אומץ למחוק

אנונימי

אומץ למחוק

שליחה על ידי אנונימי »

~דפים קשורים:
דפי עריכה + דיונים: _דף למחיקה, מחיקת דפים, מחיקת הערה
דפי דיונים על מחיקות: דף למחיקה או לא, הגזמתם עם המחיקות~
בשביל להיות עורך טוב ב-צ'יק צ'ק צריך שיהיה אומץ. אומץ לערוך ואומץ למחוק. למה?

לכתוב זה קל. כותבים, לוחצים על "הוסף", וזהו. אם מישהו לא יאהב את מה שכתבתם אז במקרה הכי רע הוא יצעק עליכם בכתב. תוכלו לצעוק עליו בחזרה, למחוק את מה שכתב, למחוק את מה שאתם כתבתם, או סתם להתעלם -- כל אחד והסגנון האישי שלו :-)

לערוך זה אומר לקחת אחריות. לקחת אחריות על משהו שמישהו אחר כתב, ולשנות אותו -- אולי אפילו למחוק אותו. מה זה אומר? שהוא לא חשוב? שמה שהוא כותב לא חשוב? זה די מפחיד להגיד כאלה דברים לאנשים אחרים, לא?

אבל -- וזה אבל גדול -- בלי עריכה הערך של האתר ישאר נמוך. הדיונים מאד מעניינים כשהם קורים, אבל ממש לא מעניינים אחרי כמה זמן כשיודעים שהמתדיינים כבר לא שם ולא מחכים לכל הוספה ושינוי (נסו לקרוא איזה דיון היסטורי ותראו בעצמכם). לכן דפים שנשארים ב-מצב-דיון הם בעלי ערך נמוך לאתר, טובים ככל שיהיו הרעיונות שבפנים. מצד שני, כמו שהרעיונות הטובים לא מעניינים אף אחד כשהדף במצב דיון, כך גם הרעיונות הפחות טובים. אז אם תמחקו אותם קרוב לודאי שלאף אחד זה לא יהיה אכפת, נכון? מניסיון העבר - זה בדיוק כך. כלל אצבע בעניין הזה: דף שעברו מעל שבועיים מאז ההוספה האחרונה אליו הוא מועמד בטוח לעריכה.

(ועכשיו לקטע בסגנון דניאלה שמי:) פעם הכרתי אשה אחת שהיתה קשת יום אבל היתה מאד חכמה. היא היתה מנקה בתים בשביל לפרנס את עצמה, בעלה, ילדיה, ונכדיה. ילדיה היו כבר גדולים מספיק בשביל לעבוד בעצמם אבל העדיפו לנדוד למחוזות הפשע ולבתי הסוהר. אז היא עזרה לפרנס אותם ואת משפחותיהם. בכל מקרה, היתה לה מין חכמת רחוב שהתבטאה בכל מיני משפטי מפתח, שאחד מהם אמר: מי שלא מנקה לא שובר. אז אם אתם עושים עריכה ומישהו צועק עליכם, ואפילו אם מסתבר לכם שבצדק, פשוט תאמרו לו "מי שלא מנקה לא שובר", ותראו איך מיד הוא מחפש את החור הכי קרוב באדמה שיבלע אותו.

טיפים לעידוד האומץ:
  • שמירת גיבוי - אין צורך! צ'יק צ'ק שומר גיבוי עבורכם -- בשביל זה יש לכל דף גרסאות עבר שנשמרות במשך שבועיים. אם בעתיד מישהו יכעס עלינו תמיד אפשר להחזיר את המצב לקדמותו על ידי חזרה לגרסה שקודמת לעריכה שלנו. כמו כן אפשר לשלוח את הכעסן אל הגרסה הזו כדי שהוא ינסה לעשות עבודה טובה יותר :-)
  • אין גיבוי ומישהו צועק עליכם? במקרה הכי גרוע יש גיבוי של השרת גם לגרסאות שכבר פגו. אין בטחון שכל גרסה כזו תשמר לעד, אבל זמן קצר אחורה זה סביר מאד (בדרך כלל מעל חודש). אז פשוט פונים אלי ב-[email protected], או אל יונת ב-[email protected], ואנחנו נמצא את זה. (להשתמש בזה כמובן רק במקרי חירום, כי זה די הרבה עבודה בשבילנו).
  • תנו קרדיט - אם ערכתם את הדף והעברתם אותו ל-מצב סיכום אז רשמו בתחתית הסיכום "תרמו: XXX, YYY" כשבמקום ה-XXX וה-YYY כתבו את שמות כל האנשים שאת הקטעים שלהם מחקתם/סכמתם/ערכתם. בצורה כזו הם לא ירגישו רע עם זה שמחקתם את הקטע שלהם.
  • מה חדש - אצל רוב המשתמשים ב-מה חדש מוסתרים שינויים מהסוגים עריכה ומחיקה, כך שגם אם תבצעו עריכה הכוללת מחיקות מסיביות ביותר הם פשוט לא ידעו על זה. כשהם יסתכלו על הדף הערוך כעבור חודשיים הם במילא לא יזכרו מה הם כתבו, בעיקר אם זה היה לא חשוב. וגם אם הם יזכרו ייתכן שהם יסכימו אתכם שהיה צריך למחוק את זה (ואולי הם רצו ולא ידעו איך, ובכלל עשיתם להם טובה?). וגם אם הם לא יסכימו אתכם ויחליטו לצעוק עליכם, תמיד תוכלו להגיד להם "מה נזכרת עכשיו, כבר עברו חודשיים. איך אתה רוצה שאזכור מה היה שם? באמת! תהיה רציני." :-)

אז חזקו ואמצו, וערכו ומחקו. במקום ובזמן שנראה לכם.

הדפים נמחקים בסופו של דבר ע"י המשתמשים שיודעים לעשות זאת (לפי ההסבר בדף מחיקת דפים). לרוב מחכים תקופה מסוימת לפני שמוחקים דף למקרה שמישהו רוצה לערער על הגזירה.
תמרוש_רוש
הצטרפות: 18 יוני 2005, 03:48
דף אישי: הדף האישי של תמרוש_רוש

אומץ למחוק

שליחה על ידי תמרוש_רוש »

רוצה להוסיף משהו בקשר למחיקה רצופה של צד אחד בויכוח:

אין יותר מרגיז מאשר לקרוא ויכוח מעניין וענייני שפתאום נהיה חד צדדי באורח מסתורי למדי, וצריך לנחש כל הזמן מה הצד השני אמר, כי מחקו אותו. ומי שלא מכיר את מבנה האתר יכול לקבל מדף כזה תחושה שאנשים פה "שומעים קולות", משוחחים עם אנשים נעלמים בלתי קיימים שהוא לא יכול לקרוא.

אז:
אם כבר לקחת חלק פעיל באיזה דיון, גם אם את/ה רוצה להתנער ממנו עדיף להשאיר את (רוב) הדברים שנאמרו, ורק לשנות את שמך ל פלוני אלמוני או פלוני אלמונית, כדי שאפשר יהיה להינות ממה שכתבת בלי לקשר את זה אתך.
רום_הראל*
הצטרפות: 22 מאי 2007, 21:22

אומץ למחוק

שליחה על ידי רום_הראל* »

למחוק לא צריך אומץ אלא פחדנות של המון. ההמון ששרף ספרים ואנשים בגלל שהיו יוצאי דופן.. בגלל ש"העליבו את הכנסיה" או הרודן... אין אומץ בלמחוק אלא ביצירה...
יונת_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 02:23
דף אישי: הדף האישי של יונת_שרון*

אומץ למחוק

שליחה על ידי יונת_שרון* »

מחיקה היא חלק הכרחי מעריכה, עריכה היא חלק הכרחי משיפור. זה לא דומה לשריפה אלא לליטוש.
רום_הראל*

אומץ למחוק

שליחה על ידי רום_הראל* »

הכרחית היא לא עובדה זו בחירה שלכם שמסתתרת מאחורי הכרחיות [שוב אין ספור דוגמאות נאציות]
רום_הראל*

אומץ למחוק

שליחה על ידי רום_הראל* »

תרחיבו את ידיעתכם בנושא הזה של "הגבלת החופש והרעיון הגדול" לאן הם מובילים...
רום_הראל*

אומץ למחוק

שליחה על ידי רום_הראל* »

החוק להגנת הדם הגרמני והכבוד הגרמני מיום 15 בספטמבר 1935
חדור הכרה שטוהר הדם הגרמני הוא תנאי מוקדם להמשך קיומו של העם הגרמני, חדור
רצון בלתי נמנע להבטיח את האומה הגרמנית לעולם, החליט הרייכסטאג פה אחד על החוק
הבא, המתפרסם בזה:
ראו את המושגים שקשורים בהכרחיות וניקיון
קיזי*
הצטרפות: 11 מרץ 2007, 22:55

אומץ למחוק

שליחה על ידי קיזי* »

אתה לא חושב שאתה קצת מגזים? מרגיז אותי לקרוא השוואות כאלה.

כל הכבוד לך יונת על הסבלנות אבל לדעתי הקו האדום עובר כאן.
רועי_שרון*
הצטרפות: 13 יוני 2001, 18:34
דף אישי: הדף האישי של רועי_שרון*

אומץ למחוק

שליחה על ידי רועי_שרון* »

רום, השוואת הרעיונות שלנו לגבי עריכה אל הרעיונות הנאציים לגבי היהודים לא תקפה, משום שהנאצים פעלו ממניעים גזעניים, ואילו אנו איננו פועלים ממניעים אלה.

אם יש לך התנגדות למחיקות, תסביר אותה בבקשה בצורה ברורה. ואם אתה מסוגל, תמנע בבקשה מטיעונים נגדנו כטוענים, ותתמקד בטיעונים נגד מה שאנחנו טוענים.
תמי_גלילי*
הצטרפות: 17 מרץ 2006, 17:18
דף אישי: הדף האישי של תמי_גלילי*

אומץ למחוק

שליחה על ידי תמי_גלילי* »

רום, השוואת הרעיונות שלנו לגבי עריכה אל הרעיונות הנאציים לגבי היהודים לא תקפה, משום שהנאצים פעלו ממניעים גזעניים, ואילו אנו איננו פועלים ממניעים אלה.

עוד הבדל קטן: בניגוד למשטרים טוטליטריים, כאן כל אחד יכול למחוק לכל אחד. בענייני מחיקה ועריכה, אין כאן מעמד נטול זכויות ומעמד בעל זכויות יתר, שיכול לעשות כרצונו בצורה חד צדדית (כנראה למגינת ליבם של כמה ממשתתפי האתר...).
רום_הראל*

אומץ למחוק

שליחה על ידי רום_הראל* »

_רום, השוואת הרעיונות שלנו לגבי עריכה אל הרעיונות הנאציים לגבי היהודים לא תקפה, משום שהנאצים פעלו ממניעים גזעניים, ואילו אנו איננו פועלים ממניעים אלה.
אם יש לך התנגדות למחיקות, תסביר אותה בבקשה בצורה ברורה. ואם אתה מסוגל, תמנע בבקשה מטיעונים נגדנו כטוענים, ותתמקד בטיעונים נגד מה שאנחנו טוענים._

אני מבין שדיוק אינו אחד התחומים במודעות האתר. אז הרשה לי להראות למה התכוונתי בהשווה לרטוריקה הנאצית...

השפה של הרטוריקה הזאת מתייחסת במונחים של ניקיון טוהר ועוד לאפליה סתימת פיות אפליה וחיסול פיזי. השפה היתה מרכזית באסטרטגיית ההתעלמות היומיומית של הגרמנית ממעשי ידיהם. עוד אלמנט שהזכרתי היא השפה הכרחית של המעשה הגמור שמשאיר אותנו להיות טכנים [איך הכי טוב לעשות אותו] וולא עוסק במעשה עצמו.

בסרט החיים יפים של בניני זועק בניני ששאלה כמה כסף המדינה חוסכת על הריגת מפגרים לא יכולה להיות שאלה בתחום המתמטיקה. ויקטור קלמפרר בלשן גרמני יהודי קרא לזה http://en.wikipedia.org/wiki/LTI. - Lingua Tertii Imperii "שפת הרייך השלישי". או בקיצור LTI.

הבעיה עם המחיקה שלכם שהיא נעשתה עניין שבשיגרה. וככזו אינה מזעזעת יותר אף אחד. אף אחד לא שואל למה מוחקים אלא יש "עידוד למחיקה" [דף זה] וקרה היום שביקשה ממני מישהי לפתוח דף [טיפול מגוחך] ולפני שקרה משהו התייצבו "מנקות האתר" והתלוננו שפתחתי עוד דף מבלי לקרוא בכלל מה יש שם עם הכותרת "הדף למחיקה" ולא עלה במי מהם הרעיון אולי השקעתי אהבה רבה בניסוח ואולי זה צמח כמו ילד... ואולי זה הבשיל ואולי מישהו ישמח בזה.... לא... היתה "קריאה לצדק לא ספציפי" ועליהום של למחוק [להרוס] במסווה ניקיון....

וזה בדיוק מה שעשתה הרטוריקה הנאצית. אסרה על פירסום ספרי יהודים במסווה של ניקוי התרבות הגרמנית ממנה. ופה המחיקה = ניקוי. כאילו "משפרת את האתר"... והכי גרוע מי שמוחק לא חייב אפילו להזדהות...

ויש אוירה של עליהום איפה שמסתובבים ילדים ותינוקות .. מקום לא סובלני בניתם לכם....

ויש לכם צ'אנס לחנך [חינוך ביתי] את באי האתר ל...

למה בעצם?

לסתום את הפה לכל מי ששונה ממך? מה בעצם? הרי מודעות עולה ומתגלה ומודעות אינה עניין של רוב ורייטינג ורוב משני עולם סבלו בחייהם על כך מאותו המון נבער שהקיף אותם.

אז במקום לגונן עליהם, על השונים והמעטים שאינם שוחי הזרם והם הצאנס האחרון העומד בינכם ובינוניות ההמון ורדידותו מה אתם עושים? נותנים להמון למחוק.

ומטרת המחיקה היא "שיהיה אחיד" מגובש ככה הבנתי... זה לא מצדיק את ביטול השונה והכעס של באי האתר גדול מאד ....
ואין מנחם ויש להם לגיטימיות כמו בימים השחורים של טרום 1933 שבו הרפובליקה "לא ידעה להגן על עצמה" [ככה ההיסטוריה] להרוס את אמירת הזולת ולקרוא לזה "ניקיון". וכשתיכנסו לדף לדוגמה כמו "הטיפול המגוחך תיוכחו ב"דיאלוג" ובאי ההקשבה ובהחלטה למחוק מראש ובלי תנאי רק משום זהות הכותב... שהרי ברגע שבאה פוגית ואמרה להם אני ביקשתי מיד עבר הדף הכשר...

כלומר לא מדובר עוד "בניקוי של האתר" "כדי להבליט את נושא" אלא בלמחוק דף כי אני כתבתי אותו וכל הKKK הזה התייצבו באנונימיות ובלי זהות במיטב המסורת של האנונימיות הלא מודעת וחסרת האחריות האישית.

אני חושב שאנשי חינוך צריכים לחנך לדמוקרטיה סובלנות ופתיחות לדעות שונות ולא לנצל עמדות כוח כדי לכוף דעתם על הציבור המשתמש. ועל אחת כמה וכמה במסגרת חינוך ביתי שאינה כפופה למסגרת חיצונית ואינה עומדת לביקורת ערכית חיצונית...

אז לטובתכם אל תמחקו...

אין לזה יתרונות ורק חסרונות...
רום_הראל*

אומץ למחוק

שליחה על ידי רום_הראל* »

עוד הבדל קטן: בניגוד למשטרים טוטליטריים, כאן כל אחד יכול למחוק לכל אחד. בענייני מחיקה ועריכה, אין כאן מעמד נטול זכויות ומעמד בעל זכויות יתר, שיכול לעשות כרצונו בצורה חד צדדית (כנראה למגינת ליבם של כמה ממשתתפי האתר...).

הדמוקרטיה של ההרס... זה מה שיש לכם להציע?

ואיפה לדעתך יש חד צדדיות?

כשאני כותב? ומישהו קורא? יש שני רצונות .

איפה יש כפייה של רצון אחד?
יונת_שרון*

אומץ למחוק

רום, לא מדובר על הגבלת החופש אלא על הגברת החופש: בנוסף לחופש לכתוב, כאן יש גם את החופש לערוך את הכתוב. מציעה לך לנסות לפעמים.
רום_הראל*

אומץ למחוק

שליחה על ידי רום_הראל* »

יש גם חופש להוציא ספרים שלא מוצאים חן בעיני מסיפריות ציבוריות? לא, כמה חבל
יונת_שרון*

אומץ למחוק

דווקא כן. אם תלך לספריות תראה שכל הזמן מוציאים משם ספרים ישנים שאנשים כבר לא שואלים כדי שיהיה מקום לחדשים.
רועי_שרון*

אומץ למחוק

השפה של הרטוריקה הזאת מתייחסת במונחים של ניקיון טוהר ועוד לאפליה סתימת פיות אפליה וחיסול פיזי
אנחנו לא קראנו לאפליה גזעית או לחיסול פיזי. פה האנלוגיה שלך נשברת.

היתה "קריאה לצדק לא ספציפי" ועליהום של למחוק [להרוס] במסווה ניקיון....
האם אתה מניח שכל משתתף שמביע את דעתו בזכות מחיקת הדף שפתחת מדבר מאותם המניעים?
חלק מהמשתתפים אולי עשו זאת ממניעים של אי-הסכמה עם דעתך, ואם זה כך אז בעיני זה שגוי ומגונה.
חלק מהמשתתפים אולי עשו זאת ממניעים של פגיעה לכאורה שלך בתנאי השימוש של האתר (מה שנתפס בעיניהם כפרסומת מצידך), ואם זה כך אז בעיני זה תקין ורצוי.
ואולי יש משתתפים שעשו זאת ממניעים אחרים. אינני יודע. בכל מקרה, ההסתכלות שלך על כל מי שמציע למחוק בתור נאצי, גורמת לך לא לשמוע את מה שבאמת מפריע להם.
יכול להיות שהם טועים, ואז תוכל להעמיד אותם על טעותם. אבל יכול להיות שהם לא טועים, ואולי תלמד מזה משהו. אבל לא זה ולא זה יקרה בלי הקשבה.

אני חושב שאנשי חינוך צריכים לחנך לדמוקרטיה סובלנות ופתיחות לדעות שונות
זו טעות נפוצה של משתמשים חדשים באתר. באופן טבעי הוא אתר עם אג'נדה, לא-סובלני, לא-דמוקרטי, וחסר פתיחות לרעיונות שאינם חלק מהאג'נדה. וגם יש לנו כללי התנהגות, ויש לנו עורכים רבים ופעילים שלא מהססים להביע את דעתם בדיוק כמו שאתה לא מהסס להביע את דעתך. אם לא תכבד את עמדתם, הם גם לא יכבדו את עמדתך.
אבל, בהבדל מכמעט כל האתרים האחרים, כאן לכל אחד יש את החופש להיות עורך. גם לך אם תרצה.
וכפי שתראה, גם בין העורכים צריך להיות כבוד הדדי, כי אחרת סתם יהיו מאבקי עריכה שלא משרתים אף אחד.

ומטרת המחיקה היא "שיהיה אחיד" מגובש ככה הבנתי...
לא ברור לי למה הבנת ככה. מטרת המחיקה היא להגדיל את יחס האות לרעש באתר (דוגמא טובה לזה היא העברת דף ל-מצב סיכום).

כלומר לא מדובר עוד "בניקוי של האתר" "כדי להבליט את נושא" אלא בלמחוק דף כי אני כתבתי אותו וכל הKKK הזה התייצבו באנונימיות ובלי זהות במיטב המסורת של האנונימיות הלא מודעת וחסרת האחריות האישית.
ביקשתי ממך כבר קודם: תמנע בבקשה מהתקפות אד הומינם. אתה יכול לנסח את המשפט שלך גם בלי לכנות את אלה שקראו למחיקת הדף KKK.

לגבי האנונימיות: גם אני לא אוהב שמבצעים עריכות באופן אנונימי, אבל זה חלק מחופש העריכה. אם אתה לא אוהב את החופש הזה אז אתה מוזמן לנסות לשכנע אנשים לא להשתמש בחופש שלהם למחוק, או לפחות לא למחוק באופן אנונימי. אבל עד כה לא קראתי עדיין שום טיעון שלך שמסביר מה הבעיה בעידוד מחיקות באתר הלא-סובלני ובעל-האג'נדה באופן טבעי, למעט תקיפת המצדדים במחיקה והאשמתם בהתנהגות נאצית. הנושא של מחיקות הוא נושא מעניין ויש הרבה מה לדון עליו, אבל עד כה אתה תוקף את הטוענים במקום את הנטען, וזה גורם לאנשים לעסוק בטוענים (ובך ביניהם) במקום בנושא עצמו.
רום_הראל*

אומץ למחוק

שליחה על ידי רום_הראל* »

מעבירים אותם למיקרופילם קודם ולא שורפים אותם הם לא נמחקים הם ממשיכים להיות נגישים
רום_הראל*

אומץ למחוק

שליחה על ידי רום_הראל* »

חלק מהמשתתפים אולי עשו זאת ממניעים של אי-הסכמה עם דעתך, ואם זה כך אז בעיני זה שגוי ומגונה.
תיכנס לדפים תיראה את העליהום זה לא בגלל פירסומת אל תימם

זו טעות נפוצה של משתמשים חדשים באתר. באופן טבעי הוא אתר עם אג'נדה, לא-סובלני, לא-דמוקרטי, וחסר פתיחות לרעיונות שאינם חלק מהאג'נדה. וגם יש לנו כללי התנהגות, ויש לנו עורכים רבים ופעילים שלא מהססים להביע את דעתם בדיוק כמו שאתה לא מהסס להביע את דעתך. אם לא תכבד את עמדתם, הם גם לא יכבדו את עמדתך.
באמת... הסחי של אחת העורכות שלך .. כנס לטיפול המגוחך.. תראה לבד
לגבי האנונימיות: גם אני לא אוהב שמבצעים עריכות באופן אנונימי, אבל זה חלק מחופש העריכה. אם אתה לא אוהב את החופש הזה אז אתה מוזמן לנסות לשכנע אנשים לא להשתמש בחופש שלהם למחוק, או לפחות לא למחוק באופן אנונימי. אבל עד כה לא קראתי עדיין שום טיעון שלך שמסביר מה הבעיה בעידוד מחיקות באתר הלא-סובלני ובעל-האג'נדה באופן טבעי, למעט תקיפת המצדדים במחיקה והאשמתם בהתנהגות נאצית. הנושא של מחיקות הוא נושא מעניין ויש הרבה מה לדון עליו, אבל עד כה אתה תוקף את הטוענים במקום את הנטען, וזה גורם לאנשים לעסוק בטוענים (ובך ביניהם) במקום בנושא עצמו.
אתה לא רוצה להבין... מה לעשות טוב לך להתבצר בהכללות שלך .. דיברתי על חופש ביטוי ועל התמודדות של שונות לא נתפש לך שום דבר מזה ואתה ממשיך להיות עיוור למה שקורה באתר שלך
רועי_שרון*

אומץ למחוק

תיכנס לדפים תיראה את העליהום זה לא בגלל פירסומת אל תיתמם.
רום, הקרוטונית כתבה בצורה מפורשת שיש בעיה עם פרסום. תקרא בדף הטיפול המגוחך ב-26.05.2007 14:05.

באמת... הסחי של אחת העורכות שלך .. כנס לטיפול המגוחך.. תראה לבד.
קראתי. ראיתי שם סחי משני הצדדים.
כבוד זה דרך דו-סטרית. אם אתה מחרף את מי שמציע למחוק בכינוי נאצי, אז אל תצפה שהוא יתייחס אליך בכבוד. אם אתה משווה את מי שחזרה בה מהצעתה למחוק לגבר מכה, שאינו טוב מחלאה, אז אל תצפה שהיא תתייחס אליך בכבוד.
אבל דווקא מאחר שכבוד הוא דרך דו-סטרית, אפשר להפוך את הגלגל. האם לך יש אומץ להגיד שגיתי סליחה כמו שדרשת מהקרוטונית?

אתה לא רוצה להבין... מה לעשות טוב לך להתבצר בהכללות שלך .. דיברתי על חופש ביטוי ועל התמודדות של שונות לא נתפש לך שום דבר מזה ואתה ממשיך להיות עיוור למה שקורה באתר שלך
תשים לב שאתה ממשיך לתקוף אותי במקום להגיד מה לא בסדר לדעתך במה שאמרתי.
עוד_פעם_אנגלית*
הצטרפות: 27 מאי 2007, 01:14

אומץ למחוק

שליחה על ידי עוד_פעם_אנגלית* »

אולי מישהו יכול לתת את תמצית החוק של גודווין בעברית?
חן חן.
עוד_פעם_אנגלית*
הצטרפות: 27 מאי 2007, 01:14

אומץ למחוק

שליחה על ידי עוד_פעם_אנגלית* »

תודה רועי.
תבשיל_קדרה*
הצטרפות: 10 נובמבר 2001, 08:15
דף אישי: הדף האישי של תבשיל_קדרה*

אומץ למחוק

שליחה על ידי תבשיל_קדרה* »

גם אני לא אוהב שמבצעים עריכות באופן אנונימי, אבל זה חלק מחופש העריכה
שקלתם לשנות זאת?
יש לי קושי עם עריכה אנונימית משתי סיבות:
אחת - זו הברורה מאיליה. ענין של לסמוך על מי שערך.
השניה - קשה לי עם המצב הנוכחי בו מי שרוצה להציע דפים למחיקה נאלץ להסתתר מאחורי "ניקים עריכתיים" בגלל פחד מהתנפלות ההמונים. (חוכמה גדולה. הימים בהם ניקי התנוסס מעל עריכ/פות דפים עברו מזמן.)
אלרונד_גליל_מערבי*
הצטרפות: 03 אפריל 2007, 18:02

אומץ למחוק

שליחה על ידי אלרונד_גליל_מערבי* »

_אחת - זו הברורה מאיליה. ענין של לסמוך על מי שערך.
השניה - קשה לי עם המצב הנוכחי בו מי שרוצה להציע דפים למחיקה נאלץ להסתתר מאחורי "ניקים עריכתיים" בגלל פחד מהתנפלות ההמונים. (חוכמה גדולה. הימים בהם ניקי התנוסס מעל עריכ/פות דפים עברו מזמן.)_
כמה נכון,
אני אישית הייתי שמח שלא יהיו כאן כינויי מפוצצים של "פלונית אלמונית במצב עריכה" עלק במצב עריכה
ואתם רוצים שיתייחסו למחיקה בצורה רצינית?
אני בהחלט מבין את רום על ההתרעמות על המחיקות הללו
גם אני חוויתי על בשרי שהציעו למחוק דף משלי במסווה האלמוניות
לדעתי זה סופר צביעות לעשות זאת,
אם אתם רוצים שהאתר הזה לא ילך מדכי לדכי תפסיקו את המנהג הנלוז הזה של אלמוניות בעיקר בשלב העריכות והמחיקות,
זה לא מכבד אף אחד כאן ובטח לא את בעלי האתר...

לגבי האנונימיות: גם אני לא אוהב שמבצעים עריכות באופן אנונימי, אבל זה חלק מחופש העריכה.
רועי, זה לא נקרא חלק מ"חופש העריכה" זה נקרא פרצופיות וצביעות להסתתר כאלמוני כשמוחקים דפים
האם אתה חושב שזה מכבד את האתר? אוקיי זכותך כי האתר שלך
אבל אני לדעתי חושב שזה מגעיל...

לגבי ההשוואה לנאצים, כן פה אני חושב שזה לא במקום בכל מקרה,
אבל כן אפשר לגנות את המוחקים/מציעים למחיקה האלמונים.
אלרונד_גליל_מערבי*

אומץ למחוק

_נורמה טבעית (27.05.2007 06:32):
דף למחיקה
לדעתי הרצון למחוק דפים בגלל שלא כתבו בהם שנה זה דבילי
אולי כדאי לעשות בדק בית ולשנות את הכללים בעניין?
למשל הדף הנוכחי מעניין אפילו שלא כתבו בו כמה חודשים זה לא סיבה למחוק
קוראים אותו? רוב הסיכויים אז די בלאק עם המחיקות
נמאסתם.
קט_קטית*
הצטרפות: 01 מאי 2007, 10:49
דף אישי: הדף האישי של קט_קטית*

אומץ למחוק

שליחה על ידי קט_קטית* »

זה ששנה לא נגעו בו - זאת בעיניי הסיבה הכי מוצדקת למחוק
כמו בחיים, אם אוגרים לא מרוויחים הרבה
צריך לדעת להרפות ולהמשיך הלאה
או להכניס הכל לבוידעם באופן מסודר,
ורק אז למחוק P-:
אלרונד_גליל_מערבי*

אומץ למחוק

_או להכניס הכל לבוידעם באופן מסודר,
ורק אז למחוק tongue_
אני לא מבין
מה ז"א ?
תסבירי את עצמך,
האם להכניס לבויידם הכוונה לשים באיזה דף ראשי בצורה מסודרת?
או שכל אחד ישמור לעצמו?

אני עדיין לא מבין למה למחוק?????
זו_שמתחפשת*
הצטרפות: 27 מאי 2007, 10:43

אומץ למחוק

שליחה על ידי זו_שמתחפשת* »

למה למחוק? חבל... יש כאן דרך שונה להתבוננות.
אני בעד להשאיר ושולחת אור לדף מה יקרה אם נשלח אור לנסראללה
(-:
קט_קטית*

אומץ למחוק

שליחה על ידי קט_קטית* »

_אני לא מבין
מה ז"א ?_

דפים שלא ממותגים בדף נושאים הראשי - לא נראה לי שמישהו מגיע אלים
רק כשעולה השאלה אם למחוק נכנסים אליהם.
שזה טוב.
אז אם הנושא שוב מעורר דיון - שומרים
אם לא - מוחקים

יש אינספור דפים
תקרא ממה שיש, תאמין לי יש המון :-)

נ.ב. בוידעם=ארכיון
יש כל מיני "דפי תמצות" וכאלה
בכל מקרה לא בריא לשמור לעד
טוב להתחדש
למחוק ולהמציא את הגלגל מהתחלה
זהו סוד החיים :-)
זו_שמתחפשת*

אומץ למחוק

_דפים שלא ממותגים בדף נושאים הראשי - לא נראה לי שמישהו מגיע אלים
רק כשעולה השאלה אם למחוק נכנסים אליהם._
צודקת...

אז אולי על פני דיון מחיקה שווה לעשות דיון מיתוג?
אולי כדאי לפתוח מדור דפים זמניים שלא מתאימים לשומקום שכדאי_ לשמור בכל זאת?
(-:
בר_עדש*
הצטרפות: 31 אוגוסט 2004, 15:16
דף אישי: הדף האישי של בר_עדש*

אומץ למחוק

שליחה על ידי בר_עדש* »

ואתם רוצים שיתייחסו למחיקה בצורה רצינית?
מה הקשר בין היחס למחיקה לזהות המוחק? בכל מקרה צריך להתיחס למחיקה או לכל עריכה אחרת בצורה עניינית.

_אם אתם רוצים שהאתר הזה לא ילך מדכי לדכי תפסיקו את המנהג הנלוז הזה של אלמוניות בעיקר בשלב העריכות והמחיקות,
זה לא מכבד אף אחד כאן ובטח לא את בעלי האתר..._
אם רוצים שהאתר לא ילך מדכי אל דכי צריך להפסיק לתקוף את העורכים שמנסים לתחזק אותו ולהעלות את האיכות שלו. ואני לא רואה מה קשר בין זה לבין הכבוד של משפחת כשר ( בעלי האתר ).

רועי ויונת,
מוריד את הכובע על שמירת האיפוק.

רום,
השתתפות שלך באתר ככותב משמעה שאתה מקבל עליך את כל התנאים שלו, ובכלל זה את היותו אתר חופשי, כלומר, את הזכות של כל משתתף אחר לערוך ולמחוק את דבריך. אם החופש הזה מוגזם בעיניך, אולי כדאי לך למצוא במה אחרת לדבריך (למשל קומונה בתפוז). תוכל לכוון לשם את המשתתפים באתר שמעוניינים לקראו את דבריך ולנהל איתך דיאלוג.
רק כדי להבהיר - אני לא מציע את ההצעה על מנת לסלק אותך מכאן, אלא כדי לחסוך לך את כל האנרגיות שנראה שאתה משקיע במאבק (המיותר והסיזיפי) נגד אופיו של האתר.
יעלי_לה
הצטרפות: 08 ספטמבר 2005, 09:00
דף אישי: הדף האישי של יעלי_לה

אומץ למחוק

שליחה על ידי יעלי_לה »

דפים שלא ממותגים בדף נושאים הראשי - לא נראה לי שמישהו מגיע אלים
זה מפני שכולנו מתרשלים ב{{}}אינדוקס דפים. זה לא אומר ש{{}}דפים-לא-מאונדקסים אינם חשובים!!!!
יעלי_לה

אומץ למחוק

שליחה על ידי יעלי_לה »

_דיון מיתוג
דפים שלא ממותגים

מה, גם כאן בבאופן כבר נוהרים אחרי מותגים? ;-) אתן מתכוונות לתיוג / מתויגים, כמובן, אבל המונח הצ'יק צ'קי הנכון הוא אינדוקס (_דף תיוג זה משהו אחר).
קט_קטית*

אומץ למחוק

שליחה על ידי קט_קטית* »

לא חושבת שיש דף אחד שהוא לא חשוב
כמו שאין אדם שהוא לא חשוב
אבל כולם ימותו בסוף...
אז מה, נמתין ל עורכת מוארת שתעסוק באינדוקס על פני המחיקה? ;-)
זו_שמתחפשת*

אומץ למחוק

אז מה, נמתין ל עורכת מוארת? שתעסוק באינדוקס על פני המחיקה?
כןןןן ועכשיו מה יקרה אם נשלח אור לעורכות מקבל משנה תוקף לא? ;-)
יעלי_לה

אומץ למחוק

שליחה על ידי יעלי_לה »

אבל למה צריך לחכות? גם את יכולה לאנדקס, זה פשוט. לדף אינדוקס דפים כבר נכנסת?

לגבי הדף הספציפי הזה, הייתי מחכה איזה 30 שעות לראות שיש איזה קונצנזוס. בינתיים מסתמן לא למחוק אותו, אבל דעה אחת זה לא דיון.
טוב, אז אני מוסיפה גם את דעתי:
לא למחוק.
אלרונד_גליל_מערבי*

אומץ למחוק

_אז מה, נמתין ל עורכת מוארת?? שתעסוק באינדוקס על פני המחיקה?
כןןןן ועכשיו מה יקרה אם נשלח אור לעורכות? מקבל משנה תוקף לא?_
תודה, זה בדיוק מה שרציתי
ואני לא מדבר רק על הדף הזה, אלא כל דף אחר שנידון למחיקה (מלשון "נידון להוצאה להורג")
אני מסכים אם דף שלא נידון כבר כמה חודשים צריך לשקל מה לעשות איתו בהמשך
אבל למחוק זאת הקצנה שלדעתי לא במקום ולא מקובלת :-/
קט_קטית*

אומץ למחוק

שליחה על ידי קט_קטית* »

אבל למה צריך לחכות? גם את יכולה לאנדקס, זה פשוט

נכון
להיות עורכת זו בחירה
אבל חיפשתי לרגע את העורכת בתוכי ולא מצאתי
בואי תראי את הבית שלי, עדיף שאסדר אותו קודם P-:
זו_שמתחפשת*

אומץ למחוק

לדף אינדוקס דפים כבר נכנסת?
יופי, תודה על ההפניה אקרא ואשתלב בעניין.
עכשיו כל מה שצריך זה שתשלחו לי קצת אור (-:
<תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר>
קט_קטית*

אומץ למחוק

שליחה על ידי קט_קטית* »

אלרונד

נראה לי תפור עליך התפקיד של העורך המואר
(לי באמת לא מפריעות המחיקות,
לי העיקר להוציא, מבחינתי שימחקו את זה מיד ;-)
אגב נראה לי כבר הוכחתי שאין לי סנטימנטים למה שאני כותבת
ומחקתי את עצמי ברגע שלא היה עיניין במשו בלי לחשוב פעמיים)
בקיצור ידידי היקר, אתה מוזמן להתחיל את השינוי המבורך שרצית בו {@
אלרונד_גליל_מערבי*

אומץ למחוק

לדעתי עלה הכיוון הנכון בדף מה יקרה אם נשלח אור לנסראללה
הכיוון זה לא למחוק!!!
אלא לערוך בצורה נכונה,
אם הכוונה שדף שבן כמה חודשים כבר ירד לתהום הנשיה אז צריך לערוך אותו ולשימו בדף תימצות שקשור לנושא, אם אין דף כזה בנמצא אז עושים או מקטלגים את הדף הבעייתי בדף אינדקס של ארכיון לפי נושאים

אבל מחיקה היא אקט שהוא לא טוב מלכתחילה, אלא אם כן מדובר בדף שנפתח מלכתחילה בלי שענו לו או שכמובן מה שכתבו בו נוגד את חוקי האתר או לא מעודד דיון ועוד לפי הכללים כמו פירסום וכו'
אילה_א*
הצטרפות: 23 אוקטובר 2004, 18:09
דף אישי: הדף האישי של אילה_א*

אומץ למחוק

שליחה על ידי אילה_א* »

אנשים שערכו בשמם או בניקם הקבוע זכו להרבה מאוד גינויים וירידות על בסיס אישי
ולכן חלק גדול מהם עברו לערוך וסתם להציע דפים למחיקה בניקים לא קבועים כגון עורכת
היחידה שלא עושה את זה היא הקורטונית ולכן מכסחים אותה .
לא חוכמה, לדעתי, מצידם של אלה שלא ערכו דף מימיהם לבוא ולכתוב לא חוכמה לערוך בשם בדוי.
בואו כולכם והנגהיגו כאן סטנדרט של עריכה בשם או ניק קבוע .
אילה_א*

אומץ למחוק

שליחה על ידי אילה_א* »

הקצנה שלדעתי לא במקום ולא מקובלת
לא הקצנה ,
מאוד מקובלת באתר הזה וגם מאוד במקום .
לאו דווקא לגבי הדף הזה שלא קראתי אלא באופן כללי לגבי האתר
אלרונד_גליל_מערבי*

אומץ למחוק

_אלרונד

נראה לי תפור עליך התפקיד של העורך המואר?_
תודה על המחמאה
אבל אני לא קורא הרבה באתר, רוב הנושאים לא מדברים אלי
וגם יש לי כמה אחראיות אחרות כמו לנהל פורומים וניהול אתר
כך שתודה אבל נראה שאני אוותר על זה ;-)
קט_קטית*

אומץ למחוק

שליחה על ידי קט_קטית* »

אז נצטרך להסתפק בעורכות הקיימות ולהודות להן על העבודה שהן עושות {@
רחל*
הצטרפות: 25 אוקטובר 2003, 22:57

אומץ למחוק

שליחה על ידי רחל* »

הרבה אנשים נכנסים לקרוא דפים שלא כתבו בהם הרבה זמן.מה כולם צריכים לכתוב בדפים שהם נכנסים אליהם, בכדי שתראו שכן נכנסים לדפים.לפעמים לא בא לי לכתוב ואני רק רוצה לקרוא אז זאת סיבה למחוק דפים מעניינים?חוץ מזה אני נכנסתי לדף כי הוא מעניין אותי בכלל לא ידעתי שרוצים למחוק אותו.
נורמה_טבעית*
הצטרפות: 30 אוגוסט 2004, 16:07
דף אישי: הדף האישי של נורמה_טבעית*

אומץ למחוק

שליחה על ידי נורמה_טבעית* »

לי הוא נראה מיותר.
ומבחינת הנושא - עבר זמנו.
בנוסף - לא ברור לי היכן כדאי לאנדקס אותו.
(יעלילה, שמת לב ש דפים-לא-מאונדקסים לא עובד?)

עם זאת - אם יש מי שחושב שהוא מתאים לעבור עריכה או אינדוקס - תפדלו...
הרי סימון _דף למחיקה הוא העלאתו ל מה חדש למען יתעורר דיון.
אין פה שום אקט כוחני. אלא העלאת נושא לשיחה - האם הדף הזה ראוי להישאר, באיזו מתכונת או שמא ראוי למחקו?

_דפים שלא ממותגים בדף נושאים הראשי - לא נראה לי שמישהו מגיע אלים
רק כשעולה השאלה אם למחוק נכנסים אליהם.
שזה טוב.
אז אם הנושא שוב מעורר דיון - שומרים
אם לא - מוחקים_

אם אין לכם כוח להשקיע, אז למה אתם יוצאים על מי שכן עושה את זה?
ההולכת_באתרים*
הצטרפות: 21 נובמבר 2005, 11:44
דף אישי: הדף האישי של ההולכת_באתרים*

אומץ למחוק

שליחה על ידי ההולכת_באתרים* »

אם רוצים שהאתר לא ילך מדכי אל דכי צריך להפסיק לתקוף את העורכים שמנסים לתחזק אותו ולהעלות את האיכות שלו
העריכה צריכה להיות בצורה עניינית, מנומסת, מתחשבת ולא בריונית. מה שקורה עכשיו הוא שישנם אנשים שתחת ניקים פלוניים אלמוניים עושים ככל העולה על רוחם.
אנשים שערכו בשמם או בניקם הקבוע זכו להרבה מאוד גינויים וירידות על בסיס אישי
צריך לעשות את זה בטעם, בעדינות, בהתחשבות באחרים. לא בתוקפנות ובבריונות. ואז, לא יהיו התקפות ואם כבר תהיה ביקורת היא תופנה בצורה עניינית (בואו נסכים על אי תוקפנות ונימוס) כלפי אותו עורך (שאפשר יהיה לפנות אליו כיוון שהניק יהיה חשוף) ולדון איתו בעריכה או במחיקה ולהגיע להסכמות. במקרה כזה "עליהום" על העורך יהיה לא לגיטימי. אי אפשר לצפות לגישה עדינה כשמישהו מוחק בבריונות תחת ניק בדוי. אני חושבת שלכולם כאן יש אנטרס שהאתר יהיה נעים וכיף להיכנס אליו. אני מתנגדת לגישה הקורבנית של העורכים. אתם הבאתם את זה על עצמכם.
בואו כולכם והנגהיגו כאן סטנדרט של עריכה בשם או ניק קבוע .
מצטרפת. אולי סוף סוף אערוך גם.
יונת_שרון*

אומץ למחוק

תבשיל, כבר אי אפשר לערוך בשם פלוני אלמונית, אבל אין שום בעיה להמציא שם זמני אחר בשביל עריכה. אני נגד חשיפת עורכים (אפילו אם זה היה אפשרי) כי היו כבר הרבה מקרים שאנשים ערכו דברים מאוד אישיים ורגישים על עצמם או קרוביהם, וחשיפה ברורה היתה מזיקה במקרים האלה.

לגבי כל מי שרוצה שהעורכים יעמדו מאחורי העריכות שלהם בשמם הקבוע ושיערכו בצורה מתחשבת ועניינית:
מצוין! מזמינה אותכם להתחיל בזה בעצמכם ולתת השראה לאחרים בדוגמה אישית.
מעשית, מציעה להתחיל מדף אחד שקרוב ללבכם, ולנסות לעשות בו סדר בצורה שתשפר אותו עבור הקוראים.
יונת_שרון*

אומץ למחוק

אני לא קורא הרבה באתר, רוב הנושאים לא מדברים אלי
הנושא שבדף הזה כן מדבר אליך?
או שאתה נגד מחיקות באופן עקרוני למרות שהדף המסוים הזה לא מעניין אותך?
גימס_בונד*
הצטרפות: 06 אוקטובר 2006, 08:29

אומץ למחוק

שליחה על ידי גימס_בונד* »

אוי הברוך, אוי הברוך... רום, כתבתי לך גם בדף שלי...העצמת ההתמודדות....לפעמים אני לא אומרת דברים, גם אם בעיני הם מאוד חכמים וצודקים, כי לא תמיד אני רוצה לשלם עליהם מחיר. יש גבול לכוחות שאני יכולה להשקיע ב"התמודדות" ועלי לעשות את הבחירות בן מצבים שבהם אני מוכנה להשקיע את המשאב היקר מכל שלי והוא הכוחות שלי לבין מצבים שיכולים לסבול דחיה. יש גם פתגם"שתיקה יפה לחכמים" לא כל דבר חייב להאמר....אבל אם יש משהו שרצית לומר וזה נמחק...אז, כמובן...עליך לעמוד על זכויותיך. אולי נגיד בצורה עדינה יותר...לברר את זכויותיך.אתה יודע...בלי כעס בדרך כלל מגיעים הרבה יותר רחוק.
יעלי_לה

אומץ למחוק

שליחה על ידי יעלי_לה »

יעלילה, שמת לב ש דפים-לא-מאונדקסים לא עובד?
מזמן.
אלרונד_גליל_מערבי*

אומץ למחוק

_הנושא שבדף הזה כן מדבר אליך?
או שאתה נגד מחיקות באופן עקרוני למרות שהדף המסוים הזה לא מעניין אותך?_
ספסיפית הדף הזה הראה לי גישות של אנשים שאני לא רואה ביום יום
אז כן הוא מעניין אותי,
אולי לא הייתי שולח לנסראללה שום אור :-P אבל הרעיון של הדף כן מעניין
ונגד מחיקות מיותרות בכל מקרה,
אבל זה כבר עניין של דיון אחר כבר...
ההולכת_באתרים*

אומץ למחוק

מצוין! מזמינה אותכם להתחיל בזה בעצמכם ולתת השראה לאחרים בדוגמה אישית.
נו, נגעת בנקודה חלשה. אני מודה קבל עם ועדה, אני ע צ ל נ י ת. אני מקווה להתגבר על זה ולנסות לערוך איזשהו דף. אשמח ללמוד מבעל ניסיון.
ההולכת_באתרים*

אומץ למחוק

שם הדף צורם לי ומעצבן אותי. בעצם, הרעיון מעצבן אותי. בכל אופן הדף גם ככה עבר זמנו. אני בעד מחיקה ובניגוד לאלרונד לא חושבת שהיא מיותרת. יש התנגדות?
יעלי_לה

אומץ למחוק

שליחה על ידי יעלי_לה »

בינתיים הדיון על המחיקה ארוך יותר מהדיון על האור לנסראללה D-:
לפי החשבון שלי יש כאן 3 בעד המחיקה (נורמה, קטקטית, הולכת) ו-4 בעד ההשארה (אני, אלרונד, מתחפשת, רחל).
מצטערת אם פספסתי מישהו.
אלונ_צ'יק*
הצטרפות: 14 אוגוסט 2003, 22:48
דף אישי: הדף האישי של אלונ_צ'יק*

אומץ למחוק

שליחה על ידי אלונ_צ'יק* »

4- 4

אני בעד מחיקה.
טל_טלה*
הצטרפות: 28 מאי 2007, 19:09

אומץ למחוק

שליחה על ידי טל_טלה* »

יעל זה לא עובד כך אפילו אם מישהו אחד חושב שהדף ראוי להשאר ויש לו נימוק מעבר לצריך להשאיר הכל אסור למחוק כלום
כדאי להשאיר את הדף שכאמור אין לי דעה לגביו
רועי_שרון*

אומץ למחוק

גם אני בעד סטנדרט של עריכה בשם או ניק קבוע, אפילו אם זה שונה מהניק הרגיל של אותו המשתמש.
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

אומץ למחוק

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

ניק קבוע, אפילו אם זה שונה מהניק הרגיל של אותו המשתמש.
גם אני חשבתי על האפשרות הזו, אבל מה זה משנה אם מדובר בניק "עורכת מספר 2" או בניק "תזמורת בצורת"? ברגע שהניק קבוע, ואם אנשים לא יאהבו כמה דברים שעשתה עורכת מספר 2 , ייווצרו אותן בעיות.
יעלי_לה

אומץ למחוק

שליחה על ידי יעלי_לה »

יעל זה לא עובד כך אפילו אם מישהו אחד חושב שהדף ראוי להשאר ויש לו נימוק מעבר לצריך להשאיר הכל אסור למחוק כלום

בודאי, כשכתבתי את המספרים בעד / נגד לא התכוונתי לפתוח כאן הצבעה כללית. זו פשוט היתה תשובה להולכת, ששאלה יש התנגדות?, ופשוט הראיתי לה שכן וגם לא מעט.
בגדול, כשאין קונצנזוס על מחיקה - לא מוחקים.
אילה_א*

אומץ למחוק

שליחה על ידי אילה_א* »

נכון אבל זה בגלל שאנשים מחפשים מה לא לאהוב. מישהו היום כתב ליונת שהוא מתנגד לכל מחיקה באשר היא .
אז מה זה משנה באיזה שם עורכים אם ההתנגדות היא מוחלטת וגורפת ?
קט_קטית*

אומץ למחוק

שליחה על ידי קט_קטית* »

לפי החשבון שלי יש כאן 3 בעד המחיקה (נורמה, קטקטית, הולכת)
אני לא בעד מחיקה, אני לא מתנגדת למחיקה
כמו שאני לא מתנגדת לשליחת אור לנסראללה ;-)
עתליה_המדברית*
הצטרפות: 25 מאי 2007, 21:01

אומץ למחוק

שליחה על ידי עתליה_המדברית* »

אז לשלוח אור לנסראללה או לא? לא הבנתי.
יעלי_לה

אומץ למחוק

שליחה על ידי יעלי_לה »

רק אם יש לך ספייר ואת מכירה מישהו שבדיוק נוסע אליו ;-)
גם_אני_בעד_המחיקה*
הצטרפות: 28 מאי 2007, 22:15

אומץ למחוק

שליחה על ידי גם_אני_בעד_המחיקה* »

דרך אגב, אני לא בעד המוחקים והעורכים הבריוניים...
אמא_של_א_א_א*
הצטרפות: 27 ספטמבר 2006, 23:46
דף אישי: הדף האישי של אמא_של_א_א_א*

אומץ למחוק

שליחה על ידי אמא_של_א_א_א* »

יש לי הרגשה שבזמן האחרון רוב הדפים כאן עוסקים באותו הנושא
עריכה ומחיקות
ומאחר ואני לא ממש מצויה בתחום , מן הצד זה נראה כ"כ מוזר..........
וגם לא קשור....
כאילו מהומה רבה על שום כלום.
בהצלחה לכם גמדים חרוצים. תהנו מעשיתכם והיא בטח תיצלח.
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

אומץ למחוק

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

היום עלתה לי מחשבה:
השם דף-למחיקה מעורר אנטגוניזם ואולי אפילו מעליב, ובעיניי אנשים שלא מורגלים או לא קראו את כל הדיונים, זה נראה כאילו מישהו הכריז גזר דין מוות על הדף. כידוע, בהרבה מקרים זה בדיוק להיפך כי הדף מתעורר פתאום.

אז חשבתי אולי לשנות את שם התיוג הזה למשהו פחות מאיים כמו דף-מוצע-למחיקה, הצעה-למחיקה, בדיקת-נחיצות, או אולי אפילו דף-להחייאה-או-למחיקה.
עתליה_המדברית*
הצטרפות: 25 מאי 2007, 21:01

אומץ למחוק

שליחה על ידי עתליה_המדברית* »

יעלי לה, שלחתי קצת שאריות שהיו לי. זה חזר עם הכיתוב "הנמען מסרב לקבל את דבר הדואר".
ציפ_ציף*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 14:45

אומץ למחוק

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

זה חזר עם הכיתוב "הנמען מסרב לקבל את דבר הדואר".d-:
קט_קטית*

אומץ למחוק

שליחה על ידי קט_קטית* »

הנמען מסרב לקבל את דבר הדואר
|U|
יעלי_לה

אומץ למחוק

שליחה על ידי יעלי_לה »

יעלי לה, שלחתי קצת שאריות שהיו לי. זה חזר עם הכיתוב "הנמען מסרב לקבל את דבר הדואר".
טוב, אז אני אשמח לקבל את השאריות במקומו. :-) תשלחי לי במייל.
חבר'ה, אין צורך לערוך כאן התפקדות של מי בעד ומי נגד. בואו נעזוב את הדיון על המחיקה, מכיוון שאין קונצנזוס למחוק, וניתן צ'אנס לדיון המקורי להתחדש. אולי בעוד כמה זמן יציעו שוב למחיקה ויהיה עוד סיבוב. אבל כרגע זה לא עומד לקרות. (אין קשר לדעתי האישית, ולא באמת אכפת לי עד כדי כך.)
גם_אני_בעד_המחיקה*
הצטרפות: 28 מאי 2007, 22:15

אומץ למחוק

שליחה על ידי גם_אני_בעד_המחיקה* »

חבר'ה, אין צורך לערוך כאן התפקדות של מי בעד ומי נגד. בואו נעזוב את הדיון על המחיקה, מכיוון שאין קונצנזוס למחוק, וניתן צ'אנס לדיון המקורי להתחדש. אולי בעוד כמה זמן יציעו שוב למחיקה ויהיה עוד סיבוב. אבל כרגע זה לא עומד לקרות.

כן המורה. כמובן, כל מה שתגידי נציית לדברייך ללא עוררין

>היה נדמה פעם שזה אתר שבו דנים על חינוך ביתי, חינוך חופשי<
>מישהו???<
יעלי_לה

אומץ למחוק

שליחה על ידי יעלי_לה »

כן המורה. כמובן, כל מה שתגידי נציית לדברייך ללא עוררין.

את מייחסת לדבריי משמעות שלא נמצאת בהם, ולי כוונה שאין לי. את כנראה קוראת אותי ב"מנגינה" שאינה שלי (אלא שלך), וזה לא מפתיע כי את לא מכירה אותי (ואולי גם לא קראת אותי הרבה באתר?). אין לי כוונה לריב עם אף אחד ובטח לא להיכנס ל{{}}מאבקי עריכה. אם מישהו ימחוק כאן את הדיון בשלמותו (להבדיל ממחיקת הודעות בודדות, שגוזלת ממנו את משמעותו) או את הדף עצמו - לא אעשה דבר.
במה שכתבתי וציטטת שיקפתי את הצורה שבה אני מבינה את ההתנהלות המקובלת בסיטואציה שנוצרה כאן סביב הדיון למחיקה.

<די כבר עם המלחמות האלה, בעד, נגד. זה לא אישי. אני בעד כל המשתתפים, בסדר? הכל בחברוּת>
.*
הצטרפות: 18 ינואר 2005, 18:25
דף אישי: הדף האישי של .*

אומץ למחוק

שליחה על ידי .* »

בדיקת-נחיצות.

דף-להחייאה-או-למחיקה.

נחמד.
יעלי_לה

אומץ למחוק

שליחה על ידי יעלי_לה »

אז חשבתי אולי לשנות את שם התיוג הזה למשהו פחות מאיים כמו דף-מוצע-למחיקה, הצעה-למחיקה, בדיקת-נחיצות, או אולי אפילו דף-להחייאה-או-למחיקה

גם אני אהבתי.
אילה_א*

אומץ למחוק

שליחה על ידי אילה_א* »

אבל אז הוא לא יעבור לדפים למחיקה
אני פשוט התחלתי לכתוב (מאז שהבנתי כמה כעס השאלה מעוררת ) מציעה את הדף כדף למחיקה או מנסה דף למחיקה
בקיצור צריך להיות עדינים כשמציעים לפחות עד שישכחו הרוחות
פשוט_אלון*
הצטרפות: 07 פברואר 2005, 20:38
דף אישי: הדף האישי של פשוט_אלון*

אומץ למחוק

שליחה על ידי פשוט_אלון* »

אולי במקום שני מילים "_דף למחיקה" שיחה עם פותח הדף?
ואם השיחה מתארכת, והדף הופך לשיחה על זכות קיומו, לשוחח בדף אחר?
זו_שמתחפשת*

אומץ למחוק

אז חשבתי אולי לשנות את שם התיוג הזה למשהו פחות מאיים כמו דף-מוצע-למחיקה, הצעה-למחיקה, בדיקת-נחיצות, או אולי אפילו דף-להחייאה-או-למחיקה
אחלה רעיון.
אבל אז הוא לא יעבור לדפים למחיקה
ולכן לדעתי:
מציעה את הדף כדף למחיקה או מנסה דף למחיקה
|Y| נעים ומתחשב.
רועי_שרון*

אומץ למחוק

אם אפשר להציע, בהתבסס על הרעיון של אילה: כשרוצים לתייג דף למחיקה אז לרשום "מציע דף למחיקה אם אף אחד לא מתנגד."
ציפ_ציף*
הצטרפות: 05 מרץ 2006, 14:45

אומץ למחוק

שליחה על ידי ציפ_ציף* »

עודד,רעיון נהדר.
מכניס תחושה חיובית במקום התנגדות
קרוטונית_מהמרק_הגדול*
הצטרפות: 25 יולי 2004, 19:10

אומץ למחוק

שליחה על ידי קרוטונית_מהמרק_הגדול* »

מאז שהבנתי כמה כעס השאלה מעוררת
אני אפילו לא מציעה למחוק ;-) רק שואלת מה ירצו לעשות בדף הזה (בייחוד אם זה דף אישי או נפתח כדף תמיכה, או נפתח ע"י חבר קהילה פעיל אבל קיבל מעט תגובות).
עודד_המחפש*
הצטרפות: 19 יולי 2003, 21:25
דף אישי: הדף האישי של עודד_המחפש*

אומץ למחוק

שליחה על ידי עודד_המחפש* »

הרעיון שלי היה פשוט לעשות שינוי שם דף מ{{}}_דף למחיקה לאחד השמות שהצעתי.
ואז גם נשאר תיוג (כך שאפשר בקלות למצוא את הדפים המוצעים למחיקה) וגם הנוסח משתנה.
תזמורת_הים*
הצטרפות: 22 אוגוסט 2003, 11:13
דף אישי: הדף האישי של תזמורת_הים*

אומץ למחוק

שליחה על ידי תזמורת_הים* »

עודד,רעיון נהדר.
|Y|
ה_מערוך*
הצטרפות: 02 מאי 2006, 22:45
דף אישי: הדף האישי של ה_מערוך*

אומץ למחוק

שליחה על ידי ה_מערוך* »

גם אני בעד סטנדרט של עריכה בשם או ניק קבוע, אפילו אם זה שונה מהניק הרגיל של אותו המשתמש.
בהחלט.
זה יועיל לפחות בשני דברים:
  1. מי שמוכר כאן באתר בניק קבוע, ולא רוצה 'להכתים' את הניק המוכר. ניק קבוע נפרד לעריכה לא יחשוף אותו.
  2. זה יוסיף למימד האמינות. כיוון שהועלה כאן חשש כגון יש לי קושי עם עריכה אנונימית. ענין של לסמוך על מי שערך. (תבשיל)
כמובן, טוב שמי שיבחר לו ניק קבוע לעריכה, יפתח לו גם דף-בית-אישי באותו ניק, כדי שיהיה ניתן למצוא אותו במקרה הצורך. וגם זה מוסיף לתחושת הביטחון והאמינות. (לפחות שיבחר שם של שתי מילים, כדי שיהיה ניתן להפוך אותו בהמשך לדף בית אם הצורך יעלה).

לשנות את שם התיוג הזה למשהו פחות מאיים כמו דף-מוצע-למחיקה, הצעה-למחיקה, בדיקת-נחיצות, או אולי אפילו דף-להחייאה-או-למחיקה.

|Y|
רעיון מעולה, שלא חשבתי עליו.
אך לפחות, כל זמן שכן משתמשים בשם התיוג דף למחיקה, מוטב לרשום משהו כגון מה שרועי הציע: _"מציע _דף למחיקה אם אף אחד לא מתנגד."_, או לפחות לפחות להוסיף סימן שאלה. התיוג: _דף למחיקה? נשמע הרבה יותר מרוכך מאשר: דף למחיקה (!!!!).

בעיקר מי שלא מכיר היטב את התנהלות האתר, ולא יודע ש- _דף למחיקה זו רק הצעה, נוטה מאוד להילחץ מצמד המילים הזה.
חשוב להבהיר שזו הצעה באחת מ-3 הדרכים לעיל:
  1. או ע"י שינוי התיוג כפי שעודד הציע.
  2. או לכתוב שזו הצעה (הנוסח של רועי).
  3. או ע"י הוספת סימן שאלה.
האפשרות של עודד עדיפה לדעתי, כי בשתי האפשרויות האחרות יש מצב של עורכים שלא קראו כאן ולא מודעים לעניין, או ישכחו לעשות כן.
ה_מערוך*
הצטרפות: 02 מאי 2006, 22:45
דף אישי: הדף האישי של ה_מערוך*

אומץ למחוק

שליחה על ידי ה_מערוך* »

דבר נוסף חשוב.
כאשר רוצים למחוק דף שידוע שמי שפתח אותו נמצא עדיין באתר, ואפילו אם יש ספק - לדעתי מן ההגינות לפנות אליו בדף הבית שלו, ולשאול אותו אם אפשר למחוק. ואם אין לו דף בית - לפנות אליו באותו דף עצמו, ולשאול לדעתו.

כשאני חושבת על זה, זה אפילו נראה לי הדבר הראשון הראוי לעשות כאשר מציעים דף למחיקה.

דוגמא מעצמי: הדף שלי שהוזכר כאן לעיל (מה יקרה אם נשלח אור לנסראללה) הוצע למחיקה. גיליתי זאת היום. (הבהרה: הניק שלי לצורכי עריכה הוא ה מערוך, אך לצורכי כתיבה הוא, או היה לפחות, לב אדום).
יש שם דיון ארוך אם למחוק או לא. ולי ברור שאני לא רוצה למחוק. נראה לי ברור שאם פותח הדף לא רוצה למחוק - אז לא מוחקים (אלא אם כן יש סיבה מיוחדת למחוק כמו דף שמעורר התנגדות חריפה של אנשים, וכד' - כפי שקרה עם דף ה-BDSM).

אין לי טענות על כך שלא פנו אליי בדף הבית, כיוון שאין לי דף בית (ולו כן היה, לדעתי היה מן הראוי להסב את תשומת לבי). אך רק לשם ההרגשה הטובה, היה נעים אם מישהו בדף היה שואל לדעתי. (שיהיה ברור, לא נפגעתי, אך זה היה קצת לא נעים, ולמדתי מזה איך מרגיש הצד ה'נערך').

גם אני הצעתי היום שני דפים למחיקה, אשר לפני זמן רב הייתה בהם בקשת עזרה בעניין דיכאון. יצאתי מתוך הנחה שמי שפתח אותם כבר מזמן לא כאן. אך במחשבה נוספת, אולי אני טועה? ולכן, אולי היה טעם שבנוסף להצעה הכללית, הייתי גם פונה ישירות אל פותחת הדף - האם היא עדיין כאן ואם אפשר למחוק.

לסיכום, הצעתי:
  1. אם יש לבעל הדף דף-בית-אישי - אפשר להוסיף הצעה למחיקה בדף המדובר + להסב תשומת לבו של בעל הדף בדף הבית האישי שלו, ולבקש את דעתו.
אם יש דף-בית-אישי, אז חשוב לפנות דווקא לשם, כי יש יותר סיכוי שיראה את ההודעה שתסב את תשומת לבו להצעת המחיקה. שכן, לא כולם עוקבים כל העת אחרי מה חדש, או אחרי כל הדפים שפתחו.
  1. אם אין לו דף-בית-אישי - אז לפנות אליו בדף המדובר. כאן זה כבר לא כדי להסב את תשומת לבו, כי ממילא יראה זאת רק אם ייכנס לדף המדובר, אך זה כדי לתת לו הרגשה טובה, שדעתו קודם כל חשובה.
(כמובן, שלא מדובר במצב שבו מוחקים דף כאשר הנושא בוער וכאשר ידוע ממילא שבעל הדף מתנגד, כמו בעניין ה-BDSM, וברור גם שהוא יראה זאת בעצמו, ואין צורך להסב את תשומת לבו. אני מדברת על מקרי מחיקה של דפים ישנים בד"כ).

כן, אני יודעת, מדובר כאן ביותר עבודה, אך זאת אכן עבודה שמצריכה רגישות רבה, כי מאחורי כל דף וכל הודעה יש בן אדם.

גם אם לא בכל המקרים יש בכך צורך, כדאי להפעיל שיקול דעת בעניין.

{@
ההולכת_באתרים*

אומץ למחוק

כאשר רוצים למחוק דף שידוע שמי שפתח אותו נמצא עדיין באתר, ואפילו אם יש ספק - לדעתי מן ההגינות לפנות אליו בדף הבית שלו, ולשאול אותו אם אפשר למחוק. ואם אין לו דף בית - לפנות אליו באותו דף עצמו, ולשאול לדעתו.
צודקת מאה אחוז.
שליחת תגובה

חזור אל “עידוד עריכה”