדף האישי של ורד_לב*

אוף יתושים

שליחה על ידי ורד_לב* »

חבר'ה על כילה שמעתם?
חגית, זו שמביאה את ה{{}}חיתולים רב פעמיים לארץ מוכרת גם כילות. זה פטנט מצויין!
אביב_חדש*
הצטרפות: 26 יולי 2001, 09:53
דף אישי: הדף האישי של אביב_חדש*

אוף יתושים

שליחה על ידי אביב_חדש* »

למיטה המשפחתית (יתושים במיטה המשפחתית...) אפשר לארגן כילה ענקית המחוברת במשקוף לקיר.
ורד_לב*

אוף יתושים

שליחה על ידי ורד_לב* »

לנו יש כילה כפולה שעוד הגדלנו קצת כשהיא נולדה (הוספנו משולש באחת הפינות).
זו כילה עם 4 פינות, כך שכל קצה נקשר במקום אחר. זה לא ממש סיפור, חלק נקשרים לתקרה וחלק לקיר.
דיאנה_ב*
הצטרפות: 29 מאי 2003, 02:49
דף אישי: הדף האישי של דיאנה_ב*

אוף יתושים

שליחה על ידי דיאנה_ב* »

אוסף שיטות להרחקת יתושים שאספתי באינטרנט, אני לא יודעת מה באמת עובד, אבל כנראה שזה לא מזיק:
  • קערית עם מסמרי ציפורן בחדר.
  • עציץ בזיליקום על אדן החלון
  • מבער שמנים עם שמן אקליפטוס או שמן לימון (אקליפטוס אסור בחדר עם תינוקות קטנים. גם לימון הייתי מכבה לפני שהתינוק נכנס לחדר).
וכמובן השיטות הקונבנציונליות:
  • רשתות על כל החלונות, ולהקפיד שהן יהיו סגורות. פעם סגרתי רק עם רדת החשכה, אבל כנראה שהיתושים נכנסים כבר ביום.
  • לייבש מקורות מים ליד הבית. לקרוא לעיריה אם צריך.
אנונימי

אוף יתושים

שליחה על ידי אנונימי »

ורד,
מי זו זו שמביאה את החיתולים / כילות?
עיינתי בדף לעיל, ומצאתי את שיח משהו. התכוונת אליהם?
גם ציינו איזו דיצה, אבל בלי פרטים נוספים.

אתמול אמרו לי שקערית חומץ בפינת החדר אמורה להרחיק יתושים. ניסיתי בסלון, ועדיין היו יתושים, אבל הרבה פחות.
סיפרו לי גם על תכשיר הומאופטי בשם אָפּי. מכירים?
אמבט_ים*
הצטרפות: 18 מרץ 2003, 00:27
דף אישי: הדף האישי של אמבט_ים*

אוף יתושים

שליחה על ידי אמבט_ים* »

שמן הציטרונלה לבד, לא עבד, שתי טיפות ציטרונלה, שתי טיפות לבנדר, שתי טיפות גרניום ביחד במבער דוחים אותם, הבעיה אצלי שהמים מתאדים די מהר ואז כל היתושים קופצים עלינו בבת אחת.(גם שמן גרניום לבד פועל לא רע והוא הזול מביניהם).
יהודית_שפמן*
הצטרפות: 12 יוני 2002, 21:42
דף אישי: הדף האישי של יהודית_שפמן*

אוף יתושים

שליחה על ידי יהודית_שפמן* »

על מנורה כחולה שמעתם? הפתרון האידאלי
אנונימי

אוף יתושים

שליחה על ידי אנונימי »

יהודית, פרטי.
  • את מתכוונת למנורה הכחולה שפעם שמו על האוזן?
רינת*
הצטרפות: 07 אוגוסט 2001, 15:14

אוף יתושים

שליחה על ידי רינת* »

מאוורר - דרך מעולה להימנע מעקיצות יתושים. יש לנו מאוורר תקרה, ובעוצמה חלשה הוא לא עושה סערות בחדר וכן מפריע ליתושים לנחות עלינו. בדירה קודמת, כשלא היה, הייתי שמה מאוורר רגיל מכוון כך שהרוח תהיה קצת מעלינו, והיה אפקטיבי באותה מידה.
כילות נורא מחניקות, לא? ומנורה כחולה נגד יתושים (לא, לא זאת של האוזן :-) ) - כזאת שנראית כמו מה שיש בחדרי אוכל בצבא, אבל קטנה יותר - קצת בעייתית. האור שלה מפריע אם היא קרובה, ואם היא רחוקה אז היתושים מחדר השינה לא הולכים לחפש אותה. אבל אצל ההורים שלי זה עובד בכל זאת (אולי היתושים הקיבוצניקים שלהם עצלנים פחות או סקרנים יותר באשר לאור הכחול).
לולי*
הצטרפות: 25 אפריל 2003, 23:47

אוף יתושים

שליחה על ידי לולי* »

אצלנו המלחמה ביתושים היא בכמה חזיתות:
סוגרים חלונות
מדליקים מזגן+מאוורר
מורחים את הילדים בעופתוש
ולסיום..מדליקים מנורה סגולה.
בסוף זה עוזר
הבעיה עם המנורה הסגולה: בכל פעם שהיא משמידה את היתושה, היא משמיעה קול של זץ חשמלי לא כל כך נעים. חוץ מזה, היא גם מושכת זבובים ובעלי כנף אחרים ששאריותיהם נמצאים ביום שלמחרת בתחתית המנורה.
ורד_לב*

אוף יתושים

שליחה על ידי ורד_לב* »

ליאת, חגית היא זו שדיברתי עליה. יש טלפון שלה בבאופנים בפרסומים ("שיח טבע" נדמה לי)
כילה בכלל לא מחניקה, אם אינה מאובקת והחדר מאוורר טוב. אין שום בעיה. זה אפילו מאד מוצ"ח בעיני אומני הדבר הזה שתלוי מסביבה כשהיא מתעוררת (כי כשהיא נרדמת היא בכלל לא שמה לב ;-) )
אוף יתושים*
הצטרפות: 27 פברואר 2004, 03:04
דף אישי: הדף האישי של אוף יתושים*

אוף יתושים

שליחה על ידי אוף יתושים* »

טוב. גיליתי עכשיו שתי עובדות שממש מזעזעות אותי, כל אחת לחוד:
  1. הם כבר כאן. והם ע-נ-ק-י-י-ם !
  2. בגדי ילדים הם בדיוק בגודל המתאים בשביל למעוך אותם.
<כשחושבים על זה - זה שהם ענקיים מאוד עוזר לצלוף>
יוחננ_ית*
הצטרפות: 19 מרץ 2004, 09:58
דף אישי: הדף האישי של יוחננ_ית*

אוף יתושים

שליחה על ידי יוחננ_ית* »

היתושים אצלנו כנראה לא קראו את הדף הזה. ניסינו הכל, וכלום לא עוזר.
תחילה, קנינו מנורה סגולה. היתושים לא ממש התקרבו אליה. אבל בכל פעם שמשהו נצלה שם, הכלבה שלנו נכנסה ללחץ ונבחה בטירוף, כך שאנחנו (וכנראה גם השכנים) לא ישנו כל הלילה.
אחר-כך קניתי חומר טבעי נגד יתושים, המכיל ציטרונלה. פיזרתי בחדר והתקשיתי לנשום עם הריח! אבל ליתושים זה לא ממש הזיז - הם המשיכו בשלהם.
מה שכן עוזר זה המתקן ששמים בחשמל. לא עם הטבליות המסריחות, אלא עם נוזל חסר ריח. חסר ריח אבל רעיל! וכתוב על האריזה להשאיר חלון פתוח. אבל אי-אפשר להשאיר חלון פתוח - כי ככה היתושים נכנסים (ויש רשתות בחלונות, אבל ליתושים שלנו זה לא ממש משנה).
וככה אנחנו מוצאים את עצמנו ישנים עם כל החלונות סגורים. בשעה 7 בערך, עוד לפני החושך, אנחנו ממהרים וסוגרים את הכל.

מסקנה, אז מה אם אי-אפשר לנשום כי כל הבית סגור וחנוק, העיקר שלא יהיו יתושים :-D
שרון_רב*
הצטרפות: 02 אפריל 2004, 02:30
דף אישי: הדף האישי של שרון_רב*

אוף יתושים

שליחה על ידי שרון_רב* »

כילה ממש עוזרת, אם כי מאוד מעצבנת (קטנה מידי,כל פעם שהילדה מתעוררת, לפני שעוד הלכתי לישון, צריך לפתוח ואח"כ שוב לסגור...)
הבעיה העיקרית היא כשנמצאים מחוץ למיטה בערב. אצלנו התכשירים הטבעיים לא ממש הוכיחו את עצמם ("דאפיס" ושות').
דרך אגב, פעם אמרו לנו שהמנורה הסגולה ("המנגל") מושכת רק את היתושים ממין זכר, שהם ממילא לא אלו שעוקצים. אין לי מושג אם יש בטענה זו אמת- המנורה אצלנו ממשיכה לצלות במלוא המרץ.
בקשר לרשתות- צריך לבדוק שיש אטימה בין מסגרת הרשת למסגרת החלון, שלא יהיו רווחים, וגם לסגור דלתות במשך היום.
מי בכלל המציא את החיות האלו? אפילו מלכתוב עליהן אני מתגרדת.
אוף יתושים*
הצטרפות: 27 פברואר 2004, 03:04
דף אישי: הדף האישי של אוף יתושים*

אוף יתושים

שליחה על ידי אוף יתושים* »

אני רגע לפני קניית כילה.
אמנם היתושים לא מתקיפים אותנו בכל שעות היום (יש רשתות בכל החלונות) אבל עדיין, צריך לשים את הסנו הזה בחשמל לפני שהולכים לישון אחרת קמים עקוצים.
אני יודעת שיש להשיג אצל חגית (זאת מהחיתולים) כילה ענקית שמתאימה למיטה משפחתית.
מי ניסה?
ומי שניסה, איך הוא מקרר את החדר?
האם הכילה לא חוסמת אויר במידה כזאת שמאוורר התקרה כבר לא מספק?

צריכה רק אישור קטן ואני הולכת על זה
ליזה_ליזה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2003, 17:28
דף אישי: הדף האישי של ליזה_ליזה*

אוף יתושים

שליחה על ידי ליזה_ליזה* »

לנו יש כילה שקנינו בסיני, בבית עוד לא השתמשנו בה אבל בסיני היא בפירוש הצילה אותנו. שם היה נורא חם בפנים, אבל פה אפשר להפעיל מאוורר. לא ניסיתי, אבל זה נראה לי שילוב מוצלח. מה גם שהמאוורר עצמו יעיל נגד היתושים.
יערת_דבש*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2003, 00:10
דף אישי: הדף האישי של יערת_דבש*

אוף יתושים

שליחה על ידי יערת_דבש* »

דובר פה או ב{{}}הדברה ומיגור חרקים על שמן הציטרונלה.
הלכתי בעצתכם היום לקנות (נגד יתושים, כן?) והיה שמן, מאותה חברה איכותית ומוכרת של שמנים אתריים- Primavera life, שתוויותיה ירוקות, שמן שנקרא
http://www.cityoffortwayne.org/images/mosquito.gif]לוס[/img] מוסקיטוס

תערובת של שמנים למטרת המוסקיטוס במיוחד. וכולל הציטרונלה המפורסם. פה לפחות.
לערבב עם שמן נשא (שמן שקדים למשל) למרוח על העור, וחברים -
אני עם חלונות פתוחים לרווחה סופסוף (סולדת ממזגן) ו-לא עקוצה.
מומלץ.
ענת_שן_לוי*
הצטרפות: 26 ספטמבר 2001, 22:10
דף אישי: הדף האישי של ענת_שן_לוי*

אוף יתושים

שליחה על ידי ענת_שן_לוי* »

לחתוך בצל לכמה פרוסות, להניח על צלחת בחדר ולפתוח חלון, כדי לא להחנק. אפקטיבי רק אחרי שריח הבצל ממלא את חלל החדר. טוב גם לפתיחת הנשימה למנוזלים וסתומים.
אצלינו מרחיק את רוב היתושים. מתוך הספר "תרופות סבתא" של דבורה ליבוביץ' (בהוצאת פראג) [-:
מנורה סגולה - חרטה.
לכו על מנורה תכלת.
היה לנו כזה לפני שנה ועבד מעולה, עד שנשרפה הנורה והחלפתי לסגולה, (לא מצאתי תכלת) - וזה לא עבד.
יש מכשיר חדש עם שתי נורות תכלת מקבילות בצירוף "ונטה" ששואבת את היתושים לאיזה חור שממנו הם לא יוצאים, וזה במקום לצלות אותם, - אלק מאפשר להם "מוות טבעי" בשבייה. זה אמור לעלות בסביבות 200 ש"ח. לא מצאתי בחנויות. במקרה יש לי קשרים, אשיג את מספר הטלפון של המפיץ וארוץ לספר לחבר'ה.
ענן_בעננים*
הצטרפות: 09 נובמבר 2003, 14:52
דף אישי: הדף האישי של ענן_בעננים*

אוף יתושים

שליחה על ידי ענן_בעננים* »

אני מפזרת על כולנו (מלבד הכלב) שמן אקליפטוס או לבנדר - מטפטפת במקומות המועדים לפורענות. זה יעיל ביותר ובנוסף כולנו מריחים כול לילה כמו אחרי עיסוי בשמנים אתרים.
לי_לו*
הצטרפות: 01 אוגוסט 2004, 19:05
דף אישי: הדף האישי של לי_לו*

אוף יתושים

שליחה על ידי לי_לו* »

אגב אם כבר מצאתם פתרון לבית בעניין העוקצים למיניהם ואתם מחפשים מענה גם בחוץ : לקמפינג או לחצר אז אנחנו מציעים למכירה כילות ענק שאפשר גם ללכת בתוכם,
"הכנסו לאתר"www.ashalim.com
שגיא*
הצטרפות: 06 דצמבר 2002, 16:31

אוף יתושים

שליחה על ידי שגיא* »

מישהו מכיר פרטים על יצרני כילות?
כמעט_סקסי*
הצטרפות: 05 מאי 2005, 16:30

אוף יתושים

שליחה על ידי כמעט_סקסי* »

לא יעזור לנו. גורלנו נחרץ. הכל אבד..

למי שרוצה בכל זאת להשתעשע בשיטות נוספות:

החליפו את השקית בשואב האבק (לעוצמה חזקה ונקיה), הגבירו אותו עד למקסימום האפשרי (עד שיצא מהמנוע ריח של עומס יתר ונוריות אזהרה תידלקנה), אחזו בצינור ורוצו אחרי היתושים הללו בנחישות כשאתם צועקים "מות יתוש, מות!".
השתדלו לקחת בחשבון את אורך כבל החשמל המוקבל. שואב שניתן לתלות על הזרוע יכול לגרום לחרדה נוספת אצל בני הבליעל.

אפשרות נוספת, היאלקחת מגבת, להרטיב אותה (כדי להוסיף למשקלה הסגולי), ולהצליף בשליחים המכוערים עם פינת המגבת באיזור הגב שלהם. זה גורם להם למיחושי גב קשים והם ניגשים לנוח זמן רב מאוד באחת הפינות השכוחות בבית.

אפשרות נוספת היא לאכול חילבה 3 פעמים ביום. אתם תריחו כמו בואש מצוי, והיתושונים יעדיפו לעקוץ שקע חשמל ולא אתכם.

אפשרות אחרונה- הודו שנחלתם כישלון חרוץ במאבק מול המרושעים המעופפים. שכבו על הספה בידיים פרוסות ותנו להם לקחת את מה שהם רוצים. גם לתיאבון שלהם יש גבול. אחר כך מרחו אלו וורה או קחו 3 כדורי משככי כאבים לשיפור המצב.

זהו!
אור_השמש*
הצטרפות: 30 אפריל 2005, 21:13
דף אישי: הדף האישי של אור_השמש*

אוף יתושים

שליחה על ידי אור_השמש* »

הקץ לציד היתושים - קיבלנו מתאילנד (אבל אמרו לי שאפשר למצוא גם בארץ) משהו מיוחד לציד יתושים: מין מטקה על סוללות, שהרשת שלה עשויה ברזל וכאשר לוחצים על הכפתור היא מחשמלת כל מה שבא במגע איתה. מאוד קל לצוד איתה יתושים, אנחנו עושים סיבוב בבית לפני השינה וצדים את כולם, בלי סימנים ומריחות על הקירות... מומלץ בהחלט! (היא גם זולה, העניין הוא שקשה למצוא אותה. אם מישהו יודע איפה אפשר לקנות נא שתפו).
בוריס_האלטרואיסט*
הצטרפות: 23 מאי 2005, 20:53

אוף יתושים

שליחה על ידי בוריס_האלטרואיסט* »

אפשר להזמין את זה מארה"ב לארץ.
חגית_ל*
הצטרפות: 05 אוקטובר 2001, 17:35
דף אישי: הדף האישי של חגית_ל*

אוף יתושים

שליחה על ידי חגית_ל* »

אני מעירה את שותפי לחיים ותוך שתי דקות נהיה שקט.
הוא אלוף בתפיסת יתושים.
אולי נשווק אותו.
חגי*
הצטרפות: 10 אפריל 2004, 12:44

אוף יתושים

שליחה על ידי חגי* »

חגית _ל....מה צריכת המזון היומית של שותפך ? מה הספק לכידת היתושים שלו לדקה ? האם הוא קומפקטי ? פשוט מנסה לברר לגבי יחס עלות/תועלת....
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

אוף יתושים

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

חגית _ל....מה צריכת המזון היומית של שותפך ? מה הספק לכידת היתושים שלו לדקה ?

האם הוא קומפקטי ? פשוט מנסה לברר לגבי יחס עלות/תועלת
:-)
פאולה_גיב*
הצטרפות: 01 מאי 2006, 16:29
דף אישי: הדף האישי של פאולה_גיב*

אוף יתושים

שליחה על ידי פאולה_גיב* »

קניתי מוצר בשם ג'ל ציטרונלה. על גבו מצויינים המרכיבים שכולם
נראים תמימים למדי. לא שמתי לב ל-3 מרכיבים שמעוררים את חשדותיי:
allantoin
carbomer
euxil k300
האם מישהו יודע? האם זהו אותו k300 נגד ג'וקים?
מיכל_ית*
הצטרפות: 28 מאי 2006, 10:30

אוף יתושים

שליחה על ידי מיכל_ית* »

למי שיש באזור שיח של גרניום לימוני, לקטוף הרבה ענפים ו"לקשט" את החדר, גם את המיטות. זה עושה ריח נהדר בחדר והיתושים לא אוהבים אותו.
לי_אורה*
הצטרפות: 12 אפריל 2005, 19:07
דף אישי: הדף האישי של לי_אורה*

אוף יתושים

שליחה על ידי לי_אורה* »

כתבתי בגוגל allantoin וקיבלתי המון תוצאות. הנה למשל מה שכתוב בויקיפדיה באנגלית:
http://en.wikipedia.org/wiki/Allantoin
כתבתי בגוגל בעברית: אלנטואין, וקיבלתי הרבה תוצאות.

כנ"ל כתבתי בגוגל carbomer וגם קרבומר, וקיבלתי הרבה תוצאות באנגלית ומעט מאוד בעברית. לדוגמה:
http://www.dermaxime.com/carbomer.htm

כתבתי בגוגל: euxil k300 וקיבלתי אתר אחד בלבד באיטלקית. כתבתי: euxil וקיבלתי הרבה אתרים באיטלקית, בספרדית וכו'.

מקווה שעזרתי מעט.
פאולה_גיב*
הצטרפות: 01 מאי 2006, 16:29
דף אישי: הדף האישי של פאולה_גיב*

אוף יתושים

שליחה על ידי פאולה_גיב* »

מתביישת שהתעצלתי, מצאתי את הקישורים וגם מצאתי את הקובץ pdf
הבא: www.schuelke-mayr.com/download/pdf/[po]cint len Euxyl K 300 prod[/po].pdf
אם הבנתי נכון אין רעלנים בחומר, אבל אני לא בטוחה.
אם מישהו ירצה לבדוק ולתקן מאד אשמח.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

אוף יתושים

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

יש ספריי שום, או ספריי שום ופלפל שניתן לקנות באינטרנט ובארה"ב כחנויות טבע. מרססים בחצר ועל מקורות מיים מתחילת העונה פעם בשבועיים. זה כל כך יעיל שכמה עיריות בארה"ב משתמשות רק בזה.

מה לא:
קרמים וספריי מסחריים, המכילים DEET או ציטרונלה.

עוד הודעה:

למניעת עקיצות בלילה:
מאווררים. או מאוורר שמסתובב ומכסה את כל שטח המיטה, או שניים מהרבועים הגדולים, אחד בכל צד של המיטה.

אפשר גם לשים מאוורר חלון
. אגב, זה פיתרון לא רע גם לנסיעות, לטיהור האוויר בחדרי בתי מלון רעילים (בתנאי שאפשר לפתוח בהם את החלון, כמובן).
יעיל ולא רעיל, אממה, מרעיש וקריר. לגבי הקרירות, פשוט צריך להתעטף היטב גם בקיץ. לגבי הרעש אין מה לעשות.

תיזהרו מכילות בד נגד יתושים. לפחות בארה"ב הן מכילות הרבה מאוד חומרים נוגדי אש וחומרי הדברה, ואנשים עם MCS לא נוגעים בהן. ייתכן שבארץ המצב טוב יותר (כפי שהוא עם בגדים ומצעים), וכמה השריות עם אבקת חלב ללא שומן וכביסות במים חמים יכולות אז להסיר את הכימיקלים. שווה בדיקה (מישהו מתנדב?...)

השירשור כולו
(מתייחס גם לנמלים, ומפנה גם לאתר הזה)
צילי*
הצטרפות: 07 יוני 2006, 10:08

אוף יתושים

שליחה על ידי צילי* »

והרי פטנט נפלא - היו לנו יתושים ששום דבר לא עזר כנגדם, לפחות לא הדברים המוכרים. אתמול נמצא הפיתרון וזה הולך בערך כך - לוקחים כמה מגבונים לחים או פיסות בד סופג, מייבשים היטב וקושרים סביב קצות המיטה במקומות שהתינוק לא יכול להגיע אליהם כמו רגלי המיטה או חלקים שמאחורי מגן הראש. אחרי שקושרים יש לכל מגבון שתי כנפיים ואת הקשר עצמו. קונים שלושה בקבוקוני פלא - שמן גרניום, שמן אקליפטוס ושמן ציטרונלה. מטפטפים כמה טיפות (לא צריך הרבה) מכל שמן על חלק אחר של המגבון. בסוף יש ארבעה מגבונים קשורים שעל כל אחד מהם יש טיפות מכל שלושת השמנים. הריח סביר ביותר והיתושים - התאדו! נראה לי שכל לילה צריך להוסיף כמה טיפות לחידוש האפקט. מומלץ בחום, לא מזהם את האוויר ונותן שקט. בהצלחה.
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

אוף יתושים

שליחה על ידי סלעית* »

_מה לא:
קרמים וספריי מסחריים, המכילים DEET או ציטרונלה._

שאלת תם: למה לא ציטרונלה?
סלעית*
הצטרפות: 28 יולי 2003, 05:24

אוף יתושים

שליחה על ידי סלעית* »

מחדדת: לנו רוקח המליץ על שמן ציטרונלה, וזה עובד. אשמח מאוד לדעת אם זה בעייתי, ולמה.
עיר_ואם*
הצטרפות: 12 פברואר 2006, 14:22

אוף יתושים

שליחה על ידי עיר_ואם* »

ח ו מ ץ
אני מורחת על האיברים החשופים - והם לא מתקרבים אלי (וגם לא אנשים. יתרון או חסרון? (-; )
חומץ על עקיצה (רק טריה מאד) גם מקטין את האפקט אם לא מעלים לגמרי.
ורדה_בן_ארי*
הצטרפות: 22 יוני 2005, 16:55
דף אישי: הדף האישי של ורדה_בן_ארי*

אוף יתושים

שליחה על ידי ורדה_בן_ארי* »

פיזרתי בחדר צלוחיות עם חומץ. לא עזר. הוספתי להם צלוחיות עם פרוסות בצל. שלושה לילות היתה דממה מצחינה. הייתי בטוחה שזהו. גיליתי את אמריקה. ואז .. בלילה הרביעי.. התברר לי לחרדתי שבמשך שלושת הלילות הם רק התארגנו והתכוננו למתקפה שערכו לנו בלילה ההוא שבו חוסלנו תינוקי ואני. וקמנו בבוקר עקוצים ועייפים. כאילו הם באו לומר לנו.. "בצל וחומץ? הצחקתם אותנו." אז היום הלכנו וקנינו לבנדר ואקליפטוס ויש קצת ציטרונלה מהניסיון הקודם אז בוודאי אחזור לפה עם חדשות באחד מהבקרים הקרובים.
ורדה_בן_ארי*
הצטרפות: 22 יוני 2005, 16:55
דף אישי: הדף האישי של ורדה_בן_ארי*

אוף יתושים

שליחה על ידי ורדה_בן_ארי* »

אז טיפטפתי מכל הבקבוקונים הקטנים שרכשנו. וישנתי נפלא עד 1.30 בלילה. ואז הם הגיעו. הוספתי לתבשיל חומץ. מרחתי את תינוקי ואותי. אותי הם המשיכו לעקוץ. וביקר לי מכל לא נגעו. גם זה בסדר. הלילה אטבול שוב וביתר כמות בתוך הבקבוקונים. האם יש למישהו תשובה מוחצת? משהו כזה שעוזר לחלוטין? אני כבר ממש עוברת המון לילות ללא שינה וזה לא נעים.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

אוף יתושים

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

והנה אתר מעניין על דוחי יתושים טבעיים

בבדיקה ובמחשבה שנייה, אולי ציטרונלה זה בסדר לרוב האנשים. נראה שהבעיות העיקריות הידועות כיום הן גירוי של העור ונזק לריאות במקרה שנושמים את זה.

אני אישית נמנעת כי יש לי ילד רגיש ואלרגי במיוחד, שיש לו גם בעיה בפירוק פנולים בכלל. הייתי גם ממליצה כנ"ל למשפחות עם ילדים אוטיסטיים ו/או אלרגיים.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

אוף יתושים

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

האם יש למישהו תשובה מוחצת? משהו כזה שעוזר לחלוטין?
שמן ציטרונלה עזר לי בהריון, אבל עם הינוקא הוא לא עוזר בכלל.
השנה יש זן של יתושות מוטטיביות שלא נרתעות משום דבר: לא ציטרונלה, לא אקליפטוס, לא סנומט אפילו. הברירה היחידה היא לקרר את החדר במזגן או מאוורר (למרות הבעיות העקרוניות שלי עם שינה במזגן), וזה מה שמאפשר לנו לישון כמו בני אדם בשבועות האחרונים.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

אוף יתושים

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

אצלנו מאוורר באמת פתר את הבעיה בצורה מושלמת, וככה הקטן גם לא סובל מחום. 2 ציפורים במכה אחת.
מיכל_אמא_של_עמית*
הצטרפות: 19 יולי 2006, 15:43

אוף יתושים

שליחה על ידי מיכל_אמא_של_עמית* »

ניסתי למצוא באינטרנט חומר על קוטל היתושים החשמלי עם הנוזל. חיפשתי את החומרים הפעילים וכל מה שמצאתי הוא מידע ממשרד הבריאות האמריקאי שטוען שהחומר לא מסרטן. הוא עלול להחמיר מחלות של דרכי הנשימה, אבל בשימוש נכון זה בטוח (חדר מאוורר, המכשיר רחוק מאנשים).
מישהו יכול להוסיף מידע בדוק ומדעי?
פלוני_אלמונית*
הצטרפות: 19 אוגוסט 2001, 22:52
דף אישי: הדף האישי של פלוני_אלמונית*

אוף יתושים

שליחה על ידי פלוני_אלמונית* »

כל מה שיש לי לתרום זה רק סיפור מנחם. אני מאלה הנעקצים ובגדול. בן זוגי האהוב לא. כשפגשתי אותו לפני מספר שנים באקראי מזדמן, מבט אחד אמר לי שזה הוא שחיפשתי כל ימי. אמה מה? שנינו ביישנים. ישבתי שני מטר ממנו על הדשא ושתקתי. גם הוא. ככה עשר דקות. עד שבא יתוש עוקצני במיוחד ועשה את שלו. פרצתי בשטף קללות בכל השפות. הוא צחק...ככה זה התחיל...
לוטם_מרווני*
הצטרפות: 27 דצמבר 2003, 21:55
דף אישי: הדף האישי של לוטם_מרווני*

אוף יתושים

שליחה על ידי לוטם_מרווני* »

אצלנו מאוורר פתר את היתושיה והביא עלינו סטרידו לקטן. רוח ישירה כנראה לא עושה עימו טוב.
אחת_עשרה*
הצטרפות: 05 מאי 2007, 22:18
דף אישי: הדף האישי של אחת_עשרה*

אוף יתושים

שליחה על ידי אחת_עשרה* »

ומה עושים אם התינוקת כבר נעקצה? איך מטפלים?
מפתח_סול*
הצטרפות: 20 מאי 2007, 09:36
דף אישי: הדף האישי של מפתח_סול*

אוף יתושים

שליחה על ידי מפתח_סול* »

האם יש תכשיר טבעי שירגיע גירודים עקב עקיצות יתושים? עד עכשיו השתמשנו בפניסטיל
ובמה אפשר להשתמש כדי להרחיק את היתושים חוץ מסנו די ?
תודה
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

אוף יתושים

שליחה על ידי יעלי_לה »

כדי להרחיק את היתושים חוץ מסנו די.
על עקרון ההתמרחות, באגף הטבעי, יש "אתוש" ו- "עופתוש". ללא התמרחות - שמן ציטרונלה במבער, רשתות, כילה.
אמא_לשלושה*
הצטרפות: 17 פברואר 2005, 11:59
דף אישי: הדף האישי של אמא_לשלושה*

אוף יתושים

שליחה על ידי אמא_לשלושה* »

אני משתמשת בג'ל דאפיס (הומאפתי של הום גליל) למניעת עקיצות ויש להם גם ג'ל להרגעת עקיצות.
מנג_בין*
הצטרפות: 24 יולי 2002, 01:00
דף אישי: הדף האישי של מנג_בין*

אוף יתושים

שליחה על ידי מנג_בין* »

אנחנו משתמשים בג'ל אלוורה - התוצאות מדהימות!
זהו ג'ל 99.9% טבעי שרכשתי באנגליה
סבטקסט_כפול*
הצטרפות: 09 יוני 2005, 18:20
דף אישי: הדף האישי של סבטקסט_כפול*

אוף יתושים

שליחה על ידי סבטקסט_כפול* »

מה הבעיה בפנסטיל?
מחשבות*
הצטרפות: 08 דצמבר 2004, 13:49

אוף יתושים

שליחה על ידי מחשבות* »

למרוח משהו קר על העקיצה, למשל אשל או משחת שיניים. לא פותר אבל מרגיע. אם יש - אלוורה יותר עדיף, ואם יש - משחת מאסטר של צפריר, מאד עדיף.
מי_מה*
הצטרפות: 25 אפריל 2006, 19:47
דף אישי: הדף האישי של מי_מה*

אוף יתושים

שליחה על ידי מי_מה* »

מה הבעיה בפנסטיל?
פנסטיל הוא אנטי היסטמין ורצוי לא להשתמש באלה אם יש חלופות טבעיות יותר.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אוף יתושים

הפתרון שעבד אצלנו בסוף הקיץ - ג'ל אלוורה (כבסיס) מעורבב עם טיפות שמן ציטרונלה. זה גם מונע וגם מטפל בעקיצות שכבר היו :-)
מיכל_ע*
הצטרפות: 04 מרץ 2008, 23:30
דף אישי: הדף האישי של מיכל_ע*

אוף יתושים

שליחה על ידי מיכל_ע* »

מישהו ניסה דוחה יתושים שמשדר גלי קול בתדר היתושים?
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

אוף יתושים

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

ניסינו בעבר וזה לא עזר. ניסיתי גם בצל חתוך ליד המיטה, תערובת שמנים אתריים לא זוכרת מה היה בפנים אך לא אבד. לצערי המכשיר עם הנוזל הרעיל עשה את העבודה הכי טוב אך הפסקתי מאז ההריון ונאלצתי לקבל את העקיצות ורק למרוח משחה אחרי. קיבלנו מן מחבט טניס על בטריה שמחשמל בגץ קל בזמן שפוגש יתוש, נשמע רע ולא הרמוני אך כשאין ברירה ויתוש מאיים ויש גם תינוקת בבית אז מחשמלים.
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

אוף יתושים

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

מזכיר שוב את הפתרון של.. כן כן.... פתרון מפוצץ.... קבלו אותו - לימון!

כבר הזכירו פה שמן לימון, ועל זה אומר משהו שאני באמת מאמין לגבי ארומתרפיסטים - תנו להם את צמח הלוונדר והם לא ידעו מה לעשות איתו (הוא לא בא בבקבוק של שמן נדיף).

אז למה שמן לימון אם אפשר פשוט לימון?
המתכון:
לקחת לימון או שניים
לגרד את הקליפה כך שהיא "תיפצע" ותתחיל להפיץ ריח
לשים לידכם במיטה ולישון עם הלימון. לינה משפחתית, לא?

נ.ב אני מאוד מעריך ארומתרפיסטים, כל מי שפגשתי עד כה היו אנשים מדהימים שלמדתי מהם המון. סתם נתתי דוגמא להמחשה
פלוני_אלמונית*

אוף יתושים

קיבלנו מין מחבט טניס על בטריה שמחשמל בגץ קל בזמן שפוגש יתוש
איפה קונים כזה?
מיכל_ע*

אוף יתושים

שליחה על ידי מיכל_ע* »

המחבט זה שוס. אני קניתי באיזה בזאר בירושלים...
יפעת_הירשפלד*
הצטרפות: 02 אוקטובר 2007, 10:31
דף אישי: הדף האישי של יפעת_הירשפלד*

אוף יתושים

שליחה על ידי יפעת_הירשפלד* »

מישהו ניסה דוחה יתושים שמשדר גלי קול בתדר היתושים?
ניסינו אך ללא הצלחה...התדר הזה הפריע רק לי.
עדי_תימן*
הצטרפות: 12 אוקטובר 2007, 19:22
דף אישי: הדף האישי של עדי_תימן*

אוף יתושים

שליחה על ידי עדי_תימן* »

אותי שיגע הרעש ה"חשמלי". אפילו לא הגעתי לשלב של לראות אם זה עובד או לא.
אם_אוהבת*
הצטרפות: 03 אפריל 2008, 21:52

אוף יתושים

שליחה על ידי אם_אוהבת* »

באתר בייבי טבע - חנות למוצרים טבעיים יש דף מידע הנותן טיפים נגד יתושות.
פלוני_אלמונית*

אוף יתושים

לימון- מורחים ישירות או מספיק על המיטה?
מיכל_ע*

אוף יתושים

שליחה על ידי מיכל_ע* »

גם אני ניסיתי לימון ולא עבד בכלל :-(
אורי_יורמן*
הצטרפות: 13 אפריל 2007, 00:16
דף אישי: הדף האישי של אורי_יורמן*

אוף יתושים

שליחה על ידי אורי_יורמן* »

לימון- מורחים ישירות או מספיק על המיטה?
לא מורחים
פוצעים את הקליפה באופן שטחי (פשוט לגרד) בכמה מקומות, ולוודא שהוא מפיץ המון ריח.
לשים את הלימון, פיזית, במקומות אסטרטגיים, כמו למשל במיטה ליד הרגליים שלך כשאתה ישנה, למניעת עקיצות מעצבנות ברגליים. או ליד הראש למניעת זמזום מעצבן באוזן.
אחת_עשרה*
הצטרפות: 05 מאי 2007, 22:18
דף אישי: הדף האישי של אחת_עשרה*

אוף יתושים

שליחה על ידי אחת_עשרה* »

פתרון נוסף - סטופתוש של 'עומר הגליל' - אם מורחים אותו לא נעקצים, ואם שוכחים למרוח ונעקצים, אפשר למרוח בבוקר וזה עוזר לטפל בעקיצות (גם בעקיצות גדולות ונפוחות).
פלוני_אלמונית*

אוף יתושים

אני משתמשת במכשיר של גלי הקול והוא עובד נהדר
פלוני_אלמונית*

אוף יתושים

עוד דבר שעוזר לא רע - במשך כל היום והלילה, כולם סוגרים את הדלתות של חדרי השינה.
היתוש היחיד שנכנס נקטל ע"י המחבט החשמלי.
חוששת*
הצטרפות: 28 אוקטובר 2005, 01:55

אוף יתושים

שליחה על ידי חוששת* »

האם מישהו יודע עם הטבליות נגד יתושים ששמים בחשמל מסוכנות להריון צעיר?
אתמול השתמשתי בזה ואחרי שעה בערך הוצאתי מהחשמל כי חשבתי שאולי
זה יכול להזיק לי ולעוברון. החלון היה פתוח מעט אבל הריח של הטבלית הורגש.
תודה
פאנאן_אגוזים*
הצטרפות: 30 דצמבר 2008, 23:24

אוף יתושים

שליחה על ידי פאנאן_אגוזים* »

לפי מה שאני יודעת הטבליות מאד לא רצויות
סאלוש*
הצטרפות: 27 אוקטובר 2004, 12:14

אוף יתושים

שליחה על ידי סאלוש* »

הטבליות זה חומרי הדברה. גם לא בהריון לא היתי רוצה לנשום את זה.

שמן אקליפטוס עוזר מאוד נגד יתושים, אנחנו משתמשים בזה. אפשר לשים כמה טיפות על המצעים, או על הגוף (אבל לא יודעת לגבי הריון). לפעמים צריך קצת לחדש אם היתושים באים בלילה, אבל אז הם מסתלקים.
רוקדת_לאור_ירח*
הצטרפות: 03 דצמבר 2004, 17:39
דף אישי: הדף האישי של רוקדת_לאור_ירח*

אוף יתושים

שליחה על ידי רוקדת_לאור_ירח* »

שמן אקליפוט רגיל הוא חריף מדי בהריון ולתינוקות, אפשר להשתמש באקליפטוס לימוני שהוא יותר עדין ומותר גם לתינוקות.
רק_טוב*
הצטרפות: 15 ינואר 2005, 01:32

אוף יתושים

שליחה על ידי רק_טוב* »

חוששת יקרה
הסירי דאגה מליבך, נכון שהחומר אינו בריא כלל, אבל הוא לא הזיק לך או לעוברון שלך בשימוש שעשית בו.
אני משתמשת בתבלין הציפורן כדי להרחיק את היתושים, מניחה צלוחית מלאה ליד המיטה ומחליפה מידי פעם כשמתייבש.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*

אוף יתושים

שמן אקליפטוס עוזר מאוד נגד יתושים
הכי עוזר - שמן ציטרונלה (אפשר לשים במבער, או למרוח על הגוף אבל רק כשהוא מעורבב עם חומר נייטרלי כמו שמן זית/שקדים או ג'ל אלוורה).
חוששת*

אוף יתושים

שליחה על ידי חוששת* »

תודה לכל המרגיעים :-)
הכי עוזר - שמן ציטרונלה
ניסיתי כבר הכל...השמן שהכי עזר היה עשב לימון אבל לאחרונה זה לא מזיז להם יותר, ואתמול מתוך יאוש חזרתי לטבליות
אולי באמת אתחיל למרוח על הגוף (אני לא מתה על הרעיון) אני משתגעת מהיתושים!
חוששת*

אוף יתושים

שליחה על ידי חוששת* »

הכי פשוט, לקנות כילה (זוגית!) בריקושט או למטייל תודה , לא ידעתי היכן לקנות
חתולת_בית*
הצטרפות: 16 דצמבר 2007, 16:16
דף אישי: הדף האישי של חתולת_בית*

אוף יתושים

שליחה על ידי חתולת_בית* »

האם מישהו יודע עם הטבליות נגד יתושים ששמים בחשמל מסוכנות להריון צעיר.
הכי פשוט, לקנות כילה (זוגית!) בריקושט או למטייל ולישון בתוכה בלילה. איפה שגרנו זה היה כל כך פופולרי שהיתה תקופה שכל הכילות היו סולד-אאוט!
שרון*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2002, 14:27

אוף יתושים

שליחה על ידי שרון* »

מצטרפת להמלצה על כילה למלחמה ביתושים.
אצלנו זה הדבר היחיד שעובד ב- 100% יעילות.
תובנות בנושא: כילה למיטה זוגית- לנו הכילה שמוכרים באיקאה היתה נוחה יותר מאלו שמוכרים בלמטייל וכד' (מגיעה עם חישוק, יותר זולה).
הכי נוח: כשמדובר במיטה משפחתית הכוללת יותר ממיטה זוגית, לקנות באיקאה (לא, אין לי אחוזים (-:) וילון מבד כילה. מתקינים מעל דלת הכניסה לחדר השינה. סוגרים בלילה כששוכבים לישון, פותחים בבוקר. אפקטיבי ונוח.
עדי_ל*
הצטרפות: 06 ספטמבר 2004, 01:58
דף אישי: הדף האישי של עדי_ל*

אוף יתושים

שליחה על ידי עדי_ל* »

בעיניין כילות:
קנינו את שלנו, למיטה משפחתית גדולה מאוד, לפני כמעט שלוש שנים.
מרוצים מאוד מאוד.
הגענו למי שתופרת אותן בעקבות מודעה כאן בככר, השמורה אצלי מאז. אני ממליצה ומעתיקה לכאן את המודעה :
כילות נגד יתושים גדולות ומרווחות.יש לעגלה, יש למיטת יחיד*, למיטה זוגית ,יש משפחתית ( ויש כל גודל שתבקשו בהזמנה מראש).
נתפרות בשמחה ונמכרות באהבה.
04-9504131 057-7723323*
פרח_הלימון*
הצטרפות: 22 מאי 2008, 16:47
דף אישי: הדף האישי של פרח_הלימון*

אוף יתושים

שליחה על ידי פרח_הלימון* »

מתקינים מעל דלת הכניסה לחדר השינה. סוגרים בלילה כששוכבים לישון, פותחים בבוקר. אפקטיבי ונוח.
לא הבנתי
נטע_ש*
הצטרפות: 04 אוקטובר 2001, 04:54
דף אישי: הדף האישי של נטע_ש*

אוף יתושים

שליחה על ידי נטע_ש* »

מנסה את ה פשוט וגאוני. מלמעלה מ-ה-יום
האם משהו ניסה? אני מקווה שאני אזהה את הזחלים לפני שיהפכו ליתושים, אמאל'ה...
פלוני_אלמונית*

אוף יתושים

אחד מהפתרונות המועילים ביותר הוא מאוורר!(אפילו בעוצמה הנמוכה)
שום_כתוש*
הצטרפות: 01 מרץ 2005, 06:29
דף אישי: הדף האישי של שום_כתוש*

אוף יתושים

שליחה על ידי שום_כתוש* »

מישהו יכול לומר לי מה לגבי שמרי בירה?
חברה אמרה לי לתת לאמצעי שלי כי הוא מושך היתושים ושאר חרקים ביננו (משמש במקום המנורה הכחולה, כל היתושים באים אליו ולא אל אף אחד אחר כשהוא בסביבה)
אם יש למישהו מידע: מדובר בבן ארבע וחצי, האם זה מוכר, יעילך ומה המינון בגיל זה
אנא עזרתכם!
בקרוב לא ישאר לו עור לגרד!
ירח_לבן*
הצטרפות: 01 אפריל 2006, 09:07
דף אישי: הדף האישי של ירח_לבן*

אוף יתושים

שליחה על ידי ירח_לבן* »

יתושים ותינוק - מה מותר ומה אסור?
שמן ציטרונלה עלול להזיק? גרניום? אקליפטוס?
(לא במבער, הכוונה לטפטף באיזור המיטה)
(כילות מאווררים ומזגנים לא רלבנטיים עבורנו כרגע)
שליחת תגובה

חזור אל “דפים אישיים”